22.07.1997 < | Football matches for 23.07.1997 | > 24.07.1997 |
Day 1 | |||||||||
19:45 | Crusaders | | Dinamo Tbilisi | 1:3 (0:1) | |||||
Belfast | |||||||||
19:45 | Gøta | | Rangers | 0:5 (0:2) | |||||
Toftir | |||||||||
19:45 | Derry City | | Maribor | 0:2 (0:0) | |||||
Derry | |||||||||
20:45 | Partizan | | Croatia | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
20:45 | Košice | | IA | 3:0 (1:0) | |||||
Košice | |||||||||
20:45 | Sileks | | Beitar | 1:0 (0:0) | |||||
Kratovo | |||||||||
20:45 | Valetta | | Skonto | 1:0 (1:0) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
20:45 | Sion | | Jeunesse | 4:0 (3:0) | |||||
Sion | |||||||||
21:45 | Constructorul | | MPKC | 1:1 (1:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
21:45 | Steaua | | CSKA Sofia | 3:3 (1:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
21:45 | Lantana | | Jazz | 0:2 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
21:45 | Anorthosis | | Kareda | 3:0 (1:0) | |||||
Larnaca | |||||||||
21:45 | Dynamo Kiev | | Barry Town | 2:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
22:45 | Neftçi | | Widzew | 0:2 (0:2) | |||||
Baku | |||||||||
23:45 | Pyunik | | MTK | 0:2 (0:0) | |||||
Erevan |
Day 1 | |||||||||
20:15 | Dnipro | | FC Erevan | 6:1 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
20:15 | Jablonec | | Qarabağ | 5:0 (4:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
20:15 | Brann | | Neftochimik | 2:1 (2:0) | |||||
Bergen | |||||||||
20:15 | Grevenmacher | | Hajduk Split | 1:4 (0:3) | |||||
Gréiwenmaacher | |||||||||
20:15 | MyPa Anjalankoski | | Apollon Limassol | 1:1 (1:0) | |||||
Anjalankoski | |||||||||
20:15 | Inkaras | | Brno | 3:1 (1:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
20:15 | Hapoel Petach Tikva | | Flora | 1:0 (0:0) | |||||
Rishon LeZion | |||||||||
20:15 | Újpesti TE | | Klaksvík | 6:0 (5:0) | |||||
Budapest | |||||||||
20:15 | Dynamo Minsk | | Kolxet'i 1913 | 1:0 (1:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
20:15 | Bohemian Dublin | | Ferencváros | 0:1 (0:1) | |||||
Dublin | |||||||||
20:15 | Xamax | | Tiligul | 7:0 (3:0) | |||||
Neuchâtel | |||||||||
20:15 | Odra Wodzisław Śląski | | Pobeda | 3:0 (1:0) | |||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
20:15 | Grasshopper | | Coleraine | 3:0 (2:0) | |||||
Zürich | |||||||||
20:15 | Vojvodina | | Viking | 0:2 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
20:15 | KR | | Dinamo Bucureşti | 2:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
20:15 | Gorica | | Oţelul | 2:0 (1:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
20:15 | Inter Cardiff | | Celtic | 0:3 (0:2) | |||||
Cardiff | |||||||||
20:15 | Principat | | Dundee United | 0:8 (0:2) | |||||
Andorra la Vella | |||||||||
20:15 | Daugava | | Vorskla | 1:3 (0:0) | |||||
Daugavpils |
Day 1 | |||||||||
Cruzeiro | | Colo-Colo | 1:0 (1:0) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Racing Club | | Sporting Cristal | 3:2 (1:1) | ||||||
Avellaneda |
Day 1 | |||||||||
Transvaal | | Stubborn Youth | 1:0 | ||||||
Montego Bay | |||||||||
Seba United | | Club Franciscain | 2:0 | ||||||
Montego Bay |
Day 19 | |||||||||
16:00 | Alaniya | | CSKA | 3:0 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
16:00 | Rotor | | KAMAZ-Chally | 3:1 (1:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
16:00 | Zhemchuzhina | | Chernomorets | 3:1 (2:0) | |||||
Sochi | |||||||||
16:00 | FK Tyumen | | Torpedo-Luzhniki | 2:1 (1:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
16:00 | Fakel | | Krylia Sovetov | 2:2 (2:2) | |||||
Voronezh | |||||||||
16:00 | Shinnik | | Spartak | 1:1 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
16:00 | Lokomotiv Moscow | | Rostselmash | 2:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Baltika | 1:4 (0:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
16:00 | Dynamo | | Zenit | 0:0 | |||||
Moscow |
Day 3 | |||||||||
19:00 | Austria Lustenau | | Austria Wien | 0:0 | |||||
Lustenau | |||||||||
19:00 | Ried | | Wüstenrot | 2:0 (1:0) | |||||
Ried im Innkreis Rieder Stadion | |||||||||
19:30 | Sturm | | LASK | 4:1 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
19:30 | Admira Wacker | | GAK | 0:4 (0:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
20:15 | Rapid | | Tirol | 1:0 (1:0) | |||||
Wien |
19:00 | Bayern | | Borussia Dortmund | 2:0 (1:0) | |||||
Augsburg |
Leiftur | | Skallagrímur | 1:0 (0:0) | ||||||
Ólafsfjörður |
Day 15 | |||||||||
Haugesund | | Kongsvinger | 3:3 | ||||||
Day 14 | |||||||||
Lillestrøm | | Stabæk | 0:2 | ||||||
Day 14 | |||||||||
Panos Ljungskile | | Östers | 3:0 | ||||||
Ljungskile | |||||||||
Norrköping | | Halmstad | 0:3 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Örebro | | AIK | 3:2 | ||||||
Örebro |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |