Russia 2022/23, Second division

Group 1

Group 2, subgroup 1

Group 2, subgroup 2

Group 3, subgroup 1

Group 3, subgroup 2

Group 4

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Chaika1182118 - 32650014 - 2153214 - 111
2.Rotor1172224 - 102350114 - 51522110 - 58
3.Kuban-Holding1170417 - 172150112 - 8152035 - 96
4.Chernomorets1063115 - 8212216 - 484109 - 413
5.Biolog-Novokubansk1163215 - 10213018 - 593317 - 512
6.SKA1145212 - 9173026 - 491506 - 58
7.FK Forte1144315 - 12162308 - 292137 - 107
8.Spartak-Nalchik1143421 - 18151328 - 9630213 - 99
9.Mashuk-KMV1134414 - 16131324 - 5621210 - 117
10.Druzhba1123612 - 1590256 - 1122116 - 47
11.Dynamo111559 - 1480323 - 531236 - 95
12.Legion101367 - 1961225 - 650142 - 131
13.Alania-2111378 - 2460246 - 1521132 - 94
14.FK Yessentuki111285 - 1750143 - 811142 - 94

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 26
Day 25
Day 24
Day 23
Day 22
Day 21
Day 20
Day 19
Day 18
Day 17
Day 16
Day 15
Day 14
Day 13
Day 12
Day 1

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:151
Tourneys:9 515
Matches:1 079 183
Clubs:11 226
National teams:259
Stadiums:9 903
<2022>
<October>
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Site news
07.04.2022
current

World Cup 2022 added

Fixtures
Russia 2022/23, Second division

Day 12

08.10

Spartak-Nalchik - FK Yessentuki

08.10

Alania-2 - Chernomorets

08.10

Biolog-Novokubansk - SKA

13:00

08.10

Druzhba - Legion

16:00

08.10

Mashuk-KMV - FK Forte

16:00

09.10

Kuban-Holding - Dynamo

09.10

Rotor - Chaika

16:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, October 4

LiverpoolRangers

20:00

AjaxNapoli

21:00

PortoBayer 04

20:00

BruggeAtlético

21:00

BayernViktoria Plzen

18:45

InterBarcelona

21:00

MarseilleSporting

18:45

EintrachtTottenham Hotspur

21:00

Al SeebRiffa

19:00

Real EspañaAlajuelense

19:00

 

StavropolAgrosoyuz (Nevinnomyssk)Neftekhimik (Nizhnekamsk)

17:00

 

SunderlandBlackpool

19:45

Bristol CityCoventry City

19:45

Luton TownHuddersfield Town

19:45

Sheffield UnitedQueens Park Rangers

19:45

Cardiff CityBlackburn Rovers

20:00

ReadingNorwich City

20:00

 

AFC FyldeCongleton Town

19:45*

Hanley TownChester

19:45*

Curzon AshtonScarborough Athletic

19:45*

AshingtonStocksbridge Park Steels

19:45*

Biggleswade TownBillericay Town

19:45*

Boston UnitedBasford United

19:45*

Plymouth ParkwayOxford City

19:45*

 

Ross CountyMotherwell

19:45

 

AldosiviBarracas Central

14:00

Godoy CruzSan Lorenzo de Almagro

16:30

Newell's Old BoysArsenal

16:30

SarmientoTigre

19:00

Vélez SársfieldBanfield

21:30

 

JuventudeCorinthians

21:30

 

HebeiCangzhou Mighty Lions

15:30

Dalian ProfessionalTianjin Jinmen Tiger

19:30

Guangzhou CityShenzhen

19:30

Shanghai ShenhuaHenan Songshan Longmen

19:30

Zhejiang ProfessionalWuhan Three Towns

19:30

Local time

Yesterday, October 2

 

FakelTorpedo

2:2

ZenitFK Rostov

3:1

AkhmatDynamo

2:1

FK Nizhniy NovgorodSpartak

1:2

 

ChaikaSpartak-Nalchik

3:1

 

Baltika-BFULeningradets

0:1

ZvezdaZorkiy

1:1

ElektronYenisey-2

1:1

Dynamo Sankt-PetersburgZenit-2

1:1

 

KhimikTorpedo-2

1:0

Dynamo-2Dynamo Vologda

2:1

FK MuromSpartak Kostroma

1:0

 

FK StroginoMetallurg

1:0

SakhalinKvant

1:0

Spartak TambovArsenal-2

3:2

PeresvetRodina-2

0:2

FK RyazanDynamo Bryansk

2:0

 

FK BalashikhaDynamo Vladivostok

2:1

SokolZenit Penza

1:0

Salyut-BelgorodFK Kaluga

6:1

SaturnSKA-Khabarovsk-2

0:1

ZnamyaFK Khimki-M

1:5

 

Torpedo MiassFK Chelyabinsk

0:2

AmkarNosta

1:0

IrtyshDynamo Barnaul

2:1

FK NovosibirskFK Orenburg-2

1:1

 

FK MynaiDynamo

0:1*

ChornomoretsFK Oleksandriya

1:2*

ZoryaKryvbas

2:2*

 

EpitsentrNyva

1:1*

BukovynaFK Mariupol

3:1*

 

LNZSkoruk

3:0*

 

ŞamaxıSabah

0:1

SumqayıtKəpəz

0:0

 

VanNoah

2:2

 

ArsenalNeman

1:1

FK MinskEnergetik-BDU

0:0

SlaviaIsloch

0:1

 

KyzylzharQayrat

1:2

TobilShakhtyor

3:1

AkzhayikAqtöbe

3:1

TuranAstana

2:2

 

Dacia BuiucaniPetrocub

0:0

SheriffSfîntul Gheorghe

3:0

 

DinamoOlimpik

1:1

PaxtakorNasaf

0:1

 

RiedRheindorf Altach

2:3

HartbergAustria Klagenfurt

2:3

Austria WienSturm

0:3

 

Manchester CityManchester United

6:3

Leeds UnitedAston Villa

0:0

 

Stoke CityWatford

0:4

 

AnderlechtCharleroi

0:1

GentCercle

3:4

KortrijkAntwerp

2:1

Sint-TruidenEupen

0:1

 

KecskemétFerencváros

2:0

PuskásMOL Fehérvár

1:1

 

HerthaHoffenheim

1:1

Schalke 04Augsburg

2:3

 

FortunaVolendam

2:0

ExcelsiorUtrecht

0:1

NECFeyenoord

1:1

WaalwijkSparta

2:2

EmmenHeerenveen

0:0

 

SioniDinamo Batumi

1:1

TorpedoDinamo Tbilisi

0:0

 

EspañolValencia

2:2

Celta de VigoReal Betis

1:0

GironaReal Sociedad

3:5

Real MadridAtlético Osasuna

1:1

 

LazioSpezia

4:0

SampdoriaMonza

0:3

SassuoloSalernitana

5:0

LecceCremonese

1:1

AtalantaFiorentina

1:0

JuventusBologna

3:0

 

BFC DaugavaValmiera

1:1

 

PanevėžysSūduva

2:0

 

ÅlesundViking

2:1

HaugesundOdd

2:2

Ham-KamJerv

2:1

SandefjordSarpsborg 08

1:1

KristiansundRosenborg

4:4

 

MiedźStal

0:2

JagielloniaKorona

4:1

WidzewRaków

0:0

 

Rio AveSanta Clara

1:0

Paços de FerreiraArouca

1:1

FamalicãoBoavista

4:0

 

SpartakRadnički 1923

1:2

Mladost Novi SadCrvena Zvezda

0:4

PartizanVojvodina

4:1

 

GoricaMaribor

1:4

CeljeRadomlje

2:1

 

LorientLille

2:1

AjaccioClermont

1:3

AuxerreBrest

1:1

TroyesReims

2:2

ToulouseMontpellier

4:2

MonacoNantes

4:1

LensLyon

1:0

 

RijekaHajduk

0:1

ŠibenikGorica

1:1

 

BudućnostIskra

0:1

 

FastavSlovácko

0:2

JablonecZbrojovka

3:1

TeplicePardubice

5:1

SlaviaSlovan

3:0

 

SundsvallNorrköping

1:3

VarbergsHäcken

1:1

SiriusAIK

1:1

KalmarHelsingborgs

2:0

 

PaideTrans

2:0

Nõmme KaljuLevadia

0:1

 

PatronatoAtlético Tucumán

2:1

Boca JuniorsVélez Sársfield

1:0

TalleresLanús

0:1

Argentinos JuniorsRiver Plate

0:3

 

Portland TimbersLos Angeles

1:2

New York CityOrlando City

2:1

Sporting Kansas CitySeattle Sounders

1:0

NashvilleHouston Dynamo

1:2

International tournaments

Current

21.03.2022 – 27.03.2023

African Cup of Nations 2023,
Qualifying tournament

21.06.2022 – 10.06.2023

UEFA Champions League 2022/23

04.08.2022 – 31.05.2023

Europa League 2022/23

05.07.2022 – 07.06.2023

UEFA Europa Conference League 2022/23

08.02.2022 – 29.10.2022

Copa Libertadores 2022

08.03.2022 – 26.02.2023

AFC Champions League 2022

05.04.2022 – 22.10.2022

AFC Cup 2022

10.09.2022 – 10.06.2023

CAF Champion's League 2022/23

09.09.2022 – 04.06.2023

CAF Confederation Cup 2022/23

25.05.2022 – 03.11.2022

CONCACAF League 2022

Just finished

08.03.2022 – 01.10.2022

Copa Sudamericana 2022

© WildSoft 2007-2022 info@wildstat.ru