14.10.1981 < | Football matches for 15.10.1981 | > 16.10.1981 |
Day 33 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dynamo Minsk | 3:3 (1:2) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dnepr | | Spartak | 1:1 (0:1) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
SKA | | Pakhtakor | 3:2 (2:2) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Chernomorets | | Zenit | 0:0 | ||||||
Odessa | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Moscow | 0:0 | ||||||
Donetsk | |||||||||
Torpedo | | Dynamo Tbilisi | 2:2 (1:2) | ||||||
Moscow |
Day 35 | |||||||||
Znamya Truda | | Spartak Ryazan | 0:1 | ||||||
Baltika | | Dynamo Bryansk | 2:1 (2:0) | ||||||
Dynamo Vologda | | Volga Kalinin | 0:0 | ||||||
Vologda | |||||||||
15:00 | Sever | | Volzhanin | 4:2 (3:1) | |||||
Murmansk | |||||||||
17:00 | Dynamo Leningrad | | Tekstilshchik | 1:0 (0:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
18:00 | Stroitel | | Saturn | 1:2 (1:0) | |||||
Cherepovets | |||||||||
18:30 | Lokomotiv Kaluga | | TOZ | 2:1 (0:0) | |||||
Kaluga |
Day 35 | |||||||||
Svetotechnika | | Khimik Dzerzhinsk | 1:0 | ||||||
Saransk | |||||||||
Sokol | | Lokomotiv Chelyabinsk | 4:0 (2:0) | ||||||
Saratov | |||||||||
Torpedo Vladimir | | Turbina | 3:1 | ||||||
Vladimir | |||||||||
17:00 | Zenit | | Gazovik | 4:0 | |||||
Izhevsk | |||||||||
17:00 | Stal | | Volga Gorkiy | 2:0 (1:0) | |||||
Cheboksary | |||||||||
17:30 | Dynamo Kirov | | Druzhba Yoshkar-Ola | 1:0 (0:0) | |||||
Kirov | |||||||||
18:30 | Rubin | | Krylya Sovetov | 1:0 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
18:30 | Torpedo Tolyatti | | Metallurg Magnitogorsk | 3:1 | |||||
Tolyatti |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Kirov | 32 | 22 | 6 | 4 | 62-24 | 50 | ||
2. | Lokomotiv Chelyabinsk | 32 | 16 | 10 | 6 | 44-26 | 42 | ||
3. | Zenit | 32 | 15 | 9 | 8 | 52-31 | 39 | ||
4. | Khimik Dzerzhinsk | 32 | 15 | 6 | 11 | 42-34 | 36 | ||
5. | Rubin | 32 | 14 | 8 | 10 | 46-30 | 36 | ||
6. | Druzhba Yoshkar-Ola | 32 | 13 | 9 | 10 | 38-42 | 35 | ||
7. | Krylya Sovetov | 32 | 11 | 13 | 8 | 41-26 | 35 | ||
8. | Torpedo Tolyatti | 32 | 13 | 7 | 12 | 52-50 | 33 | ||
9. | Svetotechnika | 32 | 10 | 11 | 11 | 31-37 | 31 | ||
10. | Turbina | 32 | 10 | 11 | 11 | 33-41 | 31 |
Day 35 | |||||||||
Metallurg Lipetsk | | Mashuk | 6:0 | ||||||
Tsement | | Uralan | 2:1 | ||||||
Spartak Oryol | | Spartak Nalchik | 2:0 (1:0) | ||||||
Orel | |||||||||
Salyut | | Spartak Tambov | 2:1 | ||||||
Druzhba Maykop | | Volgar | 3:2 | ||||||
Avangard Kursk | | Torpedo Volzhskiy | 0:0 | ||||||
Kursk | |||||||||
Atommash | | Terek | 2:4 | ||||||
18:30 | Rotor | | Dynamo Makhachkala | 2:0 | |||||
Volgograd |
Day 35 | |||||||||
Angara | | Torpedo Rubtsovsk | 3:1 | ||||||
Angarsk | |||||||||
Manometr | | Fakel | 6:1 | ||||||
Tomsk | |||||||||
Uralmash | | Chkalovets | 4:0 (1:0) | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
13:00 | Uralets Nizhniy Tagil | | Zapsibovets | 0:0 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
18:30 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Irtysh | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
18:30 | Amur Blagoveshchensk | | Lokomotiv Ulan-Ude | 2:1 (2:0) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
18:30 | Zvezda Irkutsk | | Dynamo Barnaul | 0:0 | |||||
Irkutsk | |||||||||
19:00 | Zvezda Perm | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 5:0 | |||||
Perm |
Day 6 | |||||||||
Daugava | | Dnepr Mogilyov | 0:1 (0:0) | ||||||
Rīga |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
16:00 | |
12:45 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
3:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |