Football matches in May 2024 |
02.05 19:00 | Saint Vincent and Grenadines | | Dominica | 1:3 (0:0) | |||||
Kingstown | |||||||||
05.05 16:00 | Saint Vincent and Grenadines | | Dominica | 2:0 (0:0) | |||||
Kingstown | |||||||||
13.05 19:00 | Trinidad and Tobago | | Guyana | 2:1 (2:0) | |||||
Port of Spain | |||||||||
15.05 17:00 | Sudan | | Tanzania | 2:1 (2:0) | |||||
Saudi Arabia, Ta’if | |||||||||
15.05 19:00 | Trinidad and Tobago | | Guyana | 2:0 (0:0) | |||||
Port of Spain | |||||||||
19.05 17:00 | Sudan | | Tanzania | 0:1 (0:0) | |||||
Saudi Arabia, Ta’if | |||||||||
27.05 | South Korea | | Japan | ||||||
USA, Fort Lauderdale | |||||||||
31.05 | Bolivia | | Mexico | ||||||
USA, Chicago |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
07.05 21:00 | Paris Saint-Germain | | Borussia Dortmund | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:1) | 0:2 | |||
Paris | |||||||||
08.05 21:00 | Real Madrid | | Bayern | 2:1 (0:0) | 2:2 (1:0) | 4:3 | |||
Madrid | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.05 21:00 | Borussia Dortmund | | Paris Saint-Germain | 1:0 (1:0) | |||||
Dortmund |
29.05 22:00 | Olympiakós | | Fiorentina | ||||||
Greece, Athens |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.05 18:45 | Brugge | | Fiorentina | 1:1 (1:0) | 2:3 (1:2) | 3:4 | |||
Brugge | |||||||||
09.05 22:00 | Olympiakós | | Aston Villa | 2:0 (1:0) | 4:2 (2:1) | 6:2 | |||
Piraeus | |||||||||
Day 1 | |||||||||
02.05 20:00 | Aston Villa | | Olympiakós | 2:4 (1:2) | |||||
Birmingham | |||||||||
02.05 21:00 | Fiorentina | | Brugge | 3:2 (2:1) | |||||
Firenze |
Day 6 | |||||||||
29.05 20:30 | Cerro Porteño | | Colo-Colo | ||||||
Asunción | |||||||||
29.05 21:30 | Fluminense | | Alianza | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.05 19:00 | Alianza | | Colo-Colo | 1:1 (1:0) | |||||
Lima | |||||||||
16.05 19:00 | Fluminense | | Cerro Porteño | 2:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.05 19:00 | Alianza | | Cerro Porteño | 1:1 (0:1) | |||||
Lima | |||||||||
09.05 20:00 | Colo-Colo | | Fluminense | 0:1 (0:0) | |||||
Santiago |
Day 6 | |||||||||
29.05 19:00 | Grêmio | | The Strongest | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
29.05 19:00 | Estudiantes | | Huachipato | ||||||
La Plata | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.05 18:00 | The Strongest | | Huachipato | 4:0 (1:0) | |||||
La Paz | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.05 20:00 | The Strongest | | Estudiantes | 1:0 (1:0) | |||||
La Paz |
Day 6 | |||||||||
28.05 17:00 | LDU | | Universitario | ||||||
Quito | |||||||||
28.05 17:00 | Junior | | Botafogo | ||||||
Barranquilla | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.05 17:00 | LDU | | Junior | 0:1 (0:1) | |||||
Quito | |||||||||
16.05 17:00 | Universitario | | Botafogo | 0:1 (0:0) | |||||
Lima | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.05 21:00 | Universitario | | Junior | 1:1 (1:1) | |||||
Lima | |||||||||
08.05 21:30 | Botafogo | | LDU | 2:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro |
Day 6 | |||||||||
28.05 20:00 | Bolívar | | Palestino | ||||||
La Paz | |||||||||
28.05 21:00 | Flamengo | | Millonarios | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.05 21:00 | Millonarios | | Palestino | 1:1 (1:0) | |||||
Bogotá | |||||||||
15.05 21:30 | Flamengo | | Bolívar | 4:0 (3:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.05 20:00 | Palestino | | Flamengo | 1:0 (0:0) | |||||
Coquimbo | |||||||||
08.05 21:00 | Millonarios | | Bolívar | 1:1 (1:0) | |||||
Bogotá |
Day 6 | |||||||||
30.05 17:00 | Independiente del Valle | | Liverpool | ||||||
Quito | |||||||||
30.05 19:00 | Palmeiras | | San Lorenzo de Almagro | ||||||
São Paulo | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.05 21:30 | Palmeiras | | Independiente del Valle | 2:1 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16.05 21:00 | San Lorenzo de Almagro | | Liverpool | 3:2 (2:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.05 19:00 | San Lorenzo de Almagro | | Independiente del Valle | 2:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
09.05 19:00 | Liverpool | | Palmeiras | 0:5 (0:1) | |||||
Montevideo |
Day 6 | |||||||||
28.05 19:00 | Peñarol | | Rosario Central | ||||||
Montevideo | |||||||||
28.05 19:00 | Atlético Mineiro | | Caracas | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.05 19:00 | Peñarol | | Atlético Mineiro | 2:0 (0:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
16.05 19:00 | Rosario Central | | Caracas | 4:1 (2:0) | |||||
Rosario | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.05 18:00 | Caracas | | Peñarol | 0:1 (0:1) | |||||
Caracas | |||||||||
07.05 19:00 | Rosario Central | | Atlético Mineiro | 0:1 (0:0) | |||||
Rosario |
Day 6 | |||||||||
30.05 20:00 | Libertad | | Nacional | ||||||
Asunción | |||||||||
30.05 21:00 | River Plate | | Deportivo Táchira | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.05 21:30 | River Plate | | Libertad | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
15.05 18:00 | Deportivo Táchira | | Nacional | 0:1 (0:0) | |||||
San Cristóbal | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.05 20:00 | Deportivo Táchira | | Libertad | 1:1 (1:0) | |||||
San Cristóbal | |||||||||
07.05 21:00 | Nacional | | River Plate | 2:2 (0:2) | |||||
Montevideo |
Day 6 | |||||||||
29.05 19:00 | Independiente | | Always Ready | ||||||
Medellín | |||||||||
29.05 21:00 | Defensa y Justicia | | Universidad César Vallejo | ||||||
Florencio Varela | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.05 21:00 | Defensa y Justicia | | Independiente | 1:1 (0:1) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
15.05 21:00 | Universidad César Vallejo | | Always Ready | 2:2 (1:1) | |||||
Trujillo | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.05 19:00 | Universidad César Vallejo | | Independiente | 1:5 (1:2) | |||||
Trujillo | |||||||||
07.05 22:00 | Always Ready | | Defensa y Justicia | 3:0 (1:0) | |||||
El Alto |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Always Ready | 5 | 3 | 2 | 0 | 10-3 | 11 | |||
2. | Independiente | 5 | 3 | 1 | 1 | 12-7 | 10 | |||
3. | Defensa y Justicia | 5 | 1 | 2 | 2 | 4-7 | 5 | |||
4. | Universidad César Vallejo | 5 | 0 | 1 | 4 | 5-14 | 1 |
Day 6 | |||||||||
30.05 20:00 | Unión La Calera | | Alianza | ||||||
Viña del Mar | |||||||||
30.05 21:00 | Cruzeiro | | Universidad Católica | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16.05 21:00 | Cruzeiro | | Unión La Calera | 1:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16.05 21:00 | Universidad Católica | | Alianza | 0:0 | |||||
Quito | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.05 19:30 | Alianza | | Cruzeiro | 0:3 (0:1) | |||||
Valledupar | |||||||||
09.05 21:00 | Universidad Católica | | Unión La Calera | 4:0 (2:0) | |||||
Quito |
Day 6 | |||||||||
28.05 19:30 | Delfín | | Real Tomayapo | ||||||
Manta | |||||||||
28.05 21:30 | Internacional | | Belgrano | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.05 19:00 | Belgrano | | Real Tomayapo | 1:0 (1:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.05 19:00 | Belgrano | | Delfín | 1:1 (0:0) | |||||
Córdoba |
Day 6 | |||||||||
29.05 21:00 | Boca Juniors | | Nacional Potosi | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
29.05 21:00 | Fortaleza | | Sportivo Trinidense | ||||||
Fortaleza | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.05 22:00 | Nacional Potosi | | Sportivo Trinidense | 2:1 (0:1) | |||||
Potosí | |||||||||
15.05 21:00 | Boca Juniors | | Fortaleza | 1:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.05 20:00 | Nacional Potosi | | Fortaleza | 4:1 (2:1) | |||||
Potosí | |||||||||
08.05 20:30 | Sportivo Trinidense | | Boca Juniors | 1:2 (1:0) | |||||
Asunción |
Day 6 | |||||||||
30.05 21:00 | Atlético Paranaense | | Sportivo Ameliano | ||||||
Curitiba | |||||||||
30.05 21:00 | Danubio | | Deportivo Rayo Zuliano | ||||||
Montevideo | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.05 20:00 | Sportivo Ameliano | | Deportivo Rayo Zuliano | 1:0 (1:0) | |||||
Asunción | |||||||||
15.05 19:00 | Atlético Paranaense | | Danubio | 1:2 (0:2) | |||||
Curitiba | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.05 20:30 | Sportivo Ameliano | | Danubio | 2:1 (2:1) | |||||
Asunción | |||||||||
08.05 18:00 | Deportivo Rayo Zuliano | | Atlético Paranaense | 1:5 (0:3) | |||||
Caracas |
Day 6 | |||||||||
28.05 19:00 | Corinthians | | Racing Montevideo | ||||||
São Paulo | |||||||||
28.05 19:00 | Argentinos Juniors | | Nacional | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.05 19:00 | Racing Montevideo | | Nacional | 2:1 (0:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
14.05 21:30 | Corinthians | | Argentinos Juniors | 4:0 (3:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.05 18:00 | Nacional | | Corinthians | 0:2 (0:0) | |||||
Asunción | |||||||||
07.05 19:00 | Racing Montevideo | | Argentinos Juniors | 2:1 (2:1) | |||||
Montevideo |
Day 6 | |||||||||
29.05 18:00 | Metropolitanos | | Deportivo Garcilaso | ||||||
Caracas | |||||||||
29.05 19:00 | Lanús | | Cuiabá Esporte Clube | ||||||
Lanús | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.05 19:00 | Lanús | | Metropolitanos | 5:0 (2:0) | |||||
Lanús | |||||||||
15.05 20:00 | Cuiabá Esporte Clube | | Deportivo Garcilaso | 1:1 (0:1) | |||||
Cuiabá | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.05 20:00 | Cuiabá Esporte Clube | | Metropolitanos | 3:0 (1:0) | |||||
Cuiabá | |||||||||
09.05 21:00 | Deportivo Garcilaso | | Lanús | 0:2 (0:1) | |||||
Cuzco |
Day 6 | |||||||||
28.05 20:30 | Coquimbo Unido | | Bragantino | ||||||
Coquimbo | |||||||||
28.05 21:30 | Racing Club Avellaneda | | Luqueño | ||||||
Avellaneda | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16.05 19:00 | Racing Club Avellaneda | | Coquimbo Unido | 3:0 (0:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
16.05 20:00 | Luqueño | | Bragantino | 2:3 (2:1) | |||||
Asunción | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.05 18:00 | Luqueño | | Coquimbo Unido | 0:0 | |||||
Asunción | |||||||||
09.05 21:00 | Bragantino | | Racing Club Avellaneda | 2:1 (2:1) | |||||
Bragança Paulista |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.05 20:00 | Al Ain | | Yokohama F. Marinos | 1:2 (1:0) | |||||
Al Ain | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.05 19:00 | Yokohama F. Marinos | | Al Ain | 2:1 (0:1) | |||||
Yokohama |
05.05 20:00 | Al Ahed | | Central Coast Mariners | 0:1 (0:0) | |||||
Oman, Muscat |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.05 20:00 | Al-Ahly Cairo | | Espérance | 0:0 | |||||
Cairo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.05 20:00 | Espérance | | Al-Ahly Cairo | 0:0 | |||||
Radès |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19.05 19:00 | Zamalek SC | | Renaissance Berkane | 1:0 (1:0) | 1:2 (0:2) | 2:2 | |||
Cairo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.05 20:00 | Renaissance Berkane | | Zamalek SC | 2:1 (2:0) | |||||
Berkane |
24.05 18:00 | | ||||||||
Pape’ete |
22.05 14:00 | Auckland City | | Magenta | ||||||
Pape’ete | |||||||||
22.05 18:00 | Pirae | | Rewa | ||||||
Pape’ete |
Day 3 | |||||||||
17.05 12:00 | Hekari United | | Rewa | 2:3 (0:1) | |||||
Pape’ete | |||||||||
17.05 15:00 | Auckland City | | Solomon Warriors | 5:0 (1:0) | |||||
Pape’ete | |||||||||
Day 2 | |||||||||
14.05 12:00 | Auckland City | | Hekari United | 1:0 (0:0) | |||||
Pape’ete | |||||||||
14.05 15:00 | Solomon Warriors | | Rewa | 2:3 (1:2) | |||||
Pape’ete | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.05 12:00 | Rewa | | Auckland City | 2:2 (0:0) | |||||
Pape’ete | |||||||||
11.05 15:00 | Solomon Warriors | | Hekari United | 0:2 (0:0) | |||||
Pape’ete |
Day 3 | |||||||||
18.05 15:00 | Vaivase-Tai | | Ifira Black Bird | 1:5 (0:4) | |||||
Pape’ete | |||||||||
18.05 18:00 | Magenta | | Pirae | 0:0 | |||||
Pape’ete | |||||||||
Day 2 | |||||||||
15.05 15:00 | Magenta | | Vaivase-Tai | 8:0 (5:0) | |||||
Pape’ete | |||||||||
16.05 18:00 | Pirae | | Ifira Black Bird | 5:1 (2:1) | |||||
Pape’ete | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.05 18:00 | Pirae | | Vaivase-Tai | 6:0 (2:0) | |||||
Pape’ete | |||||||||
20.05 15:00 | Ifira Black Bird | | Magenta | 1:2 (1:1) | |||||
Pape’ete |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.05 20:15 | Monterrey | | Columbus Crew | 1:3 (1:1) | 1:2 (0:1) | 2:5 | |||
Monterrey |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.05 20:45 | Zenit (Saint Petersburg) | | CSKA (Moscow) | 0:0, pen. 5:4 | 1:1 (0:0) | 1:1 | |||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 1 | |||||||||
02.05 19:15 | CSKA (Moscow) | | Zenit (Saint Petersburg) | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow |
14.05 19:45 | Baltika (Kaliningrad) | | Spartak (Moscow) | 1:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad |
01.05 18:00 | Dynamo (Moscow) | | Spartak (Moscow) | 0:2 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
02.05 19:15 | FK Rostov (Rostov-on-Don) | | Baltika (Kaliningrad) | 0:1 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 30 | |||||||||
25.05 15:30 | Baltika | | Lokomotiv | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
25.05 16:30 | Fakel | | Akhmat | ||||||
Voronezh | |||||||||
25.05 16:30 | FK Krasnodar | | Dynamo | ||||||
Krasnodar | |||||||||
25.05 16:30 | Rubin | | FK Sochi | ||||||
Kazan | |||||||||
25.05 16:30 | Zenit | | FK Rostov | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
25.05 16:30 | CSKA | | Ural | ||||||
Moscow | |||||||||
25.05 17:30 | Krylia Sovetov | | FK Nizhniy Novgorod | ||||||
Samara | |||||||||
25.05 18:30 | FK Orenburg | | Spartak | ||||||
Orenburg | |||||||||
Day 29 | |||||||||
18.05 14:00 | Dynamo | | Krylia Sovetov | 4:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18.05 16:30 | Lokomotiv | | Fakel | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18.05 19:00 | FK Sochi | | FK Krasnodar | 2:3 (1:1) | |||||
Sochi | |||||||||
19.05 14:00 | Ural | | FK Orenburg | 3:3 (1:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
19.05 14:15 | Spartak | | Rubin | 3:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19.05 16:30 | FK Rostov | | Baltika | 2:1 (2:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19.05 19:00 | Akhmat | | Zenit | 1:5 (1:3) | |||||
Grozny | |||||||||
20.05 20:00 | FK Nizhniy Novgorod | | CSKA | 2:6 (0:3) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
Day 28 | |||||||||
10.05 17:00 | Krylia Sovetov | | Akhmat | 0:2 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
11.05 14:00 | Rubin | | FK Rostov | 3:1 (2:0) | |||||
Kazan | |||||||||
11.05 16:30 | Spartak | | FK Krasnodar | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
11.05 19:00 | Zenit | | CSKA | 0:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
11.05 20:30 | Baltika | | Dynamo | 2:3 (1:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
12.05 16:00 | FK Orenburg | | Lokomotiv | 0:2 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
12.05 16:30 | Fakel | | Ural | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
12.05 19:00 | FK Sochi | | FK Nizhniy Novgorod | 6:1 (2:0) | |||||
Sochi | |||||||||
Day 27 | |||||||||
04.05 19:00 | FK Orenburg | | Krylia Sovetov | 2:1 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
04.05 19:30 | FK Krasnodar | | Akhmat | 0:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
05.05 16:30 | Dynamo | | FK Sochi | 3:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
05.05 19:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Spartak | 0:0 | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
06.05 17:45 | Ural | | Baltika | 2:1 (1:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
06.05 18:00 | Fakel | | Zenit | 1:1 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
06.05 20:30 | Lokomotiv | | FK Rostov | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
06.05 20:30 | CSKA | | Rubin | 2:2 (1:1) | |||||
Moscow |
Day 34 | |||||||||
25.05 13:00 | FK Khimki | | Chernomorets | ||||||
Khimki | |||||||||
25.05 13:00 | Alaniya | | Dynamo Mahachkala | ||||||
Grozny | |||||||||
25.05 13:00 | Yenisey | | FK Tyumen | ||||||
Krasnoyarsk | |||||||||
25.05 13:00 | Shinnik | | Arsenal | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
25.05 13:00 | Leningradets | | Torpedo | ||||||
Roshchino | |||||||||
25.05 13:00 | KAMAZ | | Sokol Saratov | ||||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
25.05 14:00 | Akron | | SKA-Khabarovsk | ||||||
Zhigulyovsk | |||||||||
25.05 14:00 | Volgar | | Kuban | ||||||
Astrakhan | |||||||||
25.05 16:00 | Rodina | | Neftekhimik | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 33 | |||||||||
18.05 15:00 | Chernomorets | | Yenisey | 0:2 (0:2) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
18.05 19:00 | Dynamo Mahachkala | | Rodina | 2:0 (0:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
20.05 17:45 | Arsenal | | Akron | 1:0 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
20.05 18:00 | Neftekhimik | | Leningradets | 1:2 (1:1) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
20.05 18:00 | Kuban | | FK Khimki | 0:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
20.05 19:00 | SKA-Khabarovsk | | Alaniya | 0:1 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
20.05 19:00 | FK Tyumen | | KAMAZ | 2:0 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
20.05 19:00 | Sokol Saratov | | Volgar | 1:0 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
20.05 19:30 | Torpedo | | Shinnik | 1:1 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 32 | |||||||||
11.05 17:00 | Arsenal | | Neftekhimik | 1:0 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
12.05 13:00 | Yenisey | | Kuban | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
12.05 14:00 | Shinnik | | SKA-Khabarovsk | 2:1 (2:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
12.05 16:00 | Torpedo | | Alaniya | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
12.05 17:00 | KAMAZ | | Rodina | 1:3 (1:2) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
12.05 17:00 | Leningradets | | FK Khimki | 1:3 (0:1) | |||||
Roshchino | |||||||||
12.05 17:00 | Sokol Saratov | | FK Tyumen | 2:1 (2:1) | |||||
Saratov | |||||||||
12.05 18:00 | Akron | | Dynamo Mahachkala | 3:1 (1:1) | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
12.05 19:00 | Volgar | | Chernomorets | 1:1 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
Day 31 | |||||||||
04.05 14:00 | SKA-Khabarovsk | | KAMAZ | 0:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
04.05 14:30 | FK Khimki | | Sokol Saratov | 5:4 (2:1) | |||||
Khimki | |||||||||
04.05 15:00 | Chernomorets | | Torpedo | 1:2 (0:2) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
04.05 17:00 | Alaniya | | Shinnik | 1:1 (1:0) | |||||
Grozny | |||||||||
04.05 17:30 | Neftekhimik | | Yenisey | 0:0 | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
04.05 19:00 | Dynamo Mahachkala | | Volgar | 3:0 (3:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
04.05 19:30 | Rodina | | Arsenal | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
05.05 16:00 | FK Tyumen | | Akron | 0:2 (0:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
05.05 18:00 | Kuban | | Leningradets | 0:2 (0:2) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 24 | |||||||||
08.05 17:00 | Alaniya | | Rodina | 1:2 (1:1) | |||||
Grozny | |||||||||
08.05 19:00 | KAMAZ | | Yenisey | 1:1 (0:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
08.05 19:00 | Sokol Saratov | | Chernomorets | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
08.05 19:30 | Dynamo Mahachkala | | FK Khimki | 1:0 (0:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
16.05 17:00 | Leningradets | | Arsenal | 1:1 (1:1) | |||||
Roshchino | |||||||||
16.05 17:00 | FK Tyumen | | SKA-Khabarovsk | 1:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
16.05 18:30 | Shinnik | | Akron | 1:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
16.05 19:00 | Volgar | | Neftekhimik | 1:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
16.05 19:30 | Torpedo | | Kuban | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow |
Day 16 | |||||||||
26.05 | Veles | | FK Chelyabinsk | ||||||
26.05 | FK Murom | | Rodina-2 | ||||||
Murom | |||||||||
26.05 14:00 | FK Ufa | | Metallurg | ||||||
Ufa | |||||||||
26.05 17:00 | FK Novosibirsk | | FK Krasnodar-2 | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
26.05 18:00 | Chaika | | Rotor | ||||||
Peschanokopskoye | |||||||||
Day 15 | |||||||||
19.05 15:00 | Metallurg | | FK Novosibirsk | 0:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
19.05 15:00 | Rodina-2 | | Rotor | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19.05 16:30 | FK Krasnodar-2 | | Chaika | 0:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
19.05 17:00 | FK Chelyabinsk | | FK Ufa | 0:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
19.05 18:00 | FK Murom | | Veles | 0:1 (0:0) | |||||
Murom | |||||||||
Day 14 | |||||||||
15.05 18:00 | FK Ufa | | FK Murom | 2:1 (1:0) | |||||
Ufa | |||||||||
15.05 18:00 | Veles | | Rodina-2 | 2:1 (2:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
15.05 18:30 | FK Chelyabinsk | | FK Novosibirsk | 1:1 (1:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
15.05 19:00 | Chaika | | Metallurg | 1:0 (0:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
15.05 19:00 | Rotor | | FK Krasnodar-2 | 0:0 | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 13 | |||||||||
11.05 14:00 | Veles | | FK Ufa | 0:0 | |||||
Domodedovo | |||||||||
11.05 15:00 | Metallurg | | Rotor | 1:2 (0:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
11.05 15:00 | Rodina-2 | | FK Krasnodar-2 | 3:0 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
11.05 17:00 | FK Chelyabinsk | | Chaika | 5:0 (2:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
11.05 17:00 | FK Murom | | FK Novosibirsk | 1:1 (0:1) | |||||
Murom | |||||||||
Day 12 | |||||||||
05.05 14:00 | FK Ufa | | Rodina-2 | 3:1 (2:1) | |||||
Ufa | |||||||||
05.05 15:00 | FK Krasnodar-2 | | Metallurg | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
05.05 16:00 | FK Novosibirsk | | Veles | 0:0 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
05.05 17:30 | Chaika | | FK Murom | 3:1 (2:1) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
05.05 18:00 | Rotor | | FK Chelyabinsk | 1:0 (0:0) | |||||
Volgograd |
Day 4 | |||||||||
22.05 18:30 | FK Chelyabinsk | | Rotor | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
30.05 | FK Murom | | Chaika | ||||||
Murom | |||||||||
30.05 | Veles | | FK Novosibirsk | ||||||
30.05 | Rodina-2 | | FK Ufa | ||||||
Day 3 | |||||||||
29.05 | FK Chelyabinsk | | FK Krasnodar-2 | ||||||
Day 16 | |||||||||
25.05 | Irtysh | | Khimik | ||||||
25.05 | Dynamo Bryansk | | FK Kaluga | ||||||
25.05 14:30 | Spartak Kostroma | | Tekstilshchik | ||||||
Karavayevo | |||||||||
25.05 15:00 | Volga | | Torpedo Miass | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
25.05 16:00 | Avangard | | Mashuk-KMV | ||||||
Kursk | |||||||||
Day 15 | |||||||||
19.05 15:00 | Tekstilshchik | | Avangard | 1:0 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
19.05 16:00 | Mashuk-KMV | | Irtysh | 0:1 (0:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
19.05 16:00 | FK Kaluga | | Khimik | 3:0 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
19.05 16:00 | Dynamo Bryansk | | Volga | 0:0 | |||||
Bryansk | |||||||||
19.05 17:00 | Torpedo Miass | | Spartak Kostroma | 0:3 (0:0) | |||||
Miass | |||||||||
Day 14 | |||||||||
15.05 18:00 | Avangard | | Torpedo Miass | 2:0 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
15.05 18:00 | Khimik | | Mashuk-KMV | 2:3 (2:2) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
15.05 18:00 | Volga | | FK Kaluga | 1:2 (0:2) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
15.05 18:30 | Spartak Kostroma | | Dynamo Bryansk | 1:1 (0:1) | |||||
Karavayevo | |||||||||
15.05 19:00 | Irtysh | | Tekstilshchik | 1:0 (0:0) | |||||
Omsk | |||||||||
Day 13 | |||||||||
11.05 14:00 | Tekstilshchik | | Khimik | 1:0 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
11.05 15:00 | Volga | | Spartak Kostroma | 0:1 (0:1) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
11.05 16:00 | FK Kaluga | | Mashuk-KMV | 1:2 (1:2) | |||||
Kaluga | |||||||||
11.05 16:00 | Dynamo Bryansk | | Avangard | 2:0 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
11.05 17:00 | Torpedo Miass | | Irtysh | 0:2 (0:0) | |||||
Miass | |||||||||
Day 12 | |||||||||
04.05 12:00 | Irtysh | | Dynamo Bryansk | 2:1 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
04.05 14:30 | Spartak Kostroma | | FK Kaluga | 5:2 (2:2) | |||||
Karavayevo | |||||||||
04.05 16:00 | Mashuk-KMV | | Tekstilshchik | 0:3 (0:2) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
04.05 16:00 | Avangard | | Volga | 1:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
04.05 17:00 | Khimik | | Torpedo Miass | 1:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod |
Day 8 | |||||||||
08.05 16:00 | FK Kaluga | | Dynamo Bryansk | 1:2 (0:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
Day 4 | |||||||||
29.05 | Torpedo Miass | | Khimik | ||||||
Miass | |||||||||
29.05 | Tekstilshchik | | Mashuk-KMV | ||||||
Ivanovo | |||||||||
29.05 | Dynamo Bryansk | | Irtysh | ||||||
29.05 | Volga | | Avangard | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
29.05 | FK Kaluga | | Spartak Kostroma | ||||||
Day 11 | |||||||||
31.05 | Biolog-Novokubansk | | Rubin Yalta | ||||||
Progress | |||||||||
31.05 | Dynamo | | Dynamo-2 Makhachkala | ||||||
31.05 | FK Sevastopol | | Stroitel | ||||||
31.05 | Pobeda | | FK Forte | ||||||
Kaspiysk | |||||||||
31.05 | Kuban-Holding | | FK Rostov-2 | ||||||
Pavlovskaya | |||||||||
31.05 | Legion | | Angusht | ||||||
31.05 | Spartak-Nalchik | | Alania-2 | ||||||
Nalchik | |||||||||
31.05 | Nart | | Druzhba | ||||||
Day 10 | |||||||||
25.05 12:00 | Stroitel | | Pobeda | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
25.05 17:00 | Dynamo-2 Makhachkala | | Kuban-Holding | ||||||
Makhachkala | |||||||||
25.05 17:00 | FK Rostov-2 | | FK Astrakhan | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
25.05 17:00 | Rubin Yalta | | FK Sevastopol | ||||||
Yalta | |||||||||
25.05 18:00 | Druzhba | | Legion | ||||||
Maykop | |||||||||
26.05 16:00 | Biolog-Novokubansk | | Alania-2 | ||||||
Progress | |||||||||
26.05 16:30 | Angusht | | Spartak-Nalchik | ||||||
Nazran | |||||||||
26.05 17:00 | FK Forte | | Dynamo | ||||||
Taganrog | |||||||||
Day 9 | |||||||||
18.05 15:00 | Dynamo | | Stroitel | 1:1 (0:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
18.05 16:00 | Biolog-Novokubansk | | Angusht | 1:1 (1:1) | |||||
Progress | |||||||||
18.05 16:00 | Spartak-Nalchik | | Druzhba | 3:0 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
18.05 17:00 | FK Sevastopol | | Alania-2 | 4:0 (1:0) | |||||
Sevastopol | |||||||||
18.05 17:00 | Kuban-Holding | | FK Forte | 2:0 (0:0) | |||||
Pavlovskaya | |||||||||
18.05 18:00 | Legion | | Nart | 1:1 (0:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
19.05 16:30 | Pobeda | | Rubin Yalta | 0:0 | |||||
Kaspiysk | |||||||||
19.05 17:00 | FK Astrakhan | | Dynamo-2 Makhachkala | 3:0 (2:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
Day 8 | |||||||||
11.05 16:00 | FK Forte | | FK Astrakhan | 1:0 (0:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
11.05 16:00 | Kuban-Holding | | Stroitel | 1:1 (0:0) | |||||
Pavlovskaya | |||||||||
11.05 16:00 | Nart | | Spartak-Nalchik | 3:2 (3:1) | |||||
Cherkessk Nart Stadium | |||||||||
11.05 16:30 | Angusht | | FK Sevastopol | 1:2 (0:1) | |||||
Nazran | |||||||||
11.05 17:00 | Dynamo-2 Makhachkala | | FK Rostov-2 | 0:3 (0:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
11.05 17:00 | Druzhba | | Biolog-Novokubansk | 3:0 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
11.05 17:00 | Rubin Yalta | | Dynamo | 0:2 (0:2) | |||||
Yalta | |||||||||
12.05 16:00 | Alania-2 | | Pobeda | 3:2 (0:0) | |||||
Vladikavkaz Football Academy Alania Stadium | |||||||||
Day 7 | |||||||||
03.05 16:00 | Biolog-Novokubansk | | Nart | 1:2 (0:1) | |||||
Progress | |||||||||
04.05 15:00 | Dynamo | | Alania-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
04.05 16:00 | Pobeda | | Angusht | 0:0 | |||||
Kaspiysk | |||||||||
04.05 16:00 | Kuban-Holding | | Rubin Yalta | 0:2 (0:1) | |||||
Pavlovskaya | |||||||||
04.05 16:00 | Spartak-Nalchik | | Legion | 1:2 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
04.05 17:00 | FK Astrakhan | | Stroitel | 1:1 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
04.05 17:00 | FK Sevastopol | | Druzhba | 0:0 | |||||
Sevastopol | |||||||||
04.05 17:00 | FK Rostov-2 | | FK Forte | 1:3 (1:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 2 | |||||||||
08.05 16:30 | Angusht | | Dynamo-2 Makhachkala | 1:1 (1:0) | |||||
Nazran | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.05 17:00 | FK Astrakhan | | Legion | 1:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
15.05 17:00 | Dynamo-2 Makhachkala | | Druzhba | 2:3 (2:2) | |||||
Makhachkala | |||||||||
22.05 16:00 | FK Forte | | Angusht | ||||||
Taganrog | |||||||||
22.05 16:00 | Alania-2 | | Stroitel | ||||||
Vladikavkaz Football Academy Alania Stadium | |||||||||
22.05 18:00 | Dynamo | | Biolog-Novokubansk | ||||||
Stavropol | |||||||||
28.05 17:00 | FK Rostov-2 | | Nart | ||||||
Rostov-on-Don |
Day 8 | |||||||||
25.05 15:00 | Dynamo Saint-Petersburg | | Saturn | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
26.05 | FK Tver | | Dynamo Vologda | ||||||
Tver | |||||||||
26.05 14:00 | FK Chertanovo | | Dynamo-2 | ||||||
Moscow | |||||||||
26.05 14:00 | Yenisey-2 | | Spartak-2 | ||||||
Krasnoyarsk | |||||||||
26.05 15:00 | Znamya Truda | | Zenit-2 | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
26.05 16:00 | Baltika-2 | | Zvezda Petersburg | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
26.05 16:00 | Luki-Energiya | | Rodina-M | ||||||
Velikiye Luki | |||||||||
26.05 16:00 | Torpedo Vladimir | | Irkutsk | ||||||
Vladimir | |||||||||
Day 7 | |||||||||
18.05 13:00 | Rodina-M | | Baltika-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18.05 15:00 | Zvezda Petersburg | | Znamya Truda | 2:1 (2:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
18.05 18:00 | Dynamo-2 | | Dynamo Vologda | 3:1 (1:0) | |||||
Novogorsk | |||||||||
19.05 14:00 | Saturn | | FK Chertanovo | 1:1 (1:1) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
19.05 14:00 | Zenit-2 | | Yenisey-2 | 2:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
19.05 17:00 | Irkutsk | | Dynamo Saint-Petersburg | 3:3 (1:3) | |||||
Cheremkhovo | |||||||||
19.05 21:00 | Spartak-2 | | Torpedo Vladimir | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
20.05 18:30 | Luki-Energiya | | FK Tver | 0:1 (0:0) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
Day 6 | |||||||||
11.05 15:00 | Dynamo Saint-Petersburg | | Spartak-2 | 0:2 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
12.05 14:00 | FK Chertanovo | | Irkutsk | 2:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
12.05 14:00 | FK Tver | | Dynamo-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Tver | |||||||||
12.05 15:00 | Dynamo Vologda | | Saturn | 0:0 | |||||
Vologda | |||||||||
12.05 15:00 | Znamya Truda | | Rodina-M | 4:2 (2:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
12.05 16:00 | Baltika-2 | | Luki-Energiya | 1:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
12.05 16:00 | Torpedo Vladimir | | Zenit-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
12.05 19:00 | Yenisey-2 | | Zvezda Petersburg | 2:1 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.05 15:00 | Zvezda Petersburg | | Torpedo Vladimir | 1:3 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
05.05 12:00 | Spartak-2 | | FK Chertanovo | 4:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
05.05 14:00 | Saturn | | Dynamo-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
05.05 14:00 | Zenit-2 | | Dynamo Saint-Petersburg | 1:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
05.05 15:00 | Dynamo Vologda | | Irkutsk | 3:0 (1:0) | |||||
Vologda | |||||||||
05.05 15:00 | Rodina-M | | Yenisey-2 | 3:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
05.05 15:30 | Baltika-2 | | FK Tver | 4:1 (2:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
05.05 16:00 | Luki-Energiya | | Znamya Truda | 1:1 (0:1) | |||||
Velikiye Luki |
Day 8 | |||||||||
26.05 13:00 | Dynamo Vladivostok | | Spartak Tambov | ||||||
Vladivostok | |||||||||
26.05 13:00 | FK Strogino | | Zenit Penza | ||||||
Moscow | |||||||||
26.05 13:00 | FK Khimki-M | | Kompozit | ||||||
Khimki | |||||||||
26.05 15:00 | FK Oryol | | FK Kolomna | ||||||
Oryol | |||||||||
26.05 15:00 | Salyut-Belgorod | | Kosmos | ||||||
Stary Oskol | |||||||||
26.05 16:00 | Kvant | | Arsenal-2 | ||||||
Obninsk | |||||||||
26.05 16:00 | Sakhalin | | SKA-Khabarovsk-2 | ||||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
Day 7 | |||||||||
19.05 14:00 | Arsenal-2 | | SKA-Khabarovsk-2 | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
19.05 14:00 | Kosmos | | FK Ryazan | 1:0 (0:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
19.05 14:00 | Zenit Penza | | Kvant | 3:0 (2:0) | |||||
Penza | |||||||||
19.05 16:00 | FK Kolomna | | Salyut-Belgorod | 0:0 | |||||
Kolomna | |||||||||
19.05 16:00 | Sakhalin | | FK Oryol | 1:0 (0:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
19.05 17:00 | Kompozit | | Dynamo Vladivostok | 1:2 (0:1) | |||||
Noginsk | |||||||||
19.05 17:00 | Spartak Tambov | | FK Strogino | 3:1 (2:1) | |||||
Tambov | |||||||||
Day 6 | |||||||||
12.05 13:00 | Dynamo Vladivostok | | FK Khimki-M | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
12.05 13:00 | FK Strogino | | Kompozit | 1:2 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
12.05 13:00 | SKA-Khabarovsk-2 | | Zenit Penza | 0:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
12.05 14:00 | FK Ryazan | | FK Kolomna | 4:0 (2:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
12.05 15:00 | FK Oryol | | Arsenal-2 | 2:1 (0:1) | |||||
Oryol | |||||||||
12.05 16:00 | Kvant | | Spartak Tambov | 0:3 (0:1) | |||||
Obninsk | |||||||||
12.05 16:00 | Sakhalin | | Salyut-Belgorod | 2:1 (2:1) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.05 17:00 | Spartak Tambov | | SKA-Khabarovsk-2 | 2:1 (0:0) | |||||
Tambov | |||||||||
05.05 13:00 | FK Khimki-M | | FK Strogino | 3:2 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
05.05 13:00 | Sakhalin | | FK Ryazan | 0:1 (0:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
05.05 14:00 | Arsenal-2 | | Salyut-Belgorod | 4:1 (3:0) | |||||
Tula | |||||||||
05.05 14:00 | Kompozit | | Kvant | 3:2 (2:2) | |||||
Noginsk | |||||||||
05.05 14:00 | Zenit Penza | | FK Oryol | 0:1 (0:1) | |||||
Penza | |||||||||
05.05 15:00 | FK Kolomna | | Kosmos | 1:3 (0:1) | |||||
Kolomna |
Day 7 | |||||||||
25.05 13:00 | Pari NN-2 | | Rubin-2 | ||||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
25.05 15:00 | Amkar | | Krylia Sovetov-2 | ||||||
Perm | |||||||||
25.05 15:00 | Lada-Tolyatti | | Uralets | ||||||
Syzran | |||||||||
25.05 17:00 | Dynamo Barnaul | | Dynamo Kirov | ||||||
Barnaul | |||||||||
25.05 17:00 | FK Volna | | FK Orenburg-2 | ||||||
Zavolzhye FOK Zavolzhsky | |||||||||
26.05 12:00 | Sokol Kazan | | Akron-2 | ||||||
Kazan | |||||||||
26.05 17:00 | Nosta | | Ural-2 | ||||||
Novotroitsk | |||||||||
Day 6 | |||||||||
18.05 13:00 | Ural-2 | | Sokol Kazan | 1:1 (1:0) | |||||
Sysert | |||||||||
18.05 14:00 | Dynamo Kirov | | Nosta | 3:1 (1:0) | |||||
Kirov | |||||||||
18.05 14:30 | Akron-2 | | FK Volna | 0:3 (0:0) | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
18.05 15:00 | Rubin-2 | | Dynamo Barnaul | 1:1 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
18.05 17:00 | FK Orenburg-2 | | Lada-Tolyatti | 1:1 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
18.05 17:00 | Uralets | | Amkar | 0:1 (0:1) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
19.05 14:00 | Krylia Sovetov-2 | | Pari NN-2 | 2:2 (1:1) | |||||
Samara | |||||||||
Day 5 | |||||||||
11.05 14:00 | Krylia Sovetov-2 | | Dynamo Barnaul | 1:1 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
11.05 15:00 | Pari NN-2 | | Amkar | 0:1 (0:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
11.05 15:00 | FK Volna | | Ural-2 | 0:2 (0:1) | |||||
Zavolzhye FOK Zavolzhsky | |||||||||
11.05 16:00 | Lada-Tolyatti | | Akron-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Syzran | |||||||||
11.05 17:00 | Nosta | | Rubin-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
11.05 17:00 | FK Orenburg-2 | | Uralets | 0:2 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
12.05 12:00 | Sokol Kazan | | Dynamo Kirov | 2:2 (0:1) | |||||
Kazan | |||||||||
Day 4 | |||||||||
03.05 18:00 | Amkar | | Dynamo Barnaul | 3:1 (3:0) | |||||
Perm | |||||||||
04.05 13:00 | Ural-2 | | Lada-Tolyatti | 2:1 (0:1) | |||||
Sysert | |||||||||
04.05 14:00 | Dynamo Kirov | | FK Volna | 3:2 (1:1) | |||||
Kirov | |||||||||
04.05 14:00 | Krylia Sovetov-2 | | Nosta | 2:1 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
04.05 17:00 | Uralets | | Pari NN-2 | 1:1 (1:1) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
04.05 17:30 | Akron-2 | | FK Orenburg-2 | 0:1 (0:1) | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
05.05 17:00 | Rubin-2 | | Sokol Kazan | 0:1 (0:0) | |||||
Kazan |
15.05 19:00 | Vorskla (Poltava) | | Shakhtar (Donetsk) | 1:2 (0:1) | |||||
Rivne |
Day 30 | |||||||||
24.05 15:30 | LNZ | | Vorskla | * | |||||
Cherkasy | |||||||||
25.05 | Kryvbas | | FK Mynai | * | |||||
25.05 | Polissya | | Shakhtar | * | |||||
25.05 15:30 | Metalist 1925 | | Veres | * | |||||
Kiev | |||||||||
25.05 15:30 | Obolon | | FK Oleksandriya | * | |||||
Kiev | |||||||||
25.05 15:30 | Rukh | | Dynamo | * | |||||
Lviv | |||||||||
25.05 15:30 | Zorya | | Kolos | * | |||||
Kovalivka | |||||||||
25.05 15:30 | Chornomorets | | Dnipro-1 | * | |||||
Odesa | |||||||||
Day 29 | |||||||||
18.05 15:30 | Dynamo | | Kryvbas | 3:1 (2:1)* | |||||
Kiev | |||||||||
19.05 13:00 | LNZ | | Zorya | 2:1 (0:1)* | |||||
Cherkasy | |||||||||
19.05 15:30 | FK Mynai | | Kolos | 3:2 (1:1)* | |||||
Mynai | |||||||||
19.05 15:30 | Metalist 1925 | | Polissya | 3:3 (1:3)* | |||||
Kiev | |||||||||
19.05 15:30 | Veres | | FK Oleksandriya | 2:2 (2:1)* | |||||
Rivne | |||||||||
19.05 15:30 | Rukh | | Chornomorets | 2:0 (1:0)* | |||||
Lviv | |||||||||
19.05 15:30 | Dnipro-1 | | Shakhtar | 1:1 (1:1)* | |||||
Dnipro | |||||||||
19.05 15:30 | Vorskla | | Obolon | 3:1 (2:0)* | |||||
Poltava | |||||||||
Day 28 | |||||||||
11.05 13:00 | Vorskla | | FK Mynai | 2:3 (1:0)* | |||||
Poltava | |||||||||
11.05 15:30 | Obolon | | Rukh | 0:0* | |||||
Kiev | |||||||||
11.05 18:00 | Shakhtar | | Dynamo | 1:0 (1:0)* | |||||
Lviv | |||||||||
12.05 13:00 | FK Oleksandriya | | Dnipro-1 | 1:0 (1:0)* | |||||
Oleksandriia | |||||||||
12.05 15:30 | Chornomorets | | Metalist 1925 | 3:0 (1:0)* | |||||
Odesa | |||||||||
13.05 13:00 | Kryvbas | | Polissya | 0:1 (0:1)* | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
13.05 15:30 | Kolos | | LNZ | 1:3 (1:1)* | |||||
Kovalivka | |||||||||
13.05 18:00 | Zorya | | Veres | 1:1 (1:0)* | |||||
Kiev | |||||||||
Day 27 | |||||||||
04.05 13:00 | FK Oleksandriya | | Rukh | 2:2 (1:1)* | |||||
Oleksandriia | |||||||||
04.05 15:30 | Obolon | | LNZ | 1:0 (1:0)* | |||||
Kiev | |||||||||
04.05 18:00 | Metalist 1925 | | Vorskla | 3:2 (2:1)* | |||||
Kiev | |||||||||
05.05 13:00 | Polissya | | Zorya | 1:1 (1:0)* | |||||
Zhytomyr | |||||||||
05.05 15:30 | Dynamo | | Kolos | 5:0 (0:0)* | |||||
Kiev | |||||||||
05.05 18:00 | Shakhtar | | Chornomorets | 3:0 (2:0)* | |||||
Kiev | |||||||||
06.05 13:00 | Dnipro-1 | | Kryvbas | 1:0 (0:0)* | |||||
Dnipro | |||||||||
06.05 18:00 | Veres | | FK Mynai | 3:1 (1:1)* | |||||
Rivne |
Day 30 | |||||||||
25.05 | Nyva Vinnytsya | | Metalurh-2 | +:- | |||||
25.05 | FK Trostianets | | Real Pharma | * | |||||
25.05 | Vast | | Zvyahel | * | |||||
26.05 | Karpaty-2 | | Kremin-2 | * | |||||
26.05 | Rukh-2 | | Kudrivka | * | |||||
26.05 | Skala 1911 | | Druzhba | * | |||||
26.05 | Lokomotyv | | Chaika | * | |||||
Day 29 | |||||||||
17.05 12:00 | Real Pharma | | Nyva Vinnytsya | 0:4 (0:1)* | |||||
Odesa | |||||||||
18.05 | Vast | | Metalurh-2 | * | |||||
18.05 12:30 | Kudrivka | | Karpaty-2 | 1:2 (0:1)* | |||||
Kudrivka | |||||||||
18.05 13:00 | Kremin-2 | | Lokomotyv | 0:3 (0:2)* | |||||
Kremenchuk | |||||||||
19.05 13:00 | Druzhba | | Rukh-2 | 1:1 (0:0)* | |||||
Kaharlyk | |||||||||
19.05 13:00 | UCSA | | FK Trostianets | 4:0 (2:0)* | |||||
Kiev | |||||||||
19.05 13:00 | Zvyahel | | Skala 1911 | 1:0 (0:0)* | |||||
Zviahel | |||||||||
Day 28 | |||||||||
11.05 | Skala 1911 | | Metalurh-2 | +:- | |||||
11.05 | Vast | | Real Pharma | * | |||||
11.05 12:45 | FK Trostianets | | Chaika | 0:2 (0:0)* | |||||
Trostyanets Kuts Stadium | |||||||||
11.05 13:15 | Kudrivka | | Druzhba | 0:3 (0:2)* | |||||
Kudrivka | |||||||||
11.05 14:30 | Nyva Vinnytsya | | UCSA | 1:3 (0:1)* | |||||
Vinnytsia | |||||||||
12.05 12:00 | Rukh-2 | | Zvyahel | 1:2 (1:0)* | |||||
Vynnyky | |||||||||
12.05 13:00 | Karpaty-2 | | Lokomotyv | 3:2 (3:0)* | |||||
Lviv | |||||||||
Day 27 | |||||||||
03.05 11:45 | Real Pharma | | Skala 1911 | 0:2 (0:1)* | |||||
Odesa | |||||||||
03.05 14:00 | Chaika | | Nyva Vinnytsya | 0:0* | |||||
Makariv | |||||||||
04.05 | Metalurh-2 | | Rukh-2 | -:+ | |||||
04.05 | Vast | | UCSA | * | |||||
04.05 12:15 | Druzhba | | Karpaty-2 | 5:2 (3:1)* | |||||
Kaharlyk | |||||||||
04.05 12:45 | Zvyahel | | Kudrivka | 1:1 (0:1)* | |||||
Zviahel | |||||||||
04.05 14:15 | Kremin-2 | | FK Trostianets | 1:0 (0:0)* | |||||
Kremenchuk |
Day 36 | |||||||||
25.05 19:00 | Neftçi | | Sabah | ||||||
Bakı | |||||||||
25.05 19:00 | Sumqayıt | | Qəbələ | ||||||
Sumqayıt | |||||||||
25.05 19:00 | Zira | | Səbail | ||||||
Bakı | |||||||||
26.05 17:00 | Turan | | Kəpəz | ||||||
Tovuz | |||||||||
26.05 19:30 | Araz | | Qarabağ | ||||||
Bakı | |||||||||
Day 35 | |||||||||
17.05 20:30 | Qarabağ | | Turan | 4:3 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
18.05 17:00 | Kəpəz | | Zira | 0:1 (0:0) | |||||
Tovuz | |||||||||
18.05 17:00 | Sabah | | Sumqayıt | 2:0 (1:0) | |||||
Masazyr | |||||||||
18.05 17:00 | Səbail | | Neftçi | 0:3 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
19.05 16:00 | Qəbələ | | Araz | 2:0 (0:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
Day 34 | |||||||||
10.05 19:00 | Neftçi | | Kəpəz | 5:1 (2:1) | |||||
Bakı | |||||||||
11.05 17:00 | Araz | | Turan | 0:1 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
11.05 19:30 | Zira | | Qarabağ | 0:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
12.05 17:00 | Qəbələ | | Sabah | 2:0 (2:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
12.05 19:30 | Sumqayıt | | Səbail | 2:1 (2:0) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
Day 33 | |||||||||
04.05 16:30 | Kəpəz | | Sumqayıt | 1:1 (0:0) | |||||
Tovuz | |||||||||
04.05 19:30 | Qarabağ | | Neftçi | 5:0 (2:0) | |||||
Bakı | |||||||||
05.05 16:30 | Turan | | Zira | 1:2 (0:1) | |||||
Tovuz | |||||||||
05.05 19:00 | Araz | | Sabah | 0:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
06.05 19:00 | Səbail | | Qəbələ | 2:3 (2:2) | |||||
Bakı |
Day 36 | |||||||||
24.05 17:00 | CSKA | | Van | ||||||
Yerevan | |||||||||
24.05 19:00 | Urartu | | Ararat | ||||||
Yerevan | |||||||||
25.05 17:30 | Shirak | | Pyunik | ||||||
Gyumri | |||||||||
25.05 17:30 | Noah | | West Armenia | ||||||
Abovyan | |||||||||
26.05 17:00 | Alashkert | | Ararat-Armenia | ||||||
Yerevan | |||||||||
Day 35 | |||||||||
19.05 17:00 | West Armenia | | CSKA | 3:2 (0:1) | |||||
Yerevan Junior Sport Stadium | |||||||||
20.05 17:00 | Van | | Urartu | 1:1 (1:1) | |||||
Charentsavan | |||||||||
20.05 19:00 | Ararat | | Alashkert | 1:3 (0:2) | |||||
Yerevan | |||||||||
21.05 17:00 | Pyunik | | Noah | 3:0 (1:0) | |||||
Yerevan Junior Sport Stadium | |||||||||
21.05 20:00 | Ararat-Armenia | | Shirak | ||||||
Yerevan | |||||||||
Day 34 | |||||||||
14.05 17:00 | Van | | West Armenia | 1:0 (1:0) | |||||
Charentsavan | |||||||||
14.05 19:00 | CSKA | | Pyunik | 0:3 (0:2) | |||||
Yerevan | |||||||||
15.05 19:00 | Shirak | | Ararat | 0:1 (0:0) | |||||
Gyumri | |||||||||
16.05 18:00 | Urartu | | Alashkert | 6:1 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
16.05 20:00 | Noah | | Ararat-Armenia | 2:1 (2:0) | |||||
Abovyan | |||||||||
Day 33 | |||||||||
07.05 16:00 | West Armenia | | Urartu | 1:0 (0:0) | |||||
Yerevan Junior Sport Stadium | |||||||||
07.05 19:00 | Ararat-Armenia | | CSKA | 4:1 (3:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
09.05 16:00 | Pyunik | | Van | 3:1 (1:1) | |||||
Yerevan Junior Sport Stadium | |||||||||
09.05 19:00 | Ararat | | Noah | 0:1 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
10.05 16:00 | Alashkert | | Shirak | 2:3 (2:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 32 | |||||||||
02.05 16:00 | Van | | Ararat-Armenia | 0:5 (0:1) | |||||
Charentsavan | |||||||||
02.05 16:00 | West Armenia | | Pyunik | 1:4 (0:2) | |||||
Yerevan Junior Sport Stadium | |||||||||
03.05 17:00 | CSKA | | Ararat | 1:3 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
03.05 19:00 | Urartu | | Shirak | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
04.05 17:00 | Noah | | Alashkert | 2:1 (1:0) | |||||
Abovyan |
Day 10 | |||||||||
21.05 16:45 | Isloch | | FK Minsk | (1:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
21.05 18:45 | FK Slutsk | | Neman | ||||||
Slutsk | |||||||||
24.05 19:00 | FK Vitebsk | | Naftan | ||||||
Vitebsk | |||||||||
24.05 21:00 | Dynamo Brest | | Tarpeda-BelAZ | ||||||
Brest | |||||||||
26.05 15:00 | Arsenal | | BATE | ||||||
Barysaw | |||||||||
26.05 17:00 | Shakhtsyor | | FK Smorgon | ||||||
Salihorsk | |||||||||
26.05 19:00 | Slavia | | Dynamo Minsk | ||||||
Mazyr | |||||||||
27.05 20:00 | Dnepr | | FK Homel | ||||||
Mogilev | |||||||||
Day 9 | |||||||||
16.05 18:50 | FK Smorgon | | Isloch | 1:1 (0:1) | |||||
Smarhon | |||||||||
16.05 20:45 | Neman | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
17.05 18:55 | FK Slutsk | | Dynamo Brest | 1:4 (0:1) | |||||
Slutsk | |||||||||
17.05 20:30 | BATE | | Slavia | 1:0 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
18.05 16:00 | Naftan | | Dnepr | 2:1 (0:0) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
18.05 18:00 | FK Minsk | | FK Vitebsk | 1:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
18.05 21:00 | FK Homel | | Tarpeda-BelAZ | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
19.05 20:00 | Dynamo Minsk | | Shakhtsyor | 3:2 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
Day 8 | |||||||||
10.05 19:00 | FK Vitebsk | | FK Smorgon | 0:1 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
10.05 21:00 | Dnepr | | FK Minsk | 1:1 (0:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
11.05 17:00 | Arsenal | | FK Slutsk | 1:0 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
11.05 19:00 | Shakhtsyor | | BATE | 1:3 (1:1) | |||||
Salihorsk | |||||||||
11.05 21:00 | Dynamo Brest | | FK Homel | 1:1 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
12.05 16:00 | Isloch | | Dynamo Minsk | 0:1 (0:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
12.05 18:00 | Tarpeda-BelAZ | | Naftan | 2:1 (1:1) | |||||
Zhodzina | |||||||||
12.05 20:00 | Slavia | | Neman | 0:1 (0:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
Day 7 | |||||||||
01.05 16:00 | FK Smorgon | | Dnepr | 0:0 | |||||
Smarhon | |||||||||
02.05 18:15 | Dynamo Minsk | | FK Vitebsk | 1:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
02.05 20:30 | Neman | | Shakhtsyor | 1:0 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
03.05 18:00 | FK Minsk | | Tarpeda-BelAZ | 1:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
03.05 20:00 | BATE | | Isloch | 1:1 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
04.05 14:30 | Naftan | | FK Homel | 0:2 (0:2) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
04.05 16:30 | FK Slutsk | | Slavia | 1:0 (0:0) | |||||
Slutsk | |||||||||
04.05 18:30 | Arsenal | | Dynamo Brest | 0:2 (0:0) | |||||
Barysaw |
25.05 19:00 | Neman (Hrodna) | | Isloch (Minsk District) | ||||||
Zhodzina |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.05 18:00 | Tarpeda-BelAZ (Zhodzina) | | Isloch (Minsk District) | 1:1 aet (1:0, 1:0) | 0:1 (0:1) | 1:2 | |||
Zhodzina | |||||||||
08.05 20:45 | Neman (Hrodna) | | Dynamo (Minsk) | 2:0 (0:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Hrodna |
22.05 | | Partizan (Salihorsk) | |||||||
22.05 18:00 | DMedia (Minsk) | | FK Astravets (Astravets) | ||||||
Minsk | |||||||||
22.05 18:30 | FK Svislach (Svislach) | | FK Baranavichy (Baranavichy) | ||||||
Svislach | |||||||||
22.05 18:30 | FK Kletsk (Kletsk) | | FK Orsha (Orsha) | ||||||
Kletsk | |||||||||
23.05 17:30 | FK Miory (Miory) | | FK Asipovichy (Asipovichy) | ||||||
Miory | |||||||||
29.05 | Traktar (Minsk) | | FK Lida (Lida) | ||||||
29.05 | Lyashas (Gomel) | | Lokomotiv (Gomel) | ||||||
29.05 | FK Ivatsevichi (Ivatsevichi) | | Belshina (Babruysk) | ||||||
29.05 | Krechat (Biaroza) | | Maxline (Vitebsk) | ||||||
29.05 | Polatsk-2019 (Polatsk) | | Niva (Doubizna) | ||||||
29.05 | Stanles (Pinsk) | | Maladzyechna-2018 (Maladzyechna) | ||||||
30.05 | | Slonim-2017 (Slonim) | |||||||
30.05 | | BDU (Minsk) | |||||||
30.05 | Atlant (Kobryn) | | Volna (Pinsk) | ||||||
30.05 | Tekhnolog-BGUT (Mogilev) | | Bumprom (Gomel) | ||||||
30.05 | Novaya Priryat (Olshany) | | Krumkachy (Minsk) | ||||||
11.05 | Tekhnolog-BGUT (Mogilev) | | 3:0 | ||||||
11.05 15:30 | FK Ivatsevichi (Ivatsevichi) | | Kommunalnik | 8:3 (4:0) | |||||
Ivatsevichy | |||||||||
11.05 16:00 | Krechat (Biaroza) | | 1:0 (0:0) | ||||||
Biaroza DYuSSh-1 Stadium | |||||||||
11.05 16:00 | Polatsk-2019 (Polatsk) | | 2:0 (1:0) | ||||||
Navapolatsk | |||||||||
11.05 16:00 | MNPZ (Mozyr) | | Lyashas (Gomel) | 3:4 aet (1:1, 3:3) | |||||
Mazyr | |||||||||
11.05 16:00 | Tarpeda (Minsk) | | Traktar (Minsk) | 0:3 | |||||
Aktsyabarski FOK Aktsyabarski Stadium | |||||||||
11.05 16:30 | Gazovik (Vitebsk) | | FK Miory (Miory) | 2:3 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
11.05 17:00 | BDU (Minsk) | | 0:3 (0:2) | ||||||
Minsk | |||||||||
11.05 18:00 | | FK Kletsk (Kletsk) | 0:1 (0:1) | ||||||
Haradzeya | |||||||||
11.05 18:00 | | FK Horki (Gorki) | 2:1 (0:1) | ||||||
Krugloe Munitipal stadium | |||||||||
11.05 18:30 | Energetik (Minsk) | | Kolas (Cherven) | 3:2 aet (1:1, 2:2) | |||||
Minsk | |||||||||
12.05 13:00 | Atlant (Kobryn) | | Nadzeya (Baranovichi Region) | 3:0 (1:0) | |||||
Kobryn Yunost Stadium | |||||||||
12.05 14:00 | Novaya Priryat (Olshany) | | 5:2 (3:0) | ||||||
Olshany School Stadium | |||||||||
12.05 18:30 | FSK Uradzhaynaya (Uradzhaynaya) | | DMedia (Minsk) | 3:7 (0:6) | |||||
Minsk | |||||||||
14.05 16:00 | FK Svislach (Svislach) | | Slonim City (Slonim) | 2:1 (2:0) | |||||
Svislach |
Day 9 | |||||||||
18.05 | Aksu | | Turan | * | |||||
Pavlodar | |||||||||
18.05 17:00 | Atyrau | | Astana | 1:0 (1:0) | |||||
Atyrau | |||||||||
18.05 19:00 | Aqtöbe | | Ordabasy | 0:0 | |||||
Aqtöbe | |||||||||
18.05 21:00 | Kaysar | | Jenis | 1:0 (1:0) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
19.05 17:00 | Shakhtyor | | Tobil | 1:0 (1:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
19.05 17:00 | Zhetysu | | Kyzylzhar | 0:0 | |||||
Taldykorgan | |||||||||
19.05 21:00 | Yelimay | | Qayrat | 1:1 (0:0) | |||||
Semey | |||||||||
Day 8 | |||||||||
11.05 | Atyrau | | Aksu | * | |||||
Atyrau | |||||||||
11.05 17:00 | Turan | | Zhetysu | 2:3 (1:1) | |||||
Shymkent | |||||||||
12.05 17:00 | Kyzylzhar | | Aqtöbe | 0:2 (0:0) | |||||
Petropavl | |||||||||
12.05 17:00 | Yelimay | | Shakhtyor | 2:1 (1:0) | |||||
Semey | |||||||||
12.05 19:00 | Astana | | Kaysar | 1:1 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
12.05 19:00 | Jenis | | Qayrat | 0:2 (0:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
12.05 21:00 | Ordabasy | | Tobil | 1:0 (1:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
Day 7 | |||||||||
04.05 | Aksu | | Ordabasy | * | |||||
Pavlodar | |||||||||
04.05 14:00 | Kyzylzhar | | Turan | 0:1 (0:0) | |||||
Petropavl | |||||||||
04.05 14:00 | Jenis | | Yelimay | 1:2 (0:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
04.05 16:30 | Qayrat | | Atyrau | 1:0 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
04.05 16:30 | Tobil | | Zhetysu | 1:0 (1:0) | |||||
Kostanay | |||||||||
04.05 19:00 | Aqtöbe | | Astana | 1:1 (0:1) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
05.05 19:00 | Shakhtyor | | Kaysar | 0:0 | |||||
Karagandy |
Day 10 | |||||||||
30.05 | Dinamo | | Qizilqum | ||||||
30.05 | Navbahor | | Olimpik | ||||||
31.05 | AGMK | | Metallurg | ||||||
31.05 | Surkhon | | Soʼgʼdiyona | ||||||
Day 9 | |||||||||
24.05 | Metallurg | | Navbahor | ||||||
24.05 | Olimpik | | FK Andijon | ||||||
25.05 | Nasaf | | Dinamo | ||||||
25.05 | Paxtakor | | Qizilqum | ||||||
26.05 | Soʼgʼdiyona | | Bunyodkor | ||||||
26.05 | Neftchi | | AGMK | ||||||
27.05 | Lokomotiv | | Surkhon | ||||||
Day 8 | |||||||||
18.05 19:00 | Qizilqum | | Olimpik | 2:4 (1:0) | |||||
Navoiy | |||||||||
18.05 19:00 | FK Andijon | | Metallurg | 1:1 (0:0) | |||||
Andijon | |||||||||
19.05 19:00 | Navbahor | | Neftchi | 1:0 (0:0) | |||||
Namangan | |||||||||
19.05 19:00 | AGMK | | Soʼgʼdiyona | 5:3 (2:2) | |||||
Olmaliq | |||||||||
20.05 19:00 | Dinamo | | Paxtakor | 1:1 (0:1) | |||||
Samarqand | |||||||||
20.05 19:00 | Surkhon | | Nasaf | 0:1 (0:1) | |||||
Termiz | |||||||||
21.05 19:00 | Bunyodkor | | Lokomotiv | ||||||
Toshkent | |||||||||
Day 7 | |||||||||
11.05 19:00 | Metallurg | | Qizilqum | 0:0 | |||||
Bekobod | |||||||||
11.05 19:00 | Olimpik | | Paxtakor | 1:2 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
12.05 19:00 | Soʼgʼdiyona | | Navbahor | 1:2 (0:1) | |||||
Jizzax | |||||||||
12.05 19:00 | Neftchi | | FK Andijon | 2:2 (0:1) | |||||
Fergana | |||||||||
13.05 19:00 | Surkhon | | Dinamo | 1:1 (0:0) | |||||
Termiz | |||||||||
13.05 19:00 | Nasaf | | Bunyodkor | 0:0 | |||||
Qarshi | |||||||||
14.05 19:00 | Lokomotiv | | AGMK | 0:2 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 6 | |||||||||
04.05 18:30 | FK Andijon | | Soʼgʼdiyona | 0:1 (0:0) | |||||
Andijon | |||||||||
05.05 18:00 | Navbahor | | Lokomotiv | 4:0 (1:0) | |||||
Namangan | |||||||||
05.05 18:30 | Bunyodkor | | Surkhon | 0:2 (0:2) | |||||
Toshkent | |||||||||
06.05 18:00 | Qizilqum | | Neftchi | 1:1 (0:1) | |||||
Navoiy | |||||||||
07.05 18:00 | Paxtakor | | Metallurg | 4:3 (3:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
07.05 18:00 | Dinamo | | Olimpik | * | |||||
Samarqand | |||||||||
07.05 19:00 | AGMK | | Nasaf | 3:4 (1:2) | |||||
Olmaliq |
Day 38 | |||||||||
19.05 16:00 | Arsenal | | Everton | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
19.05 16:00 | Brentford | | Newcastle United | 2:4 (0:3) | |||||
Brentford | |||||||||
19.05 16:00 | Brighton & Hove Albion | | Manchester United | 0:2 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
19.05 16:00 | Burnley | | Nottingham Forest | 1:2 (0:2) | |||||
Burnley | |||||||||
19.05 16:00 | Chelsea | | AFC Bournemouth | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
19.05 16:00 | Crystal Palace | | Aston Villa | 5:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
19.05 16:00 | Liverpool | | Wolverhampton Wanderers | 2:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
19.05 16:00 | Luton Town | | Fulham | 2:4 (1:2) | |||||
Luton | |||||||||
19.05 16:00 | Manchester City | | West Ham United | 3:1 (2:1) | |||||
Manchester | |||||||||
19.05 16:00 | Sheffield United | | Tottenham Hotspur | 0:3 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
Day 37 | |||||||||
11.05 12:30 | Fulham | | Manchester City | 0:4 (0:1) | |||||
London | |||||||||
11.05 15:00 | AFC Bournemouth | | Brentford | 1:2 (0:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
11.05 15:00 | Everton | | Sheffield United | 1:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
11.05 15:00 | Newcastle United | | Brighton & Hove Albion | 1:1 (1:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
11.05 15:00 | Tottenham Hotspur | | Burnley | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
11.05 15:00 | West Ham United | | Luton Town | 3:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
11.05 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Crystal Palace | 1:3 (0:2) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
11.05 17:30 | Nottingham Forest | | Chelsea | 2:3 (1:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
12.05 16:30 | Manchester United | | Arsenal | 0:1 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
13.05 20:00 | Aston Villa | | Liverpool | 3:3 (1:2) | |||||
Birmingham | |||||||||
Day 36 | |||||||||
03.05 20:00 | Luton Town | | Everton | 1:1 (1:1) | |||||
Luton | |||||||||
04.05 12:30 | Arsenal | | AFC Bournemouth | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
04.05 15:00 | Brentford | | Fulham | 0:0 | |||||
Brentford | |||||||||
04.05 15:00 | Burnley | | Newcastle United | 1:4 (0:3) | |||||
Burnley | |||||||||
04.05 15:00 | Sheffield United | | Nottingham Forest | 1:3 (1:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
04.05 17:30 | Manchester City | | Wolverhampton Wanderers | 5:1 (3:0) | |||||
Manchester | |||||||||
05.05 14:00 | Brighton & Hove Albion | | Aston Villa | 1:0 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
05.05 14:00 | Chelsea | | West Ham United | 5:0 (3:0) | |||||
London | |||||||||
05.05 16:30 | Liverpool | | Tottenham Hotspur | 4:2 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
06.05 20:00 | Crystal Palace | | Manchester United | 4:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
Day 34 | |||||||||
14.05 20:00 | Tottenham Hotspur | | Manchester City | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15.05 19:45 | Brighton & Hove Albion | | Chelsea | 1:2 (0:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
15.05 20:00 | Manchester United | | Newcastle United | 3:2 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 26 | |||||||||
02.05 19:30 | Chelsea | | Tottenham Hotspur | 2:0 (1:0) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 28 | 7 | 3 | 96-34 | 91 | ||
2. | Arsenal | 38 | 28 | 5 | 5 | 91-29 | 89 | ||
3. | Liverpool | 38 | 24 | 10 | 4 | 86-41 | 82 | ||
4. | Aston Villa | 38 | 20 | 8 | 10 | 76-61 | 68 | ||
5. | Tottenham Hotspur | 38 | 20 | 6 | 12 | 74-61 | 66 | ||
6. | Chelsea | 38 | 18 | 9 | 11 | 77-63 | 63 | ||
7. | Newcastle United | 38 | 18 | 6 | 14 | 85-62 | 60 | ||
8. | Manchester United | 38 | 18 | 6 | 14 | 57-58 | 60 | ||
9. | West Ham United | 38 | 14 | 10 | 14 | 60-74 | 52 | ||
10. | Crystal Palace | 38 | 13 | 10 | 15 | 57-58 | 49 |
Day 46 | |||||||||
04.05 12:30 | Sunderland | | Sheffield Wednesday | 0:2 (0:2) | |||||
Sunderland | |||||||||
04.05 12:30 | Birmingham City | | Norwich City | 1:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
04.05 12:30 | Coventry City | | Queens Park Rangers | 1:2 (0:2) | |||||
Coventry | |||||||||
04.05 12:30 | Middlesbrough | | Watford | 3:1 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
04.05 12:30 | Ipswich Town | | Huddersfield Town | 2:0 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
04.05 12:30 | Leeds United | | Southampton | 1:2 (1:2) | |||||
Leeds | |||||||||
04.05 12:30 | Leicester City | | Blackburn Rovers | 0:2 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
04.05 12:30 | Plymouth Argyle | | Hull City | 1:0 (1:0) | |||||
Plymouth | |||||||||
04.05 12:30 | Rotherham United | | Cardiff City | 5:2 (2:1) | |||||
Rotherham | |||||||||
04.05 12:30 | Stoke City | | Bristol City | 4:0 (3:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
04.05 12:30 | West Bromwich Albion | | Preston North End | 3:0 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
04.05 12:30 | Swansea City | | Millwall | 0:1 (0:0) | |||||
Swansea |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leicester City | 46 | 31 | 4 | 11 | 89-41 | 97 | ||
2. | Ipswich Town | 46 | 28 | 12 | 6 | 92-57 | 96 | ||
3. | Leeds United | 46 | 27 | 9 | 10 | 81-43 | 90 | ||
4. | Southampton | 46 | 26 | 9 | 11 | 87-63 | 87 | ||
5. | West Bromwich Albion | 46 | 21 | 12 | 13 | 70-47 | 75 | ||
6. | Norwich City | 46 | 21 | 10 | 15 | 79-64 | 73 | ||
7. | Hull City | 46 | 19 | 13 | 14 | 68-60 | 70 | ||
8. | Middlesbrough | 46 | 20 | 9 | 17 | 71-62 | 69 | ||
9. | Coventry City | 46 | 17 | 13 | 16 | 70-59 | 64 | ||
10. | Preston North End | 46 | 18 | 9 | 19 | 56-67 | 63 |
26.05 15:00 | Leeds United | | Southampton | ||||||
London |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16.05 20:00 | Leeds United | | Norwich City | 4:0 (3:0) | 0:0 | 4:0 | |||
Leeds | |||||||||
17.05 20:00 | Southampton | | West Bromwich Albion | 3:1 (0:0) | 0:0 | 3:1 | |||
Southampton | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.05 12:00 | Norwich City | | Leeds United | 0:0 | |||||
Norwich | |||||||||
12.05 14:15 | West Bromwich Albion | | Southampton | 0:0 | |||||
West Bromwich |
25.05 15:00 | Manchester City | | Manchester United | ||||||
London |
Day 33 | |||||||||
17.05 20:30 | Mezőkövesd | | MTK | 1:1 (0:1) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
18.05 17:45 | MOL Fehérvár | | Diósgyőr | 0:0 | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
18.05 17:45 | Paks | | Kisvárda | 2:1 (1:0) | |||||
Paks | |||||||||
18.05 17:45 | Puskás | | Debrecen | 4:1 (2:1) | |||||
Felcsút | |||||||||
19.05 17:15 | Kecskemét | | Zalaegerszegi TE | 2:1 (0:1) | |||||
Kecskemét | |||||||||
19.05 20:15 | Ferencváros | | Újpest | 2:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 32 | |||||||||
10.05 20:15 | Újpest | | Kecskemét | 0:3 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
11.05 15:30 | MTK | | Puskás | 1:3 (1:3) | |||||
Budapest | |||||||||
11.05 17:30 | Zalaegerszegi TE | | Paks | 1:1 (1:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
11.05 19:30 | Diósgyőr | | Ferencváros | 2:0 (0:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
12.05 14:15 | Kisvárda | | Mezőkövesd | 4:3 (4:0) | |||||
Kisvárda | |||||||||
12.05 19:30 | Debrecen | | MOL Fehérvár | 1:0 (0:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
Day 31 | |||||||||
03.05 20:00 | MOL Fehérvár | | MTK | 4:0 (3:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
04.05 13:00 | Mezőkövesd | | Zalaegerszegi TE | 1:2 (1:0) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
04.05 15:30 | Puskás | | Kisvárda | 4:2 (2:1) | |||||
Felcsút | |||||||||
04.05 19:15 | Újpest | | Diósgyőr | 7:0 (4:0) | |||||
Budapest | |||||||||
05.05 16:00 | Kecskemét | | Paks | 0:0 | |||||
Kecskemét | |||||||||
05.05 18:30 | Ferencváros | | Debrecen | 5:1 (0:0) | |||||
Budapest |
Day 34 | |||||||||
18.05 15:30 | Hoffenheim | | Bayern | 4:2 (1:2) | |||||
Sinsheim | |||||||||
18.05 15:30 | Eintracht | | RB Leipzig | 2:2 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
18.05 15:30 | Union | | Freiburg | 2:1 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
18.05 15:30 | Wolfsburg | | Mainz 05 | 1:3 (1:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
18.05 15:30 | Stuttgart | | Borussia Mönchengladbach | 4:0 (2:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
18.05 15:30 | Heidenheim | | Köln | 4:1 (3:0) | |||||
Heidenheim an der Brenz | |||||||||
18.05 15:30 | Werder | | Bochum | 4:1 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
18.05 15:30 | Bayer 04 | | Augsburg | 2:1 (2:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
18.05 15:30 | Borussia Dortmund | | Darmstadt 98 | 4:0 (2:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
Day 33 | |||||||||
10.05 20:30 | Augsburg | | Stuttgart | 0:1 (0:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
11.05 15:30 | Köln | | Union | 3:2 (1:2) | |||||
Köln | |||||||||
11.05 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Eintracht | 1:1 (1:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
11.05 15:30 | RB Leipzig | | Werder | 1:1 (0:1) | |||||
Leipzig | |||||||||
11.05 15:30 | Freiburg | | Heidenheim | 1:1 (1:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
11.05 18:30 | Mainz 05 | | Borussia Dortmund | 3:0 (3:0) | |||||
Mainz | |||||||||
12.05 15:30 | Darmstadt 98 | | Hoffenheim | 0:6 (0:5) | |||||
Darmstadt | |||||||||
12.05 17:30 | Bayern | | Wolfsburg | 2:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
12.05 19:30 | Bochum | | Bayer 04 | 0:5 (0:2) | |||||
Bochum | |||||||||
Day 32 | |||||||||
03.05 20:30 | Hoffenheim | | RB Leipzig | 1:1 (0:1) | |||||
Sinsheim | |||||||||
04.05 15:30 | Stuttgart | | Bayern | 3:1 (1:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
04.05 15:30 | Werder | | Borussia Mönchengladbach | 2:2 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
04.05 15:30 | Borussia Dortmund | | Augsburg | 5:1 (4:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
04.05 15:30 | Wolfsburg | | Darmstadt 98 | 3:0 (2:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
04.05 18:30 | Köln | | Freiburg | 0:0 | |||||
Köln | |||||||||
05.05 15:30 | Union | | Bochum | 3:4 (0:3) | |||||
Berlin | |||||||||
05.05 17:30 | Eintracht | | Bayer 04 | 1:5 (1:2) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
05.05 19:30 | Heidenheim | | Mainz 05 | 1:1 (0:1) | |||||
Heidenheim an der Brenz |
Day 34 | |||||||||
19.05 14:30 | Almere City | | NEC | 1:4 (1:2) | |||||
Almere | |||||||||
19.05 14:30 | AZ | | Utrecht | 3:3 (3:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
19.05 14:30 | Volendam | | Go Ahead Eagles | 1:2 (1:1) | |||||
Volendam | |||||||||
19.05 14:30 | Feyenoord | | Excelsior | 4:0 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
19.05 14:30 | Heracles Almelo | | Fortuna | 0:0 | |||||
Almelo | |||||||||
19.05 14:30 | Zwolle | | Twente | 1:2 (0:0) | |||||
Zwolle | |||||||||
19.05 14:30 | PSV | | Waalwijk | 3:1 (1:1) | |||||
Eindhoven | |||||||||
19.05 14:30 | Sparta | | Heerenveen | 2:1 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
19.05 14:30 | Vitesse | | Ajax | 2:2 (1:1) | |||||
Arnhem | |||||||||
Day 33 | |||||||||
12.05 14:30 | Ajax | | Almere City | 3:0 (3:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
12.05 14:30 | Excelsior | | Heracles Almelo | 4:0 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
12.05 14:30 | Twente | | Volendam | 7:2 (5:2) | |||||
Enschede | |||||||||
12.05 14:30 | Utrecht | | Sparta | 0:1 (0:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
12.05 14:30 | Fortuna | | PSV | 1:1 (1:0) | |||||
Sittard | |||||||||
12.05 14:30 | Go Ahead Eagles | | AZ | 0:3 (0:2) | |||||
Deventer | |||||||||
12.05 14:30 | NEC | | Feyenoord | 2:3 (0:1) | |||||
Nijmegen | |||||||||
12.05 14:30 | Waalwijk | | Zwolle | 1:1 (0:0) | |||||
Waalwijk | |||||||||
12.05 14:30 | Heerenveen | | Vitesse | 1:3 (1:1) | |||||
Heerenveen | |||||||||
Day 32 | |||||||||
03.05 20:00 | Fortuna | | Go Ahead Eagles | 0:0 | |||||
Sittard | |||||||||
03.05 20:00 | Almere City | | Heerenveen | 1:1 (0:0) | |||||
Almere | |||||||||
05.05 12:15 | PSV | | Sparta | 4:2 (2:2) | |||||
Eindhoven | |||||||||
05.05 12:15 | Heracles Almelo | | Waalwijk | 0:5 (0:2) | |||||
Almelo | |||||||||
05.05 14:30 | Utrecht | | Vitesse | 1:0 (0:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
05.05 14:30 | Volendam | | Ajax | 1:4 (0:1) | |||||
Volendam | |||||||||
05.05 16:45 | AZ | | Twente | 2:1 (0:1) | |||||
Alkmaar | |||||||||
05.05 20:00 | Feyenoord | | Zwolle | 5:0 (2:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
06.05 20:00 | Excelsior | | NEC | 0:3 (0:0) | |||||
Rotterdam |
Day 1 | |||||||||
28.05 | Winner of match NAC - Emmen | | Winner of match Den Haag - Excelsior | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17.05 20:00 | Roda | | NAC | 0:5 (0:1) | 1:3 (0:1) | 1:8 | |||
Kerkrade | |||||||||
18.05 16:30 | Dordrecht | | Emmen | 0:1 (0:0) | 2:2 (1:2) | 2:3 | |||
Dordrecht | |||||||||
18.05 20:00 | Den Haag | | De Graafschap | 2:2 (2:0) | 3:2 (1:1) | 5:4 | |||
Den Haag | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.05 20:00 | NAC | | Roda | 3:1 (1:0) | |||||
Breda | |||||||||
14.05 18:45 | Emmen | | Dordrecht | 2:2 (2:1) | |||||
Emmen | |||||||||
14.05 21:00 | De Graafschap | | Den Haag | 2:3 (1:1) | |||||
Doetinchem |
Day 17 | |||||||||
27.05 20:00 | Kolxet`i 1913 | | Dinamo Tbilisi | ||||||
Kobuleti | |||||||||
27.05 21:00 | Dinamo Batumi | | Dila | ||||||
Batumi | |||||||||
28.05 17:00 | Samgurali | | Torpedo | ||||||
Tskhaltubo | |||||||||
28.05 20:00 | Telavi | | Samtredia | ||||||
Telavi | |||||||||
28.05 21:00 | Gagra | | Saburtalo | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 16 | |||||||||
23.05 17:00 | Samtredia | | Dila | ||||||
Samtredia | |||||||||
23.05 20:00 | Dinamo Tbilisi | | Dinamo Batumi | ||||||
Tbilisi | |||||||||
23.05 21:00 | Saburtalo | | Kolxet`i 1913 | ||||||
Tbilisi | |||||||||
24.05 20:00 | Telavi | | Samgurali | ||||||
Telavi | |||||||||
24.05 21:00 | Torpedo | | Gagra | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Day 15 | |||||||||
18.05 16:30 | Samgurali | | Samtredia | 4:0 (4:0) | |||||
Tskhaltubo | |||||||||
18.05 20:00 | Dila | | Dinamo Tbilisi | 2:1 (0:1) | |||||
Gori | |||||||||
19.05 19:00 | Gagra | | Telavi | 2:0 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
19.05 20:00 | Kolxet`i 1913 | | Torpedo | 2:5 (0:2) | |||||
Kobuleti | |||||||||
19.05 21:00 | Dinamo Batumi | | Saburtalo | 2:3 (1:0) | |||||
Batumi | |||||||||
Day 14 | |||||||||
14.05 16:30 | Samgurali | | Gagra | 2:0 (2:0) | |||||
Tskhaltubo | |||||||||
14.05 16:30 | Samtredia | | Dinamo Tbilisi | 0:0 | |||||
Samtredia | |||||||||
14.05 20:00 | Saburtalo | | Dila | 1:4 (0:3) | |||||
Tbilisi | |||||||||
15.05 20:00 | Telavi | | Kolxet`i 1913 | 1:1 (1:1) | |||||
Telavi | |||||||||
15.05 21:00 | Torpedo | | Dinamo Batumi | 1:0 (1:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
Day 13 | |||||||||
10.05 16:00 | Gagra | | Samtredia | 2:1 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
10.05 19:00 | Dila | | Torpedo | 1:1 (0:1) | |||||
Gori | |||||||||
10.05 20:00 | Kolxet`i 1913 | | Samgurali | 3:3 (0:2) | |||||
Kobuleti | |||||||||
10.05 21:00 | Dinamo Tbilisi | | Saburtalo | 1:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
11.05 21:00 | Dinamo Batumi | | Telavi | 1:1 (0:1) | |||||
Batumi | |||||||||
Day 12 | |||||||||
01.05 16:00 | Samgurali | | Dinamo Batumi | 0:1 (0:0) | |||||
Tskhaltubo | |||||||||
01.05 20:00 | Gagra | | Kolxet`i 1913 | 2:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
02.05 15:00 | Samtredia | | Saburtalo | 0:3 (0:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
02.05 20:00 | Telavi | | Dila | 0:1 (0:0) | |||||
Telavi | |||||||||
02.05 21:00 | Torpedo | | Dinamo Tbilisi | 0:0 | |||||
Kutaisi |
Day 14 | |||||||||
30.05 18:00 | Valur | | Stjarnan | ||||||
Reykjavík | |||||||||
30.05 20:15 | Breiðablik | | Víkingur R | ||||||
Kópavogur |
Day 9 | |||||||||
31.05 19:15 | FH | | Fram | ||||||
Hafnarfjörður | |||||||||
Day 8 | |||||||||
25.05 16:00 | KR | | Vestri | ||||||
Reykjavík | |||||||||
25.05 17:00 | ÍA | | Víkingur R | ||||||
Akranes | |||||||||
25.05 18:15 | Valur | | FH | ||||||
Reykjavík | |||||||||
26.05 17:00 | Stjarnan | | KA | ||||||
Garðabær | |||||||||
26.05 17:00 | Fram | | Breiðablik | ||||||
Reykjavík | |||||||||
27.05 19:15 | Fylkir | | HK | ||||||
Reykjavík | |||||||||
Day 7 | |||||||||
20.05 14:00 | Vestri | | Víkingur R | 1:4 (1:3) | |||||
Reykjavík | |||||||||
20.05 16:15 | KA | | Fylkir | 4:2 (3:0) | |||||
Akureyri Greifavöllurinn | |||||||||
20.05 17:00 | FH | | KR | 1:2 (0:2) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
21.05 19:15 | HK | | Valur | ||||||
Kópavogur | |||||||||
21.05 19:15 | Breiðablik | | Stjarnan | ||||||
Kópavogur | |||||||||
21.05 19:15 | Fram | | ÍA | ||||||
Reykjavík | |||||||||
Day 6 | |||||||||
10.05 19:15 | Stjarnan | | Fram | 1:1 (1:0) | |||||
Garðabær | |||||||||
11.05 14:00 | ÍA | | Vestri | 3:0 (1:0) | |||||
Akranes | |||||||||
11.05 17:00 | Valur | | KA | 3:1 (1:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
12.05 17:00 | KR | | HK | 1:2 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
12.05 19:15 | Fylkir | | Breiðablik | 0:3 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
12.05 19:15 | Víkingur R | | FH | 2:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.05 14:00 | FH | | Vestri | 3:2 (1:2) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
05.05 16:00 | KA | | KR | 1:1 (0:1) | |||||
Akureyri Greifavöllurinn | |||||||||
05.05 17:00 | Stjarnan | | ÍA | 4:1 (1:1) | |||||
Garðabær | |||||||||
05.05 19:15 | Fram | | Fylkir | 2:1 (2:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
05.05 19:15 | HK | | Víkingur R | 3:1 (1:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
06.05 19:15 | Breiðablik | | Valur | 2:3 (1:2) | |||||
Kópavogur |
Day 38 | |||||||||
25.05 21:00 | Atlético Osasuna | | Villarreal | ||||||
Pamplona | |||||||||
25.05 21:00 | Celta de Vigo | | Valencia | ||||||
Vigo | |||||||||
25.05 21:00 | Getafe | | Mallorca | ||||||
Getafe | |||||||||
25.05 21:00 | Girona | | Granada | ||||||
Girona | |||||||||
25.05 21:00 | Sevilla | | Barcelona | ||||||
Sevilla | |||||||||
25.05 21:00 | Rayo Vallecano | | Athletic | ||||||
Madrid | |||||||||
25.05 21:00 | Real Madrid | | Real Betis | ||||||
Madrid | |||||||||
25.05 21:00 | Real Sociedad | | Atlético Madrid | ||||||
San Sebastián | |||||||||
25.05 21:00 | Almería | | Cádiz | ||||||
Almería | |||||||||
25.05 21:00 | Las Palmas | | Alavés | ||||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
Day 37 | |||||||||
18.05 21:00 | Alavés | | Getafe | 1:0 (1:0) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
19.05 19:00 | Athletic | | Sevilla | 2:0 (2:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
19.05 19:00 | Atlético Madrid | | Atlético Osasuna | 1:4 (0:1) | |||||
Madrid | |||||||||
19.05 19:00 | Real Betis | | Real Sociedad | 0:2 (0:2) | |||||
Sevilla | |||||||||
19.05 19:00 | Barcelona | | Rayo Vallecano | 3:0 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
19.05 19:00 | Cádiz | | Las Palmas | 0:0 | |||||
Cádiz | |||||||||
19.05 19:00 | Granada | | Celta de Vigo | 1:2 (0:0) | |||||
Granada | |||||||||
19.05 19:00 | Valencia | | Girona | 1:3 (0:1) | |||||
Valencia | |||||||||
19.05 19:00 | Villarreal | | Real Madrid | 4:4 (1:4) | |||||
Villarreal | |||||||||
19.05 19:00 | Mallorca | | Almería | 2:2 (1:1) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
Day 36 | |||||||||
14.05 19:30 | Atlético Osasuna | | Mallorca | 1:1 (1:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
14.05 21:30 | Real Madrid | | Alavés | 5:0 (3:0) | |||||
Madrid | |||||||||
14.05 22:00 | Girona | | Villarreal | 0:1 (0:0) | |||||
Girona | |||||||||
15.05 19:30 | Sevilla | | Cádiz | 0:1 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
15.05 19:30 | Rayo Vallecano | | Granada | 2:1 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
15.05 22:00 | Celta de Vigo | | Athletic | 2:1 (0:1) | |||||
Vigo | |||||||||
15.05 22:00 | Getafe | | Atlético Madrid | 0:3 (0:2) | |||||
Getafe | |||||||||
16.05 19:30 | Las Palmas | | Real Betis | 2:2 (1:1) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
16.05 21:30 | Almería | | Barcelona | 0:2 (0:1) | |||||
Almería | |||||||||
16.05 22:00 | Real Sociedad | | Valencia | 1:0 (1:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
Day 35 | |||||||||
10.05 21:00 | Alavés | | Girona | 2:2 (1:2) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
11.05 14:00 | Mallorca | | Las Palmas | 1:0 (1:0) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
11.05 16:15 | Villarreal | | Sevilla | 3:2 (1:2) | |||||
Villarreal | |||||||||
11.05 18:30 | Granada | | Real Madrid | 0:4 (0:2) | |||||
Granada | |||||||||
11.05 21:00 | Athletic | | Atlético Osasuna | 2:2 (0:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
12.05 14:00 | Cádiz | | Getafe | 1:0 (1:0) | |||||
Cádiz | |||||||||
12.05 16:15 | Atlético Madrid | | Celta de Vigo | 1:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
12.05 18:30 | Valencia | | Rayo Vallecano | 0:0 | |||||
Valencia | |||||||||
12.05 21:00 | Real Betis | | Almería | 3:2 (2:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
13.05 21:00 | Barcelona | | Real Sociedad | 2:0 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
Day 34 | |||||||||
03.05 21:00 | Getafe | | Athletic | 0:2 (0:1) | |||||
Getafe | |||||||||
04.05 14:00 | Real Sociedad | | Las Palmas | 2:0 (2:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
04.05 16:15 | Real Madrid | | Cádiz | 3:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
04.05 18:30 | Girona | | Barcelona | 4:2 (1:2) | |||||
Girona | |||||||||
04.05 21:00 | Mallorca | | Atlético Madrid | 0:1 (0:1) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
05.05 14:00 | Atlético Osasuna | | Real Betis | 0:2 (0:2) | |||||
Pamplona | |||||||||
05.05 16:15 | Celta de Vigo | | Villarreal | 3:2 (2:1) | |||||
Vigo | |||||||||
05.05 18:30 | Valencia | | Alavés | 0:1 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
05.05 21:00 | Sevilla | | Granada | 3:0 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
05.05 21:00 | Rayo Vallecano | | Almería | 0:1 (0:1) | |||||
Madrid |
Day 38 | |||||||||
23.05 20:45 | Cagliari | | Fiorentina | ||||||
Cagliari | |||||||||
24.05 20:45 | Genoa | | Bologna | ||||||
Genova | |||||||||
25.05 18:00 | Juventus | | Monza | ||||||
Torino | |||||||||
25.05 20:45 | Milan | | Salernitana | ||||||
Milano | |||||||||
26.05 18:00 | Atalanta | | Torino | ||||||
Bergamo | |||||||||
26.05 18:00 | Napoli | | Lecce | ||||||
Napoli | |||||||||
26.05 20:45 | Empoli | | Roma | ||||||
Empoli | |||||||||
26.05 20:45 | Frosinone | | Udinese | ||||||
Frosinone | |||||||||
26.05 20:45 | Hellas Verona | | Inter | ||||||
Verona | |||||||||
26.05 20:45 | Lazio | | Sassuolo | ||||||
Roma | |||||||||
Day 37 | |||||||||
17.05 20:45 | Fiorentina | | Napoli | 2:2 (2:1) | |||||
Firenze | |||||||||
18.05 18:00 | Lecce | | Atalanta | 0:2 (0:0) | |||||
Lecce | |||||||||
18.05 20:45 | Torino | | Milan | 3:1 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
19.05 12:30 | Sassuolo | | Cagliari | 0:2 (0:0) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
19.05 15:00 | Monza | | Frosinone | 0:1 (0:1) | |||||
Monza | |||||||||
19.05 15:00 | Udinese | | Empoli | 1:1 (0:0) | |||||
Udine | |||||||||
19.05 18:00 | Inter | | Lazio | 1:1 (0:1) | |||||
Milano | |||||||||
19.05 20:45 | Roma | | Genoa | 1:0 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
20.05 18:30 | Salernitana | | Hellas Verona | 1:2 (0:2) | |||||
Salerno | |||||||||
20.05 20:45 | Bologna | | Juventus | 3:3 (2:0) | |||||
Bologna | |||||||||
Day 36 | |||||||||
10.05 20:45 | Frosinone | | Inter | 0:5 (0:1) | |||||
Frosinone | |||||||||
11.05 18:00 | Napoli | | Bologna | 0:2 (0:2) | |||||
Napoli | |||||||||
11.05 20:45 | Milan | | Cagliari | 5:1 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
12.05 12:30 | Lazio | | Empoli | 2:0 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
12.05 15:00 | Genoa | | Sassuolo | 2:1 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
12.05 15:00 | Hellas Verona | | Torino | 1:2 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
12.05 18:00 | Juventus | | Salernitana | 1:1 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
12.05 20:45 | Atalanta | | Roma | 2:1 (2:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
13.05 18:30 | Lecce | | Udinese | 0:2 (0:1) | |||||
Lecce | |||||||||
13.05 20:45 | Fiorentina | | Monza | 2:1 (1:1) | |||||
Firenze | |||||||||
Day 35 | |||||||||
03.05 20:45 | Torino | | Bologna | 0:0 | |||||
Torino | |||||||||
04.05 18:00 | Monza | | Lazio | 2:2 (0:1) | |||||
Monza | |||||||||
04.05 20:45 | Sassuolo | | Inter | 1:0 (1:0) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
05.05 12:30 | Cagliari | | Lecce | 1:1 (1:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
05.05 15:00 | Empoli | | Frosinone | 0:0 | |||||
Empoli | |||||||||
05.05 15:00 | Hellas Verona | | Fiorentina | 2:1 (1:1) | |||||
Verona | |||||||||
05.05 18:00 | Milan | | Genoa | 3:3 (1:1) | |||||
Milano | |||||||||
05.05 20:45 | Roma | | Juventus | 1:1 (1:1) | |||||
Roma | |||||||||
06.05 18:00 | Salernitana | | Atalanta | 1:2 (1:0) | |||||
Salerno | |||||||||
06.05 20:45 | Udinese | | Napoli | 1:1 (0:0) | |||||
Udine |
Day 16 | |||||||||
28.05 18:00 | Valmiera | | Jelgava | ||||||
Valmiera | |||||||||
28.05 19:00 | BFC Daugava | | Auda | ||||||
Daugavpils | |||||||||
29.05 | FK Liepāja | | Grobiņas | ||||||
29.05 | Metta | | RFS | ||||||
Rīga | |||||||||
29.05 | Riga FC | | Tukums 2000 | ||||||
Day 15 | |||||||||
23.05 18:00 | Auda | | Jelgava | ||||||
Rīga | |||||||||
24.05 17:30 | BFC Daugava | | Riga FC | ||||||
Daugavpils | |||||||||
24.05 18:30 | FK Liepāja | | Valmiera | ||||||
Liepāja | |||||||||
25.05 16:00 | Metta | | Grobiņas | ||||||
Rīga | |||||||||
25.05 18:00 | Tukums 2000 | | RFS | ||||||
Tukums Tukuma pilsētas stadions | |||||||||
Day 14 | |||||||||
19.05 18:00 | Jelgava | | Riga FC | 1:5 (0:3) | |||||
Jelgava | |||||||||
19.05 21:00 | Auda | | FK Liepāja | 1:1 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
20.05 17:30 | Grobiņas | | Valmiera | 0:2 (0:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
20.05 19:00 | RFS | | BFC Daugava | 5:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
21.05 18:00 | Metta | | Tukums 2000 | ||||||
Rīga | |||||||||
Day 13 | |||||||||
14.05 18:00 | FK Liepāja | | Riga FC | 1:1 (0:1) | |||||
Liepāja | |||||||||
15.05 17:30 | Valmiera | | Auda | 2:1 (1:0) | |||||
Valmiera | |||||||||
15.05 18:30 | Jelgava | | RFS | 1:2 (1:0) | |||||
Jelgava | |||||||||
16.05 18:00 | BFC Daugava | | Metta | 4:0 (3:0) | |||||
Daugavpils | |||||||||
16.05 18:00 | Tukums 2000 | | Grobiņas | 1:2 (0:0) | |||||
Tukums Tukuma pilsētas stadions | |||||||||
Day 12 | |||||||||
10.05 18:00 | RFS | | FK Liepāja | 4:1 (2:1) | |||||
Rīga | |||||||||
10.05 20:00 | Riga FC | | Valmiera | 1:1 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
11.05 16:00 | Metta | | Jelgava | 3:0 (3:0) | |||||
Rīga | |||||||||
11.05 18:00 | Grobiņas | | Auda | 2:2 (1:2) | |||||
Liepāja | |||||||||
12.05 15:00 | BFC Daugava | | Tukums 2000 | 4:1 (2:1) | |||||
Daugavpils | |||||||||
Day 11 | |||||||||
05.05 14:00 | Valmiera | | RFS | 2:0 (0:0) | |||||
Valmiera | |||||||||
05.05 16:00 | Auda | | Riga FC | 1:2 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
06.05 16:00 | FK Liepāja | | Metta | 1:2 (1:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
07.05 17:30 | Grobiņas | | BFC Daugava | 1:3 (0:3) | |||||
Liepāja | |||||||||
07.05 18:00 | Tukums 2000 | | Jelgava | 2:1 (1:0) | |||||
Tukums Tukuma pilsētas stadions | |||||||||
Day 10 | |||||||||
01.05 16:00 | RFS | | Auda | 2:1 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
01.05 18:30 | Metta | | Valmiera | 1:1 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
02.05 18:00 | Tukums 2000 | | FK Liepāja | 0:0 | |||||
Tukums Tukuma pilsētas stadions | |||||||||
02.05 19:00 | Riga FC | | Grobiņas | 2:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
03.05 18:00 | BFC Daugava | | Jelgava | 1:0 (1:0) | |||||
Daugavpils |
Day 16 | |||||||||
31.05 19:00 | Dainava | | Hegelmann | ||||||
Alytus | |||||||||
Day 15 | |||||||||
24.05 19:00 | Sūduva | | TransINVEST | ||||||
Marijampolė | |||||||||
25.05 16:00 | Hegelmann | | Džiugas | ||||||
Kaunas | |||||||||
25.05 19:00 | Panevėžys | | Žalgiris Kaunas | ||||||
Panevėžys | |||||||||
26.05 17:00 | Banga | | Dainava | ||||||
Gargždai | |||||||||
26.05 19:30 | Šiauliai | | Žalgiris Vilnius | ||||||
Šiauliai | |||||||||
Day 14 | |||||||||
17.05 19:00 | Dainava | | Sūduva | 0:1 (0:0) | |||||
Alytus | |||||||||
18.05 16:00 | TransINVEST | | Šiauliai | 1:3 (0:2) | |||||
Širvintos | |||||||||
18.05 18:00 | Panevėžys | | Hegelmann | 0:2 (0:0) | |||||
Panevėžys | |||||||||
19.05 17:00 | Džiugas | | Banga | 1:1 (0:0) | |||||
Telšiai | |||||||||
19.05 18:25 | Žalgiris Vilnius | | Žalgiris Kaunas | 1:0 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 13 | |||||||||
11.05 15:00 | Dainava | | TransINVEST | 1:0 (0:0) | |||||
Alytus | |||||||||
11.05 17:00 | Sūduva | | Džiugas | 0:1 (0:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
11.05 19:00 | Banga | | Panevėžys | 2:0 (0:0) | |||||
Gargždai | |||||||||
12.05 16:00 | Hegelmann | | Žalgiris Vilnius | 0:0 | |||||
Kaunas | |||||||||
12.05 18:25 | Žalgiris Kaunas | | Šiauliai | 2:1 (0:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
Day 12 | |||||||||
01.05 15:00 | Šiauliai | | Hegelmann | 1:1 (0:0) | |||||
Šiauliai | |||||||||
01.05 17:00 | Žalgiris Vilnius | | Banga | 2:2 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
02.05 18:00 | Džiugas | | Dainava | 2:1 (1:0) | |||||
Telšiai | |||||||||
02.05 18:00 | TransINVEST | | Žalgiris Kaunas | 3:2 (0:2) | |||||
Širvintos | |||||||||
02.05 19:00 | Panevėžys | | Sūduva | 1:0 (0:0) | |||||
Panevėžys |
Day 19 | |||||||||
29.05 19:00 | Bodø/Glimt | | Sandefjord | ||||||
Bodø | |||||||||
Day 18 | |||||||||
29.05 19:00 | Brann | | Kristiansund | ||||||
Bergen | |||||||||
29.05 19:00 | Tromsø | | Fredrikstad | ||||||
Tromsø |
Day 10 | |||||||||
24.05 19:00 | Bodø/Glimt | | KFUM-Kameratene | ||||||
Bodø | |||||||||
25.05 18:00 | Fredrikstad | | Tromsø | ||||||
Fredrikstad | |||||||||
26.05 17:00 | Haugesund | | Sandefjord | ||||||
Haugesund | |||||||||
26.05 17:00 | Odd | | Lillestrøm | ||||||
Skien | |||||||||
26.05 17:00 | Rosenborg | | Kristiansund | ||||||
Trondheim | |||||||||
26.05 17:00 | Sarpsborg 08 | | Strømsgodset | ||||||
Sarpsborg | |||||||||
26.05 17:00 | Viking | | Ham-Kam | ||||||
Stavanger | |||||||||
26.05 19:15 | Brann | | Molde | ||||||
Bergen | |||||||||
Day 9 | |||||||||
20.05 17:00 | Ham-Kam | | Bodø/Glimt | 1:0 (1:0) | |||||
Hamar | |||||||||
20.05 17:00 | KFUM-Kameratene | | Odd | 0:0 | |||||
Oslo | |||||||||
20.05 17:00 | Kristiansund | | Brann | 2:2 (1:1) | |||||
Kristiansund | |||||||||
20.05 17:00 | Lillestrøm | | Fredrikstad | 0:3 (0:1) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
20.05 17:00 | Molde | | Sarpsborg 08 | 2:4 (1:2) | |||||
Molde | |||||||||
20.05 17:00 | Sandefjord | | Viking | 0:3 (0:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
20.05 17:00 | Strømsgodset | | Haugesund | 2:0 (1:0) | |||||
Drammen | |||||||||
20.05 19:15 | Tromsø | | Rosenborg | 3:2 (0:2) | |||||
Tromsø | |||||||||
Day 8 | |||||||||
16.05 18:00 | Brann | | Sandefjord | 2:1 (0:0) | |||||
Bergen | |||||||||
16.05 18:00 | Bodø/Glimt | | Tromsø | 4:0 (2:0) | |||||
Bodø | |||||||||
16.05 18:00 | Haugesund | | Kristiansund | 1:0 (0:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
16.05 18:00 | Fredrikstad | | Strømsgodset | 4:1 (3:1) | |||||
Fredrikstad | |||||||||
16.05 18:00 | Odd | | Molde | 0:4 (0:2) | |||||
Skien | |||||||||
16.05 18:00 | Rosenborg | | KFUM-Kameratene | 1:3 (1:1) | |||||
Trondheim | |||||||||
16.05 18:00 | Sarpsborg 08 | | Ham-Kam | 1:7 (0:5) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
16.05 18:00 | Viking | | Lillestrøm | 1:4 (0:3) | |||||
Stavanger | |||||||||
Day 7 | |||||||||
11.05 18:00 | Molde | | Rosenborg | 2:2 (1:0) | |||||
Molde | |||||||||
12.05 14:30 | Kristiansund | | Bodø/Glimt | 2:4 (1:1) | |||||
Kristiansund | |||||||||
12.05 17:00 | Ham-Kam | | Haugesund | 2:2 (1:0) | |||||
Hamar | |||||||||
12.05 17:00 | KFUM-Kameratene | | Fredrikstad | 1:4 (0:4) | |||||
Oslo | |||||||||
12.05 17:00 | Sandefjord | | Sarpsborg 08 | 4:1 (1:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
12.05 17:00 | Strømsgodset | | Viking | 0:1 (0:0) | |||||
Drammen | |||||||||
12.05 17:00 | Tromsø | | Odd | 4:0 (0:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
12.05 19:15 | Lillestrøm | | Brann | 0:2 (0:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
Day 6 | |||||||||
04.05 18:00 | Brann | | Rosenborg | 3:0 (1:0) | |||||
Bergen | |||||||||
05.05 17:00 | Bodø/Glimt | | Strømsgodset | 1:0 (0:0) | |||||
Bodø | |||||||||
05.05 17:00 | Haugesund | | KFUM-Kameratene | 0:1 (0:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
05.05 17:00 | Kristiansund | | Ham-Kam | 1:1 (1:1) | |||||
Kristiansund | |||||||||
05.05 17:00 | Odd | | Fredrikstad | 0:2 (0:0) | |||||
Skien | |||||||||
05.05 17:00 | Sandefjord | | Molde | 3:1 (0:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
05.05 17:00 | Sarpsborg 08 | | Lillestrøm | 1:0 (0:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
05.05 19:15 | Viking | | Tromsø | 2:1 (0:0) | |||||
Stavanger |
Day 34 | |||||||||
25.05 17:30 | Jagiellonia | | Warta | ||||||
Białystok | |||||||||
25.05 17:30 | Lech | | Korona | ||||||
Poznań | |||||||||
25.05 17:30 | Legia | | Zagłębie | ||||||
Warszawa | |||||||||
25.05 17:30 | ŁKS | | Stal | ||||||
Łódź | |||||||||
25.05 17:30 | Pogoń | | Górnik | ||||||
Szczecin | |||||||||
25.05 17:30 | Puszcza | | Piast | ||||||
Kraków | |||||||||
25.05 17:30 | Radomiak | | Widzew | ||||||
Radom | |||||||||
25.05 17:30 | Raków | | Śląsk | ||||||
Bełchatów | |||||||||
25.05 17:30 | Ruch | | Cracovia | ||||||
Chorzów | |||||||||
Day 33 | |||||||||
17.05 18:00 | Stal | | Pogoń | 0:0 | |||||
Mielec | |||||||||
17.05 20:30 | Górnik | | Puszcza | 1:1 (1:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
18.05 15:00 | Korona | | Ruch | 2:0 (1:0) | |||||
Kielce | |||||||||
18.05 17:30 | Śląsk | | Radomiak | 2:0 (1:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
18.05 20:00 | Piast | | Jagiellonia | 1:1 (0:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
19.05 12:30 | Cracovia | | Raków | 2:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
19.05 15:00 | Warta | | Legia | 0:1 (0:1) | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
19.05 17:30 | Widzew | | Lech | 1:1 (1:1) | |||||
Łódź | |||||||||
20.05 19:00 | Zagłębie | | ŁKS | 2:1 (1:0) | |||||
Lubin | |||||||||
Day 32 | |||||||||
10.05 18:00 | Piast | | ŁKS | 4:0 (0:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
10.05 20:30 | Śląsk | | Cracovia | 4:0 (3:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
11.05 15:00 | Górnik | | Stal | 1:1 (0:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
11.05 17:30 | Jagiellonia | | Korona | 3:0 (2:0) | |||||
Białystok | |||||||||
11.05 20:00 | Raków | | Pogoń | 2:1 (2:0) | |||||
Bełchatów | |||||||||
12.05 12:30 | Puszcza | | Warta | 1:0 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
12.05 15:00 | Widzew | | Zagłębie | 1:3 (0:2) | |||||
Łódź | |||||||||
12.05 17:30 | Lech | | Legia | 1:2 (0:2) | |||||
Poznań | |||||||||
13.05 19:00 | Radomiak | | Ruch | 0:2 (0:0) | |||||
Radom | |||||||||
Day 31 | |||||||||
03.05 18:00 | Cracovia | | Górnik | 5:0 (2:0) | |||||
Kraków | |||||||||
03.05 20:30 | Ruch | | Lech | 2:1 (1:1) | |||||
Chorzów | |||||||||
04.05 15:00 | ŁKS | | Śląsk | 1:2 (0:0) | |||||
Łódź | |||||||||
04.05 17:30 | Zagłębie | | Raków | 2:0 (1:0) | |||||
Lubin | |||||||||
04.05 20:00 | Stal | | Jagiellonia | 3:2 (1:1) | |||||
Mielec | |||||||||
05.05 12:30 | Warta | | Widzew | 2:1 (2:1) | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
05.05 15:00 | Korona | | Piast | 1:1 (0:1) | |||||
Kielce | |||||||||
05.05 17:30 | Legia | | Radomiak | 0:3 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
06.05 19:00 | Pogoń | | Puszcza | 1:0 (0:0) | |||||
Szczecin |
Day 34 | |||||||||
17.05 18:45 | Famalicão | | Casa Pia | 1:2 (1:1) | |||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
17.05 20:45 | Rio Ave | | Benfica | 1:1 (0:1) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
18.05 15:30 | Boavista | | Vizela | 2:2 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
18.05 15:30 | Estrela | | Gil Vicente | 1:0 (1:0) | |||||
Amadora | |||||||||
18.05 15:30 | Arouca | | Vitória | 1:3 (1:0) | |||||
Arouca | |||||||||
18.05 15:30 | Farense | | Portimonense | 1:3 (0:2) | |||||
Faro | |||||||||
18.05 18:00 | Moreirense | | Estoril-Praia | 2:1 (1:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
18.05 18:00 | Sporting | | Chaves | 3:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
18.05 20:30 | Braga | | Porto | 0:1 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
Day 33 | |||||||||
10.05 20:15 | Chaves | | Famalicão | 0:1 (0:1) | |||||
Chaves | |||||||||
11.05 15:30 | Vizela | | Estrela | 4:0 (1:0) | |||||
Vizela | |||||||||
11.05 15:30 | Portimonense | | Rio Ave | 2:2 (0:1) | |||||
Portimão | |||||||||
11.05 18:00 | Estoril-Praia | | Sporting | 0:1 (0:0) | |||||
Estoril | |||||||||
11.05 20:30 | Vitória | | Braga | 2:3 (1:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
12.05 15:30 | Gil Vicente | | Farense | 2:0 (2:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
12.05 18:00 | Benfica | | Arouca | 5:0 (3:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
12.05 18:00 | Casa Pia | | Moreirense | 0:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
12.05 20:30 | Porto | | Boavista | 2:1 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
Day 32 | |||||||||
03.05 20:15 | Moreirense | | Vizela | 1:0 (1:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
04.05 15:30 | Boavista | | Gil Vicente | 1:1 (1:1) | |||||
Porto | |||||||||
04.05 15:30 | Rio Ave | | Vitória | 2:1 (1:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
04.05 18:00 | Sporting | | Portimonense | 3:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
04.05 20:30 | Chaves | | Porto | 0:3 (0:2) | |||||
Chaves | |||||||||
05.05 15:30 | Farense | | Estoril-Praia | 3:2 (2:1) | |||||
Faro | |||||||||
05.05 18:00 | Arouca | | Estrela | 0:0 | |||||
Arouca | |||||||||
05.05 18:00 | Braga | | Casa Pia | 4:3 (1:1) | |||||
Braga | |||||||||
05.05 20:30 | Famalicão | | Benfica | 2:0 (0:0) | |||||
Vila Nova de Famalicão |
Day 1 | |||||||||
25.05 19:45 | Portimonense | | AVS | ||||||
Portimão |
Day 36 | |||||||||
18.05 15:00 | Aluminij | | Domžale | 1:3 (0:3) | |||||
Kidričevo | |||||||||
18.05 15:00 | Mura | | Rogaška | 1:2 (0:2) | |||||
Murska Sobota | |||||||||
18.05 15:00 | Radomlje | | Celje | 1:1 (1:0) | |||||
Domžale | |||||||||
19.05 17:30 | Koper | | Maribor | 1:1 (1:1) | |||||
Koper | |||||||||
19.05 17:30 | Olimpija | | NK Bravo | 0:1 (0:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
Day 35 | |||||||||
11.05 15:00 | Rogaška | | Aluminij | 1:4 (0:4) | |||||
Rogaška Slatina | |||||||||
11.05 17:30 | Domžale | | Radomlje | 1:1 (1:1) | |||||
Domžale | |||||||||
11.05 20:15 | Maribor | | Olimpija | 2:1 (1:0) | |||||
Maribor | |||||||||
12.05 15:00 | Celje | | Koper | 2:1 (1:1) | |||||
Celje | |||||||||
12.05 17:30 | NK Bravo | | Mura | 1:1 (0:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
Day 34 | |||||||||
04.05 15:00 | Aluminij | | NK Bravo | 1:1 (0:1) | |||||
Kidričevo | |||||||||
04.05 17:30 | Koper | | Domžale | 3:1 (2:0) | |||||
Koper | |||||||||
04.05 20:15 | Maribor | | Celje | 3:1 (2:0) | |||||
Maribor | |||||||||
05.05 15:00 | Radomlje | | Rogaška | 1:0 (0:0) | |||||
Domžale | |||||||||
05.05 17:30 | Olimpija | | Mura | 0:0 | |||||
Ljubljana |
Day 34 | |||||||||
19.05 21:00 | Le Havre | | Marseille | 1:2 (0:0) | |||||
Le Havre | |||||||||
19.05 21:00 | Monaco | | Nantes | 4:0 (3:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
19.05 21:00 | Lorient | | Clermont | 5:0 (2:0) | |||||
Lorient | |||||||||
19.05 21:00 | Metz | | Paris Saint-Germain | 0:2 (0:2) | |||||
Metz | |||||||||
19.05 21:00 | Toulouse | | Brest | 0:3 (0:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
19.05 21:00 | Lyon | | Strasbourg | 2:1 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
19.05 21:00 | Lille | | Nice | 2:2 (0:1) | |||||
Lille | |||||||||
19.05 21:00 | Lens | | Montpellier | 2:2 (2:0) | |||||
Lens | |||||||||
19.05 21:00 | Reims | | Rennes | 2:1 (0:0) | |||||
Reims | |||||||||
Day 33 | |||||||||
10.05 21:00 | Nice | | Le Havre | 1:0 (1:0) | |||||
Nice | |||||||||
10.05 21:00 | Brest | | Reims | 1:1 (1:1) | |||||
Brest | |||||||||
12.05 21:00 | Clermont | | Lyon | 0:1 (0:0) | |||||
Clermont-Ferrand | |||||||||
12.05 21:00 | Nantes | | Lille | 1:2 (0:2) | |||||
Nantes | |||||||||
12.05 21:00 | Montpellier | | Monaco | 0:2 (0:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
12.05 21:00 | Marseille | | Lorient | 3:1 (2:1) | |||||
Marseille | |||||||||
12.05 21:00 | Paris Saint-Germain | | Toulouse | 1:3 (1:1) | |||||
Paris | |||||||||
12.05 21:00 | Strasbourg | | Metz | 2:1 (0:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
12.05 21:00 | Rennes | | Lens | 1:1 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
Day 32 | |||||||||
03.05 19:00 | Toulouse | | Montpellier | 1:2 (1:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
03.05 21:00 | Lens | | Lorient | 2:0 (0:0) | |||||
Lens | |||||||||
04.05 15:00 | Le Havre | | Strasbourg | 3:1 (1:0) | |||||
Le Havre | |||||||||
04.05 17:00 | Monaco | | Clermont | 4:1 (2:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
04.05 19:00 | Metz | | Rennes | 2:3 (2:1) | |||||
Metz | |||||||||
04.05 21:00 | Brest | | Nantes | 0:0 | |||||
Brest | |||||||||
06.05 21:00 | Lille | | Lyon | 3:4 (2:0) | |||||
Lille | |||||||||
15.05 21:00 | Nice | | Paris Saint-Germain | 1:2 (1:2) | |||||
Nice | |||||||||
15.05 21:00 | Reims | | Marseille | 1:0 (1:0) | |||||
Reims |
Day 1 | |||||||||
30.05 | | Metz | |||||||
Day 36 | |||||||||
25.05 19:00 | Varaždin | | Osijek | ||||||
Varaždin | |||||||||
25.05 19:00 | Rijeka | | Slaven | ||||||
Rijeka | |||||||||
25.05 19:00 | Dinamo | | Rudeš | ||||||
Zagreb | |||||||||
25.05 19:00 | Lokomotiva | | Hajduk | ||||||
Zagreb | |||||||||
25.05 19:00 | Gorica | | Istra 1961 | ||||||
Velika Gorica | |||||||||
Day 35 | |||||||||
17.05 18:00 | Istra 1961 | | Varaždin | 2:0 (0:0) | |||||
Pula | |||||||||
18.05 17:00 | Rudeš | | Lokomotiva | 3:3 (0:3) | |||||
Zagreb | |||||||||
18.05 19:10 | Slaven | | Dinamo | 2:3 (1:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
19.05 17:00 | Hajduk | | Gorica | 2:1 (1:1) | |||||
Split | |||||||||
19.05 19:30 | Osijek | | Rijeka | 2:0 (1:0) | |||||
Osijek | |||||||||
Day 34 | |||||||||
10.05 18:00 | Gorica | | Rudeš | 2:1 (0:1) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
11.05 17:00 | Varaždin | | Rijeka | 3:1 (2:1) | |||||
Varaždin | |||||||||
11.05 19:30 | Dinamo | | Osijek | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
12.05 17:00 | Lokomotiva | | Slaven | 2:1 (0:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
12.05 19:10 | Istra 1961 | | Hajduk | 1:1 (1:1) | |||||
Pula | |||||||||
Day 33 | |||||||||
03.05 17:00 | Rudeš | | Istra 1961 | 1:3 (1:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
04.05 17:00 | Slaven | | Gorica | 4:1 (1:1) | |||||
Koprivnica | |||||||||
04.05 19:30 | Osijek | | Lokomotiva | 3:1 (0:0) | |||||
Osijek | |||||||||
05.05 17:00 | Hajduk | | Varaždin | 0:1 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
05.05 19:30 | Rijeka | | Dinamo | 1:2 (0:0) | |||||
Rijeka |
Day 36 | |||||||||
25.05 19:00 | Dečić | | Arsenal | ||||||
Tuzi | |||||||||
25.05 19:00 | Mladost Donja Gorica | | Jedinstvo | ||||||
Podgorica | |||||||||
25.05 19:00 | Mornar | | Jezero | ||||||
Bar | |||||||||
25.05 19:00 | Petrovac | | Budućnost | ||||||
Petrovac na Moru | |||||||||
25.05 19:00 | Rudar | | Sutjeska | ||||||
Pljevlja | |||||||||
Day 35 | |||||||||
18.05 19:00 | Arsenal | | Mladost Donja Gorica | 3:1 (1:0) | |||||
Tivat | |||||||||
18.05 19:00 | Budućnost | | Mornar | 0:1 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
18.05 19:00 | Sutjeska | | Dečić | 0:1 (0:1) | |||||
Nikšić | |||||||||
18.05 19:00 | Jedinstvo | | Petrovac | 4:2 (2:2) | |||||
Bijelo Polje | |||||||||
18.05 19:00 | Jezero | | Rudar | 2:1 (1:0) | |||||
Berane | |||||||||
Day 34 | |||||||||
12.05 19:00 | Budućnost | | Jedinstvo | 2:0 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
12.05 19:00 | Dečić | | Jezero | 2:0 (1:0) | |||||
Tuzi | |||||||||
12.05 19:00 | Mladost Donja Gorica | | Sutjeska | 3:2 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
12.05 19:00 | Mornar | | Rudar | 3:0 (2:0) | |||||
Bar | |||||||||
12.05 19:00 | Petrovac | | Arsenal | 2:2 (1:1) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
Day 33 | |||||||||
04.05 17:00 | Arsenal | | Budućnost | 0:4 (0:1) | |||||
Tivat | |||||||||
04.05 17:00 | Jedinstvo | | Mornar | 3:4 (2:3) | |||||
Bijelo Polje | |||||||||
04.05 17:00 | Jezero | | Mladost Donja Gorica | 0:1 (0:0) | |||||
Berane | |||||||||
04.05 17:00 | Rudar | | Dečić | 0:4 (0:2) | |||||
Pljevlja | |||||||||
04.05 18:00 | Sutjeska | | Petrovac | 0:1 (0:1)* | |||||
Nikšić |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.05 18:00 | Hradec Králové | | Teplice | 1:0 (0:0) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.05 15:00 | Teplice | | Hradec Králové | 0:1 (0:0) | |||||
Teplice |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.05 15:00 | Slovan | | Teplice | 1:2 (0:0) | 0:2 (0:0) | 1:4 | |||
Liberec | |||||||||
12.05 15:00 | Sigma | | Hradec Králové | 1:3 (0:2) | 1:3 (1:3) | 2:6 | |||
Olomouc | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.05 15:00 | Teplice | | Slovan | 2:0 (0:0) | |||||
Teplice | |||||||||
05.05 15:00 | Hradec Králové | | Sigma | 3:1 (3:1) | |||||
Hradec Králové |
Day 1 | |||||||||
30.05 | | ||||||||
30.05 | | ||||||||
Day 11 | |||||||||
24.05 19:00 | Elfsborg | | Halmstad | ||||||
Borås | |||||||||
24.05 19:00 | Malmö | | Kalmar | ||||||
Malmö | |||||||||
25.05 16:00 | GAIS | | Häcken | ||||||
Göteborg | |||||||||
25.05 17:30 | Mjällby | | Djurgårdens | ||||||
Hällevik | |||||||||
26.05 14:00 | Hammarby | | Sirius | ||||||
Stockholm | |||||||||
26.05 16:30 | Västerås SK | | Brommapojkarna | ||||||
Västerås | |||||||||
27.05 19:00 | Norrköping | | Värnamo | ||||||
Norrköping | |||||||||
27.05 19:10 | AIK | | Göteborg | ||||||
Solna | |||||||||
Day 10 | |||||||||
19.05 14:00 | Hammarby | | AIK | 2:1 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
19.05 14:00 | Brommapojkarna | | Norrköping | 2:1 (2:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
19.05 16:30 | GAIS | | Elfsborg | 2:1 (2:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
19.05 16:30 | Värnamo | | Kalmar | 0:2 (0:2) | |||||
Värnamo | |||||||||
20.05 19:00 | Djurgårdens | | Halmstad | 2:0 (2:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
20.05 19:00 | Sirius | | Västerås SK | 0:0 | |||||
Uppsala | |||||||||
20.05 19:10 | Häcken | | Malmö | 2:2 (0:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
21.05 19:00 | Göteborg | | Mjällby | ||||||
Göteborg | |||||||||
Day 9 | |||||||||
15.05 19:00 | Halmstad | | Häcken | 3:0 (2:0) | |||||
Halmstad | |||||||||
15.05 19:00 | Elfsborg | | AIK | 6:1 (3:0) | |||||
Borås | |||||||||
15.05 19:00 | Mjällby | | Hammarby | 3:0 (3:0) | |||||
Hällevik | |||||||||
15.05 19:00 | Västerås SK | | Värnamo | 0:2 (0:1) | |||||
Västerås | |||||||||
16.05 19:00 | Brommapojkarna | | Djurgårdens | 0:5 (0:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
16.05 19:00 | Sirius | | Göteborg | 2:2 (1:0) | |||||
Uppsala | |||||||||
16.05 19:00 | Kalmar | | Norrköping | 1:1 (0:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
16.05 19:00 | Malmö | | GAIS | 1:0 (0:0) | |||||
Malmö | |||||||||
Day 8 | |||||||||
11.05 15:00 | AIK | | Sirius | 1:3 (0:1) | |||||
Solna | |||||||||
11.05 15:00 | Halmstad | | Mjällby | 1:3 (0:3) | |||||
Halmstad | |||||||||
11.05 17:30 | GAIS | | Västerås SK | 2:0 (2:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
12.05 14:00 | Häcken | | Kalmar | 3:1 (1:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
12.05 14:00 | Norrköping | | Hammarby | 1:2 (1:1) | |||||
Norrköping | |||||||||
12.05 16:30 | Djurgårdens | | Elfsborg | 2:0 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
12.05 16:30 | Värnamo | | Brommapojkarna | 1:1 (1:0) | |||||
Värnamo | |||||||||
13.05 19:10 | Göteborg | | Malmö | 0:3 (0:2) | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 7 | |||||||||
04.05 15:00 | Kalmar | | Halmstad | 5:2 (1:2) | |||||
Kalmar | |||||||||
04.05 15:00 | Mjällby | | Brommapojkarna | 1:1 (1:0) | |||||
Hällevik | |||||||||
04.05 17:30 | Sirius | | Häcken | 0:3 (0:3) | |||||
Uppsala | |||||||||
05.05 14:00 | Elfsborg | | Malmö | 3:1 (1:0) | |||||
Borås | |||||||||
05.05 14:00 | Västerås SK | | Djurgårdens | 0:2 (0:1) | |||||
Västerås | |||||||||
05.05 16:30 | AIK | | Norrköping | 6:2 (3:0) | |||||
Solna | |||||||||
05.05 16:30 | Hammarby | | Värnamo | 1:2 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
06.05 19:10 | GAIS | | Göteborg | 2:1 (1:0) | |||||
Göteborg |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
26.05 12:00 | Ross County | | Raith Rovers | ||||||
Dingwall | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.05 20:00 | Raith Rovers | | Ross County | ||||||
Kirkcaldy |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17.05 19:45 | Raith Rovers | | Partick Thistle | 1:2 aet (1:2, 1:2), pen. 4:3 | 2:1 (2:0) | 3:3 | |||
Kirkcaldy | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.05 19:45 | Partick Thistle | | Raith Rovers | 1:2 (0:2) | |||||
Glasgow |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
10.05 19:45 | Partick Thistle | | Airdrieonians | 2:1 (1:0) | 2:2 (2:1) | 4:3 | |||
Glasgow | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.05 19:45 | Airdrieonians | | Partick Thistle | 2:2 (1:2) | |||||
Airdrie |
Day 14 | |||||||||
31.05 | Nõmme United | | Vaprus | ||||||
Tallinn | |||||||||
Day 13 | |||||||||
27.05 19:00 | Tammeka | | Trans | ||||||
Tartu | |||||||||
28.05 18:00 | Kuressaare | | Vaprus | ||||||
Kuressaare | |||||||||
28.05 20:00 | Nõmme Kalju | | Nõmme United | ||||||
Tallinn | |||||||||
29.05 19:00 | Kalev | | Flora | ||||||
Tallinn | |||||||||
29.05 19:00 | Paide | | Levadia | ||||||
Paide | |||||||||
Day 12 | |||||||||
21.05 19:00 | Flora | | Kuressaare | ||||||
Tallinn | |||||||||
22.05 19:00 | Levadia | | Kalev | ||||||
Tallinn | |||||||||
22.05 19:00 | Paide | | Nõmme Kalju | ||||||
Paide | |||||||||
23.05 18:00 | Nõmme United | | Trans | ||||||
Tallinn | |||||||||
23.05 20:00 | Vaprus | | Tammeka | ||||||
Pärnu | |||||||||
Day 11 | |||||||||
18.05 14:30 | Tammeka | | Paide | 1:2 (1:1) | |||||
Tartu | |||||||||
18.05 17:00 | Trans | | Flora | 1:3 (0:0) | |||||
Narva | |||||||||
18.05 19:00 | Nõmme Kalju | | Kuressaare | 3:0 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
19.05 14:30 | Kalev | | Nõmme United | 2:0 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
19.05 17:00 | Vaprus | | Levadia | 0:2 (0:0) | |||||
Pärnu | |||||||||
Day 10 | |||||||||
11.05 14:30 | Flora | | Vaprus | 0:1 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
11.05 17:00 | Kuressaare | | Tammeka | 0:0 | |||||
Kuressaare | |||||||||
12.05 14:30 | Levadia | | Nõmme Kalju | 0:0 | |||||
Tallinn | |||||||||
12.05 17:00 | Kalev | | Trans | 1:0 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
12.05 19:00 | Nõmme United | | Paide | 0:1 (0:1) | |||||
Tallinn |
Day 9 | |||||||||
03.05 19:00 | Nõmme Kalju | | Tammeka | 4:2 (3:2) | |||||
Tallinn | |||||||||
04.05 14:30 | Nõmme United | | Kuressaare | 1:1 (1:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
04.05 17:00 | Trans | | Vaprus | 0:0 | |||||
Narva | |||||||||
04.05 19:00 | Paide | | Kalev | 2:0 (1:0) | |||||
Paide | |||||||||
05.05 14:30 | Flora | | Levadia | 1:0 (1:0) | |||||
Tallinn |
Day 3 | |||||||||
24.05 15:30 | Deportivo Riestra | | Rosario Central | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
24.05 19:00 | Tigre | | Racing Club | ||||||
Victoria | |||||||||
24.05 21:15 | Belgrano | | Central Córdoba | ||||||
Córdoba | |||||||||
24.05 21:15 | Lanús | | Estudiantes | ||||||
Lanús | |||||||||
25.05 15:00 | Argentinos Juniors | | River Plate | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
25.05 17:30 | Godoy Cruz | | San Lorenzo de Almagro | ||||||
Mendoza | |||||||||
25.05 17:30 | Newell's Old Boys | | Defensa y Justicia | ||||||
Rosario | |||||||||
25.05 20:00 | Boca Juniors | | Talleres | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
26.05 15:30 | Huracán | | Instituto | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
26.05 17:30 | Sarmiento | | Independiente Rivadavia | ||||||
Junín | |||||||||
26.05 17:45 | Gimnasia y Esgrima | | Banfield | ||||||
La Plata | |||||||||
26.05 20:00 | Independiente | | Vélez Sársfield | ||||||
Avellaneda | |||||||||
27.05 19:00 | Unión | | Barracas Central | ||||||
Santa Fe | |||||||||
27.05 21:00 | Atlético Tucumán | | Platense | ||||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
Day 2 | |||||||||
18.05 15:30 | Independiente Rivadavia | | Godoy Cruz | 0:0 | |||||
Mendoza | |||||||||
18.05 18:00 | River Plate | | Belgrano | 3:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18.05 20:00 | Defensa y Justicia | | Gimnasia y Esgrima | 1:1 (0:1) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
18.05 20:30 | Instituto | | Unión | 1:1 (1:1) | |||||
Córdoba | |||||||||
19.05 15:00 | Barracas Central | | Sarmiento | 1:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
19.05 15:30 | Platense | | Independiente | 0:0 | |||||
Vicente López | |||||||||
19.05 17:45 | Talleres | | Atlético Tucumán | 2:0 (1:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
19.05 17:45 | Banfield | | Huracán | 1:1 (0:1) | |||||
Banfield | |||||||||
19.05 20:00 | Central Córdoba | | Boca Juniors | 2:4 (2:0) | |||||
Santiago del Estero | |||||||||
20.05 19:00 | San Lorenzo de Almagro | | Lanús | 1:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20.05 19:00 | Estudiantes | | Deportivo Riestra | 2:0 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
20.05 21:15 | Rosario Central | | Tigre | 1:1 (0:1) | |||||
Rosario | |||||||||
20.05 21:15 | Racing Club | | Argentinos Juniors | 3:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
21.05 20:00 | Vélez Sársfield | | Newell's Old Boys | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.05 19:00 | Sarmiento | | Instituto | 1:2 (0:1) | |||||
Junín | |||||||||
10.05 21:15 | Argentinos Juniors | | Rosario Central | 3:2 (2:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
10.05 21:15 | Newell's Old Boys | | Platense | 2:0 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
11.05 14:30 | Huracán | | Defensa y Justicia | 3:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
11.05 15:30 | Godoy Cruz | | Barracas Central | 0:1 (0:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
11.05 17:30 | Independiente | | Talleres | 1:3 (1:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
11.05 19:45 | River Plate | | Central Córdoba | 3:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
12.05 15:30 | Tigre | | Estudiantes | 0:1 (0:1) | |||||
Victoria | |||||||||
12.05 15:30 | Deportivo Riestra | | San Lorenzo de Almagro | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
12.05 17:45 | Belgrano | | Racing Club | 4:4 (1:3) | |||||
Córdoba | |||||||||
12.05 17:45 | Lanús | | Independiente Rivadavia | 0:2 (0:1) | |||||
Lanús | |||||||||
12.05 20:15 | Atlético Tucumán | | Boca Juniors | 1:0 (1:0) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
13.05 19:00 | Gimnasia y Esgrima | | Vélez Sársfield | 3:1 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
13.05 21:00 | Unión | | Banfield | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Fe |
Day 8 | |||||||||
25.05 | Flamengo | | Grêmio | * | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
25.05 | Bahia | | Fortaleza | * | |||||
Salvador | |||||||||
25.05 16:00 | Botafogo | | Fluminense | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
25.05 18:30 | Atlético | | Corinthians | ||||||
Goiânia | |||||||||
25.05 21:00 | Bragantino | | Atlético Mineiro | ||||||
Bragança Paulista | |||||||||
25.05 21:00 | Internacional | | São Paulo | * | |||||
Porto Alegre | |||||||||
26.05 11:00 | Juventude | | Vitória | * | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
26.05 16:00 | Palmeiras | | Vasco da Gama | ||||||
Barueri | |||||||||
26.05 18:30 | Atlético Paranaense | | Criciúma | ||||||
Curitiba | |||||||||
26.05 18:30 | Cruzeiro | | Cuiabá Esporte Clube | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 7 | |||||||||
18.05 16:00 | Vitória | | Atlético | * | |||||
Salvador | |||||||||
18.05 18:30 | Fortaleza | | Atlético Paranaense | * | |||||
Fortaleza | |||||||||
18.05 21:00 | Vasco da Gama | | Flamengo | * | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19.05 11:00 | Criciúma | | Palmeiras | * | |||||
Criciúma | |||||||||
19.05 16:00 | Corinthians | | Botafogo | * | |||||
São Paulo | |||||||||
19.05 16:00 | Atlético Mineiro | | Bahia | * | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
19.05 16:00 | Fluminense | | Juventude | * | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19.05 17:30 | Cuiabá Esporte Clube | | Internacional | * | |||||
Cuiabá | |||||||||
19.05 18:30 | Grêmio | | Bragantino | * | |||||
Porto Alegre | |||||||||
20.05 20:00 | São Paulo | | Cruzeiro | * | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 6 | |||||||||
11.05 16:00 | Flamengo | | Corinthians | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
11.05 17:00 | Criciúma | | Cuiabá Esporte Clube | * | |||||
Criciúma | |||||||||
11.05 21:00 | Atlético Mineiro | | Grêmio | * | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
12.05 16:00 | Atlético | | Cruzeiro | 0:1 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
12.05 16:00 | Fortaleza | | Botafogo | 1:1 (1:1) | |||||
Fortaleza | |||||||||
12.05 16:00 | Palmeiras | | Atlético Paranaense | 0:2 (0:1) | |||||
Barueri | |||||||||
12.05 18:30 | Vasco da Gama | | Vitória | 2:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
12.05 18:30 | Bahia | | Bragantino | 1:0 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
13.05 20:00 | São Paulo | | Fluminense | 2:1 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
13.05 21:00 | Internacional | | Juventude | * | |||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.05 16:00 | Fluminense | | Atlético Mineiro | 2:2 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
04.05 18:30 | Bragantino | | Flamengo | 1:1 (1:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
04.05 21:00 | Corinthians | | Fortaleza | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
04.05 21:00 | Cruzeiro | | Internacional | * | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
05.05 16:00 | Atlético Paranaense | | Vasco da Gama | 1:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
05.05 16:00 | Grêmio | | Criciúma | * | |||||
Porto Alegre | |||||||||
05.05 16:00 | Vitória | | São Paulo | 1:3 (0:1) | |||||
Salvador | |||||||||
05.05 17:30 | Cuiabá Esporte Clube | | Palmeiras | 0:2 (0:1) | |||||
Cuiabá | |||||||||
05.05 18:30 | Botafogo | | Bahia | 1:2 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
06.05 20:00 | Juventude | | Atlético | * | |||||
Caxias do Sul |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21.05 19:00 | Toronto | | CS Saint-Laurent | 3:0 (0:0) | |||||
Toronto | |||||||||
21.05 19:30 | Vancouver Whitecaps | | Cavalry | 2:1 (1:0) | |||||
Vancouver | |||||||||
22.05 19:30 | Montréal | | Forge | 1:1 (0:1) | |||||
Montréal | |||||||||
29.05 19:00 | Pacific | | Atlético Ottawa | 0:0 | |||||
Langford | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.05 11:00 | Forge | | Montréal | 1:1 (1:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
07.05 19:00 | Cavalry | | Vancouver Whitecaps | 1:2 (0:1) | |||||
Foothills County | |||||||||
08.05 19:00 | Atlético Ottawa | | Pacific | 0:0 | |||||
Ottawa | |||||||||
08.05 19:00 | CS Saint-Laurent | | Toronto | 0:3 (0:0) | |||||
Montréal |
01.05 19:00 | Atlético Ottawa | | Valour | 7:0 (4:0) | |||||
Ottawa | |||||||||
01.05 19:00 | Pacific | | TSS Rovers FC | 1:1 (0:0), pen. 5:4 | |||||
Langford | |||||||||
01.05 19:00 | Forge | | York United | 3:1 (3:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
02.05 19:00 | HFX Wanderers | | CS Saint-Laurent | 2:2 (1:1), pen. 3:5 | |||||
Halifax |
04.05 16:30 | San Jose Earthquakes | | Los Angeles | 3:1 (1:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
04.05 19:30 | Vancouver Whitecaps | | Austin | 0:0 | |||||
Vancouver | |||||||||
04.05 19:30 | Atlanta United | | Minnesota United | 1:2 (0:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
04.05 19:30 | Charlotte | | Portland Timbers | 2:0 (0:0) | |||||
Charlotte | |||||||||
04.05 19:30 | DC United | | Philadelphia Union | 2:2 (2:1) | |||||
Washington | |||||||||
04.05 19:30 | Inter Miami | | New York Red Bulls | 6:2 (0:1) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
04.05 19:30 | Orlando City | | Cincinnati | 0:1 (0:1) | |||||
Orlando | |||||||||
04.05 19:30 | Toronto | | Dallas | 3:1 (1:0) | |||||
Toronto | |||||||||
04.05 19:30 | Chicago Fire | | New England Revolution | 0:1 (0:0) | |||||
Chicago | |||||||||
04.05 19:30 | Houston Dynamo | | St. Louis City | 0:0 | |||||
Houston | |||||||||
04.05 19:30 | Nashville | | Montréal | 4:1 (2:0) | |||||
Nashville | |||||||||
04.05 19:30 | Real Salt Lake | | Sporting Kansas City | 1:0 (0:0) | |||||
Sandy | |||||||||
05.05 15:45 | Seattle Sounders | | Los Angeles Galaxy | 0:0 | |||||
Seattle | |||||||||
05.05 16:00 | New York City | | Colorado Rapids | 0:2 (0:1) | |||||
New York | |||||||||
11.05 19:30 | Atlanta United | | DC United | 2:3 (1:2) | |||||
Atlanta | |||||||||
11.05 19:30 | Montréal | | Inter Miami | 2:3 (2:2) | |||||
Montréal | |||||||||
11.05 19:30 | Charlotte | | Nashville | 1:0 (0:0) | |||||
Charlotte | |||||||||
11.05 19:30 | New York Red Bulls | | New England Revolution | 4:2 (2:1) | |||||
Harrison | |||||||||
11.05 19:30 | Philadelphia Union | | Orlando City | 2:3 (1:2) | |||||
Chester | |||||||||
11.05 19:30 | Toronto | | New York City | 2:3 (0:2) | |||||
Toronto | |||||||||
11.05 19:30 | Dallas | | Austin | 2:1 (1:0) | |||||
Frisco | |||||||||
11.05 19:30 | Sporting Kansas City | | Houston Dynamo | 1:2 (0:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
11.05 19:30 | St. Louis City | | Chicago Fire | 3:1 (1:0) | |||||
Saint Louis | |||||||||
11.05 19:30 | Colorado Rapids | | San Jose Earthquakes | 2:3 (2:2) | |||||
Commerce City | |||||||||
11.05 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Real Salt Lake | 2:2 (0:2) | |||||
Carson | |||||||||
11.05 19:30 | Los Angeles | | Vancouver Whitecaps | 3:0 (2:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
11.05 19:45 | Columbus Crew | | Cincinnati | 1:2 (0:0) | |||||
Columbus | |||||||||
12.05 13:45 | Portland Timbers | | Seattle Sounders | 1:2 (1:1) | |||||
Portland | |||||||||
15.05 19:30 | Montréal | | Columbus Crew | 1:3 (1:1) | |||||
Montréal | |||||||||
15.05 19:30 | DC United | | New York Red Bulls | 1:4 (0:1) | |||||
Washington | |||||||||
15.05 19:30 | Cincinnati | | Atlanta United | 1:0 (1:0) | |||||
Cincinnati | |||||||||
15.05 19:30 | Orlando City | | Inter Miami | 0:0 | |||||
Orlando | |||||||||
15.05 19:30 | Philadelphia Union | | New York City | 1:2 (0:2) | |||||
Chester | |||||||||
15.05 19:30 | Austin | | Houston Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Austin | |||||||||
15.05 19:30 | Chicago Fire | | Charlotte | 0:1 (0:0) | |||||
Chicago | |||||||||
15.05 19:30 | Minnesota United | | Los Angeles Galaxy | 2:2 (1:0) | |||||
Saint Paul | |||||||||
15.05 19:30 | Nashville | | Toronto | 2:0 (0:0) | |||||
Nashville | |||||||||
15.05 19:30 | St. Louis City | | Los Angeles | 0:2 (0:0) | |||||
Saint Louis | |||||||||
15.05 19:30 | Colorado Rapids | | Vancouver Whitecaps | 1:0 (1:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
15.05 19:30 | Real Salt Lake | | Seattle Sounders | 2:0 (1:0) | |||||
Sandy | |||||||||
15.05 19:30 | Portland Timbers | | San Jose Earthquakes | 4:2 (0:2) | |||||
Portland | |||||||||
18.05 12:45 | Nashville | | Atlanta United | 1:1 (1:0) | |||||
Nashville | |||||||||
18.05 19:30 | Charlotte | | Los Angeles Galaxy | 0:0 | |||||
Charlotte | |||||||||
18.05 19:30 | Cincinnati | | St. Louis City | 3:1 (1:0) | |||||
Cincinnati | |||||||||
18.05 19:30 | Inter Miami | | DC United | 1:0 (0:0) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
18.05 19:30 | New England Revolution | | Philadelphia Union | 0:3 (0:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
18.05 19:30 | New York City | | New York Red Bulls | 2:1 (1:1) | |||||
New York | |||||||||
18.05 19:30 | Toronto | | Montréal | 5:1 (3:0) | |||||
Toronto | |||||||||
18.05 19:30 | Austin | | Sporting Kansas City | 3:2 (2:1) | |||||
Austin | |||||||||
18.05 19:30 | Chicago Fire | | Columbus Crew | 1:3 (0:1) | |||||
Chicago | |||||||||
18.05 19:30 | Houston Dynamo | | Dallas | 1:1 (1:0) | |||||
Houston | |||||||||
18.05 19:30 | Minnesota United | | Portland Timbers | 2:1 (0:1) | |||||
Saint Paul | |||||||||
18.05 19:30 | Real Salt Lake | | Colorado Rapids | 5:3 (2:2) | |||||
Sandy | |||||||||
18.05 19:30 | San Jose Earthquakes | | Orlando City | 0:1 (0:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
18.05 19:30 | Seattle Sounders | | Vancouver Whitecaps | 1:1 (1:0) | |||||
Seattle | |||||||||
25.05 | Vancouver Whitecaps | | Inter Miami | ||||||
Vancouver | |||||||||
25.05 | Atlanta United | | Los Angeles | ||||||
Atlanta | |||||||||
25.05 | Montréal | | Nashville | ||||||
Montréal | |||||||||
25.05 | Charlotte | | Philadelphia Union | ||||||
Charlotte | |||||||||
25.05 | DC United | | Chicago Fire | ||||||
Washington | |||||||||
25.05 | New England Revolution | | New York City | ||||||
Foxborough | |||||||||
25.05 | Orlando City | | Columbus Crew | ||||||
Orlando | |||||||||
25.05 | Toronto | | Cincinnati | ||||||
Toronto | |||||||||
25.05 | Dallas | | Real Salt Lake | ||||||
Frisco | |||||||||
25.05 | St. Louis City | | Seattle Sounders | ||||||
Saint Louis | |||||||||
25.05 | Colorado Rapids | | Minnesota United | ||||||
Commerce City | |||||||||
25.05 | Los Angeles Galaxy | | Houston Dynamo | ||||||
Carson | |||||||||
25.05 | Portland Timbers | | Sporting Kansas City | ||||||
Portland | |||||||||
25.05 | San Jose Earthquakes | | Austin | ||||||
Santa Clara | |||||||||
29.05 | Montréal | | DC United | ||||||
Montréal | |||||||||
29.05 | Columbus Crew | | New England Revolution | ||||||
Columbus | |||||||||
29.05 | Cincinnati | | Nashville | ||||||
Cincinnati | |||||||||
29.05 | Inter Miami | | Atlanta United | ||||||
Fort Lauderdale | |||||||||
29.05 | New York Red Bulls | | Charlotte | ||||||
Harrison | |||||||||
29.05 | Philadelphia Union | | Toronto | ||||||
Chester | |||||||||
29.05 | Austin | | Portland Timbers | ||||||
Austin | |||||||||
29.05 | Chicago Fire | | Orlando City | ||||||
Chicago | |||||||||
29.05 | Houston Dynamo | | Colorado Rapids | ||||||
Houston | |||||||||
29.05 | Sporting Kansas City | | Vancouver Whitecaps | ||||||
Kansas City | |||||||||
29.05 | Los Angeles Galaxy | | Dallas | ||||||
Carson | |||||||||
29.05 | Los Angeles | | Minnesota United | ||||||
Los Angeles | |||||||||
29.05 | Seattle Sounders | | Real Salt Lake | ||||||
Seattle | |||||||||
31.05 | New York City | | San Jose Earthquakes | ||||||
New York |
Day 14 | |||||||||
25.05 19:35 | Shandong Taishan | | Zhejiang Professional | ||||||
Jinan | |||||||||
25.05 20:00 | Wuhan Three Towns | | Meizhou Hakka | ||||||
Wuhan | |||||||||
26.05 18:00 | Shenzhen Peng City | | Shanghai Shenhua | ||||||
Shenzhen | |||||||||
26.05 19:00 | Beijing Guoan | | Nantong Zhiyun | ||||||
Beijing | |||||||||
26.05 19:00 | Qingdao Hainiu | | Tianjin Jinmen Tiger | ||||||
Qingdao | |||||||||
26.05 19:35 | Changchun Yatai | | Henan | ||||||
Changchun | |||||||||
26.05 19:35 | Chengdu Rongcheng | | Qingdao West Coast | ||||||
Chengdu | |||||||||
26.05 20:00 | Shanghai Port | | Cangzhou Mighty Lions | ||||||
Shanghai | |||||||||
Day 13 | |||||||||
21.05 19:00 | Meizhou Hakka | | Shenzhen Peng City | 0:0 | |||||
Meizhou | |||||||||
21.05 19:35 | Henan | | Shanghai Shenhua | 1:2 (0:2) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
21.05 19:35 | Qingdao Hainiu | | Beijing Guoan | 1:1 (0:0) | |||||
Qingdao | |||||||||
21.05 19:35 | Zhejiang Professional | | Wuhan Three Towns | 3:1 (2:1) | |||||
Hùizhōu | |||||||||
21.05 20:00 | Nantong Zhiyun | | Cangzhou Mighty Lions | 1:1 (0:0) | |||||
Nantong | |||||||||
21.05 20:00 | Tianjin Jinmen Tiger | | Shandong Taishan | 1:1 (1:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
22.05 19:35 | Qingdao West Coast | | Changchun Yatai | ||||||
Qingdao | |||||||||
22.05 20:00 | Shanghai Port | | Chengdu Rongcheng | ||||||
Shanghai | |||||||||
Day 12 | |||||||||
15.05 19:35 | Shanghai Shenhua | | Qingdao Hainiu | 2:0 (0:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
16.05 19:35 | Shandong Taishan | | Shenzhen Peng City | 3:2 (2:1) | |||||
Jinan | |||||||||
17.05 19:00 | Zhejiang Professional | | Nantong Zhiyun | 5:2 (3:1) | |||||
Hùizhōu | |||||||||
17.05 19:35 | Cangzhou Mighty Lions | | Tianjin Jinmen Tiger | 2:4 (0:1) | |||||
Shijiazhuang | |||||||||
17.05 19:35 | Henan | | Wuhan Three Towns | 2:3 (1:2) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
17.05 19:35 | Meizhou Hakka | | Chengdu Rongcheng | 1:4 (0:1) | |||||
Meizhou | |||||||||
17.05 20:00 | Changchun Yatai | | Beijing Guoan | 3:2 (1:1) | |||||
Changchun | |||||||||
18.05 19:35 | Qingdao West Coast | | Shanghai Port | 3:5 (1:3) | |||||
Qingdao | |||||||||
Day 11 | |||||||||
10.05 19:00 | Qingdao Hainiu | | Nantong Zhiyun | 2:2 (0:0) | |||||
Qingdao | |||||||||
10.05 19:35 | Chengdu Rongcheng | | Henan | 4:2 (3:2) | |||||
Chengdu | |||||||||
10.05 20:00 | Shanghai Port | | Changchun Yatai | 5:2 (3:1) | |||||
Shanghai | |||||||||
11.05 19:00 | Tianjin Jinmen Tiger | | Shanghai Shenhua | 0:0 | |||||
Tianjin | |||||||||
11.05 19:35 | Wuhan Three Towns | | Shandong Taishan | 1:2 (0:1) | |||||
Wuhan | |||||||||
11.05 20:00 | Beijing Guoan | | Meizhou Hakka | 3:2 (0:2) | |||||
Beijing | |||||||||
12.05 19:35 | Cangzhou Mighty Lions | | Zhejiang Professional | 0:1 (0:0) | |||||
Shijiazhuang | |||||||||
12.05 20:00 | Shenzhen Peng City | | Qingdao West Coast | 1:2 (1:1) | |||||
Shenzhen | |||||||||
Day 10 | |||||||||
04.05 19:35 | Qingdao West Coast | | Shandong Taishan | 0:0 | |||||
Qingdao | |||||||||
04.05 20:00 | Henan | | Tianjin Jinmen Tiger | 1:2 (1:0) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
05.05 15:30 | Nantong Zhiyun | | Changchun Yatai | 2:3 (1:1) | |||||
Nantong | |||||||||
05.05 18:00 | Shanghai Shenhua | | Zhejiang Professional | 4:0 (2:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
05.05 19:00 | Meizhou Hakka | | Cangzhou Mighty Lions | 1:1 (0:1) | |||||
Meizhou | |||||||||
05.05 19:35 | Beijing Guoan | | Chengdu Rongcheng | 2:1 (2:0) | |||||
Beijing | |||||||||
05.05 19:35 | Wuhan Three Towns | | Qingdao Hainiu | 1:0 (1:0) | |||||
Wuhan | |||||||||
05.05 20:00 | Shenzhen Peng City | | Shanghai Port | 0:6 (0:3) | |||||
Shenzhen | |||||||||
Day 9 | |||||||||
01.05 15:30 | Changchun Yatai | | Shenzhen Peng City | 1:1 (0:0) | |||||
Changchun | |||||||||
01.05 18:00 | Qingdao Hainiu | | Shanghai Port | 0:5 (0:2) | |||||
Qingdao | |||||||||
01.05 19:35 | Chengdu Rongcheng | | Wuhan Three Towns | 2:2 (1:1) | |||||
Chengdu | |||||||||
01.05 20:00 | Shanghai Shenhua | | Cangzhou Mighty Lions | 4:0 (1:0) | |||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai Shenhua | 13 | 10 | 3 | 0 | 29-5 | 33 | ||
2. | Shanghai Port | 11 | 8 | 3 | 0 | 37-13 | 27 | ||
3. | Chengdu Rongcheng | 12 | 8 | 1 | 3 | 25-13 | 25 | ||
4. | Beijing Guoan | 13 | 7 | 4 | 2 | 22-14 | 25 | ||
5. | Shandong Taishan | 13 | 7 | 4 | 2 | 24-17 | 25 | ||
6. | Zhejiang Professional | 13 | 7 | 1 | 5 | 21-20 | 22 | ||
7. | Tianjin Jinmen Tiger | 13 | 5 | 4 | 4 | 21-15 | 19 | ||
8. | Wuhan Three Towns | 13 | 4 | 3 | 6 | 18-23 | 15 | ||
9. | Cangzhou Mighty Lions | 13 | 4 | 3 | 6 | 18-26 | 15 | ||
10. | Qingdao West Coast | 12 | 3 | 3 | 6 | 14-23 | 12 |
25.05 19:45 | Central Coast Mariners | | Melbourne Victory | ||||||
Gosford |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
18.05 18:30 | Wellington Phoenix | | Melbourne Victory | 1:2 aet (0:0, 1:1) | 0:0 | 1:2 | |||
Wellington | |||||||||
18.05 19:45 | Central Coast Mariners | | Sydney | 0:0 | 2:1 (1:1) | 2:1 | |||
Gosford | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.05 19:45 | Sydney | | Central Coast Mariners | 1:2 (1:1) | |||||
Sydney | |||||||||
12.05 16:00 | Melbourne Victory | | Wellington Phoenix | 0:0 | |||||
Melbourne |
04.05 19:45 | Sydney | | Macarthur FC | 4:0 (1:0) | |||||
Sydney | |||||||||
05.05 17:00 | Melbourne Victory | | Melbourne City | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 3:2 | |||||
Melbourne |
Day 25 | |||||||||
01.05 19:00 | Central Coast Mariners | | Adelaide United | 2:0 (1:0) | |||||
Gosford |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Central Coast Mariners | 27 | 17 | 4 | 6 | 49-27 | 55 | ||
2. | Wellington Phoenix | 27 | 15 | 8 | 4 | 42-26 | 53 | ||
3. | Melbourne Victory | 27 | 10 | 12 | 5 | 43-33 | 42 | ||
4. | Sydney | 27 | 12 | 5 | 10 | 52-41 | 41 | ||
5. | Macarthur FC | 27 | 11 | 8 | 8 | 45-48 | 41 | ||
6. | Melbourne City | 27 | 11 | 6 | 10 | 50-38 | 39 | ||
7. | Western Sydney Wanderers | 27 | 11 | 4 | 12 | 44-48 | 37 | ||
8. | Adelaide United | 27 | 9 | 5 | 13 | 52-53 | 32 | ||
9. | Brisbane Roar | 27 | 8 | 6 | 13 | 42-55 | 30 | ||
10. | Newcastle United Jets | 27 | 6 | 10 | 11 | 39-47 | 28 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
14:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
18:45 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
19:30 | |
19:35 | |
20:00 | |
Local time | |
1:2 | |
2:6 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:3 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:4 | |
4:2 | |
1:2 | |
1:2 | |
3:3 | |
0:2 | |
5:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
0:3 | |
2:4 | |
0:3 | |
2:0 | |
3:2 | |
2:1 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
1:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
3:0 | |
20:00* | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
18.08.2023 – 19.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |