Russia 2023/24, Second League Division A

Second Stage, Group Gold

Second Stage, Group Silver

First Stage, Group Gold

First Stage, Group Silver

FK Kaluga, Drawn

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Spartak Kostroma1595121 - 6324319 - 51552012 - 117
2.Avangard1572614 - 14235129 - 5162145 - 97
3.FK Kaluga1565425 - 202322312 - 9843113 - 1115
4.Mashuk-KMV1563613 - 16212246 - 1084127 - 613
5.Irtysh1556412 - 13213328 - 7122324 - 69
6.Tekstilshchik1549213 - 11212506 - 4112427 - 710
7.Khimik1546515 - 18183329 - 8121336 - 106
8.Volga1545620 - 141722311 - 682339 - 89
9.Dynamo Bryansk1526715 - 23121337 - 1161348 - 126
10.Torpedo Miass1525810 - 23111245 - 1151345 - 126

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 9
Статистика личных встреч  20.04.2024 14:00FK Kaluga Irtysh0:0
 Kaluga
Orbita Stadium
Day 7
Статистика личных встреч  07.04.2024 15:00Khimik FK Kaluga1:1 (1:0)
 Dzerzhinsk
Day 6
Статистика личных встреч  03.04.2024 14:00FK Kaluga Volga3:3 (0:2)
 Kaluga
Orbita Stadium
Day 3
Day 1
Статистика личных встреч  02.03.2024 14:00Torpedo Miass FK Kaluga1:1 (0:1)
 Miass

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:153
Tourneys:9 807
Matches:1 102 407
Clubs:11 357
National teams:259
Stadiums:10 105
Site news
07.04.2024
current

UEFA Nations League 2024/25 added

04.04.2024

April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking

05.12.2023
current

European championship 2024 added

Fixtures
Russia 2023/24, Second League Division A

Day 4

29.05

Torpedo Miass - Khimik

29.05

Tekstilshchik - Mashuk-KMV

29.05

Dynamo Bryansk - Irtysh

29.05

Volga - Avangard

29.05

FK Kaluga - Spartak Kostroma

All fixtures

In the football world

Tomorrow, May 27

South KoreaJapan

 

DneprFK Homel

20:00

 

LokomotivSurkhon

19:00

 

FortunaBochum

20:30

 

Kolxet`i 1913Dinamo Tbilisi

20:00

Dinamo BatumiDila

21:00

 

FylkirHK

19:15

 

NorrköpingVärnamo

19:00

AIKGöteborg

19:10

 

TammekaTrans

19:00

 

UniónBarracas Central

19:00

Atlético TucumánPlatense

21:00

Local time

Yesterday, May 25

Al AinYokohama F. Marinos

5:1

Al-Ahly CairoEspérance

1:0

 

BaltikaLokomotiv

1:3

FakelAkhmat

2:0

FK KrasnodarDynamo

1:0

RubinFK Sochi

1:1

ZenitFK Rostov

2:1

CSKAUral

2:0

Krylia SovetovFK Nizhniy Novgorod

1:1

FK OrenburgSpartak

0:0

 

FK KhimkiChernomorets

2:1

AlaniyaDynamo Mahachkala

2:0

YeniseyFK Tyumen

2:0

RodinaNeftekhimik

3:0

ShinnikArsenal

1:0

LeningradetsTorpedo

2:3

KAMAZSokol Saratov

1:2

AkronSKA-Khabarovsk

2:1

VolgarKuban

2:0

 

IrtyshKhimik

1:1

Spartak KostromaTekstilshchik

0:0

VolgaTorpedo Miass

4:0

AvangardMashuk-KMV

2:0

Dynamo BryanskFK Kaluga

1:3

 

StroitelPobeda

2:1

Dynamo-2 MakhachkalaKuban-Holding

0:2

FK Rostov-2FK Astrakhan

3:0

Rubin YaltaFK Sevastopol

0:2

DruzhbaLegion

0:2

 

Dynamo Saint-PetersburgSaturn

2:2

 

Pari NN-2Rubin-2

0:0

AmkarKrylia Sovetov-2

1:1

Lada-TolyattiUralets

0:1

FK VolnaFK Orenburg-2

5:2

Dynamo BarnaulDynamo Kirov

1:2

 

KryvbasFK Mynai

3:0*

Metalist 1925Veres

1:2*

ObolonFK Oleksandriya

0:3*

RukhDynamo

1:2*

ZoryaKolos

0:1*

ChornomoretsDnipro-1

0:2*

PolissyaShakhtar

2:0*

 

Nyva VinnytsyaMetalurh-2

+:-

VastZvyahel

*

FK TrostianetsReal Pharma

6:1*

 

NeftçiSabah

0:1

SumqayıtQəbələ

1:0

ZiraSəbail

1:0

 

ShirakPyunik

0:1

NoahWest Armenia

3:1

 

Neman (Hrodna)Isloch (Minsk District)

2:0

 

NasafDinamo

1:1

PaxtakorQizilqum

1:1

 

Manchester CityManchester United

1:2

 

EmmenNAC

0:3

ExcelsiorDen Haag

7:1

 

KRVestri

2:2

ÍAVíkingur R

0:1

ValurFH

2:2

 

Atlético OsasunaVillarreal

1:1

Real SociedadAtlético Madrid

0:2

Rayo VallecanoAthletic

0:1

AlmeríaCádiz

6:1

Real MadridReal Betis

0:0

 

JuventusMonza

2:0

MilanSalernitana

3:3

 

MettaGrobiņas

1:1

Tukums 2000RFS

0:1

 

HegelmannDžiugas

2:1

PanevėžysŽalgiris Kaunas

0:0

 

FredrikstadTromsø

0:0

 

JagielloniaWarta

3:0

LechKorona

1:2

LegiaZagłębie

2:1

ŁKSStal

3:2

PogońGórnik

1:0

PuszczaPiast

1:0

RadomiakWidzew

1:3

RakówŚląsk

1:2

RuchCracovia

2:0

 

VaraždinOsijek

0:2

LokomotivaHajduk

2:5

 

DečićArsenal

3:1

Mladost Donja GoricaJedinstvo

1:2

MornarJezero

1:0

PetrovacBudućnost

3:1

RudarSutjeska

2:1

 

Hradec KrálovéTeplice

2:0

 

GAISHäcken

3:0

MjällbyDjurgårdens

1:3

 

Argentinos JuniorsRiver Plate

1:0

Godoy CruzSan Lorenzo de Almagro

17:30

Newell's Old BoysDefensa y Justicia

1:0

Boca JuniorsTalleres

20:00

 

Vancouver WhitecapsInter Miami

19:30

Atlanta UnitedLos Angeles

0:1

MontréalNashville

0:0

CharlottePhiladelphia Union

0:0

DC UnitedChicago Fire

1:1

New England RevolutionNew York City

0:1

Orlando CityColumbus Crew

0:2

TorontoCincinnati

3:4

DallasReal Salt Lake

3:3

St. Louis CitySeattle Sounders

1:2

Colorado RapidsMinnesota United

19:30

Los Angeles GalaxyHouston Dynamo

19:30

Portland TimbersSporting Kansas City

19:30

San Jose EarthquakesAustin

19:30

 

Shandong TaishanZhejiang Professional

3:0

Wuhan Three TownsMeizhou Hakka

0:1

 

Central Coast MarinersMelbourne Victory

3:1 aet

Local time

International tournaments

Current

15.11.2023 – 01.10.2025

World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa

23.03.2024 – 14.07.2024

Copa América 2024,
Qualifying play-offs

12.10.2023 – 11.06.2024

Asian Cup 2027,
Qualifying tournament

27.06.2023 – 01.06.2024

UEFA Champions League 2023/24

13.07.2023 – 29.05.2024

UEFA Europa Conference League 2023/24

06.02.2024 – 30.11.2024

Copa Libertadores 2024

05.03.2024 – 23.11.2024

Copa Sudamericana 2024

06.02.2024 – 01.06.2024

CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament

Just finished

08.08.2023 – 22.05.2024

Europa League 2023/24

15.08.2023 – 25.05.2024

AFC Champions League 2023/24

18.08.2023 – 25.05.2024

CAF Champions League 2023/24

18.08.2023 – 19.05.2024

CAF Confederation Cup 2023/24

08.02.2024 – 24.05.2024

OFC Champions League 2024

© WildSoft 2007-2024 info@wildstat.ru