2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002  2001  2000  1999  1998  1997  1996  1995  1994  1993  1992  1991  1990  1989  Overall table

Baumit

Jablonec nad Nisou

UEFA clubs rank (2018): 169

Founded: 1945

Stadium: Chance aréna

Other names:

 1945 – 1948  ČSK Jablonec nad Nisou
 1948 – 1955  SK Jablonec nad Nisou
 1955 – 1960  Sokol Preciosa
 1960 – 1963  TJ Jiskra
 1963 – 1993  TJ LIAZ
 1993 – 1994  TJ Sklobižu
 1994 – 1998  FK Jablonec nad Nisou
 1998 – 2008  FK Jablonec 97
 2008 –   FK Baumit

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats Inter-Cities Fair Cup/UEFA Cup/Europa League - overall stats
Europa League 2018/19 - Group K
Europa League 2015/16 - Play-off round
Europa League 2013/14 - Play-off round
Europa League 2011/12 - Third qualifying round
Europa League 2010/11 - Third qualifying round
UEFA Cup 2007/08 - Second qualifying round
UEFA Cup 1997/98 - Qualifying round

Overall stats UEFA Cup Winners' Cup - overall stats
UEFA Cup Winners' Cup 1998/99 - 1/16 finals

Overall stats Atlantic Cup - overall stats
Atlantic Cup 2018 - place 2
Atlantic Cup 2017 - place 2
Atlantic Cup 2016 - place 5
Atlantic Cup 2015 - Consolation round

Overall stats Czech Super Cup - overall stats
Czech Super Cup 2013 - Winner

Overall stats Czech Gambrinus Liga - overall stats

Выступления в чемпионате по сезонам:

Czech Champiopnship 2018/19 Gambrinus Liga
Czech Champiopnship 2017/18 Gambrinus Liga - place 3
Czech Champiopnship 2016/17 Gambrinus Liga - place 8
Czech Champiopnship 2015/16 Gambrinus Liga - place 7
Czech Champiopnship 2014/15 Gambrinus Liga - place 3
Czech Champiopnship 2013/14 Gambrinus Liga - place 11
Czech Champiopnship 2012/13 Gambrinus Liga - place 4
Czech Champiopnship 2011/12 Gambrinus Liga - place 8
Czech Champiopnship 2010/11 Gambrinus Liga - place 3
Czech Champiopnship 2009/10 Gambrinus Liga - place 2
Czech Champiopnship 2008/09 Gambrinus Liga - place 5
Czech Champiopnship 2007/08 Gambrinus Liga - place 12
Czech Champiopnship 2006/07 Gambrinus Liga - place 9
Czech Champiopnship 2005/06 Gambrinus Liga - place 8
Czech Champiopnship 2004/05 Gambrinus Liga - place 6
Czech Champiopnship 2003/04 Gambrinus Liga - place 10
Czech Champiopnship 2002/03 Gambrinus Liga - place 12
Czech Champiopnship 2001/02 Gambrinus Liga - place 9
Czech Champiopnship 2000/01 Gambrinus Liga - place 12
Czech Champiopnship 1999/00 Gambrinus Liga - place 13
Czech Champiopnship 1998/99 Gambrinus Liga - place 12
Czech Champiopnship 1997/98 Gambrinus Liga - place 6
Czech Champiopnship 1996/97 1. liga - place 3
Czech Champiopnship 1995/96 1. liga - place 3
Czech Champiopnship 1994/95 1. liga - place 10

Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 827
Matches:1 016 726
Clubs:10 725
National teams:259
Stadiums:9 423
Site news
02.11.2018
current

Semifinal & Final of the
Copa Sudamericana 2018
added

In the football world

Tomorrow, November 13

Hong KongNorth Korea

15:10

TaiwanMongolia

19:10

IndonesiaTimor-Leste

19:00

PhilippinesSingapore

20:00

Local time

Yesterday, November 11

North KoreaMongolia

4:1

TaiwanHong Kong

1:2

Boca JuniorsRiver Plate

2:2

 

FK KrasnodarYenisey

3:0

FK UfaSpartak

2:0

RubinLokomotiv

0:0

CSKAZenit

2:0

 

Lokomotiv-KazankaLuki-Energiya

1:0

 

Rotor-2Khimik

5:2

 

SKADruzhba

0:1

Biolog-NovokubanskMashuk-KMV

2:1

Spartak-NalchikViktor Ponedelnik Football Academy

0:1

ChernomoretsLegion-Dynamo

0:1

ChaikaDynamo

1:0

 

DynamoFK Mariupol

4:0

VorsklaShahtar

0:2

 

Hirnyk-SportDnipro-1

0:3

PrykarpattyaIngulets

4:0

RukhObolon-Brovar

0:3

 

FK KalushBukovyna

2:0

Cherkashchyna-AkademiyaPodillya

3:1

 

MetalurhTavriya

1:0

 

QəbələQarabağ

1:3

SumqayıtKeşlə

1:4

 

LoriPyunik

0:1

ArtsakhAlashkert

0:0

ShirakArarat-Armenia

1:0

GandzasarBanants

3:0

 

Tarpeda MnDnepr

3:0

Tarpeda-BelAZLuch

0:0

 

AqtöbeKaysar

0:2

AstanaIrtysh

4:0

QayratShakhtyor

0:0

OrdabasyAtyrau

1:0

TobilKyzylzhar

3:0

ZhetysuAkzhayik

3:1

 

MattersburgHartberg

1:2

WolfsbergRapid

3:1

AustriaRed Bull

0:2

 

LiverpoolFulham

2:0

ChelseaEverton

0:0

ArsenalWolverhampton Wanderers

1:1

Manchester CityManchester United

3:1

 

Mansfield TownCharlton Athletic

1:1

ChorleyDoncaster Rovers

2:2

Alfreton TownFleetwood Town

1:4

BarnetBristol Rovers

1:1

Shrewsbury TownSalford City

1:1

Hitchin TownSolihull Moors

0:2

GuiseleyCambridge United

4:3

Weston-super-MareWrexham

0:2

Port ValeSunderland

1:2

 

AnderlechtGent

2:0

KortrijkStandard

0:2

Mouscron-PéruwelzGenk

0:0

 

Botev VDunav

1:0

SlaviaLokomotiv

1:1

LudogoretsBeroe

1:0

 

Mezőkövesd-ZsóryVidi

1:0

 

RB LeipzigBayer 04

3:0

EintrachtSchalke 04

3:0

 

GroningenHeerenveen

2:0

ExcelsiorAjax

1:7

Den HaagAZ

0:1

Heracles AlmeloFeyenoord

0:2

 

SamtrediaTorpedo

0:8

DinamoChikhura

1:4

 

AlavésHuesca

2:1

BarcelonaReal Betis

3:4

Rayo VallecanoVillarreal

2:2

SevillaEspañol

2:1

Celta de VigoReal Madrid

2:4

 

AtalantaInter

4:1

ChievoBologna

2:2

EmpoliUdinese

2:1

RomaSampdoria

4:1

SassuoloLazio

1:1

MilanJuventus

0:2

 

Bodø/GlimtVålerenga

1:1

StartRosenborg

0:1

KristiansundBrann

3:1

MoldeHaugesund

2:0

OddStabæk

0:3

RanheimTromsø

1:2

Sarpsborg 08Sandefjord

1:1

StrømsgodsetLillestrøm

2:2

 

KoronaPiast

1:0

MiedźArka

0:4

JagielloniaLech

2:2

 

Vitória GuimaraesSanta Clara

2:0

TondelaBenfica

1:3

SportingChaves

2:1

 

DomžaleCelje

1:1

RudarOlimpija

1:2

KrškoAluminij

1:3

 

BordeauxCaen

0:0

MarseilleDijon

2:0

RennesNantes

1:1

MonacoParis Saint-Germain

0:4

 

Istra 1961Rijeka

1:2

LokomotivaDinamo

0:1

 

OpavaBaník

2:1

BaumitBohemians 1905

3:1

ViktoriaPříbram

1:1

TepliceSigma

0:0

SlaviaFastav

3:1

 

BrommapojkarnaTrelleborg

3:0

DjurgårdensSirius

1:0

HäckenNorrköping

0:1

KalmarAIK

0:1

MalmöElfsborg

2:0

ÖrebroGöteborg

1:3

ÖstersundsHammarby

3:3

SundsvallDalkurd

0:1

 

LivingstonCeltic

0:0

RangersMotherwell

7:1

 

River PlateUnión

11:00*

IndependienteBelgrano

2:1

Gimnasia y EsgrimaRacing Club

0:3

BanfieldLanús

0:0

San Martín San JuanBoca Juniors

20:00*

 

CearáInternacional

1:1

Atlético MineiroPalmeiras

1:1

VitóriaBahia

2:2

GrêmioVasco da Gama

2:1

FluminenseSport

0:0

 

Beijing RenheGuangzhou R&F

0:0

Jiangsu SuningHenan Jianye

4:0

Guangzhou Evergrande TaobaoTianjin Teda

5:1

Dalian YifangChangchun Yatai

2:0

Guizhou HengfengChongqing Dangdai Lifan

1:0

Shanghai Greenland ShenhuaShandong Luneng Taishan

2:2

Tianjin QuanjianShanghai SIPG

3:2

Hebei China FortuneBeijing Sinobo Guoan

2:1

 

Adelaide UnitedPerth Glory

0:2

Melbourne VictoryCentral Coast Mariners

4:1

Local time

International tournaments

Current

22.03.2017 – 23.03.2019

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

08.11.2018 – 15.12.2018

AFF Cup 2018,
Final tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 24.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

Just finished

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

10.02.2018 – 09.11.2018

CAF Champion's League 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru