Football matches in October 1930 |
26.10 | Hungary | | Czechoslovakia | 1:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
26.10 | Poland | | Latvia | 6:0 (3:0) | |||||
Warszawa |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.10 | Sparta Praha | | Ambrosiana | 6:1 (1:0) | 2:2 (2:1) | 8:3 | |||
Praha | |||||||||
15.10 | Ferencváros | | Rapid Wien | 1:0 (1:0) | 1:5 (0:3) | 2:5 | |||
Budapest |
Day 9 | |||||||||
25.10 | Austria | | WAC | 5:3 | |||||
25.10 | First Vienna | | Slovan | 1:1 | |||||
Day 7 | |||||||||
19.10 | FAC | | Slovan | 5:2 | |||||
19.10 | FC Wien | | Admira | 1:3 | |||||
19.10 | Wiener Sport-Club | | WAC | 2:4 | |||||
19.10 | First Vienna | | Austria | 3:1 | |||||
19.10 | Rapid | | Wacker | 2:1 | |||||
Wien | |||||||||
Day 6 | |||||||||
11.10 | First Vienna | | Wiener Sport-Club | 7:2 | |||||
12.10 | Wacker | | Admira | 1:5 | |||||
12.10 | Austria | | FC Wien | 4:0 | |||||
12.10 | WAC | | FAC | 2:0 | |||||
12.10 | Slovan | | Rapid | 1:4 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.10 | Admira | | Slovan | 3:0 | |||||
05.10 | FC Wien | | Wacker | 2:5 | |||||
05.10 | FAC | | First Vienna | 2:2 | |||||
05.10 | Wiener Sport-Club | | Austria | 4:3 | |||||
05.10 | Rapid | | WAC | 6:3 | |||||
Wien |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Arsenal | 42 | 28 | 10 | 4 | 127-59 | 66 | ||
2. | Aston Villa | 42 | 25 | 9 | 8 | 128-78 | 59 | ||
3. | Sheffield Wednesday | 42 | 22 | 8 | 12 | 102-75 | 52 | ||
4. | Portsmouth | 42 | 18 | 13 | 11 | 84-67 | 49 | ||
5. | Huddersfield Town | 42 | 18 | 12 | 12 | 81-65 | 48 | ||
6. | Derby County | 42 | 18 | 10 | 14 | 94-79 | 46 | ||
7. | Middlesbrough | 42 | 19 | 8 | 15 | 98-90 | 46 | ||
8. | Manchester City | 42 | 18 | 10 | 14 | 75-70 | 46 | ||
9. | Liverpool | 42 | 15 | 12 | 15 | 86-85 | 42 | ||
10. | Blackburn Rovers | 42 | 17 | 8 | 17 | 83-84 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Everton | 42 | 28 | 5 | 9 | 121-66 | 61 | ||
2. | West Bromwich Albion | 42 | 22 | 10 | 10 | 83-49 | 54 | ||
3. | Tottenham Hotspur | 42 | 22 | 7 | 13 | 88-55 | 51 | ||
4. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 21 | 5 | 16 | 84-67 | 47 | ||
5. | Port Vale | 42 | 21 | 5 | 16 | 67-61 | 47 | ||
6. | Bradford Park Avenue | 42 | 18 | 10 | 14 | 97-66 | 46 | ||
7. | Preston North End | 42 | 17 | 11 | 14 | 83-64 | 45 | ||
8. | Burnley | 42 | 17 | 11 | 14 | 81-77 | 45 | ||
9. | Southampton | 42 | 19 | 6 | 17 | 74-62 | 44 | ||
10. | Bradford City | 42 | 17 | 10 | 15 | 61-63 | 44 |
08.10 | Arsenal | | Sheffield Wednesday | 2:1 (2:0) | |||||
London |
Day 4 | |||||||||
26.10 | Brugge | | Union Saint-Gilloise | 4:1 | |||||
26.10 | Berchem | | Daring | 2:0 | |||||
26.10 | Tubantia Borgerhout | | Antwerp | 2:4 | |||||
26.10 | Lierse | | Beerschot | 5:1 | |||||
26.10 | Racing Mechelen | | Cercle | 2:4 | |||||
26.10 | Anderlecht | | Montegnée | 10:1 | |||||
26.10 | Standard | | Mechelen | 3:2 | |||||
Day 3 | |||||||||
19.10 | Union Saint-Gilloise | | Tubantia Borgerhout | 3:3 | |||||
19.10 | Montegnée | | Racing Mechelen | 1:2 | |||||
19.10 | Antwerp | | Brugge | 3:0 | |||||
19.10 | Mechelen | | Berchem | 2:0 | |||||
19.10 | Daring | | Lierse | 2:2 | |||||
19.10 | Cercle | | Anderlecht | 2:1 | |||||
19.10 | Beerschot | | Standard | 0:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
12.10 | Lierse | | Mechelen | 5:1 | |||||
12.10 | Brugge | | Beerschot | 0:1 | |||||
12.10 | Berchem | | Cercle | 0:2 | |||||
12.10 | Anderlecht | | Antwerp | 1:2 | |||||
12.10 | Tubantia Borgerhout | | Daring | 0:5 | |||||
12.10 | Montegnée | | Union Saint-Gilloise | 4:1 | |||||
12.10 | Racing Mechelen | | Standard | 2:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
05.10 | Union Saint-Gilloise | | Berchem | 2:4 | |||||
05.10 | Antwerp | | Montegnée | 4:1 | |||||
05.10 | Beerschot | | Anderlecht | 1:4 | |||||
05.10 | Cercle | | Tubantia Borgerhout | 1:1 | |||||
05.10 | Daring | | Racing Mechelen | 2:3 | |||||
05.10 | Mechelen | | Brugge | 3:1 | |||||
05.10 | Standard | | Lierse | 2:3 | |||||
Day 5 | |||||||||
06.10 | Juventus | | Roma | 3:2 (2:1) | |||||
Torino | |||||||||
06.10 | Alessandria | | Pro Vercelli | 0:1 | |||||
06.10 | Ambrosiana | | Milan | 1:1 | |||||
06.10 | Bologna | | Torino | 3:0 | |||||
06.10 | Brescia | | Legnano | 2:1 | |||||
06.10 | Lazio | | Casale | 1:0 | |||||
06.10 | Modena | | Genoa | 4:2 | |||||
06.10 | Napoli | | Livorno | 2:0 | |||||
06.10 | Pro Patria | | Triestina | 2:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
19.10 | Pro Vercelli | | Juventus | 1:3 (0:3) | |||||
19.10 | Casale | | Triestina | 2:3 | |||||
19.10 | Genoa | | Alessandria | 5:1 | |||||
19.10 | Legnano | | Bologna | 0:2 | |||||
19.10 | Livorno | | Brescia | 0:1 | |||||
19.10 | Milan | | Lazio | 0:1 | |||||
19.10 | Pro Patria | | Modena | 3:2 | |||||
19.10 | Roma | | Napoli | 3:1 | |||||
19.10 | Torino | | Ambrosiana | 6:0 | |||||
Day 3 | |||||||||
12.10 | Juventus | | Casale | 2:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
12.10 | Alessandria | | Milan | 3:0 | |||||
12.10 | Ambrosiana | | Brescia | 3:3 | |||||
12.10 | Lazio | | Bologna | 2:0 | |||||
12.10 | Legnano | | Pro Vercelli | 2:2 | |||||
12.10 | Livorno | | Genoa | 1:2 | |||||
12.10 | Modena | | Torino | 2:0 | |||||
12.10 | Napoli | | Pro Patria | 1:0 | |||||
12.10 | Triestina | | Roma | 0:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
05.10 | Milan | | Juventus | 0:3 (0:1) | |||||
Milano | |||||||||
05.10 | Bologna | | Livorno | 5:0 | |||||
05.10 | Brescia | | Modena | 1:2 | |||||
05.10 | Casale | | Legnano | 1:1 | |||||
05.10 | Genoa | | Napoli | 4:2 | |||||
05.10 | Pro Patria | | Lazio | 3:1 | |||||
05.10 | Pro Vercelli | | Ambrosiana | 1:1 | |||||
05.10 | Roma | | Alessandria | 2:0 | |||||
05.10 | Torino | | Triestina | 2:0 | |||||
05.10 | Legia | | Polonia | 8:4 (5:3) | |||||
Warszawa | |||||||||
05.10 | Warta | | ŁKS | 3:1 | |||||
05.10 | Ruch Hajduki Wielkie | | Warszawianka | 2:1 | |||||
05.10 | Czarni | | Pogoń | 1:0 | |||||
05.10 15:00 | Cracovia | | Wisła | 0:1 (0:1) | |||||
Kraków | |||||||||
12.10 | Warta | | Legia | 2:1 (1:0) | |||||
Poznań | |||||||||
12.10 | Garbarnia | | ŁKS | 2:0 | |||||
12.10 | Pogoń | | Ruch Hajduki Wielkie | 2:2 | |||||
12.10 | ŁTSG | | Polonia | 0:0 | |||||
12.10 15:00 | Warszawianka | | Wisła | 1:5 (1:3) | |||||
Warszawa | |||||||||
19.10 | Legia | | Pogoń | 1:1 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
19.10 | Garbarnia | | Warta | 1:1 | |||||
19.10 | Ruch Hajduki Wielkie | | Cracovia | 1:0 (0:0) | |||||
19.10 | ŁTSG | | Warszawianka | 2:2 | |||||
19.10 14:45 | Wisła | | Czarni | 5:5 (2:3) | |||||
Kraków |
Day 12 | |||||||||
26.10 | Eskilstuna | | Örgryte | 4:2 | |||||
Eskilstuna | |||||||||
26.10 | Göteborg | | Elfsborg | 4:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
26.10 | Landskrona | | Sandvikens | 2:1 | |||||
Landsknona | |||||||||
26.10 | IFK Malmö | | Helsingborgs | 1:0 | |||||
Malmö | |||||||||
26.10 | Sleipner | | Redbergslids | 4:3 | |||||
Norrköping |
Day 11 | |||||||||
19.10 | AIK | | Göteborg | 3:1 | |||||
Stockholm | |||||||||
19.10 | Elfsborg | | Sandvikens | 0:3 | |||||
Borås | |||||||||
19.10 | Helsingborgs | | Örgryte | 6:3 | |||||
Helsingborg | |||||||||
19.10 | Landskrona | | Eskilstuna | 3:1 | |||||
Landsknona | |||||||||
19.10 | IFK Malmö | | GAIS | 2:3 | |||||
Malmö | |||||||||
19.10 | Redbergslids | | Sleipner | 1:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 10 | |||||||||
12.10 | AIK | | Sleipner | 3:2 | |||||
Stockholm | |||||||||
12.10 | Elfsborg | | Göteborg | 1:2 | |||||
Borås | |||||||||
12.10 | Eskilstuna | | Redbergslids | 1:2 | |||||
Eskilstuna | |||||||||
12.10 | Landskrona | | IFK Malmö | 2:3 | |||||
Landsknona | |||||||||
12.10 | Sandvikens | | GAIS | 3:5 | |||||
Sandviken | |||||||||
12.10 | Örgryte | | Helsingborgs | 1:4 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 9 | |||||||||
05.10 | AIK | | Landskrona | 4:5 | |||||
Stockholm | |||||||||
05.10 | Eskilstuna | | IFK Malmö | 2:0 | |||||
Eskilstuna | |||||||||
05.10 | GAIS | | Helsingborgs | 4:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
05.10 | Sandvikens | | Göteborg | 1:2 | |||||
Sandviken | |||||||||
05.10 | Sleipner | | Elfsborg | 6:1 | |||||
Norrköping |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
16:15 | |
18:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
12:30 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
3:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |