Platense

Vicente López

Founded: 25.05.1905

Stadium: Estadio Ciudad de Vicente López

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats Argentinian Primera División - overall stats

Выступления в чемпионате по сезонам:

Argentinian championship, 2022 Primera División
Argentinian championship, 2021 Primera División - place 18
Argentinian championship, Primera División 1999 Clausura - place 18
Argentinian championship, Primera División 1998 Apertura - place 20
Argentinian championship, Primera División 1998 Clausura - place 14
Argentinian championship, Primera División 1997 Apertura - place 9
Argentinian championship, Primera División 1997 Clausura - place 8
Argentinian championship, Primera División 1996 Apertura - place 15
Argentinian championship, Primera División 1996 Clausura - place 16
Argentinian championship, Primera División 1995 Apertura - place 11
Argentinian championship, Primera División 1995 Clausura - place 8
Argentinian championship, Primera División 1994 Apertura - place 15
Argentinian championship, Primera División 1994 Clausura - place 6
Argentinian championship, Primera División 1993 Apertura - place 14
Argentinian championship, Primera División 1993 Clausura - place 18
Argentinian championship, Primera División 1992 Apertura - place 18
Argentinian championship, Primera División 1992 Clausura - place 6
Argentinian championship, Primera División 1991 Apertura - place 7
Argentinian championship, Primera División 1990/91 Torneo Clausura - place 11
Argentinian championship 1989/90 Primera División - place 14
Argentinian championship 1988/89 Primera División - place 15
Argentinian championship, Primera División 1988/89 Torneo Liguilla Pre-Libertadores
Argentinian championship 1987/88 Primera División - place 10
Argentinian championship, Primera División 1987/88 Torneo Liguilla Clasificación, Final
Argentinian championship 1986/87 Primera División - place 19
Argentinian championship, Primera División 1985/86 Primera División - place 17
Argentinian championship, National 1985 Losers, Round 3
Argentinian championship, National 1984 Group E - place 3
Argentinian championship 1984 Campeonato Metropolitano - place 12
Argentinian championship, National 1983 1/8 Final
Argentinian championship 1983 Campeonato Metropolitano - place 11
Argentinian championship, National 1982 Groups B/D - place 5
Argentinian championship 1982 Campeonato Metropolitano - place 14
Argentinian championship, National 1981 Groups A/C - place 5
Argentinian championship 1981 Campeonato Metropolitano - place 12
Argentinian championship, National 1980 Groups B/D - place 3
Argentinian championship 1980 Campeonato Metropolitano - place 4
Argentinian championship, Metropolitano 1979 Group A - place 10
Argentinian championship, National 1978 Group B - place 8
Argentinian championship 1978 Campeonato Metropolitano - place 19
Argentinian championship, National 1977 Group C - place 5
Argentinian championship 1977 Campeonato Metropolitano - place 20
Argentinian championship, National 1976 Groups C/D - place 7
Argentinian championship 1971 Campeonato Metropolitano - place 19
Argentinian championship, National 1970 Groups A/B - place 10
Argentinian championship 1970 Campeonato Metropolitano - place 6
Argentinian championship 1969 Campeonato Nacional - place 15
Argentinian championship, Metropolitano 1969 Groups A/B - place 5
Argentinian championship, Metropolitano 1968 Torneo Reclasificatorio - place 4
Argentinian championship 1967 Campeonato Nacional - place 10
Argentinian championship, Metropolitano 1967 Semifinal
Argentinian championship 1966 Primera División - place 17
Argentinian championship 1965 Primera División - place 7
Argentinian championship 1955 Primera División - place 16
Argentinian championship 1954 Primera División - place 4
Argentinian championship 1953 Primera División - place 11
Argentinian championship 1952 Primera División - place 9
Argentinian championship 1951 Primera División - place 13
Argentinian championship 1950 Primera División - place 8
Argentinian championship 1949 Primera División - place 3
Argentinian championship 1948 Primera División - place 8
Argentinian championship 1947 Primera División - place 9
Argentinian championship 1946 Primera División - place 8
Argentinian championship 1945 Primera División - place 7
Argentinian championship 1944 Primera División - place 12
Argentinian championship 1943 Primera División - place 6
Argentinian championship 1942 Primera División - place 11
Argentinian championship 1941 Primera División - place 13
Argentinian championship 1940 Copa Campeonato - place 12
Argentinian championship 1939 Copa Campeonato - place 14
Argentinian championship 1938 Copa Campeonato - place 11
Argentinian championship 1937 Copa Campeonato - place 12
Argentinian championship 1936 Copa Campeonato - place 7
Argentinian championship 1935 Copa Campeonato - place 12
Argentinian championship 1934 Primera División - place 7
Argentinian championship 1933 Primera División - place 9
Argentinian championship 1932 Primera División - place 10
Argentinian championship 1931 Primera División - place 13

Football calendar
Now in database:

Years:151
Tourneys:9 505
Matches:1 077 248
Clubs:11 195
National teams:259
Stadiums:9 882
Site news
11.08.2022
current

Second Round of the
Football League Cup 2022/23
added

07.04.2022
current

World Cup 2022 added

Fixtures
Belgium 2022/23, First Division A

Day 4

12.08

Oostende - Gent

20:45

13.08

Westerlo - Standard

16:00

13.08

Cercle - Mechelen

18:15

13.08

Seraing - Charleroi

18:15

13.08

Union Saint-Gilloise - Kortrijk

20:45

14.08

Sint-Truiden - Anderlecht

13:30

14.08

Eupen - Antwerp

16:00

14.08

Oud-Heverlee - Brugge

18:30

14.08

Zulte Waregem - Genk

21:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, August 13

 

LokomotivKrylia Sovetov

15:00

ZenitCSKA

17:00

DynamoFK Krasnodar

20:00

 

VelesFK Ufa

14:00

VolgaKAMAZ

18:00

ShinnikRodina

19:00

 

FK YessentukiDruzhba

16:00

 

SKA-Khabarovsk-2Salyut-Belgorod

12:30

Dynamo VladivostokFK Kaluga

20:00

 

IrtyshAmkar

13:30

Dynamo BarnaulZenit-Izhevsk

15:00

 

SumqayıtQarabağ

18:20

SəbailTuran

20:30

 

PyunikShirak

18:00

UrartuVan

20:30

 

IslochDynamo Brest

15:00

FK MinskFK Vitebsk

17:00

SlaviaFK Homel

19:00

 

Qayrat (Almaty)Atyrau (Atyrau)

21:00

Aksu (Aksu)Ordabasy (Shymkent)

21:00

Caspiy (Aktau)Akzhayik (Oral)

18:00

Makhtaaral (Zhetysai)Taraz (Taraz)

19:00

 

Dacia BuiucaniSfîntul Gheorghe

18:00

ZimbruBălți

20:00

 

Austria WienTirol

17:00

Austria KlagenfurtRied

17:00

SturmRheindorf Altach

19:30

 

Aston VillaEverton

12:30

Brighton & Hove AlbionNewcastle United

15:00

ArsenalLeicester City

15:00

SouthamptonLeeds United

15:00

Manchester CityAFC Bournemouth

15:00

Wolverhampton WanderersFulham

15:00

BrentfordManchester United

17:30

 

Cardiff CityBirmingham City

12:30

SunderlandQueens Park Rangers

15:00

BlackpoolSwansea City

15:00

MillwallCoventry City

15:00

Huddersfield TownStoke City

15:00

Hull CityNorwich City

15:00

Luton TownPreston North End

15:00

Rotherham UnitedReading

15:00

Wigan AthleticBristol City

15:00

 

WesterloStandard

16:00

CercleMechelen

18:15

SeraingCharleroi

18:15

Union Saint-GilloiseKortrijk

20:45

 

ArdaCSKA 1948

18:45

BeroeBotev Plovdiv

21:00

 

KecskemétMezőkövesd-Zsóry

18:00

ÚjpestZalaegerszegi TE

20:15

 

Bayer 04Augsburg

15:30

RB LeipzigKöln

15:30

HoffenheimBochum

15:30

HerthaEintracht

15:30

WerderStuttgart

15:30

Schalke 04Borussia Mönchengladbach

18:30

 

Go Ahead EaglesPSV

18:45

EmmenWaalwijk

20:00

UtrechtCambuur

20:00

FeyenoordHeerenveen

21:00

 

TelaviSamgurali

20:00

Dinamo TbilisiSioni

21:00

 

Celta de VigoEspañol

17:00

BarcelonaRayo Vallecano

21:00

Real ValladolidVillarreal

21:00

 

MilanUdinese

18:30

SampdoriaAtalanta

18:30

MonzaTorino

20:45

LecceInter

20:45

 

LietavaŽalgiris Kaunas

17:00

PanevėžysŠiauliai

19:00

 

ÅlesundHaugesund

16:00

 

CracoviaPiast

15:00

GórnikStal

17:30

 

Casa PiaBenfica

18:00

SportingRio Ave

20:30

 

NapredakTSC

19:00

KolubaraVojvodina

19:00

Crvena ZvezdaVoždovac

20:45

 

MuraTabor

17:30

KoperRadomlje

20:15

 

MonacoRennes

17:00

Paris Saint-GermainMontpellier

21:00

 

GoricaLokomotiva

18:30

DinamoHajduk

21:05

 

PetrovacDečić

19:00

SutjeskaIskra

20:00

JedinstvoJezero

20:00

ArsenalMornar

21:00

 

ZbrojovkaMladá Boleslav

16:00

BaníkFastav

16:00

TepliceBohemians 1905

16:00

Hradec KrálovéViktoria

19:00

 

MalmöSundsvall

15:00

HelsingborgsSirius

17:30

 

AberdeenMotherwell

15:00

RangersSt. Johnstone

15:00

LivingstonHibernian

15:00

St. MirrenRoss County

15:00

 

LegionNõmme Kalju

14:30

FloraTrans

17:00

KalevTammeka

19:15

 

Defensa y JusticiaTigre

15:30

Rosario CentralBarracas Central

15:30

LanúsIndependiente

18:00

River PlateNewell's Old Boys

20:30

 

GoiásAvaí

16:30

CorinthiansPalmeiras

19:00

Cuiabá Esporte ClubeJuventude

20:30

 

New York Red BullsOrlando City

18:00

Colorado RapidsColumbus Crew

19:00

Los Angeles GalaxyVancouver Whitecaps

19:00

CincinnatiAtlanta United

19:30

New England RevolutionDC United

19:30

Philadelphia UnionChicago Fire

19:30

TorontoPortland Timbers

19:30

Los AngelesCharlotte

19:30

Inter MiamiNew York City

20:00

AustinSporting Kansas City

20:00

DallasSan Jose Earthquakes

20:00

Houston DynamoMontréal

20:00

 

Guangzhou CityWuhan Yangtze River

19:30

Changchun YataiChengdu Rongcheng

19:30*

Henan Songshan LongmenMeizhou Hakka

19:30

Shanghai ShenhuaShandong Taishan

19:30

Local time

Yesterday, August 11

SlováckoFenerbahçe

1:1

ZürichLinfield

3:0

HJKMaribor

1:0

F91Malmö

2:2

SlovanOlympiakós

2:2 aet
pen. 3:4

PartizanAEK Larnaca

2:2

RakówSpartak Trnava

1:0

TwenteČukarički

4:1

Sligo RoversViking

1:0

DjurgårdensSepsi

3:1

KlaksvíkBallkani

2:1 aet
pen. 3:4

BaselBrøndby

2:1 aet
pen. 3:1

AntwerpLillestrøm

2:0

KyzylzharAPOEL

0:0

St. Patrick'sCSKA Sofia

0:2

ShkëndijaAIK

1:1 aet
pen. 2:3

AnderlechtPaide

3:0

Gil VicenteRiga FC

4:0

Hapoel Be`er ShevaLugano

3:1

KonyasporVaduz

2:4

PetrocubMOL Fehérvár

1:2

HiberniansRFS

1:3

TobilZrinjski

1:1

CFRShakhtsyor Salihorsk

1:0

FCSBDAC 1904

1:0

Rapid WienNeftçi

2:0 aet

Universitatea CraiovaZorya

3:0

PanathīnaïkósSlavia Prague

1:1

LechVíkingur

4:1 aet

İstanbul BaşakşehirBreiðablik

3:0

LevskiĦamrun Spartans

1:2 aet
pen. 1:4

Young BoysKuPS

3:0

AZDundee United

7:0

Árīs ThessalonikiMaccabi Tel Aviv

2:1

KisvárdaMolde

2:1

EstudiantesAtlético Paranaense

0:1

InternacionalMelgar

0:0
pen. 1:3

Hienghène SportRewa

2:0

Nikao SokattakAuckland City

1:4

 

AraratArarat-Armenia

0:2

 

DinamoSoʼgʼdiyona

1:2

OlimpikQoʼqon 1912

1:1

NavbahorSurkhon

2:0

 

West Bromwich AlbionSheffield United

1:0

 

Godoy CruzAldosivi

2:0

Atlético TucumánCentral Córdoba

1:0

ColónArsenal

1:1

 

HebeiTianjin Jinmen Tiger

3:4

International tournaments

Current

21.03.2022 – 27.09.2022

African Cup of Nations 2023,
Qualifying tournament

22.07.2022 – 02.09.2022

African Nations Championship 2022,
Qualifying tournament

21.06.2022 – 10.06.2023

UEFA Champions League 2022/23

04.08.2022 – 31.05.2023

Europa League 2022/23

05.07.2022 – 07.06.2023

UEFA Europa Conference League 2022/23

08.02.2022 – 29.10.2022

Copa Libertadores 2022

08.03.2022 – 01.10.2022

Copa Sudamericana 2022

08.03.2022 – 26.02.2023

AFC Champions League 2022

05.04.2022 – 22.10.2022

AFC Cup 2022

04.06.2022 – 17.08.2022

OFC Champions League 2022

© WildSoft 2007-2022 info@wildstat.ru