Belgium 2012/13, Jupiler Pro League

Play-off 1

Match for Europa League spot

Play-off 2, Final

Play-off 2, Group A

Play-off 2, Group B

Play-off 3

First Stage

Relegation play-off

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Anderlecht1043316 - 1149CL2218 - 482128 - 741
2.Zulte Waregem1043320 - 2047CL21211 - 1272219 - 840
3.Brugge1061321 - 1746EL3028 - 8931113 - 937
4.Standard1052318 - 1742EL31110 - 7102128 - 1032
5.Genk1033411 - 1240EL1225 - 752126 - 535
6.Lokeren1012715 - 24311139 - 1240146 - 1227

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 10
Day 9
Статистика личных встреч  16.05.2013 20:30Genk Standard1:1 (1:1)
 Genk
Статистика личных встреч  16.05.2013 20:30Lokeren Anderlecht2:4 (0:2)
 Lokeren
Статистика личных встреч  16.05.2013 20:30Zulte Waregem Brugge5:2 (2:0)
 Waregem
Day 8
Статистика личных встреч  12.05.2013 18:00Genk Anderlecht1:2 (1:1)
 Genk
Статистика личных встреч  12.05.2013 14:30Standard Brugge2:4 (0:3)
 Liège
Статистика личных встреч  11.05.2013 20:00Lokeren Zulte Waregem2:3 (2:0)
 Lokeren

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:149
Tourneys:9 103
Matches:1 041 993
Clubs:10 886
National teams:259
Stadiums:9 609
Site news
22.09.2020
current

Fourth round of the
Football League Cup 2020/21
added

18.09.2020
current

Play-off round of the
Europa League 2020/21
added

In the football world

Tomorrow, September 27

 

ArsenalFK Rostov

14:00

AkhmatUral

16:30

CSKALokomotiv

19:00

RotorRubin

20:00

 

IrtyshFakel

14:00

Spartak-2SKA-Khabarovsk

14:00

FK ChertanovoTorpedo

15:00

FK Nizhniy NovgorodAkron

16:00

AlaniyaTekstilshchik

17:00

Dynamo BryanskVolgar

17:00

TomShinnik

17:00*

YeniseyFK Krasnodar-2

17:00

ChaikaVeles

18:00

FK OrenburgBaltika

18:00

NeftekhimikKrylia Sovetov

18:00

 

FK TuapseLegion-Dynamo

15:00

Mashuk-KMVSKA

16:00

InterFK Krasnodar-3

17:00

FK ForteDruzhba

17:00

DynamoBiolog-Novokubansk

17:00

KubanKuban-Holding

18:00

 

Luki-EnergiyaFK Kolomna

13:00

Zenit IrkutskDynamo-2

14:00

FK TverZvezda SPb

14:30

FK ChitaLeningradets

15:00

TorpedoLokomotiv-Kazanka

16:00

Olimp-DolgoprudnyZenit-2

16:00

FK SmolenskZnamya Truda

16:00

 

FK KalugaSokol

14:00

Salyut-BelgorodFK Khimki-M

15:00

Metallurg LKhimik-Arsenal

15:00

FK StroginoKvant

15:30

SakhalinZnamya

17:00

Fakel-MMetallurg V

17:00

SaturnAvangard

17:00

 

Ural-2FK Tyumen

14:00

FK ChelyabinskZvezda Perm

15:00

NostaFK Volna

16:00

LadaKrylia Sovetov-2

16:00

 

FK LvivZorya

14:00

ShahtarOlympik

17:00

DesnaRukh

19:30

KolosIngulets

19:30

 

BelshinaShakhtsyor

15:00*

Dynamo MnFK Vitebsk

17:00

RukhFK Slutsk

19:00

 

Sheffield UnitedLeeds United

12:00*

Tottenham HotspurNewcastle United

14:00*

Manchester CityLeicester City

16:30*

West Ham UnitedWolverhampton Wanderers

19:00*

 

Bristol CitySheffield Wednesday

13:00*

AFC BournemouthNorwich City

16:00*

 

StandardZulte Waregem

13:30

AnderlechtEupen

16:00

BruggeCercle

18:15

Mouscron-PéruwelzCharleroi

20:45

 

Cherno MoreArda

18:45

LokomotivCSKA

21:00

 

KisvárdaMOL Fehérvár

15:45

BudafokFerencváros

17:00

HonvédÚjpest

18:00

 

HoffenheimBayern

15:30

FreiburgWolfsburg

18:00

 

ÍAVíkingur R

14:00

KRFylkir

14:00

FHFjölnir

14:00

GróttaKA

16:15

HKStjarnan

19:15

ValurBreiðablik

19:15

 

Atlético OsasunaLevante

12:00

EibarAthletic

14:00

Atlético MadridGranada

16:00

Real ValladolidCelta de Vigo

18:30

BarcelonaVillarreal

21:00

 

SpeziaSassuolo

12:30

NapoliGenoa

15:00

Hellas VeronaUdinese

15:00

CrotoneMilan

18:00

RomaJuventus

20:45

 

BangaŽalgiris K

15:00

Žalgiris VPanevėžys

17:00

SūduvaRiteriai

19:00

 

ÅlesundRosenborg

18:00

HaugesundOdd

18:00

KristiansundBrann

18:00

MjøndalenViking

18:00

StabækStart

18:00

Bodø/GlimtVålerenga

20:30

 

StalPiast

12:30

LechPogoń

15:00

LegiaŚląsk

17:30

 

InđijaVojvodina

16:00

NapredakMetalac

16:00

ProleterNovi Pazar

16:00

PartizanBačka

18:30

 

BordeauxNice

13:00

AngersBrest

15:00

DijonMontpellier

15:00

MonacoStrasbourg

15:00

NîmesLens

15:00

LorientLyon

17:00

ReimsParis Saint-Germain

21:00

 

HajdukVaraždin

19:05

 

JablonecOpava

15:30

PardubiceSlovan

15:30

ViktoriaZbrojovka

15:30

PříbramSparta

18:00

 

FalkenbergsHammarby

14:30

HelsingborgsÖstersunds

14:30

MalmöHäcken

14:30

DjurgårdensNorrköping

17:30

ElfsborgGöteborg

17:30

 

Vasco da GamaBragantino

11:00

PalmeirasFlamengo

16:00

CearáGoiás

18:15

AtléticoBotafogo

18:15

SantosFortaleza

20:30

 

Shandong Luneng TaishanGuangzhou R&F

15:30

Shanghai Greenland ShenhuaHenan Jianye

15:30

ShenzhenJiangsu Suning

15:30

Guangzhou Evergrande TaobaoDalian Professional

20:00

Local time

Yesterday, September 25

 

AnzhiChernomorets

2:2

 

Huddersfield TownNottingham Forest

1:0*

 

KortrijkAntwerp

1:3

 

Botev VPFC Montana

2:0

CSKA 1948Etar

5:1

 

PuskásMezőkövesd-Zsóry

1:0

 

HerthaEintracht

1:3

 

Wisła PWarta

1:3

GórnikWisła K

0:0

 

VoždovacRadnički

5:0

 

LilleNantes

2:0

 

DynamoBohemians 1905

18:00*

 

Qingdao HuanghaiTianjin Teda

3:0

Shijiazhuang Ever BrightChongqing Dangdai Lifan

1:4

Wuhan ZallHebei China Fortune

0:2

Shanghai SIPGBeijing Sinobo Guoan

1:0

Local time

International tournaments

Current

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 – 12.11.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

09.10.2019 – 17.11.2020

African Cup of Nations 2021,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

08.08.2020 – 29.05.2021

UEFA Champions League 2020/21

18.08.2020 – 26.05.2021

Europa League 2020/21

© WildSoft 2007-2020 info@wildstat.ru