Bologna Football Club 1909 (Bologna), Italy

Mitropa Cup

Overall stats
Matches: 55
Wins: 22-% of wins: 40.0%
Drawn: 9-% of drawn: 16.4%
Losses: 24-% of losses: 43.6%
Goals for: 101-match average: 1.84
Goals after: 97-match average: 1.76
Goals difference: 4
The biggest win: 6:1, 5:0The biggest loss: 1:5, 0:4
The most resultative match: 6:1, 5:2The most resultative draw: 3:3
Matches

Mitropa Cup 1988/89, Semifinal

Статистика личных встреч  02.11.1988Ferencváros Bologna3:3 (1:3)
 Budapest

Mitropa Cup 1988/89, Semifinal

Статистика личных встреч  20.10.1988Bologna Ferencváros5:2 (2:0)
 Modena

Mitropa Cup 1972/73, Group B

Статистика личных встреч  09.05.1973Bologna Tatabánya1:2
 Bologna

Mitropa Cup 1972/73, Group B

Статистика личных встреч  29.11.1972Tatabánya Bologna3:0 (3:0)
 Tatabánya

Mitropa Cup 1964, Semifinal

Статистика личных встреч  01.07.1964Spartak Praha Sokolovo Bologna3:0 (0:0)
 Praha

Mitropa Cup 1964, Semifinal

Статистика личных встреч  24.06.1964Bologna Spartak Praha Sokolovo2:2 (2:1)
 

Mitropa Cup 1964, Quarterfinal

Статистика личных встреч  20.06.1964OFK Bologna2:2
 

Mitropa Cup 1964, Quarterfinal

Статистика личных встреч  17.06.1964Bologna OFK1:0
 

Mitropa Cup 1963, Quarterfinal

Статистика личных встреч  05.06.1963Bologna MTK0:1
 Bologna

Mitropa Cup 1963, Quarterfinal

Статистика личных встреч  29.05.1963MTK Bologna1:1 (1:1)
 

Mitropa Cup 1962, Final

Статистика личных встреч  17.10.1962Bologna Vasas2:1 (0:0)
 Bologna

Mitropa Cup 1962, Final

Статистика личных встреч  26.09.1962Vasas Bologna5:1
 Budapest

Mitropa Cup 1962, Semifinal

Статистика личных встреч  30.06.1962Bologna Dinamo Zagreb2:1
 

Mitropa Cup 1962, Semifinal

Статистика личных встреч  23.06.1962Dinamo Zagreb Bologna1:1
 

Mitropa Cup 1962, Group 3

Статистика личных встреч  17.06.1962Bologna Honvéd5:1 (2:1)
 Bologna

Mitropa Cup 1962, Group 3

Статистика личных встреч  10.06.1962Honvéd Bologna1:2 (1:1)
 Budapest

Mitropa Cup 1962, Group 3

Статистика личных встреч  03.06.1962Slovan Bratislava Bologna2:1 (0:0)
 

Mitropa Cup 1962, Group 3

Статистика личных встреч  27.05.1962Bologna Slovan Bratislava3:0
 

Mitropa Cup 1962, Group 3

Статистика личных встреч  20.05.1962Crvena Zvezda Bologna4:2 (4:0)
 

Mitropa Cup 1962, Group 3

Статистика личных встреч  13.05.1962Bologna Crvena Zvezda2:1 (1:1)
 

Mitropa Cup 1961, Final

Статистика личных встреч  04.04.1962Bologna Slovan Nitra3:0 (1:0)
 Bologna

Mitropa Cup 1961, Final

Статистика личных встреч  14.03.1962Slovan Nitra Bologna2:2 (1:1)
 Nitra

Mitropa Cup 1961, Semifinal

Статистика личных встреч  15.11.1961Bologna SONP1:0
 Bologna

Mitropa Cup 1961, Semifinal

Статистика личных встреч  01.11.1961SONP Bologna1:2
 Kladno

Mitropa Cup 1961, Group 1

Статистика личных встреч  02.07.1961Bologna Austria Wien2:1 (1:0)
 

Mitropa Cup 1961, Group 1

Статистика личных встреч  25.06.1961Spartak Praha Stalingrad Bologna1:3
 

Mitropa Cup 1961, Group 1

Статистика личных встреч  18.06.1961Sampdoria Bologna1:1 (1:0)
 

Mitropa Cup 1960, Final round

Статистика личных встреч  10.07.1960Hajduk Split Bologna1:0
 Split

Mitropa Cup 1960, Final round

Статистика личных встреч  03.07.1960Bologna Hajduk Split1:3
 Bologna

Mitropa Cup 1955, Quarterfinal

Статистика личных встреч  10.07.1955ÚDA Praha Bologna3:0
 Praha

Mitropa Cup 1955, Quarterfinal

Статистика личных встреч  06.07.1955Bologna ÚDA Praha2:4
 

Mitropa Cup 1939, Semifinal

Статистика личных встреч  16.07.1939Ferencváros Bologna4:1 (1:1)
 Budapest

Mitropa Cup 1939, Semifinal

Статистика личных встреч  09.07.1939Bologna Ferencváros3:1 (0:1)
 Bologna

Mitropa Cup 1939, Quarterfinal

Статистика личных встреч  25.06.1939Bologna Venus Bucureşti5:0 (1:0)
 Bologna

Mitropa Cup 1939, Quarterfinal

Статистика личных встреч  18.06.1939Venus Bucureşti Bologna1:0 (1:0)
 Bucureşti

Mitropa Cup 1937, 1/8 finals

Статистика личных встреч  25.06.1937Austria Wien Bologna5:1 (2:0)
 Wien

Mitropa Cup 1937, 1/8 finals

Статистика личных встреч  13.06.1937Bologna Austria Wien1:2 (1:0)
 Bologna

Mitropa Cup 1936, 1/8 finals

Статистика личных встреч  28.06.1936Austria Wien Bologna4:0 (2:0)
 Wien

Mitropa Cup 1936, 1/8 finals

Статистика личных встреч  21.06.1936Bologna Austria Wien2:1 (2:0)
 Bologna

Mitropa Cup 1934, Final

Статистика личных встреч  09.09.1934Bologna Admira5:1 (4:1)
 Bologna

Mitropa Cup 1934, Final

Статистика личных встреч  05.09.1934Admira Bologna3:2 (0:2)
 Wien

Mitropa Cup 1934, Semifinal

Статистика личных встреч  22.07.1934Bologna Ferencváros5:1 (2:1)
 Bologna

Mitropa Cup 1934, Semifinal

Статистика личных встреч  15.07.1934Ferencváros Bologna1:1 (1:1)
 Budapest

Mitropa Cup 1934, Quarterfinal

Статистика личных встреч  08.07.1934Rapid Wien Bologna4:1 (1:1)
 Wien

Mitropa Cup 1934, Quarterfinal

Статистика личных встреч  01.07.1934Bologna Rapid Wien6:1 (2:1)
 Bologna

Mitropa Cup 1934, 1/8 finals

Статистика личных встреч  24.06.1934Bocskai Bologna2:1 (1:0)
 Debrecen

Mitropa Cup 1934, 1/8 finals

Статистика личных встреч  17.06.1934Bologna Bocskai2:0 (2:0)
 Bologna

Mitropa Cup 1932, Semifinal

Статистика личных встреч  17.07.1932First Vienna Bologna1:0 (1:0)
 Wien

Mitropa Cup 1932, Semifinal

Статистика личных встреч  10.07.1932Bologna First Vienna2:0 (0:0)
 Bologna

Mitropa Cup 1932, Quarterfinal

Статистика личных встреч  28.06.1932Sparta Praha Bologna3:0 (2:0)
 Praha

Mitropa Cup 1932, Quarterfinal

Статистика личных встреч  10.06.1932Bologna Sparta Praha5:0 (4:0)
 Bologna

Mitropa Cup 1988/89, Final

Статистика личных встреч Baník Bologna2:1
 

Mitropa Cup 1988/89, Final

Статистика личных встреч Bologna Baník1:2
 

Mitropa Cup 1972/73, Group B

Статистика личных встреч Bologna Dinamo Zagreb2:2
 

Mitropa Cup 1972/73, Group B

Статистика личных встреч Dinamo Zagreb Bologna3:1
 
Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 820
Matches:1 015 963
Clubs:10 722
National teams:259
Stadiums:9 415
Site news
10.10.2018
current

Quarterfinal of the
Russian Cup 2018/19
added

In the football world

Tomorrow, October 20

 

FK OrenburgYenisey

13:30

UralKrylia Sovetov

16:00

FK UfaRubin

18:30

 

Spartak-2FK Chertanovo

14:30

ShinnikLuch

15:00

AvangardTom

16:00

FakelFK Tambov

16:00

FK KhimkiFK Tyumen

16:00

Rotor-VolgogradMordovia

16:00

BaltikaFK Krasnodar-2

16:00

FK Nizhniy NovgorodFK Armavir

16:00

FK SochiSibir

17:00

Zenit-2SKA-Khabarovsk

17:00

 

Znamya TrudaVeles

13:00

Pskov-747Lokomotiv-Kazanka

14:00

FK KolomnaTorpedo

14:00

LeningradetsDnepr

15:00

 

FK KalugaMetallurg

14:00

KvantDynamo

14:00

FK RyazanZorkiy

15:00

Salyut-BelgorodSaturn

15:00

SokolRotor-2

15:30

FK StroginoTorpedo

16:00

 

FK MariupolZorya

14:00

VorsklaDynamo

17:00

 

InguletsKobra

*

AvanhardBalkany

13:00

KolosDnipro-1

15:00

RukhVolyn

15:00

Hirnyk-SportAhrobiznes

15:00

ZirkaMetalist 1925

15:00

 

Cherkashchyna-AkademiyaFK Mynai

15:00

VeresFK Kalush

16:00

PodillyaNyva V

16:00

 

Real PharmaKrystal

15:00

HirnykEnerhiya

15:00

FK NikopolKremin

15:00

 

QəbələNeftçi

17:00

QarabağSəbail

19:00

 

ArtsakhLori

14:00

ShirakArarat

15:00

 

FK MinskDynamo Mn

15:00

BATEFK Haradzeya

17:00

ShakhtsyorNeman

19:00

 

AstanaOrdabasy

19:00

 

ZimbruZarya

15:00

Dinamo-AutoSperanţa

15:00

 

NavbahorBuxoro

16:00

MetallurgBunyodkor

16:00

PaxtakorLokomotiv

18:00

 

Red BullWacker

17:00

LASKAltach

17:00

HartbergRapid

17:00

 

ChelseaManchester United

12:30

AFC BournemouthSouthampton

15:00

Cardiff CityFulham

15:00

Manchester CityBurnley

15:00

Newcastle UnitedBrighton & Hove Albion

15:00

West Ham UnitedTottenham Hotspur

15:00

Wolverhampton WanderersWatford

15:00

Huddersfield TownLiverpool

17:30

 

Blackburn RoversLeeds United

12:00

Aston VillaSwansea City

15:00

BrentfordBristol City

15:00

ReadingMillwall

15:00

Hull CityPreston North End

15:00

Ipswich TownQueens Park Rangers

15:00

Nottingham ForestNorwich City

15:00

Rotherham UnitedBolton Wanderers

15:00

Stoke CityBirmingham City

15:00

Wigan AthleticWest Bromwich Albion

15:00

Derby CountySheffield United

17:30

 

Dunston UTSGateshead

12:30

GuiseleyStourbridge

15:00

Warrington TownHalifax Town

15:00

ChorleyBarrow

15:00

Hartlepool UnitedKidsgrove Athletic

15:00

AFC FyldeChesterfield

15:00

SouthportAshton United

15:00

Blyth SpartansYork City

15:00

Harrogate TownWrexham

15:00

Stockport CountyAltrincham

15:00

MarineSalford City

15:00

Witton AlbionSolihull Moors

15:00

Alfreton TownSt Neots Town

15:00

WokingWelling United

15:00

Hitchin TownLeatherhead

15:00

Chippenham TownMaidenhead United

15:00

Eastbourne BoroughSlough Town

15:00

Hemel Hempstead TownOxford City

15:00

Weston-super-MareBath City

15:00

Boreham WoodDagenham & Redbridge

15:00

Metropolitan PoliceHavant & Waterlooville

15:00

Gloucester CityBromley

15:00

Aldershot TownKettering Town

15:00

Torquay UnitedWinchester City

15:00

Billericay TownTaunton Town

15:00

EastleighHampton & Richmond Borough

15:00

WealdstoneSutton United

15:00

Ebbsfleet UnitedWorthing

15:00

Maidstone UnitedLeyton Orient

15:00

Haringey BoroughPoole Town

15:00

BarnetBraintree Town

15:00

Concord RangersDover Athletic

15:00

 

Mouscron-PéruwelzStandard

18:00

KortrijkSint-Truiden

20:00

AntwerpLokeren

20:00

GenkEupen

20:30

 

SlaviaSeptemvri

15:00

Botev PCherno More

17:15

LudogoretsLevski

20:00

 

KisvárdaMezőkövesd-Zsóry

17:00

HaladásVidi

17:00

MTKHonvéd

17:00

DiósgyőrÚjpest

17:00

DebrecenPaks

17:00

PuskásFerencváros

19:30

 

Bayer 04Hannover

15:30

StuttgartBorussia D

15:30

AugsburgRB Leipzig

15:30

WolfsburgBayern

15:30

NürnbergHoffenheim

15:30

Schalke 04Werder

18:30

 

PSVEmmen

18:30

ExcelsiorVitesse

18:30

HeerenveenAjax

20:45

UtrechtAZ

20:45

 

SioniSamtredia

15:30

 

Real MadridLevante

13:00

ValenciaLeganés

16:15

VillarrealAtlético

18:30

BarcelonaSevilla

20:45

 

RomaSPAL

15:00

JuventusGenoa

18:00

UdineseNapoli

20:30

 

Riga FCJelgava

13:00

VentspilsSpartaks

15:00

FK LiepājaMETTA/LU

17:00

 

SandefjordStrømsgodset

18:00

 

Zagłębie SMiedź

15:30

ŚląskArka

18:00

LechKorona

20:30

 

VoždovacMladost

16:00

ProleterFK Mačva

19:00

Crvena ZvezdaRad

19:00

RadničkiZemun

19:00

NapredakRadnik

19:00

 

MuraRudar

14:00

GoricaMaribor

16:00

AluminijDomžale

18:00

 

Paris Saint-GermainAmiens

17:00

CaenGuingamp

20:00

DijonLille

20:00

NantesToulouse

20:00

ReimsAngers

20:00

StrasbourgMonaco

20:00

 

RudešOsijek

15:00

Istra 1961Dinamo

17:30

 

BudućnostTitograd

13:30

IskraZeta

13:30

RudarGrbalj

13:30

PetrovacSutjeska

13:30

LovćenMornar

13:30

 

SigmaFastav

15:00

PříbramBaumit

17:00

BaníkKarviná

17:00

SlováckoTeplice

17:00

 

DalkurdÖrebro

16:00

 

CelticHibernian

15:00

HeartsAberdeen

15:00

LivingstonDundee

15:00

MotherwellSt. Johnstone

15:00

St. MirrenKilmarnock

15:00

 

KuressaareKalev

13:00

PaidePärnu

13:00

TransFlora

16:00

 

AméricaGrêmio

16:00

BotafogoBahia

16:00

São PauloAtlético Paranaense

19:00

SportVasco da Gama

19:00

 

Guangzhou Evergrande TaobaoBeijing Renhe

19:35

Guizhou HengfengDalian Yifang

19:35

Chongqing Dangdai LifanHebei China Fortune

19:35

Shanghai Greenland ShenhuaTianjin Quanjian

19:35

Shandong Luneng TaishanTianjin Teda

19:35

Local time

Yesterday, October 18

 

Real Salt LakeNew England Revolution

4:1

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 09.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru