09.06.1962 < | Football matches for 10.06.1962 | > 11.06.1962 |
14:30 | Brazil | | England | 3:1 (1:1) | |||||
Viña del Mar | |||||||||
14:30 | Chile | | USSR | 2:1 (2:1) | |||||
Arica | |||||||||
14:30 | Czechoslovakia | | Hungary | 1:0 (1:0) | |||||
Rancagua | |||||||||
14:30 | Yugoslavia | | FRG | 1:0 (0:0) | |||||
Santiago |
Day 5 | |||||||||
Ferencváros | | Juventus | 0:1 (0:1) | ||||||
Budapest | |||||||||
Spartak Hradec Králové | | Dinamo Zagreb | 3:2 (2:1) | ||||||
Day 5 | |||||||||
Honvéd | | Bologna | 1:2 (1:1) | ||||||
Budapest | |||||||||
Slovan Bratislava | | Crvena Zvezda | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 5 | |||||||||
Vojvodina | | Vasas | 0:3 (0:1) | ||||||
Novi Sad | |||||||||
Spartak Trnava | | Fiorentina | 3:4 (1:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
RC Paris | | Young Boys | 3:1 | ||||||
Venezia | | Rudá Hvězda Bratislava | 4:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Mantova | | Újpesti Dózsa | 1:4 | ||||||
ČKD Praha | | Stade Français | 2:3 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Bányász Dorog | | Padova | 3:1 | ||||||
La Chaux-de-Fonds | | Spartak Plzen | 3:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Sarajevo | | Nîmes | 2:1 | ||||||
Slovan Nitra | | Servette | 0:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Bányász Tatabánya | | Nancy | 4:0 | ||||||
Kaiserslautern | | Ajax | 4:5 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Rijeka | | PSV | 3:1 | ||||||
Rot-Weiß Oberhausen | | Basel | 2:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Blauw-Wit | | Velež | 3:2 | ||||||
Hildesheim | | Dózsa | 0:1 | ||||||
Znamya Truda | | Onezhets | 1:1 | ||||||
Spartak Leningrad | | Shakhtyor Tula | 3:0 | ||||||
Tekstilshchik Ivanovo | | Dynamo Bryansk | 1:0 (1:0) | ||||||
Shinnik | | Volna | 3:1 | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Metallurg Cherepovets | | Vympel | 0:0 | ||||||
Cherepovets |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shinnik | 32 | 21 | 8 | 3 | 76-20 | 50 | ||
2. | Spartak Leningrad | 32 | 21 | 5 | 6 | 56-20 | 47 | ||
3. | Tekstilshchik Ivanovo | 32 | 16 | 10 | 6 | 54-29 | 42 | ||
4. | Znamya Truda | 32 | 16 | 9 | 7 | 51-33 | 41 | ||
5. | Vympel | 32 | 17 | 7 | 8 | 50-32 | 41 | ||
6. | Raketa | 32 | 13 | 12 | 7 | 42-23 | 38 | ||
7. | Tekstilshchik Kostroma | 32 | 12 | 8 | 12 | 37-37 | 32 | ||
8. | Khimik Novomoskovsk | 32 | 10 | 11 | 11 | 40-31 | 31 | ||
9. | SKA Leningrad | 32 | 11 | 8 | 13 | 38-46 | 30 | ||
10. | Shakhtyor Tula | 32 | 11 | 8 | 13 | 32-45 | 30 |
Day 7 | |||||||||
Baltika | | Spartak Tambov | 1:0 | ||||||
Lokomotiv Oryol | | Trud Glukhovo | 0:2 (0:2) | ||||||
Orel | |||||||||
Spartak Ryazan | | Sokol | 2:0 (0:0) | ||||||
Ryazan | |||||||||
Torpedo Lipetsk | | Chaika | 1:1 (1:1) | ||||||
Lipetsk | |||||||||
Trud Voronezh | | Torpedo Pavlovo | 1:0 (1:0) | ||||||
Trudovye Rezervy Kursk | | Traktor Vladimir | 4:2 (3:1) | ||||||
Kursk | |||||||||
Serpukhov team | | Zarya | 0:1 | ||||||
17:00 | Spartak Saransk | | Spartak Smolensk | 2:6 (0:3) | |||||
Saransk |
Terek | | Spartak Krasnodar | 1:3 | ||||||
Grozny | |||||||||
Shakhtyor Shakhty | | Torpedo Armavir | 2:0 | ||||||
Tsement | | Spartak Nalchik | 1:2 (0:1) | ||||||
Novorossiysk | |||||||||
18:00 | Rostselmash | | Spartak Ordzhonikidze | 1:2 (1:2) | |||||
Rostov-on-Don |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Krasnodar | 28 | 17 | 7 | 4 | 59-25 | 41 | ||
2. | Traktor Volgograd | 28 | 15 | 9 | 4 | 43-15 | 39 | ||
3. | Rostselmash | 28 | 17 | 4 | 7 | 66-31 | 38 | ||
4. | Dynamo Stavropol | 28 | 15 | 6 | 7 | 40-26 | 36 | ||
5. | Shakhtyor Shakhty | 28 | 13 | 7 | 8 | 39-27 | 33 | ||
6. | Torpedo Taganrog | 28 | 11 | 9 | 8 | 38-25 | 31 | ||
7. | Terek | 28 | 11 | 8 | 9 | 27-35 | 30 | ||
8. | Spartak Ordzhonikidze | 28 | 10 | 6 | 12 | 38-36 | 26 | ||
9. | Energiya | 28 | 10 | 5 | 13 | 31-39 | 25 | ||
10. | Dynamo Makhachkala | 28 | 8 | 8 | 12 | 21-39 | 24 |
Lokomotiv Orenburg | | Stroitel Kurgan | 1:1 (1:0) | ||||||
Orenburg | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Lokomotiv Chelyabinsk | 0:1 | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Stroitel Ufa | | Zvezda Perm | 4:2 (2:1) | ||||||
Ufa | |||||||||
Trud Yoshkar-Ola | | Dynamo Kirov | 1:1 | ||||||
Uralets | | Zenit | 1:1 | ||||||
Khimik Berezniki | | Iskra | 0:3 | ||||||
Geolog | | Volga Ulyanovsk | 1:1 (1:1) | ||||||
Tyumen | |||||||||
18:00 | Uralmash | | Neftyanik Syzran | 0:2 (0:1) | |||||
Sverglovsk |
Lokomotiv Gomel | | Dynamo Sukhumi | 2:1 | ||||||
Gomel |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Krasnoye Znamya (Vitebsk) | | Nairi (Yerevan) | 1:0 (1:0) | 1:0 | |||||
Vitebsk City Stadium |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |