16.06.1962 < | Football matches for 17.06.1962 | > 18.06.1962 |
14:30 | Brazil | | Czechoslovakia | 3:1 (1:1) | |||||
Santiago |
Day 6 | |||||||||
Dinamo Zagreb | | Spartak Hradec Králové | 2:1 (1:0) | ||||||
Juventus | | Ferencváros | 1:1 (0:0) | ||||||
Torino |
Day 6 | |||||||||
Crvena Zvezda | | Slovan Bratislava | 2:2 (2:1) | ||||||
Bologna | | Honvéd | 5:1 (2:1) | ||||||
Bologna |
Day 6 | |||||||||
Fiorentina | | Spartak Trnava | 6:1 (3:1) | ||||||
Vasas | | Vojvodina | 3:1 | ||||||
Budapest |
Day 4 | |||||||||
Rudá Hvězda Bratislava | | Young Boys | 1:0 | ||||||
Venezia | | RC Paris | 4:4 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Újpesti Dózsa | | Mantova | 4:0 | ||||||
Stade Français | | ČKD Praha | 2:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Padova | | Bányász Dorog | 1:0 | ||||||
Spartak Plzen | | La Chaux-de-Fonds | 1:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Servette | | Slovan Nitra | 2:1 | ||||||
Nîmes | | Sarajevo | 1:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Ajax | | Kaiserslautern | 6:0 | ||||||
Nancy | | Bányász Tatabánya | 1:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Basel | | Rot-Weiß Oberhausen | 4:4 | ||||||
PSV | | Rijeka | 2:3 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Dózsa | | Hildesheim | 5:3 | ||||||
Velež | | Blauw-Wit | 1:1 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Dynamo Kiev | | SKA | 2:1 (0:1) | ||||||
Kiev |
Tekstilshchik Ivanovo | | Sputnik | 1:1 (1:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shinnik | 32 | 21 | 8 | 3 | 76-20 | 50 | ||
2. | Spartak Leningrad | 32 | 21 | 5 | 6 | 56-20 | 47 | ||
3. | Tekstilshchik Ivanovo | 32 | 16 | 10 | 6 | 54-29 | 42 | ||
4. | Znamya Truda | 32 | 16 | 9 | 7 | 51-33 | 41 | ||
5. | Vympel | 32 | 17 | 7 | 8 | 50-32 | 41 | ||
6. | Raketa | 32 | 13 | 12 | 7 | 42-23 | 38 | ||
7. | Tekstilshchik Kostroma | 32 | 12 | 8 | 12 | 37-37 | 32 | ||
8. | Khimik Novomoskovsk | 32 | 10 | 11 | 11 | 40-31 | 31 | ||
9. | SKA Leningrad | 32 | 11 | 8 | 13 | 38-46 | 30 | ||
10. | Shakhtyor Tula | 32 | 11 | 8 | 13 | 32-45 | 30 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Krasnodar | 28 | 17 | 7 | 4 | 59-25 | 41 | ||
2. | Traktor Volgograd | 28 | 15 | 9 | 4 | 43-15 | 39 | ||
3. | Rostselmash | 28 | 17 | 4 | 7 | 66-31 | 38 | ||
4. | Dynamo Stavropol | 28 | 15 | 6 | 7 | 40-26 | 36 | ||
5. | Shakhtyor Shakhty | 28 | 13 | 7 | 8 | 39-27 | 33 | ||
6. | Torpedo Taganrog | 28 | 11 | 9 | 8 | 38-25 | 31 | ||
7. | Terek | 28 | 11 | 8 | 9 | 27-35 | 30 | ||
8. | Spartak Ordzhonikidze | 28 | 10 | 6 | 12 | 38-36 | 26 | ||
9. | Energiya | 28 | 10 | 5 | 13 | 31-39 | 25 | ||
10. | Dynamo Makhachkala | 28 | 8 | 8 | 12 | 21-39 | 24 |
Avangard Komsomolsk-na-Amure | | SKA Khabarovsk | 0:1 | ||||||
Amur | | Tomich | 2:0 (1:0) | ||||||
Baikal | | Angara | 1:1 | ||||||
Zabaikalets | | Lokomotiv Krasnoyarsk | 0:1 | ||||||
Luch | | Avangard Komsomolsk-na-Amure | 1:0 (0:0) | ||||||
Vladivostok | |||||||||
Temp | | Shakhtyor Prokopyevsk | 4:1 (0:1) | ||||||
Khimik Kemerovo | | Irtysh | 0:0 | ||||||
18:30 | Sudostroitel | | Kolhospnyk Poltava | 2:0 | |||||
Mykolaiv |
Volyn | | SKA Kiev | 1:4 | ||||||
Gornyak | | Dynamo Kirovograd | 1:0 (0:0) | ||||||
Kryvyi Rih |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKA Odessa | 24 | 12 | 10 | 2 | 46-21 | 34 | ||
2. | Metallurg Zaporozhye | 24 | 13 | 5 | 6 | 42-21 | 31 | ||
3. | SKA Kiev | 24 | 10 | 10 | 4 | 39-21 | 30 | ||
4. | Kolhospnyk Rovno | 24 | 10 | 9 | 5 | 44-34 | 29 | ||
5. | Dneprovets | 24 | 9 | 10 | 5 | 36-30 | 28 | ||
6. | Kolhospnyk Cherkassy | 24 | 8 | 12 | 4 | 27-21 | 28 | ||
7. | Dynamo Kirovograd | 24 | 11 | 5 | 8 | 32-27 | 27 | ||
8. | Mayak | 24 | 7 | 6 | 11 | 32-41 | 20 | ||
9. | Khimik Severodonetsk | 24 | 7 | 6 | 11 | 25-36 | 20 | ||
10. | Avangard Chernovtsy | 24 | 6 | 6 | 12 | 27-45 | 18 |
Azovstal | | SKF Sevastopol | 3:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Trudovye Rezervy Lugansk | 24 | 14 | 5 | 5 | 52-22 | 33 | ||
2. | Avangard Simferopol | 24 | 12 | 7 | 5 | 34-17 | 31 | ||
3. | Lokomotiv Vinnitsa | 24 | 13 | 4 | 7 | 40-25 | 30 | ||
4. | Desna | 24 | 10 | 8 | 6 | 40-33 | 28 | ||
5. | Azolstal | 24 | 11 | 5 | 8 | 39-40 | 27 | ||
6. | Dnepr | 24 | 7 | 12 | 5 | 35-29 | 26 | ||
7. | Avangard Ternopol | 24 | 7 | 11 | 6 | 30-31 | 25 | ||
8. | SKF Sevastopol | 24 | 7 | 9 | 8 | 29-27 | 23 | ||
9. | Dynamo Khmelnitskiy | 24 | 6 | 10 | 8 | 31-36 | 22 | ||
10. | Neftyanik Drogobych | 24 | 8 | 3 | 13 | 27-48 | 19 |
Lokomotiv (Chelyabinsk) | | Avangard (Kharkov) | 1:2 aet (0:0) | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Lokomotiv (Gomel) | | Spartak (Yerevan) | 0:3 (0:1) | ||||||
Gomel | |||||||||
Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | | Dynamo (Leningrad) | 3:1 (1:0) | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
SKA (Novosibirsk) | | Torpedo (Moscow) | 1:4 (0:1) | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
Torpedo (Taganrog) | | Zhalgiris (Vilnius) | 2:0 (0:0) | ||||||
Taganrog | |||||||||
Daugava (Riga) | | Lokomotiv (Moscow) | 4:2 aet (0:1, 1:1) | ||||||
Rīga | |||||||||
Belarus (Minsk) | | Pakhtakor (Tashkent) | 3:0 (2:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Shakhtyor (Donetsk) | | Zenit (Leningrad) | 2:1 (1:1) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Chernomorets (Odessa) | | Dynamo (Moscow) | 0:1 (0:0) | ||||||
Odesa |
Dynamo (Kirovabad) | | Metallurg (Rustavi) | 2:0 | ||||||
Kirovabad |
Day 26 | |||||||||
First Vienna | | Kapfenberg | 3:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Simmering | | Schwechat | 1:2 | ||||||
Simmering Simmering-Platz |
Day 19 | |||||||||
Lyn | | Fredrikstad | 2:1 | ||||||
Greåker | | Eik-Tønsberg | 1:2 | ||||||
Brann | | Vålerengen | 1:0 | ||||||
Ørn-Horten | | Skeid | 0:5 | ||||||
Steinkjer | | Larvik | 2:0 | ||||||
Lisleby | | Odd | 0:1 | ||||||
Sandefjord | | Viking | 0:1 | ||||||
Frigg | | Rosenborg | 2:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Atlanta | | Chacarita Juniors | 0:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Quilmes | 3:0 | ||||||
Racing Club | | Argentinos Juniors | 3:0 | ||||||
River Plate | | Ferro Carril Oeste | 4:0 | ||||||
Rosario Central | | Boca Juniors | 0:0 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Estudiantes | 2:2 | ||||||
Vélez Sársfield | | Independiente | 1:1 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |