Belarusian Cup

All time overall table


Overall table
ClubGWDLF-APP/G
1. BATE (Barysaw)103691024224 - 802172.107Статистика
2. Dynamo (Minsk)105641823231 - 952102.000Статистика
3. Shakhtsyor (Salihorsk)105592422190 - 992011.914Статистика
4. Belshina (Babruysk)86471722156 - 921581.837Статистика
5. Dynamo Brest (Brest)86471425141 - 831551.802Статистика
6. FK Homel (Gomel)88451924148 - 941541.750Статистика
7. Neman (Hrodna)91451630162 - 971511.659Статистика
8. Slavia (Mozyr)69371022131 - 841211.754Статистика
9. Dnepr (Mogilev)6938625110 - 831201.739Статистика
10. Naftan (Navapolatsk)67321124109 - 851071.597Статистика
11. FK Vitebsk (Vitebsk)66291225104 - 82991.500Статистика
12. Tarpeda-BelAZ (Zhodzina)6230824115 - 75981.581Статистика
13. FK Minsk (Minsk)5630620102 - 62961.714Статистика
14. Rechytsa-2014 (Rechytsa)572692298 - 89871.526Статистика
15. Partizan-MTZ (Minsk)442751282 - 53861.955Статистика
16. Khimik (Svetlahorsk)542172678 - 95701.296Статистика
17. FK Molodechno-2013 (Maladzyechna)482042481 - 96641.333Статистика
18. FK Baranavichy (Baranavichy)432032066 - 67631.465Статистика
19. Granit Mikashevichy (Mikashevichy)452032276 - 68631.400Статистика
20. Volna (Pinsk)501922979 - 95591.180Статистика
21. SKVICh (Minsk)381841649 - 58581.526Статистика
22. FK Lida (Lida)451732559 - 79541.200Статистика
23. Tarpeda (Minsk)401661861 - 54541.350Статистика
24. FK Smorgon (Smarhon)391551969 - 71501.282Статистика
25. Dynamo-93 (Minsk)24146445 - 24482.000Статистика
26. Kommunalnik (Slonim)371451846 - 72471.270Статистика
27. Energetik-BDU (Minsk)341331840 - 61421.235Статистика
28. FK Slutsk (Slutsk)261321150 - 30411.577Статистика
29. FC Torpedo Mogilev (Mogilev)311311742 - 54401.290Статистика
30. Veras (Niasvizh)251111339 - 41341.360Статистика
31. FK Haradzeya (Haradzeya)23104937 - 31341.478Статистика
32. Lokomotiv (Gomel)21102938 - 32321.524Статистика
33. FK Polatsk (Polotsk)2294938 - 41311.409Статистика
34. DSK-Homel (Gomel)1792631 - 21291.706Статистика
35. Vertykal (Kalinkavichy)22901328 - 47271.227Статистика
36. Belcard (Hrodna)25831434 - 41271.080Статистика
37. Darida Minsk Region (Minsk Region)21821115 - 19261.238Статистика
38. Neman (Masty)28821837 - 63260.929Статистика
39. FK Biaroza-2010 (Biaroza)29741836 - 55250.862Статистика
40. FK Orsha (Orsha)29731954 - 83240.828Статистика
41. Slonim-2017 (Slonim)1672736 - 37231.438Статистика
42. FK Babruysk (Babruysk)1363423 - 14211.615Статистика
43. Isloch (Minsk District)1362528 - 24201.538Статистика
44. Spartak (Shklow)18621026 - 31201.111Статистика
45. Ataka (Minsk)1361623 - 23191.462Статистика
46. FK Staryya Darohi (Staryya Darohi)17611012 - 29191.118Статистика
47. FK Rudzensk (Rudzensk)1060413 - 20181.800Статистика
48. FK Zhlobin (Zhlobin)1342720 - 33141.077Статистика
49. FK Asipovichy (Asipovichy)26341923 - 65130.500Статистика
50. Luch (Minsk)940511 - 20121.333Статистика
51. Smalyavichy-STI (Smalyavichy)1240823 - 21121.000Статистика
52. FK Kobryn (Kobryn)1340914 - 43120.923Статистика
53. Fomalgaut (Barysaw)73138 - 6101.429Статистика
54. Krumkachy (Minsk)731312 - 12101.429Статистика
55. FK Chysts (Chysts)113177 - 22100.909Статистика
56. Dnepr-DYUSSH-1 (Rahachow)14311014 - 25100.714Статистика
57. Stroitel (Vitebsk)63037 - 991.500Статистика
58. ZLiN (Gomel)1030711 - 2990.900Статистика
59. Kamunalnik (Zhlobin)923414 - 991.000Статистика
60. Lokomotiv (Vitebsk)1123611 - 2390.818Статистика
61. Klechesk (Kletsk)922512 - 2280.889Статистика
62. Kolas-Druzhba (Baranovichi region)521214 - 1471.400Статистика
63. Oresa (Lyuban)42027 - 1161.500Статистика
64. Savit (Mogilev)520313 - 1061.200Статистика
65. FSK Hrodnensky (Skidel)52038 - 1161.200Статистика
66. Myasakambinat (Vitebsk)62045 - 961.000Статистика
67. BGATU-Niva (Samakhvalavichy)72056 - 1260.857Статистика
68. Dynamo-Yuni (Minsk)71247 - 1050.714Статистика
69. FK Horki (Gorki)912610 - 3250.556Статистика
70. Partizan-2002 (Minsk)31114 - 441.333Статистика
71. RShSVM-Olimpya (Minsk)31116 - 1141.333Статистика
72. AK-Zhdanovichy (Zhdanovichy)41122 - 1041.000Статистика
73. Khimik (Hrodna)51137 - 1340.800Статистика
74. Zarya (Yazyl)61142 - 1540.667Статистика
75. FK Uzda (Uzda)21015 - 331.500Статистика
76. Partizan-2 (Minsk)21014 - 431.500Статистика
77. FK Zarya Krugloe (Krugloe)21013 - 331.500Статистика
78. FK Ivatsevichi (Ivatsevichi)21015 - 631.500Статистика
79. SKAF (Minsk)21012 - 631.500Статистика
80. FK Chavusy (Chavusy)21014 - 931.500Статистика
81. SMIautotrans Smalyavichy (Smalyavichy)21011 - 631.500Статистика
82. SDYuShOR-8 Gomel (Gomel)21011 - 731.500Статистика
83. Vadakanal-Transit (Brest)21012 - 931.500Статистика
84. ALF-Legea (Minsk)21013 - 1231.500Статистика
85. Ruzhany (Brest region)21011 - 1131.500Статистика
86. FK Senno (Senno)31023 - 231.000Статистика
87. FK Lyuban (Lyuban)31024 - 631.000Статистика
88. FK Vitebsk-2 (Vitebsk)31023 - 631.000Статистика
89. Azertsy (Hlybokaye)31025 - 931.000Статистика
90. Belita-Vitex (Uzda)31023 - 831.000Статистика
91. Energiya-CHP-5 (Druzhny)31022 - 831.000Статистика
92. Gazovik (Vitebsk)41039 - 1530.750Статистика
93. PMK-7 (Hantsevichy)41035 - 1230.750Статистика
94. FK Victoria Maryina Horka (Maryina Horka)41034 - 1130.750Статистика
95. PMC Pastavy (Pastavy)41034 - 1230.750Статистика
96. Khimvolokno (Hrodna)41033 - 1130.750Статистика
97. FK Maladzyechna-DYUSSH-4 (Maladzyechna)41033 - 1230.750Статистика
98. DYuSSh (Kirawsk)41034 - 1530.750Статистика
99. Neman-Agro (Stowbtsy)41034 - 1730.750Статистика
100. FK Ashmyany-BDUFK (Ashmyany)51046 - 1330.600Статистика
101. UA-Stroy-Zhytkavichy (Zhytkavichy )51042 - 1630.600Статистика
102. Transmash (Mogilev)71060 - 1030.429Статистика
103. Livadia (Dzyarzhynsk)14101310 - 4630.214Статистика
104. FK Kletsk (Kletsk)40229 - 1820.500Статистика
105. Vitbich-Dynamo-Energo (Vitebsk)10103 - 311.000Статистика
106. Metrostroy (Minsk)10102 - 211.000Статистика
107. Nalogovik (Minsk)10100 - 011.000Статистика
108. FK Brestzhilstroy Brest (Brest)20115 - 710.500Статистика
109. Priozyorye (Verkhnedvinsk)20110 - 310.500Статистика
110. FK Montaxhnik Mozyr (Mozyr)10012 - 300.000Статистика
111. Batski Gomel (Gomel)10011 - 200.000Статистика
112. DYuSSh-2 (Smarhon)10011 - 200.000Статистика
113. FK Snow (Snow)10011 - 200.000Статистика
114. FK Pripyat Olshany (Olshany)10010 - 100.000Статистика
115. FK Zhodzina-2007 (Zhodzina)10010 - 100.000Статистика
116. Pinema (Pinsk)10010 - 100.000Статистика
117. RVAR (Minsk)10010 - 100.000Статистика
118. Niva (Zhytkavichy)10012 - 400.000Статистика
119. Biolog (Navapolatsk)10011 - 300.000Статистика
120. Elektromodul (Maladzyechna)10010 - 200.000Статистика
121. Zbornaya TF Gomel (Gomel)10010 - 200.000Статистика
122. Slavyanin (Minsk)10014 - 700.000Статистика
123. Avtoprovod (Shchuchyn)10012 - 500.000Статистика
124. FK Krutagorye Dzyarzhynsk (Dzyarzhynsk)10011 - 400.000Статистика
125. ALF-2007 (Minsk)10010 - 300.000Статистика
126. FK Zapadnyi (Vyalikiya Matykaly)10010 - 300.000Статистика
127. Kristall (Smalyavichy)10010 - 300.000Статистика
128. Belenergostroi (Belaazyorsk)10011 - 500.000Статистика
129. Pratsounyya Rezervy (Baran)10010 - 400.000Статистика
130. Sputnik Rechytsa (Rechytsa)10010 - 400.000Статистика
131. Veyno (Mogilev Region)10010 - 400.000Статистика
132. Start (Miory)10011 - 600.000Статистика
133. Tekhnolog (Ivatsevichy)10011 - 600.000Статистика
134. Azot (Hrodna)10010 - 500.000Статистика
135. Fandok-2 (Babruysk)10010 - 500.000Статистика
136. MLF (Minsk)10010 - 500.000Статистика
137. Energetik (Novolukoml)10010 - 600.000Статистика
138. Nika (Minsk)10012 - 900.000Статистика
139. SDYuShOR-3 Pinsk (Pinsk)10010 - 800.000Статистика
140. FK Voronovo (Voronovo)10010 - 900.000Статистика
141. MZAL (Minsk)10010 - 1000.000Статистика
142. Rada (Kletsk)20024 - 600.000Статистика
143. FK Luninets (Luninets)20023 - 500.000Статистика
144. FK Pruzhany (Pruzhany)20022 - 400.000Статистика
145. Traktar (Minsk)20020 - 200.000Статистика
146. Veras (Verkhnyaya Lipa)20020 - 200.000Статистика
147. Gomelshklo (Kastsyukovka)20023 - 600.000Статистика
148. FK Smalyavichy (Smalyavichy )20021 - 400.000Статистика
149. Orbita (Minsk)20020 - 300.000Статистика
150. MHUP (Mogilev)20021 - 600.000Статистика
151. FK Miory (Miory)20020 - 500.000Статистика
152. Energosbyt-BGATU (Minsk)20021 - 700.000Статистика
153. FK SDYuShOR-MTZ-Syabap Minsk (Minsk)20020 - 800.000Статистика
154. Tsementnik (Krasnaselski)20021 - 1100.000Статистика
155. Sozh (Krychaw)20020 - 1000.000Статистика
156. Brestbytkhim (Brest)30033 - 700.000Статистика
157. FK Gomel-2 (Gomel)30033 - 800.000Статистика
158. Rahachow-MKK (Rahachow)30032 - 1200.000Статистика
159. Neftyanik (Rechytsa)30031 - 1300.000Статистика
160. Palesse-2 (Kozyanki)60061 - 1800.000Статистика

Points system: 3 for win, 1 for draw and 0 for loss

Football calendar
Now in database:

Years:146
Tourneys:8 645
Matches:997 466
Clubs:10 593
National teams:258
Stadiums:9 187
<2017>
<July>
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Site news
14.07.2017
current

Third qualifying round of the
Europa League 2017/18
added

14.07.2017
current

Third qualifying round of the
UEFA Champions League 2017/18
added

Fixtures
Belarusian Cup 2017/18

1/8 finals

22.07

Naftan (Navapolatsk) - Krumkachy (Minsk)

17:00

22.07

Isloch (Minsk District) - FK Haradzeya (Haradzeya)

17:30

22.07

Neman (Hrodna) - FK Minsk (Minsk)

18:00

22.07

BATE (Barysaw) - Torpedo-BelAZ (Zhodzina)

19:00

23.07

Dynamo (Minsk) - Dnepr (Mogilev)

16:15

23.07

FK Vitebsk (Vitebsk) - FK Slutsk (Slutsk)

17:00

23.07

Dynamo (Brest) - FK Gomel (Gomel)

17:30

23.07

Shakhtsyor (Salihorsk) - FK Orsha (Orsha)

18:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, July 22

Costa RicaUSA

20:30

BurundiSudan

15:00

South AfricaBotswana

15:00

ZambiaSwaziland

15:00

RwandaTanzania

15:30

UgandaSouth Sudan

16:00

GuineaGuinea-Bissau

16:30

SenegalSierra Leone

17:00

MaliGambia

17:00

BayernMilan

17:35

BarcelonaJuventus

18:00

Tottenham HotspurParis Saint-Germain

20:00

 

ZenitRubin

17:30

FK KrasnodarFK Tosno

20:00

 

DynamoFakel

13:00

FK TambovSpartak-2

16:00

FK KhimkiLuch-Energiya

16:00

ShinnikRotor

16:00

FK TyumenZenit-2

16:00

SibirYenisey

17:00

Krylia SovetovAvangard

19:00

FK OrenburgBaltika

19:00

TomOlimpiets

19:00

VolgarKuban

19:00

 

VeresFK Oleksandriya

17:00

ChornomoretsStal

19:30

ShahtarDynamo

19:30

 

InguletsZhemchuzhina

FK PoltavaDesna

KolosFK Sumy

HeliosAvanhard

16:30

KreminNaftovyk-Ukrnafta

18:00

MFK MykolaivArsenal-Kiev

18:00

 

PodillyaPrykarpattya

Cherkasky-Dnipro-2-AkademiyaFK Ternopil

Nyva TArsenal-Kyivshchyna

18:00

AhrobiznesFK Lviv

18:00

PolissyaNyva V

18:00

 

SudnobudivnykMFK Mykolaiv-2

MyrMetalist 1925

FK NikopolReal Pharma

17:30

TavriyaIngulets-2

18:00

DniproEnerhiya

18:00

 

Naftan (Navapolatsk)Krumkachy (Minsk)

17:00

Isloch (Minsk District)FK Haradzeya (Haradzeya)

17:30

Neman (Hrodna)FK Minsk (Minsk)

18:00

BATE (Barysaw)Torpedo-BelAZ (Zhodzina)

19:00

 

AstanaTobil

18:00

OkzhetpesTaraz

18:00

AkzhayikOrdabasy

18:00

AqtöbeKaysar

20:00

 

Dinamo-AutoSpicul

18:30

Sfîntul GheorghePetrocub

18:30

SheriffZimbru

20:00

 

PaxtakorMashʼal

ShoʼrtanMetallurg

FK OlmaliqLokomotiv

NavbahorDinamo

Qoʼqon 1912Neftchi

BuxoroQizilqum

BunyodkorObod

SoʼgʼdiyonaNasaf

 

RapidMattersburg

16:00

WolfsbergRed Bull

18:30

LASKAdmira Wacker

18:30

 

AnderlechtZulte Waregem

20:30

 

PirinSeptemvri

18:45

CSKALudogorets

21:00

 

DiósgyőrHonvéd

18:00

Mezőkövesd-ZsóryPaks

18:00

HaladásDebrecen

20:30

 

SaburtaloTorpedo

SamtrediaKobuleti

ChikhuraDila

 

Žalgiris KLietava

17:00

Žalgiris VStumbras

19:00

 

PiastPogoń

15:30

LechiaCracovia

18:00

LegiaKorona

20:30

 

Crvena ZvezdaRadnički

17:00

VoždovacRadnik

17:00

JavorBorac

17:00

MladostZemun

17:00

NapredakRad

17:00

PartizanFK Mačva

17:00

Spartak Zlatibor VodaBačka

17:00

VojvodinaČukarički

17:00

 

TriglavMaribor

16:50

RudarAnkaran

20:00

 

SlavenLokomotiva

19:00

RudešRijeka

21:00

 

HalmstadSundsvall

16:00

MalmöJönköpings Södra

16:00

SiriusHäcken

18:00

 

Forfar AthleticStirling Albion

15:00

InvernessFalkirk

15:00

Dunfermline AthleticPeterhead

15:00

HeartsEast Fife

15:00

DundeeBuckie Thistle

15:00

ArbroathMontrose

15:00

Annan AthleticKilmarnock

15:00

ClydeDumbarton

15:00

MotherwellGreenock Morton

15:00

Queen's ParkEdinburgh City

15:00

East KilbrideAlbion Rovers

15:00

Hamilton AcademicalQueen of the South

15:00

LivingstonAirdrieonians

15:00

Partick ThistleSt. Mirren

15:00

 

TammekaFlora

16:00

PaideKalev

19:00

 

VitóriaChapecoense

16:00

FlamengoCoritiba

19:00

 

New York CityChicago Fire

14:00

Minnesota UnitedNew York Red Bulls

15:00

TorontoColorado Rapids

19:00

DC UnitedHouston Dynamo

19:00

Montreal ImpactDallas

19:30

Columbus CrewPhiladelphia Union

19:30

New England RevolutionLos Angeles Galaxy

19:30

Real Salt LakeSporting Kansas City

20:00

 

Guizhou Hengfeng ZhichengHebei China Fortune

19:35

Jiangsu SuningLiaoning Whowin

19:35

Chongqing LifanTianjin Teda

19:35

Shandong Luneng TaishanChangchun Yatai

19:35

Shanghai SIPGGuangzhou Evergrande

19:35

Local time

Yesterday, July 20

JamaicaCanada

2:1

MexicoHonduras

1:0

Manchester UnitedManchester City

2:0

LyngbySlovan Bratislava

2:1

Dynamo MibskRabotnički

3:0

Mladá BoleslavShamrock Rovers

2:0

AIKŽeljezničar

2:0

VPSBrøndby

2:1

TrakaiNorrköping

2:1 aet
pen. 5:3

MidtjyllandFerencváros

3:1

BrannRužomberok

0:2

SūduvaFK Liepāja

0:1

OddVaduz

1:0

HJKShkëndija

1:1

KRMaccabi Tel Aviv

0:2

Dynamo BrestAltach

0:3

UtrechtValetta

3:1

Folaİnter Baku

4:1

LuzernOsijek

2:1

AEK LarnacaCork City

1:0

LechHaugesund

2:0

Zarya BaltiApollon Limassol

1:2

SkënderbeuQayrat

2:0

LevskiHajduk

1:2

DomžaleValur

3:2

Bnei YehudaTrenčín

2:0

BotevBeitar

4:0

GalatasarayÖstersunds

1:1

Mladost PodgoricaSturm

0:3

JagielloniaQəbələ

0:2

Crvena ZvezdaIrtysh

2:0

GoricaPaniṓnios

2:3

Široki BrijegAberdeen

0:2

ZiraAstra

0:0

VideotonNõmme Kalju

1:1

LimassolProgrès

2:1

 

FluminenseCruzeiro

1:1

SportAtlético

4:0

Atlético ParanaenseBotafogo

0:0

International tournaments

Current

04.09.2016 – 10.10.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, Europe

08.10.2015 – 10.10.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, South America

07.10.2015 – 06.11.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, Africa

22.03.2015 – 10.10.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, CONCACAF

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

07.07.2017 – 26.07.2017

CONCACAF Gold Cup 2017,
Final tournament

12.03.2015 – 27.03.2018

Asian Cup 2019,
Qualifying tournament

22.04.2017 – 18.08.2017

African Nations Championship 2018,
Qualifying tournament

18.07.2017 – 30.07.2017

International Champions Cup 2017

27.06.2017 – 26.05.2018

UEFA Champions League 2017/18

29.06.2017 – 16.05.2018

Europa League 2017/18

23.01.2017 – 29.11.2017

Copa Libertadores 2017

28.02.2017 – 13.12.2017

Copa Sudamericana 2017

24.01.2017 – 25.11.2017

AFC Champions League 2017

19.08.2016 – 04.11.2017

AFC Cup 2017

10.02.2017 – 05.11.2017

CAF Champion's League 2017

10.02.2017 – 26.11.2017

CAF Confederation Cup 2017

Just finished

14.07.2017 – 16.07.2017

King's Cup 2017

10.07.2017 – 15.07.2017

Uhrencup 2017

© WildSoft 2007-2017 info@wildstat.ru