19.05.1962 < | Football matches for 20.05.1962 | > 21.05.1962 |
Day 2 | |||||||||
Spartak Hradec Králové | | Ferencváros | 1:0 (1:0) | ||||||
Dinamo Zagreb | | Juventus | 2:1 (2:1) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Slovan Bratislava | | Honvéd | 2:1 (0:0) | ||||||
Crvena Zvezda | | Bologna | 4:2 (4:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Spartak Trnava | | Vojvodina | 0:0 | ||||||
Trnava | |||||||||
Vasas | | Fiorentina | 3:1 (2:0) | ||||||
Budapest |
Volna | | Onezhets | 1:0 (1:0) | ||||||
Znamya Truda | | Shakhtyor Tula | 0:2 (0:1) | ||||||
Tula | |||||||||
Tekstilshchik Ivanovo | | Spartak Leningrad | 0:1 (0:1) | ||||||
Tekstilshchik Kostroma | | Dynamo Bryansk | 0:1 | ||||||
Khimik Novomoskovsk | | Vympel | 0:4 | ||||||
Novomoskovsk | |||||||||
Shinnik | | Sputnik | 4:0 | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
16:00 | Volga Kalinin | | Metallurg Cherepovets | 0:0 | |||||
Kalinin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shinnik | 32 | 21 | 8 | 3 | 76-20 | 50 | ||
2. | Spartak Leningrad | 32 | 21 | 5 | 6 | 56-20 | 47 | ||
3. | Tekstilshchik Ivanovo | 32 | 16 | 10 | 6 | 54-29 | 42 | ||
4. | Znamya Truda | 32 | 16 | 9 | 7 | 51-33 | 41 | ||
5. | Vympel | 32 | 17 | 7 | 8 | 50-32 | 41 | ||
6. | Raketa | 32 | 13 | 12 | 7 | 42-23 | 38 | ||
7. | Tekstilshchik Kostroma | 32 | 12 | 8 | 12 | 37-37 | 32 | ||
8. | Khimik Novomoskovsk | 32 | 10 | 11 | 11 | 40-31 | 31 | ||
9. | SKA Leningrad | 32 | 11 | 8 | 13 | 38-46 | 30 | ||
10. | Shakhtyor Tula | 32 | 11 | 8 | 13 | 32-45 | 30 |
Day 4 | |||||||||
Baltika | | Chaika | 0:0 | ||||||
Spartak Ryazan | | Trud Glukhovo | 1:0 (1:0) | ||||||
Spartak Saransk | | Zarya | 0:0 | ||||||
Saransk | |||||||||
Spartak Smolensk | | Torpedo Pavlovo | 2:2 | ||||||
Spartak Tambov | | Sokol | 0:1 | ||||||
Tambov | |||||||||
Torpedo Lipetsk | | Trudovye Rezervy Kursk | 0:0 | ||||||
Trud Voronezh | | Lokomotiv Oryol | 7:0 (2:0) | ||||||
Voronezh | |||||||||
Serpukhov team | | Traktor Vladimir | 1:1 | ||||||
Trudovye Rezervy Kislovodsk | | Dynamo Stavropol | 2:3 | ||||||
Dynamo Makhachkala | | Spartak Nalchik | 2:1 (2:1) | ||||||
Makhachkala | |||||||||
17:00 | Torpedo Taganrog | | Spartak Krasnodar | 1:1 (1:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
18:00 | Energiya | | Rostselmash | 2:1 (2:1) | |||||
Volzhsky |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Krasnodar | 28 | 17 | 7 | 4 | 59-25 | 41 | ||
2. | Traktor Volgograd | 28 | 15 | 9 | 4 | 43-15 | 39 | ||
3. | Rostselmash | 28 | 17 | 4 | 7 | 66-31 | 38 | ||
4. | Dynamo Stavropol | 28 | 15 | 6 | 7 | 40-26 | 36 | ||
5. | Shakhtyor Shakhty | 28 | 13 | 7 | 8 | 39-27 | 33 | ||
6. | Torpedo Taganrog | 28 | 11 | 9 | 8 | 38-25 | 31 | ||
7. | Terek | 28 | 11 | 8 | 9 | 27-35 | 30 | ||
8. | Spartak Ordzhonikidze | 28 | 10 | 6 | 12 | 38-36 | 26 | ||
9. | Energiya | 28 | 10 | 5 | 13 | 31-39 | 25 | ||
10. | Dynamo Makhachkala | 28 | 8 | 8 | 12 | 21-39 | 24 |
Angara | | Luch | 1:1 | ||||||
Irtysh | | Baikal | 0:1 | ||||||
Omsk | |||||||||
Lokomotiv Krasnoyarsk | | Avangard Komsomolsk-na-Amure | 2:1 | ||||||
Temp | | Amur | 4:0 (2:0) | ||||||
Khimik Kemerovo | | Metallurg Novokuznetsk | 0:0 | ||||||
SKA Novosibirsk | | Zabaikalets | 3:0 (1:0) | ||||||
Novosibirsk |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Neftyanik (Syzran) | | Stroitel (Ufa) | 3:1 (2:1) | 3:1 | |||||
Syzran | |||||||||
Day 0 | |||||||||
Uralmash (Sverdlovsk) | | Geolog (Tumen) | 2:1 (1:0) | ||||||
Sverglovsk |
Metallurg (Zaporozhye) | | Shakhtyor (Aleksandria) | 2:1 (1:1) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Shakhtyor (Gorlovka) | | Spartak (Stanislav) | 0:1 (0:0) | ||||||
Gorlivka | |||||||||
Avangard (Ternopol) | | Mayak (Kherson) | 2:1 (1:0) | ||||||
Ternopil | |||||||||
Chernomorets (Odessa) | | Azovstal (Zhdanov) | 1:0 (1:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
SKA (Kiev) | | Shakhtyor (Kadievka) | 1:2 | ||||||
Kadievka | |||||||||
Lokomotiv (Vinnitsa) | | Sudostroitel (Nikolaev) | 1:1 aet (0:1, 1:1) | ||||||
Vinnytsia |
Day 22 | |||||||||
WAC | | Kapfenberg | 3:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Wiener Neustadt | | SAK | 5:1 | ||||||
Wiener Neustadt | |||||||||
Simmering | | Admira | 2:1 | ||||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Stickstoff | 1:4 | ||||||
Wien | |||||||||
First Vienna | | GAK | 3:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Schwechat | | Rapid | 2:3 | ||||||
Schwechat |
Day 14 | |||||||||
Ørn-Horten | | Fredrikstad | 1:2 | ||||||
Greåker | | Odd | 4:1 | ||||||
Brann | | Rosenborg | 6:1 | ||||||
Skeid | | Viking | 2:2 | ||||||
Vålerengen | | Larvik | 5:2 | ||||||
Sandefjord | | Lyn | 0:1 | ||||||
Steinkjer | | Frigg | 5:2 | ||||||
Lisleby | | Eik-Tønsberg | 2:1 | ||||||
Day 38 | |||||||||
Rennes | | Nice | 2:2 (1:2) | ||||||
Rennes | |||||||||
Reims | | Strasbourg | 5:1 (1:0) | ||||||
Reims | |||||||||
Montpellier | | Saint-Étienne | 4:3 (3:2) | ||||||
Montpellier | |||||||||
Stade Français | | Nîmes | 1:0 (0:0) | ||||||
Paris | |||||||||
Monaco | | Racing | 1:2 (0:1) | ||||||
Monte Carlo |
Day 6 | |||||||||
Elfsborg | | Norrköping | 1:2 | ||||||
Borås | |||||||||
Hammarby | | Helsingborgs | 1:3 | ||||||
Solna | |||||||||
Högadals | | Malmö | 2:2 | ||||||
Karlshamn | |||||||||
IFK Malmö | | Degerfors | 1:2 | ||||||
Malmö | |||||||||
Örebro | | Göteborg | 0:0 | ||||||
Örebro |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |