Sociedade Esportiva Palmeiras (São Paulo), Brazil

Copa Mercosur

Overall stats
Matches: 44
Wins: 25-% of wins: 56.8%
Drawn: 9-% of drawn: 20.5%
Losses: 10-% of losses: 22.7%
Goals for: 97-match average: 2.20
Goals after: 56-match average: 1.27
Goals difference: 41
The biggest win: 7:0The biggest loss: 0:3
The most resultative match: 7:3The most resultative draw: 3:3
Matches

Copa Mercosur 2001, Group E

Статистика личных встреч  16.10.2001Palmeiras Grêmio0:0
 São Paulo

Copa Mercosur 2001, Group E

Статистика личных встреч  26.09.2001River Plate Palmeiras3:3 (2:0)
 Buenos Aires

Copa Mercosur 2001, Group E

Статистика личных встреч  13.09.2001Palmeiras Universidad de Chile4:0 (2:0)
 São Paulo

Copa Mercosur 2001, Group E

Статистика личных встреч  22.08.2001Grêmio Palmeiras3:1 (2:0)
 Porto Alegre

Copa Mercosur 2001, Group E

Статистика личных встреч  28.07.2001Palmeiras River Plate2:2 (2:0)
 São Paulo

Copa Mercosur 2001, Group E

Статистика личных встреч  25.07.2001Universidad de Chile Palmeiras2:1 (1:1)
 Santiago

Copa Mercosur 2000, Final

Статистика личных встреч  20.12.2000Palmeiras Vasco da Gama3:4 (2:0)
 São Paulo

Copa Mercosur 2000, Final

Статистика личных встреч  13.12.2000Palmeiras Vasco da Gama1:0 (1:0)
 São Paulo

Copa Mercosur 2000, Final

Статистика личных встреч  06.12.2000Vasco da Gama Palmeiras2:0 (1:0)
 Rio de Janeiro

Copa Mercosur 2000, Semifinal

Статистика личных встреч  28.11.2000Atlético Mineiro Palmeiras0:2 (0:0)
 

Copa Mercosur 2000, Semifinal

Статистика личных встреч  22.11.2000Palmeiras Atlético Mineiro4:1 (3:0)
 

Copa Mercosur 2000, Quarterfinal

Статистика личных встреч  08.11.2000Cruzeiro Palmeiras1:2 (0:1)
 

Copa Mercosur 2000, Quarterfinal

Статистика личных встреч  01.11.2000Palmeiras Cruzeiro3:2 (2:0)
 

Copa Mercosur 2000, Group B

Статистика личных встреч  25.10.2000Cruzeiro Palmeiras0:0
 

Copa Mercosur 2000, Group B

Статистика личных встреч  27.09.2000Palmeiras Independiente2:0 (0:0)
 

Copa Mercosur 2000, Group B

Статистика личных встреч  20.09.2000Universidad Católica Palmeiras1:3 (1:0)
 

Copa Mercosur 2000, Group B

Статистика личных встреч  07.09.2000Palmeiras Cruzeiro0:2 (0:0)
 

Copa Mercosur 2000, Group B

Статистика личных встреч  30.08.2000Independiente Palmeiras1:2 (0:0)
 

Copa Mercosur 2000, Group B

Статистика личных встреч  22.08.2000Palmeiras Universidad Católica1:1 (0:1)
 

Copa Mercosur 1999, Final

Статистика личных встреч  20.12.1999Palmeiras Flamengo3:3 (1:0)
 São Paulo

Copa Mercosur 1999, Final

Статистика личных встреч  16.12.1999Flamengo Palmeiras4:3 (1:1)
 Rio de Janeiro

Copa Mercosur 1999, Semifinal

Статистика личных встреч  07.12.1999Palmeiras San Lorenzo de Almagro3:0 (1:0)
 

Copa Mercosur 1999, Semifinal

Статистика личных встреч  18.11.1999San Lorenzo de Almagro Palmeiras1:0 (0:0)
 

Copa Mercosur 1999, Quarterfinal

Статистика личных встреч  29.10.1999Cruzeiro Palmeiras2:0 (1:0)
 Belo Horizonte

Copa Mercosur 1999, Quarterfinal

Статистика личных встреч  22.10.1999Palmeiras Cruzeiro7:3 (1:2)
 São Paulo

Copa Mercosur 1999, Group A

Статистика личных встреч  07.10.1999Cruzeiro Palmeiras3:0 (0:0)
 Belo Horizonte

Copa Mercosur 1999, Group A

Статистика личных встреч  09.09.1999Racing Club Palmeiras2:4 (1:3)
 Avellaneda

Copa Mercosur 1999, Group A

Статистика личных встреч  02.09.1999Palmeiras River Plate3:0 (0:0)
 São Paulo

Copa Mercosur 1999, Group A

Статистика личных встреч  26.08.1999Cruzeiro Palmeiras2:2 (1:1)
 São Paulo

Copa Mercosur 1999, Group A

Статистика личных встреч  05.08.1999Palmeiras Racing Club7:0 (5:0)
 São Paulo

Copa Mercosur 1999, Group A

Статистика личных встреч  27.07.1999River Plate Palmeiras3:3 (1:2)
 

Copa Mercosur 1998, Final

Статистика личных встреч  29.12.1998Palmeiras Cruzeiro1:0 (0:0)
 São Paulo

Copa Mercosur 1998, Final

Статистика личных встреч  26.12.1998Palmeiras Cruzeiro3:1 (1:1)
 São Paulo

Copa Mercosur 1998, Final

Статистика личных встреч  16.12.1998Cruzeiro Palmeiras2:1 (1:1)
 Belo Horizonte

Copa Mercosur 1998, Semifinal

Статистика личных встреч  17.11.1998Olimpia Palmeiras0:1 (0:1)
 Asunción

Copa Mercosur 1998, Semifinal

Статистика личных встреч  10.11.1998Palmeiras Olimpia2:0 (1:0)
 São Paulo

Copa Mercosur 1998, Quarterfinal

Статистика личных встреч  05.11.1998Boca Juniors Palmeiras1:1 (0:0)
 

Copa Mercosur 1998, Quarterfinal

Статистика личных встреч  29.10.1998Palmeiras Boca Juniors3:1 (1:0)
 

Copa Mercosur 1998, Group B

Статистика личных встреч  13.10.1998Palmeiras Universidad de Chile1:0 (0:0)
 

Copa Mercosur 1998, Group B

Статистика личных встреч  01.10.1998Palmeiras Nacional3:1 (0:0)
 

Copa Mercosur 1998, Group B

Статистика личных встреч  16.09.1998Independiente Palmeiras0:3 (0:1)
 

Copa Mercosur 1998, Group B

Статистика личных встреч  02.09.1998Universidad de Chile Palmeiras1:2 (0:0)
 

Copa Mercosur 1998, Group B

Статистика личных встреч  19.08.1998Nacional Palmeiras0:5 (0:3)
 

Copa Mercosur 1998, Group B

Статистика личных встреч  29.07.1998Palmeiras Independiente2:1 (0:1)
 
Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 804
Matches:1 015 732
Clubs:10 721
National teams:259
Stadiums:9 405
Site news
20.09.2018

September update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking

Fixtures
Russia 2018/19

Day 8

22.09

Dynamo - Anzhi

14:00

22.09

Yenisey - Ural

15:30

22.09

Arsenal - Rubin

16:30

22.09

FK Rostov - FK Ufa

19:00

22.09

Akhmat - FK Orenburg

19:00

23.09

Zenit - Lokomotiv

16:30

23.09

CSKA - Spartak

19:00

24.09

Krylia Sovetov - FK Krasnodar

19:30

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, September 22

Al-Ahly CairoHoroya AC

21:00

 

DynamoAnzhi

14:00

YeniseyUral

15:30

ArsenalRubin

16:30

FK RostovFK Ufa

19:00

AkhmatFK Orenburg

19:00

 

FK KolomnaFK Chertanovo-2

14:00

LeningradetsFK Dolgoprudny

15:00

Pskov-747FK Murom

16:00

Lokomotiv-KazankaVeles

17:00

 

FK Khimki-MZorkiy

13:00

FK RyazanFK Kaluga

14:00

TorpedoDynamo

15:00

SaturnRotor-2

15:00

SokolKvant

17:00

 

Spartak-NalchikChernomorets

17:00

 

Lada-TolyattiSyzran-2003

16:00

 

FK MariupolFK Oleksandriya

14:00

FK LvivKarpaty

17:00

Arsenal-KievOlympik

19:30

 

KolosMetalist 1925

16:00

 

ChaikaBukovyna

16:00

PodillyaVeres

16:00

FK MynaiFK Kalush

17:00

Cherkashchyna-AkademiyaPolissya

18:00

 

MFK Mykolaiv-2Krystal

16:00

KreminEnerhiya

16:00

FK NikopolMyr

16:00

TavriyaHirnyk

16:00

 

SəbailSabah

18:30

ZiraNeftçi

20:30

 

AlashkertLori

16:00

GandzasarArarat

19:00

 

IslochShakhtsyor

14:00

FK SlutskFK Minsk

16:00

FK VitebskDynamo Br

18:00

Tarpeda-BelAZFK Homel

19:45

 

KaysarShakhtyor

16:00

ZhetysuQayrat

16:00

AtyrauKyzylzhar

17:30

AqtöbeTobil

19:00

OrdabasyIrtysh

19:00

 

SperanţaSfîntul Gheorghe

16:00

Dinamo-AutoMilsami

16:00

SheriffZarya

18:00

ZimbruPetrocub

20:00

 

PaxtakorBuxoro

18:00

 

NeftchiNasaf

18:00

QizilqumQoʼqon 1912

20:00

 

SturmMattersburg

17:00

AltachWolfsberg

17:00

St. PöltenHartberg

17:00

 

FulhamWatford

12:30

BurnleyAFC Bournemouth

15:00

Cardiff CityManchester City

15:00

Crystal PalaceNewcastle United

15:00

Leicester CityHuddersfield Town

15:00

Manchester UnitedWolverhampton Wanderers

15:00

LiverpoolSouthampton

15:00

Brighton & Hove AlbionTottenham Hotspur

17:30

 

Aston VillaSheffield Wednesday

15:00

Derby CountyBrentford

15:00

MiddlesbroughSwansea City

15:00

ReadingHull City

15:00

Ipswich TownBolton Wanderers

15:00

Leeds UnitedBirmingham City

15:00

Nottingham ForestRotherham United

15:00

Sheffield UnitedPreston North End

15:00

Stoke CityBlackburn Rovers

15:00

West Bromwich AlbionMillwall

15:00

Queens Park RangersNorwich City

17:30

 

Lymington TownTorquay United

12:30

ChesterCity of Liverpool

15:00

Ashton UnitedTrafford

15:00

RadcliffeCurzon Ashton

15:00

Farsley CelticSouthport

15:00

Mossley AFCKidsgrove Athletic

15:00

Staveley Miners WelfareGuiseley

15:00

South ShieldsStockport County

15:00

Knaresborough TownWorkington

15:00

Cleethorpes TownBamber Bridge

15:00

York CityAshton Athletic

15:00

MarineFrickley Athletic

15:00

Dunston UTSIrlam

15:00

United of ManchesterColne

15:00

Nantwich TownBlyth Spartans

15:00

DarlingtonBradford Park Avenue

15:00

ChorleyLeek Town

15:00

Witton AlbionSpennymoor Town

15:00

AltrinchamWhitley Bay

15:00

Consett AFCWarrington Town

15:00

Sutton Coldfield TownAlfreton Town

15:00

Boston UnitedPeterborough Sports

15:00

St Ives TownGrantham Town

15:00

Kidderminster HarriersAtherstone Town

15:00

StourbridgeLeamington

15:00

Rugby TownHednesford Town

15:00

St Neots TownRomulus

15:00

Nuneaton TownBrackley Town

15:00

AlvechurchCorby Town

15:00

Kettering TownAFC Mansfield

15:00

Anstey NomadsMickleover Sports

15:00

Halesowen TownGainsborough Trinity

15:00

A.F.C. Telford UnitedBedford Town

15:00

BuxtonCoalville Town

15:00

Hampton & Richmond BoroughBurgess Hill Town

15:00

Kings LangleyLewes

15:00

WealdstoneGreat Wakering Rovers

15:00

Welling UnitedChesham United

15:00

HendonPhoenix Sports

15:00

WokingTooting & Mitcham United

15:00

Hanwell TownLowestoft Town

15:00

Egham TownBrightlingsea Regent

15:00

Chelmsford CityWorthing

15:00

Concord RangersMargate

15:00

Leverstock GreenDorking Wanderers

15:00

Haringey BoroughErith Town

15:00

LeistonHastings United

15:00

Coggeshall TownWalton Casuals

15:00

St Albans CityWhyteleafe

15:00

Bowers & PitseaHemel Hempstead Town

15:00

Billericay TownBurnham

15:00

AFC Kempston RoversMarlow

15:00

Hitchin TownDidcot Town

15:00

Bognor Regis TownAFC Sudbury

15:00

Haverhill RoversLeatherhead

15:00

East Thurrock UnitedWhitehawk

15:00

Brantham AthleticEastbourne Borough

15:00

Oxford CityCray Valley Paper Mills

15:00

Gosport BoroughRamsgate

15:00

AFC HornchurchEast Grinstead Town

15:00

AFC Uckfield TownDartford

15:00

Hayes & Yeading UnitedMoneyfields

15:00

FC RomaniaBeaconsfield Town

15:00

HorshamHeybridge Swifts

15:00

Dulwich HamletTonbridge Angels

15:00

Metropolitan PoliceNeedham Market

15:00

Merthyr TownWinchester City

15:00

Chippenham TownSwindon Supermarine

15:00

Bristol Manor FarmBasingstoke Town

15:00

Weston-super-MareSalisbury

15:00

Tiverton TownDorchester Town

15:00

HerefordTruro City

15:00

Poole TownCinderford Town

15:00

Taunton TownBitton

15:00

Banbury UnitedBath City

15:00

Hungerford TownWantage Town

15:00

BinfieldCirencester Town

15:00

Slough TownSholing

15:00

King's Lynn TownStafford Rangers

15:00

 

Waasland-BeverenCharleroi

18:00

EupenOostende

20:00

LokerenMouscron-Péruwelz

20:00

Sint-TruidenAntwerp

20:30

 

SeptemvriLokomotiv

17:30

Botev VCSKA

20:00

 

HoffenheimBorussia D

15:30

HerthaBorussia M

15:30

AugsburgWerder

15:30

WolfsburgFreiburg

15:30

NürnbergHannover

15:30

Schalke 04Bayern

18:30

 

FortunaWillem II

18:30

ExcelsiorHeerenveen

19:45

VVV-VenloNAC

19:45

VitesseDen Haag

20:45

 

Rayo VallecanoAlavés

13:00

Celta de VigoReal Valladolid

16:15

EibarLeganés

16:15

GetafeAtlético

18:30

Real MadridEspañol

20:45

 

ParmaCagliari

15:00

FiorentinaSPAL

18:00

SampdoriaInter

20:30

 

StumbrasŽalgiris K

13:00

 

OddVålerenga

18:00

 

CracoviaWisła P

15:30

LechiaZagłębie L

18:00

MiedźLegia

20:30

 

Santa ClaraRio Ave

16:30

MarítimoBelenenses

19:00

Vitória SetubalPorto

21:00

 

NapredakDinamo

16:00

ZemunBačka

16:00

VojvodinaVoždovac

19:00

RadnikRadnički

19:00

MladostProleter

19:00

RadFK Mačva

19:00

 

GoricaKrško

18:00

MariborDomžale

20:15

 

LilleNantes

17:00

AngersToulouse

20:00

MontpellierNice

20:00

ReimsDijon

20:00

Saint-ÉtienneCaen

20:00

StrasbourgAmiens

20:00

 

OsijekGorica

16:30

LokomotivaRijeka

19:00

 

RudarIskra

15:00

LovćenZeta

15:30

PetrovacTitograd

19:00

 

SigmaDukla

15:00

KarvináPříbram

17:00

Mladá BoleslavSlovácko

17:00

OpavaTeplice

17:00

SpartaSlovan

19:00

 

ElfsborgÖrebro

16:00

SiriusÖstersunds

16:00

TrelleborgDjurgårdens

16:00

DalkurdNorrköping

18:00

 

AberdeenMotherwell

15:00

DundeeHibernian

15:00

Hamilton AcademicalSt. Mirren

15:00

HeartsLivingston

15:00

 

TulevikTammeka

13:00

KuressaareLevadia

13:00

PaideTrans

16:00

FloraPärnu

19:00

 

São PauloAmérica

16:00

 

Los AngelesSan Jose Earthquakes

12:30

New York Red BullsToronto

17:00

Atlanta UnitedReal Salt Lake

19:00

Minnesota UnitedPortland Timbers

19:00

Columbus CrewColorado Rapids

19:30

Montreal ImpactNew York City

19:30

New England RevolutionChicago Fire

19:30

Orlando CityHouston Dynamo

19:30

 

Dalian YifangShanghai Greenland Shenhua

15:30

Henan JianyeShandong Luneng Taishan

19:35

Guizhou HengfengBeijing Sinobo Guoan

19:35

Jiangsu SuningGuangzhou Evergrande Taobao

19:35

Hebei China FortuneTianjin Quanjian

19:35

Shanghai SIPGChangchun Yatai

19:35

Local time

Yesterday, September 20

AEKZürich

0:1

LudogoretsBayer 04

2:3

CelticRosenborg

1:0

RB LeipzigRed Bull

2:3

KøbenhavnZenit

1:1

Slavia PrahaBordeaux

1:0

SpartakAnderlecht

1:0

Dinamo ZagrebFenerbahçe

4:1

SportingQarabağ

2:0

ArsenalVorskla

4:2

F91Milan

0:1

OlympiakósReal Betis

0:0

VillarrealRangers

2:2

Rapid WienSpartak Moscow

2:0

MarseilleEintracht Frankfurt

1:2

LazioApollon

2:1

BeşiktaşSarpsborg 08

3:1

GenkMalmö

2:0

SevillaStandard

5:1

Akhisar BelediyesporFK Krasnodar

0:1

RennesBaumit

2:1

Dynamo KyivAstana

2:2

MOL VidiBATE

0:2

PAÓKChelsea

0:1

Colo-ColoPalmeiras

0:2

DeportivoFluminense

0:2

BahiaBotafogo

2:1

TauroMotagua

2:1

HeredianoÁrabe Unido

2:0

 

TrakaiPalanga

3:0

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 11.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

Just finished

04.09.2018 – 15.09.2018

SAFF Championship 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru