Brazil

FIFA rank: 2

National stadium: Estádio Jornalista Mário Filho (Maracanã)

Last results
Fixtures

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats World Cup - overall stats
World Cup 2018. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 1
World Cup 2014. Final tournament - place 4
World Cup 2010. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 2010. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 1
World Cup 2006. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 2006. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 1
World Cup 2002. Final tournament - Winner
World Cup 2002. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 3
World Cup 1998. Final tournament - place 2
World Cup 1994. Final tournament - Winner
World Cup 1994. Qualifying tournament, South America - Group 2 - place 1
World Cup 1990. Final tournament - 1/8 finals
World Cup 1990. Qualifying tournament, South America - Group 3 - place 1
World Cup 1986. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1986. Qualifying tournament, South America - Group 3 - place 1
World Cup 1982. Final tournament - Quarterfinal group C - place 2
World Cup 1982. Qualifying tournament, South America - Group 1 - place 1
World Cup 1978. Final tournament - place 3
World Cup 1978. Qualifying tournament, South America - Final round - place 1
World Cup 1974. Final tournament - place 4
World Cup 1970. Final tournament - Winner
World Cup 1970. Qualifying tournament, South America - Group 2 - place 1
World Cup 1966. Final tournament - Group 3 - place 3
World Cup 1962. Final tournament - Winner
World Cup 1958. Final tournament - Winner
World Cup 1958. Qualifying tournament, South America - Group 1 - place 1
World Cup 1954. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1954. Qualifying tournament - Group 11 - place 1
World Cup 1950. Final tournament - place 2
World Cup 1938. Final tournament - place 3
World Cup 1938. Qualifying tournament - Group 10
World Cup 1934. Final tournament - 1/8 finals
World Cup 1934. Qualifying tournament - Group 9
World Cup 1930 - Group 2 - place 2

Overall stats Copa América - overall stats
Copa América 2016 - Group B - place 3
Copa América 2015 - Quarterfinal
Copa América 2011 - Quarterfinal
Copa América 2007 - Winner
Copa América 2004 - Winner
Copa América 2001 - Quarterfinal
Copa América 1999 - Winner
Copa América 1997 - Winner
Copa América 1995 - place 2
Copa América 1993 - Quarterfinal
Copa América 1991 - place 2
Copa América 1989 - Winner
Copa América 1987 - Group B - place 2
Copa América 1983 - Final
Copa América 1979 - Semifinal
Copa América 1975 - Semifinal
South American Championship 1963 - place 4
South American Championship 1959 - place 2
South American Championship 1959 (unofficial) - place 3
South American Championship 1957 - place 2
South American Championship 1956 (unofficial) - place 4
South American Championship 1953 - place 2
South American Championship 1949 - Winner
South American Championship 1946 (unofficial) - place 2
South American Championship 1945 (unofficial) - place 2
South American Championship 1942 - place 3
South American Championship 1937 - place 2
South American Championship 1925 - place 2
South American Championship 1923 - place 4
South American Championship 1922 - Winner
South American Championship 1921 - place 2
South American Championship 1920 - place 3
South American Championship 1919 - Winner
South American Championship 1917 - place 3
South American Championship 1916 (unofficial) - place 3

Overall stats CCCF/CONCACAF Championship/Gold Cup - overall stats
CONCACAF Gold Cup 2003. Final tournament - place 2
CONCACAF Gold Cup 1998. Final tournament - place 3
CONCACAF Gold Cup 1996. Final tournament - place 2

Overall stats Olympic Games - overall stats
Olympic Games 1988. Final tournament - place 2
Olympic Games 1988. Qualifying tournament, South America - Final group - place 1
Olympic Games 1984. Final tournament - place 2
Olympic Games 1984. Qualifying tournament, South America - Final group - place 1
Olympic Games 1980. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 5
Olympic Games 1976. Final tournament - place 4
Olympic Games 1976. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 1
Olympic Games 1972. Final tournament - Group 3 - place 4
Olympic Games 1972. Qualifying tournament, South America - Final group - place 1
Olympic Games 1968. Final tournament - Group B - place 3
Olympic Games 1968. Qualifying tournament, South America - Final group - place 1
Olympic Games 1964. Final tournament - Group C - place 3
Olympic Games 1964. Qualifying tournament, South America - 2nd place match
Olympic Games 1960. Final tournament - Group 2 - place 2
Olympic Games 1960. Qualifying tournament, America - Final round - place 3
Olympic Games 1952 - Quarterfinal

Overall stats Copa del Atlantico - overall stats
Copa del Atlantico 1976 - Winner
Copa del Atlantico 1960 - Winner
Copa del Atlantico 1956 - Winner

Overall stats Brazil Independence Cup - overall stats
Brazil Independence Cup 1972 - Winner

Overall stats Caribbean Championship - overall stats
Caribbean Cup 1999. Final tournament - Group B - place 3

Overall stats FIFA Confederations Cup - overall stats
FIFA Confederations Cup 2013 - Winner
FIFA Confederations Cup 2009 - Winner
FIFA Confederations Cup 2005 - Winner
FIFA Confederations Cup 2003 - Group B - place 3
FIFA Confederations Cup 2001 - place 4
FIFA Confederations Cup 1999 - place 2
FIFA Confederations Cup 1997 - Winner

Overall stats Mundialito - overall stats
Mundialito 1980 - Final

Overall stats King's Cup - overall stats
King's Cup 2000 - place 3
King's Cup 1999 - Winner

Overall stats Merdeka Tournament - overall stats
Merdeka Tournament 1982 - Winner
Merdeka Tournament 1981 - Final

Overall stats Pan American Championship - overall stats
Pan American Championship 1960 - place 2
Pan American Championship 1956 - Winner
Pan American Championship 1952 - Winner

Overall stats President's Cup/Korea Cup - overall stats
Korea Cup 1995 - Group A - place 3
President's Cup 1985 - place 3
President's Cup 1984 - Winner
President's Cup 1982 - Winner
President's Cup 1981 - place 3
President's Cup 1979 - Winner
President's Cup 1978 - Quarterfinal
President's Cup 1977 - Winner
President's Cup 1976 - Winner

Overall stats Tournoi de France - overall stats
Tournoi de France 1997 - place 2

Overall stats U.S. Cup - overall stats
U.S. Cup 1993 - place 2

Overall stats Umbro Cup - overall stats
Umbro Cup 1995 - Winner

Overall stats British Home Championship - overall stats
Rous Cup 1987 - Winner

Overall stats Copa Rio Branco - overall stats
Copa Rio Branco 1968 - Winner
Copa Rio Branco 1967 - Winner
Copa Rio Branco 1950 - Winner
Copa Rio Branco 1948 - Final
Copa Rio Branco 1947 - Winner
Copa Rio Branco 1946 - Final
Copa Rio Branco 1940 - Final
Copa Rio Branco 1932 - Final
Copa Rio Branco 1931 - Winner

Overall stats Superclásico de las Américas - overall stats
Superclásico de las Américas 2012 - Final
Superclásico de las Américas 2011 - Winner
Copa Julio Roca 1971 - Winner
Copa Julio Roca 1963 - Winner
Copa Julio Roca 1960 - Winner
Copa Julio Roca 1957 - Winner
Copa Julio Roca 1945 - Winner
Copa Julio Roca 1940 - Final
Copa Julio Roca 1939/40 - Final
Copa Julio Roca 1923 - Final
Copa Julio Roca 1922 - Winner
Copa Julio Roca 1914 - Winner

Overall stats Copa Oswaldo Cruz - overall stats
Copa Oswaldo Cruz 1968 - Winner
Copa Oswaldo Cruz 1962 - Winner
Copa Oswaldo Cruz 1961 - Winner
Copa Oswaldo Cruz 1958 - Winner
Copa Oswaldo Cruz 1956 - Winner
Copa Oswaldo Cruz 1955 - Winner
Copa Oswaldo Cruz 1950 - Winner

Overall stats Taça Bernardo O'Higgins - overall stats
Taça Bernardo O'Higgins 1966 - Winner
Taça Bernardo O'Higgins 1961 - Winner
Taça Bernardo O'Higgins 1959 - Winner
Taça Bernardo O'Higgins 1957 - Final
Taça Bernardo O'Higgins 1955 - Winner

Overall stats Copa Rodrigues Alves - overall stats
Copa Rodrigues Alves 1923 - Winner
Copa Rodrigues Alves 1922 - Winner

Overall stats Friendly internationals - overall stats
2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1995 1994 1993 1992 1991 1990 1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983 1982 1981 1980 1979 1978 1977 1976 1974 1973 1972 1971 1970 1969 1968 1967 1966 1965 1964 1963 1962 1961 1960 1959 1958 1957 1956 1947 1944 1940 1934 1930 1923 1920 1919 1917 1916 1914

Clubs:

Águia de Marabá Futebol Clube (Marabá)
Águia Negra (Rio Brilhante)
15 de Novembro (Campo Bom)
4 de Julho Esporte Clube (Piripiri)
ABC (Natal)
Alecrim (Natal)
Alegrense Futebol Clube (Alegre)
Altos (Altos)
América (Belo Horizonte)
América (Rio de Janeiro)
América (Rio Grande do Norte)
América (São José do Rio Preto)
América Futebol Clube (Manaus)
América Futebol Clube (Propriá)
Amadense (Tobias Barreto)
Amapá Clube (Macapá)
Americana Futebol (Americana)
Americano (Campos dos Goytacazes)
Anápolis (Anápolis)
Anapolina (Anápolis)
Aparecidense (Aparecida de Goiânia)
Aquidauanense (Aquidauana)
Aracruz (Aracruz)
Araguaína Futebol e Regatas (Araguaína)
Araguaia Atlético Clube (Alto Araguaia)
Arapongas (Arapongas)
ASA (Arapiraca)
Associação Atlética Alvorada (Alvorada)
Associação Atlética Cori-Sabbá (Floriano)
Associação Atlética Coruripe (Coruripe)
Associação Botafogo Futebol Clube (Guará)
Associação Cultural e Desportiva Potiguar (Mossoró)
Associação Cultural Esporte Clube Baraúnas (Mossoró)
Associação Desportiva Cabofriense (Cabo Frio)
Associação Desportiva Recreativa Cultural Icasa (Juazeiro do Norte)
Associação Desportiva Senador Guiomard (Senador Guiomard)
Associação Desportiva Vasco da Gama (Rio Branco)
Associação Jaguaré Esporte Clube (Jaguaré)
Associação Pinheiro Futebol Clube (Rolim de Moura)
Associação Sportiva Sociedade Unida (Assu)
Associacao Desportiva Atletica do Parana (Campo Mourão)
Atlético (Goiânia)
Atlético Acreano (Rio Branco)
Atlético Cajazeirense de Desportos (Cajazeiras)
Atlético Clube Corintians (Caicó)
Atlético Clube Juventus (Rio Branco)
Atlético Clube Lagartense (Lagarto)
Atlético Clube Paranavaí (Paranavaí)
Atlético Mineiro (Belo Horizonte)
Atlético Paranaense (Curitiba)
Atlético Rio Negro Clube (Boa Vista)
Atlético Roraima Clube (Boa Vista)
Audax (Osasco)
Auto Esporte (João Pessoa)
Avaí (Florianópolis)
Bahia (Salvador)
Bandeirante (Núcleo Bandeirante)
Bangu (Rio de Janeiro)
Baré (Boa Vista)
Barbalha (Barbalha)
Barra do Garças Futebol Clube ( Barra do Garças)
Barras Futebol Club (Barras)
Betim (Betim)
Blumenau Esporte Clube (Blumenau)
Boa Esporte Clube (Varginha)
Boavista (Saquarema)
Botafogo (João Pessoa)
Botafogo (Ribeirão Preto)
Botafogo (Rio de Janeiro)
Bragantino (Bragança Paulista)
Brasília (Brasília)
Brasil (Pelotas)
Brasiliense (Taguatinga)
Brusque Futebol Clube (Brusque)
Cacerense Esporte Clube (Cáceres)
Cachoeiro Futebol Clube (Cachoeiro de Itapemirim)
Caiçara Esporte Clube (Campo Maior)
Caldense (Poços de Caldas)
Camaçari (Camaçari)
Cametá (Cametá)
Campinense (Campina Grande)
Campo Grande (Campo Grande)
Canoas Sport Club (Canoas)
Capivariano (Capivari)
Cascavel (Cascavel)
Castanhal Esporte Clube (Castanhal)
Catuense (Catu)
Caxias (Joinville)
Ceará (Fortaleza)
Ceilândia Esporte Clube (Ceilândia)
Central (Caruaru)
Centro de Futebol Amazônia (Porto Velho)
Centro Educativo Recreativo Associação Atlética São Mateus (São Mateus)
Centro Sportivo Capelense (Capela)
Cerâmica Atlético Clube (Gravataí)
CEUB (Brasília)
CFZ de Brasília Sociedade Esportiva (Brasília)
Chapecoense (Chapecó)
Cianorte (Cianorte )
Clube Atlético Hermann Aichinger (Ibirama)
Clube Atlético Sorocaba (Sorocaba)
Clube de Regatas Brasil (Maceió)
Clube Esportivo Bento Gonçalves (Bento Gonçalves)
Clube Esportivo Naviraiense (Naviraí)
Clube Municipal Ananindeua (Belém)
Clube Recreativo e Atlético Catalano (Catalão)
Colatina (Colatina)
Colinas Esporte Clube (Colinas do Tocantins)
Colo Colo de Futebol e Regatas (Ilhéus)
Colorado (Curitiba)
Comercial (Campo Grande)
Comercial (Cornélio Procópio)
Comercial (Ribeirão Preto)
Comercial Atlético Clube (Campo Maior)
Confiança (Aracaju)
Corinthians (São Paulo)
Corinthians Alagoano (Maceió)
Coritiba (Curitiba)
Corumbaense (Corumbá)
Coxim Atlético Clube (Coxim)
Criciúma (Criciúma)
Cristal Atlético Clube (Macapá)
Cruzeiro (Belo Horizonte)
Cruzeiro do Sul (Brasília)
CSA (Maceió)
CSP (João Pessoa)
Cuiabá Esporte Clube (Cuiabá)
Defelê (Brasília)
Desportiva (Cariacica)
Dom Bosco (Cuiabá)
Dom Pedro (Núcleo Bandeirante)
Duque de Caxias (Duque de Caxias)
Eletrovapo (Niterói)
Espírito Santo Sociedade Esportiva (Colatina)
Espigão (Espigão d'Oeste)
Esporte Clube Democrata (Governador Valadares)
Esporte Clube Guarani (Venâncio Aires)
Esporte Clube Poções (Poções)
Esporte Clube São José (Porto Alegre)
Esporte Clube Tigres do Brasil (Duque de Caxias)
Estanciano (Estância)
Estrela do Mar (João Pessoa)
Estrela do Norte Futebol Clube (Cachoeiro de Itapemirim)
Fast Clube (Manaus)
Feira de Santana (Feira de Santana)
Ferroviária (Araraquara)
Ferroviário (Curitiba)
Ferroviário (Fortaleza)
Figueirense (Florianópolis)
Flamengo (Rio de Janeiro)
Flamengo (Teresina)
Fluminense (Rio de Janeiro)
Fluminense de Feira (Feira de Santana)
Fonseca (Niterói)
Fortaleza (Fortaleza)
Francana (Franca)
Friburguense (Nova Friburgo)
Galícia (Salvador)
Galo Maringá (Maringá)
Galvez (Acre)
Gama (Brasília)
Genus (Porto Velho)
Globo (Ceará-Mirim)
Goiás (Goiânia)
Goiânia (Goiânia)
Goianésia (Goianésia)
Goiatuba Esporte Clube (Goiatuba)
Goytacaz (Campos dos Goytacazes)
Grêmio (Maringá)
Grêmio (Porto Alegre)
Grêmio Barueri (Barueri)
Grêmio Esportivo Jaciara (Jaciara)
Grêmio Esportivo Tiradentes (Ceilândia)
Guajará Esporte Clube (Guajará-Mirim)
Guanabara (Brasília)
Guará (Guará)
Guarani (Campinas)
Guarani (Juazeiro do Norte)
Guarany (Sobral)
Gurupi Esporte Clube (Gurupi)
Hercílio Luz (Tubarão)
Holanda Esporte Clube (Rio Preto da Eva)
Horizonte Futebol Clube (Horizonte)
Ibiraçu Esporte Clube (Ibiraçu )
Independência Futebol Clube (Rio Branco)
Independente (Tucuruí)
Independente Esporte Clube (Santana)
Instituto de Administração de Projetos Educacionais Futebol Clube (São Luís)
Inter (Limeira)

Inter (Santa Maria)
Inter de Lages (Lages)
Internacional (Lages)
Internacional (Porto Alegre)
Interporto Futebol Clube (Porto Nacional)
Ipatinga (Ipatinga)
Iraty Sport Club (Iraty)
Itabaiana (Itabaiana)
Itabuna (Itabuna)
Ituano (Itu)
Itumbiara (Itumbiara)
Ivinhema Futebol Clube (Ivinhema)
J.Malucelli (São José dos Pinhais)
Jacuipense (Riachão do Jacuípe)
Ji-Paraná Futebol Clube (Ji Paraná)
Joinville (Joinville)
Juazeirense (Juazeiro)
Juazeiro Social Clube (Juazeiro)
Juventude (Caxias do Sul)
Juventus (São Paulo)
JV Lideral Futebol Clube (Imperatriz)
Kaburé Esporte Clube (Colinas do Tocantins)
Lagarto (Lagarto)
Lajeadense (Lajeado)
Leônico (Salvador)
Linense (Lins)
Linhares Esporte Clube (Linhares)
Londrina (Londrina)
Luverdense Esporte Clube (Lucas do Rio Verde)
Luziânia (Luziânia)
Madureira (Rio de Janeiro)
Maranhão (São Luís)
Marcílio Dias (Itajaí)
Maringá (Maringá)
Matonense (Matão)
Metropol (Criciúma)
Mineiros Esporte Clube (Mineiros)
Misto Esporte Clube (Três Lagoas)
Mixto (Cuiabá)
Mogi Mirim (Mogi Mirim)
Moto Club (São Luís)
Muniz Freire Futebol Clube (Muniz Freire)
Murici Futebol Clube (Murici)
Náutico (Recife)
Nacional (Manaus)
Nacional (São Paulo)
Nacional Atlético Clube (Patos)
Nautico (Caracaraí)
Niterói (Niterói)
Noroeste (Bauru)
Nova Esperança (Jardim)
Novo Hamburgo (Novo Hamburgo)
Novo Horizonte Futebol Clube (Ipameri)
Oeste (Itápolis)
Olímpia (Olímpia)
Olímpico (Blumenau)
Olímpico (Manaus)
Olímpico Pirambu Futebol Clube (Pirambu)
Olaria (Rio de Janeiro)
Operário (Campo Grande)
Operário (Várzea Grande)
Operário Ferroviário (Ponta Grossa)
Oratório (Macapá)
Palmas Futebol e Regatas (Palmas)
Palmeiras (São Paulo)
Paragominas (Paragominas)
Paraná (Curitiba)
Parauapebas (Parauapebas)
Parnahyba Sport Club (Parnahyba)
Paula Ramos (Florianópolis)
Paulista (Jundiaí)
Paysandu (Belém)
Pelotas (Pelotas)
Penarol (Itacoatiara)
Perdigão (Videira)
Piauí (Teresina)
Pinheiros (Curitiba)
Plácido de Castro (Plácido de Castro)
Ponte Preta (Campinas)
Porto (Caruaru)
Portuguesa (São Paulo)
Portuguesa (Santos)
Potiguar (Parnamirim)
Princesa do Solimões (Manacapuru)
Prudentópolis Esporte Clube (Prudentópolis)
PSTC (Londrina)
Ríver (Teresina)
Rabello (Brasília)
Real (São Luís do Anauá)
Real Noroeste (Águia Branca)
Red Bull Brasil (Campinas)
Remo (Belém)
Resende (Resende)
Rio Branco (Americana)
Rio Branco (Campos dos Goytacazes)
Rio Branco (Cariacica)
Rio Branco (Paranaguá)
Rio Branco (Rio Branco)
Rio Negro (Manaus)
Roma Esporte Apucarana (Apucarana)
Rondonópolis (Rondonópolis)
Rondoniense (Porto Velho)
São Bento (Sorocaba)
São Bernardo (São Bernardo do Campo)
São Caetano (São Caetano do Sul)
São Cristóvão (Rio de Janeiro)
São Domingos Futebol Clube (São Domingos)
São Francisco (Santarém)
São Gabriel Futebol Clube (São Gabriel)
São Gonçalo Futebol Clube (São Gonçalo do Amarante)
São José (São José dos Campos)
São Luiz (Ijuí)
São Paulo (Rio Grande)
São Paulo (São Paulo)
São Raimundo (Manaus)
São Raimundo Esporte Clube (Boa Vista)
São Raimundo Esporte Clube (Santarém)
Salgueiro (Salgueiro)
Sampaio Corrêa (São Luís)
Santa Cruz (Estância)
Santa Cruz (Recife)
Santa Cruz (Santa Cruz)
Santa Cruz Recreativo Esporte Clube (Santa Rita)
Santa Helena Esporte Clube (Santa Helena de Goiás)
Santa Quitéria (Santa Quitéria do Maranhão)
Santa Rita (Boca da Mata)
Santo André (Santo André)
Santo Antônio (Vitória)
Santos (Santos)
Santos Futebol Clube (Macapá)
Sapucaiense (Sapucaia do Sul)
SER Caxias (Caxias do Sul)
Sergipe (Aracaju)
Serra (Serra)
Sete de Setembro (Dourados)
Siderúrgica (Sabará)
Sinop Futebol Clube (Sinop)
Sobradinho (Sobradinho)
Sociedade Esportiva Ariquemes (Ariquemes)
Sociedade Esportiva e Recreativa Chapadão (Chapadão do Sul)
Sociedade Esportiva e Recreativa Juventude (Primavera do Leste)
Sociedade Esportiva e Recreativa São José (Macapá)
Sociedade Esportiva Palmares (Porto Velho)
Sociedade Esportiva Picos (Picos)
Sociedade Esportiva Pontaporanense (Ponta Porã)
Sociedade Esportiva River Plate (Carmópolis)
Sociedade Esportiva União Cacoalense (Cacoal)
Sociedade Esportiva Vila Aurora (Rondonópolis)
Sociedade Imperatriz de Desportos (Imperatriz)
Sorriso Esporte Clube (Sorriso)
Sousa Esporte Clube (Sousa)
Sport (Belém)
Sport (Recife)
Sport Club Ulbra Ji-Paraná (Ji-Paraná)
Sul América Esporte Clube (Manaus)
Taguatinga (Taguatinga)
Tiradentes (Teresina)
Tocantinópolis (Tocantinópolis)
Tocantins Futebol Clube (Palmas)
Tombense (Tombos)
Trem Desportivo Clube (Macapá)
Treze (Campina Grande)
Tuna Luso (Belém)
Tupi Football Club (Juiz de Fora)
Uberaba (Uberaba)
Uberlândia (Uberlândia)
Ubiratan (Dourados)
União (Rondonópolis)
União Bandeirante (Bandeirantes)
União Barbarense (Santa Bárbara d'Oeste)
União Recreativa dos Trabalhadores (Patos de Minas)
União São João (Araras)
Uniclinic (Fortaleza)
Vasco da Gama (Rio de Janeiro)
Veranópolis Esporte Clube Recreativo e Cultural (Veranópolis)
Vila Nova (Goiânia)
Vilavelhense Futebol Clube (Vila Velha)
Vilhena Esporte Clube (Vilhena)
Villa Nova (Nova Lima)
Vitória (Salvador)
Vitória (Vitória)
Vitória da Conquista (Vitória da Conquista)
Volta Redonda (Volta Redonda)
Votoraty Futebol Clube (Votorantim)
XV de Jaú (Jaú)
XV de Piracicaba (Piracicaba)
Ypiranga (Erechim)
Ypiranga (Macapá)

Football calendar
Now in database:

Years:146
Tourneys:8 665
Matches:1 001 381
Clubs:10 624
National teams:258
Stadiums:9 238
Site news
31.10.2017
current

Quarterfinal of the
Ukrainian Cup 2017/18
added

Fixtures
Copa Sudamericana 2017

Semifinal, Day 1

21.11

Libertad - Independiente

21:15

23.11

Flamengo - Junior

21:45

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, November 18

FijiEstonia

15:00

Al HilalUrawa Red Diamonds

19:15

 

DynamoAkhmat

14:00

FK KrasnodarSpartak

16:30

ArsenalRubin

19:00

SKA-KhabarovskCSKA

19:00

 

ShinnikOlimpiets

13:00

BaltikaAvangard

15:00

FK OrenburgFakel

16:00

VolgarKrylia Sovetov

16:00

KubanFK Tyumen

17:00

SibirRotor

17:00

YeniseySpartak-2

17:00

DynamoLuch-Energiya

18:00

FK KhimkiTom

18:30

 

Biolog-NovokubanskSpartak-Nalchik

14:00

SpartakChernomorets

15:00

 

ZirkaDynamo

14:00

ZoryaVeres

14:00

KarpatyFK Mariupol

17:00

 

HeliosCherkasky Dnipro

13:00

FK PoltavaZhemchuzhina

13:00

KolosDesna

13:00

Obolon-BrovarKremin

14:00

MFK MykolaivFK Sumy

16:00

 

EnerhiyaTavriya

13:00

MyrDnipro-1

13:00

FK NikopolDnipro

13:30

 

İnterZira

13:00

KəpəzSəbail

15:00

 

GandzasarShirak

16:00

 

Dynamo MnKrumkachy

14:00

FK SlutskFK Vitebsk

14:00

IslochDnepr

14:00

SlaviaNaftan

14:00

ShakhtsyorTarpeda-BelAZ

14:00

BATENeman

14:00

Dynamo BrFK Haradzeya

14:00

FK MinskFK Homel

14:00

 

ZimbruSpicul

13:00

DaciaPetrocub

13:00

ZaryaDinamo-Auto

13:00

SperanţaSfîntul Gheorghe

13:00

MilsamiSheriff

13:00

 

LASKRapid

16:00

MattersburgAltach

18:30

AustriaAdmira Wacker

18:30

St. PöltenWolfsberg

18:30

 

ArsenalTottenham Hotspur

12:30

AFC BournemouthHuddersfield Town

15:00

BurnleySwansea City

15:00

Crystal PalaceEverton

15:00

Leicester CityManchester City

15:00

LiverpoolSouthampton

15:00

West Bromwich AlbionChelsea

15:00

Manchester UnitedNewcastle United

17:30

 

Birmingham CityNottingham Forest

15:00

Cardiff CityBrentford

15:00

Hull CityIpswich Town

15:00

Norwich CityBarnsley

15:00

Queens Park RangersAston Villa

15:00

ReadingWolverhampton Wanderers

15:00

Sheffield WednesdayBristol City

15:00

SunderlandMillwall

15:00

FulhamDerby County

17:30

 

Mouscron-PéruwelzAnderlecht

18:00

KortrijkSint-Truiden

20:00

EupenAntwerp

20:00

StandardOostende

20:30

 

PirinBeroe

13:00

CSKABotev

15:00

LokomotivLudogorets

17:30

 

BalmazújvárosHaladás

15:30

Mezőkövesd-ZsóryVasas SC

15:30

PaksFerencváros

15:30

PuskásDiósgyőr

15:30

ÚjpestHonvéd

15:30

DebrecenVideoton

19:30

 

BayernAugsburg

15:30

HoffenheimEintracht

15:30

Bayer 04RB Leipzig

15:30

Mainz 05Köln

15:30

WolfsburgFreiburg

15:30

HerthaBorussia M

18:30

 

TwenteHeerenveen

18:30

FeyenoordVVV-Venlo

18:30

NACAjax

20:45

Willem IISparta

20:45

 

KobuletiDinamo

14:00

SamtrediaKolxet`i 1913

14:00

ChikhuraTorpedo

16:00

DilaLokomotivi

18:00

DinamoSaburtalo

20:00

 

GetafeAlavés

13:00

LeganésBarcelona

16:15

SevillaCelta de Vigo

18:30

AtléticoReal Madrid

20:45

 

RomaLazio

18:00

NapoliMilan

20:45

 

PiastCracovia

15:30

SandecjaLech

18:00

LechiaWisła P

20:30

 

Crvena ZvezdaRad

17:00

VoždovacBačka

17:00

NapredakČukarički

17:00

VojvodinaRadnik

17:00

 

AnkaranCelje

12:00

TriglavAluminij

14:00

RudarGorica

20:20

 

Paris Saint-GermainNantes

17:00

DijonTroyes

20:00

GuingampAngers

20:00

ToulouseMetz

20:00

StrasbourgRennes

20:00

 

OsijekCibalia

15:00

RijekaInter

18:00

 

BudućnostDečić

13:00

IskraMladost

13:00

KomRudar

13:00

SutjeskaGrbalj

13:00

ZetaPetrovac

13:00

 

ZbrojovkaTeplice

16:00

SlovanBaník

16:00

SigmaFastav

16:00

SlaviaDukla

18:00

SlováckoViktoria Plzeň

20:00

 

Ross CountyCeltic

12:30

AberdeenMotherwell

15:00

DundeeKilmarnock

15:00

HibernianSt. Johnstone

15:00

RangersHamilton Academical

15:00

 

BanfieldTemperley

17:05

Defensa y JusticiaLanús

17:05

San MartínSan Lorenzo de Almagro

19:15

HuracánVélez Sársfield

21:30

 

Western Sydney WanderersWellington Phoenix

17:35

SydneyNewcastle United Jets

19:50

Local time

Yesterday, November 16

 

Hirnyk-SportBalkany

1:0

 

Billericay TownLeatherhead

1:3*

 

BotafogoAtlético

1:2

PalmeirasSport

5:1

ChapecoenseVitória

2:1

CoritibaFlamengo

1:0

BahiaSantos

3:1

 

Central Coast MarinersAdelaide United

1:2

International tournaments

Current

06.11.2017 – 17.11.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, intercontinental play-off

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

12.03.2015 – 27.03.2018

Asian Cup 2019,
Qualifying tournament

27.06.2017 – 26.05.2018

UEFA Champions League 2017/18

29.06.2017 – 16.05.2018

Europa League 2017/18

23.01.2017 – 29.11.2017

Copa Libertadores 2017

28.02.2017 – 13.12.2017

Copa Sudamericana 2017

24.01.2017 – 25.11.2017

AFC Champions League 2017

10.02.2017 – 26.11.2017

CAF Confederation Cup 2017

Just finished

04.09.2016 – 14.11.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, Europe

07.10.2015 – 14.11.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, Africa

22.04.2017 – 12.11.2017

African Nations Championship 2018,
Qualifying tournament

© WildSoft 2007-2017 info@wildstat.ru