Rangers

Glasgow

UEFA clubs rank (2018): 302

Founded: 1873

Stadium: Ibrox Park

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats UEFA European Champions' Cup/Champions League - overall stats
UEFA Champions League 2011/12 - Third qualifying round
UEFA Champions League 2010/11 - Group C - place 3
UEFA Champions League 2009/10 - Group G - place 4
UEFA Champions League 2008/09 - Second qualifying round
UEFA Champions League 2007/08 - Group E - place 3
UEFA Champions League 2005/06 - 1/8 finals
UEFA Champions League 2004/05 - Third qualifying round
UEFA Champions League 2003/04 - Group E - place 4
UEFA Champions League 2001/02 - Third qualifying round
UEFA Champions League 2000/01 - Group stage 1, group D - place 3
UEFA Champions League 1999/00 - Group stage 1, group F - place 3
UEFA Champions League 1997/98 - Second qualifying round
UEFA Champions League 1996/97 - Group A - place 4
UEFA Champions League 1995/96 - Group C - place 4
UEFA Champions League 1994/95 - Qualifying round
UEFA Champions League 1993/94 - 1/16 finals
UEFA Champions League 1992/93 - Group A - place 2
UEFA European Champions' Cup 1991/92 - 1/16 finals
UEFA European Champions' Cup 1990/91 - 1/8 finals
UEFA European Champions' Cup 1989/90 - 1/16 finals
UEFA European Champions' Cup 1987/88 - Quarterfinal
UEFA European Champions' Cup 1978/79 - Quarterfinal
UEFA European Champions' Cup 1976/77 - 1/16 finals
UEFA European Champions' Cup 1975/76 - 1/8 finals
UEFA European Champions' Cup 1964/65 - Quarterfinal
UEFA European Champions' Cup 1963/64 - 1/16 finals
UEFA European Champions' Cup 1961/62 - Quarterfinal
UEFA European Champions' Cup 1959/60 - Semifinal
UEFA European Champions' Cup 1957/58 - 1/8 finals
UEFA European Champions' Cup 1956/57 - 1/8 finals

Overall stats Inter-Cities Fair Cup/UEFA Cup/Europa League - overall stats
Europa League 2019/20 - Play-off round
Europa League 2018/19 - Group G - place 3
Europa League 2017/18 - First qualifying round
Europa League 2011/12 - Play-off round
Europa League 2010/11 - Round of 16
UEFA Cup 2007/08 - Final
UEFA Cup 2006/07 - 1/8 finals
UEFA Cup 2004/05 - Group F - place 4
UEFA Cup 2002/03 - 1/64 finals
UEFA Cup 2001/02 - 1/8 finals
UEFA Cup 2000/01 - 1/16 finals
UEFA Cup 1999/00 - 1/16 finals
UEFA Cup 1998/99 - 1/8 finals
UEFA Cup 1997/98 - 1/32 finals
UEFA Cup 1988/89 - 1/16 finals
UEFA Cup 1986/87 - 1/8 finals
UEFA Cup 1985/86 - 1/32 finals
UEFA Cup 1984/85 - 1/16 finals
UEFA Cup 1982/83 - 1/16 finals
Inter-Cities Fair Cup 1970/71 - 1/32 finals
Inter-Cities Fair Cup 1968/69 - Semifinal
Inter-Cities Fair Cup 1967/68 - Quarterfinal

Overall stats UEFA Cup Winners' Cup - overall stats
UEFA Cup Winners' Cup 1983/84 - 1/8 finals
UEFA Cup Winners' Cup 1981/82 - 1/16 finals
UEFA Cup Winners' Cup 1979/80 - 1/8 finals
UEFA Cup Winners' Cup 1977/78 - 1/16 finals
UEFA Cup Winners' Cup 1973/74 - 1/8 finals
UEFA Cup Winners' Cup 1971/72 - Winner
UEFA Cup Winners' Cup 1969/70 - 1/8 finals
UEFA Cup Winners' Cup 1966/67 - Final
UEFA Cup Winners' Cup 1962/63 - 1/8 finals
UEFA Cup Winners' Cup 1960/61 - Final

Overall stats UEFA Super Cup - overall stats
UEFA Super Cup 1971/72 - Final

Overall stats Scottish League Cup - overall stats
Scottish League Cup 2019/20 - Quarterfinal
Scottish League Cup 2018/19 - Semifinal
Scottish League Cup 2017/18 - Semifinal
Scottish League Cup 2016/17 - Semifinal
Scottish League Cup 2015/16 - Third Round
Scottish League Cup 2014/15 - Semifinal
Scottish League Cup 2013/14 - First Round
Scottish League Cup 2012/13 - Quarterfinal
Scottish League Cup 2011/12 - Third Round
Scottish League Cup 2010/11 - Winner
Scottish League Cup 2009/10 - Winner
Scottish League Cup 2008/09 - Final
Scottish League Cup 2007/08 - Winner
Scottish League Cup 2006/07 - Quarterfinal
Scottish League Cup 2005/06 - Quarterfinal
Scottish League Cup 2004/05 - Winner
Scottish League Cup 2003/04 - Semifinal
Scottish League Cup 2002/03 - Winner
Scottish League Cup 2001/02 - Winner
Scottish League Cup 2000/01 - Semifinal
Scottish League Cup 1999/00 - Quarterfinal
Scottish League Cup 1998 - Winner
Scottish League Cup 1997 - Quarterfinal
Scottish League Cup 1996 - Winner
Scottish League Cup 1995 - Semifinal
Scottish League Cup 1994 - Third Round
Scottish League Cup 1993 - Winner
Scottish League Cup 1992 - Winner
Scottish League Cup 1991 - Semifinal
Scottish League Cup 1990 - Winner
Scottish League Cup 1989 - Final
Scottish League Cup 1988 - Winner
Scottish League Cup 1987 - Winner
Scottish League Cup 1986 - Winner
Scottish League Cup 1985 - Semifinal
Scottish League Cup 1984 - Winner
Scottish League Cup 1983/84 - Winner
Scottish League Cup 1982 - Final
Scottish League Cup 1981 - Winner
Scottish League Cup 1980 - Third Round
Scottish League Cup 1979 - Third Round
Scottish League Cup 1978/79 - Winner
Scottish League Cup 1977/78 - Winner
Scottish League Cup 1976 - Semifinal
Scottish League Cup 1975 - Winner
Scottish League Cup 1974 - Group 2 - place 2
Scottish League Cup 1973 - Semifinal
Scottish League Cup 1972 - Semifinal
Scottish League Cup 1971 - Group 4 - place 2
Scottish League Cup 1970 - Winner
Scottish League Cup 1969 - Group 1 - place 2
Scottish League Cup 1968/69 - Group 4 - place 2
Scottish League Cup 1967 - Group 2 - place 2
Scottish League Cup 1966 - Final
Scottish League Cup 1965 - Final
Scottish League Cup 1964 - Winner
Scottish League Cup 1963 - Winner
Scottish League Cup 1962 - Semifinal
Scottish League Cup 1961 - Winner
Scottish League Cup 1960 - Winner
Scottish League Cup 1959 - Group 4 - place 2
Scottish League Cup 1958 - Group 1 - place 2
Scottish League Cup 1957 - Final
Scottish League Cup 1956 - Group 2 - place 2
Scottish League Cup 1955 - Semifinal
Scottish League Cup 1954 - Quarterfinal
Scottish League Cup 1953 - Semifinal
Scottish League Cup 1952 - Semifinal
Scottish League Cup 1951 - Final
Scottish League Cup 1950 - Group 4 - place 2
Scottish League Cup 1949 - Semifinal
Scottish League Cup 1948 - Winner
Scottish League Cup 1947 - Semifinal
Scottish League Cup 1946/47 - Winner

Overall stats Scottish Premier League - overall stats

Выступления в чемпионате по сезонам:

Scotland 2019/20, Premiere League First stage
Scotland 2018/19, Premiere League Tournament for places 1-6 - place 2
Scotland 2017/18, Premiere League Tournament for places 1-6 - place 3
Scotland 2016/17, Premiere League Tournament for places 1-6 - place 3
Scotland 2014/15, Premiere League Relegation play-off
Scotland 2011/12, Premiere League Tournament for places 1-6 - place 2
Scotland 2010/11, Premiere League Tournament for places 1-6 - Champion
Scotland 2009/10, Premiere League Tournament for places 1-6 - Champion
Scotland 2008/09, Premiere League Tournament for places 1-6 - Champion
Scotland 2007/08, Premiere League Tournament for places 1-6 - place 2
Scotland 2006/07, Premiere League Tournament for places 1-6 - place 2
Scotland 2005/06, Premiere League Tournament for places 1-6 - place 3
Scotland 2004/05, Premiere League Tournament for places 1-6 - Champion
Scotland 2003/04, Premiere League Tournament for places 1-6 - place 2
Scotland 2002/03, Premiere League Tournament for places 1-6 - Champion
Scotland 2001/02, Premiere League Tournament for places 1-6 - place 2
Scotland 2000/01, Premiere League Tournament for places 1-6 - place 2
Scotland 1999/00 Premiere League - Champion
Scotland 1998/99 Premiere League - Champion
Scotland 1997/98 Premier Division - place 2
Scotland 1996/97 Premier Division - Champion
Scotland 1995/96 Premier Division - Champion
Scotland 1994/95 Premier Division - Champion
Scotland 1993/94 Premier Division - Champion
Scotland 1992/93 Premier Division - Champion
Scotland 1991/92 Premier Division - Champion
Scotland 1990/91 Premier Division - Champion
Scotland 1989/90 Premier Division - Champion
Scotland 1988/89 Premier Division - Champion
Scotland 1987/88 Premier Division - place 3
Scotland 1986/87 Premier Division - Champion
Scotland 1985/86 Premier Division - place 5
Scotland 1984/85 Premier Division - place 4
Scotland 1983/84 Premier Division - place 4
Scotland 1982/83 Premier Division - place 4
Scotland 1981/82 Premier Division - place 3
Scotland 1980/81 Premier Division - place 3
Scotland 1979/80 Premier Division - place 5
Scotland 1978/79 Premier Division - place 2
Scotland 1977/78 Premier Division - Champion
Scotland 1976/77 Premier Division - place 2
Scotland 1975/76 Premier Division - Champion
Scotland 1974/75 Division 1 - Champion
Scotland 1973/74 Division 1 - place 3
Scotland 1972/73 Division 1 - place 2
Scotland 1971/72 Division 1 - place 3
Scotland 1970/71 Division 1 - place 4
Scotland 1969/70 Division 1 - place 2
Scotland 1968/69 Division 1 - place 2
Scotland 1967/68 Division 1 - place 2
Scotland 1966/67 Division 1 - place 2
Scotland 1965/66 Division 1 - place 2
Scotland 1964/65 Division 1 - place 5
Scotland 1963/64 Division 1 - Champion
Scotland 1962/63 Division 1 - Champion
Scotland 1961/62 Division 1 - place 2
Scotland 1960/61 Division 1 - Champion
Scotland 1959/60 Division 1 - place 3
Scotland 1958/59 Division 1 - Champion
Scotland 1957/58 Division 1 - place 2
Scotland 1956/57 Division 1 - Champion
Scotland 1955/56 Division 1 - Champion
Scotland 1954/55 Division 1 - place 3
Scotland 1953/54 Division 1 - place 4
Scotland 1952/53 Division 1 - Champion
Scotland 1951/52 Division 1 - place 2
Scotland 1950/51 Division 1 - place 2
Scotland 1949/50 Division 1 - Champion
Scotland 1948/49 Division 1 - Champion
Scotland 1947/48 Division 1 - place 2
Scotland 1946/47 Division 1 - Champion
Scotland 1938/39 Division 1 - Champion
Scotland 1937/38 Division 1 - place 3
Scotland 1936/37 Division 1 - Champion
Scotland 1935/36 Division 1 - place 2
Scotland 1934/35 Division 1 - Champion
Scotland 1933/34 Division 1 - Champion
Scotland 1932/33 Division 1 - Champion
Scotland 1931/32 Division 1 - place 2
Scotland 1930/31 Division 1 - Champion
Scotland 1929/30 Division 1 - Champion
Scotland 1928/29 Division 1 - Champion
Scotland 1927/28 Division 1 - Champion
Scotland 1926/27 Division 1 - Champion
Scotland 1925/26 Division 1 - place 6
Scotland 1924/25 Division 1 - Champion
Scotland 1923/24 Division 1 - Champion
Scotland 1922/23 Division 1 - Champion
Scotland 1921/22 Division 1 - place 2
Scotland 1920/21 The League - Champion
Scotland 1919/20 The League - Champion
Scotland 1918/19 The League - place 2
Scotland 1917/18 The League - Champion
Scotland 1916/17 The League - place 3
Scotland 1915/16 The League - place 2
Scotland 1914/15 Division 1 - place 3
Scotland 1913/14 Division 1 - place 2
Scotland 1912/13 Division 1 - Champion
Scotland 1911/12 Division 1 - Champion
Scotland 1910/11 Division 1 - Champion
Scotland 1909/10 Division 1 - place 3
Scotland 1908/09 Division 1 - place 4
Scotland 1907/08 Division 1 - place 3
Scotland 1906/07 Division 1 - place 3
Scotland 1905/06 Division 1 - place 4
Scotland 1904/05 Division 1 - place 2
Scotland 1903/04 Division 1 - place 3
Scotland 1902/03 Division 1 - place 3
Scotland 1901/02 Division 1 - Champion
Scotland 1900/01 Division 1 - Champion
Scotland 1899/00 Division 1 - Champion
Scotland 1898/99 Division 1 - Champion
Scotland 1897/98 Division 1 - place 2
Scotland 1896/97 Division 1 - place 3
Scotland 1895/96 Division 1 - place 2
Scotland 1894/95 Division 1 - place 3
Scotland 1893/94 Division 1 - place 4
Scotland 1892/93 The League - place 2
Scotland 1891/92 The League - place 5
Scotland 1890/91 The League - Champion

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 012
Matches:1 031 408
Clubs:10 823
National teams:259
Stadiums:9 548
Site news
21.08.2019
current

Second Preliminary round of the Ukrainian Cup 2019/20 added

19.08.2019
current

Quarterfinal of the
Scottish League Cup 2019/20
added

Fixtures
Netherlands 2019/20

Day 4

24.08

Willem II - Emmen

18:30

24.08

Heracles Almelo - Vitesse

19:45

24.08

Heerenveen - Twente

20:45

25.08

Waalwijk - Den Haag

12:15

25.08

Utrecht - VVV-Venlo

14:30

25.08

Zwolle - Sparta

16:45

25.08

PSV - Groningen

18:30

25.08

Ajax - Fortuna

20:45

26.08

Feyenoord - AZ

20:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, August 24

 

FK TambovDynamo

14:00

FK UfaZenit

18:30

FK KrasnodarLokomotiv

19:00

 

FK KolomnaVeles

16:00

 

AraratFK Strogino

13:00

Salyut-BelgorodKhimik-Arsenal

17:00

 

AlaniyaVolgar

16:00

Legion-DynamoFK Makhachkala

16:00

Spartak-NalchikMashuk-KMV

17:00

UrozhaySpartak-Vladikavkaz

18:00

 

KolosVorskla

14:00

FK OleksandriyaDesna

17:00

DynamoOlympik

19:30

 

AvanhardObolon-Brovar

17:00

VolynChornomorets

19:00

 

DinazPolissya

17:00

FK KalushNyva T

17:00

PodillyaObolon-Brovar-2

17:00

FK UzhhorodVeres

17:00

ChaikaNyva V

17:00

 

MFK Mykolaiv-2VPK-Ahro

17:00

KrystalHirnyk

17:00

EnerhiyaChornomorets-2

17:00

FK NikopolAvanhard-2

17:00

 

SumqayıtSəbail

19:00

 

LoriNoah

17:00

UrartuGandzasar

19:30

 

FK VitebskNeman

16:00

BATESlavia

18:00

Dynamo BrEnergetik-BDU

20:45

 

OrdabasyShakhtyor

18:00

TobilAtyrau

19:00

 

MilsamiZimbru

18:00

SheriffSfîntul Gheorghe

20:00

 

RapidLASK

17:00

WolfsbergAltach

17:00

MattersburgSt. Pölten

17:00

 

Norwich CityChelsea

12:30

Brighton & Hove AlbionSouthampton

15:00

Manchester UnitedCrystal Palace

15:00

Sheffield UnitedLeicester City

15:00

WatfordWest Ham United

15:00

Wolverhampton WanderersBurnley

15:00

LiverpoolArsenal

17:30

 

Derby CountyWest Bromwich Albion

12:30

BarnsleyLuton Town

15:00

Blackburn RoversCardiff City

15:00

Charlton AthleticBrentford

15:00

FulhamNottingham Forest

15:00

Huddersfield TownReading

15:00

Hull CityBristol City

15:00

MiddlesbroughMillwall

15:00

Preston North EndSheffield Wednesday

15:00

Queens Park RangersWigan Athletic

15:00

Stoke CityLeeds United

15:00

 

Dunston UTSGoole AFC

15:00

Newcastle BenfieldWorkington

15:00

Seaham Red StarGuisborough Town

15:00

Billingham TownOssett United

15:00

Garforth TownColne

15:00

AshingtonMarske United

15:00

Sunderland RCAHemsworth Miners Welfare

15:00

Pickering TownBridlington Town

15:00

Brighouse TownMorpeth Town

15:00

Pontefract CollieriesHebburn Town

15:00

Frickley AthleticTadcaster Albion

15:00

Northallerton TownStockton Town

15:00

WidnesMossley AFC

15:00

City of LiverpoolSkelmersdale United

15:00

SheffieldLitherland REMYCA

15:00

Eccleshill UnitedGlossop North End

15:00

Stalybridge CelticWest Didsbury & Chorlton

15:00

Ramsbottom UnitedWinsford United

15:00

Charnock RichardLongridge Town

15:00

TraffordBurscough

15:00

LiversedgeDroylsden

15:00

Atherton CollieriesRuncorn Linnets

15:00

1874 NorthwichHandsworth

15:00

Northwich VictoriaPrescot Cables

15:00

Stocksbridge Park SteelsIrlam

15:00

PadihamMarine

15:00

RadcliffeRuncorn Town

15:00

Kidsgrove AthleticNewcastle Town

15:00

Coleshill TownWhitchurch Alport

15:00

TividaleChasetown

15:00

AFC WulfruniansLeek Town

15:00

Stourport SwiftsBoldmere St Michaels

15:00

Bromsgrove SportingLeicester Road

15:00

Bedworth UnitedHalesowen Town

15:00

Belper TownSporting Khalsa

15:00

RomulusMarket Drayton Town

15:00

GresleySutton Coldfield Town

15:00

Lichfield CityHaughmond

15:00

WestfieldsLutterworth Town

15:00

Barton Town FCGrantham Town

15:00

Loughborough DynamoSherwood Colliery

15:00

Melton TownCleethorpes Town

15:00

Boston TownLeicester Nirvana

15:00

Heanor TownAFC Mansfield

15:00

Long Eaton UnitedSouth Normanton Athletic

15:00

Maltby MainLoughborough University

15:00

Winterton RangersKirby Muxloe

15:00

Staveley Miners WelfareLincoln United

15:00

Spalding UnitedDereham Town

15:00

Peterborough SportsBugbrooke St Michaels

15:00

GorlestonAFC Kempston Rovers

15:00

Bedford TownDeeping Rangers

15:00

Wisbech TownEly City

15:00

March Town UnitedWellingborough Town

15:00

Corby TownHolbeach United

15:00

WroxhamStamford

15:00

Cambridge CityBarton Rovers

15:00

Arlesey TownPeterborough Northern Star

15:00

BiggleswadeYaxley

15:00

Bury TownHiston

15:00

Godmanchester RoversSt Neots Town

15:00

Soham Town RangersBiggleswade United

15:00

WalthamstowGreat Wakering Rovers

15:00

CockfostersCoggeshall Town

15:00

Harwich & ParkestonRomford

15:00

Long MelfordColney Heath

15:00

HadleyHoddesdon Town

15:00

London ColneyHalstead Town

15:00

Whitton UnitedHertford Town

15:00

AFC SudburyFelixstowe & Walton United

15:00

Grays AthleticHeybridge Swifts

15:00

ClactonWitham Town

15:00

StotfoldCanvey Island

15:00

Bowers & PitseaBarkingside

15:00

Saffron Walden TownMaldon & Tiptree

15:00

Harlow TownBrentwood Town

15:00

TilburyStanway Rovers

15:00

Wingate & FinchleyWelwyn Garden City

15:00

CheshuntStowmarket Town

15:00

Basildon UnitedFramlingham Town

15:00

Waltham AbbeyWoodbridge Town

15:00

TakeleyWhite Ensign

15:00

Cirencester TownNorth Greenford United

15:00

Aylesbury Vale DynamosNorth Leigh

15:00

ShrivenhamChalfont St Peter

15:00

LonglevensNorthwood

15:00

Wantage TownThame Rangers

15:00

Highworth TownArdley United

15:00

MarlowCinderford Town

15:00

Fairford TownHanwell Town

15:00

WembleyBerkhamsted

15:00

Didcot TownRoman Glass St George

15:00

Thame UnitedLeighton Town

15:00

Slimbridge AFCBurnham

15:00

Brimscombe & ThruppAylesbury United

15:00

AFC DunstableHayes & Yeading United

15:00

Newport Pagnell TownFlackwell Heath

15:00

Tooting & Mitcham UnitedFaversham Town

15:00

SittingbourneUxbridge

15:00

Horsham YMCAEgham Town

15:00

Little CommonThree Bridges

15:00

Sutton AthleticAshford Town

15:00

Steyning TownRamsgate

15:00

Herne BayAFC Croydon Athletic

15:00

Chertsey TownErith & Belvedere

15:00

Sheppey UnitedGlebe

15:00

Cray Valley Paper MillsWhyteleafe

15:00

Whitstable TownNewhaven

15:00

Burgess Hill TownSevenoaks Town

15:00

VCD AthleticAFC Uckfield Town

15:00

Bedfont SportsHanworth Villa

15:00

RedhillBalham

15:00

South ParkCanterbury City

15:00

East Grinstead TownAbbey Rangers

15:00

Tower HamletsHorsham

15:00

ArundelShoreham

15:00

Beckenham TownAshford United

15:00

Phoenix SportsStaines Town

15:00

SouthallSpelthorne Sports

15:00

Bridon RopesChichester City

15:00

ChipsteadHassocks

15:00

Guildford CityAFC Varndeanians

15:00

Haywards Heath TownTunbridge Wells

15:00

CB Hounslow UnitedHorley Town

15:00

Hastings UnitedBroadbridge Heath

15:00

Portland UnitedHamworthy United

15:00

Hythe & DibdenHorndean

15:00

Hamble ClubSholing

15:00

Reading CityMoneyfields

15:00

Fleet TownBaffins Milton Rovers

15:00

AFC BournemouthBracknell Town

15:00

BinfieldLymington Town

15:00

Thatcham TownAndover New Street

15:00

Basingstoke TownWestfield

15:00

KnaphillFareham Town

15:00

Plymouth ParkwayPaulton Rovers

15:00

Yate TownExmouth Town

15:00

Bridgwater TownBrislington

15:00

CribbsBideford

15:00

Clevedon TownBristol Manor Farm

15:00

TavistockFrome Town

15:00

Shepton MalletMelksham Town

15:00

Bradford TownLarkhall Athletic

15:00

StreetWilland Rovers

15:00

BittonMangotsfield United

15:00

 

CharleroiBrugge

18:00

CercleWaasland-Beveren

20:00

Sint-TruidenZulte Waregem

20:00

OostendeMechelen

20:30

 

Botev PVitosha

18:00

LevskiLokomotiv

20:30

 

RákócziZalaegerszegi TE

18:00

HonvédDebrecen

18:00

DiósgyőrMezőkövesd-Zsóry

18:00

KisvárdaÚjpest

18:00

PaksMOL Fehérvár

18:00

 

HoffenheimWerder

15:30

FortunaBayer 04

15:30

Mainz 05Borussia M

15:30

AugsburgUnion

15:30

Paderborn 07Freiburg

15:30

Schalke 04Bayern

18:30

 

Willem IIEmmen

18:30

Heracles AlmeloVitesse

19:45

HeerenveenTwente

20:45

 

ChikhuraLokomotivi

17:00

DilaTorpedo

20:00

 

ÍAÍBV

16:00

 

Atlético OsasunaEibar

17:00

Real MadridReal Valladolid

19:00

Celta de VigoValencia

21:00

GetafeAthletic

21:00

 

ParmaJuventus

18:00

FiorentinaNapoli

20:45

 

METTA/LUValmiera

17:00

FK LiepājaVentspils

19:00

 

StumbrasŽalgiris K

0:3

 

RosenborgStabæk

18:00

 

CracoviaArka

15:00

LechiaŚląsk

17:30

RakówLech

20:00

 

Santa ClaraBelenenses

15:30

BenficaPorto

19:00

BoavistaPaços de Ferreira

21:30

 

Crvena ZvezdaČukarički

*

Mladi RadnikPartizan

*

VoždovacMladost

20:00

JavorNapredak

20:00

ProleterVojvodina

20:00

RadFK Mačva

20:00

 

DomžaleAluminij

18:00

OlimpijaMura

20:15

 

DijonBordeaux

20:00

AmiensNantes

20:00

AngersMetz

20:00

BrestReims

20:00

 

SlavenVaraždin

19:00

InterLokomotiva

21:00

 

BudućnostZeta

17:00

GrbaljPetrovac

17:00

TitogradKom

17:00

SutjeskaPodgorica

17:00

IskraRudar

17:00

 

Mladá BoleslavDynamo

16:30

FastavKarviná

17:00

PříbramBaumit

17:00

SlaviaBohemians 1905

19:30

 

SiriusÖrebro

16:00

 

Hamilton AcademicalMotherwell

15:00

HibernianSt. Johnstone

15:00

KilmarnockAberdeen

15:00

Ross CountyLivingston

15:00

 

Nõmme KaljuLevadia

16:00

TransFlora

18:30

 

Gimnasia y EsgrimaDefensa y Justicia

13:15

Vélez SársfieldNewell's Old Boys

15:30

Rosario CentralPatronato

17:45

IndependienteColón

20:00

 

Atlético MineiroBahia

11:00

GrêmioAtlético Paranaense

17:00

 

New York CityNew York Red Bulls

19:00

San Jose EarthquakesVancouver Whitecaps

19:00

New England RevolutionChicago Fire

19:30

Philadelphia UnionDC United

19:30

TorontoMontreal Impact

19:30

Real Salt LakeColorado Rapids

20:00

Local time

Yesterday, August 22

MalmöBnei Yehuda

3:0

Ararat-ArmeniaF91

2:1

FeyenoordHapoel Be`er Sheva

3:0

BragaSpartak Moscow

1:0

LinfieldQarabağ

3:2

CelticAIK

2:0

KøbenhavnRiga FC

3:1

SūduvaFerencváros

0:0

AstanaBATE

3:0

Legia WarszawaRangers

0:0

LudogoretsMaribor

0:0

GentRijeka

2:1

PSVApollon

3:0

AZAntwerp

1:1

StrasbourgEintracht Frankfurt

1:0

TorinoWolverhampton Wanderers

2:3

AÉKTrabzonspor

1:3

EspañolZorya Lugansk

3:1

PartizanMolde

2:1

SlovanPAÓK

1:0

SteauaVitória Guimarães

0:0

River PlateCerro Porteño

2:0

CorinthiansFluminense

0:0

 

Cherkashchyna-AkademiyaBalkany

3:0

 

Sporting Kansas CityMinnesota United

1:0

International tournaments

Current

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru