Ukraine

FIFA rank: 24
UEFA league rank: 12

National stadium: Olimpiysky NSC

Last results
Fixtures

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats World Cup - overall stats
World Cup 2022. Qualifying tournament, Europe - Group D
World Cup 2018. Qualifying tournament, Europe - Group I - place 3
World Cup 2014. Qualifying tournament, Europe - Playoff
World Cup 2010. Qualifying tournament, Europe - Playoff
World Cup 2006. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 2006. Qualifying tournament, Europe - Group 2 - place 1
World Cup 2002. Qualifying tournament, Europe - Playoff
World Cup 1998. Qualifying tournament, Europe - Playoff

Overall stats European championship - overall stats
European Football Championship 2020. Final tournament - Quarterfinals
European Football Championship 2020. Qualifying tournament - Group B - place 1
European Football Championship 2016. Final tournament - Group C - place 4
European Football Championship 2016. Qualifying tournament - Play-off
European Football Championship 2012. Final tournament - Group D - place 3
European Football Championship 2008. Qualifying tournament - Group B - place 4
European Football Championship 2004. Qualifying tournament - Group 6 - place 3
European Football Championship 2000. Qualifying tournament - Playoff
European Football Championship 1996. Qualifying tournament - Group 4 - place 4

Overall stats Cyprus International Tournament - overall stats
Cyprus International Tournament 2011 - Winner
Cyprus International Tournament 2009 - Winner
Cyprus International Tournament 2001 - place 4

Overall stats UEFA Nations League - overall stats
UEFA Nations League 2020/21. League A - Group 4 - place 4
UEFA Nations League 2018/19. League B - Group 1 - place 1

Overall stats Friendly internationals - overall stats
2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1994 1993 1992

Clubs:

ADOMS (Kremenchuk)
Advis-Khutrovyk (Hmelnitsky)
AFSK (Kyiv)
Ahrobiznes (Volochysk)
Ahrobiznes TSK (Romny)
Ahrotekhservis (Sumy)
Alians (Lypova Dolyna)
Antratsyt (Kirovske)
Arsenal (Kharkiv)
Arsenal-2 (Kyiv)
Arsenal-Kiev (Kiev)
Arsenal-Kyivshchyna (Bila Tserkva)
Artaniya (Ochakiv)
Avanhard (Bziv)
Avanhard (Merefa)
Avanhard (Zhovti Vody)
Avanhard-2 (Kramatorsk)
Baktyanets (Badalove)
Balkany (Zorya)
Barsa (Sumy)
Bastion (Illichivsk)
Batkivshchyna (Pervomayske)
Berehvideyk (Berehove)
Berkut (Bedevlya)
Beskyd (Nadvirna)
Blaho (Blahoyeve)
Borisfen (Borispil)
Borisfen-2 (Borispil)
Bukovyna (Chernivtsy)
Burevisnyk-Elbrus (Kirovohrad)
Chaika (Okhotnykove)
Chaika (Petropavlivska Borshchahivka)
Chaika (Sevastopol)
Cherkashchyna (Bilozirya)
Cherkasky-Dnipro-2-Akademiya (Cherkasy)
Chernihiv (Chernihiv)
Chornohora-Nika (Ivano-Frankivsk)
Chornomorets (Odesa)
Chornomorets-2 (Odesa)
CSKA (Kiev)
CSKA-2 (Kiev)
Demnya (Demnya)
Desna (Chernigiv)
Desna-2 (Chernigov)
Dinamo (Khmelnytskyi)
Dinaz (Vyshhorod)
Dnipro (Cherkasy)
Dnipro-1 (Dnipro)
Dnipro-2 (Dnipropetrovsk)
Dnipro-3 (Dnipropetrovsk)
Dnipro-75 (Dnipropetrovsk)
Dnister (Zalishchiky)
Druzhba (Mahdalynivka)
Druzhba-Nova (Varva)
Dynamo (Kiev)
Dynamo (Luhansk)
Dynamo (Lviv)
Dynamo (Odessa)
Dynamo (Saky)
Dynamo (Slavyansk)
Dynamo (Vysokopillya)
Dynamo-2 (Kiev)
Dynamo-3 (Kiev)
Dyzelyst (Tokmak)
EKO-Servis (Rivne)
Electron (Romny)
Elektrometalurh-NZF (Nikopol)
Enerhetyk (Burshtyn)
Enerhiya (Mykolaiv)
Enerhiya (Nova Kahovka)
Enerhiya (Yuzhnoukrainsk)
Epitsentr (Dunaivtsi)
FC Karlivka (Karlivka)
Feniks-Illichovets (Kalinino)
Fenix (Pidmonastyr)
FK Bakhmach (Bakhmach)
FK Berdiansk (Berdiansk)
FK Berezhany (Berezhany)
FK Bucha (Bucha)
FK Cherkasy-2 (Cherkasy)
FK Chernyakhiv (Chernyakhiv)
FK Chortkiv (Chortkiv)
FK Dnipro (Dnipro)
FK Kalush (Kalush)
FK Kharkiv (Kharkiv)
FK Kharkiv-2 (Kharkiv)
FK Kolomyia (Kolomyia)
FK Korosten (Korosten)
FK Kramatorsk (Kramatorsk)
FK Krasyliv (Krasyliv)
FK Lozova (Lozova)
FK Lubny (Lubny)
FK Lviv (Lviv)
FK Lviv (Lviv)
FK Lviv-2 (Lviv)
FK Mariupol (Mariupol)
FK Mykolaiv (Mykolaiv)
FK Mynai (Mynai)
FK Myrhorod (Myrhorod)
FK Nikopol (Nikopol)
FK Odesa (Odesa)
FK Oleksandriya (Oleksandriya)
FK Perechyn (Perechyn)
FK Poltava (Poltava)
FK Sambir (Sambor)
FK Sevastopol (Sevastopol)
FK Sevastopol-2 (Sevastopol)
FK Sharhorod (Sharhorod)
FK Slavutych (Slavutych)
FK Sokal (Sokal)
FK Sumy (Sumy)
FK Ternopil (Ternopil)
FK Trostianets (Trostianets)
FK Uzhhorod (Uzhhorod)
FK Vovchansk (Vovchansk)
FK Zhydachiv (Zhydachiv)
Frunzrenets-Liha-99 (Sumy)
Goverla (Uzhgorod)
Halychyna (Drohobych)
Halychyna (Lviv)
Haray (Zhovkva)
Hazovyk-KhGV (Kharkiv)
Hazovyk-Khurtovyna (Komarno)
Hirnyk (Khartsyzk)
Hirnyk (Kryvyi Rih)
Hirnyk (Pavlohrad)
Hirnyk (Rovenky)
Hirnyk (Sosnivka)
Hirnyk-Illichovets (Komsomolske)
Hirnyk-Sport (Horishni Plavni)
Hvardiyets (Hvardiyske)
IgroServis (Simferopol)
Ikva (Mlyniv)
Illichovets-2 (Mariupol)
Impuls (Kamyanets-Podilskyi)
Ingulets (Petrove)
Ingulets-2 (Petrove)
Intehral (Vinnytsia)
Inter (Boyarka)
Inturist (Yalta)
Irpin (Horenychy)
Karpaty (Chernivtsi)
Karpaty (Halych)
Karpaty (Lviv)
Karpaty (Mukachevo)
Karpaty (Yaremche)
Karpaty-2 (Lviv)
Keramik (Baranivka)
Kharchovyk (Bilozerka)
Kharchovyk (Popivka)
Khatobudivnyk (Chernihiv)
Khimik (Cherkasy)
Khimik (Krasnoperekopsk)
Khimik (Severodonetsk)
Khimik (Vinnytsia)
Khimmash (Korosten)
Khurtovyk (Tysmenytsia)
Knjazha-2 (Shchaslyve)
Knyazha (Shchaslyve)
Kobra (Kharkiv)
Kolos (Amvrosiivka Region)
Kolos (Karapyshi)
Kolos (Kovalivka)
Komunalnyk (Lugansk)
Kovel-Volyn (Kovel)

Kremin (Kremenchuk)
Krok (Zhytomyr)
Krymteplytsya (Molodizhne)
Krystal (Dubno)
Krystal (Kherson)
Krystal (Oleksandriya)
Krystal (Parkhomivka)
Kryvbas (Kryvyi Rih)
Kryvbas-2 (Kryvyi Rih)
Lada (Chernivtsi)
Livyi Bereh (Kyiv)
LNZ (Cherkasy)
Lokomotyv (Dvorichna)
Lokomotyv (Konotop)
Lokomotyv (Rivne)
Lokomotyv (Znamianka)
Lyubomyr (Stavyshche)
Mashynobudivnyk (Druzhkivka)
Medik (Morshin)
Metalist (Irshava)
Metalist (Kharkiv)
Metalist 1925 (Kharkiv)
Metallist (Kharkiv)
Metalurh (Kryvyi Rih)
Metalurh (Novomoskovsk)
Metalurh (Zaporizhzhya)
Metalurh D (Donetsk)
Metalurh-2 (Donetsk)
Metalurh-2 (Zaporizhzhya)
MFK Mykolaiv (Mykolaiv)
MFK Mykolaiv-2 (Mykolaiv)
MFK Zhytomyr (Zhytomyr)
Molniya (Severodonetsk)
More (Feodosiya)
Munkacs (Mukacheve)
Myr (Hornostayivka)
Nafkom (Brovary)
Naftokhymyk (Kremenchuk)
Naftovyk (Dolyna)
Naftovyk (Kremenchuk)
Naftovyk-Ukrnafta (Okhtyrka)
Nove Zhyttya (Andriivka)
NPGU-Makiivvuhillya (Makeevka)
Nyva (Bershad)
Nyva (Nechayane)
Nyva (Terebovlya)
Nyva (Vinnytsya)
Nyva T (Ternopol)
Nyva V (Vinnytsya)
Nyva-Kosmos (Myronivka)
Nyva-Viktor (Novomykolaivka)
Obolon (Kiev)
Obolon-2 (Kiev)
Obolon-Brovar (Kyiv)
Obolon-Brovar-2 (Bucha)
ODEK (Orzhiv)
Olimpiya (Savyntsi)
Olkom (Melitopol)
Olympik (Donetsk)
Olympik (Kharkiv)
Olympik (Kirovohrad)
Orbita (Zaporizhzhya)
Oskil (Kupyansk)
Palmira (Odesa)
Papirnyk (Malyn)
Papirnyk (Poninka)
Peremoha (Dnipro)
Pervomayets (Pervomaisk)
Pidhirya (Storozhynets)
Pidshypnyk (Lutsk)
Podillya (Khmelnytskyi)
Podillya (Kyrnasivka)
Polihraftekhnika-Krystal (Oleksandriya)
Polissya (Zhytomyr)
Portovik (Kerch)
Portovyk (Illichovsk)
Prikarpattya-2 (Ivano-Frankivsk)
Prometey (Dniprodzerzhynsk)
Prykarpattya (Ivano-Frankivsk)
Prykarpattya (Ivano-Frankivsk)
Ratusha (Kamianets-Podilskyi)
Rava (Rava Ruska)
Real (Odesa)
Real Pharma (Odesa)
Rekord+ (Yalta)
Ros (Bila Tserkva)
Rotor (Cherkasy)
Rubikon (Kyiv)
Rukh (Vynnyky)
Rus (Khust)
Rybak-Dorozhnik (Odesa)
SDYuShOR-Metalurh (Zaporizhia)
Shahtar (Donetsk)
Shahtar (Horlivka)
Shahtar (Lugansk)
Shahtar (Stahanov)
Shahtar (Sverdlovsk)
Shakhtar (Konotop)
Shakhtar (Shakhtarsk)
Shakhtar-2 (Donetsk)
Shakhtar-3 (Donetsk)
SK Kakhovka (Kakhovka)
SK Poltava (Poltava)
SKA Odesa (Odesa)
SKA-Lotto (Odesa)
SKA-Orbita (Lviv)
SKAD-Yalpuh (Bolhrad)
Skala (Stryi)
Skala (Stryi)
Skify (Lviv)
Skoruk (Tomakivka)
Slovkhlib (Slovyansk)
Sokil (Lviv)
Sokil (Zolochiv)
Sokil-Orion (Velyki Hai)
Spartak (Ivano-Frankivsk)
Spartak (Okhtyrka)
Spartak (Sumy)
Sportinvest (Kryvyi Rih)
Stal (Alchevsk)
Stal (Kamianske)
Stal-2 (Alchevsk)
Sudnobudivnyk (Mykolaiv)
Surozh (Sudak)
Tavriya (Novotroitske)
Tavriya (Simferopil)
Techno-Center (Rohatyn)
Temp (Shepetovka)
Temp-2 (Shepetivka)
Temp-ADVIS (Khmelnytsky)
Tiras-2500 (Bilhorod-Dnistrovskyi)
Torpedo (Zaporizhzhya)
Transimpeks-Ros-2 (Terezyne)
Tytan (Armyansk)
Tytan (Donetsk)
UkrAhroKom (Holovkivka)
Vahonobudivnyk (Kremenchuk)
Velta (Poltava)
Veres (Rivne)
Viktor (Zaporizhia)
Viktoriya (Mykolaivka)
Vodnyk (Mykolaiv)
Volyn (Lutsk)
Volyn-2 (Lutsk)
Vorskla (Poltava)
Vorskla-2 (Poltava)
VPK-Ahro (Mahdalynivka)
Vuhlyk (Bilozerske)
Vuhlyk (Dymytrov)
Yalynka (Velyky Bychkiv)
Yarud (Mariupol)
Yavir (Smila)
Yavir-Volynlis (Tsuman)
Yednist (Plysky)
Yednist-2 (Plysky)
Yugostal (Yenakiieve)
Zakarpattya-2 (Uzhgorod)
Zhemchuzhina (Odessa)
Zhemchuzhyna (Yalta)
Zhytychi (Zhytomyr)
Zirka (Kropyvnytskyi)
Zirka-2 (Kirovohrad)
Zorya (Khorostkiv)
Zorya (Lugansk)

Football calendar
Now in database:

Years:150
Tourneys:9 337
Matches:1 062 141
Clubs:11 103
National teams:259
Stadiums:9 792
Site news
16.09.2021
current

Semifinal & Final of the
Copa do Brasil 2021
added

Fixtures
Ukraine 2021/22

Day 2

01.08

Obolon - Alians

17:00*

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, September 20

Al MuharraqAl Ahed

18:15

 

RubinZenit

18:30

UralLokomotiv

18:30

CSKASpartak

19:30

 

VelesRotor

18:30

 

FK TuapseSKA

14:00

 

FK UzhhorodNyva T

16:15

 

RubikonLyubomyr

16:00

 

QarabağSumqayıt

19:00

 

AlashkertNoravank

16:00

 

QizilqumAGMK

19:00

TuronNavbahor

19:00

 

KobuletiDinamo Tb

16:00

SamtrediaTorpedo

16:00

TelaviDinamo Bt

19:00

DilaSaburtalo

19:00

LokomotiviSamgurali

21:00

 

HKStjarnan

19:15

 

BarcelonaGranada

21:00

 

UdineseNapoli

20:45

 

BenficaBoavista

19:00

BragaTondela

21:15

 

AIKGöteborg

19:00

HammarbyVarbergs

19:00

 

Gimnasia y EsgrimaUnión

13:30

LanúsNewell's Old Boys

15:45

Rosario CentralSan Lorenzo de Almagro

18:00

Defensa y JusticiaBanfield

20:15

 

Cuiabá Esporte ClubeFluminense

20:00

Local time

Yesterday, September 18

 

FK UfaFK Khimki

3:2

Krylia SovetovFK Rostov

4:2

AkhmatFK Krasnodar

0:2

 

Alania-2Legion-Dynamo

0:2

AnzhiSpartak-Nalchik

2:0

FK ForteFK Yessentuki

6:0

Kuban-HoldingBiolog-Novokubansk

2:1

Dynamo MkhChernomorets

3:0

DruzhbaMashuk-KMV

1:1

 

Zenit-2Baltika-BFU

2:1

FK ChitaKrasava

1:2

KairatFK Tver

0:6

Dynamo SPbLeningradets

1:3

 

Znamya TrudaOlimp-Dolgoprudny-2

1:2

FK VolnaTorpedo Vl

0:1

FK MuromLokomotiv-Kazanka

0:1

 

FK Khimki-MZnamya

1:2

MetallurgKvant

2:1

SaturnFK Saransk

1:3

SKA-Khabarovsk-2FK Strogino

4:1

 

FK RyazanFakel-M

1:1

Zenit PenzaFK Kaluga

1:0

SokolSalyut-Belgorod

5:0

Dynamo BrAvangard

0:0

 

Ural-2Lada-Tolyatti

4:3

FK Orenburg-2Zvezda

0:0

FK ChelyabinskVolga

1:3

NostaFK Tyumen

1:1

 

InguletsKolos

0:2

Dnipro-1Veres

1:0

FK MariupolShahtar

0:5

DynamoFK Oleksandriya

1:0

 

PrykarpattyaKryvbas

1:1

VolynVPK-Ahro

1:0

ObolonFK Kramatorsk

17:45*

 

DinazNyva V

2:0

ChernihivBukovyna

0:0

KarpatyKarpaty

4:0

 

EnerhiyaSkoruk

0:0

FK VovchanskYarud

1:1

FK NikopolFK Poltava

1:1

BalkanyPeremoha

0:1

FK TrostianetsViktoriya

0:1

Real PharmaTavriya

0:3

 

QəbələSəbail

5:0

ZiraSabah

1:1

 

FK SlutskFK Homel

1:4

Dynamo BrSlavia

0:3

BATEShakhtsyor

1:0

 

ZhetysuAkzhayik

2:2

AstanaAqtöbe

2:1

CaspiyAtyrau

2:1

TuranOrdabasy

1:1

 

Dinamo-AutoFlorești

1:0

 

RiedWolfsberg

3:3

Austria WRheindorf Altach

0:0

Admira WackerHartberg

1:1

 

Wolverhampton WanderersBrentford

0:2

BurnleyArsenal

0:1

LiverpoolCrystal Palace

3:0

Manchester CitySouthampton

0:0

Norwich CityWatford

1:3

Aston VillaEverton

3:0

 

Hull CitySheffield United

1:3

Cardiff CityAFC Bournemouth

0:1

Derby CountyStoke City

2:1

BarnsleyBlackburn Rovers

0:0

FulhamReading

1:2

MiddlesbroughBlackpool

1:2

MillwallCoventry City

1:1

Huddersfield TownNottingham Forest

0:2

Luton TownSwansea City

3:3

Peterborough UnitedBirmingham City

3:0

Preston North EndWest Bromwich Albion

1:1

Queens Park RangersBristol City

1:2

 

Sutton Common RoversJersey Bulls

2:2

ChorleySouthport

2:2

York CityHebburn Town

3:0

MarineWarrington Town

3:0

Atherton CollieriesWitton Albion

3:1

Squires GatePontefract Collieries

2:3

GatesheadBradford Park Avenue

6:2

Blyth SpartansUnited of Manchester

1:1

ColneGuiseley

0:1

DarlingtonChester

0:0

Curzon AshtonStockton Town

4:0

AFC FyldeSpennymoor Town

1:1

City of LiverpoolFarsley Celtic

3:0

Morpeth TownLancaster City

4:1

Mossley AFCRadcliffe

1:2

Prescot CablesWhitby Town

0:3

Runcorn LinnetsBamber Bridge

3:1

Marske UnitedSouth Shields

3:0

LeamingtonStone Old Alleynians

3:1

Belper TownTamworth

0:5

Bromsgrove SportingWorksop Town

6:0

Brackley TownCoalville Town

4:2

Sporting KhalsaKidderminster Harriers

1:3

BuxtonRushall Olympic

4:0

Boston UnitedCorby Town

6:0

Nantwich TownBanbury United

1:2

A.F.C. Telford UnitedStamford

1:2

Spalding UnitedKettering Town

1:1

Hanley TownChasetown

2:1

Bedworth UnitedLong Eaton United

1:3

Halesowen TownHandsworth

1:3

Cleethorpes TownAlfreton Town

1:0

MickleoverBasford United

1:3

Stratford TownNuneaton Town

4:0

Braintree TownBillericay Town

1:2

AFC HornchurchWalthamstow

4:1

BarkingAFC Dunstable

1:3

Norwich UnitedMildenhall Town

3:2

East Thurrock UnitedNeedham Market

2:2

AFC SudburyStowmarket Town

0:0

Wingate & FinchleyBaldock Town

3:0

Concord RangersSt Albans City

0:0

Chelmsford CityLittle Oakley

2:1

Kings LangleyLeiston

1:1

WareHemel Hempstead Town

2:2

Bedford TownWelwyn Garden City

1:3

Enfield TownHadley

1:1

Hitchin TownCheshunt

0:3

Great Wakering RoversPeterborough Sports

3:5

Ashford TownFolkestone Invicta

2:7

Abbey RangersMarlow

0:2

Chertsey TownChesham United

1:0

Carshalton AthleticEbbsfleet United

1:2

Chichester CityMaidstone United

1:3

Phoenix SportsRedhill

1:3

Broadfields UnitedHastings United

2:3

Burgess Hill TownDorking Wanderers

0:4

KingstonianHorsham

1:1

MersthamMargate

4:1

Hanwell TownEastbourne Borough

0:2

Beaconsfield TownHavant & Waterlooville

3:5

Slough TownWhitehawk

1:3

DartfordHythe Town

5:1

Metropolitan PoliceFarnborough

1:1

Dulwich HamletBedfont Sports

0:1

Hayes & Yeading UnitedTonbridge Angels

5:0

Walton CasualsHampton & Richmond Borough

0:3

LeatherheadCorinthian-Casuals

0:0

Welling UnitedHarrow Borough

0:2

Cirencester TownHamworthy United

3:1

Tiverton TownSholing

1:3

Basingstoke TownWimborne Town

3:4

Frome TownOxford City

2:1

Poole TownChippenham Town

1:1

Weston-super-MareTaunton Town

5:1

ShaftesburyBath City

0:1

Hungerford TownTruro City

1:0

Yate TownGosport Borough

2:0

Lymington TownHereford

2:2

Bishop's StortfordBowers & Pitsea

0:2

Aylesbury UnitedBishop's Cleeve

5:1

 

OostendeBeerschot

3:1

MechelenOud-Heverlee

2:0

Union Saint-GilloiseZulte Waregem

2:1

CharleroiBrugge

0:1

 

Cherno MoreLokomotiv

1:1

LevskiCSKA 1948

0:0

 

BayernBochum

7:0

Mainz 05Freiburg

0:0

AugsburgBorussia M

1:0

ArminiaHoffenheim

0:0

KölnRB Leipzig

1:1

 

HeerenveenFortuna

1:0

Willem IIGroningen

2:1

AjaxCambuur

9:0

UtrechtWaalwijk

2:2

 

Rayo VallecanoGetafe

3:0

AtléticoAthletic

0:0

ElcheLevante

1:1

AlavésAtlético Osasuna

0:2

 

GenoaFiorentina

1:2

InterBologna

6:1

SalernitanaAtalanta

0:1

 

DžiugasŽalgiris V

2:1

BangaŽalgiris K

2:3

 

KristiansundHaugesund

3:2

OddLillestrøm

2:3

 

Wisła PJagiellonia

3:0

PogońCracovia

1:1

RadomiakŚląsk

1:1

LechiaPiast

1:0

 

FamalicãoMarítimo

0:0

BelenensesGil Vicente

1:1

AroucaVitória

2:2

 

ČukaričkiSpartak

2:1

ProleterMladost

2:3

VoždovacRadnički 1923

1:2

 

DomžaleRadomlje

2:0

OlimpijaCelje

1:0

 

LensLille

1:0

Saint-ÉtienneBordeaux

1:2

 

SlavenIstra 1961

1:1

ŠibenikLokomotiva

2:1

 

RudarZeta

2:0

IskraPodgorica

4:2

 

SlováckoFastav

3:0

SlovanMladá Boleslav

2:1

ViktoriaDynamo

2:1

 

DegerforsSirius

1:2

MalmöDjurgårdens

1:1

HäckenMjällby

0:0

 

AberdeenSt. Johnstone

0:1

HibernianSt. Mirren

2:2

Ross CountyHearts

2:2

 

LegionTulevik

3:1

KuressaareVaprus

6:0

LevadiaTrans

3:0

 

Godoy CruzSarmiento

1:1

Vélez SársfieldAldosivi

3:2

Racing ClubTalleres

1:2

Atlético TucumánBoca Juniors

1:2

 

ChapecoensePalmeiras

0:2

Atlético ParanaenseJuventude

2:1

Atlético MineiroSport

3:0

BahiaBragantino

1:1

CearáSantos

0:0

 

Atlanta UnitedDC United

3:2

New England RevolutionColumbus Crew

1:1

Minnesota UnitedLos Angeles Galaxy

3:0

AustinSan Jose Earthquakes

3:4

CincinnatiNew York City

1:2

TorontoNashville

2:1

Real Salt LakeSeattle Sounders

1:0

Houston DynamoDallas

3:2

Local time

International tournaments

Current

24.03.2021 – 29.03.2022

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Europe

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

24.03.2021 – 30.03.2022

World Cup 2022,
Qualifying tournament, CONCACAF

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

22.06.2021 – 28.05.2022

UEFA Champions League 2021/22

03.08.2021 – 18.05.2022

Europa League 2021/22

06.07.2021 – 25.05.2022

UEFA Europa Conference League 2021/22

23.02.2021 – 20.11.2021

Copa Libertadores 2021

16.03.2021 – 06.11.2021

Copa Sudamericana 2021

07.04.2021 – 27.11.2021

AFC Champions League 2021

07.04.2021 – 05.11.2021

AFC Cup 2021

03.08.2021 – 15.12.2021

CONCACAF League 2021

06.04.2021 – 28.10.2021

CONCACAF Champions League 2021,
Final tournament

10.08.2021 – 22.09.2021

Leagues Cup 2021

© WildSoft 2007-2021 info@wildstat.ru