Smena

Komsomolsk-na-Amure

See also:  Amur (Komsomolsk-na-Amure), USSR

Founded: 1935

Stadium: Avangard Stadium

Other names:

 1936 Ц 1938  Stroitel
 1940 Ц 1946  Krylia Sovetov
 1947 Ц 1956  Dynamo
 1957 Ц 1959  Lokomotiv
 1960 Ц 1977  Avangard
 1977 Ц 1994  Amur
 2000  Smena
 2001  KnAAPO-Smena
 2002 Ц   Smena

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats Russian Cup - overall stats
Russian Cup 2017/18 - 1/32 finals
Russian Cup 2016/17 - 1/128 finals
Russian Cup 2015/16 - 1/64 finals
Russian Cup 2014/15 - 1/16 finals
Russian Cup 2013/14 - 1/256 finals
Russian Cup 2012/13 - 1/128 finals
Russian Cup 2011/12 - 1/64 finals
Russian Cup 2010/11 - 1/128 finals
Russian Cup 2009/10 - 1/128 finals
Russian Cup 2008/09 - 1/16 finals
Russian Cup 2007/08 - 1/32 finals
Russian Cup 2006/07 - 1/256 finals
Russian Cup 2005/06 - 1/128 finals
Russian Cup 2004/05 - 1/256 finals
Russian Cup 2003/04 - 1/128 finals
Russian Cup 2002/03 - 1/32 finals
Russian Cup 1994/95 - 1/256 finals
Russian Cup 1992/93 - 1/256 finals

Overall stats Russia, First division - overall stats

Overall stats Russia, Second division - overall stats

¬ыступлени€ в чемпионате по сезонам:

  -    -  Russia 2017/18, Second division East
  -    -  Russia 2016/17, Second division East - place 4
  -    -  Russia 2015/16, Second division East - place 1
  -    -  Russia 2014/15, Second division East - place 4
  -    -  Russia 2013/14, Second division East - place 3
  -    -  Russia 2012/13, Second division East - place 5
  -    -  Russia 2011/12, Second division East - place 8
  -    -  Russia 2010, Second division East - place 7
  -    -  Russia 2009, Second division East - place 6
  -    -  Russia 2008, Second division East - place 2
  -    -  Russia 2007, Second division East - place 4
  -    -  Russia 2006, Second division East - place 5
  -    -  Russia 2005, Second division East - place 6
  -    -  Russia 2004, Second division East - place 6
  -    -  Russia 2003, Second division East - place 5
  -    -  Russia 2002, Second division East - place 10
  -    -  Russia 1994, Second league East - place 9
  -    -  Russia 1993, Second league Zone 7 - place 13
  -  Russia 1992, first league East - place 16 ↓ 

Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 786
Matches:1 013 143
Clubs:10 697
National teams:259
Stadiums:9 375
Site news
17.08.2018
current

Second round of the Football
League Cup 2018/19
added

06.08.2018
current

Play-off round of the
Europa League 2018/19
added

Fixtures
Russian Cup 2018/19

1/32 finals

22.08

Luch (Vladivostok) - SKA-Khabarovsk (Khabarovsk)

22.08

FK Tyumen (Tyumen) - Sibir (Novosibirsk)

22.08

Znamya Truda (Orekhovo-Zuevo) - Baltika (Kaliningrad)

22.08

Neftekhimik (Nizhnekamsk) - Mordovia (Saransk)

22.08

Sakhalin (Yuzhno-Sahalinsk) - Zenit (Irkutsk)

17:00

22.08

FK Chelyabinsk (Chelyabinsk) - FK Nizhniy Novgorod (Nizhniy Novgorod)

18:00

22.08

Dynamo (Barnaul) - Tom (Tomsk)

18:30

22.08

Luki-Energiya (Velikiye Luki) - FK Chertanovo (Moscow)

18:30

22.08

FK Kaluga (Kaluga) - FK Tambov (Tambov)

18:30

22.08

Tekstilshchik (Ivanovo) - FK Khimki (Khimki)

18:30

22.08

Dynamo (Bryansk) - Avangard (Kursk)

18:30

22.08

Chernomorets (Novorossiysk) - FK Sochi (Sochi)

18:30

22.08

Syzran-2003 (Syzran) - Rotor (Volgograd)

19:00

22.08

Volgar (Astrakhan) - Fakel (Voronezh)

19:00

22.08

Chaika (Peschanokopskoye) - FK Armavir (Armavir)

19:00

22.08

Torpedo (Moscow) - Shinnik (Yaroslavl)

19:30

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, August 17

GrenadaJamaica

20:00

EspéranceAl-Ahly Cairo

20:00

ES SétifTP Mazembe

20:00

Horoya ACTogo-Port

16:00

Wydad CasablancaMamelodi Sundowns

20:00

 

AnzhiFK Orenburg

19:30

 

Arsenal-KievChornomorets

19:00

 

MFK MykolaivPrykarpattya

18:00

 

KrystalReal Pharma

17:30

 

DneprNeman

19:00

 

BunyodkorSoʼgʼdiyona

20:30

BuxoroLokomotiv

20:30

NeftchiQoʼqon 1912

20:30

FK OlmaliqMetallurg

20:30

 

Birmingham CitySwansea City

19:45

 

AnderlechtMouscron-Péruwelz

20:30

 

SlaviaDunav

18:30

Cherno MoreBeroe

20:45

 

DebrecenMTK

20:00

 

GroningenWillem II

20:00

 

SioniKolxet`i 1913

17:30

 

GironaReal Valladolid

20:15

Real BetisLevante

22:15

 

CracoviaZagłębie L

18:00

MiedźKorona

20:30

 

AvesTondela

20:30

 

NapredakCrvena Zvezda

20:00*

 

ReimsLyon

20:45

 

DinamoOsijek

20:00

 

DuklaSlovácko

18:30

 

SiriusDalkurd

19:00

 

TransTulevik

19:00

KuressaareTammeka

19:30

Local time

Yesterday, August 15

GuatemalaCuba

3:0

Real MadridAtlético Madrid

2:4 aet

Deportes TemucoSan Lorenzo de Almagro

1:0

Los MillonariosGeneral Diaz

4:0

 

AtlantasŽalgiris K

0:1

 

TitogradBudućnost

1:0

ZetaIskra

1:3

GrbaljRudar

0:1

MornarLovćen

2:4

SutjeskaPetrovac

2:1

 

Cruzeiro (Belo Horizonte)Santos (Santos)

1:2
pen. 3:0

Flamengo (Rio de Janeiro)Grêmio (Porto Alegre)

1:0

Chapecoense (Chapecó)Corinthians (São Paulo)

0:1

 

TorontoVancouver Whitecaps

5:2

 

Los AngelesReal Salt Lake

2:0

DC UnitedPortland Timbers

4:1

 

Shanghai SIPGGuangzhou R&F

3:1

Shandong Luneng TaishanHebei China Fortune

3:1

Beijing RenheChangchun Yatai

1:3

Jiangsu SuningChongqing Dangdai Lifan

0:0

Tianjin QuanjianTianjin Teda

0:0

Henan JianyeGuangzhou Evergrande Taobao

0:5

Shanghai Greenland ShenhuaGuizhou Hengfeng

3:1

International tournaments

Current

22.03.2017 Ц 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

26.06.2018 Ц 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 Ц 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 Ц 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 Ц 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 Ц 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 Ц 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 Ц 11.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 Ц 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru