USSR, first league 1979 |
| 13.11.1979 | | Alga | | Traktor | | 3:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1979 |
| 01.10.1979 | | Alga | | Torpedo | | 2:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1979 |
| 22.09.1979 | | Alga | | Kuban | | 1:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1979 |
| 04.09.1979 | | Alga | | Shinnik | | 2:1 (1:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1979 |
| 02.06.1979 | | Alga | | Zvezda | | 2:1 (2:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1979 |
| 29.05.1979 | | Alga | | Uralmash | | 2:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1979 |
| 20.05.1979 | | Alga | | Terek | | 2:1 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1979 |
| 02.05.1979 | | Alga | | Kolkhozchi | | 2:1 (1:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1979 |
| 18.04.1979 | | Alga | | Dynamo | | 3:2 (2:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1979 |
| 27.03.1979 | | Alga | | Nistru | | 3:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1975 |
| 30.08.1975 | | Alga | | Nistru | | 2:1 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1975 |
| 29.07.1975 | | Spartak Nalchik | | Alga | | 0:1 (0:0) |
| Nalchik |
USSR, first league 1975 |
| 12.07.1975 | | Pamir | | Alga | | 2:3 (1:0) |
| Dushanbe |
USSR, first league 1975 |
| 13.06.1975 | | Alga | | Uralmash | | 2:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1973 |
| 02.11.1973 | | Alga | | Neftchi | | 1:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1973 |
| 29.10.1973 | | Alga | | Stroitel | | 4:0 (3:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1973 |
| 12.10.1973 | | Tekstilshchik | | Alga | | 1:2 (1:1) |
| Ivanovo |
USSR, first league 1973 |
| 27.08.1973 | | Alga | | Torpedo | | 1:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1973 |
| 01.07.1973 | | Alga | | Pamir | | 1:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1973 |
| 13.04.1973 | | Alga | | Kuzbass | | 1:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1972 |
| 31.10.1972 | | Alga | | Nistru | | 5:1 (2:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1972 |
| 10.10.1972 | | Alga | | Uralmash | | 2:0 (2:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1972 |
| 11.09.1972 | | Alga | | Pakhtakor | | 2:1 (1:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1972 |
| 04.08.1972 | | Shakhtyor Karaganda | | Alga | | 0:5 (0:3) |
| Karagandy |
USSR, first league 1972 |
| 07.07.1972 | | Alga | | Avtomobilist Nalchik | | 2:0 (1:0) |
| Bishkek |
USSR, first league 1972 |
| 03.07.1972 | | Alga | | Spartak Ordzhonikidze | | 2:1 (1:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1972 |
| 25.06.1972 | | Alga | | Stroitel | | 2:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1972 |
| 10.06.1972 | | Nistru | | Alga | | 1:2 (0:2) |
| Chişinău |
USSR, first league 1972 |
| 04.06.1972 | | Alga | | Metallist | | 1:0 |
| Frunze |
USSR, first league 1972 |
| 08.05.1972 | | Alga | | Krivbass | | 4:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1971 |
| 02.11.1971 | | Alga | | Rubin | | 6:2 (5:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1971 |
| 29.10.1971 | | Alga | | Shakhtyor | | 2:1 (2:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1971 |
| 10.10.1971 | | Torpedo | | Alga | | 1:2 (1:0) |
| Kutaisi |
USSR, first league 1971 |
| 18.09.1971 | | Kuzbass | | Alga | | 0:1 (0:0) |
| Kemerovo |
USSR, first league 1971 |
| 02.09.1971 | | Alga | | Tekstilshchik | | 2:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1971 |
| 29.08.1971 | | Alga | | Lokomotiv | | 2:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1971 |
| 25.08.1971 | | Alga | | Shinnik | | 4:1 (1:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1971 |
| 24.07.1971 | | Alga | | Moldova | | 2:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1971 |
| 28.06.1971 | | Alga | | Volgar | | 2:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1971 |
| 23.05.1971 | | Alga | | Pamir | | 2:0 |
| Frunze |
USSR, first league 1971 |
| 17.05.1971 | | Alga | | Metallist | | 1:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1971 |
| 30.04.1971 | | Dynamo | | Alga | | 0:1 (0:0) |
| Leningrad |
USSR, first league 1971 |
| 06.04.1971 | | Alga | | Kuzbass | | 1:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, first group A 1970 |
| 04.11.1970 | | Alga | | Daugava | | 1:0 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first group A 1970 |
| 27.10.1970 | | Alga | | Zhalgiris | | 2:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first group A 1970 |
| 03.10.1970 | | Alga | | SKA Khabarovsk | | 1:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first group A 1970 |
| 04.09.1970 | | Alga | | Volgar | | 4:1 (1:0) |
| Frunze |
USSR, first group A 1970 |
| 31.08.1970 | | Alga | | Stroitel | | 3:0 (2:0) |
| Frunze |
USSR, first group A 1970 |
| 25.07.1970 | | Alga | | Pamir | | 3:1 (3:1) |
| Frunze |
USSR, first group A 1970 |
| 25.06.1970 | | Alga | | Lokomotiv Tbilisi | | 3:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first group A 1970 |
| 17.06.1970 | | Alga | | Kuban | | 2:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, first group A 1970 |
| 13.05.1970 | | Alga | | Rubin | | 1:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first group A 1970 |
| 28.04.1970 | | Kairat | | Alga | | 1:2 (1:0) |
| Almaty |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 02.10.1969 | | Alga | | Daugava | | 2:0 (2:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 05.09.1969 | | Alga | | Politotdel | | 2:1 |
| Frunze |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 30.08.1969 | | Alga | | Zarafshan | | 1:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 26.08.1969 | | Alga | | Stroitel Ashkhabad | | 2:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 09.07.1969 | | Alga | | Moldova | | 1:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 10.06.1969 | | Alga | | Vostok | | 2:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 02.06.1969 | | Alga | | Shakhtyor Karaganda | | 1:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 25.05.1969 | | Metallurg Chimkent | | Alga | | 0:1 |
| Chimkent |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 02.05.1969 | | Alga | | Pamir | | 3:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 23.04.1969 | | Alga | | Lokomotiv Tbilisi | | 1:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 13.04.1969 | | Alga | | Dynamo Kirovabad | | 1:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 01.04.1969 | | Meshakhte | | Alga | | 0:1 |
| Tkibuli |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 19.09.1968 | | Alga | | Vostok | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 30.08.1968 | | Alga | | Pamir | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 20.08.1968 | | Rassvet | | Alga | | 1:2 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 20.07.1968 | | Luch | | Alga | | 0:2 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 13.06.1968 | | Stroitel Ashkhabad | | Alga | | 0:1 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 02.06.1968 | | Alga | | Energetik | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 22.05.1968 | | Alga | | Metallurg Chimkent | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 06.05.1968 | | Alga | | Shakhtyor | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 28.04.1968 | | SKA Novosibirsk | | Alga | | 0:1 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 16.04.1968 | | Alga | | Angara | | 1:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 14.10.1967 | | Alga | | Uralmash | | 2:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 08.10.1967 | | Temp | | Alga | | 1:2 (1:1) |
| Barnaul |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 04.10.1967 | | SKA Novosibirsk | | Alga | | 0:1 |
| Novosibirsk |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 30.09.1967 | | Vostok | | Alga | | 1:3 (0:3) |
| Ust-Kamenogorsk |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 26.09.1967 | | Shakhtyor | | Alga | | 0:2 |
| Karagandy |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 13.09.1967 | | Alga | | Politotdel | | 2:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 01.09.1967 | | Alga | | Pamir | | 3:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 27.08.1967 | | Alga | | Energetik | | 4:1 (1:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 16.08.1967 | | Alga | | Lokomotiv Chelyabinsk | | 1:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 18.07.1967 | | Alga | | Temp | | 2:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 13.07.1967 | | Alga | | SKA Novosibirsk | | 4:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 05.07.1967 | | Zvezda Perm | | Alga | | 1:3 |
| Perm |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 26.06.1967 | | Alga | | Vostok | | 3:1 (3:1) |
| Frunze |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 07.05.1967 | | Lokomotiv Chelyabinsk | | Alga | | 0:2 |
| Chelyabinsk |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 28.04.1967 | | Alga | | Luch | | 1:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 25.04.1967 | | Alga | | SKA Khabarovsk | | 3:1 |
| Frunze |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 17.04.1967 | | Alga | | Torpedo | | 6:0 (3:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 13.04.1967 | | Alga | | Kuzbass | | 1:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 21.10.1966 | | Alga | | Stroitel Ashkhabad | | 3:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 17.09.1966 | | Vostok | | Alga | | 0:3 |
| Ust-Kamenogorsk |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 31.08.1966 | | Alga | | Torpedo | | 1:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 26.08.1966 | | Alga | | SKA Novosibirsk | | 4:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 21.08.1966 | | Alga | | Lokomotiv Chelyabinsk | | 1:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 16.08.1966 | | Alga | | Irtysh | | 5:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 23.07.1966 | | Neftyanik | | Alga | | 0:2 |
| Fergana |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 17.07.1966 | | Alga | | Luch | | 3:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 11.06.1966 | | Alga | | Vostok | | 3:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 01.06.1966 | | Stroitel Ashkhabad | | Alga | | 0:4 |
| Ashkhabad |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 07.05.1966 | | Alga | | Temp | | 2:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 27.04.1966 | | Alga | | Zvezda Perm | | 2:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1965, Tournament for places 17-32 |
| 22.11.1965 | | Alga | | Metallurg | | 4:0 |
| |
USSR, second group A 1965, Tournament for places 17-32 |
| 14.11.1965 | | Alga | | Spartak | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1965, Tournament for places 17-32 |
| 10.11.1965 | | Alga | | Trud | | 2:1 (1:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1965, Tournament for places 17-32 |
| 06.11.1965 | | Stroitel | | Alga | | 1:3 |
| Aşgabat |
USSR, second group A 1965, Tournament for places 17-32 |
| 02.11.1965 | | Energetik | | Alga | | 1:3 (1:1) |
| Dushanbe |
USSR, second group A 1965, Tournament for places 17-32 |
| 21.10.1965 | | Alga | | Stroitel | | 2:0 |
| |
USSR, second group A 1965, Tournament for places 17-32 |
| 17.10.1965 | | Alga | | Energetik | | 2:0 |
| |
USSR, second group A 1965, Tournament for places 17-32 |
| 13.10.1965 | | Lokomotiv Tbilisi | | Alga | | 2:3 |
| |
USSR, second group A 1965, Tournament for places 17-32 |
| 01.10.1965 | | Lokomotiv Vinnitsa | | Alga | | 1:3 (1:0) |
| Vinnytsia |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 06.09.1965 | | Alga | | Kairat | | 2:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 01.09.1965 | | Alga | | SKA | | 2:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 24.08.1965 | | Alga | | Politotdel | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 12.08.1965 | | Rostselmash | | Alga | | 1:2 |
| Rostov-on-Don |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 02.08.1965 | | Dynamo Leningrad | | Alga | | 1:2 |
| |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 24.07.1965 | | Alga | | Ararat | | 2:1 |
| Frunze |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 16.06.1965 | | Alga | | Rostselmash | | 2:1 |
| Frunze |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 06.06.1965 | | Kuban | | Alga | | 0:1 |
| |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 25.05.1965 | | Alga | | Karpaty | | 2:0 |
| |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 25.04.1965 | | Alga | | Dynamo Leningrad | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1964, Tournament for places 15-27 |
| 18.11.1964 | | Alga | | Volga | | 3:0 |
| |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 04.07.1964 | | Alga | | Karpaty | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 29.06.1964 | | Alga | | SKA Odessa | | 3:0 (2:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 25.06.1964 | | Alga | | Spartak | | 2:0 |
| |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 21.06.1964 | | Alga | | Trud | | 2:0 |
| |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 21.04.1964 | | Alga | | Ararat | | 2:1 (1:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1963 |
| 25.06.1963 | | Chernomorets | | Alga | | 1:2 (1:1) |
| Odesa |
USSR, second group A 1963 |
| 20.06.1963 | | Alga | | Traktor | | 2:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1963 |
| 19.05.1963 | | Alga | | Kuban | | 3:1 (1:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1963 |
| 12.05.1963 | | Lokomotiv Chelyabinsk | | Alga | | 3:4 (1:2) |
| Chelyabinsk |
USSR, second group A 1963 |
| 07.05.1963 | | Uralmash | | Alga | | 0:1 (0:0) |
| Sverdlovsk |
USSR, second group A 1963 |
| 02.05.1963 | | Alga | | Trudovye Rezervy | | 2:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1963 |
| 27.04.1963 | | Alga | | SKA Novosibirsk | | 1:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1963 |
| 21.04.1963 | | Alga | | Shakhtyor | | 1:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 07.10.1962 | | Alga | | Shakhtyor Karaganda | | 1:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 28.07.1962 | | Alga | | Dynamo Batumi | | 1:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 22.07.1962 | | Alga | | Neftyanik Fergana | | 6:1 |
| Frunze |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 12.07.1962 | | Alga | | Metallurg Chimkent | | 2:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 06.07.1962 | | Neftyanik Fergana | | Alga | | 2:6 |
| Fergana |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 26.06.1962 | | Alga | | Pakhtakor | | 2:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 20.06.1962 | | Alga | | Pamir | | 3:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 06.06.1962 | | Lori | | Alga | | 1:3 |
| Kirovakan |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 06.05.1962 | | Alga | | Khimik Chirchik | | 1:0 |
| |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 27.04.1962 | | Alga | | Stroitel Ashkhabad | | 3:2 |
| Frunze |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 15.10.1961 | | Metallist | | Alga | | 1:3 |
| Dzhambul |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 08.10.1961 | | Alga | | Kopet-dag | | 2:1 |
| Frunze |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 01.10.1961 | | Alga | | Energetik | | 2:1 |
| Frunze |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 10.09.1961 | | Alga | | Start | | 3:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 03.09.1961 | | Alga | | Dynamo Samarkand | | 4:1 |
| Frunze |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 20.08.1961 | | Spartak Fergana | | Alga | | 0:2 |
| Fergana |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 09.08.1961 | | Alga | | Tekstilshchik Kirovabad | | 4:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 02.07.1961 | | Alga | | Metallist | | 2:1 |
| Frunze |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 22.06.1961 | | Alga | | Shakhtyor Karaganda | | 2:1 |
| Frunze |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 04.06.1961 | | Alga | | Spartak Baku | | 2:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 28.05.1961 | | Alga | | Temp Sumgait | | 2:1 |
| Frunze |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 12.05.1961 | | Alga | | Pamir | | 3:2 |
| |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 02.05.1961 | | Metallurg Rustavi | | Alga | | 0:1 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| 09.10.1960 | | Spartak Frunze | | Pamir | | 4:1 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| 01.10.1960 | | Spartak Frunze | | Spartak Fergana | | 4:0 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| 10.09.1960 | | Spartak Frunze | | Shakhtyor Karaganda | | 3:1 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| 04.09.1960 | | Spartak Frunze | | Kopet-dag | | 1:0 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| 16.08.1960 | | Spartak Frunze | | Metallurg Sumgait | | 1:0 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| 30.06.1960 | | Spartak Frunze | | Mekhnat | | 2:0 |
| |
USSR, class B 1959, Zone 6 |
| 11.10.1959 | | Spartak Frunze | | Pakhtakor | | 1:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1959, Zone 6 |
| 17.09.1959 | | Spartak Frunze | | Kolkhozchy | | 1:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1959, Zone 6 |
| 06.09.1959 | | Spartak Frunze | | Metallurg Nizhniy Tagil | | 2:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1959, Zone 6 |
| 26.07.1959 | | Shakhtyor Karaganda | | Spartak Frunze | | 0:2 |
| Karaganda |
USSR, class B 1959, Zone 6 |
| 28.05.1959 | | Spartak Frunze | | Khosilot | | 4:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1959, Zone 6 |
| 10.05.1959 | | Zvezda Perm | | Spartak Frunze | | 1:3 |
| Perm |
USSR, class B 1959, Zone 6 |
| 22.04.1959 | | Spartak Frunze | | Shakhtyor Karaganda | | 3:2 |
| Frunze |
USSR, class B 1959, Zone 6 |
| 18.04.1959 | | Spartak Frunze | | Metallurg Magnitogorsk | | 2:1 |
| Frunze |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 23.10.1958 | | Spartak Frunze | | Shakhtyor Karaganda | | 2:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 19.10.1958 | | Spartak Frunze | | Pamir | | 1:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 12.10.1958 | | Spartak Frunze | | Khosilot | | 6:1 (4:0) |
| Frunze |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 05.10.1958 | | Spartak Frunze | | Kairat | | 1:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 28.09.1958 | | Kolkhozchy | | Spartak Frunze | | 0:2 (0:2) |
| Aşgabat Municipal Stadium |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 14.09.1958 | | Spartak Frunze | | Trudovye Rezervy Tashkent | | 2:1 (1:0) |
| Frunze |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 30.08.1958 | | Spartak Frunze | | Zvezda Perm | | 2:1 (1:0) |
| Frunze |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 26.08.1958 | | Spartak Frunze | | Khimik Berezniki | | 3:2 (2:0) |
| Frunze |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 17.08.1958 | | Spartak Frunze | | Metallurg Nizhniy Tagil | | 4:3 (2:1) |
| Frunze |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 18.04.1958 | | Spartak Frunze | | Metallurg Magnitogorsk | | 3:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 02.10.1957 | | Spartak Frunze | | Lokomotiv Kutaisi | | 3:1 |
| Frunze |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 30.06.1957 | | Neftyanik Baku | | Spartak Frunze | | 1:5 (0:3) |
| Bakı |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 16.05.1957 | | Neftyanik Ufa | | Spartak Frunze | | 0:2 (0:0) |
| Ufa |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 24.04.1957 | | Urozhay Stalinabad | | Spartak Frunze | | 0:2 |
| Stalinabad |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 14.04.1957 | | Spartak Frunze | | Molotov team | | 2:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 07.04.1957 | | Spartak Frunze | | Kairat | | 2:0 (2:0) |
| Frunze |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 31.03.1957 | | Spartak Frunze | | Zenit | | 1:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 28.10.1956 | | Spartak Frunze | | Torpedo Stalingrad | | 4:2 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 12.09.1956 | | Spartak Frunze | | Torpedo Rostov-on-Don | | 2:1 |
| Frunze |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 23.07.1956 | | Spartak Frunze | | Kolkhozchy Stalinabad | | 4:0 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 15.07.1956 | | Spartak Frunze | | Pakhtakor | | 1:0 |
| |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 22.08.1954 | | Iskra | | Molotov team | | 2:1 |
| Frunze |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 20.06.1954 | | Lokomotiv Alma-Ata | | Iskra | | 0:1 (0:0) |
| Almaty |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 09.06.1954 | | ODO Sverdlovsk | | Iskra | | 0:1 |
| Sverdlovsk |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 09.05.1954 | | Iskra | | Spartak Ashkhabad | | 2:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 12.08.1953 | | Leninabad team | | Iskra | | 3:4 |
| Leninabad Leninabad region Stadium |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 29.07.1953 | | Iskra | | Dynamo Alma-Ata | | 3:0 (1:0) |
| Frunze |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 21.07.1953 | | Iskra | | Dynamo Yerevan | | 1:0 (0:0) |
| Frunze |
USSR, class B 1951 |
| 21.10.1951 | | Trudovye Rezervy | | Dynamo Stalinabad | | 4:1 |
| Frunze |
USSR, class B 1951 |
| 18.10.1951 | | Trudovye Rezervy | | Neftyanik | | 3:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1951 |
| 14.10.1951 | | Trudovye Rezervy | | Spartak Ashkhabad | | 7:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1951 |
| 10.10.1951 | | Trudovye Rezervy | | Spartak Uzhgorod | | 4:2 |
| Frunze |
USSR, class B 1951 |
| 04.10.1951 | | Dynamo Alma-Ata | | Trudovye Rezervy | | 1:2 |
| Almaty |
USSR, class B 1951 |
| 09.08.1951 | | Krasnaya Zvezda | | Trudovye Rezervy | | 1:3 |
| Petrozavodsk |
USSR, class B 1951 |
| 28.06.1951 | | Trudovye Rezervy | | Dynamo Alma-Ata | | 1:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1950 |
| 30.09.1950 | | Trudovye Rezervy | | Bolshevik | | +:- |
| Frunze |
USSR, class B 1950 |
| 17.09.1950 | | Trudovye Rezervy | | Dzerzhinets | | 2:1 |
| Frunze |
USSR, class B 1950 |
| 08.09.1950 | | Trudovye Rezervy | | Krasnoye Znamya | | 1:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1950 |
| 04.09.1950 | | Trudovye Rezervy | | Spartak Ashkhabad | | 2:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1950 |
| 25.08.1950 | | Trudovye Rezervy | | Lokomotiv | | 3:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1950 |
| 08.06.1950 | | Kalev | | Trudovye Rezervy | | 1:2 |
| Tallinn |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| | | Alga | | Metallist | | 6:1 |
| |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| | | Khimik Chirchik | | Alga | | 2:3 |
| |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| | | Spartak Baku | | Alga | | -:+ |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| | | Mekhnat | | Spartak Frunze | | 0:1 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| | | Pamir | | Spartak Frunze | | 0:1 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| | | Spartak Fergana | | Spartak Frunze | | 0:3 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| | | Spartak Frunze | | Burevestnik Tbilisi | | 1:0 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| | | Spartak Frunze | | Metallurg Rustavi | | 3:1 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| | | Spartak Frunze | | Tekstilshchik Kirovabad | | 2:1 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| | | Spartak Frunze | | Torpedo Kutaisi | | 2:1 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| | | Kolkhozchy Ashkhabad | | Spartak Frunze | | 0:1 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| | | Spartak Frunze | | Avangard Sverdlovsk | | 1:0 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Zenit Frunze | | Dynamo Alma-Ata | | 2:1 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Zenit Frunze | | DO Minsk | | 2:0 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Lokomotiv Ashkhabad | | Zenit Frunze | | 0:2 |
| |
USSR, second group 1948, Central Asian zone |
| | | Dynamo Stalinabad | | Zenit Frunze | | 1:2 |
| |
USSR, second group 1948, Central Asian zone |
| | | Zenit Frunze | | Lokomotiv Ashkhabad | | 1:0 |
| |
USSR, second group 1948, Central Asian zone |
| | | Zenit Frunze | | Spartak Alma-Ata | | 3:0 |
| |
USSR, second group 1948, Central Asian zone |
| | | Spartak Alma-Ata | | Zenit Frunze | | 0:1 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Zenit Frunze | | Spartak Tashkent | | 2:0 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Zenit Frunze | | ODO Tashkent | | 1:0 |
| |