15.04.1968 < | Football matches for 16.04.1968 | > 17.04.1968 |
Day 3 | |||||||||
Spartak | | Dynamo Moscow | 2:1 (1:0) | ||||||
Moscow |
Day 3 | |||||||||
Azovets | | Volga Kalinin | 1:0 (1:0) | ||||||
Zhdanov | |||||||||
Zhalgiris | | Avtomobilist | 0:1 (0:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Krivbass | | Lokomotiv Kaluga | 0:1 | ||||||
Kryvyi Rih | |||||||||
Moldova | | Dynamo Leningrad | 1:0 | ||||||
Chişinău | |||||||||
Khimik | | Metallugr Tula | 0:2 (0:2) | ||||||
Severodonetsk | |||||||||
SKA Odessa | | Dynamo Tallin | 1:1 | ||||||
18:00 | Spartak Gomel | | Selstroy | 1:2 (1:0) | |||||
Gomel | |||||||||
19:00 | Baltika | | Lokomotiv Vinnitsa | 2:4 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
19:00 | Neman | | Karpaty | 1:1 (1:0) | |||||
Grodno |
Day 3 | |||||||||
Dynamo Stavropol | | Metallurg Kuybyshev | 1:1 (0:1) | ||||||
Stavropol | |||||||||
Dnepr Kremenchug | | Shinnik | 0:0 | ||||||
Kremenchuk | |||||||||
Metallurg Zaporozhye | | Metallist | 1:1 (0:1) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Spartak Nalchik | | Sokol | 1:2 (1:2) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Sudostroitel | | Zvezda Kirovograd | 1:1 (1:0) | ||||||
Mykolaiv | |||||||||
Tavriya | | Metallurg Lipetsk | 4:3 (4:1) | ||||||
Simferopol | |||||||||
18:30 | Avangard | | Zvezda Ryazan | 0:0 | |||||
Zhovti Vody | |||||||||
19:00 | Dnepr Dnepropetrovsk | | Tekstilshchik | 1:0 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
19:00 | Kuban | | Trud | 0:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:00 | SKChF | | Rostselmash | 1:1 (1:1) | |||||
Sevastopol |
Day 3 | |||||||||
Volga Ulyanovsk | | Rubin | 0:1 (0:0) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Volgar | | Volga Gorkiy | 1:0 | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Dynamo Batumi | | Metallurg Magnitogorsk | 2:0 | ||||||
Batumi | |||||||||
Lokomotiv Tbilisi | | Stroitel Ufa | 4:0 | ||||||
Meshakhte | | Lokomotiv Chelyabinsk | 1:1 | ||||||
Polad | | Zvezda Perm | 0:1 | ||||||
16:30 | Dynamo Makhachkala | | Zenit | 2:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
17:30 | Shirak | | Uralmash | 0:2 (0:1) | |||||
Leninakan | |||||||||
18:00 | Torpedo | | Terek | 0:1 (0:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
18:00 | Traktor | | Spartak Yoshkar-Ola | 1:0 (1:0) | |||||
Volgograd |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Uralmash | 40 | 24 | 10 | 6 | 57-19 | 58 | ||
2. | Spartak Ordzhonikidze | 40 | 19 | 12 | 9 | 53-29 | 50 | ||
3. | Dynamo Makhachkala | 40 | 17 | 16 | 7 | 30-18 | 50 | ||
4. | Volga Gorkiy | 40 | 18 | 12 | 10 | 54-28 | 48 | ||
5. | Rubin | 40 | 19 | 9 | 12 | 52-31 | 47 | ||
6. | Lokomotiv Chelyabinsk | 40 | 15 | 15 | 10 | 40-32 | 45 | ||
7. | Dynamo Batumi | 40 | 13 | 15 | 12 | 44-39 | 41 | ||
8. | Lokomotiv Tbilisi | 40 | 14 | 12 | 14 | 45-37 | 40 | ||
9. | Volgar | 40 | 13 | 14 | 13 | 46-45 | 40 | ||
10. | Zenit | 40 | 13 | 14 | 13 | 34-40 | 40 |
Day 2 | |||||||||
Alga | | Angara | 1:0 (0:0) | ||||||
Frunze | |||||||||
Zarafshan | | Temp | 0:0 | ||||||
Irtysh | | SKA Novosibirsk | 1:0 | ||||||
Metallurg Chimkent | | Selenga | 1:0 | ||||||
Neftyanik | | Luch | 0:0 | ||||||
Pamir | | SKA Chita | 0:0 | ||||||
Politotdel | | Tomles | 2:0 | ||||||
Stroitel Ashkhabad | | Kuzbass | 0:2 | ||||||
18:30 | Vostok | | Rassvet | 1:0 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
19:00 | Energetik | | SKA Khabarovsk | 0:0 | |||||
Dushanbe |
Metallurg Rustavi | | Khimik Balakovo | 0:1 | ||||||
Urozhay Slavyansk-na-Kubani | | Torpedo Armavir | 0:0 | ||||||
Khimik Nevinnomysk | | Urozhay Maykop | 1:1 (1:0) | ||||||
Nevinnomyssk | |||||||||
Urozhay Aleksandrovskaya | | Trudovye Rezervy | 0:2 (0:1) | ||||||
Alexandrovskoye | |||||||||
Urozhay Svetlograd | | Spartak Belgorod | 1:1 | ||||||
Konstantinovskaya | |||||||||
Urozhay Leningradskaya | | Urozhay Labinsk | 0:0 | ||||||
Uralan | | Spartak Oryol | 0:1 | ||||||
Elista | |||||||||
Dila | | Energiya Volzhskiy | 1:0 | ||||||
Gori |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Urozhay Maykop | 40 | 28 | 5 | 7 | 63-21 | 61 | ||
2. | Spartak Belgorod | 40 | 23 | 10 | 7 | 69-23 | 56 | ||
3. | Trudovye Rezervy | 40 | 23 | 10 | 7 | 53-15 | 56 | ||
4. | Khimik Balakovo | 40 | 20 | 14 | 6 | 46-18 | 54 | ||
5. | Dila | 40 | 21 | 9 | 10 | 75-31 | 51 | ||
6. | Metallurg Rustavi | 40 | 20 | 9 | 11 | 54-32 | 49 | ||
7. | Trud Engels | 40 | 16 | 10 | 14 | 53-36 | 42 | ||
8. | Tekstilshchik | 40 | 15 | 12 | 13 | 32-41 | 42 | ||
9. | Energiya Volzhskiy | 40 | 15 | 11 | 14 | 43-33 | 41 | ||
10. | Spartak Oryol | 40 | 14 | 13 | 13 | 43-37 | 41 |
Day 38 | |||||||||
Nottingham Forest | | West Ham United | 1:1 | ||||||
Nottingham | |||||||||
Chelsea | | Manchester City | 1:0 | ||||||
London | |||||||||
Day 36 | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Everton | 0:0 | ||||||
Sheffield | |||||||||
Stoke City | | Coventry City | 3:3 | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Leicester City | | Burnley | 0:2 | ||||||
Leicester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 42 | 26 | 6 | 10 | 86-43 | 58 | ||
2. | Manchester United | 42 | 24 | 8 | 10 | 89-55 | 56 | ||
3. | Liverpool | 42 | 22 | 11 | 9 | 71-40 | 55 | ||
4. | Leeds United | 42 | 22 | 9 | 11 | 71-41 | 53 | ||
5. | Everton | 42 | 23 | 6 | 13 | 67-40 | 52 | ||
6. | Chelsea | 42 | 18 | 12 | 12 | 62-68 | 48 | ||
7. | Tottenham Hotspur | 42 | 19 | 9 | 14 | 70-59 | 47 | ||
8. | West Bromwich Albion | 42 | 17 | 12 | 13 | 75-62 | 46 | ||
9. | Arsenal | 42 | 17 | 10 | 15 | 60-56 | 44 | ||
10. | Newcastle United | 42 | 13 | 15 | 14 | 54-67 | 41 |
Aston Villa | | Portsmouth | 1:0 | ||||||
Birmingham | |||||||||
Birmingham City | | Plymouth Argyle | 2:2 | ||||||
Birmingham | |||||||||
Cardiff City | | Queens Park Rangers | 1:0 | ||||||
Cardiff | |||||||||
Carlisle United | | Millwall | 1:1 | ||||||
Carlisle | |||||||||
Crystal Palace | | Norwich City | 6:0 | ||||||
London | |||||||||
Huddersfield Town | | Middlesbrough | 1:0 | ||||||
Huddersfield | |||||||||
Ipswich Town | | Hull City | 2:0 | ||||||
Ipswich | |||||||||
Preston North End | | Derby County | 1:1 | ||||||
Preston | |||||||||
Rotherham United | | Charlton Athletic | 1:1 | ||||||
Rotherham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Ipswich Town | 42 | 22 | 15 | 5 | 79-44 | 59 | ||
2. | Queens Park Rangers | 42 | 25 | 8 | 9 | 67-36 | 58 | ||
3. | Blackpool | 42 | 24 | 10 | 8 | 71-43 | 58 | ||
4. | Birmingham City | 42 | 19 | 14 | 9 | 83-51 | 52 | ||
5. | Portsmouth | 42 | 18 | 13 | 11 | 68-55 | 49 | ||
6. | Middlesbrough | 42 | 17 | 12 | 13 | 60-54 | 46 | ||
7. | Millwall | 42 | 14 | 17 | 11 | 62-50 | 45 | ||
8. | Blackburn Rovers | 42 | 16 | 11 | 15 | 56-49 | 43 | ||
9. | Norwich City | 42 | 16 | 11 | 15 | 60-65 | 43 | ||
10. | Carlisle United | 42 | 14 | 13 | 15 | 58-52 | 41 |
Saint Louis Stars | | Vancouver Royals | 2:1 | ||||||
Saint Louis |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kansas City Spurs | 32 | 16 | 5 | 11 | 61-43 | 111 | ||
2. | Houston Stars | 32 | 14 | 6 | 12 | 58-41 | 102 | ||
3. | Saint Louis Stars | 32 | 12 | 6 | 14 | 47-59 | 90 | ||
4. | Dallas Tornado | 32 | 2 | 4 | 26 | 28-109 | 24 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Oakland Clippers | 32 | 18 | 6 | 8 | 71-38 | 126 | ||
2. | San Diego Toros | 32 | 18 | 6 | 8 | 65-38 | 126 | ||
3. | Los Angeles Wolves | 32 | 11 | 8 | 13 | 55-52 | 90 | ||
4. | Vancouver Royals | 32 | 12 | 5 | 15 | 51-60 | 87 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |