25.07.1959 < | Football matches for 26.07.1959 | > 27.07.1959 |
Znamya Truda | | Avangard Kharkov | 0:2 | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Trud Glukhovo | | Arsenal | 2:0 | ||||||
Noginsk | |||||||||
Trud Tula | | Kolhospnyk Cherkassy | 1:2 (0:2) | ||||||
Tula | |||||||||
Trudovye Rezervy Kursk | | Krivoy Rog team | 1:1 | ||||||
Kursk | |||||||||
Shakhtyor Stalinogorsk | | Zvezda Kirovograd | 2:0 (1:0) | ||||||
Stalinogorsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Trudovye Rezervy Leningrad | 28 | 19 | 6 | 3 | 55-19 | 44 | ||
2. | Trud Glukhovo | 28 | 13 | 11 | 4 | 41-23 | 37 | ||
3. | Avangard Kharkov | 28 | 13 | 11 | 4 | 40-26 | 37 | ||
4. | Kolhospnyk Cherkassy | 28 | 14 | 8 | 6 | 36-24 | 36 | ||
5. | Arsenal | 28 | 13 | 8 | 7 | 49-37 | 34 | ||
6. | Zvezda Kirovograd | 28 | 11 | 10 | 7 | 42-21 | 32 | ||
7. | Spartak Minsk | 28 | 13 | 5 | 10 | 33-28 | 31 | ||
8. | Shakhtyor Stalinogorsk | 28 | 9 | 11 | 8 | 24-23 | 29 | ||
9. | Avangard Zhitomir | 28 | 9 | 9 | 10 | 41-34 | 27 | ||
10. | Znamya Truda | 28 | 9 | 8 | 11 | 33-39 | 26 |
Lokomotiv Tbilisi | | SKVO Tbilisi | 1:1 | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Spartak Nalchik | | Rostselmash | 0:3 (0:0) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Spartak Stavropol | | Shirak | 0:0 | ||||||
Stavropol | |||||||||
Temp | | Spartak Yerevan | 1:1 (1:1) | ||||||
Makhachkala | |||||||||
Terek | | Kuban | 1:0 | ||||||
Grozny |
Lokomotiv Chelyabinsk | | Kolkhozchy | 1:3 | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Mashinostroitel | | Khosilot | 4:0 | ||||||
Sverdlovsk Trud Stadium | |||||||||
Metallurg Nizhniy Tagil | | Pamir | 1:2 | ||||||
Nizhny Tagil Metallurg Stadium | |||||||||
Stroitel Ufa | | Pakhtakor | 1:2 (0:1) | ||||||
Ufa | |||||||||
Shakhtyor Karaganda | | Spartak Frunze | 0:2 | ||||||
Karaganda |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Pamir | 26 | 16 | 4 | 6 | 41-34 | 36 | |
2. | Mashinostroitel | 26 | 13 | 6 | 7 | 51-29 | 32 | |
3. | Metallurg Magnitogorsk | 26 | 15 | 2 | 9 | 46-31 | 32 | |
4. | Pakhtakor | 26 | 13 | 6 | 7 | 40-33 | 32 | |
5. | Zvezda Perm | 26 | 13 | 5 | 8 | 41-31 | 31 | |
6. | Kairat | 26 | 11 | 8 | 7 | 46-37 | 30 | |
7. | Trudovye Rezervy Tashkent | 26 | 11 | 7 | 8 | 33-28 | 29 | |
8. | Spartak Frunze | 26 | 8 | 10 | 8 | 36-36 | 26 | |
9. | Metallurg Nizhniy Tagil | 26 | 9 | 6 | 11 | 44-36 | 24 | |
10. | Lokomotiv Chelyabinsk | 26 | 7 | 6 | 13 | 34-40 | 20 |
Day 1 | |||||||||
Start | | Viking | 2:3 | ||||||
Vålerengen | | Lillestrøm | 3:0 | ||||||
Greåker | | Larvik | 3:2 | ||||||
Sandefjord | | Brann | 2:2 | ||||||
Day 12 | |||||||||
Argentinos Juniors | | Newell's Old Boys | 1:2 | ||||||
Boca Juniors | | Independiente | 0:1 | ||||||
Estudiantes | | River Plate | 2:0 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Central Córdoba | 4:0 | ||||||
Huracán | | San Lorenzo de Almagro | 1:4 | ||||||
Lanús | | Vélez Sársfield | 2:2 | ||||||
Racing Club | | Gimnasia y Esgrima | 2:3 | ||||||
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |