03.09.1970 < | Football matches for 4.09.1970 | > 05.09.1970 |
Day 24 | |||||||||
Zenit | | Spartak Ordzhonikidze | 2:1 (2:1) | ||||||
Leningrad |
Day 29 | |||||||||
Alga | | Volgar | 4:1 (1:0) | ||||||
Frunze | |||||||||
Zhalgiris | | Rubin | 2:0 (0:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
18:30 | Kuban | | Kairat | 0:2 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:30 | Daugava | | Uralmash | 0:0 | |||||
Rīga | |||||||||
18:45 | Stroitel | | Pamir | 0:1 (0:1) | |||||
Aşgabat | |||||||||
19:00 | Dnepr | | Krylya Sovetov | 3:1 (2:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
19:00 | Karpaty | | Tekstilshchik | 3:1 (2:0) | |||||
Lviv | |||||||||
19:00 | Moldova | | Lokomotiv Moscow | 0:2 (0:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
19:00 | Metallist | | SKA Khabarovsk | 2:0 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
19:00 | SKA Kiev | | Dynamo | 1:3 (0:2) | |||||
Kiev | |||||||||
19:30 | Lokomotiv Tbilisi | | Shakhtyor | 1:1 (0:1) | |||||
Almaty |
Day 30 | |||||||||
Sudostroitel | | Avangard | 1:0 (0:0) | ||||||
Mykolaiv | |||||||||
Azovets | | Metallurg Zaporozhye | 1:1 (1:0) | ||||||
Shakhtyor Kadiyevka | | Tavriya | 0:0 | ||||||
Shakhtyor Gorlovka | | Krivbass | 2:1 | ||||||
Gorlivka | |||||||||
Stroitel Poltava | | Gomselmash | 1:1 | ||||||
Poltava | |||||||||
Baltika | | Bukovina | 2:1 (0:0) | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
Spartak Sumy | | Desna | 0:0 | ||||||
Spartak Brest | | Spartak Ivano-Frankovsk | 0:0 | ||||||
Brest | |||||||||
Neman | | SKA Lvov | 1:1 (1:0) | ||||||
Grodno |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Zaporozhye | 42 | 26 | 10 | 6 | 73-33 | 62 | ||
2. | Tavriya | 42 | 21 | 15 | 6 | 70-36 | 57 | ||
3. | Avtomobilist Zhitomir | 42 | 20 | 15 | 7 | 61-27 | 55 | ||
4. | Spartak Ivano-Frankovsk | 42 | 18 | 14 | 10 | 58-53 | 50 | ||
5. | Sudostroitel | 42 | 17 | 14 | 11 | 47-36 | 48 | ||
6. | Azovets | 42 | 15 | 18 | 9 | 44-34 | 48 | ||
7. | Zvezda Kirovograd | 42 | 19 | 9 | 14 | 48-41 | 47 | ||
8. | Bukovina | 42 | 17 | 12 | 13 | 45-39 | 46 | ||
9. | Shakhtyor Kadiyevka | 42 | 16 | 13 | 13 | 49-37 | 45 | ||
10. | Lokomotiv Kherson | 42 | 16 | 12 | 14 | 60-50 | 44 |
Avtomobilist Nalchik | | Salyut | 0:0 | ||||||
Nalchik | |||||||||
Stal | | Dynamo Bryansk | 1:2 | ||||||
Tula | |||||||||
18:00 | Torpedo Taganrog | | Metallurg Tula | 1:3 (0:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
19:00 | Polad | | Volga Kalinin | 0:4 (0:4) | |||||
Sumqayıt |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shinnik | 42 | 24 | 14 | 4 | 66-31 | 62 | ||
2. | Avtomobilist Nalchik | 42 | 22 | 15 | 5 | 58-17 | 59 | ||
3. | Volga Kalinin | 42 | 22 | 11 | 9 | 57-31 | 55 | ||
4. | Metallurg Tula | 42 | 21 | 11 | 10 | 80-38 | 53 | ||
5. | Mashuk | 42 | 17 | 16 | 9 | 52-36 | 50 | ||
6. | Dynamo Stavropol | 42 | 15 | 16 | 11 | 37-38 | 46 | ||
7. | Metallurg Lipetsk | 42 | 17 | 10 | 15 | 51-48 | 44 | ||
8. | Lokomotiv Kaluga | 42 | 14 | 16 | 12 | 47-56 | 44 | ||
9. | Trud | 42 | 16 | 11 | 15 | 56-43 | 43 | ||
10. | Dynamo Batumi | 42 | 14 | 15 | 13 | 35-40 | 43 |
Kord | | Burovik | 4:2 | ||||||
Saratov | |||||||||
Tyazhmash | | Khimmashevets | 1:0 | ||||||
Lokomotiv | | Torpedo Miass | 1:0 (1:0) | ||||||
Orenburg | |||||||||
Neftyanik Salavat | | Metallurg Zlatoust | 0:1 | ||||||
Khimik Berezniki | | Khimik Dzerzhinsk | 1:3 | ||||||
Energiya | | Ufimets | 3:0 (0:0) | ||||||
Cheboksary | |||||||||
16:30 | Torpedo Pavlovo | | Uralets | 2:1 | |||||
Pavlovo | |||||||||
17:45 | Zauralets | | Metallurg Magnitogorsk | 4:0 (2:0) | |||||
Kurgan | |||||||||
19:00 | Dynamo Kirov | | Neftyanik Tumen | 2:0 | |||||
Kirov |
Day 24 | |||||||||
Granit | | Vulkan | 0:0 | ||||||
Metallurg Novokuznetsk | | Shakhtyor Kiselyovsk | 1:0 (0:0) | ||||||
Amur | | Sibiryak | 2:0 | ||||||
Rybak | | Sakhalin | 0:0 | ||||||
Nakhodka | |||||||||
Gornyak | | Start | 2:1 | ||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Progress Biysk | 3:0 (0:0) | ||||||
Shakhtyor Prokopyevsk | | Sibelektrotyazhmash | 2:0 | ||||||
Avangard | | Ugolshchik | 1:1 (0:1) | ||||||
Day 5 | |||||||||
First Vienna | | GAK | 3:2 | ||||||
Wien |
Day 1 | |||||||||
Boca Juniors | | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 3:1 | ||||||
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |