Ukraine 1994/95

Second League

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Yavir42296771 - 30931L201049 - 96195722 - 2132
2.FK Lviv42303973 - 39931L201050 - 1461102923 - 2532
3.Dynamo Luhansk422651172 - 4683x183050 - 1657821122 - 3026
4.Dynamo Saky422551263 - 3380200148 - 660551115 - 2720
5.Halychyna422551249 - 2980182130 - 556731119 - 2424
6.Tytan4222101068 - 3676173149 - 105457919 - 2622
7.Medita422281257 - 3674164137 - 652641120 - 3022
8.Hazovyk422261466 - 3972173149 - 1254531317 - 2718
9.Meliorator422191249 - 4072164134 - 1152551115 - 2920
10.Druzhba4216111540 - 4359135328 - 1144361212 - 3215
11.Desna421771844 - 4358132626 - 1441451218 - 2917
12.Azovets421761937 - 5557133524 - 1742431413 - 3815
13.Chaika421681842 - 4556136228 - 1045321614 - 3511
14.Ros421472141 - 6349124530 - 1740231611 - 469
15.Artaniya421382130 - 5847x127223 - 104311197 - 484
16.Sirius421362340 - 5745x122729 - 1738141611 - 407
17.Viktor421262454 - 6042113742 - 2136131712 - 396
18.Vodnyk421172435 - 6140112826 - 233505169 - 385
19.Okean421152642 - 6838x114633 - 183701209 - 501
20.Shakhtar-2421072537 - 713794826 - 2331131711 - 486
21.Chornomorets-2426112519 - 4829x59713 - 182412186 - 305
22.Shakhtar425122533 - 622757923 - 2722051610 - 355

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 44
Day 43
Day 42
Football calendar
Now in database:

Years:151
Tourneys:9 515
Matches:1 079 174
Clubs:11 226
National teams:259
Stadiums:9 903
<2022>
<October>
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Site news
23.09.2022
current

AFF Cup 2022 added

07.04.2022
current

World Cup 2022 added

In the football world

Tomorrow, October 2

 

FakelTorpedo

14:00

ZenitFK Rostov

16:30

AkhmatDynamo

19:00

FK Nizhniy NovgorodSpartak

19:00

 

ChaikaSpartak-Nalchik

17:00

 

Baltika-BFULeningradets

14:00

ZvezdaZorkiy

14:30

ElektronYenisey-2

15:00

Dynamo Sankt-PetersburgZenit-2

20:00

 

KhimikTorpedo-2

14:00

Dynamo-2Dynamo Vologda

15:00

FK MuromSpartak Kostroma

17:00

 

FK StroginoMetallurg

13:00

SakhalinKvant

15:00

Spartak TambovArsenal-2

16:00

PeresvetRodina-2

16:00

FK RyazanDynamo Bryansk

16:00

 

FK BalashikhaDynamo Vladivostok

SokolZenit Penza

15:00

Salyut-BelgorodFK Kaluga

15:00

SaturnSKA-Khabarovsk-2

15:00

ZnamyaFK Khimki-M

18:00

 

Torpedo MiassFK Chelyabinsk

14:00

AmkarNosta

15:00

IrtyshDynamo Barnaul

17:00

FK NovosibirskFK Orenburg-2

17:00

 

FK MynaiDynamo

13:00*

ChornomoretsFK Oleksandriya

15:00*

ZoryaKryvbas

17:00*

 

BukovynaFK Mariupol

EpitsentrNyva

 

LNZSkoruk

 

ŞamaxıSabah

15:30

SumqayıtKəpəz

18:00

 

VanNoah

15:00

 

ArsenalNeman

13:00

FK MinskEnergetik-BDU

15:00

SlaviaIsloch

17:00

 

KyzylzharQayrat

15:00

TobilShakhtyor

15:00

AkzhayikAqtöbe

16:00

TuranAstana

18:00

 

Dacia BuiucaniPetrocub

15:00

SheriffSfîntul Gheorghe

18:00

 

DinamoOlimpik

17:00

PaxtakorNasaf

18:00

 

RiedRheindorf Altach

14:30

HartbergAustria Klagenfurt

14:30

Austria WienSturm

17:00

 

Manchester CityManchester United

14:00

Leeds UnitedAston Villa

16:30

 

Stoke CityWatford

12:00

 

AnderlechtCharleroi

13:30

GentCercle

16:00

KortrijkAntwerp

18:30

Sint-TruidenEupen

21:00

 

KecskemétFerencváros

16:30

PuskásMOL Fehérvár

18:45

 

HerthaHoffenheim

15:30

Schalke 04Augsburg

17:30

 

EmmenHeerenveen

12:15

FortunaVolendam

14:30

NECFeyenoord

14:30

WaalwijkSparta

16:45

 

SioniDinamo Batumi

15:30

TorpedoDinamo Tbilisi

15:30

 

EspañolValencia

14:00

Celta de VigoReal Betis

16:15

GironaReal Sociedad

18:30

Real MadridAtlético Osasuna

21:00

 

LazioSpezia

12:30

SampdoriaMonza

15:00

SassuoloSalernitana

15:00

LecceCremonese

15:00

AtalantaFiorentina

18:00

JuventusBologna

20:45

 

BFC DaugavaValmiera

14:00

 

Hegelmann LitauenŠiauliai

15:00

PanevėžysSūduva

17:55

 

HaugesundOdd

17:00

Ham-KamJerv

17:00

SandefjordSarpsborg 08

17:00

VålerengaStrømsgodset

17:00

KristiansundRosenborg

19:00

 

MiedźStal

12:30

JagielloniaKorona

15:00

WidzewRaków

17:30

 

Rio AveSanta Clara

15:30

Paços de FerreiraArouca

18:00

FamalicãoBoavista

20:30

 

SpartakRadnički 1923

15:00

Mladost Novi SadCrvena Zvezda

17:00

PartizanVojvodina

19:00

 

GoricaMaribor

15:00

CeljeRadomlje

17:30

 

LorientLille

13:00

AjaccioClermont

15:00

AuxerreBrest

15:00

TroyesReims

15:00

ToulouseMontpellier

15:00

MonacoNantes

17:05

LensLyon

20:45

 

RijekaHajduk

15:00

ŠibenikGorica

17:30

 

BudućnostIskra

15:00

 

FastavSlovácko

16:00

JablonecZbrojovka

16:00

TeplicePardubice

16:00

SlaviaSlovan

19:00

 

SundsvallNorrköping

15:00

VarbergsHäcken

15:00

SiriusAIK

17:30

KalmarHelsingborgs

17:30

 

PaideTrans

14:30

Nõmme KaljuLevadia

17:15

 

PatronatoAtlético Tucumán

15:30

TalleresLanús

15:30

Boca JuniorsVélez Sársfield

18:00

Argentinos JuniorsRiver Plate

20:30

 

Portland TimbersLos Angeles

12:00

New York CityOrlando City

13:00

Sporting Kansas CitySeattle Sounders

16:00

NashvilleHouston Dynamo

19:30

Local time

Yesterday, September 30

Solomon IslandsFiji

 

FK YessentukiFK Forte

0:1

 

KosmosFK Kolomna

6:2

 

VeresRukh

2:2*

Metalist 1925Kolos

2:0*

 

MetalurhHirnyk-Sport

*

KreminObolon

0:3*

 

RubikonReal Pharma

0:7*

 

SəbailQəbələ

1:2

 

Ararat-ArmeniaCSKA

1:0

AraratUrartu

0:2

 

DneprFK Slutsk

1:2

FK HomelFK Vitebsk

1:0

 

SoʼgʼdiyonaAGMK

0:2

 

Hull CityLuton Town

0:2

 

Needham MarketBrightlingsea Regent

2:0

 

StandardSeraing

0:2

 

SeptemvriSpartak

1:1

Cherno MoreBotev Vratsa

2:1

Botev PlovdivSlavia

1:0

 

Mezőkövesd-ZsóryPaks

1:2

 

BayernBayer 04

4:0

 

AthleticAlmería

4:0

 

Super NovaRiga FC

1:4

 

RadomiakCracovia

0:2

WisłaPiast

1:0

 

SportingGil Vicente

3:1

PortoBraga

4:1

 

Novi PazarMladost Lučani

3:1

 

AngersMarseille

0:3

 

VaraždinIstra 1961

1:1

 

TigreAldosivi

19:00

EstudiantesColón

19:00

Racing ClubRosario Central

21:30

UniónNewell's Old Boys

21:30

 

TorontoInter Miami

19:30

 

Changchun YataiShenzhen

1:0

Local time

International tournaments

Current

21.03.2022 – 27.03.2023

African Cup of Nations 2023,
Qualifying tournament

21.06.2022 – 10.06.2023

UEFA Champions League 2022/23

04.08.2022 – 31.05.2023

Europa League 2022/23

05.07.2022 – 07.06.2023

UEFA Europa Conference League 2022/23

08.02.2022 – 29.10.2022

Copa Libertadores 2022

08.03.2022 – 01.10.2022

Copa Sudamericana 2022

08.03.2022 – 26.02.2023

AFC Champions League 2022

05.04.2022 – 22.10.2022

AFC Cup 2022

10.09.2022 – 10.06.2023

CAF Champion's League 2022/23

09.09.2022 – 04.06.2023

CAF Confederation Cup 2022/23

25.05.2022 – 03.11.2022

CONCACAF League 2022

© WildSoft 2007-2022 info@wildstat.ru