SKA

Khabarovsk

See also:  SKA-Khabarovsk (Khabarovsk), Russia

Founded: 1946

Stadium: Lenin Stadium

Other names:

 1946 Ц 1953  DKA
 1954  ODO
 1955 Ц 1956  DO
 1957  OSK
 1957 Ц 1959  SKVO
 1960 Ц 1991  SKA

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats USSR Cup - overall stats
USSR Cup 1988/89 - 1/32 finals
USSR Cup 1987/88 - 1/64 finals
USSR Cup 1986/87 - 1/64 finals
USSR Cup 1985/86 - 1/8 finals
USSR Cup 1984/85 - 1/16 finals
USSR Cup 1984 - 1/16 finals
USSR Cup 1983 - 1/16 finals
USSR Cup 1982 - Zone 7 - place 3
USSR Cup 1981 - Zone 3 - place 6
USSR Cup 1980 - Zone 4 - place 5
USSR Cup 1978 - 1/32 finals
USSR Cup 1977 - 1/16 finals
USSR Cup 1970 - 1/64 finals
USSR Cup 1969 - 1/128 finals
USSR Cup 1967/68 - 1/128 finals
USSR Cup 1966/67 - 1/64 finals
USSR Cup 1965/66 - RSFSR zone 6, 1/8 finals
USSR Cup 1964 - RSFSR zone 6, 1/8 finals
USSR Cup 1963 - Quarterfinal
USSR Cup 1962 - RSFSR zone 5, quarterfinal
USSR Cup 1961 - 1/32 finals
USSR Cup 1959/60 - Zone 7, semifinal
USSR Cup 1958 - Zone 6, semifinal
USSR Cup 1957 - Zone 4, semifinal
USSR Cup 1955 - Zone 2, 1/128 finals
USSR Cup 1954 - 1/16 finals

Overall stats USSR, First League - overall stats

Overall stats USSR, Second League - overall stats

Overall stats USSR, Second Minor League - overall stats

¬ыступлени€ в чемпионате по сезонам:

  -    -    -  USSR 1991, second minor league Zone 10 - place 2
  -    -    -  USSR 1990, second minor league Zone 10 - place 4
  -    -  USSR 1989, second league Zone 4 - place 12 ↓ 
  -    -  USSR 1988, second league Zone 4 - place 8
  -    -  USSR 1987, second league Final B - place 3
  -  USSR, first league 1986 - place 21 ↓ 
  -  USSR, first league 1985 Group A - place 9
  -  USSR, first league 1984 - place 14
  -  USSR, first league 1983 - place 19
  -  USSR, first league 1982 - place 16
  -  USSR, first league 1981 - place 19
  -  USSR, first league 1980 - place 6
  -    -  USSR 1979, second league Zone 6 - place 1 ↑ 
  -    -  USSR 1978, second league Zone 6 - place 7
  -    -  USSR 1977, second league Zone 6 - place 2
  -    -  USSR 1976, second league Zone 5 - place 2
  -    -  USSR 1975, second league Semifinal Ashkhabad - place 6
  -    -  USSR 1974, second league Zone 5 - place 5
  -    -  USSR 1973, second league Zone 7 - place 12
  -    -  USSR 1972, second league Zone 7 - place 7
  -    -  USSR 1971, second league Zone 6 - place 3
  -  USSR, first group A 1970 - place 21 ↓ 
  -  USSR, second group A 1969 Final - place 3
  -  USSR, second group A 1968 Group 4 - place 3
  -  USSR, second group A 1967 Group 3 - place 6
  -  USSR, second group A 1966 Group 3 - place 12
  -    -  USSR 1965, class B RSFSR, zone 6 - place 4 ↑ 
  -    -  USSR 1964, class B RSFSR, zone 6 - place 4
  -    -  USSR 1963, class B RSFSR, zone 5 - place 10
  -  USSR, class B 1962 RSFSR, zone 5 - place 2 ↓ 
  -  USSR, class B 1961 RSFSR, final - place 5
  -  USSR, class B 1960 RSFSR, zone 5 - place 2
  -  USSR, class B 1959 Zone 7 - place 3
  -  USSR, class B 1958 Final - place 6
  -  USSR, class B 1957 Far East zone - place 1

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:8 864
Matches:1 020 808
Clubs:10 769
National teams:259
Stadiums:9 489
Site news
14.04.2019
current

Semifinal of the
CAF Champions League 2018/19
added

Fixtures
Russia 2018/19

Day 33

24.04

FK Krasnodar-2 - Rotor-Volgograd

16:00

24.04

FK Tyumen - Spartak-2

17:00

24.04

Mordovia - Fakel

18:00

24.04

FK Tambov - Shinnik

18:15

24.04

FK Armavir - Zenit-2

18:30

24.04

Sibir - Tom

19:00

24.04

Luch - FK Sochi

19:00

24.04

FK Chertanovo - Avangard

19:00

24.04

SKA-Khabarovsk - FK Khimki

19:00

24.04

FK Nizhniy Novgorod - Baltika

19:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, April 24

PalestinoRiver Plate

18:15

AlianzaInternacional

19:30

LDUFlamengo

19:30

San JoséPeñarol

20:30

Jorge WilstermannAtlético Paranaense

18:15

Deportes TolimaBoca Juniors

19:30

Rosario CentralUniversidad Católica

19:15

Kashima AntlersGyeongnam

19:00

Johor Darul Ta'zimShandong Luneng Taishan

20:45

Jeonbuk Hyundai MotorsUrawa Red Diamonds

19:00

Beijing Sinobo GuoanBuriram United

20:00

 

FK RostovLokomotiv

19:00

AkhmatFK Krasnodar

19:00

RubinFK Ufa

19:30

CSKAAnzhi

19:30

ZenitDynamo

21:00

 

FK Krasnodar-2Rotor-Volgograd

16:00

FK TyumenSpartak-2

17:00

MordoviaFakel

18:00

FK TambovShinnik

18:15

FK ArmavirZenit-2

18:30

SibirTom

19:00

LuchFK Sochi

19:00

FK ChertanovoAvangard

19:00

SKA-KhabarovskFK Khimki

19:00

FK Nizhniy NovgorodBaltika

19:00

 

QayratAtyrau

19:00

 

Wolverhampton WanderersArsenal

19:45

Manchester UnitedManchester City

20:00

 

NACFeyenoord

18:30

UtrechtFortuna

19:45

ZwolleGroningen

19:45

 

MetalurgiLokomotivi

19:00

Dinamo BtSaburtalo

21:00

 

AtléticoValencia

19:30

LeganésAthletic

20:30

EspañolCelta de Vigo

20:30

LevanteReal Betis

21:30

 

VentspilsRFS

17:30

Riga FCFK Liepāja

18:00

 

AFC EskilstunaÖstersunds

19:00

AIKHäcken

19:00

ElfsborgÖrebro

19:00

FalkenbergsSirius

19:00

MalmöHammarby

19:00

 

Vasco da Gama (Rio de Janeiro)Santos (Santos)

19:15

Juventude (Caxias do Sul)Vila Nova (Goiânia)

21:30

Corinthians (São Paulo)Chapecoense (Chapecó)

21:30

 

New York CityChicago Fire

19:00

Minnesota UnitedLos Angeles Galaxy

19:00

Columbus CrewDC United

19:30

New England RevolutionMontreal Impact

19:30

Seattle SoundersSan Jose Earthquakes

19:30

Local time

Yesterday, April 22

LokomotivAl Ittihad Jeddah

1:1

Al Wahda Abu DhabiAl Rayyan

4:3

Al SaddPaxtakor

2:1

Al Ahli JeddahPiroozi

2:1*

 

Ural-2Nosta

1:1

VolgaFK Chelyabinsk

1:0

 

Dnipro-1Avanhard

1:0

 

ChelseaBurnley

2:2

 

Aston VillaMillwall

1:0

Blackburn RoversBolton Wanderers

2:0

Derby CountyQueens Park Rangers

2:0

ReadingWest Bromwich Albion

0:0

Hull CitySheffield United

0:3

Ipswich TownSwansea City

0:1

Nottingham ForestMiddlesbrough

3:0

Rotherham UnitedBirmingham City

1:3

Sheffield WednesdayBristol City

2:0

Stoke CityNorwich City

2:2

Wigan AthleticPreston North End

2:0

BrentfordLeeds United

2:0

 

WolfsburgEintracht

1:1

 

NapoliAtalanta

1:2

 

BenficaMarítimo

6:0

 

KrškoDomžale

1:2

 

GöteborgHelsingborgs

3:1

International tournaments

Current

21.03.2019 Ц 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

26.06.2018 Ц 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 Ц 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2019 Ц 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 Ц 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 Ц 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 Ц 02.11.2019

AFC Cup 2019

27.11.2018 Ц 01.06.2019

CAF Champion's League 2018/19

27.11.2018 Ц 26.05.2019

CAF Confederation Cup 2018/19

26.01.2019 Ц 12.05.2019

OFC Champions League 2019

19.02.2019 Ц 01.05.2019

CONCACAF Champions League 2019,
Final tournament

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru