26.09.2014 < | Football matches for 27.09.2014 | > 28.09.2014 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:30 | Léopards | | Séwé Sports | 0:0 | 0:1 (0:0) | 0:1 | |||
Dolisie |
Day 13 | |||||||||
16:00 | Rubin-2 | | Dynamo Kirov | 5:0 (3:0) | |||||
Kazan |
Day 1 | |||||||||
14:00 | Illichovets (Mariupol) | | Vorskla (Poltava) | 0:1 (0:1) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
17:00 | Goverla (Uzhgorod) | | Metalist (Kharkiv) | 2:2 (1:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
17:00 | Volyn (Lutsk) | | Dnipro (Dnipropetrovsk) | 1:0 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
19:30 | Karpaty (Lviv) | | Dynamo (Kyiv) | 0:1 (0:1) | |||||
Lviv |
Day 25 | |||||||||
14:00 | Dynamo Minsk | | Tarpeda-BelAZ | 1:1 (0:0) | |||||
Minsk |
Day 10 | |||||||||
16:00 | Sturm | | Altach | 2:2 (2:1) | |||||
Graz | |||||||||
18:30 | Grödig | | Austria | 0:0 | |||||
Grödig | |||||||||
18:30 | Wolfsberg | | Admira Wacker | 2:1 (1:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
18:30 | Wiener Neustadt | | Ried | 0:1 (0:0) | |||||
Wiener Neustadt |
Day 6 | |||||||||
12:45 | Liverpool | | Everton | 1:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Chelsea | | Aston Villa | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Crystal Palace | | Leicester City | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Hull City | | Manchester City | 2:4 (2:2) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Manchester United | | West Ham United | 2:1 (2:1) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Southampton | | Queens Park Rangers | 2:1 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
15:00 | Sunderland | | Swansea City | 0:0 | |||||
Sunderland | |||||||||
17:30 | Arsenal | | Tottenham Hotspur | 1:1 (0:0) | |||||
London |
Day 9 | |||||||||
15:00 | Blackpool | | Norwich City | 1:3 (0:0) | |||||
Blackpool | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Brighton & Hove Albion | 0:0 | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | AFC Bournemouth | | Wigan Athletic | 2:0 (1:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
15:00 | Cardiff City | | Sheffield Wednesday | 2:1 (1:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Derby County | 0:2 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | Watford | 2:2 (0:2) | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | Charlton Athletic | | Middlesbrough | 0:0 | |||||
London | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | Millwall | 2:1 (1:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | Ipswich Town | | Rotherham United | 2:0 (2:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
15:00 | Brentford | | Leeds United | 2:0 (1:0) | |||||
Brentford | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Fulham | 1:2 (1:0) | |||||
Birmingham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | AFC Bournemouth | 46 | 26 | 12 | 8 | 98-45 | 90 | ||
2. | Watford | 46 | 27 | 8 | 11 | 91-50 | 89 | ||
3. | Norwich City | 46 | 25 | 11 | 10 | 88-48 | 86 | ||
4. | Middlesbrough | 46 | 25 | 10 | 11 | 68-37 | 85 | ||
5. | Brentford | 46 | 23 | 9 | 14 | 78-59 | 78 | ||
6. | Ipswich Town | 46 | 22 | 12 | 12 | 72-54 | 78 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 22 | 12 | 12 | 70-56 | 78 | ||
8. | Derby County | 46 | 21 | 14 | 11 | 85-56 | 77 | ||
9. | Blackburn Rovers | 46 | 17 | 16 | 13 | 66-59 | 67 | ||
10. | Birmingham City | 46 | 16 | 15 | 15 | 54-64 | 63 |
15:00 | Bradford Park Avenue | | AFC Fylde | 2:2 | |||||
Bradford | |||||||||
15:00 | Curzon Ashton | | Scarborough Athletic | 1:0 (1:0) | |||||
Ashton-under-Lyne | |||||||||
15:00 | Droylsden | | Guiseley | 0:1 (0:1) | |||||
Droylsden | |||||||||
15:00 | Barrow | | Runcorn Town | 0:1 (0:0) | |||||
Barrow-in-Furness | |||||||||
15:00 | Workington | | Bamber Bridge | 0:1 (0:0) | |||||
Workington Lonsdale Park | |||||||||
15:00 | Harrogate Town | | Stockport County | 1:2 (0:1) | |||||
Harrogate | |||||||||
15:00 | Warrington Town | | Sheffield | 0:0 | |||||
Warrington | |||||||||
15:00 | Shildon | | Stalybridge Celtic | 1:0 (0:0) | |||||
Shildon | |||||||||
15:00 | Colwyn Bay | | Harrogate Railway Athletic | 3:2 (1:0) | |||||
Old Colwyn | |||||||||
15:00 | Buxton | | Newcastle Benfield | 2:0 (1:0) | |||||
Buxton | |||||||||
15:00 | Hyde | | Marine | 4:5 (2:1) | |||||
Hyde | |||||||||
15:00 | Skelmersdale United | | Blyth Spartans | 1:4 (1:1) | |||||
Skelmersdale | |||||||||
15:00 | Gainsborough Trinity | | Farsley AFC | 4:1 (2:0) | |||||
Gainsborough | |||||||||
15:00 | Ashton United | | Salford City | 1:1 (0:0) | |||||
Ashton-under-Lyne | |||||||||
15:00 | Chorley | | Glossop North End | 1:0 (0:0) | |||||
Chorley | |||||||||
15:00 | United of Manchester | | Lancaster City | 0:1 (0:0) | |||||
Bury | |||||||||
15:00 | Cleethorpes Town | | North Ferriby United | 1:2 (1:0) | |||||
Grimsby | |||||||||
15:00 | Dunston UTS | | Spennymoor Town | 1:4 (0:2) | |||||
Dunston | |||||||||
15:00 | Norton United | | Spalding United | 2:1 (1:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | Bedworth United | | Mickleover Sports | 1:1 (0:1) | |||||
Bedworth | |||||||||
15:00 | Worcester City | | Rugby Town | 3:1 (0:0) | |||||
Worcester | |||||||||
15:00 | Ellistown & Ibstock United | | Halesowen Town | 1:7 (1:4) | |||||
Ellistown | |||||||||
15:00 | Histon | | Evesham United | 0:0 | |||||
Impington | |||||||||
15:00 | Boston United | | Dereham Town | 3:1 (2:1) | |||||
Boston | |||||||||
15:00 | Barwell | | Norwich United | 0:0 | |||||
Barwell | |||||||||
15:00 | Ilkeston | | Solihull Moors | 1:0 (0:0) | |||||
Ilkeston | |||||||||
15:00 | Blaby & Whetstone Athletic | | Stourbridge | 1:1 (1:1) | |||||
Whetstone | |||||||||
15:00 | Leamington | | Wroxham | 4:1 (1:1) | |||||
Royal Leamington Spa | |||||||||
15:00 | Coalville Town | | Lowestoft Town | 0:0 | |||||
Coalville | |||||||||
15:00 | Tamworth | | Rushall Olympic | 2:1 (1:1) | |||||
Tamworth | |||||||||
15:00 | Stamford | | Grantham Town | 1:2 (0:1) | |||||
Stamford | |||||||||
15:00 | King's Lynn Town | | Hednesford Town | 1:0 (0:0) | |||||
King's Lynn | |||||||||
15:00 | Tividale | | Leek Town | 2:2 (0:1) | |||||
Tividale | |||||||||
15:00 | Redhill | | Tonbridge Angels | 2:1 | |||||
Redhill | |||||||||
15:00 | VCD Athletic | | Harrow Borough | 0:4 | |||||
London | |||||||||
15:00 | Ebbsfleet United | | Hythe Town | 7:1 (4:0) | |||||
Northfleet | |||||||||
15:00 | Needham Market | | London Tigers | 5:2 | |||||
Needham Market | |||||||||
15:00 | Hendon | | Leiston | 4:1 | |||||
London Hendon cricket ground | |||||||||
15:00 | Hemel Hempstead Town | | Dunstable Town | 2:0 (1:0) | |||||
Hemel Hempstead | |||||||||
15:00 | Hitchin Town | | Wingate & Finchley | 0:3 (0:3) | |||||
Hitchin | |||||||||
15:00 | Chelmsford City | | Worthing | 6:0 (3:0) | |||||
Chelmsford | |||||||||
15:00 | Dorking Wanderers | | Biggleswade Town | 2:2 | |||||
Dorking | |||||||||
15:00 | Staines Town | | Leverstock Green | 5:0 | |||||
Staines | |||||||||
15:00 | Bromley | | Uxbridge | 5:1 (2:1) | |||||
Bromley | |||||||||
15:00 | Maidstone United | | Brentwood Town | 2:1 | |||||
Maidstone | |||||||||
15:00 | Bishop's Stortford | | Tooting & Mitcham United | 0:0 | |||||
Bishop's Stortford | |||||||||
15:00 | Eastbourne Borough | | Enfield Town | 1:1 (0:0) | |||||
Gosport | |||||||||
15:00 | Boreham Wood | | East Preston | 3:2 | |||||
Borehamwood | |||||||||
15:00 | Brackley Town | | Farnborough | 2:2 (2:0) | |||||
Brackley | |||||||||
15:00 | Witham Town | | Lewes | 4:2 | |||||
Witham | |||||||||
15:00 | Margate | | Barton Rovers | 1:2 (0:1) | |||||
Margate | |||||||||
15:00 | Whitehawk | | Merstham | 2:1 (0:0) | |||||
Whitehawk | |||||||||
15:00 | FC Romania | | Sutton United | 2:3 | |||||
Cheshunt | |||||||||
15:00 | Burnham | | Canvey Island | 0:1 (0:1) | |||||
Burnham | |||||||||
15:00 | Billericay Town | | Raynes Park Vale | 2:1 | |||||
Billericay | |||||||||
15:00 | Grays Athletic | | Hastings United | 1:0 | |||||
Corringham | |||||||||
15:00 | Maidenhead United | | Faversham Town | 4:0 | |||||
Maidenhead | |||||||||
15:00 | Fleet Town | | Burgess Hill Town | 0:4 (0:3) | |||||
Fleet | |||||||||
15:00 | Wealdstone | | Concord Rangers | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Waltham Abbey | | North Greenford United | 1:0 (1:0) | |||||
Waltham Abbey | |||||||||
15:00 | Kettering Town | | Chalfont St Peter | 0:1 (0:1) | |||||
Kettering | |||||||||
15:00 | Beaconsfield SYCOB | | Greenwich Borough | 1:3 (1:2) | |||||
Beaconsfield | |||||||||
15:00 | Romford | | Kingstonian | 0:0 | |||||
Aveley | |||||||||
15:00 | Metropolitan Police | | East Thurrock United | 3:4 | |||||
Molesey | |||||||||
15:00 | Winchester City | | Newport Isle of Wight | 3:3 | |||||
Winchester | |||||||||
15:00 | Paulton Rovers | | Gloucester City | 1:1 (1:0) | |||||
Paulton | |||||||||
15:00 | Folland Sports | | Frome Town | 1:1 (1:1) | |||||
Hamble-le-Rice | |||||||||
15:00 | Bridgwater Town | | Basingstoke Town | 0:2 (0:2) | |||||
Bridgwater | |||||||||
15:00 | Larkhall Athletic | | Gosport Borough | 3:3 (0:1) | |||||
Bath | |||||||||
15:00 | Havant & Waterlooville | | Swindon Supermarine | 3:0 (1:0) | |||||
Havant | |||||||||
15:00 | Weston-super-Mare | | Banbury United | 3:0 (2:0) | |||||
Weston-super-Mare | |||||||||
15:00 | Blackfield & Langley | | Willand Rovers | 0:0 | |||||
Blackfield | |||||||||
15:00 | Abingdon United | | Dorchester Town | 0:2 (0:0) | |||||
Abingdon | |||||||||
15:00 | Shortwood United | | Oxford City | 2:1 (0:1) | |||||
Nailsworth | |||||||||
15:00 | Bath City | | Poole Town | 1:1 (0:0) | |||||
Bath | |||||||||
15:00 | Weymouth | | Bideford | 4:1 (2:1) | |||||
Weymouth | |||||||||
15:00 | Chippenham Town | | Ardley United | 1:0 (0:0) | |||||
Chippenham | |||||||||
15:00 | Flackwell Heath | | Salisbury City | +:- | |||||
Flackwell Heath |
Day 9 | |||||||||
18:00 | Zulte Waregem | | Anderlecht | 0:2 (0:1) | |||||
Waregem | |||||||||
20:00 | Cercle | | Westerlo | 1:2 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
20:00 | Kortrijk | | Mouscron-Péruwelz | 3:0 (2:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
20:00 | Mechelen | | Waasland-Beveren | 2:0 (1:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
20:30 | Genk | | Charleroi | 1:1 (0:0) | |||||
Genk |
Day 10 | |||||||||
17:00 | Botev | | Lokomotiv Plovdiv | 2:0 (1:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
19:30 | Levski | | Ludogorets | 3:2 (3:1) | |||||
Sofia |
Day 6 | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Borussia Dortmund | 2:1 (2:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Freiburg | | Bayer 04 | 0:0 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Hannover | 1:0 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Köln | | Bayern | 0:2 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Paderborn 07 | | Borussia Mönchengladbach | 1:2 (0:2) | |||||
Paderborn | |||||||||
18:30 | Wolfsburg | | Werder | 2:1 (1:1) | |||||
Wolfsburg |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Villarreal | | Real Madrid | 0:2 (0:2) | |||||
Villarreal | |||||||||
18:00 | Barcelona | | Granada | 6:0 (3:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
20:00 | Atlético | | Sevilla | 4:0 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
22:00 | Athletic | | Eibar | 0:0 | |||||
Bilbao | |||||||||
22:00 | Levante | | Rayo Vallecano | 0:2 (0:2) | |||||
Valencia |
Day 5 | |||||||||
18:00 | Roma | | Hellas Verona | 2:0 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
20:45 | Atalanta | | Juventus | 0:3 (0:1) | |||||
Bergamo |
Day 31 | |||||||||
14:00 | Jūrmala | | METTA/LU | 1:0 (0:0) | |||||
Jūrmala | |||||||||
16:00 | BFC Daugava | | Spartaks | 1:0 (1:0) | |||||
Daugavpils |
Day 25 | |||||||||
15:30 | Molde | | Bodø/Glimt | 2:1 (1:0) | |||||
Molde | |||||||||
15:30 | Sogndal | | Haugesund | 4:1 (1:1) | |||||
Sogndal | |||||||||
18:00 | Strømsgodset | | Viking | 2:1 (1:1) | |||||
Drammen |
Day 6 | |||||||||
18:30 | Estoril-Praia | | Benfica | 2:3 (1:2) | |||||
Estoril | |||||||||
20:30 | Braga | | Rio Ave | 3:0 (0:0) | |||||
Braga |
Day 9 | |||||||||
14:00 | Dynamo | | Příbram | 0:3 (0:1) | |||||
České Budějovice | |||||||||
15:00 | Hradec Králové | | Baumit | 0:2 (0:0) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
15:00 | Dukla | | Vysočina | 4:1 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
15:00 | Baník | | Bohemians 1905 | 1:0 (0:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
15:00 | Zbrojovka | | Viktoria Plzeň | 2:3 (2:1) | |||||
Brno | |||||||||
18:00 | Slavia | | Sparta | 0:2 (0:0) | |||||
Praha |
Day 8 | |||||||||
12:45 | St. Mirren | | Celtic | 1:2 (0:1) | |||||
Paisley | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Inverness | 3:2 (2:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Dundee United | | St. Johnstone | 2:0 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Partick Thistle | 3:0 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Hamilton Academical | 0:4 (0:2) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Ross County | | Dundee | 2:1 (1:0) | |||||
Dingwall |
Day 31 | |||||||||
13:00 | Paide | | Infonet | 0:1 (0:1) | |||||
Paide | |||||||||
13:00 | Tallinna Kalev | | Lokomotiv | 0:5 (0:2) | |||||
Tallinn | |||||||||
16:00 | Flora | | Nõmme Kalju | 0:2 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
19:00 | Trans | | Sillamäe Kalev | 0:1 (0:0) | |||||
Narva |
Day 9 | |||||||||
15:00 | Atlético | | Olimpo | 0:0 | |||||
Rafaela | |||||||||
15:00 | Independiente | | Rosario Central | 2:0 (0:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
21:30 | San Lorenzo de Almagro | | Gimnasia y Esgrima | 0:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires |
Day 25 | |||||||||
18:30 | Sport | | Cruzeiro | 0:0 | |||||
Recife | |||||||||
18:30 | Chapecoense | | Criciúma | 1:1 (1:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
21:00 | São Paulo | | Fluminense | 1:3 (0:0) | |||||
São Paulo |
13:00 | Toronto | | Portland Timbers | 3:2 (0:2) | |||||
Toronto | |||||||||
13:00 | Seattle Sounders | | Chivas USA | 4:2 (3:2) | |||||
Seattle | |||||||||
15:00 | DC United | | Philadelphia Union | 1:0 (1:0) | |||||
Washington | |||||||||
16:00 | Vancouver Whitecaps | | Real Salt Lake | 2:1 (0:0) | |||||
Vancouver | |||||||||
19:00 | Colorado Rapids | | San Jose Earthquakes | 1:1 (0:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:30 | Columbus Crew | | Montreal Impact | 2:0 (1:0) | |||||
Columbus |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | DC United | 34 | 17 | 8 | 9 | 52-37 | 59 | ||
2. | New England Revolution | 34 | 17 | 4 | 13 | 51-46 | 55 | ||
3. | Columbus Crew | 34 | 14 | 10 | 10 | 52-42 | 52 | ||
4. | New York Red Bulls | 34 | 13 | 11 | 10 | 55-50 | 50 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 14 | 7 | 13 | 48-41 | 49 | ||
6. | Philadelphia Union | 34 | 10 | 12 | 12 | 51-51 | 42 | ||
7. | Toronto | 34 | 11 | 8 | 15 | 44-54 | 41 | ||
8. | Houston Dynamo | 34 | 11 | 6 | 17 | 39-58 | 39 | ||
9. | Chicago Fire | 34 | 6 | 18 | 10 | 41-51 | 36 | ||
10. | Montreal Impact | 34 | 6 | 10 | 18 | 38-58 | 28 |
Day 26 | |||||||||
15:30 | Harbin Yiteng | | Dalian Aerbin | 0:1 (0:1) | |||||
Harbin | |||||||||
19:30 | Shandong Luneng Taishan | | Shanghai Shenhua | 2:0 (1:0) | |||||
Jinan | |||||||||
19:35 | Jiangsu Sainty | | Changchun Yatai | 0:2 (0:1) | |||||
Nanjing |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 22 | 4 | 4 | 76-28 | 70 | ||
2. | Beijing Guoan | 30 | 21 | 4 | 5 | 50-25 | 67 | ||
3. | Guangzhou R&F | 30 | 17 | 6 | 7 | 67-39 | 57 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 12 | 12 | 6 | 41-29 | 48 | ||
5. | Shanghai SIPG | 30 | 12 | 12 | 6 | 47-39 | 48 | ||
6. | Guizhou Renhe | 30 | 11 | 8 | 11 | 33-35 | 41 | ||
7. | Tianjin Teda | 30 | 10 | 9 | 11 | 41-44 | 39 | ||
8. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 10 | 11 | 37-45 | 37 | ||
9. | Shanghai Shenhua | 30 | 8 | 11 | 11 | 33-45 | 35 | ||
10. | Liaoning Whowin | 30 | 8 | 9 | 13 | 33-48 | 33 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
12:00 | |
15:00 | |
12:00* | |
20:30 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:45 | |
19:00 | |
18:00 | |
20:30 | |
18:45 | |
20:45 | |
18:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:35 | |
19:35 | |
19:35 | |
20:00 | |
Local time | |
2:0 | |
1:1 | |
4:0 | |
4:0 | |
2:1 | |
0:1 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:1 | |
1:2 | |
5:0 | |
1:1 | |
8:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
2:3 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:2 | |
0:1 | |
1:2 | |
3:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
0:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
0:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
1:2 | |
1:0 | |
3:0 | |
6:1 | |
3:0 | |
0:2 | |
1:3 | |
1:4 | |
1:0 | |
0:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:0 | |
0:2 | |
1:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 19.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |