Russia

See also  USSR,  CIS

FIFA rank: 38
UEFA league rank: 8

National stadium: Luzhniki Stadium

Last results
Fixtures

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats World Cup - overall stats
World Cup 2022. Qualifying tournament, Europe - Group H
World Cup 2018. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 2014. Final tournament - Group H - place 3
World Cup 2014. Qualifying tournament, Europe - Group F - place 1
World Cup 2010. Qualifying tournament, Europe - Playoff
World Cup 2006. Qualifying tournament, Europe - Group 3 - place 3
World Cup 2002. Final tournament - Group H - place 3
World Cup 2002. Qualifying tournament, Europe - Group 1 - place 1
World Cup 1998. Qualifying tournament, Europe - Playoff
World Cup 1994. Final tournament - Group 2 - place 3
World Cup 1994. Qualifying tournament, Europe - Group 5 - place 2

Overall stats European championship - overall stats
European Football Championship 2020. Final tournament - Group B - place 4
European Football Championship 2020. Qualifying tournament - Group I - place 2
European Football Championship 2016. Final tournament - Group B - place 4
European Football Championship 2016. Qualifying tournament - Group G - place 2
European Football Championship 2012. Final tournament - Group A - place 3
European Football Championship 2012. Qualifying tournament - Group B - place 1
European Football Championship 2008. Final tournament - Semifinal
European Football Championship 2008. Qualifying tournament - Group E - place 2
European Football Championship 2004. Final tournament - Group A - place 4
European Football Championship 2004. Qualifying tournament - Playoff
European Football Championship 2000. Qualifying tournament - Group 4 - place 3
European Football Championship 1996. Final tournament - Group C - place 4
European Football Championship 1996. Qualifying tournament - Group 8 - place 1

Overall stats Olympic Games - overall stats
Olympic Games 1912 - Consolation tournament, first round

Overall stats FIFA Confederations Cup - overall stats
FIFA Confederations Cup 2017. Final tournament - Group A - place 3

Overall stats Nehru Cup - overall stats
Nehru Cup 1995 - place 2
Nehru Cup 1993 - Group A - place 3

Overall stats Cyprus International Tournament - overall stats
Cyprus International Tournament 2003 - Winner

Overall stats UEFA Nations League - overall stats
UEFA Nations League 2020/21. League B - Group 3 - place 2
UEFA Nations League 2018/19. League B - Group 2 - place 2

Overall stats Friendly internationals - overall stats
2021 2020 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1995 1994 1993 1992 1914 1913 1912

Overall stats FNL Cup - overall stats
FNL Cup 2020 - place 8

Clubs:

Afips (Afipsky)
Agan (Raduzhnyi)
Agtala (Moscow)
Akademiya (Tolyatti)
Akhmat (Groznyi)
Akron (Tolyatti)
Alania-2 (Vladikavkaz)
Alania-D (Vladikavkaz)
Alaniya (Vladikavkaz)
Almaz (Moscow)
Alnas (Almetyevsk)
Amkar (Perm)
Amur-2010 (Blagoveshchensk)
Angara (Angarsk)
Angara (Boguchany)
Angusht (Nazran)
Angusht (Nazran)
Anzhi (Makhachkala)
Anzhi-2 (Makhachkala)
Anzhi-Yunior (Zelenodolsk)
APK (Morozovsk)
Ararat (Moscow)
Aroma (Gulkevichi)
Arsenal (Tula)
Arsenal-2 (Tula)
Aruan (Nartkala)
Asmaral-D (Moscow)
Astrateks (Astrakhan)
Atom (Novovoronezh)
Atommash (Volgodonsk)
Avangard (Kamyshin)
Avangard (Kolomna)
Avangard (Kursk)
Avangard (Podolsk)
Avtoagregat (Kineshma)
Avtodor (Vladikavkaz)
Avtofavorit (Pskov)
Avtomobilist (Yuzhno-Sakhalinsk)
Avtozapchast (Baksan)
Azamat (Cheboksary)
Baikal (Irkutsk)
Baltika (Kaliningrad)
Baltika-2 (Kaliningrad)
Baltika-BFU (Kaliningrad)
Baltika-D (Kaliningrad)
Baltika-Tarko (Kaliningrad)
Bashselmash (Neftekamsk)
Bataisk-2007 (Bataisk)
Beshtau (Lermontov)
Biokhimik-Mordovia (Saransk)
Biolog-Novokubansk (Progress)
BSK (Spirovo)
Bulat (Cherepovets)
Burevestnik-YuRGUES (Shakhty)
Chaika (Peschanokopskoye)
Chernomorets (Novorossiysk)
Chernomorets-D (Novorossiysk)
Chkalovets (Novosibirsk)
CSKA (Moscow)
CSKA-2 (Moscow)
CSKA-2 (Moscow)
Dagdizel (Kaspiysk)
Dalstroyindustriya (Komsomolsk-on-Amur)
Delin (Izhevsk)
Devon (Serafimovskiy)
Diana (Volzhsk)
Dmitrov (Dmitrov)
Dnepr (Smolensk)
Druzhba (Arzamas)
Druzhba (Maykop)
Druzhba-D (Maykop)
Dynamo (Barnaul)
Dynamo (Biysk)
Dynamo (Bryansk)
Dynamo (Kemerovo)
Dynamo (Kirov)
Dynamo (Kostroma)
Dynamo (Makhachkala)
Dynamo (Moscow)
Dynamo (Omsk)
Dynamo (Perm)
Dynamo (Rostov-on-Don)
Dynamo (Saint Petersburg)
Dynamo (Stavropol)
Dynamo (Stavropol)
Dynamo (Tula)
Dynamo (Vladivostok)
Dynamo (Vologda)
Dynamo (Voronezh)
Dynamo-2 (Moscow)
Dynamo-2 (Moscow)
Dynamo-2 (Saint Petersburg)
Dynamo-D (Stavropol)
Dynamo-Gazovik-D (Tyumen)
Dynamo-Start (Kostroma)
Dynamo-Zhemchuzhina-2 (Sochi)
Elektron (Veliky Novgorod)
Elektron (Vyatskie-Polyany)
Energetik (Uren)
Energiya (Chaikovskiy)
Energiya (Ulyanovsk)
Energiya (Volzhskiy)
Energiya-D (Kamyshin)
Energomash (Belgorod)
Erzu (Groznyi)
EVM (Ruzayevka)
Fabus (Bronnitsy)
Fakel (Voronezh)
Fakel-M (Voronezh)
FAYuR (Beslan)
FCSh-73 (Voronezh)
FK Abinsk (Abinsk)
FK Alagir (Alagir)
FK Armavir (Armavir)
FK Astrakhan (Astrakhan)
FK Balakovo (Balakovo)
FK Belogorsk (Belogorsk)
FK Berezniki (Berezniki)
FK Blagoveshchensk (Blagoveshchensk)
FK Chelyabinsk (Chelyabinsk)
FK Cherepovets
FK Chertanovo (Moscow)
FK Chertanovo-2 (Chertanovo)
FK Chita (Chita)
FK Derbent (Derbent)
FK Digora (Digora)
FK Domodedovo (Domodedovo)
FK Elista (Elista)
FK Forte (Taganrog)
FK Gatchina (Gatchina)
FK Gubkin (Gubkin)
FK Istra (Istra)
FK Izhevsk (Izhevsk)
FK Kaluga (Kaluga)
FK Khimki (Khimki)
FK Khimki-M (Khimki)
FK Kolomna (Kolomna)
FK Krasnodar (Krasnodar)
FK Krasnodar-2 (Krasnodar)
FK Krasnodar-2000 (Krasnodar)
FK Krasnodar-3 (Krasnodar)
FK Lobnya (Lobnya)
FK Lukhovitsy (Lukhovitsy)
FK Magnitogorsk (Magnitogorsk)
FK Makhachkala (Makhachkala)
FK Moskva (Moscow)
FK Mozdok (Mozdok)
FK Murom
FK Nizhniy Novgorod (Nizhniy Novgorod)
FK Nizhniy Novgorod (Nizhniy Novgorod)
FK Novokuznetsk (Novokuznetsk)
FK Novosibirsk (Novosibirsk)
FK Obninsk (Obninsk)
FK Orenburg (Orenburg)
FK Orenburg-2 (Orenburg)
FK Oryol (Oryol)
FK Pele (Moscow)
FK Reutov (Reutov)
FK Rostov (Rostov-on-Don)
FK Ryazan (Ryazan)
FK Rybinsk (Rybinsk)
FK Saransk (Saransk)
FK Smolensk (Smolensk)
FK Sochi (Sochi)
FK Sochi (Sochi)
FK Stary Oskol (Stary Oskol)
FK Stavropol (Stavropol)
FK Strogino (Moscow)
FK Taganrog (Taganrog)
FK Tambov (Tambov)
FK Tolyatti (Tolyatti)
FK Tosno (Tosno)
FK Tuapse (Tuapse)
FK Tver (Tver)
FK Tyumen (Tyumen)
FK Ufa (Ufa)
FK Ufa-2 (Ufa)
FK Vidnoye (Vidnoye)
FK Volgodonsk (Volgodonsk)
FK Volgograd (Volgograd)
FK Volna (Kovernino)
FK Vologda (Vologda)
FK Yelyets (Yelyets)
FK Yessentuki (Yessentuki)
Fortuna (Mytishchi)
FSA (Voronezh)
FShM Torpedo (Moscow)
GAI (Kiselevsk)
Galaks (Saint Petersburg)
Gigant (Grozny)
Gigant (Voskresensk)
Gornyak (Gramoteino)
Gornyak (Kachkanar)
Gornyak (Kushva)
Gornyak (Raichikhinsk)
Gornyak (Uchaly)
Idel (Kazan)
Ilpar (Ilyinsky)
Inter (Cherkessk)
Irgiz (Balakovo)
Irtysh (Omsk)
Iskra (Engels)
Iskra (Novoaleksandrovsk)
Iskra (Smolensk)
Istochnik (Rostov-on-Don)
Izumrud-Neftyanik (Timashyovsk)
Kabardey (Nizhny Cherek)
Kairat (Moscow)
KAIT-Sport (Moscow)
KAMAZ (Naberezhnye Chelny)
KAMAZ-2 (Naberezhnye Chelny)
KamAZavtocenter (Naberezhnye Chelny)
Karelia-Discovery (Petrozavodsk)
Kareliya (Petrozavodsk)
Kavkazkabel (Prokhladnyi)
Khimik (Belorechensk)
Khimik (Dankov)
Khimik (Dzerzhinsk)
Khimik (Koryazhma)
Khimik (Meleuz)
Khimik (Uvarovo)
Khimik-Arsenal (Novomoskovsk)
Khimik-Avgust (Vurnary)
Khoper (Balashov)
Kinotavr (Podolsk)
Kolos (Bykovo)
Kolos (Krasnodar)
Kolos (Pokrovskoye)
Kolos-2 (Krasnodar)
Kooperator (Vichuga)
Kosmos-Kirovets (Saint Petersburg)
Kraneks (Ivanovo)
Krasava (Odintsovo)
Krasnogvardeyets (Moscow)
Krasnoznamensk (Krasnoznamensk)
Krasny (Krasny)
Kristall (Dyatkovo)
Kristall (Sergach)
Kristall (Smolensk)
Krylia Sovetov (Samara)
Krylia Sovetov m (Samara)
Krylia Sovetov-2 (Samara)

Kuban (Krasnodar)
Kuban (Krasnodar)
Kuban-2 (Krasnodar)
Kuban-D (Krasnodar)
Kuban-Holding (Pavlovskaya)
Kuzbass (Kemerovo)
Kvant (Obninsk)
Lada (Dimitrovgrad)
Lada-D (Tolyatti)
Lada-Tolyatti (Tolyatti)
Legion-Dynamo (Makhachkala)
Leningradets (Leningrad Oblast)
Lokomotiv (Kaluga)
Lokomotiv (Liski)
Lokomotiv (Moscow)
Lokomotiv (Nizhniy Novgorod)
Lokomotiv (Saint Petersburg)
Lokomotiv-2 (Moscow)
Lokomotiv-D (Nizhniy Novgorod)
Lokomotiv-D (Saint Petersburg)
Lokomotiv-Kazanka (Moscow)
Lokomotiv-KMV (Mineralnye Vody)
Luch (Vladivostok)
Luki-Energiya (Velikiye Luki)
Makkabi (Moscow)
Mashuk-KMV (Pyatigorsk)
MEPhI (Moscow)
Metallurg (Aldan)
Metallurg (Asha)
Metallurg (Lipetsk)
Metallurg (Pikalevo)
Metallurg (Vidnoye)
Metallurg (Vyksa)
Metallurg-Oskol (Stary Oskol)
Metiznik (Magnitogorsk)
MITOS (Novocherkassk)
Monolit (Moscow)
Mordovia (Saransk)
Mosenergo (Moscow)
Mostovik-Primorye (Ussuriysk)
Mostransgaz (Gazoprovod)
MVD Rossii (Moscow)
Nara-ShBFR (Naro-Fominsk)
Nart (Cherkessk)
Neftekhimik (Nizhnekamsk)
Neftyanik (Bugulma)
Neftyanik (Buguruslan)
Neftyanik (Ufa)
Neftyanik (Uray)
Neftyanik (Yaroslavl)
Nemkom (Krasnodar)
Nika (Krasny Sulin)
Nika (Moscow)
Niva (Slavyansk-na-Kubani)
Nosta (Novotroitsk)
Novosibirsk-Olimpik (Novosibirsk)
Oazis (Yartsevo)
Octan (Perm)
Oka (Kolomna)
Okean (Nakhodka)
Okean-D (Nakhodka)
Olimp (Khimki)
Olimp-Dolgoprudny (Dolgoprudny)
Olimp-Dolgoprudny-2 (Dolgoprudny)
Olimpiya (Gelendzhik)
Olimpiya (Kirovo-Chepetsk)
Olimpiya (Volgograd)
Parus (Anapa)
Peresvet (Domodedovo)
Piter (Saint Petersburg)
Podolye (Podolsk Region)
Politekhnik-92 (Barnaul)
Portovik-Energiya (Kholmsk)
Pozis (Zelenodolsk)
Presnya (Moscow)
Priazovye (Yeysk)
Progress (Biysk)
Progress (Chernyakhovsk)
Proletariy (Surazh)
Pskov-2000 (Pskov)
Pskov-747 (Pskov)
Raspadskaya (Mezhdurechensk)
Rassvet (Troitskoye)
Reformatsiya (Abakan)
Rekord (Aleksandrov)
Restavratsiya (Krasnoyarsk)
Ritm (Alekseyevka)
Roda (Moscow)
Rodina (Moscow)
Rostselmash-2 (Rostov-on-Don)
Rotor (Volgograd)
Rotor-2 (Volgograd)
Rubin (Kazan)
Rubin-2 (Kazan)
Rus (Saint Petersburg)
Sakhalin (Yuzhno-Sakhalinsk)
Salyut (Saratov)
Salyut-Belgorod (Belgorod)
Saturn (Naberezhnye Chelny)
Saturn (Ramenskoye)
Saturn-1991 (Saint Petersburg)
Saturn-2 (Moscow Region)
Saturn-2 (Moskovskaya Oblast)
Selenga (Ulan-Ude)
Serp i Molot (Moscow)
Sever (Murmansk)
Shakhtyor (Artyom)
Shakhtyor (Peshelan)
Shakhtyor (Prokopievsk)
Sheksna (Cherepovets)
Sherstyanik (Nevinnomysk)
Shinnik (Yaroslavl)
Sibir (Novosibirsk)
Sibir-2 (Novosibirsk)
Sibiryak (Bratsk)
SibOVV (Kemerovo)
SKA (Rostov-on-Don)
SKA-Khabarovsk (Khabarovsk)
SKA-Khabarovsk-2 (Khabarovsk)
Skat-5s (Yelabuga)
SKChF (Sevastopol)
SKD (Samara)
Slavyansk (Slavyansk-na-Kubani)
Slavyansky (Slavyansk-na-Kubani)
Smena (Komsomolsk-na-Amure)
Smena (Moscow)
Smena-Zenit (Saint Petersburg)
Sochi-04 (Sochi)
Sodovik (Sterlitamak)
Sokol (Saratov)
Sokol-D (Saratov)
Solaris (Moscow)
Soyuz-Gazprom (Izhevsk)
Spartak (Gorno-Altaisk)
Spartak (Kostroma)
Spartak (Moscow)
Spartak (Nizhniy Novgorod)
Spartak (Ryazan)
Spartak (Rybnoye)
Spartak (Shchyolkovo)
Spartak (Tambov)
Spartak (Tuymazy)
Spartak (Yoshkar-Ola)
Spartak Vladikavkaz (Vladikavkaz)
Spartak-2 (Moscow)
Spartak-Arktikbank (Arkhangelsk)
Spartak-Bratskiy (Yuzhnyi)
Spartak-Chukotka (Moscow)
Spartak-D (Nalchik)
Spartak-MZK (Ryazan)
Spartak-Nalchik (Nalchik)
Spartak-Peresvet (Bryansk)
Spartak-Telekom (Shuya)
Spartak-Vladikavkaz ( Vladikavkaz)
Sportakademklub (Moscow)
Sputnik (Kimry)
StavAgrosoyuz (Stavropol Krai)
Stavropolye-2009 (Stavropol)
Stolitsa (Moscow)
Stroitel (Morshansk)
STsOP (Kislovodsk)
Svetogorets (Svetogorsk)
Syzran-2003 (Syzran)
Tekstilshchik (Ivanovo)
Tekstilshchik (Kamyshin)
Tekstilshik-D (Kamyshin)
Terek-2 (Groznyi)
Titan (Klin)
Tobol (Kurgan)
Tobol (Tobolsk)
Tom (Tomsk)
Tom-2 (Tomsk)
Torpedo (Izhevsk)
Torpedo (Miass)
Torpedo (Moscow)
Torpedo (Mytishchi)
Torpedo (Pavlovo)
Torpedo (Rubtsovsk)
Torpedo (Taganrog)
Torpedo (Vladimir)
Torpedo-2 (Moscow)
Torpedo-Lyubertsy (Lyubertsy)
Torpedo-Mashuk (Georgiyevsk)
Torpedo-Viktoriya (Nizhny Novgorod)
Torpedo-ZIL (Moscow)
Trestar (Ostankino)
Trubnik (Kamensk-Uralksiy)
Tsement (Mikhailovka)
TSK (Simferopol)
Turbostroitel (Kaluga)
Ural (Ekaterinburg)
Ural-2 (Ekaterinburg)
Uralan-D (Elista)
Uralan-Plus (Moscow)
Uralelektromed (Verkhnyaya Pyshma)
Uralets (Nizhniy Tagil)
Uralmash-D (Ekaterinburg)
Vainakh (Shali)
Veles (Moscow)
Vest (Kaliningrad)
Viktor Ponedelnik Football Academy (Rostov-on-Don)
Viktoria (Nazarovo)
Vityaz (Krymsk)
Vityaz (Podolsk)
Volga (Nizhniy Novgorod)
Volga (Ulyanovsk)
Volga-1908 (Tver)
Volga-Olimpiets (Nizhniy Novgorod)
Volgar (Astrakhan)
Volgar-Astrakhan (Astrakhan)
Volochanin-Ratmir (Vyshniy Volochek)
Vybor-Kurbatovo (Kurbatovo)
Yadro (Saint Petersburg)
Yakutiya (Yakutsk)
Yenisey (Krasnoyarsk)
Yenisey-2 (Krasnoyarsk)
Yudzhin (Samara)
Yugra (Nizhnevartovsk)
Yunit (Samara)
Zarya (Leninsk-Kuznetskiy)
Zavodchanin (Saratov)
Zelenograd (Moscow)
Zenit (Irkutsk)
Zenit (Moscow)
Zenit (Penza)
Zenit (Saint Petersburg)
Zenit-2 (Saint Petersburg)
Zenit-2 (Saint Petersburg)
Zenit-Izhevsk (Izhevsk)
Zhemchuzhina (Budyonnovsk)
Zhemchuzhina (Yalta)
Zhemchuzhina-Sochi (Sochi)
Zhemchuzhina-Sochi-D (Sochi)
Znamya (Noginsk)
Znamya Truda (Orekhovo-Zuevo)
Zorkiy (Krasnogorsk)
Zverda (Irkutsk)
Zvezda (Gorodishche)
Zvezda (Perm)
Zvezda (Ryazan)
Zvezda (Saint Petersburg)
Zvezda (Serpukhov)

Football calendar
Now in database:

Years:150
Tourneys:9 338
Matches:1 062 442
Clubs:11 103
National teams:259
Stadiums:9 794
Site news
21.10.2021
current

First Round Proper of the
FA Cup 2021/22
added

Fixtures
Italy 2021/22

Day 10

26.10

Spezia - Genoa

18:30

26.10

Venezia - Salernitana

18:30

26.10

Milan - Torino

20:45

27.10

Sampdoria - Atalanta

18:30

27.10

Udinese - Hellas Verona

18:30

27.10

Juventus - Sassuolo

18:30

27.10

Lazio - Fiorentina

20:45

27.10

Cagliari - Roma

20:45

27.10

Empoli - Inter

20:45

28.10

Napoli - Bologna

20:45

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, October 25

 

LokomotivFK Sochi

19:00

 

Zenit-2FK Tver

14:00

FK ChitaZvezda SPb

16:00

Luki-EnergiyaLeningradets

16:00

Dynamo SPbKrasava

18:00

 

FK VolnaFK Chertanovo

14:00

Dynamo-2Olimp-Dolgoprudny-2

16:00

FK MuromKhimik

18:00

Znamya TrudaYenisey-2

18:00

 

FK KolomnaKvant

14:00

SKA-Khabarovsk-2Metallurg

15:00

PeresvetZnamya

15:00

RodinaFK Saransk

16:00

SaturnFK Strogino

19:00

 

AvangardFakel-M

14:00

Arsenal-2Sokol

14:00

FK RyazanZenit Penza

16:00

 

VPK-AhroHirnyk-Sport

15:30

ObolonAhrobiznes

18:30

 

SəbailQarabağ

19:00

 

FK AndijonNasaf

15:15

 

Botev PLudogorets

18:30

 

GetafeCelta de Vigo

21:00

 

Gil VicenteBraga

19:00

BoavistaBelenenses

21:15

 

ÖrebroDegerfors

19:00

 

AldosiviArsenal

14:30

SarmientoNewell's Old Boys

14:30

Atlético TucumánPatronato

16:45

LanúsTalleres

16:45

River PlateArgentinos Juniors

19:00

IndependienteUnión

21:15

 

AtléticoGrêmio

20:00

PalmeirasSport

21:30

Local time

Yesterday, October 23

 

FK Nizhniy NovgorodFK Krasnodar

1:4

FK RostovArsenal

4:0

CSKAKrylia Sovetov

3:1

 

NeftekhimikTekstilshchik

3:1

AkronOlimp-Dolgoprudny

2:1

TomVolgar

2:1

FK OrenburgSKA-Khabarovsk

2:0

FakelMetallurg

3:2

FK Krasnodar-2Kuban

1:2

KAMAZSpartak-2

4:1

RotorAlaniya

0:0

TorpedoYenisey

2:1

BaltikaVeles

1:0

 

Biolog-NovokubanskSKA

1:3

Legion-DynamoFK Tuapse

0:1

ChaikaFK Forte

1:1

DruzhbaAlania-2

1:1

Mashuk-KMVRotor-2

1:1

 

Zenit-IzhevskFK Orenburg-2

1:1

FK ChelyabinskTorpedo Miass

2:0

FK TyumenLada-Tolyatti

7:0

NostaAmkar

1:0

SpartakVolga

0:5

ZvezdaUral-2

1:0

 

VeresFK Mariupol

2:0

VorsklaShahtar

0:2

ChornomoretsFK Lviv

1:1

 

PrykarpattyaAlians

3:1

PolissyaKryvbas

1:2

 

ChernihivChaika

2:2

KarpatyEpitsentr

0:1

BukovynaLyubomyr

4:1

DniproLNZ

15:00*

AFSKRubikon

1:1

KarpatyMunkacs

1:0

 

FK NikopolSkoruk

0:1

FK TrostianetsEnerhiya

2:1

Real PharmaKrystal

2:1

FK SumyPeremoha

1:2

BalkanyFK Vovchansk

1:1

TavriyaYarud

1:0

ViktoriyaFK Poltava

1:0

 

SabahSumqayıt

3:0

NeftçiZira

2:1

 

FK SlutskFK Smorgon

2:1

FK VitebskShakhtsyor

1:2

FK HomelEnergetik-BDU

4:0

Dynamo BrIsloch

1:0

 

FloreștiPetrocub

3:4

SheriffBălți

2:0

MilsamiSfîntul Gheorghe

2:2

 

Qoʼqon 1912Lokomotiv

2:1

MashʼalNavbahor

0:0

 

Admira WackerTirol

0:1

Austria WRied

4:1

WolfsbergAustria K

2:1

 

ChelseaNorwich City

7:0

Crystal PalaceNewcastle United

1:1

EvertonWatford

2:5

Leeds UnitedWolverhampton Wanderers

1:1

SouthamptonBurnley

2:2

Brighton & Hove AlbionManchester City

1:4

 

Cardiff CityMiddlesbrough

0:2

AFC BournemouthHuddersfield Town

3:0

Birmingham CitySwansea City

2:1

Blackburn RoversReading

2:0

BlackpoolPreston North End

2:0

Coventry CityDerby County

1:1

MillwallStoke City

2:1

Luton TownHull City

1:0

Peterborough UnitedQueens Park Rangers

2:1

West Bromwich AlbionBristol City

3:0

 

CercleStandard

1:1

KortrijkOostende

1:0

MechelenZulte Waregem

2:2

EupenUnion Saint-Gilloise

2:3

 

Botev VCherno More

0:0

ArdaSlavia

1:1

LevskiPirin

3:0*

 

BayernHoffenheim

4:0

RB LeipzigGreuther

4:1

WolfsburgFreiburg

0:2

ArminiaBorussia D

1:3

HerthaBorussia M

1:0

 

UtrechtHeerenveen

2:1

ZwolleHeracles Almelo

1:0

WaalwijkSparta

1:0

 

ValenciaMallorca

2:2

CádizAlavés

0:2

ElcheEspañol

2:2

AthleticVillarreal

2:1

 

SalernitanaEmpoli

2:4

SassuoloVenezia

3:1

BolognaMilan

2:4

 

FK LiepājaNoah Jūrmala

3:0

BFC DaugavaRiga FC

3:0

SpartaksValmiera

1:4

 

VikingLillestrøm

5:1

StabækMolde

0:3

 

RakówTermalica

3:2

LechiaGórnik

1:1

PogońJagiellonia

4:1

Wisła KŚląsk

0:5

 

Santa ClaraFamalicão

0:2

TondelaPorto

1:3

SportingMoreirense

1:0

 

MladostKolubara

3:1

SpartakMetalac

2:0

 

NK BravoDomžale

0:1

AluminijCelje

0:1

KoperOlimpija

0:1

 

NantesClermont

2:1

LilleBrest

1:1

 

OsijekHrvatski dragovoljac

1:0

HajdukGorica

0:0

 

JezeroSutjeska

0:2

RudarDečić

1:1

PodgoricaMornar

1:1

ZetaPetrovac

1:1

BudućnostIskra

4:1

 

PardubiceFastav

0:0

SlováckoBohemians 1905

1:0

SlovanSigma

2:0

KarvináBaník

19:00*

 

DjurgårdensKalmar

3:2

HäckenHalmstad

2:3

 

AberdeenHibernian

1:0

CelticSt. Johnstone

2:0

Dundee UnitedMotherwell

2:1

HeartsDundee

1:1

Ross CountyLivingston

2:3

 

Gimnasia y EsgrimaCentral Córdoba

2:2

Defensa y JusticiaPlatense

2:1

Rosario CentralRacing Club

2:1

 

JuventudeCeará

0:0

SantosAmérica

0:2

FluminenseFlamengo

3:1

FortalezaAtlético Paranaense

3:0

 

Seattle SoundersSporting Kansas City

1:2

Columbus CrewNew York Red Bulls

1:2

Los Angeles GalaxyDallas

2:2

Chicago FireReal Salt Lake

1:0

Minnesota UnitedLos Angeles

1:1

Colorado RapidsPortland Timbers

2:0

San Jose EarthquakesVancouver Whitecaps

1:1

TorontoMontréal

1:1

New York CityDC United

6:0

Philadelphia UnionNashville

1:0

Inter MiamiCincinnati

5:1

Local time

International tournaments

Current

24.03.2021 – 29.03.2022

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Europe

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

24.03.2021 – 30.03.2022

World Cup 2022,
Qualifying tournament, CONCACAF

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

22.06.2021 – 28.05.2022

UEFA Champions League 2021/22

03.08.2021 – 18.05.2022

Europa League 2021/22

06.07.2021 – 25.05.2022

UEFA Europa Conference League 2021/22

23.02.2021 – 20.11.2021

Copa Libertadores 2021

16.03.2021 – 06.11.2021

Copa Sudamericana 2021

07.04.2021 – 23.11.2021

AFC Champions League 2021

07.04.2021 – 05.11.2021

AFC Cup 2021

03.08.2021 – 15.12.2021

CONCACAF League 2021

06.04.2021 – 28.10.2021

CONCACAF Champions League 2021,
Final tournament

© WildSoft 2007-2021 info@wildstat.ru