Asian Club Championship 2000/01

Final
3rd place match
Статистика личных встреч  26.05.2000Piroozi Irtysh2:0 (2:0)
 South Korea, Suwon
Semifinal
Статистика личных встреч  24.05.2000Júbilo Iwata Irtysh1:0 aet
(0:0, 0:0)
 South Korea, Suwon
Статистика личных встреч  24.05.2000Suwon Samsung Bluewings Piroozi2:1 (0:1)
 Suwon
Quarterfinal, East Asia
ClubGWDLF-AP
1. Júbilo Iwata330012 - 29
2. Suwon Samsung Bluewings320114 - 46
3. Shandong Luneng Taishan31025 - 133
4. PSM30032 - 140
Статистика личных встреч  25.03.2000PSM Júbilo Iwata0:3 (0:1)
 Makassar
Статистика личных встреч  25.03.2000Shandong Luneng Taishan Suwon Samsung Bluewings0:6 (0:3)
 Makassar
Статистика личных встреч  23.03.2000Júbilo Iwata Shandong Luneng Taishan6:2 (3:1)
 Makassar
Статистика личных встреч  23.03.2000PSM Suwon Samsung Bluewings1:8 (1:7)
 Makassar
Статистика личных встреч  21.03.2000PSM Shandong Luneng Taishan1:3 (0:1)
 Makassar
Статистика личных встреч  21.03.2000Suwon Samsung Bluewings Júbilo Iwata0:3 (0:1)
 Makassar
Quarterfinal, West Asia
ClubGWDLF-AP
1. Piroozi31203 - 15
2. Irtysh31202 - 15
3. Al Ittihad Jeddah31113 - 24
4. Al Hilal30121 - 51
Статистика личных встреч  11.03.2000Al Ittihad Jeddah Irtysh1:2 (1:2)
 Tehran
Статистика личных встреч  11.03.2000Piroozi Al Hilal3:1 (1:1)
 Tehran
Статистика личных встреч  09.03.2000Al Ittihad Jeddah Al Hilal2:0 (1:0)
 Tehran
Статистика личных встреч  09.03.2000Piroozi Irtysh0:0
 Tehran
Статистика личных встреч  07.03.2000Al Hilal Irtysh0:0
 Tehran
Статистика личных встреч  07.03.2000Piroozi Al Ittihad Jeddah0:0
 Tehran
Second round, East Asia
Second round, West Asia
Статистика личных встреч  23.12.2000Al Salmiya Al Hilal0:0
 Salmiya
Статистика личных встреч  16.11.2000Al Ain Piroozi2:2 aet
(2:0)
 Al Ain
Статистика личных встреч  09.11.2000Al Ahli Manama Al Ittihad Jeddah2:6
 Manama
Статистика личных встреч  04.11.2000Varzob Irtysh2:3
 Dushanbe
Статистика личных встреч  05.11.2000Al Ittihad Jeddah Al Ahli Manama2:0
 Jeddah
Статистика личных встреч  03.11.2000Al Hilal Al Salmiya3:1
 Riyadh
Статистика личных встреч  02.11.2000Piroozi Al Ain2:0
 Tehran
Статистика личных встреч  21.10.2000Irtysh Varzob4:1
 Pavlodar
First round, East Asia
First round, West Asia
Статистика личных встреч  14.09.2000Al Ahli Manama Al Ahly San‘a0:0
 Manama
Статистика личных встреч  08.09.2000Nisa Irtysh1:2
 Aşgabat
Статистика личных встреч  07.09.2000Al Ain Al Zawraa4:0
 Al Ain
Статистика личных встреч  07.09.2000Al Karamah Al Hilal0:0
 Hims
Статистика личных встреч  07.09.2000Al Salmiya Al Ramtha2:2
 Salmiya
Статистика личных встреч  07.09.2000Piroozi Al Wakrah5:1
 Tehran
Статистика личных встреч  31.08.2000Al Ahly San‘a Al Ahli Manama0:1
 Sana'a
Статистика личных встреч  25.08.2000Al Ansar Al Ittihad Jeddah-:+
 
Статистика личных встреч  25.08.2000Al Hilal Al Karamah2:1
 Riyadh
Статистика личных встреч  25.08.2000Al Ramtha Al Salmiya0:1
 Irbid
Статистика личных встреч  25.08.2000Al Zawraa Al Ain2:1
 Baghdad
Статистика личных встреч  25.08.2000Varzob Dustlik+:-
 
Статистика личных встреч  24.08.2000Al Wakrah Piroozi2:4
 Al-Wakrah
Статистика личных встреч  24.08.2000Irtysh Nisa3:1
 Pavlodar
Football calendar
Now in database:

Years:146
Tourneys:8 661
Matches:1 001 096
Clubs:10 624
National teams:258
Stadiums:9 223
Site news
22.09.2017
current

Semifinal of the
Scottish League Cup 2017/18
added

21.09.2017
current

Quarterfinal of the
Russian Cup 2017/18
added

21.09.2017
current

Fourth round of the
Football League Cup 2017/18
added

In the football world

Tomorrow, September 23

USM AlgerFerroviário da Beira

18:30

EspéranceAl-Ahly

19:00

Wydad CasablancaMamelodi Sundowns

21:00

ZESCO UnitedSuperSport United

15:00

 

DynamoCSKA

16:30

SpartakAnzhi

19:00

 

Znamya TrudaTekstilshchik

14:00

VelesTsRFSO

16:00

Luki-EnergiyaFK Murom

16:00

Lokomotiv-KazankaDynamo-2

17:00

SpartakFK Dolgoprudny

17:00

 

SaturnKhimik

15:00

DynamoFK Ryazan

16:00

SokolFK Strogino

17:00

EnergomashFK Kaluga

18:00

ZorkiyZenit

19:00

 

Viktor Ponedelnik Football AcademyKuban-2

13:00

Mashuk-KMVSpartak

16:30

AfipsBiolog-Novokubansk

17:00

DruzhbaAngusht

17:00

ChernomoretsSKA

18:00

 

FK Orenburg-2Neftekhimik

16:00

 

ZirkaShahtar

14:00

DynamoVeres

19:30

 

Real PharmaFK Nikopol

16:00

 

SəbailKəpəz

17:30

Ziraİnter

20:00

 

GandzasarPyunik

18:00

 

BATEFK Slutsk

18:00

ShakhtsyorIsloch

19:00

 

Sfîntul GheorgheZimbru

16:30

Dinamo-AutoPetrocub

16:30

SheriffDacia

18:00

 

RapidWolfsberg

16:00

SturmAltach

18:30

St. PöltenAdmira Wacker

18:30

LASKMattersburg

18:30

 

West Ham UnitedTottenham Hotspur

12:30

BurnleyHuddersfield Town

15:00

EvertonAFC Bournemouth

15:00

Manchester CityCrystal Palace

15:00

SouthamptonManchester United

15:00

Stoke CityChelsea

15:00

Swansea CityWatford

15:00

Leicester CityLiverpool

17:30

 

Bolton WanderersBrentford

15:00

Derby CountyBirmingham City

15:00

FulhamMiddlesbrough

15:00

Leeds UnitedIpswich Town

15:00

Norwich CityBristol City

15:00

Preston North EndMillwall

15:00

Queens Park RangersBurton Albion

15:00

ReadingHull City

15:00

SunderlandCardiff City

15:00

Wolverhampton WanderersBarnsley

15:00

Aston VillaNottingham Forest

17:30

 

GenkOostende

18:00

Mouscron-PéruwelzEupen

20:00

MechelenSint-Truiden

20:00

Waasland-BeverenAnderlecht

20:30

 

SlaviaVitosha

15:30

PirinVereya

17:30

Cherno MoreEtar

20:00

 

DebrecenPuskás

18:00

FerencvárosDiósgyőr

18:00

PaksBalmazújváros

18:00

Vasas SCHaladás

18:00

Mezőkövesd-ZsóryÚjpest

18:15

VideotonHonvéd

20:30

 

RB LeipzigEintracht

15:30

HoffenheimSchalke 04

15:30

WerderFreiburg

15:30

Mainz 05Hertha

15:30

StuttgartAugsburg

15:30

Borussia DBorussia M

18:30

 

Willem IIHeerenveen

18:30

FeyenoordNAC

19:45

Heracles AlmeloRoda

19:45

Den HaagSparta

20:45

 

LokomotiviChikhura

17:00

DilaSamtredia

20:00

 

AtléticoSevilla

13:00

AlavésReal Madrid

16:15

MálagaAthletic

18:30

GironaBarcelona

20:45

 

RomaUdinese

15:00

SPALNapoli

18:00

JuventusTorino

20:45

 

HaugesundViking

18:00

 

TermalicaLechia

15:30

PogońGórnik

18:00

KoronaWisła K

20:30

 

Estoril-PraiaChaves

16:00

MoreirenseSporting

18:15

BenficaPaços de Ferreira

20:30

 

TriglavAnkaran

14:00

GoricaKrško

16:00

CeljeOlimpija

20:20

 

MontpellierParis Saint-Germain

17:00

MetzTroyes

20:00

BordeauxGuingamp

20:00

LyonDijon

20:00

CaenAmiens

20:00

 

CibaliaInter

17:00

SlavenRijeka

19:00

 

BudućnostKom

15:00

DečićSutjeska

15:00

GrbaljZeta

15:00

PetrovacMladost

15:00

RudarIskra

15:00

 

Bohemians 1905Baumit

17:00

SigmaDukla

17:00

FastavSlavia

17:00

Mladá BoleslavViktoria Plzeň

18:00

 

HalmstadNorrköping

14:00

 

RangersCeltic

12:00

Partick ThistleHearts

15:00

KilmarnockDundee

15:00

Ross CountyHibernian

15:00

St. JohnstoneHamilton Academical

15:00

 

LevadiaTammeka

13:00

PaideTulevik

13:00

Nõmme KaljuPärnu

16:00

KalevFlora

16:00

 

HuracánUnión

14:05

ArsenalTemperley

14:05

Chacarita JuniorsTalleres

16:05

Vélez SársfieldBoca Juniors

18:05

Godoy CruzIndependiente

20:05

 

FlamengoAvaí

19:00

SantosAtlético Paranaense

21:00

 

New York CityHouston Dynamo

15:00

New England RevolutionToronto

17:00

Vancouver WhitecapsColorado Rapids

19:00

DC UnitedSan Jose Earthquakes

19:00

Philadelphia UnionChicago Fire

19:00

Minnesota UnitedDallas

19:00

Columbus CrewNew York Red Bulls

19:30

Real Salt LakeSeattle Sounders

19:30

 

YanbianLiaoning Whowin

15:30

Shanghai ShenhuaGuangzhou R&F

19:35

Jiangsu SuningGuizhou Hengfeng Zhicheng

19:35

Tianjin TedaTianjin Quanjian

19:35

Local time

Yesterday, September 21

River PlateJorge Wilstermann

8:0

LanúsSan Lorenzo de Almagro

2:0 aet
pen. 4:3

LDUFluminense

2:1

OlimpiaPlaza Amador

1:1

Santos de GuápilesÁrabe Unido

1:0

 

Olimpiets (Nizhniy Novgorod)FK Ufa (Ufa)

1:1 aet
pen. 4:1

Yenisey (Krasnoyarsk)Akhmat (Grozny)

3:0

Ararat (Moscow)SKA-Khabarovsk (Khabarovsk)

1:2

Fakel (Voronezh)Amkar (Perm)

0:4

Krylia Sovetov (Samara)Lokomotiv (Moscow)

3:2 aet

Dynamo (Saint Petersburg)Zenit (Saint Petersburg)

3:2 aet

 

DinamoBunyodkor

0:2

ShoʼrtanNavbahor

3:3

LokomotivPaxtakor

0:1

 

FjölnirFH

2:1

 

VillarrealEspañol

0:0

Celta de VigoGetafe

1:1

LevanteReal Sociedad

3:0

 

TromsøOdd

2:2

 

ÖrebroAFC Eskilstuna

2:3

SundsvallAIK

0:0

 

MotherwellAberdeen

3:0

International tournaments

Current

04.09.2016 – 10.10.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, Europe

08.10.2015 – 10.10.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, South America

07.10.2015 – 06.11.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, Africa

22.03.2015 – 10.10.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, CONCACAF

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

12.03.2015 – 27.03.2018

Asian Cup 2019,
Qualifying tournament

27.06.2017 – 26.05.2018

UEFA Champions League 2017/18

29.06.2017 – 16.05.2018

Europa League 2017/18

23.01.2017 – 29.11.2017

Copa Libertadores 2017

28.02.2017 – 13.12.2017

Copa Sudamericana 2017

24.01.2017 – 25.11.2017

AFC Champions League 2017

19.08.2016 – 04.11.2017

AFC Cup 2017

10.02.2017 – 05.11.2017

CAF Champion's League 2017

10.02.2017 – 26.11.2017

CAF Confederation Cup 2017

01.08.2017 – 15.10.2017

CONCACAF League 2017

© WildSoft 2007-2017 info@wildstat.ru