09.09.2000 < | Football matches for 10.09.2000 | > 11.09.2000 |
Day 1 | |||||||||
South China | | Júbilo Iwata | 1:3 | ||||||
Hong Kong |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Song Lam Nghe An Vinh | | PSM | 1:4 | 1:4 | |||||
Vinh |
16:00 | Oazis (Yartsevo) | | Anzhi (Makhachkala) | 1:2 aet (0:0, 1:1) | |||||
Yartsevo | |||||||||
16:30 | Zhemchuzhina (Sochi) | | Krylia Sovetov (Samara) | 0:1 aet (0:0) | |||||
Sochi | |||||||||
17:00 | Shinnik (Yaroslavl) | | CSKA (Moscow) | 1:6 (1:3) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
17:30 | Lada (Tolyatti) | | Saturn (Ramenskoye) | 1:0 aet (0:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
18:00 | Irtysh (Omsk) | | Rostselmash (Rostov-on-Don) | 2:0 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
18:00 | Gazovik-Gazprom (Izhevsk) | | Rotor (Volgograd) | 3:2 (2:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
18:30 | Amkar (Perm) | | Fakel (Voronezh) | 2:1 (0:0) | |||||
Perm |
Day 20 | |||||||||
18:30 | Chernomorets | | Zenit | 1:1 (0:0) | |||||
Novorossiysk |
Day 30 | |||||||||
Volochanin-89 | | Sportakademklub | 1:1 (1:1) | ||||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
Mosenergo | | Saturn-2 | 3:1 (2:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Neftyanik | | Dynamo-2 | 2:0 (1:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Energiya Velikie Luki | | CSKA-2 | 1:0 (1:0) | ||||||
Velikiye Luki | |||||||||
16:00 | Pskov | | Spartak-2 | 3:0 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
17:00 | Avtomobilist | | Torpedo-2 | 1:2 (0:0) | |||||
Noginsk | |||||||||
17:00 | Spartak Kostroma | | Lokomotiv-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Kostroma |
Day 9 | |||||||||
SK Mykolaiv | | Chornomorets | 1:0 (1:0) | ||||||
Mykolaiv |
Day 5 | |||||||||
Tsementnyk-Khorda | | Sokil | 0:3 | ||||||
Dynamo | | Enerhetyk | 2:1 | ||||||
Hazovyk | | Polissya | 0:0 | ||||||
Veres | | Ternopil-Nyva-2 | 1:2 | ||||||
Naftovyk Dolyna | | Techno-Center | 1:2 | ||||||
Prykarpattya-2 | | FK Kalush | 2:1 | ||||||
Halychyna | | Karpaty-2 | 3:3 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Kryvbas-2 | | Obolon PPO | 1:1 | ||||||
Portovyk | | FK Cherkasy-2 | 4:0 | ||||||
SK Kherson | | Dnipro-3 | 1:0 | ||||||
Tytan | | Olimpiya FK AES | 1:0 | ||||||
Hirnyk-Sport | | Metalurh-2 Zaporizhzhya | 1:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Zorya | | SDYuShOR-Metalurh | 5:0 | ||||||
Arsenal | | ADOMS | 1:1 | ||||||
Naftovyk Ahtyrka | | Electron | 2:1 | ||||||
Oskil | | Stal-2 | 1:0 | ||||||
Mashynobudivnyk | | Metalurh-2 Mariupol | 1:0 | ||||||
Desna | | Shakhtar-3 | 5:0 | ||||||
Avanhard | | Frunzrenets-Liha-99 | 2:1 | ||||||
Metalist-2 | | Vorskla-2 | 1:1 | ||||||
Day 21 | |||||||||
16:00 | Neman-Belkard | | Lokomotiv-96 | 3:0 (2:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
16:00 | Shakhtsyor | | Slavia | 2:2 (1:1) | |||||
Salihorsk | |||||||||
16:30 | Vedrych-97 | | Kamunalnik | 1:0 (0:0) | |||||
Rechytsa | |||||||||
17:00 | BATE | | FK Lida | 5:0 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
17:00 | Dnepr-Transmash | | FK Homel | 3:1 (2:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
17:00 | Belshina | | Naftan-Devon | 1:3 (1:1) | |||||
Babruysk | |||||||||
17:00 | Tarpeda-MAZ | | Dynamo Minsk | 1:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | Tarpeda-Kadzina | | Dynamo Brest | 0:2 (0:0) | |||||
Mogilev |
Day 5 | |||||||||
19:45 | Derby County | | Charlton Athletic | 2:2 (2:0) | |||||
Derby |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fulham | 46 | 30 | 11 | 5 | 90-32 | 101 | ||
2. | Blackburn Rovers | 46 | 26 | 13 | 7 | 76-39 | 91 | ||
3. | Bolton Wanderers | 46 | 24 | 15 | 7 | 76-45 | 87 | ||
4. | Preston North End | 46 | 23 | 9 | 14 | 64-52 | 78 | ||
5. | Birmingham City | 46 | 23 | 9 | 14 | 59-48 | 78 | ||
6. | West Bromwich Albion | 46 | 21 | 11 | 14 | 60-52 | 74 | ||
7. | Burnley | 46 | 21 | 9 | 16 | 50-54 | 72 | ||
8. | Wimbledon | 46 | 17 | 18 | 11 | 71-50 | 69 | ||
9. | Watford | 46 | 20 | 9 | 17 | 76-67 | 69 | ||
10. | Sheffield United | 46 | 19 | 11 | 16 | 52-49 | 68 |
Day 5 | |||||||||
Brugge | | Louviéroise | 3:0 (1:0) | ||||||
Eendracht Aalst | | Lokeren | 2:2 (2:1) | ||||||
Harelbeke | | Germinal Beerschot | 3:0 (2:0) | ||||||
Day 4 | |||||||||
NEC | | Utrecht | 1:1 (0:0) | ||||||
Sparta | | Roosendaal | 3:5 (3:2) | ||||||
Day 4 | |||||||||
WIT Georgia | | Dinamo Tbilisi | 1:0 | ||||||
Lokomotivi | | Torpedo | 0:1 | ||||||
Dinamo Batumi | | Sioni | 2:1 | ||||||
Kolkheti 1913 | | TSU Armazi | 2:4 | ||||||
Dila | | Gorda | 2:2 | ||||||
Merani-91 | | Iberia | 3:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Atlético Osasuna | | Celta de Vigo | 0:2 (0:0) | ||||||
Numancia | | Real Oviedo | 1:0 (0:0) | ||||||
Mallorca | | Real Valladolid | 1:1 (1:0) | ||||||
Las Palmas | | Alavés | 0:3 (0:1) | ||||||
Villarreal | | Rayo Vallecano | 1:5 (0:3) | ||||||
Day 22 | |||||||||
Vålerenga | | Molde | 1:5 | ||||||
Bryne | | Lillestrøm | 4:2 | ||||||
Stabæk | | Haugesund | 2:0 | ||||||
Start | | Odd | 1:0 | ||||||
Bodø/Glimt | | Viking | 1:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Beira Mar | | Belenenses | 2:2 (0:1) | ||||||
Estrela | | Boavista | 0:0 | ||||||
Aves | | Campomaiorense | 2:2 (0:1) | ||||||
Gil Vicente | | Farense | 0:0 | ||||||
Salgueiros | | Marítimo | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 6 | |||||||||
Šibenik | | Slaven | 1:0 | ||||||
Hrvatski dragovoljac | | Varteks | 3:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Viktoria Plzeň | | Bohemians | 1:1 (0:0) | ||||||
Plzeň | |||||||||
Jablonec | | Sigma | 2:1 (1:0) | ||||||
Jablonec nad Nisou |
Day 6 | |||||||||
Lanús | | Los Andes | 6:0 | ||||||
River Plate | | Talleres | 4:1 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Estudiantes | 3:2 | ||||||
Huracán | | San Lorenzo de Almagro | 2:1 | ||||||
Newell's Old Boys | | Unión | 0:0 | ||||||
Vélez Sársfield | | Independiente | 1:1 | ||||||
Day 14 | |||||||||
17:00 | Coritiba | | Ponte Preta | 2:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
17:00 | Corinthians | | Vitória | 1:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
17:00 | Cruzeiro | | Gama | 2:1 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18:30 | Portuguesa | | Atlético-MG | 2:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:30 | Juventude | | Grêmio | 4:3 (1:3) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
18:30 | Bahia | | Vasco da Gama | 3:1 (0:1) | |||||
Salvador | |||||||||
18:30 | Flamengo | | Palmeiras | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro |
Day 10 | |||||||||
Americano | | Londrina | 2:1 | ||||||
Campos dos Goytacazes | |||||||||
Bangu | | Paraná | 0:0 | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Criciúma | | Bragantino | 1:1 | ||||||
Criciúma | |||||||||
Botafogo-SP | | Marcílio Dias | 5:2 | ||||||
Ribeirão Preto | |||||||||
XV de Piracicaba | | Joinville | 1:0 | ||||||
Piracicaba | |||||||||
União São João | | Villa Nova-MG | 4:3 | ||||||
Araras | |||||||||
São Caetano | | Brasil | 3:0 | ||||||
São Caetano do Sul | |||||||||
Avaí | | Figueirense | 1:1 | ||||||
Florianópolis |
Day 11 | |||||||||
CRB | | Bandeirante | 6:2 | ||||||
Maceió | |||||||||
São Raimundo | | CSA | 2:0 | ||||||
Manaus | |||||||||
Remo | | Vila Nova-GO | 1:0 | ||||||
Belém | |||||||||
América-RN | | Anapolina | 1:1 | ||||||
Natal | |||||||||
Fortaleza | | Sampaio Corrêa | 2:0 | ||||||
Fortaleza | |||||||||
Ríver | | ABC | 1:1 | ||||||
Teresina | |||||||||
Desportiva | | Serra | 0:6 | ||||||
Cariacica |
Day 12 | |||||||||
Camaçari | | Confiança | 2:0 | ||||||
Camaçari | |||||||||
Corinthians Alagoano | | Campinense | 3:1 | ||||||
Maceió | |||||||||
ASA | | Sergipe | 0:1 | ||||||
Arapiraca |
Day 10 | |||||||||
Tocantinópolis | | Rio Negro | 0:1 | ||||||
Tocantinópolis | |||||||||
Ypiranga | | Rio Branco-AC | 1:0 | ||||||
Macapá |
Day 10 | |||||||||
Comercial-MS | | Atlético-GO | 0:0 | ||||||
Campo Grande |
Day 10 | |||||||||
Rio Branco-SP | | Juventus | 2:2 | ||||||
Americana |
Day 10 | |||||||||
União-MT | | União Bandeirante | 2:1 | ||||||
Rondonópolis |
Day 10 | |||||||||
Mogi Mirim | | Olímpia | 2:2 | ||||||
Mogi Mirim | |||||||||
São Cristóvão | | Ipatinga | 2:1 | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Matonense | | União Barbarense | 2:1 | ||||||
Matão |
Day 9 | |||||||||
Rio Branco-PR | | Inter-SM | 0:0 | ||||||
Paranaguá | |||||||||
Ituano | | Portuguesa Santista | 0:1 | ||||||
Itu |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Shide | 26 | 17 | 5 | 4 | 50-21 | 56 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 26 | 14 | 8 | 4 | 37-24 | 50 | ||
3. | Sichuan Quanxing Shuijinfang | 26 | 12 | 8 | 6 | 33-21 | 44 | ||
4. | Chongqing Longxin | 26 | 10 | 11 | 5 | 46-33 | 41 | ||
5. | Shandong Luneng Taishan | 26 | 12 | 4 | 10 | 35-31 | 40 | ||
6. | Beijing Guoan | 26 | 9 | 8 | 9 | 38-32 | 35 | ||
7. | Shenyang Haishi | 26 | 8 | 10 | 8 | 35-32 | 34 | ||
8. | Liaoning Fushun Tegang | 26 | 8 | 8 | 10 | 28-26 | 32 | ||
9. | Shenzhen Ping'an Kejian | 26 | 8 | 8 | 10 | 27-27 | 32 | ||
10. | Tianjin Teda Dingxin | 26 | 7 | 10 | 9 | 28-37 | 31 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |