2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002  2001  2000  1999  1998  1997  1996  1995  1994  1993  1992  1991  1990  1989  1988  1987  1986  1985  1984  1983  1982  1981  1980  1979  1978  1977  1976  1975  1974  1973  1972  1971  1970  1969  1968  1967  1966  1965  1964  1963  1962  1961  1960 

Soviet Union

See also  CIS,  Russia

Last results

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats World Cup - overall stats
World Cup 1990. Final tournament - Group 2 - place 4
World Cup 1990. Qualifying tournament, Europe - Group 3 - place 1
World Cup 1986. Final tournament - 1/8 finals
World Cup 1986. Qualifying tournament, Europe - Group 6 - place 2
World Cup 1982. Final tournament - Quarterfinal group A - place 2
World Cup 1982. Qualifying tournament, Europe - Group 3 - place 1
World Cup 1978. Qualifying tournament, Europe - Group 9 - place 2
World Cup 1974. Qualifying tournament, Europe - Group 9 - place 1
World Cup 1974. Qualifying tournament, intercontinental play-off - Playoff
World Cup 1970. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1970. Qualifying tournament, Europe - Group 4 - place 1
World Cup 1966. Final tournament - place 4
World Cup 1966. Qualifying tournament, Europe - Group 7 - place 1
World Cup 1962. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1962. Qualifying tournament, Europe - Group 5 - place 1
World Cup 1958. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1958. Qualifying tournament, Europe - Group 6 - place 1

Overall stats European championship - overall stats
European Football Championship 1992. Qualifying tournament - Group 3 - place 1
European Football Championship 1988. Final tournament - Final
European Football Championship 1988. Qualifying tournament - Group 3 - place 1
European Football Championship 1984. Qualifying tournament - Group 2 - place 2
European Football Championship 1980. Qualifying tournament - Group 6 - place 4
European Football Championship 1976. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Football Championship 1972. Final tournament - place 2
European Football Championship 1972. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Football Championship 1968. Final tournament - place 4
European Football Championship 1968. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Nations Cup 1964. Final tournament - place 2
European Nations Cup 1964. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Nations Cup 1960. Final tournament - Winner
European Nations Cup 1960. Qualifying tournament - Quarterfinal

Overall stats Olympic Games - overall stats
Olympic Games 1988. Final tournament - Winner
Olympic Games 1988. Qualifying tournament, Europe - Group 4 - place 1
Olympic Games 1984. Qualifying tournament, Europe - Group 1 - place 1
Olympic Games 1980. Final tournament - place 3
Olympic Games 1976. Final tournament - place 3
Olympic Games 1976. Qualifying tournament, Europe - Group 1 - place 1
Olympic Games 1972. Final tournament - place 3
Olympic Games 1972. Qualifying tournament, Europe - Group 1 - place 1
Olympic Games 1968. Qualifying tournament, Europe - Group 1, final
Olympic Games 1964. Qualifying tournament, Europe - Group 3, round 2
Olympic Games 1960. Qualifying tournament, Europe - Group 3 - place 2
Olympic Games 1956. Final tournament - Winner
Olympic Games 1956. Qualifying tournament - Qualifying round
Olympic Games 1952 - First round

Overall stats Brazil Independence Cup - overall stats
Brazil Independence Cup 1972 - Semifinal group B - place 3

Overall stats Nehru Cup - overall stats
Nehru Cup 1991 - First round - place 3
Nehru Cup 1989 - place 2
Nehru Cup 1988 - Winner
Nehru Cup 1987 - Winner
Nehru Cup 1986 - Winner
Nehru Cup 1985 - Winner

Overall stats President's Cup/Korea Cup - overall stats
President's Cup 1991 - Semifinal
President's Cup 1988 - place 2

Overall stats Friendly internationals - overall stats
1991 1990 1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983 1982 1980 1979 1978 1977 1976 1975 1974 1973 1972 1971 1970 1969 1968 1967 1966 1965 1964 1963 1962 1961 1960 1959 1958 1957 1956 1955 1954 1925 1924

Clubs:

Şahdağ (Kusary)
Abremshimchi (Leninabad)
ADK (Alma-Ata)
Admiralteyets (Leningrad)
Agrofirma (Kuba)
Ak-kanat (Uzun-Agach)
Akhal (Ashkhabad Region)
Akkurgan (Tashkent region)
Aktau (Shevchenko)
Aktyubinets (Aktyubinsk)
Alashkert (Martuni)
Alay (Osh)
Alazani (Gurdzhaani)
Alga (Frunze)
Almaz (Yerevan)
Amu-Darya (Chardzhou)
Amur (Blagoveshchensk)
Amur (Komsomolsk-na-Amure)
Angara (Angarsk)
APK (Azov)
Arabkir (Yerevan)
Araks (Oktemberyan)
Araks (Yerevan)
Aral (Nukus)
Ararat (Yerevan)
Ararat-2 (Yerevan)
Aray (Stepnogorsk)
Araz (Baku)
Araz (Nakhichevan)
Arsenal (Kiev)
Arsenal (Tula)
Atlantas (Klaipeda)
Atom (Novovoronezh)
Atommash (Volgodonsk)
Avangard (Antratsit)
Avangard (Druzhkovka)
Avangard (Kamyshin)
Avangard (Kharkov)
Avangard (Kolomna)
Avangard (Kramatorsk)
Avangard (Kursk)
Avangard (Petropavlovsk)
Avangard (Rovenki)
Avangard (Rovno)
Avangard (Stalino)
Avangard (Zheltye Vody)
Avangard Chelyabinsk (Chelyabinsk)
Avanhard (Sumy)
Avauchilishche (Moscow)
Avei (Akstafa)
Avtodor (Vladikavkaz)
Avtomobilist (Abakan)
Avtomobilist (Baku)
Avtomobilist (Kokand)
Avtomobilist (Krasnoyarsk)
Avtomobilist (Leningrad)
Avtomobilist (Mingechaur)
Avtomobilist (Odessa)
Avtomobilist (Sumy)
Avtomobilist (Termez)
Avtomobilist (Yerevan)
Avtomobilist (Yevlakh)
Avtomotor (Kharkov)
Azeri (Baku)
Azot (Nizhnyaya Gorlovka)
Azot (Shostka)
Babayev Factory (Moscow)
Badamly (Nakhichevan)
Bagdodchi (Bagdad)
Bakinets (Baku)
Baltika (Kaliningrad)
Bashselmash (Neftekamsk)
Bentonit (Izhdevan)
Beshkent (Beshkent)
Binokor (Bukhara)
Bobruysk team (Bobruysk)
Bolshevik (Kiev)
Budyonny Factory (Baku)
Budzhak (Komrat)
Bukovina (Chernovtsy)
Bulat (Cherepovets)
Buran (Voronezh)
Burevestnik (Frunze)
Burevestnik (Krasnyi Luch)
Burevestnik (Krivoy Rog)
Burevestnik (Moscow)
Burevestnik (Stalino)
Burevestnik (Tbilisi)
Burevestnik (Tula)
Burovik (Almetievsk)
By-Product Coke Plant (Makeevka)
Chaika (Sevastopol)
Chapaev Kolkhoz (Kiev Region)
Chernomorets (Odessa)
Chigarachi (Termez)
Chirchik (Chirchik)
Chkalovets (Novosibirsk)
Chust (Namangan Region)
CSKA (Moscow)
CSKA-2 (Moscow)
CSKA-3 (Moscow)
Dashgyn (Zakataly)
Daugava (Rīga)
Debed (Alaverdi)
Desna (Bryansk)
Desna (Chernigov)
Dila (Gori)
Dimitrov Factory (Tbilisi)
Dimitrovets (Tashkent Region)
DKA (Korosten)
DKA (Omsk)
DKA (Stalingrad)
DKA (Voronezh)
Dnepr (Cherkassy)
Dnepr (Dnepropetrovsk)
Dnepr (Mogiliev)
Dnestr (Tiraspol)
DO (Ashkhabad)
DO (Baku)
DO (Riga)
DO (Stalinabad)
DO (Vilnius)
Dostuk (Sokuluk)
Drogobych (Drogobych)
Druzhba (Budyonnovsk)
Druzhba (Maykop)
Druzhba (Yoshkar-Ola)
Dunayets (Izmail)
Dvina (Vitebsk)
Dymamo (club) (Leningrad)
Dymamo (club) (Moscow)
Dynamo (Aktubinsk)
Dynamo (Baku)
Dynamo (Barnaul)
Dynamo (Batumi)
Dynamo (Belaya Tserkov)
Dynamo (Bolshevo)
Dynamo (Brest)
Dynamo (Bryansk)
Dynamo (Chelyabinsk)
Dynamo (Dnepropetrovsk)
Dynamo (Frunze)
Dynamo (Gagra)
Dynamo (Gorky)
Dynamo (Irkutsk)
Dynamo (Ivanovo)
Dynamo (Kalinin)
Dynamo (Kashira)
Dynamo (Kazan)
Dynamo (Kemerovo)
Dynamo (Khabarovsk)
Dynamo (Kharkov)
Dynamo (Kiev)
Dynamo (Kirov)
Dynamo (Kopli)
Dynamo (Krasnoyarsk)
Dynamo (Krivoy Rog)
Dynamo (Kungur)
Dynamo (Kursk)
Dynamo (Kuybyshev)
Dynamo (Leningrad)
Dynamo (Lyubertsy)
Dynamo (Makhachkala)
Dynamo (Minsk)
Dynamo (Mogilev-Podolskiy)
Dynamo (Moscow)
Dynamo (Moscow Region)
Dynamo (Nikolaev)
Dynamo (Novosibirsk)
Dynamo (Omsk)
Dynamo (Petrozavodsk)
Dynamo (Poltava)
Dynamo (Rostov-on-Don)
Dynamo (Samarkand)
Dynamo (Saransk)
Dynamo (Stalinabad)
Dynamo (Stalingrad)
Dynamo (Stavropol)
Dynamo (Sukhumi)
Dynamo (Sverdlovsk)
Dynamo (Tallin)
Dynamo (Tashkent)
Dynamo (Tbilisi)
Dynamo (Ufa)
Dynamo (Vinnitsa)
Dynamo (Vologda)
Dynamo (Voronezh)
Dynamo (Voroshilovgrad)
Dynamo (Yakutsk)
Dynamo (Yerevan)
Dynamo (Zugdidi)
Dynamo-2 (Alma-Ata)
Dynamo-2 (Kiev)
Dynamo-2 (Leningrad)
Dynamo-2 (Moscow)
Dzerzhinets (Bezhitsa)
Dzerzhinets (Dzerzhinsk)
Dzerzhinets (Leningrad)
Dzezkazganets (Dzezkazgan)
Ekibastuzets (Ekibastuz)
Elektrik (Saratov)
Elektrik Factory (Leningrad)
Elektron (Novgorod)
Elektron (Vyatskie-Polyany)
Elektrosila (Leningrad)
Elnyas (Siauliai)
Energetik (Nurek)
Energiya (Moscow)
Energiya (Novaya Kahovka)
Energiya (Novgorod)
Energiya (Novocherkassk)
Energiya (Severodvinsk)
Energiya (Voronezh)
Etalon (Baksan)
Factory Nr 20 (Moscow)
Factory Nr. 168 (Ryazan)
Fakel (Voronezh)
Fili (Moscow)
Fosforit (Karatau)
Frezer Factory (Moscow)
Frunze Factory (Moscow)
Frunzenets (Sumy)
FShM (Kiev)
FShM (Leningrad)
FShM (Minsk)
Gastello (Ufa)
Gazovik (Izhevsk)
Gazovik (Orenburg)
Geofizika Factory (Moscow)
Geolog (Karshi)
Geolog (Tumen)
Golubaya Niva (Slavyansk-na-Kubani)
Gomselmash (Gomel)
Gorbunov Factory (Moscow)
Gornyak (Kentau)
Gornyak (Khromtau)
Gornyak (Nikolskiy)
Gornyak (Raichikhinsk)
Goyazan (Kazakh)
Granit (Tetyukhe)
Gulistonchi (Gulistan)
Guria (Lanchkhuti)
Gyandzhlik (Baku)
Gyandzhlik (Navagi)
Impuls (Dilizhan)
Industria (Yenakievo)
Inkaras (Kaunas)
Inshaatchi (Shemakha)
Iriston (Vladikavkaz)
Irrigator (Chardzhou)
Irtysh (Glubokov)
Irtysh (Omsk)
Irtysh (Pavlodar)
Iskra (Moscow)
Iskra (Smolensk)
Iskra (Yerevan)
Izhotsky Factory (Leningrad)
Kakheti (Telavi)
Kalev (Tallin)
Kalinin team (Kalinin)
Kalininets (Sverdlovsk)
Kalitva (Belaya Kalitva)
KAMAZ (Naberezhnye Chelny)
Kamvolmny Kombinat (Kuntsevo)
Kapaz (Gyandzha)
Karabakh (Agdam)
Karabakh (Stepanakert)
Karbolit (Orehovo-Zuyevo)
Karpaty (Kamenka-Bugskaya)
Karpaty (Lvov)
Karshistroi (Karshi)
Kasagh (Ashtarak)
Kasansayets (Kasansay)
Kauchuk (Leningrad)
Kauchuk (Moscow)
Kauchuk (Sterlitamak)
Kaunas (Kaunas)
Khanka (Khanka)
Kharkov team (Kharkov)
Khimik (Almalyk)
Khimik (Belorechensk)
Khimik (Berezniki)
Khimik (Chirchik)
Khimik (Dzerzhinsk)
Khimik (Dzhambul)
Khimik (Grodno)
Khimik (Kalininsky Region)
Khimik (Klin)
Khimik (Moscow)
Khimik (Nevinnomysk)
Khimik (Novomoskovsk)
Khimik (Orehovo-Zuevo)
Khimik (Salavat)
Khimik (Semiluki)
Khimik (Severodonetsk)
Khimik (Slantsy)
Khimik (Stepnogorsk)
Khimik (Usolye-Sibirskoye)
Khisar (Shakhriyabz)
Khiva (Khiva)
Khosilot (Farkhar)
Khudzand (Khudzand)
KIM (Moscow)
Kimegar (Almalyk)
Kirovets (Leningrad)
Kirovets (Makeevka)
Kirovets (Perm)
Kokshetau (Kokchetav)
Kolheti (Hobi)
Kolkheti 1913 (Poti)
Kolos (Akimovka)
Kolos (Aleksandrovskaya)
Kolos (Nikopol)
Kolos (Pavlograd)
Kometa (Lytkarino)
Komintern Factory (Dnepropetrovsk)
Komsomolets (Leningrad)
Konchi (Angren)
Kopetdag (Ashkhabad)
Kord (Balakovo)
Koshkagorts (Yerevan)
Kotaik (Abovyan)
Kovrovets (Kovrov)
Krasnaya Presnya (Moscow)
Krasnaya Roza (Moscow)
Krasnaya Zarya-2 (Leningrad)
Krasnoe Znamya (Kishinyov)
Krasnoe Znamya (Moscow)
Krasnoe Znamya (Pavlovsky Posad)
Krasnoe Znamya (Yegoryevsk)
Krasnovodsk team (Krasnovodsk)
Krasny Proletariy (Moscow)
Krasny Proletariy Factory (Moscow)
Krasny Treugolnik (Leningrad)
Kremen (Kremenchug)
Kristall (Kherson)
Krivbass (Krivoy Rog)
Krylya Sovetov (Irkutsk)
Krylya Sovetov (Kuybyshev)
Krylya Sovetov (Moscow)
Krylya Sovetov (Saratov)
Krylya Sovetov (Taganrog)
Krylya Sovetov (Tashkent)
Krylya Sovetov (Zaporozhye)
Krylya Sovetov-3 (Moscow)
Kuban (Baranikovskiy)
Kuban (Baranikovsky)
Kuban (Krasnodar)
Kuban (Timashevsk)
Kulakov Factory (Leningrad)
Kurmyukh (Kakhi)
Kustanayets (Kustanay)
Kuzbass (Kemerovo)
Lenin Factory (Krasnogorovka)
Leninogorets (Leninogorsk)
Lernagorts (Kafan)
Liebknecht Factory (Dnepropetrovsk)
Lima (Kaunas)
Lokmotiv (Tumen)
Lokomotiv (Abakan)
Lokomotiv (Allaverdy)
Lokomotiv (Baku)
Lokomotiv (Chelyabinsk)
Lokomotiv (Chita)
Lokomotiv (Dnepropetrovsk)
Lokomotiv (Donetsk)
Lokomotiv (Kaluga)
Lokomotiv (Kazan)
Lokomotiv (Kharkov)
Lokomotiv (Kiev)
Lokomotiv (Kishinyov)
Lokomotiv (Konotop)
Lokomotiv (Kotovsk)
Lokomotiv (Kuybyshev)
Lokomotiv (Leningrad)
Lokomotiv (Lozovaya)
Lokomotiv (Lyublino)
Lokomotiv (Mineralnye Vody)
Lokomotiv (Moscow)
Lokomotiv (Nizhniy Novgorod)
Lokomotiv (Odessa)
Lokomotiv (Omsk)
Lokomotiv (Orenburg)
Lokomotiv (Poltava)
Lokomotiv (Ruzayevka)
Lokomotiv (Ryazan)
Lokomotiv (Sinelnikovo)
Lokomotiv (Slavyansk)
Lokomotiv (Svobodny)
Lokomotiv (Tashkent)
Lokomotiv (Tbilisi)
Lokomotiv (Ungeny)
Lokomotiv (Vologda)
Lokomotiv (Voronezh)
Lokomotiv (Voznesensk)
Lokomotiv (Yasinovataya)
Lokomotiv-2 (Kiev)
Lokomotiv-2 (Moscow)
LOMO (Leningrad)
Lori (Kirovakan)
Luch (Vladivostok)
Luch (Zagorsk)
Luchaferul (Tiraspol)
Magaroeli (Chiatura)
Makharadze team (Makharadze)
Malatiya (Yerevan)
Mashinostroitel (Balashiha)
Mashinostroitel (Kiev)
Mashinostroitel (Podolsk)
Mashinostroitel (Pskov)
Mashtekhsoyuz (Moscow)
Mashuk (Pyatigorsk)
Mashzavod (Stupino)
Mayak (Chardzhou)
Mayak (Kharkov)
Mayak (Ochakov)
Medik (Krasnodar)
Melanzhist (Egoryevsk)
Meliorator (Chimkent)
Meliorator (Kzyl-Orda)
Mertskhali (Makharadze)
Merw (Mary)
Meshakhte (Tkibuli)
Metallist (Kharkov)
Metallist (Pavlovo)
Metallist (Petropavlovsk)
Metallurg (Almalyk)
Metallurg (Balkhash)
Metallurg (Boksitogorsk)
Metallurg (Dneprodzerzhinsk)
Metallurg (Elektrostal)
Metallurg (Krasny Sulin)
Metallurg (Kuybyshev)
Metallurg (Lipetsk)
Metallurg (Magnitogorsk)
Metallurg (Novokuznetsk)
Metallurg (Novotroitsk)
Metallurg (Pikalevo)
Metallurg (Rustavi)
Metallurg (Stalingrad)
Metallurg (Stary Oskol)
Metallurg (Temirtau)
Metallurg (Volkhov)
Metallurg (Yermak)
Metallurg (Zaporozhye)
Metallurg (Zlatoust)
Metallurg Vostoka (Sverdlovsk)
Meteor (Moscow)
Meteor (Zhukovsky)
Metrostroy (Moscow)
Mikoyan Myasokombinat (Moscow)
Mine Nr 30 (Rutchenkovo)
Molniya (Kharkov)
Molniya (Moscow)
Montazhnik (Turkestan)
Moscow-Ryazan Railway Branch (Moscow)
Moscow-Yaroslavl Railway Branch (Moscow)
Moskvich (Moscow)
Motor (Mezhdurechensk)
Motor (Proletarskaya)
MTsOP (Tbilisi)

MTsOP-Metallurg (Sverdlovsk)
MTsOP-Termist (Baku)
Mush (Charentsavan)
Myasokombinat (Maykop)
Nadikvari (Telavi)
Nairi (Yerevan)
Narimanov Kolkhoz (Narimanov)
Narimanovets (Narimanov)
Nart (Cherkessk)
Naryn (Khakkulabad)
Narzan (Kislovodsk)
Navroz (Andizhan)
Nebitchi (Nebit-Dag)
Neftchi (Baku)
Neftchi-2 (Baku)
Neftehimik (Nizhnekamsk)
Neftyanik (Ahtyrka)
Neftyanik (Bugulma)
Neftyanik (Drogobych)
Neftyanik (Fergana)
Neftyanik (Lenin Region)
Neftyanik (Oktyabrskiy)
Neftyanik (Omsk)
Neftyanik (Salavat)
Neftyanik (Syzran)
Neftyanye Kamni (Baku)
Neva (Leningrad)
Nig (Aparan)
Nistru (Kishinyov)
Niva (Ternopol)
Niva (Vinnitsa)
Novator (Zhdanov)
Novbakhor (Namangan)
Nuravshon (Bukhara)
ODO (Petrozavodsk)
ODO (Sverdlovsk)
ODO (Tallin)
ODO (Tashkent)
Oguz (Tovuz)
Ok Oltyn (Moskovskyi)
Oka (Kolomna)
Okean (Kerch)
Okean (Nakhodka)
Okean (Vladivostok)
Olimp (Fryazino)
Olimpiya (Alma-Ata)
Olimpiya (Artashat)
Orbita (Belaya Kalitva)
Ordzhonikidze Factory (Leningrad)
Osnova (Vichuga)
Pārdaugava (Rīga)
Paatsoyagorts (Noyemberyan)
Pakhtaaral (Syrdarya Region)
Pakhtachi (Gulistan)
Pakhtakor (Tashkent)
Pambykchi (Barda)
Pamir (Dushanbe)
Pamir (Leninabad)
Pishchevik (Beltsy)
Pishchevik (Frunze Region)
Pishchevik (Kerch)
Pishchevik (Kherson)
Pishchevik (Krasnodar)
Pishchevik (Leningrad)
Pishchevik (Moscow)
Pishchevik (Rostov-on-Don)
Pishchevik (Simferopol)
Pishchevik (Tbilisi)
Pishchevik-2 (Moscow)
Plastik (Salyany)
Podolye (Hmelnitskiy)
Podolye (Kamenets-Podolsky)
Podshipnik (Moscow)
Polesye (Zhitomir)
Politekhnik (Leningrad)
Politekhnik (Yerevan)
Politekhnik Institute (Kaunas)
Politotdel (Tashkent region)
Porcelain Factory (Baranovka)
Pravda (Moscow)
Presnya (Moscow)
Priborist (Mukachevo)
Prikarpatye (Ivano-Frankovsk)
Prikaspiyets (Guryev)
Profsoyuzy (Frunze)
Profsoyuzy (Leninabad)
Profsoyuzy-1 (Moscow)
Profsoyuzy-2 (Moscow)
Progress (Berdichev)
Progress (Biysk)
Progress (Chernyakhovsk)
Progress (Kamensk-Shakhtinsky)
Progress (Zelenodolsk)
Progress Factory (Leningrad)
Proletarskaya Pobeda (Moscow)
Prometey (Dneprodzerzhinsk)
Prometey (Lyubertsy)
Prometey (Yerevan)
Qayrat (Alma-Ata)
RAF (Yelgava)
Raketa (Gorkiy)
Regar (Tursun-Zade)
Rekord (Moscow)
Remontnik (Prokhladnyi)
REZ (Riga)
Ritm (Belgorod)
Rodina (Fryazino)
Rodina (Moscow)
Rope Factory (Kharkov)
Rostselmash (Rostov-on-Don)
Rot-Front (Kiev)
Rot-Front (Poltava)
Rotor (Volgograd)
RShVSM (Alma-Ata)
Rubin (Kazan)
Rus (Volgograd)
Rybak (Nakhodka)
Saharniki (Karlovka)
Saharniki (Sumy)
Sakhalin (Yuzhno-Sakhalinsk)
Salyut (Belgorod)
Salyut (Kamensk-Uralksiy)
Samarkand (Samarkand region)
Sanavardo (Samtredia)
Saturn (Ramenskoe)
Saturn (Rybinsk)
Selenga (Ulan-Ude)
Selkhozinstitut (Chisinau)
Selmash (Kharkov)
Selmash (Kirovo)
Selmash (Zaporozhye)
Selmash-2 (Kharkov)
Selmashevets (Chirchik)
Sementchi (Bekabad)
Semetey (Frunze)
Serp i Molot (Kharkov)
Serp i Molot (Moscow)
Sever (Murmansk)
Shakhrikhanets (Shakhrikhan)
Shakhtyor (Aleksandria)
Shakhtyor (Angren)
Shakhtyor (Artyom)
Shakhtyor (Donetsk)
Shakhtyor (Gorlovka)
Shakhtyor (Karaganda)
Shakhtyor (Kemerovo)
Shakhtyor (Kirovsk)
Shakhtyor (Kiselyovsk)
Shakhtyor (Krasnograd)
Shakhtyor (Krasny Luch)
Shakhtyor (Kumertau)
Shakhtyor (Leninsk-Kuznetskiy)
Shakhtyor (Novovolynsk)
Shakhtyor (Prokopyevsk)
Shakhtyor (Shakhty)
Shakhtyor (Stakhanov)
Shakhtyor (Sverdlovsk)
Shakhtyor (Torez)
Shakhtyor (Yenakievo)
Shelkovik (Naro-Fominsk)
Sherdor (Samarkand)
Sherstyanik (Moscow)
Sherstyanik (Nevinnomysk)
Shevardeni (Tbilisi)
Shinnik (Yaroslavl)
Shirak (Leninakan)
Shirvan (Kyurdamir)
Shtorm (Leningrad)
Shukura (Kobuleti)
ShVSM (Leningrad)
ShVSM-1 (Leningrad)
ShVSM-2 (Leningrad)
ShVSM-Inkarnas (Kaunas)
ShVSM-SKA (Kuybyshev)
Sibir (Kurgan)
Sibir (Usolye-Sibirskoye)
Sibiryak (Bratsk)
Signal (Chelyabinsk)
Signal (Izobilnyi)
Sitall (Konstantinovka)
SKA (Chita)
SKA (Khabarovsk)
SKA (Kiev)
SKA (Leningrad)
SKA (Minsk)
SKA (Novosibirsk)
SKA (Odessa)
SKA (Rostov-on-Don)
SKA (Tbilisi)
SKA (Yerevan)
SKA Karpaty (Lvov)
SKA-RShVSM (Tashkent Region)
SKChF (Sevastopol)
SKF (Leningrad)
SKIF (Alma-Ata)
SKIF (Moscow)
SKIF (Yerevan)
Snaiper (Kirov)
Snaiper (Moscow)
Sogdiana (Dzhizak)
Sokhibkor (Khalkabad)
Sokhibkor (Yangiyul)
Sokol (Leningrad)
Sokol (Likino-Dulyovo)
Sokol (Sarapul)
Sokol (Saratov)
Sokol (Tallin)
Soyuz (Moscow)
Spartak (Alma-Ata)
Spartak (Anapa)
Spartak (Dnepropetrovsk)
Spartak (Gorkiy)
Spartak (Ivanovo)
Spartak (Kazan)
Spartak (Kharkov)
Spartak (Kiev)
Spartak (Korosten)
Spartak (Kostroma)
Spartak (Kuybyshev)
Spartak (Leningrad Region)
Spartak (Lukhovitsy)
Spartak (Lvov)
Spartak (Melitopol)
Spartak (Minsk)
Spartak (Moscow)
Spartak (Nalchik)
Spartak (Omsk)
Spartak (Oryol)
Spartak (Petrozavodsk)
Spartak (Saransk)
Spartak (Semipalatinsk)
Spartak (Starobelsk)
Spartak (Sumy)
Spartak (Tambov)
Spartak (Tbilisi)
Spartak (Termez)
Spartak (Tskhinvali)
Spartak (Vladikavkaz)
Spartak (Voronezh)
Spartak (Yerevan)
Spartak (club) (Moscow)
Spartak-2 (Moscow)
Sperantsa (Drokiya)
Spitak (Spitak)
Sport (Tallin)
Sputnik (Kaluga)
Stakhanovets (Artemovsk)
Stakhanovets (Gorlovka)
Stakhanovets (Krasnoarmeysk)
Stakhanovets (Lisichansk)
Stal (Alchevsk)
Stal (Cheboksary)
Stal (Dnepropetrovsk)
Stal (Krivoy Rog)
Stal (Stalino)
Stalin Avtozavod (Moscow)
Stalin Factory (Kramatorsk)
Stalin Factory (Leningrad)
Stalinets (Kharkov)
Stalinets (Leningrad)
Stalinets (Moscow)
Stalinets-2 (Moscow)
Start (Dzerzhinsk)
Start (Moscow)
Start (Tashkent)
Start (Ulyanovsk)
Start (Verkhnyaya Salda)
Start (Yeysk)
Strela (Sverdlovsk)
Strela (Voronezh)
Stroitel (Baku)
Stroitel (Beltsy)
Stroitel (Birobidzhan)
Stroitel (Dneprodzerzhinsk)
Stroitel (Dulevo)
Stroitel (Dzhalalabad)
Stroitel (Kansk)
Stroitel (Khabarovsk)
Stroitel (Krivoy Rog)
Stroitel (Pervomaisk)
Stroitel (Rudny)
Stroitel (Sabirabad)
Stroitel (Sochi)
Stroitel (Syktyvkar)
Stroitel (Ternopol)
Stroitel (Yerevan)
Stroitel Vostoka (Novosibirsk)
Stroitel Vostoka (Sverdlovsk)
Stroiteli (Baku)
Stupino team (Stupino)
Sudostroitel (Astrahan)
Sudostroitel (Kaspiysk)
Sudostroitel (Leningrad)
Sudostroitel (Nikolaev)
Sudostroitel (Sormovo)
Sulori (Vani)
Sunzha (Groznyi)
Surkhan (Surkhan)
Surkhan (Termez)
Sverdlovets (Tashkent Region)
Svetlana (Leningrad)
Svetotechnika (Saransk)
Tavriya (Simferopol)
Technical School (Dnepropetrovsk)
Technical School (Novosibirsk)
Technical School (Smolensk)
Teikovo Kombinat (Teikovo)
Tekstilshchik (Ivanovo)
Tekstilshchik (Kamyshin)
Temp (Baku)
Temp (Kiev)
Temp (Shepetovka)
Temp (Zagorsk)
Terek (Groznyi)
Tighina (Bendery)
Tiligul (Tiraspol)
Tobacco Factory (Rostov-on-Don)
Tom (Tomsk)
Tomna (Kineshma)
Torgmash (Lyubertsy)
Torpedo (Armavir)
Torpedo (Berdyansk)
Torpedo (Gorkiy)
Torpedo (Izhevsk)
Torpedo (Kharkov)
Torpedo (Kutaisi)
Torpedo (Miass)
Torpedo (Minsk)
Torpedo (Moscow)
Torpedo (Mytishchi)
Torpedo (Pavlovo)
Torpedo (Podolsk)
Torpedo (Rubtsovsk)
Torpedo (Ryazan)
Torpedo (Taganrog)
Torpedo (Tolyatti)
Torpedo (Vladimir)
Torpedo (Volzhskiy)
Torpedo (Yelyets)
Torpedo (Yeysk)
Torpedo (Zaporozhye)
Torpedo (club) (Moscow)
Traktor (Novosibirsk)
Traktor (Tashkent)
Traktor (Ukhta)
Traktor-2 (Stalingrad)
Trikotazhnik (Astrahan)
Trubnik (Nikopol)
Trud (Engels)
Trud (Kishinyov)
Trud (Krasnaya Polyana)
Trud (Naro-Fominsk)
Trud (Tbilisi)
Trud (Tolyatti)
Trudovye Rezervy (Baku)
Trudovye Rezervy (Leningrad)
Trudovye Rezervy (Mineralnye Vody)
Tselinnik (Tselinograd)
Tselinnik (Yangier)
Tsement (Novorossiysk)
TsOP (Frunze)
Tsvetmet (Krasnouralsk)
Tsvetmet (Moscow)
Tsvetmet (Zaporozhye)
Tsvetnye Metally (Balkhash)
TTU (Tbilisi)
Turbina (Naberezhnye Chelny)
Turbina (Syzran)
Turtkulchi (Turtkul)
Tyazhmash (Syzran)
Ufimets (Ufa)
Ugolshchik (Shakhtinsk)
Umid (Tashkent)
Umud (Dzhalilabad)
Uralan (Elista)
Uralets (Nizhniy Tagil)
Uralets (Uralsk)
Uralmash (Sverdlovsk)
Urozhay (Kanevskaya)
Urozhay (Korenovskaya)
Urozhay (Krymsk)
Urozhay (Labinsk)
Urozhay (Leningradskaya)
Urozhay (Minsk)
Urozhay (Pavlovskaya)
Urozhay (Slavyansk-na-Kubani)
Urozhay (Svetlograd)
Vahsh (Kurgan-Tube)
Vahsh (Nurek)
Vainakh (Shali)
Vierul (Kishinyov)
Vilyash (Masally)
Vinogradar (Derbent)
VMS (Leningrad)
VMS (Moscow)
Vodnik (Astrakhan)
Vodnik (Baku)
Vodnik (Kiev)
Volga (Gorky)
Volga (Kalinin)
Volgar (Astrakhan)
Volna (Dubna)
Volochanin (Vyshniy Volochek)
Volyn (Lutsk)
Volzhanin (Kineshma)
Voroshilov Factory (Voronezh)
Vorskla (Poltava)
Voskhod (Leninsk)
Vostok (Ust-Kamenogorsk)
Vulkan (Petropavlovsk-Kamchatsky)
VVS (Leningrad)
VVS (Moscow)
VVS2 (Moscow)
Vympel (Kaliningrad)
Vympel (Kiev)
Xəzər (Lenkoran)
Xəzər (Sumgait)
Yangier (Yangier)
Yerazank (Stepanakert)
Yeshlik (Turakurgan)
Yunost (Pavlovsky Posad)
Zakarpatye (Uzhgorod)
Zakhmet (Chardzhou)
Zangezur (Goris)
Zarafshan (Navoi)
Zarya (Beltsy)
Zarya (Kaluga)
Zarya (Podgorny)
Zarya (Voroshilovgrad)
Zdorovye (Kharkov)
Zenit (Chelyabinsk)
Zenit (Izhevsk)
Zenit (Kharkov)
Zenit (Kiev)
Zenit (Kuybyshev)
Zenit (Leningrad)
Zenit (Penza)
Zenit (Stalino)
Zenit (Votkinsk)
Zenit 221 (Stalingrad)
Zhalgiris (Vilnius)
Zhemchuzhina (Sochi)
Zhetysu (Taldy-Kurgan)
Znamya (Arzamas)
Znamya (Noginsk)
Znamya Truda (Moscow)
Znamya Truda (Orehovo-Zuevo)
Znanie (Herson)
Zolotoprofsoyuz (Chita)
Zoravan (Yegvard)
Zorkiy (Krasnogorsk)
Zvartnots (Echmiadzin)
Zveinieks (Liepaja)
Zverda (Irkutsk)
Zvevda (Vyborg)
Zvezda (Gorodishche)
Zvezda (Kirovograd)
Zvezda (Moscow)
Zvezda (Perm)
Zvezda (Serpukhov)

Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 786
Matches:1 013 143
Clubs:10 697
National teams:259
Stadiums:9 375
Site news
17.08.2018
current

Second round of the Football
League Cup 2018/19
added

06.08.2018
current

Play-off round of the
Europa League 2018/19
added

In the football world

Tomorrow, August 17

GrenadaJamaica

20:00

EspéranceAl-Ahly Cairo

20:00

ES SétifTP Mazembe

20:00

Horoya ACTogo-Port

16:00

Wydad CasablancaMamelodi Sundowns

20:00

 

AnzhiFK Orenburg

19:30

 

Arsenal-KievChornomorets

19:00

 

MFK MykolaivPrykarpattya

18:00

 

KrystalReal Pharma

17:30

 

DneprNeman

19:00

 

BunyodkorSoʼgʼdiyona

20:30

BuxoroLokomotiv

20:30

NeftchiQoʼqon 1912

20:30

FK OlmaliqMetallurg

20:30

 

Birmingham CitySwansea City

19:45

 

AnderlechtMouscron-Péruwelz

20:30

 

SlaviaDunav

18:30

Cherno MoreBeroe

20:45

 

DebrecenMTK

20:00

 

GroningenWillem II

20:00

 

SioniKolxet`i 1913

17:30

 

GironaReal Valladolid

20:15

Real BetisLevante

22:15

 

CracoviaZagłębie L

18:00

MiedźKorona

20:30

 

AvesTondela

20:30

 

NapredakCrvena Zvezda

20:00*

 

ReimsLyon

20:45

 

DinamoOsijek

20:00

 

DuklaSlovácko

18:30

 

SiriusDalkurd

19:00

 

TransTulevik

19:00

KuressaareTammeka

19:30

Local time

Yesterday, August 15

GuatemalaCuba

3:0

Real MadridAtlético Madrid

2:4 aet

Deportes TemucoSan Lorenzo de Almagro

1:0

Los MillonariosGeneral Diaz

4:0

 

AtlantasŽalgiris K

0:1

 

TitogradBudućnost

1:0

ZetaIskra

1:3

GrbaljRudar

0:1

MornarLovćen

2:4

SutjeskaPetrovac

2:1

 

Cruzeiro (Belo Horizonte)Santos (Santos)

1:2
pen. 3:0

Flamengo (Rio de Janeiro)Grêmio (Porto Alegre)

1:0

Chapecoense (Chapecó)Corinthians (São Paulo)

0:1

 

TorontoVancouver Whitecaps

5:2

 

Los AngelesReal Salt Lake

2:0

DC UnitedPortland Timbers

4:1

 

Shanghai SIPGGuangzhou R&F

3:1

Shandong Luneng TaishanHebei China Fortune

3:1

Beijing RenheChangchun Yatai

1:3

Jiangsu SuningChongqing Dangdai Lifan

0:0

Tianjin QuanjianTianjin Teda

0:0

Henan JianyeGuangzhou Evergrande Taobao

0:5

Shanghai Greenland ShenhuaGuizhou Hengfeng

3:1

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 11.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru