USSR 1981, second leagueZone 4Zone 8, tournament for places 1-4 Zone 8, tournament for places 5-9 Zone 9, tournament for places 1-8 Zone 9, tournament for places 9-16 Fakel, Losses |
Total | Home | Away | |||||||||||||||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | W | D | L | F-A | P | W | D | L | F-A | P | |||||
1. | Dynamo Barnaul | 32 | 20 | 6 | 6 | 52 - 22 | 46 | F | 13 | 1 | 2 | 36 - 12 | 27 | 7 | 5 | 4 | 16 - 10 | 19 | |||
2. | Angara | 32 | 20 | 4 | 8 | 56 - 27 | 44 | 14 | 2 | 0 | 35 - 5 | 30 | 6 | 2 | 8 | 21 - 22 | 14 | ||||
3. | Irtysh | 32 | 18 | 5 | 9 | 53 - 29 | 41 | 16 | 0 | 0 | 38 - 9 | 32 | 2 | 5 | 9 | 15 - 20 | 9 | ||||
4. | Avtomobilist Krasnoyarsk | 32 | 17 | 7 | 8 | 47 - 26 | 41 | 13 | 2 | 1 | 36 - 6 | 28 | 4 | 5 | 7 | 11 - 20 | 13 | ||||
5. | Uralets Nizhniy Tagil | 32 | 13 | 11 | 8 | 43 - 36 | 37 | 11 | 5 | 0 | 28 - 9 | 27 | 2 | 6 | 8 | 15 - 27 | 10 | ||||
6. | Luch | 32 | 15 | 5 | 12 | 50 - 37 | 35 | 13 | 1 | 2 | 40 - 14 | 27 | 2 | 4 | 10 | 10 - 23 | 8 | ||||
7. | Manometr | 32 | 15 | 5 | 12 | 51 - 38 | 35 | 13 | 1 | 2 | 34 - 10 | 27 | 2 | 4 | 10 | 17 - 28 | 8 | ||||
8. | Uralmash | 32 | 14 | 5 | 13 | 50 - 36 | 33 | 12 | 2 | 2 | 35 - 10 | 26 | 2 | 3 | 11 | 15 - 26 | 7 | ||||
9. | Amur Blagoveshchensk | 32 | 13 | 7 | 12 | 45 - 37 | 33 | 11 | 5 | 0 | 32 - 8 | 27 | 2 | 2 | 12 | 13 - 29 | 6 | ||||
10. | Zapsibovets | 32 | 13 | 6 | 13 | 40 - 40 | 32 | 12 | 2 | 2 | 28 - 9 | 26 | 1 | 4 | 11 | 12 - 31 | 6 | ||||
11. | Zvezda Perm | 32 | 11 | 8 | 13 | 40 - 41 | 30 | 11 | 4 | 1 | 32 - 11 | 26 | 0 | 4 | 12 | 8 - 30 | 4 | ||||
12. | Zvezda Irkutsk | 32 | 11 | 8 | 13 | 39 - 43 | 30 | 9 | 6 | 1 | 30 - 13 | 24 | 2 | 2 | 12 | 9 - 30 | 6 | ||||
13. | Torpedo Rubtsovsk | 32 | 12 | 3 | 17 | 47 - 56 | 27 | 11 | 2 | 3 | 36 - 16 | 24 | 1 | 1 | 14 | 11 - 40 | 3 | ||||
14. | Lokomotiv Ulan-Ude | 32 | 10 | 6 | 16 | 29 - 49 | 26 | 8 | 4 | 4 | 16 - 12 | 20 | 2 | 2 | 12 | 13 - 37 | 6 | ||||
15. | Amur Komsomolsk-na-Amure | 32 | 9 | 8 | 15 | 29 - 47 | 26 | 9 | 6 | 1 | 21 - 9 | 24 | 0 | 2 | 14 | 8 - 38 | 2 | ||||
16. | Fakel | 32 | 7 | 7 | 18 | 29 - 59 | 21 | 6 | 6 | 4 | 22 - 16 | 18 | 1 | 1 | 14 | 7 - 43 | 3 | ||||
17. | Chkalovets | 32 | 2 | 3 | 27 | 6 - 83 | 7 | 1 | 3 | 12 | 2 - 36 | 5 | 1 | 0 | 15 | 4 - 47 | 2 |
Points system: 2 for win, 1 for draw, 0 for loss
18.10.1981 13:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Fakel | 2:0 (2:0) | |||
Krasnoyarsk |
15.10.1981 | Manometr | | Fakel | 6:1 | |||
Tomsk |
02.10.1981 18:30 | Zvezda Irkutsk | | Fakel | 2:0 | |||
Irkutsk |
29.09.1981 | Angara | | Fakel | 5:0 | |||
Angarsk |
16.09.1981 18:30 | Amur Blagoveshchensk | | Fakel | 6:1 (2:0) | |||
Blagoveshchensk |
01.09.1981 | Torpedo Rubtsovsk | | Fakel | 2:0 | |||
Rubtsovsk |
28.08.1981 19:00 | Dynamo Barnaul | | Fakel | 5:1 (1:0) | |||
Barnaul |
23.08.1981 | Fakel | | Chkalovets | 1:2 | |||
Tyumen |
25.07.1981 | Irtysh | | Fakel | 3:0 | |||
Omsk |
18.07.1981 | Zapsibovets | | Fakel | 2:0 | |||
Novokuznetsk |
Fakel | | Dynamo Barnaul | 0:1 | ||||
21.06.1981 | Luch | | Fakel | 3:1 | |||
Vladivostok |
18.06.1981 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Fakel | 1:0 | |||
Komsomolsk-on-Amur |
31.05.1981 19:00 | Zvezda Perm | | Fakel | 1:0 | |||
Perm |
22.05.1981 | Fakel | | Angara | 0:3 | |||
Tyumen |
19.05.1981 | Fakel | | Zvezda Irkutsk | 1:2 | |||
Tyumen |
Local time
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
16:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
09:00 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
12:00* | |
13:00* | |
17:00 | |
19:30 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
16:30 | |
12:00 | |
14:15 | |
14:15 | |
19:30 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:15 | |
Víkingur R FH | 19:15 |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
16:00 | |
18:25 | |
14:30 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:15 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
17:45 | |
17:45 | |
20:15 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
13:45 | |
19:35 | |
20:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
5:1 | |
2:3 | |
0:1 | |
1:1 | |
0:3 | |
0:1 | |
2:1 | |
1:1 | |
3:3 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
0:5 | |
4:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
4:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:1 | |
1:2 | |
3:2 | |
2:0 | |
21:00* | |
2:2 | |
4:2 | |
5:2 | |
1:2 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 19.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
08.08.2023 – 05.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |