Montenegro 2012/13

First League

Relegation Playoff

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Sutjeska33205850 - 3165CL131330 - 154074520 - 1625
2.Budućnost33179757 - 386074625 - 2325105132 - 1535
3.Čelik331581041 - 3553EL85424 - 172973617 - 1824
4.Grbalj331312841 - 215196230 - 113346611 - 1018
5.Rudar331561242 - 4051EL83624 - 222773618 - 1824
6.Mladost339121239 - 4739EL67425 - 212535814 - 2614
7.Petrovac338141136 - 423838515 - 171756621 - 2521
8.Zeta338131243 - 453774522 - 172519721 - 2812
9.Lovćen331141836 - 523762818 - 2320521018 - 2917
10.Mogren331071633 - 4236r53816 - 221854817 - 2018
11.Mornar33991536 - 4736r56517 - 1621431019 - 3115
12.Jedinstvo33991531 - 453645715 - 201754816 - 2519

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 33
Статистика личных встреч  01.06.2013 17:30Budućnost Mornar0:1 (0:0)
 Podgorica
Day 32
Статистика личных встреч  25.05.2013 17:30Sutjeska Budućnost1:3 (1:1)
 Nikšić
Day 31
Статистика личных встреч  18.05.2013 17:30Budućnost Lovćen1:2 (0:0)
 Podgorica
Day 30
Статистика личных встреч  11.05.2013 17:00Budućnost Čelik1:0 (0:0)
 Podgorica
Day 29
Статистика личных встреч  05.05.2013 16:00Rudar Budućnost3:4 (1:2)
 Pljevlja
Day 28
Статистика личных встреч  01.05.2013 16:30Budućnost Grbalj1:4 (0:3)
 Podgorica
Day 27
Статистика личных встреч  27.04.2013 16:30Mladost Budućnost1:2 (0:1)
 Podgorica
Day 26
Статистика личных встреч  20.04.2013 17:00Budućnost Mogren1:2 (1:1)
 Podgorica
Day 25
Статистика личных встреч  13.04.2013 16:00Zeta Budućnost0:0
 Golubovci
Day 24
Статистика личных встреч  06.04.2013 15:30Budućnost Petrovac1:1 (1:0)
 Podgorica
Day 23
Статистика личных встреч  30.03.2013 15:30Jedinstvo Budućnost2:3 (0:1)
 Bijelo Polje
Day 22
Статистика личных встреч  20.03.2013 15:00Jedinstvo Budućnost0:5 (0:2)
 Bijelo Polje
Day 21
Статистика личных встреч  16.03.2013 15:00Budućnost Mornar4:1 (2:1)
 Podgorica
Day 20
Статистика личных встреч  09.03.2013 14:30Rudar Budućnost0:0
 Pljevlja
Day 19
Статистика личных встреч  02.03.2013 14:00Budućnost Zeta3:3 (1:2)
 Podgorica
Day 18
Статистика личных встреч  26.02.2013 14:00Budućnost Čelik1:1 (1:0)
 Podgorica
Day 17
Статистика личных встреч  01.12.2012 13:00Petrovac Budućnost1:1 (1:0)
 Petrovac na Moru
Day 16
Статистика личных встреч  24.11.2012 13:00Budućnost Mladost1:0 (0:0)
 Podgorica
Day 15
Статистика личных встреч  17.11.2012 13:00Mogren Budućnost1:2 (0:1)
 Budva
Day 14
Статистика личных встреч  10.11.2012 17:00Budućnost Grbalj1:0 (1:0)
 Podgorica
Day 13
Статистика личных встреч  03.11.2012 13:30Lovćen Budućnost1:2 (0:2)
 Cetinje
Day 12
Статистика личных встреч  28.10.2012 13:30Budućnost Sutjeska2:0 (0:0)
 Podgorica
Day 11
Day 10
Статистика личных встреч  13.10.2012 15:00Mornar Budućnost1:4 (0:1)
 Bar
Day 9
Статистика личных встреч  06.10.2012 18:00Budućnost Rudar1:4 (1:3)
 Podgorica
Day 8
Статистика личных встреч  29.09.2012 15:00Zeta Budućnost1:3 (0:1)
 Golubovci
Day 7
Статистика личных встреч  23.09.2012 15:00Čelik Budućnost0:0
 Nikšić
City Stadium
Day 6
Статистика личных встреч  15.09.2012 16:00Budućnost Petrovac4:1 (3:0)
 Podgorica
Day 5
Статистика личных встреч  01.09.2012 17:00Mladost Budućnost1:1 (0:1)
 Podgorica
Day 4
Статистика личных встреч  25.08.2012 17:00Budućnost Mogren0:2 (0:1)
 Podgorica
Day 3
Статистика личных встреч  22.08.2012 17:00Grbalj Budućnost1:2 (0:2)
 Radanovići
Day 2
Статистика личных встреч  18.08.2012 17:00Budućnost Lovćen3:1 (3:1)
 Podgorica
Day 1
Статистика личных встреч  11.08.2012 17:30Sutjeska Budućnost1:0 (1:0)
 Nikšić

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 040
Matches:1 033 111
Clubs:10 864
National teams:259
Stadiums:9 572
Site news
11.10.2019
current

Play-off round of the CAF Confederation Cup 2019/20 added

In the football world

Tomorrow, October 19

RwandaEthiopia

15:00

NamibiaMadagascar

15:00

ZambiaEswatini

15:00

DR CongoCentral African Republic

15:30

NigeriaTogo

16:00

UgandaBurundi

16:00

MoroccoAlgeria

20:00

 

FK TambovUral

14:00

SpartakRubin

16:30

 

AvangardTekstilshchik

15:00

FK Nizhniy NovgorodFK Khimki

15:00

MordoviaFK Krasnodar-2

15:00

LuchYenisey

16:00

SKA-KhabarovskTom

16:00

FK ArmavirRotor

17:00

BaltikaNeftekhimik

17:00

FakelShinnik

17:00

ChaikaSpartak-2

17:00

TorpedoFK Chertanovo

18:00

 

Znamya TrudaFK Kolomna

13:00

LeningradetsOlimp

15:00

TorpedoZvezda

16:00

FK DolgoprudnyZenit-2

16:00

FK MuromLuki-Energiya

17:00

 

ZorkiyArarat

14:00

Khimik-ArsenalFK Ryazan

14:00

Rotor-2Dynamo

14:00

KvantFK Kaluga

15:00

SokolSalyut-Belgorod

15:30

FK StroginoMetallurg

18:00

 

Legion-DynamoAnzhi

14:30

Spartak-NalchikSKA

15:00

ChernomoretsUrozhay

16:00

FK Krasnodar-3Druzhba

16:00

Mashuk-KMVInter

16:00

AlaniyaBiolog-Novokubansk

18:00

 

KarpatyFK Lviv

14:00

ZoryaDesna

17:00

 

AhrobiznesChornomorets

14:00

BalkanyKremin

15:00

Cherkashchyna-AkademiyaPrykarpattya

15:00

Hirnyk-SportVolyn

15:00

FK MynaiAvanhard

15:00

Metalist 1925Obolon-Brovar

16:30

 

Nyva TFK Kalush

15:00

PolissyaDinaz

15:00

Nyva VChaika

15:00

VeresFK Uzhhorod

15:00

 

HirnykKrystal

14:00

TavriyaAlians

15:00

VPK-AhroMFK Mykolaiv-2

15:00

 

QəbələQarabağ

17:00

KeşləSabah

19:15

 

ShirakArarat

15:00

 

SlaviaNeman

14:00

BATEFK Homel

16:00

Dynamo MnFK Vitebsk

18:00

 

AtyrauZhetysu

15:00

IrtyshKaysar

16:00

 

Dinamo-AutoZimbru

14:00

MilsamiSheriff

16:00

 

SurkhonNavbahor

15:15

DinamoPaxtakor

16:30

LokomotivBuxoro

16:30

NasafFK Andijon

17:30

 

LASKMattersburg

17:00

SturmRed Bull

17:00

AltachAdmira Wacker

17:00

 

EvertonWest Ham United

12:30

AFC BournemouthNorwich City

15:00

Aston VillaBrighton & Hove Albion

15:00

ChelseaNewcastle United

15:00

Leicester CityBurnley

15:00

Tottenham HotspurWatford

15:00

Wolverhampton WanderersSouthampton

15:00

Crystal PalaceManchester City

17:30

 

Blackburn RoversHuddersfield Town

12:30

BarnsleySwansea City

15:00

BrentfordMillwall

15:00

Charlton AthleticDerby County

15:00

Hull CityQueens Park Rangers

15:00

Leeds UnitedBirmingham City

15:00

Luton TownBristol City

15:00

MiddlesbroughWest Bromwich Albion

15:00

ReadingPreston North End

15:00

Stoke CityFulham

15:00

 

Potters Bar TownBarnet

12:30

ChesterfieldWrexham

13:00

Hednesford TownBoston United

15:00

GatesheadColne

15:00

BarrowSolihull Moors

15:00

Whitby TownStourbridge

15:00

Hartlepool UnitedBrackley Town

15:00

Nantwich TownKing's Lynn Town

15:00

ChorleySpennymoor Town

15:00

SouthportAltrincham

15:00

TamworthDarlington

15:00

WhyteleafeChippenham Town

15:00

Welling UnitedEastleigh

15:00

Maidstone UnitedKings Langley

15:00

Oxford CityMargate

15:00

Bowers & PitseaChichester City

15:00

Hayes & Yeading UnitedPoole Town

15:00

Carshalton AthleticDagenham & Redbridge

15:00

DartfordKingstonian

15:00

WeymouthDover Athletic

15:00

Sutton UnitedBillericay Town

15:00

Torquay UnitedBoreham Wood

15:00

Royston TownMaldon & Tiptree

15:00

Maidenhead UnitedWealdstone

15:00

BromleyAldershot Town

15:00

Gravesend & NorthfleetWoking

15:00

Havant & WaterloovilleDulwich Hamlet

15:00

Haringey BoroughYeovil Town

15:00

AFC FyldePeterborough Sports

15:00

Halifax TownHarrogate

15:00

Notts CountyBelper Town

15:00

York CityStockport County

17:20

 

StandardGenk

18:00

KortrijkZulte Waregem

20:00

OostendeEupen

20:00

GentWaasland-Beveren

20:30

 

Botev PLudogorets

17:30

LevskiArda

20:00

 

RákócziKisvárda

17:00

DebrecenDiósgyőr

17:00

PuskásPaks

17:00

Mezőkövesd-ZsóryMOL Fehérvár

17:00

Zalaegerszegi TEHonvéd

17:00

FerencvárosÚjpest

19:30

 

RB LeipzigWolfsburg

15:30

WerderHertha

15:30

FortunaMainz 05

15:30

AugsburgBayern

15:30

UnionFreiburg

15:30

Borussia DBorussia M

18:30

 

AZHeerenveen

18:30

WaalwijkAjax

18:30

TwenteWillem II

19:45

UtrechtPSV

20:45

VVV-VenloVitesse

20:45

 

TorpedoSaburtalo

15:00

Dinamo TbLokomotivi

18:00

 

EibarBarcelona

13:00

Atlético MadridValencia

16:00

GetafeLeganés

18:30

MallorcaReal Madrid

21:00

 

LazioAtalanta

15:00

NapoliHellas Verona

18:00

JuventusBologna

20:45

 

VentspilsRiga FC

14:00

RFSBFC Daugava

16:00

 

Žalgiris VStumbras

3:0

RiteriaiŽalgiris K

13:00

PanevėžysAtlantas

17:00

 

KristiansundRosenborg

18:00

VålerengaStabæk

20:30

 

KoronaWisła P

15:00

LegiaLech

17:30

JagielloniaCracovia

20:00

 

MladostPartizan

15:00

VoždovacFK Mačva

18:00

JavorTSC

18:00

ProleterRadnik

18:00

RadničkiNapredak

18:00

Spartak Zlatibor VodaInđija

18:00

 

MuraTriglav

14:30

OlimpijaRudar

16:45

CeljeDomžale

18:45

 

LyonDijon

17:30

MetzNantes

20:00

ToulouseLille

20:00

NîmesAmiens

20:00

AngersBrest

20:00

ReimsMontpellier

20:00

 

VaraždinIstra 1961

15:00

SlavenRijeka

17:30

 

ZetaPetrovac

13:30

KomBudućnost

13:30

RudarTitograd

13:30

IskraSutjeska

14:30

PodgoricaGrbalj

17:00

 

SlovanJablonec

14:30

SigmaDynamo

16:30

FastavMladá Boleslav

16:30

SlaviaPříbram

19:00

 

HelsingborgsHäcken

13:30

ÖstersundsSirius

16:00

 

CelticRoss County

15:00

Hamilton AcademicalHibernian

15:00

KilmarnockLivingston

15:00

MotherwellAberdeen

15:00

St. MirrenSt. Johnstone

15:00

 

LevadiaKuressaare

13:00

PaideKalev

13:00

TransMaardu

16:00

 

BanfieldAtlético Tucumán

13:15

IndependienteArgentinos Juniors

15:30

PatronatoNewell's Old Boys

17:45

TalleresLanús

20:00

 

FortalezaGrêmio

17:00

CorinthiansCruzeiro

19:00

BahiaCeará

19:00

 

Guangzhou R&FShandong Luneng Taishan

17:30

Beijing Sinobo GuoanShanghai SIPG

19:35

 

Western UnitedPerth Glory

17:00

Central Coast MarinersNewcastle United Jets

19:30

Local time

Yesterday, October 17

 

SantosCeará

2:1

AvaíInternacional

0:2

FluminenseAtlético Paranaense

1:2

International tournaments

Current

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

30.07.2019 – 26.11.2019

CONCACAF League 2019

Just finished

28.09.2019 – 13.10.2019

WAFU Cup of Nations 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru