USSR 1964, class B

RSFSR, final

RSFSR, semifinal Grozny

RSFSR, semifinal Ordzhonikidze

RSFSR, zone 1

RSFSR, zone 2

RSFSR, zone 3

RSFSR, zone 4

RSFSR, zone 5

RSFSR, zone 6

Republics final

Ukrainian SSR, tournament for places 1-6

Ukrainian SSR, tournament for places 7-12

Ukrainian SSR, tournament for places 13-18

Ukrainian SSR, tournament for places 19-24

Ukrainian SSR, tournament for places 25-30

Ukrainian SSR, tournament for places 31-36

Ukrainian SSR, tournament for places 37-41

Ukrainian SSR, zone 1

Ukrainian SSR, zone 2

Ukrainian SSR, zone 3

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Rostselmash32014 - 642GA1012 - 521002 - 12
2.Terek31206 - 242GA0100 - 011106 - 23
3.Tekstilshchik31112 - 132GA0000 - 001112 - 13
4.Spartak Ord30122 - 510122 - 510000 - 00

Points system: 2 for win, 1 for draw, 0 for loss

1st place match
Статистика личных встреч  21.11.1964Rostselmash Terek2:0
 Ordzhonikidze
Day 3
Статистика личных встреч  18.11.1964Spartak Ord Rostselmash1:2
 Ordzhonikidze
Статистика личных встреч  17.11.1964Terek Tekstilshchik0:0
 Ordzhonikidze
Day 2
Статистика личных встреч  15.11.1964Rostselmash Terek1:5
 Ordzhonikidze
Статистика личных встреч  15.11.1964Spartak Ord Tekstilshchik0:2 (0:1)
 Ordzhonikidze
Day 1
Статистика личных встреч  12.11.1964Tekstilshchik Rostselmash0:1 (0:1)
 Ordzhonikidze
Статистика личных встреч Spartak Ord Terek1:1
 Ordzhonikidze
Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:8 869
Matches:1 021 196
Clubs:10 770
National teams:259
Stadiums:9 492
Site news
21.05.2019
current

Round of 16 of the
AFC Champions League 2019
added

In the football world

Tomorrow, May 28

LaosSri Lanka

18:30

CaracasLiverpool

16:00

MelgarUniversidad Católica

17:15

ColónRiver Plate

19:15

Sporting CristalUnión Española

19:30

IndependienteRionegro Águilas

21:30

Atlético MineiroUnión La Calera

21:30

 

Sibir-2Sakhalin

16:00

ZenitDynamo

18:00

FK ChitaIrtysh

18:30

 

SaburtaloWIT Georgia

MetalurgiDinamo Tb

TorpedoDila

 

MalmöSundsvall

19:00

 

MaarduTammeka

KalevKuressaare

TulevikTrans

PaideNõmme Kalju

Local time

Yesterday, May 26

ZamalekRenaissance Berkane

1:0
pen. 5:3

 

CSKAKrylia Sovetov

6:0

AkhmatFK Rostov

1:0

ZenitYenisey

4:1

DynamoArsenal

3:3

FK KrasnodarRubin

1:0

AnzhiUral

0:2

LokomotivFK Ufa

1:0

FK OrenburgSpartak

2:0

 

DneprLokomotiv-Kazanka

0:3

FK KolomnaTekstilshchik

1:2

Pskov-747Veles

1:3

LeningradetsTorpedo

1:0

Znamya TrudaFK Dolgoprudny

0:4

 

FK KalugaFK Khimki-M

1:0

Salyut-BelgorodRotor-2

1:1

FK StroginoZorkiy

4:0

KvantKhimik

3:0

FK RyazanDynamo

0:1

TorpedoSaturn

4:1

SokolMetallurg

1:2

 

DynamoFK Lviv

2:1

ZoryaFK Oleksandriya

3:1

ShahtarFK Mariupol

4:0

 

InguletsBalkany

0:0

 

PyunikArarat

2:1

 

TarazTobil

0:1

OkzhetpesAstana

1:1

ZhetysuKaysar

1:0

IrtyshAtyrau

1:0

ShakhtyorQayrat

1:2

AqtöbeOrdabasy

0:3

 

NasafLokomotiv

0:1

PaxtakorAGMK

4:1

SoʼgʼdiyonaBuxoro

2:0

 

ÍAStjarnan

2:0

FylkirFH

2:2

ValurBreiðablik

0:1

 

TorinoLazio

3:1

SampdoriaJuventus

2:0

InterEmpoli

2:1

FiorentinaGenoa

0:0

SPALMilan

2:3

RomaParma

2:1

AtalantaSassuolo

3:1

CagliariUdinese

1:2

 

FK LiepājaValmiera

1:0

VentspilsRiga FC

1:0

 

LokomotivaGorica

2:3

OsijekInter

3:1

DinamoHajduk

3:1

 

DjurgårdensÖstersunds

3:1

KalmarElfsborg

1:1

 

SantosInternacional

0:0

FlamengoAtlético Paranaense

3:2

CruzeiroChapecoense

1:2

FortalezaVasco da Gama

1:1

CorinthiansSão Paulo

1:0

BahiaFluminense

3:2

 

Sporting Kansas CitySeattle Sounders

3:2

TorontoSan Jose Earthquakes

1:2

 

Dalian YifangShanghai Greenland Shenhua

1:0

Guangzhou Evergrande TaobaoShenzhen

1:0

Shandong Luneng TaishanGuangzhou R&F

3:1

Shanghai SIPGBeijing Sinobo Guoan

2:1

International tournaments

Current

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

27.11.2018 – 01.06.2019

CAF Champion's League 2018/19

22.05.2019 – 30.05.2019

Recopa Sudamericana 2019

Just finished

27.11.2018 – 26.05.2019

CAF Confederation Cup 2018/19

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru