Football matches in November 2005 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16.11 20:15 | Czech Republic | | Norway | 1:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 2:0 | |||
Praha | |||||||||
16.11 20:15 | Slovakia | | Spain | 1:1 (0:0) | 1:5 (0:2) | 2:6 | |||
Bratislava | |||||||||
16.11 20:15 | Turkey | | Switzerland | 4:2 (2:1) | 0:2 (0:1) | 4:4 | |||
İstanbul | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.11 19:30 | Norway | | Czech Republic | 0:1 (0:1) | |||||
Oslo | |||||||||
12.11 20:45 | Switzerland | | Turkey | 2:0 (1:0) | |||||
Bern | |||||||||
12.11 22:00 | Spain | | Slovakia | 5:1 (2:0) | |||||
Madrid |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16.11 19:00 | Bahrain | | Trinidad and Tobago | 0:1 (0:0) | 1:1 (0:0) | 1:2 | |||
Riffa | |||||||||
16.11 20:00 | Australia | | Uruguay | 1:0 aet (1:0, 1:0), pen. 4:2 | 0:1 (0:1) | 1:1 | |||
Sydney | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.11 18:00 | Uruguay | | Australia | 1:0 (1:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
12.11 18:30 | Trinidad and Tobago | | Bahrain | 1:1 (0:0) | |||||
Port of Spain |
Guinea | | Senegal U23 | 1:0 (1:0) | ||||||
Conakry |
Mali B | | Guinea-Bissau | 1:0 (0:0) | ||||||
Conakry |
Guinea | | Mali | 0:0, pen. 6:5 | ||||||
Conakry | |||||||||
Senegal U23 | | Guinea-Bissau | 1:1 (1:1), pen. 3:0 | ||||||
Conakry |
Day 3 | |||||||||
Guinea | | Sierra Leone | 1:0 (1:0) | ||||||
Conakry | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Guinea-Bissau | | Sierra Leone | 1:1 (0:0) | ||||||
Conakry | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Guinea | | Guinea-Bissau | 2:2 (1:1) | ||||||
Conakry |
Day 3 | |||||||||
Mali B | | Gambia U23 | 1:0 (0:0) | ||||||
Conakry | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Senegal U23 | | Gambia U23 | 1:0 (0:0) | ||||||
Conakry | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Senegal U23 | | Mali B | 1:1 (0:1) | ||||||
Conakry |
08.11 | Tajikistan | | Afghanistan | 4:0 (3:0) | |||||
09.11 | France | | Costa Rica | 3:2 (0:2) | |||||
Martinique, Fort-de-France | |||||||||
11.11 | Paraguay | | Togo | 4:2 (1:2) | |||||
Iran, Tehran | |||||||||
11.11 | Tunisia | | DR Congo | 2:2 (1:1)* | |||||
France, Paris | |||||||||
12.11 | England | | Argentina | 3:2 (1:1) | |||||
Switzerland, Genève | |||||||||
12.11 | Finland | | Estonia | 2:2 (1:0) | |||||
Helsinki | |||||||||
12.11 | France | | Germany | 0:0 | |||||
Saint-Denis | |||||||||
12.11 | Netherlands | | Italy | 1:3 (1:2) | |||||
Amsterdam | |||||||||
12.11 | Portugal | | Croatia | 2:0 (1:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
12.11 | Scotland | | USA | 1:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
12.11 | South Africa | | Senegal | 2:3 (1:2) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
12.11 | South Korea | | Sweden | 2:2 (1:1) | |||||
Seoul | |||||||||
12.11 | UAE | | Brazil | 0:8 (0:1) | |||||
Abu Dhabi | |||||||||
12.11 | Bulgaria | | Georgia | 6:2 (3:0) | |||||
Sofia | |||||||||
12.11 | Liechtenstein | | Macedonia | 1:2 (0:0) | |||||
Vaduz | |||||||||
12.11 | Romania | | Côte d'Ivoire | 1:2 (0:0) | |||||
Le Mans | |||||||||
13.11 | China | | Serbia and Montenegro | 0:2 (0:0) | |||||
Nánjīng | |||||||||
13.11 | Iran | | Togo | 2:0 (1:0) | |||||
Tehran | |||||||||
13.11 | Poland | | Ecuador | 3:0 (1:0) | |||||
Spain, Barcelona | |||||||||
14.11 | Saudi Arabia | | Ghana | 1:3 (1:2) | |||||
15.11 | Morocco | | Cameroon | 0:0 | |||||
Paris | |||||||||
15.11 | Northern Ireland | | Portugal | 1:1 (0:1) | |||||
Belfast | |||||||||
16.11 | Cyprus | | Wales | 1:0 (1:0) | |||||
Limassol | |||||||||
16.11 | Egypt | | Tunisia | 1:2 (0:0) | |||||
16.11 | Greece | | Hungary | 2:1 (1:0) | |||||
Piraeus | |||||||||
16.11 | Italy | | Côte d'Ivoire | 1:1 (0:0) | |||||
Switzerland, Genève | |||||||||
16.11 | Japan | | Angola | 1:0 (0:0) | |||||
Tokyo | |||||||||
16.11 | Luxembourg | | Canada | 0:1 (0:0) | |||||
Hesper | |||||||||
16.11 | Mexico | | Bulgaria | 0:3 (0:2) | |||||
USA, Houston | |||||||||
16.11 | Poland | | Estonia | 3:1 (1:0) | |||||
Ostrowiec Świętokrzyski | |||||||||
16.11 | Qatar | | Argentina | 0:3 (0:0) | |||||
Doha Qassem Bin Hamad Stadium | |||||||||
16.11 | South Korea | | Serbia and Montenegro | 2:0 (1:0) | |||||
Seoul | |||||||||
16.11 | Syria | | UAE | 0:3 (0:2) | |||||
16.11 | Georgia | | Jordan | 3:2 (1:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
16.11 | Libya | | DR Congo | 2:1 (1:0) | |||||
Senlis Stade Municipal | |||||||||
16.11 18:20 | Romania | | Nigeria | 3:0 (1:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
24.11 | Sudan | | Ethiopia | 1:5 (0:2) | |||||
Khartoum | |||||||||
26.11 | Kuwait | | Iraq | 0:0 | |||||
Al Kuwayt |
Day 5 | |||||||||
22.11 20:45 | Bayern | | Rapid Wien | 4:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
22.11 20:45 | Juventus | | Brugge | 1:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.11 20:45 | Brugge | | Rapid Wien | 3:2 (2:1) | |||||
Brugge | |||||||||
02.11 20:45 | Juventus | | Bayern | 2:1 (0:0) | |||||
Torino |
Day 5 | |||||||||
22.11 20:45 | Ajax | | Sparta Praha | 2:1 (0:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
22.11 20:45 | Thun | | Arsenal | 0:1 (0:0) | |||||
Bern | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.11 19:45 | Arsenal | | Sparta Praha | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
02.11 20:45 | Thun | | Ajax | 2:4 (0:1) | |||||
Bern |
Day 5 | |||||||||
22.11 20:45 | Barcelona | | Werder | 3:1 (2:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
22.11 21:45 | Panathīnaïkós | | Udinese | 1:2 (1:0) | |||||
Athens | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.11 20:45 | Barcelona | | Panathīnaïkós | 5:0 (4:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
02.11 20:45 | Werder | | Udinese | 4:3 (2:0) | |||||
Bremen |
Day 5 | |||||||||
22.11 19:45 | Manchester United | | Villarreal | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
22.11 20:45 | Lille | | Benfica | 0:0 | |||||
Saint-Denis | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.11 19:45 | Benfica | | Villarreal | 0:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
02.11 20:45 | Lille | | Manchester United | 1:0 (1:0) | |||||
Saint-Denis |
Day 5 | |||||||||
23.11 20:45 | Schalke 04 | | PSV | 3:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
23.11 21:45 | Fenerbahçe | | Milan | 0:4 (0:1) | |||||
İstanbul | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.11 20:45 | PSV | | Milan | 1:0 (1:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
01.11 20:45 | Schalke 04 | | Fenerbahçe | 2:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen |
Day 5 | |||||||||
23.11 20:45 | Real Madrid | | Lyon | 1:1 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
23.11 20:45 | Rosenborg | | Olympiakós Pireus | 1:1 (0:1) | |||||
Trondheim | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.11 20:45 | Rosenborg | | Real Madrid | 0:2 (0:2) | |||||
Trondheim | |||||||||
01.11 21:45 | Olympiakós Pireus | | Lyon | 1:4 (1:2) | |||||
Piraeus |
Day 5 | |||||||||
23.11 19:45 | Liverpool | | Real Betis | 0:0 | |||||
Liverpool | |||||||||
23.11 20:45 | Anderlecht | | Chelsea | 0:2 (0:2) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.11 19:45 | Liverpool | | Anderlecht | 3:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
01.11 20:45 | Real Betis | | Chelsea | 1:0 (1:0) | |||||
Sevilla |
Day 5 | |||||||||
23.11 19:45 | Porto | | Rangers | 1:1 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
23.11 20:45 | Inter Milano | | Artmedia | 4:0 (2:0) | |||||
Milano | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.11 20:45 | Inter Milano | | Porto | 2:1 (0:1) | |||||
Milano | |||||||||
01.11 20:45 | Artmedia | | Rangers | 2:2 (1:2) | |||||
Bratislava |
Day 4 | |||||||||
30.11 20:45 | Slavia Praha | | Monaco | 0:2 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
30.11 21:45 | CSKA Sofia | | Viking | 2:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 3 | |||||||||
24.11 18:00 | Viking | | Slavia Praha | 2:2 (1:0) | |||||
Stavanger | |||||||||
24.11 21:00 | Monaco | | Hamburger SV | 2:0 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.11 18:30 | Hamburger SV | | Viking | 2:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
03.11 20:00 | Slavia Praha | | CSKA Sofia | 4:2 (2:1) | |||||
Praha |
Day 4 | |||||||||
30.11 20:45 | Brøndby | | Español | 1:1 (0:1) | |||||
København | |||||||||
30.11 21:45 | Maccabi Petah-Tikva | | Lokomotiv Moscow | 0:4 (0:1) | |||||
Ramat Gan | |||||||||
Day 3 | |||||||||
23.11 19:00 | Lokomotiv Moscow | | Brøndby | 4:2 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
24.11 21:15 | Español | | Palermo | 1:1 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.11 20:45 | Brøndby | | Maccabi Petah-Tikva | 2:0 (0:0) | |||||
København | |||||||||
03.11 21:00 | Palermo | | Lokomotiv Moscow | 0:0 | |||||
Palermo |
Day 4 | |||||||||
30.11 20:45 | Grasshopper | | Dnipro | 2:3 (0:1) | |||||
Zürich | |||||||||
30.11 21:45 | Liteks | | AZ | 0:2 (0:1) | |||||
Lovech | |||||||||
Day 3 | |||||||||
24.11 18:30 | AZ | | Middlesbrough | 0:0 | |||||
Alkmaar | |||||||||
24.11 20:45 | Dnipro | | Liteks | 0:2 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.11 17:00 | Liteks | | Grasshopper | 2:1 (1:0) | |||||
Lovech | |||||||||
03.11 20:00 | Middlesbrough | | Dnipro | 3:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough |
Day 3 | |||||||||
24.11 20:00 | Tromsø | | Crvena Zvezda | 3:1 (2:1) | |||||
Tromsø | |||||||||
24.11 21:00 | Roma | | Strasbourg | 1:1 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.11 17:00 | Crvena Zvezda | | Basel | 1:2 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
03.11 20:45 | Strasbourg | | Tromsø | 2:0 (1:0) | |||||
Strasbourg |
Day 3 | |||||||||
24.11 18:30 | CSKA Moscow | | Levski | 2:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
24.11 20:45 | Marseille | | Heerenveen | 1:0 (0:0) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.11 19:00 | Levski | | Dinamo Bucureşti | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
03.11 20:30 | Heerenveen | | CSKA Moscow | 0:0 | |||||
Heerenveen |
Day 3 | |||||||||
24.11 18:00 | PAÓK | | Stuttgart | 1:2 (0:0) | |||||
Thessaloniki | |||||||||
24.11 19:30 | Shahtar Donetsk | | Rapid Bucureşti | 0:1 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.11 20:00 | Rapid Bucureşti | | Rennes | 2:0 (1:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
03.11 20:45 | Stuttgart | | Shahtar Donetsk | 0:2 (0:1) | |||||
Stuttgart |
Day 3 | |||||||||
24.11 20:00 | Vitória Guimaraes | | Bolton Wanderers | 1:1 (0:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
24.11 20:30 | Zenit | | Sevilla | 2:1 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.11 20:00 | Bolton Wanderers | | Zenit | 1:0 (1:0) | |||||
Bolton | |||||||||
03.11 21:30 | Sevilla | | Beşiktaş | 3:0 (0:0) | |||||
Sevilla |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
30.11 | Universidad Nacional | | Vélez Sársfield | 4:0 (1:0) | 0:0 | 4:0 | |||
Ciudad de México | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.11 | Vélez Sársfield | | Universidad Nacional | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
24.11 | Boca Juniors | | Universidad Católica | 2:2 (0:0) | |||||
Buenos Aires |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
02.11 | Vélez Sársfield | | América | 2:0 (0:0) | 2:0 (1:0) | 4:0 | |||
Buenos Aires | |||||||||
09.11 | Universidad Católica | | Fluminense | 2:0 (1:0) | 1:2 (0:2) | 3:2 | |||
Santiago | |||||||||
09.11 | Universidad Nacional | | Corinthians | 3:0 (0:0) | 1:2 (0:1) | 4:2 | |||
Ciudad de México | |||||||||
10.11 | Boca Juniors | | Internacional | 4:1 (1:0) | 0:1 (0:0) | 4:2 | |||
Buenos Aires |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
05.11 19:45 | Al Ittihad Jeddah | | Al Ain | 4:2 (2:0) | 1:1 (0:0) | 5:3 | |||
Jeddah |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.11 17:30 | Al Ahly Cairo | | Etoile du Sahel | 3:0 (1:0) | 0:0 | 3:0 | |||
Cairo |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
23.11 | Northern United | | Robin Hood | 2:4 (2:1) | 1:3 (0:1) | 3:7 | |||
Gros Islet | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.11 | Robin Hood | | Northern United | 3:1 (1:0) | |||||
Paramaribo | |||||||||
30.11 | Barber | | Portmore United | 1:3 (1:2) | |||||
Marabella |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Alajuelense | | Olimpia | 0:1 (0:1), pen. 4:2 | 1:0 (1:0) | 1:1 | ||||
Alajuela | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Olimpia | | Alajuelense | 0:1 (0:1) | ||||||
Tegucigalpa |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Perez Zeledon | | Saprissa | 2:0 (1:0), pen. 3:5 | 0:2 (0:1) | 2:2 | ||||
San Isidro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Saprissa | | Perez Zeledon | 2:0 (1:0) | ||||||
San José |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
09.11 | Torpedo (Moscow) | | Volgar-Gazprom (Astrakhan) | 2:0 (1:0) | 2:0 (1:0) | 4:0 | |||
Moscow | |||||||||
12.11 | Metallurg-Kuzbass (Novokuznetsk) | | Lokomotiv (Moscow) | 1:1 (0:1) | 0:2 (0:2) | 1:3 | |||
Novokuznetsk |
Day 30 | |||||||||
19.11 14:00 | Lokomotiv | | Spartak | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19.11 14:00 | Saturn | | FK Moskva | 1:2 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
19.11 14:00 | Shinnik | | Rubin | 3:2 (3:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
19.11 14:00 | Torpedo | | Amkar | 2:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19.11 14:00 | Zenit | | FK Rostov | 4:2 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
19.11 14:00 | CSKA | | Alaniya | 4:3 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
19.11 15:00 | Krylia Sovetov | | Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
19.11 18:00 | Tom | | Terek | 2:0 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
Day 29 | |||||||||
06.11 14:00 | Terek | | Lokomotiv | 0:3 (0:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
06.11 14:00 | Alaniya | | Tom | 1:2 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
06.11 14:00 | Dynamo | | CSKA | 1:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
06.11 14:00 | FK Rostov | | Krylia Sovetov | 2:1 (1:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
06.11 14:00 | Rubin | | Torpedo | 5:1 (2:0) | |||||
Kazan | |||||||||
06.11 14:00 | FK Moskva | | Shinnik | 3:2 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
06.11 14:00 | Spartak | | Saturn | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
06.11 16:00 | Amkar | | Zenit | 1:0 (0:0) | |||||
Perm |
Day 44 | |||||||||
06.11 | SKA-Energiya | | Volgar-Gazprom | 2:1 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
06.11 | Luch-Energiya | | Sokol | 5:0 (4:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
06.11 | Petrotrest | | Anzhi | 1:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
06.11 | Dynamo Bryansk | | Kuban | 1:0 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
06.11 | Lokomotiv | | KAMAZ | 0:2 (0:2) | |||||
Chita | |||||||||
06.11 | Amur | | FK Khimki | 1:3 (1:1) | |||||
Saransk | |||||||||
06.11 | Dynamo Mahachkala | | Chkalovets-1936 | 1:3 (1:2) | |||||
Khimki | |||||||||
06.11 | Spartak Nalchik | | Metallurg-Kuzbass | 0:3 (0:2) | |||||
Nalchik | |||||||||
06.11 | Fakel | | Avangard | 1:1 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
06.11 14:00 | FK Oryol | | Metallurg Lipetsk | 1:0 (1:0) | |||||
Orel | |||||||||
06.11 15:00 | Spartak Chelyabinsk | | Ural | 1:1 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
Day 43 | |||||||||
03.11 14:00 | Petrotrest | | Kuban | 0:2 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
03.11 14:00 | Amur | | KAMAZ | 1:4 (0:3) | |||||
Saransk | |||||||||
03.11 14:00 | Spartak Nalchik | | Chkalovets-1936 | 1:0 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
03.11 14:00 | FK Oryol | | Fakel | 4:0 (1:0) | |||||
Orel | |||||||||
03.11 14:00 | Avangard | | Metallurg Lipetsk | 1:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
03.11 15:00 | Dynamo Bryansk | | Anzhi | 2:0 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
03.11 15:00 | Dynamo Mahachkala | | Metallurg-Kuzbass | 1:2 (1:1) | |||||
Khimki | |||||||||
03.11 16:00 | Luch-Energiya | | Volgar-Gazprom | 2:2 (2:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
03.11 16:00 | Lokomotiv | | FK Khimki | 0:1 (0:0) | |||||
Chita | |||||||||
03.11 17:00 | SKA-Energiya | | Sokol | 2:0 (2:0) | |||||
Khabarovsk |
Day 5 | |||||||||
10.11 | Sodovik | | Angusht | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
10.11 | Metallurg | | Baltika | 2:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.11 | Angusht | | Metallurg | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
08.11 | Baltika | | Salyut-Energiya | 1:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 3 | |||||||||
07.11 | Salyut-Energiya | | Angusht | 0:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
07.11 | Metallurg | | Sodovik | 0:3 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 2 | |||||||||
05.11 | Angusht | | Baltika | 2:4 (2:2) | |||||
Moscow | |||||||||
05.11 | Sodovik | | Salyut-Energiya | 4:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.11 | Salyut-Energiya | | Metallurg | 0:3 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
04.11 | Baltika | | Sodovik | 0:2 (0:1) | |||||
Moscow |
13.11 17:00 | Dynamo (Kyiv) | | Metalurh (Donetsk) | 2:0 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
23.11 19:00 | Karpaty (Lviv) | | Vorskla (Poltava) | 1:0 (1:0) | |||||
Lviv |
Day 17 | |||||||||
27.11 16:00 | Kryvbas | | Metalist | 2:1 (1:1) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
27.11 16:00 | Volyn | | Metalurh Zaporizhzhya | 0:1 (0:1) | |||||
Lutsk | |||||||||
27.11 16:00 | Metalurh Donetsk | | Zakarpattya | 1:0 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
27.11 16:00 | Vorskla | | Illichovets | 1:0 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
27.11 17:00 | Chornomorets | | Stal | 2:2 (2:1) | |||||
Odesa | |||||||||
27.11 17:00 | FK Kharkiv | | Tavriya | 0:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
27.11 17:00 | Dynamo | | Arsenal | 3:1 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
27.11 18:00 | Dnipro | | Shakhtar | 2:2 (1:1) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Day 16 | |||||||||
19.11 16:00 | Tavriya | | Dnipro | 0:1 (0:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
20.11 14:00 | Zakarpattya | | Vorskla | 1:1 (0:1) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
20.11 16:00 | Arsenal | | Chornomorets | 0:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
20.11 16:00 | Stal | | Metalurh Donetsk | 1:1 (1:1) | |||||
Alchevsk | |||||||||
20.11 16:00 | Metalurh Zaporizhzhya | | Dynamo | 1:2 (1:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
20.11 16:00 | Shakhtar | | Volyn | 2:0 (2:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
20.11 16:30 | Metalist | | Illichovets | 1:1 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
20.11 18:00 | Kryvbas | | FK Kharkiv | 3:1 (1:1) | |||||
Kryvyi Rih |
Day 15 | |||||||||
05.11 14:30 | Zakarpattya | | Illichovets | 1:1 (0:1) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
05.11 16:30 | Metalurh Zaporizhzhya | | Chornomorets | 1:0 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
05.11 17:00 | FK Kharkiv | | Metalist | 1:0 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
06.11 14:00 | Stal | | Vorskla | 2:0 (1:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
06.11 16:00 | Arsenal | | Metalurh Donetsk | 0:2 (0:2) | |||||
Kiev | |||||||||
06.11 17:00 | Tavriya | | Volyn | 1:2 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
07.11 18:00 | Kryvbas | | Dnipro | 2:2 (0:2) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
07.11 19:00 | Shakhtar | | Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Donetsk |
Day 17 | |||||||||
26.11 | Naftovyk-Ukrnafta | | Spartak Ivano-Frankivsk | +:- | |||||
26.11 | Shakhtar-2 | | Dynamo-IgroServis | 1:0 (1:0) | |||||
Yenakiyeve | |||||||||
26.11 | CSKA | | FK Bershad | 2:1 (0:1) | |||||
Chapayivka | |||||||||
26.11 | Spartak Sumy | | Dynamo-2 | 0:2 (0:1) | |||||
Krasnopillya Kolos Stadium | |||||||||
26.11 | Hazovyk-Skala | | Zorya | 1:0 (0:0) | |||||
Stryi | |||||||||
26.11 | Krymteplytsya | | Borisfen | 0:1 (0:0) | |||||
Molodizhne | |||||||||
26.11 | Enerhetyk | | Obolon | 0:1 (0:0) | |||||
Burshtyn | |||||||||
26.11 13:00 | Stal | | Helios | 0:2 (0:1) | |||||
Dniprodzerzhynsk | |||||||||
27.11 | Podillya | | Karpaty | 1:2 (1:2) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
Day 16 | |||||||||
19.11 | Helios | | Enerhetyk | 1:0 (0:0) | |||||
Kivsharivka | |||||||||
19.11 | Obolon | | Krymteplytsya | 2:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
19.11 | Borisfen | | Hazovyk-Skala | 0:0 | |||||
Boryspil | |||||||||
19.11 | Dynamo-2 | | CSKA | 4:0 (1:0) | |||||
Chapayivka | |||||||||
19.11 | FK Bershad | | Podillya | 1:0 (0:0) | |||||
Bershad Стадион Колос | |||||||||
19.11 | Karpaty | | Shakhtar-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
19.11 | Dynamo-IgroServis | | Naftovyk-Ukrnafta | 0:3 (0:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
19.11 | Spartak Ivano-Frankivsk | | Stal | 0:0 | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
19.11 14:00 | Zorya | | Spartak Sumy | 6:0 (4:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
Day 15 | |||||||||
13.11 | Spartak Ivano-Frankivsk | | Helios | 0:0 | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
13.11 | Shakhtar-2 | | FK Bershad | 2:1 (1:1) | |||||
Yenakiyeve | |||||||||
13.11 | Podillya | | Dynamo-2 | 1:2 (0:1) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
13.11 | Spartak Sumy | | Borisfen | 2:2 (2:1) | |||||
Sumy | |||||||||
13.11 | Hazovyk-Skala | | Obolon | 0:0 | |||||
Stryi | |||||||||
13.11 | Krymteplytsya | | Enerhetyk | 1:1 (1:1) | |||||
Molodizhne | |||||||||
13.11 14:00 | Stal | | Dynamo-IgroServis | 2:0 (0:0) | |||||
Dniprodzerzhynsk | |||||||||
13.11 14:00 | CSKA | | Zorya | 0:3 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 14 | |||||||||
05.11 | Dynamo-2 | | Shakhtar-2 | 0:0 | |||||
Chapayivka | |||||||||
05.11 | Helios | | Krymteplytsya | 0:0 | |||||
Kivsharivka | |||||||||
05.11 | Enerhetyk | | Hazovyk-Skala | 0:2 (0:1) | |||||
Burshtyn | |||||||||
05.11 | Obolon | | Spartak Sumy | 2:0 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
05.11 | Borisfen | | CSKA | 1:2 (1:2) | |||||
Boryspil | |||||||||
05.11 | FK Bershad | | Naftovyk-Ukrnafta | 2:3 (2:0) | |||||
Bershad Стадион Колос | |||||||||
05.11 | Karpaty | | Stal | 1:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
05.11 | Dynamo-IgroServis | | Spartak Ivano-Frankivsk | 0:3 (0:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
05.11 15:00 | Zorya | | Podillya | 4:0 (1:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
Day 12 | |||||||||
09.11 | Dynamo-2 | | Stal | 2:0 (0:0) | |||||
Chapayivka |
Day 15 | |||||||||
18.11 | Karpaty-2 | | Bukovyna | 1:1 | |||||
18.11 | Obolon-2 | | Desna | 0:2 | |||||
19.11 | Osvita | | Knyazha | 1:1 | |||||
19.11 | Veres | | Nyva | 1:3 | |||||
19.11 | Chornohora | | MFK Zhytomyr | 4:0 | |||||
19.11 | Naftovyk | | Dynamo-3 | 1:0 | |||||
19.11 | Zhytychi | | Fakel | 1:2 | |||||
Day 14 | |||||||||
13.11 | Rava | | Obolon-2 | 0:1 | |||||
13.11 | Desna | | Zhytychi | 3:1 | |||||
13.11 | Fakel | | Naftovyk | 2:0 | |||||
13.11 | Dynamo-3 | | Chornohora | 0:2 | |||||
13.11 | MFK Zhytomyr | | Karpaty-2 | 1:2 | |||||
13.11 | Bukovyna | | Veres | 3:0 | |||||
13.11 | Nyva | | Osvita | 2:0 | |||||
Day 13 | |||||||||
04.11 | Karpaty-2 | | Dynamo-3 | 2:0 | |||||
05.11 | Nyva | | Knyazha | 2:1 | |||||
05.11 | Osvita | | Bukovyna | 1:2 | |||||
05.11 | Veres | | MFK Zhytomyr | 2:1 | |||||
05.11 | Chornohora | | Fakel | 1:2 | |||||
05.11 | Naftovyk | | Desna | 1:2 | |||||
05.11 | Zhytychi | | Rava | 1:0 | |||||
Day 15 | |||||||||
18.11 | Kryvbas-2 | | Hirnyk | 0:2 | |||||
19.11 | Dnister | | Yalos | 1:1 | |||||
19.11 | Zirka | | Olkom | 1:0 | |||||
19.11 | FK Sevastopol | | Ros | 2:1 | |||||
19.11 | Enerhiya | | Tytan | 1:1 | |||||
19.11 | Yednist | | Krystal | 2:1 | |||||
19.11 | Khimik | | FK Mykolaiv | 0:5 | |||||
Day 14 | |||||||||
13.11 | Yalos | | Khimik | 1:0 | |||||
13.11 | FK Mykolaiv | | Yednist | 2:0 | |||||
13.11 | PFK Oleksandriya | | Kryvbas-2 | 1:1 | |||||
13.11 | Hirnyk | | Enerhiya | 1:1 | |||||
13.11 | Tytan | | FK Sevastopol | 1:1 | |||||
13.11 | Ros | | Zirka | 1:0 | |||||
13.11 | Olkom | | Dnister | 0:1 | |||||
Day 13 | |||||||||
04.11 | Kryvbas-2 | | Krystal | 5:2 | |||||
05.11 | Olkom | | Yalos | 0:1 | |||||
05.11 | Dnister | | Ros | 0:0 | |||||
05.11 | Zirka | | Tytan | 1:0 | |||||
05.11 | FK Sevastopol | | Hirnyk | 1:0 | |||||
05.11 | Enerhiya | | PFK Oleksandriya | 0:3 | |||||
05.11 | Yednist | | Khimik | 0:2 | |||||
Day 13 | |||||||||
04.11 | Shakhtar-3 | | Metalurh-2 | 0:1 | |||||
04.11 | FK Kharkiv-2 | | Hazovyk-KhGV | 1:3 | |||||
05.11 | Hirnyk-Sport | | Kremin | 2:2 | |||||
05.11 | Nafkom | | Illichovets-2 | 1:2 | |||||
05.11 | Arsenal | | Olympik | 1:0 | |||||
Day 10 | |||||||||
26.11 | MOIK | | Qarabağ | 0:2 | |||||
26.11 | MKT-Araz | | Xəzər | 2:1 | |||||
26.11 | Turan | | Bakı | 1:0 | |||||
26.11 | Neftçi | | Olimpik | 0:0 | |||||
27.11 | İnter | | Göyəzən | 1:0 | |||||
27.11 | Gəncə | | Şahdağ | 3:1 | |||||
27.11 | Gənclərbirliyi | | Karvan | 0:3 | |||||
Day 9 | |||||||||
12.11 | Neftçi | | İnter | 1:1 | |||||
12.11 | Karvan | | MKT-Araz | 1:0 | |||||
12.11 | Şahdağ | | MOIK | 1:0 | |||||
13.11 | Olimpik | | Turan | 0:0 | |||||
13.11 | Bakı | | Gənclərbirliyi | 2:0 | |||||
13.11 | Xəzər | | Gəncə | 1:1 | |||||
13.11 | Qarabağ | | Göyəzən | 2:1 | |||||
Day 28 | |||||||||
06.11 | Kilikia | | Pyunik | 1:4 | |||||
06.11 | Esteghlal-Kotayk | | MIKA | 0:2 | |||||
06.11 | Dinamo-Zenit | | Banants | 1:4 | |||||
Day 26 | |||||||||
05.11 14:00 | Shakhtsyor | | FK Homel | 1:0 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
05.11 14:00 | BATE | | Dynamo Brest | 2:1 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
05.11 14:00 | MTZ-RIPA | | Tarpeda | 1:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
05.11 14:00 | Slavia | | Zvyazda BDU | 0:1 (0:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
05.11 14:00 | Lokomotiv | | Naftan | 0:1 (0:0) | |||||
Smarhon | |||||||||
05.11 14:00 | Dnepr-Transmash | | Dynamo Minsk | 0:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
05.11 14:00 | Neman | | Darida | 1:3 (0:0) | |||||
Hrodna |
Day 30 | |||||||||
06.11 | Okzhetpes | | Qayrat | 0:0 | |||||
06.11 | Shakhtyor | | Ordabasy | 1:0 | |||||
06.11 | Yesil-Bogatyr | | Taraz | 3:0 | |||||
06.11 | Irtysh | | Almaty | 1:0 | |||||
06.11 | Tobil | | Zhetysu | 4:1 | |||||
06.11 | Zhenis | | Atyrau | 2:0 | |||||
06.11 | Ekibastuzets | | Bolat | 4:1 | |||||
06.11 | Aqtöbe | | Vostok | 3:0 | |||||
Day 29 | |||||||||
01.11 | Yesil-Bogatyr | | Almaty | 0:2 | |||||
02.11 | Taraz | | Shakhtyor | 1:3 | |||||
02.11 | Okzhetpes | | Ordabasy | 1:1 | |||||
02.11 | Bolat | | Zhenis | 1:2 | |||||
Karagandy | |||||||||
02.11 | Vostok | | Ekibastuzets | 1:1 | |||||
02.11 | Irtysh | | Zhetysu | 4:1 | |||||
02.11 | Atyrau | | Tobil | 0:1 | |||||
02.11 | Qayrat | | Aqtöbe | 2:0 | |||||
11.11 | Zhenis (Astana) | | Qayrat (Almaty) | 2:1 aet (1:1, 1:1) | |||||
Shymkent |
Day 14 | |||||||||
20.11 | Dinamo | | Tiligul-Tiras | 2:2 | |||||
20.11 | Politehnica | | Nistru | 1:3 | |||||
20.11 | Sheriff | | Dacia | 5:1 | |||||
20.11 | Zimbru | | Tiraspol | 2:1 | |||||
Day 13 | |||||||||
16.11 | Dacia | | Dinamo | 2:1 | |||||
16.11 | Nistru | | Sheriff | 0:0 | |||||
16.11 | Tiligul-Tiras | | Zimbru | 1:1 | |||||
16.11 | Tiraspol | | Politehnica | 1:0 | |||||
Day 12 | |||||||||
06.11 | Dacia | | Nistru | 0:0 | |||||
06.11 | Dinamo | | Zimbru | 0:3 | |||||
06.11 | Politehnica | | Tiligul-Tiras | 2:1 | |||||
06.11 | Sheriff | | Tiraspol | 1:0 | |||||
Day 26 | |||||||||
05.11 15:00 | Neftchi | | Metallurg | 1:0 (1:0) | |||||
Fergana | |||||||||
07.11 | Soʼgʼdiyona | | Paxtakor | 1:3 (1:2) | |||||
Jizzax | |||||||||
07.11 | Traktor | | Novbahor | 2:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
07.11 | Shoʼrtan | | Nasaf | 2:1 (0:1) | |||||
Guzor | |||||||||
07.11 | Samarqand | | Lokomotiv | 1:0 (1:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
07.11 | Buxoro | | Toʼpalang | 2:1 (0:0) | |||||
Buxoro Buhoro Stadium | |||||||||
07.11 | Mashʼal | | Qizilqum | 2:1 (1:0) | |||||
Muborak | |||||||||
Day 25 | |||||||||
01.11 | Lokomotiv | | Traktor | 1:1 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
01.11 | Metallurg | | Soʼgʼdiyona | 2:1 (1:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
01.11 | Shoʼrtan | | Samarqand | 0:1 (0:1) | |||||
Guzor | |||||||||
02.11 | Paxtakor | | Buxoro | 3:0 (2:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
02.11 | Novbahor | | Mashʼal | 0:0 | |||||
Namangan | |||||||||
02.11 | Qizilqum | | Nasaf | 3:1 (3:0) | |||||
Zarafshon | |||||||||
Day 24 | |||||||||
11.11 15:00 | Neftchi | | Novbahor | 3:0 (0:0) | |||||
Toshkent |
Day 20 | |||||||||
26.11 18:30 | Sturm | | Admira Wacker | 1:1 (1:0) | |||||
Graz | |||||||||
26.11 18:30 | Wacker Tirol | | Rapid | 0:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
26.11 18:30 | Superfund | | Ried | 0:1 (0:1) | |||||
Pasching | |||||||||
26.11 18:30 | Red Bull | | Mattersburg | 3:1 (2:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 19 | |||||||||
19.11 18:30 | Rapid | | Sturm | 3:1 (2:1) | |||||
Wien | |||||||||
19.11 18:30 | Mattersburg | | Superfund | 1:2 (0:0) | |||||
Mattersburg | |||||||||
19.11 18:30 | Ried | | Wacker Tirol | 3:0 (1:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
19.11 18:30 | Admira Wacker | | Austria Wien | 0:1 (0:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
20.11 15:30 | GAK | | Red Bull | 3:1 (2:1) | |||||
Graz |
Day 18 | |||||||||
05.11 18:30 | Admira Wacker | | Red Bull | 0:4 (0:3) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
05.11 18:30 | Wacker Tirol | | GAK | 0:1 (0:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
05.11 18:30 | Sturm | | Mattersburg | 0:2 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
05.11 18:30 | Rapid | | Ried | 2:2 (2:2) | |||||
Wien | |||||||||
06.11 15:30 | Superfund | | Austria Wien | 0:1 (0:0) | |||||
Pasching |
Day 17 | |||||||||
30.11 19:45 | Sunderland | | Liverpool | 0:2 (0:2) | |||||
Sunderland | |||||||||
Day 14 | |||||||||
26.11 15:00 | Sunderland | | Birmingham City | 0:1 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
26.11 15:00 | Arsenal | | Blackburn Rovers | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
26.11 15:00 | Aston Villa | | Charlton Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
26.11 15:00 | Wigan Athletic | | Tottenham Hotspur | 1:2 (0:1) | |||||
Wigan | |||||||||
26.11 15:00 | Manchester City | | Liverpool | 0:1 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
26.11 17:15 | Portsmouth | | Chelsea | 0:2 (0:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
27.11 13:30 | Everton | | Newcastle United | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
27.11 14:00 | Fulham | | Bolton Wanderers | 2:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
27.11 15:00 | Middlesbrough | | West Bromwich Albion | 2:2 (1:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
27.11 16:00 | West Ham United | | Manchester United | 1:2 (1:0) | |||||
London | |||||||||
Day 13 | |||||||||
19.11 12:45 | Wigan Athletic | | Arsenal | 2:3 (2:3) | |||||
Wigan | |||||||||
19.11 15:00 | Charlton Athletic | | Manchester United | 1:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
19.11 15:00 | Chelsea | | Newcastle United | 3:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19.11 15:00 | Liverpool | | Portsmouth | 3:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
19.11 15:00 | Manchester City | | Blackburn Rovers | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
19.11 15:00 | Sunderland | | Aston Villa | 1:3 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
19.11 17:15 | West Bromwich Albion | | Everton | 4:0 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
20.11 13:00 | Tottenham Hotspur | | West Ham United | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
20.11 16:00 | Middlesbrough | | Fulham | 3:2 (0:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
Day 12 | |||||||||
05.11 12:45 | Aston Villa | | Liverpool | 0:2 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
05.11 15:00 | Blackburn Rovers | | Charlton Athletic | 4:1 (2:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
05.11 15:00 | Fulham | | Manchester City | 2:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
05.11 15:00 | Newcastle United | | Birmingham City | 1:0 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
05.11 15:00 | Arsenal | | Sunderland | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
05.11 15:00 | West Ham United | | West Bromwich Albion | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
05.11 17:15 | Portsmouth | | Wigan Athletic | 0:2 (0:0) | |||||
Portsmouth | |||||||||
06.11 14:00 | Everton | | Middlesbrough | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
06.11 16:00 | Manchester United | | Chelsea | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
07.11 20:00 | Bolton Wanderers | | Tottenham Hotspur | 1:0 (1:0) | |||||
Bolton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Chelsea | 38 | 29 | 4 | 5 | 72-22 | 91 | ||
2. | Manchester United | 38 | 25 | 8 | 5 | 72-34 | 83 | ||
3. | Liverpool | 38 | 25 | 7 | 6 | 57-25 | 82 | ||
4. | Arsenal | 38 | 20 | 7 | 11 | 68-31 | 67 | ||
5. | Tottenham Hotspur | 38 | 18 | 11 | 9 | 53-38 | 65 | ||
6. | Blackburn Rovers | 38 | 19 | 6 | 13 | 51-42 | 63 | ||
7. | Newcastle United | 38 | 17 | 7 | 14 | 47-42 | 58 | ||
8. | Bolton Wanderers | 38 | 15 | 11 | 12 | 49-41 | 56 | ||
9. | West Ham United | 38 | 16 | 7 | 15 | 52-55 | 55 | ||
10. | Wigan Athletic | 38 | 15 | 6 | 17 | 45-52 | 51 |
Day 21 | |||||||||
26.11 | Brighton & Hove Albion | | Derby County | 0:0 | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
26.11 | Burnley | | Crewe Alexandra | 3:0 (1:0) | |||||
Burnley | |||||||||
26.11 | Coventry City | | Norwich City | 2:2 (2:1) | |||||
Coventry | |||||||||
26.11 | Leicester City | | Sheffield United | 4:2 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
26.11 | Luton Town | | Crystal Palace | 2:0 (2:0) | |||||
Luton | |||||||||
26.11 | Millwall | | Leeds United | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
26.11 | Plymouth Argyle | | Reading | 0:2 (0:1) | |||||
Plymouth | |||||||||
26.11 | Preston North End | | Watford | 1:1 (1:1) | |||||
Preston | |||||||||
26.11 | Queens Park Rangers | | Hull City | 2:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
26.11 | Sheffield Wednesday | | Stoke City | 0:2 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
26.11 | Wolverhampton Wanderers | | Southampton | 0:0 | |||||
Wolverhampton | |||||||||
28.11 19:45 | Cardiff City | | Ipswich Town | 2:1 (1:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
Day 20 | |||||||||
22.11 | Cardiff City | | Brighton & Hove Albion | 1:1 (0:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
22.11 | Crystal Palace | | Coventry City | 2:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
22.11 | Hull City | | Southampton | 1:1 (1:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
22.11 | Ipswich Town | | Reading | 0:3 (0:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
22.11 | Leeds United | | Burnley | 2:0 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
22.11 | Leicester City | | Watford | 2:2 (2:1) | |||||
Leicester | |||||||||
22.11 | Luton Town | | Crewe Alexandra | 4:1 (0:0) | |||||
Luton | |||||||||
22.11 | Millwall | | Norwich City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
22.11 | Queens Park Rangers | | Preston North End | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
22.11 | Sheffield Wednesday | | Plymouth Argyle | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
22.11 | Stoke City | | Derby County | 1:2 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
22.11 | Wolverhampton Wanderers | | Sheffield United | 0:0 | |||||
Wolverhampton | |||||||||
Day 19 | |||||||||
18.11 19:45 | Derby County | | Wolverhampton Wanderers | 0:3 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
19.11 | Burnley | | Leicester City | 1:0 (1:0) | |||||
Burnley | |||||||||
19.11 | Coventry City | | Ipswich Town | 1:1 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
19.11 | Crewe Alexandra | | Stoke City | 1:2 (0:1) | |||||
Crewe | |||||||||
19.11 | Norwich City | | Luton Town | 2:0 (2:0) | |||||
Norwich | |||||||||
19.11 | Plymouth Argyle | | Queens Park Rangers | 3:1 (2:0) | |||||
Plymouth | |||||||||
19.11 | Preston North End | | Cardiff City | 2:1 (2:0) | |||||
Preston | |||||||||
19.11 | Reading | | Hull City | 3:1 (1:0) | |||||
Reading | |||||||||
19.11 | Sheffield United | | Millwall | 2:2 (1:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
19.11 | Southampton | | Leeds United | 3:4 (3:0) | |||||
Southampton | |||||||||
19.11 | Watford | | Sheffield Wednesday | 2:1 (2:0) | |||||
Watford | |||||||||
20.11 | Brighton & Hove Albion | | Crystal Palace | 2:3 (1:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
Day 18 | |||||||||
05.11 | Crystal Palace | | Sheffield United | 2:3 (1:2) | |||||
London | |||||||||
05.11 | Hull City | | Watford | 1:2 (1:2) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
05.11 | Ipswich Town | | Plymouth Argyle | 3:1 (2:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
05.11 | Leeds United | | Preston North End | 0:0 | |||||
Leeds | |||||||||
05.11 | Leicester City | | Southampton | 0:0 | |||||
Leicester | |||||||||
05.11 | Luton Town | | Burnley | 2:3 (1:2) | |||||
Luton | |||||||||
05.11 | Millwall | | Crewe Alexandra | 1:3 (1:1) | |||||
London | |||||||||
05.11 | Queens Park Rangers | | Reading | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
05.11 | Sheffield Wednesday | | Derby County | 2:1 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
05.11 | Stoke City | | Brighton & Hove Albion | 3:0 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
05.11 | Wolverhampton Wanderers | | Norwich City | 2:0 (2:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
06.11 | Cardiff City | | Coventry City | 0:0 | |||||
Cardiff | |||||||||
Day 17 | |||||||||
01.11 | Brighton & Hove Albion | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (1:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
01.11 | Burnley | | Millwall | 2:1 (0:1) | |||||
Burnley | |||||||||
01.11 | Crewe Alexandra | | Leeds United | 1:0 (1:0) | |||||
Crewe | |||||||||
01.11 | Norwich City | | Cardiff City | 1:0 (0:0) | |||||
Norwich | |||||||||
01.11 | Preston North End | | Hull City | 3:0 (0:0) | |||||
Preston | |||||||||
01.11 | Reading | | Sheffield Wednesday | 2:0 (1:0) | |||||
Reading | |||||||||
01.11 | Sheffield United | | Luton Town | 4:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
01.11 | Watford | | Queens Park Rangers | 3:1 (1:0) | |||||
Watford | |||||||||
02.11 19:45 | Coventry City | | Stoke City | 1:2 (1:1) | |||||
Coventry | |||||||||
02.11 19:45 | Derby County | | Ipswich Town | 3:3 (2:2) | |||||
Derby | |||||||||
Day 6 | |||||||||
09.11 19:45 | Sheffield Wednesday | | Cardiff City | 1:3 (0:3) | |||||
Sheffield |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Reading | 46 | 31 | 13 | 2 | 99-32 | 106 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 26 | 12 | 8 | 76-46 | 90 | ||
3. | Watford | 46 | 22 | 15 | 9 | 77-53 | 81 | ||
4. | Preston North End | 46 | 20 | 20 | 6 | 59-30 | 80 | ||
5. | Leeds United | 46 | 21 | 15 | 10 | 57-38 | 78 | ||
6. | Crystal Palace | 46 | 21 | 12 | 13 | 67-48 | 75 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 16 | 19 | 11 | 50-42 | 67 | ||
8. | Coventry City | 46 | 16 | 15 | 15 | 62-65 | 63 | ||
9. | Norwich City | 46 | 18 | 8 | 20 | 56-65 | 62 | ||
10. | Luton Town | 46 | 17 | 10 | 19 | 66-67 | 61 |
29.11 | Arsenal | | Reading | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
29.11 | Doncaster Rovers | | Aston Villa | 3:0 (1:0) | |||||
Doncaster | |||||||||
29.11 | Millwall | | Birmingham City | 2:2 aet (0:1, 1:1) | |||||
London | |||||||||
30.11 | Bolton Wanderers | | Leicester City | 2:1 aet (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
30.11 | Charlton Athletic | | Blackburn Rovers | 2:3 (1:0) | |||||
London | |||||||||
30.11 | Manchester United | | West Bromwich Albion | 3:1 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
30.11 | Middlesbrough | | Crystal Palace | 2:1 (0:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
30.11 | Wigan Athletic | | Newcastle United | 1:0 (0:0) | |||||
Wigan |
14.11 | Worcester City | | Chippenham Town | 1:0 (0:0)* | |||||
14.11 19:45 | Weymouth | | Nottingham Forest | 0:2 (0:0)* | |||||
Weymouth | |||||||||
15.11 | Rushden & Diamonds | | Halifax Town | 0:0 aet, pen. 5:4* | |||||
Irthlingborough | |||||||||
15.11 | Scunthorpe United | | Bury | 1:0 aet (0:0)* | |||||
Scunthorpe | |||||||||
15.11 19:45 | Woking | | Southport | 1:0 aet (0:0)* | |||||
Woking | |||||||||
15.11 19:45 | Harrogate Town | | Torquay United | 0:0 aet, pen. 5:6* | |||||
Harrogate | |||||||||
15.11 19:45 | Yeovil Town | | Macclesfield Town | 4:0 (1:0)* | |||||
Yeovil | |||||||||
15.11 19:45 | Milton Keynes Dons | | Lincoln City | 2:1 (2:1)* | |||||
Milton Keynes | |||||||||
16.11 | Boston United | | Swindon Town | 4:1 (4:0)* | |||||
Boston | |||||||||
16.11 | Oldham Athletic | | Chasetown | 4:0 (1:0)* | |||||
Oldham | |||||||||
16.11 | Chesterfield | | Leyton Orient | 1:2 (1:2)* | |||||
Chesterfield | |||||||||
16.11 19:45 | Oxford United | | Eastbourne Borough | 3:0 (2:0)* | |||||
Oxford | |||||||||
16.11 19:45 | Burton Albion | | Peterborough United | 1:0 (0:0)* | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
04.11 | Port Vale | | Wrexham | 2:1 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
04.11 19:45 | Merthyr Tydfil | | Walsall | 1:2 (1:2) | |||||
Merthyr Tydfil | |||||||||
04.11 19:45 | Cambridge City | | Hereford United | 0:1 (0:0) | |||||
Cambridge | |||||||||
05.11 | Southport | | Woking | 1:1 (0:1) | |||||
Southport | |||||||||
05.11 | Bristol City | | Notts County | 0:2 (0:1) | |||||
Bristol | |||||||||
05.11 | Rochdale | | Brentford | 0:1 (0:1) | |||||
Rochdale | |||||||||
05.11 | Hartlepool United | | Dagenham & Redbridge | 2:1 (1:1) | |||||
Hartlepool | |||||||||
05.11 | Barnet | | Southend United | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
05.11 | Cheltenham Town | | Carlisle United | 1:0 (0:0) | |||||
Cheltenham | |||||||||
05.11 | Histon | | Hednesford Town | 4:0 (1:0) | |||||
05.11 | Swindon Town | | Boston United | 2:2 (1:2) | |||||
Swindon | |||||||||
05.11 | AFC Bournemouth | | Tamworth | 1:2 (1:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
05.11 | Chester City | | Folkestone Invicta | 2:1 (0:1) | |||||
Chester | |||||||||
05.11 | Nuneaton Borough | | Ramsgate | 2:0 (2:0) | |||||
05.11 | Barnsley | | Darlington | 1:0 (1:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
05.11 | Torquay United | | Harrogate Town | 1:1 (0:1) | |||||
Torquay | |||||||||
05.11 | Shrewsbury Town | | Braintree Town | 4:1 (3:0) | |||||
Shrewsbury | |||||||||
05.11 | Bury | | Scunthorpe United | 2:2 (0:2) | |||||
Bury | |||||||||
05.11 | Morecambe | | Northwich Victoria | 1:3 (0:2) | |||||
05.11 | Stockport County | | Swansea City | 2:0 (1:0) | |||||
Stockport | |||||||||
05.11 | Macclesfield Town | | Yeovil Town | 1:1 (0:0) | |||||
Macclesfield | |||||||||
05.11 | Chippenham Town | | Worcester City | 1:1 (0:1) | |||||
05.11 | Wycombe Wanderers | | Northampton Town | 1:3 (0:0) | |||||
High Wycombe | |||||||||
05.11 | Grimsby Town | | Bristol Rovers | 1:2 (0:1) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
05.11 | Rotherham United | | Mansfield Town | 3:4 (2:2) | |||||
Rotherham | |||||||||
05.11 | Colchester United | | Leamington | 9:1 (2:0) | |||||
Colchester | |||||||||
05.11 | Lincoln City | | Milton Keynes Dons | 1:1 (1:1) | |||||
Lincoln | |||||||||
05.11 | Leyton Orient | | Chesterfield | 0:0 | |||||
London | |||||||||
05.11 12:00 | Eastbourne Borough | | Oxford United | 1:1 (0:0) | |||||
Eastbourne | |||||||||
05.11 15:00 | Nottingham Forest | | Weymouth | 1:1 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
05.11 15:00 | Burnham | | Aldershot Town | 1:3 (0:0) | |||||
Burnham | |||||||||
05.11 15:00 | Peterborough United | | Burton Albion | 0:0 | |||||
Peterborough | |||||||||
05.11 15:00 | York City | | Grays Athletic | 0:3 (0:1) | |||||
York | |||||||||
05.11 15:00 | Kettering Town | | Stevenage Borough | 1:3 (1:2) | |||||
Kettering | |||||||||
05.11 15:00 | Burscough | | Gillingham | 3:2 (1:0) | |||||
Burscough | |||||||||
06.11 | Bradford City | | Tranmere Rovers | 2:1 (0:1) | |||||
Bradford | |||||||||
06.11 | Chasetown | | Oldham Athletic | 1:1 (1:1) | |||||
06.11 | Huddersfield Town | | Welling United | 4:1 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
06.11 | Halifax Town | | Rushden & Diamonds | 1:1 (1:1) | |||||
Halifax | |||||||||
06.11 | Doncaster Rovers | | Blackpool | 4:1 (1:0) | |||||
Doncaster |
Day 15 | |||||||||
27.11 18:00 | Cercle | | Brugge | 0:1 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
27.11 20:30 | Genk | | Sint-Truiden | 2:0 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
Day 14 | |||||||||
19.11 18:00 | Charleroi | | Gent | 2:0 (1:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
19.11 20:00 | Molenbeek | | Standard | 3:1 (2:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
19.11 20:00 | Brugge | | Louviéroise | 4:0 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
19.11 20:00 | Sint-Truiden | | Germinal Beerschot | 1:2 (0:1) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
19.11 20:00 | Lokeren | | Zulte Waregem | 2:3 (1:2) | |||||
Lokeren | |||||||||
19.11 20:00 | Beveren | | Cercle | 5:1 (2:0) | |||||
Beveren | |||||||||
20.11 15:00 | Roeselare | | Mouscron | 5:0 (1:0) | |||||
Roeselare | |||||||||
20.11 18:00 | Westerlo | | Anderlecht | 2:1 (1:0) | |||||
Westerlo | |||||||||
20.11 20:00 | Lierse | | Genk | 1:2 (0:2) | |||||
Lier | |||||||||
Day 13 | |||||||||
04.11 20:30 | Gent | | Lokeren | 1:2 (0:2) | |||||
Gent | |||||||||
05.11 18:00 | Anderlecht | | Charleroi | 3:1 (2:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
05.11 20:00 | Mouscron | | Molenbeek | 1:1 (1:1) | |||||
Mouscron | |||||||||
05.11 20:00 | Germinal Beerschot | | Lierse | 4:0 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
05.11 20:00 | Louviéroise | | Beveren | 2:0 (1:0) | |||||
La Louvière | |||||||||
05.11 20:00 | Cercle | | Sint-Truiden | 2:1 (2:1) | |||||
Brugge | |||||||||
05.11 20:00 | Genk | | Roeselare | 4:1 (3:0) | |||||
Genk | |||||||||
06.11 13:00 | Zulte Waregem | | Brugge | 2:1 (1:0) | |||||
Waregem | |||||||||
06.11 18:00 | Standard | | Westerlo | 1:0 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
Day 5 | |||||||||
09.11 20:30 | Lokeren | | Lierse | 1:0 (0:0) | |||||
Lokeren |
Day 14 | |||||||||
26.11 | Botev | | Nafteks | 3:3 | |||||
26.11 | Vihren | | Pirin 1922 | 1:1 | |||||
26.11 | Marek | | Cherno More | 1:1 | |||||
26.11 | Rodopa | | Beroe | 2:2 | |||||
26.11 | Slavia | | CSKA | 1:2 | |||||
27.11 | Belasitsa | | Lokomotiv Plovdiv | 1:1 | |||||
Day 13 | |||||||||
19.11 | Belasitsa | | Marek | 1:0 | |||||
19.11 | Levski | | Botev | 4:1 | |||||
19.11 | Nafteks | | Vihren | 1:0 | |||||
19.11 | CSKA | | Rodopa | 7:0 | |||||
20.11 | Beroe | | Lokomotiv Sofia | 1:2 | |||||
20.11 | Lokomotiv Plovdiv | | Liteks | 1:2 | |||||
20.11 | Pirin 1922 | | Slavia | 0:1 | |||||
Day 12 | |||||||||
05.11 | Botev | | Lokomotiv Plovdiv | 1:1 | |||||
05.11 | Rodopa | | Pirin 1922 | 2:1 | |||||
05.11 | Slavia | | Nafteks | 1:0 | |||||
05.11 | Cherno More | | Beroe | 0:0 | |||||
06.11 | Liteks | | Belasitsa | 2:1 | |||||
06.11 | Lokomotiv Sofia | | CSKA | 1:2 | |||||
07.11 | Vihren | | Levski | 1:2 | |||||
Day 13 | |||||||||
26.11 17:00 | Rákóczi | | Diósgyőr | 1:3 (0:2) | |||||
Kaposvár | |||||||||
26.11 17:00 | Fehérvár | | ETO | 2:2 (1:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
26.11 17:00 | Honvéd | | Pécs | 1:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
26.11 17:00 | Lombard | | Rákospalotai | 1:3 (1:1) | |||||
Pápa | |||||||||
26.11 17:00 | FC Sopron | | Tatabánya | 5:1 (3:0) | |||||
Sopron | |||||||||
26.11 17:00 | MTK | | Újpest | 0:2 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
26.11 17:00 | Zalaegerszegi TE | | Vasas SC | 3:0 (2:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
27.11 11:30 | Ferencváros | | Debrecen | 0:0 | |||||
Budapest | |||||||||
Day 12 | |||||||||
19.11 13:00 | Rákospalotai | | Honvéd | 1:3 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
19.11 15:00 | Vasas SC | | Lombard | 1:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
19.11 17:00 | ETO | | MTK | 1:3 (0:3) | |||||
Győr | |||||||||
19.11 17:00 | Újpest | | Rákóczi | 4:1 (2:1) | |||||
Budapest | |||||||||
19.11 17:00 | Debrecen | | FC Sopron | 3:1 (3:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
19.11 17:00 | Diósgyőr | | Zalaegerszegi TE | 3:0 (1:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
19.11 18:00 | Pécs | | Ferencváros | 0:0 | |||||
Pécs | |||||||||
20.11 11:30 | Tatabánya | | Fehérvár | 0:1 (0:0) | |||||
Tatabánya | |||||||||
Day 11 | |||||||||
05.11 18:00 | Lombard | | Diósgyőr | 1:3 (0:2) | |||||
Pápa | |||||||||
05.11 18:00 | Rákóczi | | ETO | 1:0 (0:0) | |||||
Kaposvár | |||||||||
05.11 18:00 | Fehérvár | | MTK | 1:0 (0:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
05.11 18:00 | FC Sopron | | Pécs | 3:1 (1:1) | |||||
Sopron | |||||||||
05.11 18:00 | Ferencváros | | Rákospalotai | 0:2 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
05.11 18:00 | Honvéd | | Vasas SC | 2:2 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
06.11 11:30 | Zalaegerszegi TE | | Újpest | 1:3 (0:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
06.11 13:30 | Tatabánya | | Debrecen | 3:3 (0:0) | |||||
Tatabánya | |||||||||
Day 7 | |||||||||
29.11 18:00 | Honvéd | | MTK | 2:2 (1:0) | |||||
Budapest |
Day 14 | |||||||||
26.11 15:30 | Hannover | | Kaiserslautern | 5:1 (2:0) | |||||
Hannover | |||||||||
26.11 15:30 | Nürnberg | | Borussia Dortmund | 1:2 (0:2) | |||||
Nürnberg | |||||||||
26.11 15:30 | Wolfsburg | | Arminia | 0:0 | |||||
Wolfsburg | |||||||||
26.11 15:30 | Bayern | | Mainz 05 | 2:1 (1:1) | |||||
München | |||||||||
26.11 15:30 | Bayer 04 | | Hamburger SV | 0:1 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
26.11 15:30 | Schalke 04 | | Werder | 2:1 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
27.11 17:30 | Hertha | | Borussia Mönchengladbach | 2:2 (0:2) | |||||
Berlin | |||||||||
27.11 17:30 | Eintracht | | Stuttgart | 1:1 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 13 | |||||||||
19.11 15:30 | Kaiserslautern | | Nürnberg | 1:3 (1:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
19.11 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bayer 04 | 1:1 (1:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
19.11 15:30 | Arminia | | Bayern | 1:2 (0:0) | |||||
Bielefeld | |||||||||
19.11 15:30 | Mainz 05 | | Eintracht | 2:2 (0:2) | |||||
Mainz | |||||||||
19.11 15:30 | Borussia Dortmund | | Hertha | 2:0 (2:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
19.11 15:30 | Köln | | Schalke 04 | 2:2 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
19.11 15:30 | Werder | | Wolfsburg | 6:1 (2:0) | |||||
Bremen | |||||||||
20.11 17:30 | Stuttgart | | Hannover | 2:2 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
20.11 17:30 | Hamburger SV | | Duisburg | 2:0 (2:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
Day 12 | |||||||||
05.11 15:30 | Hertha | | Kaiserslautern | 3:0 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
05.11 15:30 | Wolfsburg | | Köln | 1:1 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
05.11 15:30 | Bayer 04 | | Borussia Dortmund | 2:1 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
05.11 15:30 | Eintracht | | Arminia | 3:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
05.11 15:30 | Hannover | | Mainz 05 | 2:2 (0:1) | |||||
Hannover | |||||||||
05.11 15:30 | Schalke 04 | | Duisburg | 3:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
05.11 15:30 | Bayern | | Werder | 3:1 (3:1) | |||||
München | |||||||||
06.11 17:30 | Borussia Mönchengladbach | | Hamburger SV | 0:0 | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
06.11 17:30 | Nürnberg | | Stuttgart | 0:1 (0:1) | |||||
Nürnberg |
Day 13 | |||||||||
27.11 | Utrecht | | Ajax | 1:0 (0:0) | |||||
27.11 | Heerenveen | | Roosendaal | 2:0 (1:0) | |||||
27.11 | PSV | | Den Haag | 3:0 (0:0) | |||||
27.11 | Feyenoord | | Heracles | 7:1 (3:0) | |||||
27.11 | AZ | | Roda | 2:0 (1:0) | |||||
29.11 | Vitesse | | Waalwijk | 4:2 (1:1) | |||||
30.11 | NAC | | Groningen | 2:2 (1:1) | |||||
30.11 | Twente | | Sparta | 1:0 (0:0) | |||||
30.11 | NEC | | Willem II | 2:0 (1:0) | |||||
Day 12 | |||||||||
18.11 20:30 | Willem II | | Vitesse | 3:4 (1:3) | |||||
Tilburg | |||||||||
19.11 | Den Haag | | NEC | 0:1 (0:0) | |||||
19.11 | NAC | | Utrecht | 0:1 (0:1) | |||||
19.11 | Waalwijk | | PSV | 4:4 (1:2) | |||||
19.11 | Ajax | | Twente | 2:0 (0:0) | |||||
20.11 | Roda | | Feyenoord | 2:3 (2:2) | |||||
20.11 | Sparta | | Heerenveen | 1:2 (0:1) | |||||
20.11 | Heracles | | Roosendaal | 3:0 (1:0) | |||||
20.11 | Groningen | | AZ | 0:0 | |||||
Day 11 | |||||||||
04.11 | Roosendaal | | Waalwijk | 1:1 (1:0) | |||||
05.11 | Twente | | Willem II | 3:1 (0:0) | |||||
05.11 | Roda | | NAC | 3:3 (2:1) | |||||
05.11 | PSV | | Sparta | 3:0 (2:0) | |||||
05.11 | AZ | | Heracles | 2:2 (1:0) | |||||
06.11 | NEC | | Ajax | 1:0 (0:0) | |||||
06.11 | Utrecht | | Den Haag | 1:1 (0:0) | |||||
06.11 | Heerenveen | | Groningen | 4:0 (2:0) | |||||
06.11 | Feyenoord | | Vitesse | 0:0 | |||||
Day 13 | |||||||||
26.11 20:00 | Mallorca | | Athletic | 0:1 (0:0) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
26.11 22:00 | Valencia | | Celta de Vigo | 2:0 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
27.11 17:00 | Atlético Madrid | | Español | 1:1 (1:1) | |||||
Madrid | |||||||||
27.11 17:00 | Atlético Osasuna | | Alavés | 3:2 (0:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
27.11 17:00 | Deportivo La Coruna | | Villarreal | 0:2 (0:0) | |||||
La Coruña | |||||||||
27.11 17:00 | Getafe | | Málaga | 3:2 (2:1) | |||||
Getafe | |||||||||
27.11 17:00 | Real Betis | | Cádiz | 1:1 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
27.11 17:00 | Real Zaragoza | | Sevilla | 0:2 (0:0) | |||||
Zaragoza | |||||||||
27.11 19:00 | Real Sociedad | | Real Madrid | 2:2 (1:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
27.11 21:00 | Barcelona | | Racing | 4:1 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
Day 12 | |||||||||
19.11 18:00 | Getafe | | Atlético Osasuna | 0:0 | |||||
Getafe | |||||||||
19.11 18:00 | Villarreal | | Real Zaragoza | 0:0 | |||||
Villarreal | |||||||||
19.11 20:00 | Real Madrid | | Barcelona | 0:3 (0:1) | |||||
Madrid | |||||||||
19.11 22:00 | Sevilla | | Real Betis | 1:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
20.11 17:00 | Athletic | | Alavés | 0:2 (0:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
20.11 17:00 | Cádiz | | Valencia | 0:1 (0:0) | |||||
Cádiz | |||||||||
20.11 17:00 | Málaga | | Real Sociedad | 3:1 (0:0) | |||||
Málaga | |||||||||
20.11 17:00 | Español | | Mallorca | 2:0 (2:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
20.11 19:00 | Celta de Vigo | | Atlético Madrid | 2:1 (1:0) | |||||
Vigo | |||||||||
20.11 21:00 | Racing | | Deportivo La Coruna | 0:3 (0:1) | |||||
Santander | |||||||||
Day 10 | |||||||||
05.11 18:00 | Real Sociedad | | Atlético Osasuna | 1:2 (1:1) | |||||
San Sebastián | |||||||||
05.11 20:00 | Español | | Athletic | 1:1 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
05.11 22:00 | Villarreal | | Valencia | 1:0 (1:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
06.11 | Real Madrid | | Real Zaragoza | 1:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
06.11 17:00 | Cádiz | | Mallorca | 1:2 (1:1) | |||||
Cádiz | |||||||||
06.11 17:00 | Sevilla | | Atlético Madrid | 0:0 | |||||
Sevilla | |||||||||
06.11 17:00 | Málaga | | Deportivo La Coruna | 1:1 (0:0) | |||||
Málaga | |||||||||
06.11 17:00 | Racing | | Real Betis | 1:1 (0:1) | |||||
Santander | |||||||||
06.11 17:00 | Celta de Vigo | | Alavés | 2:1 (1:0) | |||||
Vigo | |||||||||
06.11 21:00 | Getafe | | Barcelona | 1:3 (0:1) | |||||
Getafe |
Day 13 | |||||||||
26.11 15:00 | Livorno | | Chievo | 0:0 | |||||
Livorno | |||||||||
26.11 20:30 | Milan | | Lecce | 2:1 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
27.11 | Cagliari | | Sampdoria | 2:0 (1:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
27.11 | Empoli | | Lazio | 2:3 (0:1) | |||||
Empoli | |||||||||
27.11 | Juventus | | Treviso | 3:1 (2:1) | |||||
Torino | |||||||||
27.11 | Parma | | Udinese | 1:2 (0:1) | |||||
Parma | |||||||||
27.11 | Roma | | Fiorentina | 1:1 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
27.11 | Siena | | Reggina | 0:0 | |||||
Siena | |||||||||
27.11 15:00 | Ascoli | | Palermo | 1:1 (0:1) | |||||
Ascoli Piceno | |||||||||
27.11 15:00 | Messina | | Inter | 1:2 (0:1) | |||||
Messina | |||||||||
Day 12 | |||||||||
19.11 | Roma | | Juventus | 1:4 (0:1) | |||||
Roma | |||||||||
19.11 | Udinese | | Messina | 1:0 (0:0) | |||||
Udine | |||||||||
20.11 | Chievo | | Ascoli | 1:1 (1:1) | |||||
Verona | |||||||||
20.11 | Inter | | Parma | 2:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
20.11 | Reggina | | Cagliari | 3:1 (2:0) | |||||
Reggio di Calabria | |||||||||
20.11 | Sampdoria | | Lazio | 2:0 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
20.11 15:00 | Fiorentina | | Milan | 3:1 (1:1) | |||||
Firenze | |||||||||
20.11 15:00 | Lecce | | Siena | 3:0 (1:0) | |||||
Lecce | |||||||||
20.11 15:00 | Livorno | | Empoli | 2:0 (1:0) | |||||
Livorno | |||||||||
20.11 15:00 | Treviso | | Palermo | 2:2 (2:1) | |||||
Treviso | |||||||||
Day 11 | |||||||||
05.11 | Empoli | | Reggina | 3:0 (1:0) | |||||
Empoli | |||||||||
05.11 | Lazio | | Inter | 0:0 | |||||
Roma | |||||||||
06.11 | Cagliari | | Treviso | 0:0 | |||||
Cagliari | |||||||||
06.11 | Milan | | Udinese | 5:1 (3:0) | |||||
Milano | |||||||||
06.11 | Siena | | Chievo | 0:1 (0:1) | |||||
Siena | |||||||||
06.11 15:00 | Ascoli | | Fiorentina | 0:2 (0:1)* | |||||
Ancona | |||||||||
06.11 15:00 | Juventus | | Livorno | 3:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
06.11 15:00 | Messina | | Roma | 0:2 (0:1) | |||||
Messina | |||||||||
06.11 15:00 | Parma | | Lecce | 2:0 (1:0) | |||||
Parma | |||||||||
06.11 20:30 | Palermo | | Sampdoria | 0:2 (0:1) | |||||
Palermo |
Day 36 | |||||||||
09.11 13:00 | Nevėžis | | Kaunas | 0:2 (0:2) | |||||
Kaunas | |||||||||
12.11 13:00 | Ekranas | | Šiauliai | 1:5 (1:3) | |||||
Panevėžys | |||||||||
12.11 13:00 | Atlantas | | Vilnius | 1:0 (0:0) | |||||
Šilutė | |||||||||
12.11 13:00 | Vetra | | Šilutė | 3:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
12.11 13:00 | Žalgiris | | Sūduva | 0:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 35 | |||||||||
06.11 13:00 | Sūduva | | Vetra | 2:0 (0:0) | |||||
Marijampole | |||||||||
06.11 13:00 | Šiauliai | | Atlantas | 1:1 (0:1) | |||||
Šiauliai | |||||||||
06.11 13:00 | Šilutė | | Nevėžis | 3:0 (0:0) | |||||
Šilutė | |||||||||
06.11 13:00 | Vilnius | | Žalgiris | 0:1 (0:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
06.11 14:00 | Kaunas | | Ekranas | 2:3 (1:1) | |||||
Kaunas |
Day 15 | |||||||||
25.11 19:00 | Lech | | Pogoń | 1:1 (0:0) | |||||
Poznań | |||||||||
26.11 11:00 | Kolporter Korona | | Dyskobolia | 3:0 (0:0) | |||||
Kielce | |||||||||
26.11 18:00 | Amica | | GKS | 3:1 (2:1) | |||||
Wronki | |||||||||
26.11 18:00 | Górnik Zabrze | | Górnik Łęczna | 2:0 (1:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
26.11 18:00 | Polonia | | Prokom Arka | 0:0 | |||||
Warszawa | |||||||||
26.11 18:00 | Wisła Płock | | Odra | 0:0 | |||||
Płock | |||||||||
26.11 18:15 | Zagłębie | | Cracovia | 3:1 (1:1) | |||||
Lubin | |||||||||
27.11 20:00 | Wisła Kraków | | Legia | 0:0 | |||||
Kraków | |||||||||
Day 14 | |||||||||
18.11 20:00 | Legia | | Górnik Zabrze | 3:2 (3:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
19.11 18:00 | Cracovia | | Wisła Płock | 3:1 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
19.11 18:00 | GKS | | Kolporter Korona | 1:2 (0:2) | |||||
Bełchatów | |||||||||
19.11 18:00 | Górnik Łęczna | | Amica | 1:0 (0:0) | |||||
Łęczna | |||||||||
19.11 18:00 | Odra | | Lech | 2:1 (1:0) | |||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
19.11 18:00 | Pogoń | | Polonia | 2:0 (1:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
19.11 18:15 | Prokom Arka | | Wisła Kraków | 1:0 (0:0) | |||||
Gdynia | |||||||||
20.11 17:00 | Dyskobolia | | Zagłębie | 1:0 (0:0) | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
Day 13 | |||||||||
04.11 20:00 | Lech | | Cracovia | 1:0 (0:0) | |||||
Poznań | |||||||||
05.11 13:30 | Kolporter Korona | | Górnik Łęczna | 1:1 (0:0) | |||||
Kielce | |||||||||
05.11 18:00 | Górnik Zabrze | | Wisła Kraków | 0:1 (0:1) | |||||
Zabrze | |||||||||
05.11 18:00 | Wisła Płock | | Dyskobolia | 2:0 (2:0) | |||||
Płock | |||||||||
05.11 18:00 | Zagłębie | | GKS | 2:1 (1:1) | |||||
Lubin | |||||||||
05.11 20:00 | Amica | | Legia | 0:2 (0:1) | |||||
Wronki | |||||||||
06.11 14:30 | Pogoń | | Prokom Arka | 0:0 | |||||
Szczecin | |||||||||
Day 4 | |||||||||
22.11 18:30 | Wisła Kraków | | Cracovia | 3:0 (1:0) | |||||
Kraków |
Day 12 | |||||||||
25.11 | Nacional | | Braga | 1:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
26.11 | Marítimo | | Boavista | 1:1 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
27.11 | Benfica | | Belenenses | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
27.11 | Académica | | Estrela | 1:0 (0:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
27.11 | Paços de Ferreira | | Naval | 3:1 (1:1) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
27.11 | União de Leiria | | Penafiel | 1:1 (0:0) | |||||
Leiria | |||||||||
27.11 | Vitória Setubal | | Rio Ave | 1:0 (0:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
27.11 | Sporting | | Vitória Guimarães | 2:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
28.11 | Gil Vicente | | Porto | 0:1 (0:1) | |||||
Barcelos | |||||||||
Day 11 | |||||||||
18.11 | Vitória Guimarães | | Gil Vicente | 2:0 (1:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
19.11 | Porto | | Académica | 5:1 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
19.11 | Braga | | Benfica | 3:2 (0:1) | |||||
Braga | |||||||||
20.11 | Rio Ave | | Nacional | 0:2 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
20.11 | Estrela | | Paços de Ferreira | 0:0 | |||||
Amadora | |||||||||
20.11 | Penafiel | | Sporting | 0:1 (0:0) | |||||
Penafiel | |||||||||
20.11 | Boavista | | União de Leiria | 2:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
20.11 | Naval | | Vitória Setubal | 0:3 (0:0) | |||||
Figueira da Foz | |||||||||
21.11 | Belenenses | | Marítimo | 0:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 10 | |||||||||
04.11 | Sporting | | União de Leiria | 2:1 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
05.11 | Belenenses | | Boavista | 1:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
05.11 | Marítimo | | Braga | 1:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
06.11 | Vitória Setubal | | Estrela | 1:0 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
06.11 | Paços de Ferreira | | Porto | 0:1 (0:1) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
06.11 | Nacional | | Naval | 2:0 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
06.11 | Gil Vicente | | Penafiel | 2:2 (1:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
06.11 | Benfica | | Rio Ave | 2:2 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
07.11 | Académica | | Vitória Guimarães | 1:0 (1:0) | |||||
Coimbra |
Day 14 | |||||||||
OFK | | Borac | 1:1 | ||||||
Belgrade | |||||||||
Habitfarm | | Budućnost Banatski Dvor | 4:2 | ||||||
Jedinstvo | | Budućnost Podgorica | 0:1 | ||||||
Zeta | | Hajduk | 5:3 | ||||||
Partizan | | Obilić | 4:2 | ||||||
Belgrade | |||||||||
Smederevo | | Rad | 0:1 | ||||||
Smederevo | |||||||||
Zemun | | Voždovac | 2:2 | ||||||
Vojvodina | | Crvena Zvezda | 1:0 | ||||||
Novi Sad | |||||||||
Day 13 | |||||||||
Obilić | | Budućnost Podgorica | 0:0 | ||||||
Borac | | Habitfarm | 0:0 | ||||||
Ĉačak | |||||||||
Zeta | | Jedinstvo | 3:0 | ||||||
Voždovac | | OFK | 0:1 | ||||||
Budućnost Banatski Dvor | | Smederevo | 2:0 | ||||||
Zrenjanin | |||||||||
Hajduk | | Vojvodina | 0:0 | ||||||
Kula | |||||||||
Rad | | Partizan | 1:2 | ||||||
Crvena Zvezda | | Zemun | 2:1 | ||||||
Belgrade | |||||||||
Day 12 | |||||||||
Smederevo | | Borac | 0:0 | ||||||
Smederevo | |||||||||
Partizan | | Budućnost Banatski Dvor | 2:0 | ||||||
Belgrade | |||||||||
Zemun | | Hajduk | 2:2 | ||||||
Jedinstvo | | Obilić | 2:1 | ||||||
Budućnost Podgorica | | Rad | 2:1 | ||||||
Habitfarm | | Voždovac | 0:1 | ||||||
Vojvodina | | Zeta | 3:1 | ||||||
Novi Sad | |||||||||
OFK | | Crvena Zvezda | 0:1 | ||||||
Belgrade | |||||||||
Day 10 | |||||||||
OFK | | Zeta | 0:1 | ||||||
Belgrade |
Day 19 | |||||||||
26.11 | Gorica | | Bela Krajina | 5:0 (2:0) | |||||
26.11 | Anet Koper | | Primorje | 1:0 (0:0) | |||||
Day 18 | |||||||||
19.11 | Gorica | | Rudar | 0:0 | |||||
19.11 | Publikum | | Primorje | 2:0 (0:0) | |||||
19.11 | Domžale | | Maribor | 2:1 (1:1) | |||||
19.11 | Drava | | Nafta | 3:2 (2:0) | |||||
19.11 | Bela Krajina | | Koper | 1:3 (1:0) | |||||
Day 16 | |||||||||
05.11 | Rudar | | Nafta | 1:3 (1:1) | |||||
05.11 | Domžale | | Sport Line Koper | 4:1 (2:0) | |||||
05.11 | Drava | | Primorje | 4:1 (1:1) | |||||
05.11 | Bela Krajina | | Publikum | 1:0 (1:0) | |||||
06.11 | Gorica | | Maribor | 4:1 (1:1) | |||||
Day 16 | |||||||||
25.11 20:00 | Le Mans | | Auxerre | 0:2 (0:1) | |||||
Le Mans | |||||||||
26.11 17:15 | Saint-Étienne | | Bordeaux | 1:1 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
26.11 20:00 | Troyes | | Metz | 0:0 | |||||
Troyes | |||||||||
26.11 20:00 | Toulouse | | Ajaccio | 3:0 (1:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
26.11 20:00 | Lille | | Nancy-Lorraine | 1:0 (0:0) | |||||
Lille | |||||||||
26.11 20:00 | Sochaux-Montbéliard | | Rennes | 1:0 (0:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
26.11 20:00 | Nice | | Lyon | 1:1 (1:0) | |||||
Nice | |||||||||
27.11 18:00 | Paris Saint-Germain | | Lens | 3:4 (1:3) | |||||
Paris | |||||||||
27.11 18:00 | Nantes | | Strasbourg | 4:3 (0:2) | |||||
Nantes | |||||||||
27.11 20:45 | Marseille | | Monaco | 2:1 (0:1) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 15 | |||||||||
19.11 17:15 | Monaco | | Saint-Étienne | 1:0 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
19.11 17:15 | Marseille | | Nantes | 2:1 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
19.11 20:00 | Strasbourg | | Nice | 0:0 | |||||
Strasbourg | |||||||||
19.11 20:00 | Nancy-Lorraine | | Le Mans | 1:0 (0:0) | |||||
Nancy | |||||||||
19.11 20:00 | Lyon | | Troyes | 2:1 (1:1) | |||||
Lyon | |||||||||
19.11 20:00 | Lens | | Metz | 0:0 | |||||
Lens | |||||||||
19.11 20:00 | Auxerre | | Lille | 3:2 (1:2) | |||||
Auxerre | |||||||||
19.11 20:00 | Ajaccio | | Sochaux-Montbéliard | 0:1 (0:0) | |||||
Ajaccio | |||||||||
20.11 18:00 | Rennes | | Toulouse | 4:1 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
20.11 20:45 | Bordeaux | | Paris Saint-Germain | 0:2 (0:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
Day 14 | |||||||||
05.11 17:15 | Toulouse | | Lyon | 0:1 (0:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
05.11 20:00 | Nice | | Bordeaux | 0:1 (0:0) | |||||
Nice | |||||||||
05.11 20:00 | Nantes | | Nancy-Lorraine | 3:0 (1:0) | |||||
Nantes | |||||||||
05.11 20:00 | Metz | | Ajaccio | 2:0 (0:0) | |||||
Metz | |||||||||
05.11 20:00 | Saint-Étienne | | Auxerre | 1:1 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
05.11 20:00 | Le Mans | | Marseille | 3:0 (1:0) | |||||
Le Mans | |||||||||
06.11 18:00 | Troyes | | Rennes | 2:1 (1:1) | |||||
Troyes | |||||||||
06.11 18:00 | Sochaux-Montbéliard | | Lens | 1:1 (1:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
06.11 18:00 | Lille | | Strasbourg | 2:0 (1:0) | |||||
Lille | |||||||||
06.11 20:45 | Paris Saint-Germain | | Monaco | 0:0 | |||||
Paris | |||||||||
Day 10 | |||||||||
11.11 20:00 | Ajaccio | | Lens | 0:0 | |||||
Ajaccio |
Day 17 | |||||||||
26.11 | Pula | | Zagreb | 2:0 (0:0) | |||||
26.11 | Međimurje | | Kamen Ingrad | 0:3 (0:1) | |||||
26.11 | Cibalia | | Hajduk | 1:0 (0:0) | |||||
26.11 | Inter | | Osijek | 2:3 (0:2) | |||||
26.11 | Dinamo | | Slaven | 4:1 (0:1) | |||||
26.11 | Rijeka | | Varteks | 3:1 (3:1) | |||||
Day 16 | |||||||||
19.11 | Zagreb | | Međimurje | 1:0 (0:0) | |||||
19.11 | Slaven | | Cibalia | 4:2 (2:2) | |||||
19.11 | Inter | | Rijeka | 0:2 (0:1) | |||||
19.11 | Hajduk | | Pula | 1:1 (1:0) | |||||
19.11 | Osijek | | Kamen Ingrad | 1:0 (0:0) | |||||
20.11 | Varteks | | Dinamo | 2:5 (0:3) | |||||
Day 15 | |||||||||
05.11 | Pula | | Slaven | 1:0 (0:0) | |||||
05.11 | Cibalia | | Varteks | 1:0 (0:0) | |||||
05.11 | Međimurje | | Hajduk | 1:1 (0:1) | |||||
05.11 | Kamen Ingrad | | Zagreb | 1:2 (0:0) | |||||
05.11 | Dinamo | | Inter | 0:0 | |||||
05.11 | Rijeka | | Osijek | 4:1 (1:1) | |||||
Day 14 | |||||||||
26.11 | SIAD | | Slovan | 1:2 (0:0) | |||||
Most | |||||||||
26.11 | Tescoma | | Sparta | 3:2 (0:1) | |||||
Zlín | |||||||||
27.11 | Jablonec | | Teplice | 0:0 | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
27.11 | Slavia | | Chmel | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
27.11 | Sigma | | Vysočina | 1:2 (0:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
27.11 | Mladá Boleslav | | Brno | 2:1 (1:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
27.11 | Marila | | Slovácko | 1:1 (0:1) | |||||
Příbram | |||||||||
28.11 | Viktoria | | Baník | 0:0 | |||||
Plzeň | |||||||||
Day 13 | |||||||||
19.11 | Slovan | | Slavia | 3:3 (3:1) | |||||
Liberec | |||||||||
19.11 | Sparta | | Mladá Boleslav | 4:2 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
19.11 | Slovácko | | Sigma | 2:2 (1:1) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
19.11 | Baník | | Jablonec | 2:1 (1:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
20.11 | Vysočina | | Tescoma | 0:0 | |||||
Jihlava | |||||||||
20.11 | SIAD | | Marila | 1:0 (0:0) | |||||
Most | |||||||||
20.11 | Brno | | Viktoria | 3:1 (0:1) | |||||
Brno | |||||||||
21.11 | Chmel | | Teplice | 0:0 | |||||
Blšany | |||||||||
Day 12 | |||||||||
05.11 | Jablonec | | Sparta | 2:1 (1:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
05.11 | Tescoma | | Brno | 2:0 (0:0) | |||||
Zlín | |||||||||
06.11 | Viktoria | | Vysočina | 0:0 | |||||
Plzeň | |||||||||
06.11 | Slavia | | Slovácko | 2:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
06.11 | Mladá Boleslav | | SIAD | 1:0 (0:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
06.11 | Sigma | | Chmel | 3:2 (2:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
06.11 | Teplice | | Baník | 0:2 (0:1) | |||||
Teplice | |||||||||
07.11 | Marila | | Slovan | 2:2 (2:1) | |||||
Příbram | |||||||||
Day 10 | |||||||||
23.11 | Jablonec | | SIAD | 3:0 (2:0) | |||||
Jablonec nad Nisou |
Day 16 | |||||||||
26.11 15:00 | Falkirk | | Aberdeen | 1:2 (0:1) | |||||
Falkirk | |||||||||
26.11 15:00 | Inverness | | Dundee United | 1:1 (1:1) | |||||
Inverness | |||||||||
26.11 15:00 | Celtic | | Dunfermline Athletic | 0:1 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
26.11 15:00 | Motherwell | | Hearts | 1:1 (1:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
26.11 15:00 | Livingston | | Kilmarnock | 0:3 (0:2) | |||||
Livingston | |||||||||
27.11 14:00 | Hibernian | | Rangers | 2:1 (2:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 15 | |||||||||
19.11 12:30 | Celtic | | Rangers | 3:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
19.11 15:00 | Hibernian | | Falkirk | 2:3 (2:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
19.11 15:00 | Kilmarnock | | Inverness | 2:2 (0:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
19.11 15:00 | Dunfermline Athletic | | Livingston | 0:1 (0:0) | |||||
Dunfermline | |||||||||
19.11 15:00 | Dundee United | | Motherwell | 1:1 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
20.11 14:00 | Aberdeen | | Hearts | 1:1 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
Day 14 | |||||||||
05.11 15:00 | Rangers | | Aberdeen | 0:0 | |||||
Glasgow | |||||||||
05.11 15:00 | Hearts | | Dundee United | 3:0 (2:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
05.11 15:00 | Inverness | | Dunfermline Athletic | 2:1 (2:0) | |||||
Inverness | |||||||||
05.11 15:00 | Livingston | | Hibernian | 1:2 (1:0) | |||||
Livingston | |||||||||
05.11 15:00 | Motherwell | | Kilmarnock | 2:2 (1:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
06.11 14:00 | Falkirk | | Celtic | 0:3 (0:2) | |||||
Falkirk |
08.11 | Dunfermline Athletic | | Hibernian | 3:0 (2:0) | |||||
08.11 | Livingston | | Inverness | 2:1 aet (1:1, 1:1) | |||||
08.11 | Motherwell | | Aberdeen | 1:0 (1:0) | |||||
09.11 12:15 | Celtic | | Rangers | 2:1 (1:0) | |||||
Glasgow |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19.11 | Kuressaare | | Ajax Lasnamäe | 2:1 | 0:1 | 2:2 | |||
Day 1 | |||||||||
13.11 | Ajax Lasnamäe | | Kuressaare | 1:0 | |||||
Day 41 | |||||||||
27.11 | Fluminense | | Juventude | 1:2 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
27.11 | Atlético-MG | | Vasco da Gama | 0:0 | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
27.11 | Corinthians | | Ponte Preta | 3:1 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
27.11 | Brasiliense | | Figueirense | 0:2 (0:1) | |||||
Taguatinga | |||||||||
27.11 | Atlético-PR | | Paysandu | 3:2 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
27.11 | Fortaleza | | São Paulo | 1:0 (0:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
27.11 | Flamengo | | Goiás | 0:0 | |||||
Volta Redonda | |||||||||
27.11 16:00 | Internacional | | Palmeiras | 2:1 (1:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
27.11 16:00 | Santos | | Botafogo | 2:1 (1:0) | |||||
Santos | |||||||||
27.11 16:00 | São Caetano | | Coritiba | 1:1 (0:0) | |||||
São Caetano do Sul | |||||||||
27.11 16:00 | Paraná | | Cruzeiro | 2:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
Day 40 | |||||||||
19.11 16:00 | Juventude | | Goiás | 2:1 (1:1) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
19.11 16:00 | São Paulo | | Figueirense | 4:2 (2:2) | |||||
São Paulo | |||||||||
19.11 18:10 | Brasiliense | | Santos | 1:0 (1:0) | |||||
Brasília | |||||||||
20.11 16:00 | Corinthians | | Internacional | 1:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
20.11 16:00 | Atlético-MG | | Coritiba | 1:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
20.11 16:00 | Atlético-PR | | São Caetano | 2:2 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
20.11 16:00 | Vasco da Gama | | Paysandu | 4:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
20.11 16:00 | Paraná | | Flamengo | 0:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
20.11 18:10 | Fortaleza | | Fluminense | 5:1 (3:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
20.11 18:10 | Ponte Preta | | Palmeiras | 2:6 (1:1) | |||||
Campinas | |||||||||
20.11 18:10 | Botafogo | | Cruzeiro | 2:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 39 | |||||||||
16.11 19:30 | Flamengo | | Fortaleza | 3:0 (3:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16.11 19:30 | Palmeiras | | Juventude | 3:2 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16.11 20:30 | Goiás | | São Paulo | 3:0 (2:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
16.11 20:30 | Internacional | | Brasiliense | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16.11 21:45 | Figueirense | | Vasco da Gama | 5:1 (1:1) | |||||
Florianópolis | |||||||||
16.11 21:45 | São Caetano | | Corinthians | 1:0 (1:0) | |||||
São Caetano do Sul | |||||||||
16.11 21:45 | Santos | | Paraná | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
17.11 20:30 | Cruzeiro | | Atlético-PR | 1:2 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
17.11 20:30 | Fluminense | | Atlético-MG | 0:2 (0:0) | |||||
Volta Redonda | |||||||||
17.11 20:30 | Coritiba | | Ponte Preta | 2:1 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
17.11 20:30 | Paysandu | | Botafogo | 2:0 (1:0) | |||||
Belém | |||||||||
Day 38 | |||||||||
12.11 18:10 | Paysandu | | Atlético-MG | 0:2 (0:0) | |||||
Belém | |||||||||
12.11 18:10 | Figueirense | | Fortaleza | 1:0 (1:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
12.11 18:10 | Botafogo | | Paraná | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
12.11 18:10 | Palmeiras | | São Paulo | 2:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
13.11 16:00 | Coritiba | | Corinthians | 0:1 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
13.11 16:00 | Goiás | | Atlético-PR | 4:2 (3:2) | |||||
Goiânia | |||||||||
13.11 16:00 | Ponte Preta | | Flamengo | 2:2 (1:1) | |||||
Campinas | |||||||||
13.11 18:10 | Cruzeiro | | Brasiliense | 1:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
13.11 18:10 | Santos | | Internacional | 0:4 (0:2) | |||||
São Caetano do Sul | |||||||||
13.11 18:10 | Vasco da Gama | | Fluminense | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
13.11 18:10 | Juventude | | São Caetano | 3:1 (2:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
Day 37 | |||||||||
05.11 16:00 | São Paulo | | Juventude | 3:1 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
05.11 18:10 | Fortaleza | | Cruzeiro | 3:1 (2:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
06.11 16:00 | Corinthians | | Santos | 7:1 (3:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
06.11 16:00 | Flamengo | | Botafogo | 3:1 (0:1) | |||||
Volta Redonda | |||||||||
06.11 16:00 | São Caetano | | Vasco da Gama | 1:2 (1:1) | |||||
São Caetano do Sul | |||||||||
06.11 16:00 | Paraná | | Paysandu | 2:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
06.11 16:00 | Internacional | | Ponte Preta | 2:1 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
06.11 18:10 | Fluminense | | Figueirense | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
06.11 18:10 | Brasiliense | | Coritiba | 1:1 (1:1) | |||||
Taguatinga | |||||||||
06.11 18:10 | Atlético-PR | | Palmeiras | 4:0 (2:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
06.11 18:10 | Atlético-MG | | Goiás | 1:2 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 36 | |||||||||
02.11 20:30 | Juventude | | Fortaleza | 2:0 (1:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
02.11 20:30 | São Paulo | | Atlético-MG | 2:2 (1:2) | |||||
São Paulo | |||||||||
02.11 21:45 | Goiás | | Fluminense | 1:2 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
02.11 21:45 | Cruzeiro | | Corinthians | 2:1 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
02.11 21:45 | Ponte Preta | | Santos | 2:1 (0:1) | |||||
Campinas | |||||||||
03.11 19:30 | Coritiba | | Figueirense | 4:1 (2:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
03.11 20:30 | Paraná | | Internacional | 3:1 (1:0) | |||||
Cascavel | |||||||||
03.11 20:30 | Vasco da Gama | | Atlético-PR | 2:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
03.11 20:30 | Palmeiras | | Flamengo | 0:1 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
03.11 20:30 | Botafogo | | São Caetano | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
03.11 20:30 | Paysandu | | Brasiliense | 2:1 (0:0) | |||||
Belém |
13.11 | New England Revolution | | Los Angeles Galaxy | 0:1 aet (0:0) | |||||
Frisco |
05.11 | Colorado Rapids | | Los Angeles Galaxy | 0:2 (0:1) | |||||
Denver | |||||||||
06.11 | New England Revolution | | Chicago Fire | 1:0 (1:0) | |||||
Foxborough |
Day 26 | |||||||||
05.11 | Chongqing Lifan | | Shanghai International | 3:1 | |||||
05.11 | Dalian Shide | | Beijing Hyundai | 2:1 | |||||
05.11 | Qingdao Zhongneng | | Shenyang Ginde | 2:1 | |||||
05.11 | Shandong Luneng Taishan | | Liaoning | 4:1 | |||||
05.11 | Shanghai Shenhua | | Wuhan Huanghelou | 1:1 | |||||
05.11 | Shanghai Zobon | | Shenzhen Jianlibao | 2:1 | |||||
05.11 | Tianjin Teda | | Sichuan Guancheng | 3:0 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Shide | 26 | 21 | 2 | 3 | 57-18 | 65 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 26 | 15 | 8 | 3 | 41-23 | 53 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 26 | 15 | 7 | 4 | 47-30 | 52 | ||
4. | Tianjin Teda | 26 | 14 | 7 | 5 | 48-26 | 49 | ||
5. | Wuhan Huanghelou | 26 | 11 | 9 | 6 | 34-26 | 42 | ||
6. | Beijing Hyundai | 26 | 12 | 4 | 10 | 46-32 | 40 | ||
7. | Qingdao Zhongneng | 26 | 9 | 7 | 10 | 26-31 | 34 | ||
8. | Shanghai International | 26 | 8 | 7 | 11 | 30-32 | 31 | ||
9. | Sichuan Guancheng | 26 | 8 | 5 | 13 | 28-45 | 29 | ||
10. | Liaoning | 26 | 7 | 8 | 11 | 34-42 | 29 |
Day 14 | |||||||||
25.11 17:00 | Perth Glory | | Newcastle United Jets | 0:1 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
25.11 20:00 | Central Coast Mariners | | Queensland Roar | 2:2 (0:1) | |||||
Gosford | |||||||||
26.11 20:00 | New Zealand Knights | | Melbourne Victory | 2:3 (2:2) | |||||
Albany | |||||||||
27.11 16:30 | Adelaide United | | Sydney | 3:2 (2:1) | |||||
Adelaide | |||||||||
Day 13 | |||||||||
18.11 20:00 | Melbourne Victory | | Central Coast Mariners | 0:2 (0:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
19.11 19:00 | Sydney | | Perth Glory | 0:0 | |||||
Sydney | |||||||||
20.11 16:30 | Adelaide United | | New Zealand Knights | 1:0 (1:0) | |||||
Adelaide | |||||||||
20.11 18:00 | Queensland Roar | | Newcastle United Jets | 0:1 (0:1) | |||||
Brisbane | |||||||||
Day 12 | |||||||||
11.11 19:00 | Perth Glory | | New Zealand Knights | 3:0 (2:0) | |||||
Perth | |||||||||
11.11 20:00 | Melbourne Victory | | Newcastle United Jets | 0:0 | |||||
Melbourne | |||||||||
13.11 15:00 | Central Coast Mariners | | Adelaide United | 1:2 (1:0) | |||||
Gosford | |||||||||
13.11 17:00 | Sydney | | Queensland Roar | 1:0 (0:0) | |||||
Sydney | |||||||||
Day 11 | |||||||||
04.11 20:00 | New Zealand Knights | | Newcastle United Jets | 2:4 (0:3) | |||||
Albany | |||||||||
04.11 20:00 | Melbourne Victory | | Queensland Roar | 0:1 (0:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
05.11 20:00 | Central Coast Mariners | | Sydney | 1:5 (1:3) | |||||
Gosford | |||||||||
06.11 16:30 | Adelaide United | | Perth Glory | 2:4 (1:4) | |||||
Adelaide |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
16:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
09:00 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
12:00* | |
13:00* | |
17:00 | |
19:30 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
16:30 | |
12:00 | |
14:15 | |
14:15 | |
19:30 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:15 | |
Víkingur R FH | 19:15 |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
16:00 | |
18:25 | |
14:30 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:15 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
17:45 | |
17:45 | |
20:15 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
13:45 | |
19:35 | |
20:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
5:1 | |
2:3 | |
0:1 | |
1:1 | |
0:3 | |
0:1 | |
2:1 | |
1:1 | |
3:3 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
0:5 | |
4:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
4:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:1 | |
1:2 | |
3:2 | |
2:0 | |
21:00* | |
2:2 | |
4:2 | |
5:2 | |
1:2 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 19.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
08.08.2023 – 05.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |