Kolkheti 1913

Poti

See also:  Kolxet`i 1913 (Poti), Georgia

Founded: 1913

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats USSR Cup - overall stats
USSR Cup 1990/91 - 1/64 finals
USSR Cup 1988/89 - 1/32 finals
USSR Cup 1987/88 - 1/32 finals
USSR Cup 1985/86 - 1/64 finals
USSR Cup 1967/68 - RSFSR zone 4, 1/16 finals
USSR Cup 1966/67 - RSFSR zone 4, 1/8 finals
USSR Cup 1965/66 - RSFSR zone 4, semifinal
USSR Cup 1964 - RSFSR zone 4, 1/8 finals
USSR Cup 1963 - Soyuz Republics zone 2, semifinal
USSR Cup 1962 - Soyuz Republics zone 2, 1/8 finals

Overall stats USSR, First League - overall stats

Overall stats USSR, Second League - overall stats

Overall stats USSR, Second Minor League - overall stats

Выступления в чемпионате по сезонам:

  -    -  USSR 1989, second league Zone 9 - place 2
  -    -  USSR 1988, second league Zone 3 - place 11
  -    -  USSR 1987, second league Zone 9 - place 3
  -    -  USSR 1986, second league Zone 9 - place 4
  -    -  USSR 1985, second league Zone 9 - place 9
  -    -  USSR 1984, second league Zone 9 - place 3
  -    -  USSR 1983, second league Zone 9 - place 3
  -    -  USSR 1982, second league Zone 9 - place 3
  -    -  USSR 1981, second league Zone 9, tournament for places 9-16 - place 12
  -    -  USSR 1980, second league Zone 9 - place 5
  -    -  USSR 1979, second league Zone 4 - place 10
  -    -  USSR 1974, second league Zone 3 - place 17
  -    -  USSR 1973, second league Zone 4 - place 10
  -    -  USSR 1972, second league Zone 3 - place 11
  -    -  USSR 1971, second league Zone 4 - place 11
  -    -    -  USSR 1970, class B RSFSR, zone 2, subgroup 1 - place 6 ↑ 
  -    -  USSR 1969, class B Transcaucasia - place 15 ↓ 
  -    -  USSR 1968, class B RSFSR, zone 4 - place 17
  -    -  USSR 1967, class B RSFSR, zone 4 - place 20
  -    -  USSR 1966, class B RSFSR, zone 4 - place 14
  -    -  USSR 1965, class B RSFSR, zone 4 - place 8
  -    -  USSR 1964, class B RSFSR, zone 4 - place 12
  -    -  USSR 1963, class B Republics, zone 2 - place 5
  -  USSR, class B 1962 Republics, zone 2 - place 13 ↓ 

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:8 864
Matches:1 020 654
Clubs:10 769
National teams:259
Stadiums:9 480
Site news
18.03.2019
current

Semifinal & Final of the
FA Cup 2018/19
added

15.03.2019
current

Quarterfinal, Semifinal & Final of the
Europa League 2018/19
added

15.03.2019
current

Quarterfinal, Semifinal & Final of the
UEFA Champions League 2018/19
added

Fixtures
Georgia 2019

Day 5

30.03

Chikhura - Sioni

30.03

Dila - Lokomotivi

30.03

WIT Georgia - Dinamo Bt

31.03

Dinamo Tb - Saburtalo

31.03

Torpedo - Metalurgi

All fixtures

In the football world

Tomorrow, March 25

KosovoBulgaria

20:45

MontenegroEngland

20:45

PortugalSerbia

19:45

LuxembourgUkraine

20:45

TurkeyMoldova

20:00

AndorraAlbania

20:45

FranceIceland

20:45

ChinaUzbekistan

15:30

AzerbaijanLithuania

18:00

MyanmarIndonesia

18:00

Saudi ArabiaEquatorial Guinea

18:45

ThailandUruguay

19:35

Local time

Yesterday, March 23

GeorgiaSwitzerland

0:2

GibraltarIreland

0:1

MaltaFaroe Islands

2:1

SwedenRomania

2:1

SpainNorway

2:1

Bosnia and HerzegovinaArmenia

2:1

ItalyFinland

2:0

LiechtensteinGreece

0:2

SenegalMadagascar

2:0

CameroonComoros

3:0

BurundiGabon

1:1

MaliSouth Sudan

3:0

GhanaKenya

1:0

Côte d'IvoireRwanda

3:0

NigerEgypt

1:1

Guinea-BissauMozambique

2:2

ZambiaNamibia

4:1

DominicaBahamas

4:0

Sint MaartenSt. Martin

4:3

Antigua and BarbudaCuraçao

2:1

GuyanaBelize

2:1

SurinameSaint Kitts and Nevis

2:0

GuadeloupeMartinique

0:1

El SalvadorJamaica

2:0

MalaysiaAfghanistan

2:1

BrazilPanama

1:1

JordanSyria

0:1

OmanSingapore

1:1 aet
pen. 5:4

 

AngushtViktor Ponedelnik Football Academy

3:0

SKADynamo

0:2

DruzhbaMashuk-KMV

15:00*

Biolog-NovokubanskLegion-Dynamo

1:0

ChaikaSpartak Vl

1:0

Spartak-NalchikFK Krasnodar-3

2:0

VolgarUrozhay

0:1

 

ZirkaObolon-Brovar

0:3

KolosPrykarpattya

3:1

AhrobiznesFK Sumy

15:00*

RukhBalkany

1:0

VolynAvanhard

0:1

Metalist 1925Dnipro-1

1:2

 

ColónSan Lorenzo de Almagro

1:1

 

DallasColorado Rapids

2:1

Philadelphia UnionColumbus Crew

3:0

New York Red BullsOrlando City

0:1

Los AngelesReal Salt Lake

2:1

Local time

International tournaments

Current

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

27.11.2018 – 01.06.2019

CAF Champion's League 2018/19

27.11.2018 – 26.05.2019

CAF Confederation Cup 2018/19

26.01.2019 – 12.05.2019

OFC Champions League 2019

19.02.2019 – 02.05.2019

CONCACAF Champions League 2019,
Final tournament

Just finished

22.03.2017 – 23.03.2019

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru