Russia 2024, Second League Division BGroup 2 |
Total | Home | Away | |||||||||||||||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | W | D | L | F-A | P | W | D | L | F-A | P | |||||
1. | Dynamo-2 | 9 | 7 | 1 | 1 | 22 - 7 | 22 | 4 | 0 | 0 | 15 - 4 | 12 | 3 | 1 | 1 | 7 - 3 | 10 | ||||
2. | Spartak-2 | 9 | 6 | 3 | 0 | 17 - 6 | 21 | 4 | 2 | 0 | 12 - 4 | 14 | 2 | 1 | 0 | 5 - 2 | 7 | ||||
3. | Baltika-2 | 9 | 6 | 2 | 1 | 20 - 9 | 20 | 5 | 0 | 0 | 12 - 2 | 15 | 1 | 2 | 1 | 8 - 7 | 5 | ||||
4. | Zenit-2 | 9 | 5 | 1 | 3 | 16 - 10 | 16 | 4 | 1 | 0 | 13 - 5 | 13 | 1 | 0 | 3 | 3 - 5 | 3 | ||||
5. | Torpedo Vladimir | 9 | 5 | 1 | 3 | 15 - 9 | 16 | 1 | 0 | 3 | 3 - 7 | 3 | 4 | 1 | 0 | 12 - 2 | 13 | ||||
6. | Rodina-M | 9 | 4 | 3 | 2 | 14 - 9 | 15 | 3 | 2 | 0 | 7 - 0 | 11 | 1 | 1 | 2 | 7 - 9 | 4 | ||||
7. | FK Chertanovo | 9 | 4 | 3 | 2 | 15 - 11 | 15 | 2 | 1 | 1 | 7 - 4 | 7 | 2 | 2 | 1 | 8 - 7 | 8 | ||||
8. | Znamya Truda | 9 | 3 | 2 | 4 | 12 - 18 | 11 | 2 | 1 | 2 | 7 - 12 | 7 | 1 | 1 | 2 | 5 - 6 | 4 | ||||
9. | Dynamo Vologda | 9 | 2 | 4 | 3 | 9 - 11 | 10 | 2 | 2 | 1 | 6 - 5 | 8 | 0 | 2 | 2 | 3 - 6 | 2 | ||||
10. | Saturn | 8 | 2 | 3 | 3 | 7 - 12 | 9 | 1 | 1 | 1 | 2 - 2 | 4 | 1 | 2 | 2 | 5 - 10 | 5 | ||||
11. | FK Tver | 9 | 2 | 3 | 4 | 9 - 13 | 9 | 0 | 2 | 2 | 4 - 6 | 2 | 2 | 1 | 2 | 5 - 7 | 7 | ||||
12. | Irkutsk | 8 | 2 | 2 | 4 | 9 - 17 | 8 | 0 | 1 | 0 | 3 - 3 | 1 | 2 | 1 | 4 | 6 - 14 | 7 | ||||
13. | Dynamo Saint-Petersburg | 9 | 2 | 2 | 5 | 14 - 19 | 8 | 2 | 1 | 1 | 8 - 5 | 7 | 0 | 1 | 4 | 6 - 14 | 1 | ||||
14. | Luki-Energiya | 9 | 2 | 2 | 5 | 7 - 14 | 8 | 1 | 1 | 3 | 3 - 7 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 - 7 | 4 | ||||
15. | Zvezda Petersburg | 9 | 1 | 2 | 6 | 7 - 16 | 5 | 1 | 2 | 2 | 6 - 10 | 5 | 0 | 0 | 4 | 1 - 6 | 0 | ||||
16. | Yenisey-2 | 9 | 1 | 0 | 8 | 6 - 18 | 3 | 1 | 0 | 5 | 5 - 10 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 - 8 | 0 |
Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss
20.05.2024 18:30 | Luki-Energiya | | FK Tver | 0:1 (0:0) | |||
Velikiye Luki | |||||||
19.05.2024 21:00 | Spartak-2 | | Torpedo Vladimir | 1:1 (1:1) | |||
Moscow | |||||||
19.05.2024 17:00 | Irkutsk | | Dynamo Saint-Petersburg | 3:3 (1:3) | |||
Cheremkhovo | |||||||
19.05.2024 14:00 | Saturn | | FK Chertanovo | 1:1 (1:1) | |||
Ramenskoye | |||||||
19.05.2024 14:00 | Zenit-2 | | Yenisey-2 | 2:1 (0:1) | |||
Saint Petersburg | |||||||
18.05.2024 18:00 | Dynamo-2 | | Dynamo Vologda | 3:1 (1:0) | |||
Novogorsk | |||||||
18.05.2024 15:00 | Zvezda Petersburg | | Znamya Truda | 2:1 (2:1) | |||
Saint Petersburg | |||||||
18.05.2024 13:00 | Rodina-M | | Baltika-2 | 2:0 (0:0) | |||
Moscow |
Local time
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
07.06 | Rodina-M - Zvezda Petersburg | 14:00 |
07.06 | Baltika-2 - Spartak-2 | 15:00 |
07.06 | Yenisey-2 - Saturn | 16:00 |
07.06 | Luki-Energiya - Zenit-2 | 17:00 |
07.06 | Znamya Truda - Irkutsk | 17:00 |
07.06 | FK Tver - FK Chertanovo | 18:00 |
07.06 | Torpedo Vladimir - Dynamo-2 | 18:00 |
08.06 | Dynamo Saint-Petersburg - Dynamo Vologda | 15:00 |
Local time
16:00 | |
22:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
18:00 | |
17:00 | |
20:00 | |
15:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
18:30 | |
20:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
18:40 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
19:30 | |
20:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
20:30 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:30 | |
16:45 | |
19:00 | |
20:45 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:30 | |
17:30 | |
18:00 | |
19:00 | |
18:00 | |
Local time | |
2:1 | |
1:3 | |
2:1 | |
4:2 | |
4:0 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
2:2 | |
0:2 | |
2:0 | |
0:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |