Soviet Union

See also  CIS,  Russia

Last results

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats World Cup - overall stats
World Cup 1990. Final tournament - Group 2 - place 4
World Cup 1990. Qualifying tournament, Europe - Group 3 - place 1
World Cup 1986. Final tournament - 1/8 finals
World Cup 1986. Qualifying tournament, Europe - Group 6 - place 2
World Cup 1982. Final tournament - Quarterfinal group A - place 2
World Cup 1982. Qualifying tournament, Europe - Group 3 - place 1
World Cup 1978. Qualifying tournament, Europe - Group 9 - place 2
World Cup 1974. Qualifying tournament, Europe - Group 9 - place 1
World Cup 1974. Qualifying tournament, intercontinental play-off - Playoff
World Cup 1970. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1970. Qualifying tournament, Europe - Group 4 - place 1
World Cup 1966. Final tournament - place 4
World Cup 1966. Qualifying tournament, Europe - Group 7 - place 1
World Cup 1962. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1962. Qualifying tournament, Europe - Group 5 - place 1
World Cup 1958. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1958. Qualifying tournament, Europe - Group 6 - place 1

Overall stats European championship - overall stats
European Football Championship 1992. Qualifying tournament - Group 3 - place 1
European Football Championship 1988. Final tournament - Final
European Football Championship 1988. Qualifying tournament - Group 3 - place 1
European Football Championship 1984. Qualifying tournament - Group 2 - place 2
European Football Championship 1980. Qualifying tournament - Group 6 - place 4
European Football Championship 1976. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Football Championship 1972. Final tournament - place 2
European Football Championship 1972. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Football Championship 1968. Final tournament - place 4
European Football Championship 1968. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Nations Cup 1964. Final tournament - place 2
European Nations Cup 1964. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Nations Cup 1960. Final tournament - Winner
European Nations Cup 1960. Qualifying tournament - Quarterfinal

Overall stats Olympic Games - overall stats
Olympic Games 1988. Final tournament - Winner
Olympic Games 1988. Qualifying tournament, Europe - Group 4 - place 1
Olympic Games 1984. Qualifying tournament, Europe - Group 1 - place 1
Olympic Games 1980. Final tournament - place 3
Olympic Games 1976. Final tournament - place 3
Olympic Games 1976. Qualifying tournament, Europe - Group 1 - place 1
Olympic Games 1972. Final tournament - place 3
Olympic Games 1972. Qualifying tournament, Europe - Group 1 - place 1
Olympic Games 1968. Qualifying tournament, Europe - Group 1, final
Olympic Games 1964. Qualifying tournament, Europe - Group 3, Round 2
Olympic Games 1960. Qualifying tournament, Europe - Group 3 - place 2
Olympic Games 1956. Final tournament - Winner
Olympic Games 1956. Qualifying tournament - Qualifying round
Olympic Games 1952 - First Round

Overall stats Brazil Independence Cup - overall stats
Brazil Independence Cup 1972 - Semifinal group B - place 3

Overall stats Nehru Cup - overall stats
Nehru Cup 1991 - First Round - place 3
Nehru Cup 1989 - place 2
Nehru Cup 1988 - Winner
Nehru Cup 1987 - Winner
Nehru Cup 1986 - Winner
Nehru Cup 1985 - Winner

Overall stats President's Cup/Korea Cup - overall stats
President's Cup 1991 - Semifinal
President's Cup 1988 - place 2

Overall stats Friendly internationals - overall stats
1991 1990 1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983 1982 1980 1979 1978 1977 1976 1975 1974 1973 1972 1971 1970 1969 1968 1967 1966 1965 1964 1963 1962 1961 1960 1959 1958 1957 1956 1955 1954 1925 1924

Clubs:

Abremshimchi (Leninabad)
ADK (Alma-Ata)
Admiralteyets (Leningrad)
Agrofirma (Kuba)
Ak-kanat (Uzun-Agach)
Akhal (Ashkhabad Region)
Akkurgan (Tashkent region)
Aktau (Shevchenko)
Aktyubinets (Aktyubinsk)
Alashkert (Martuni)
Alay (Osh)
Alazani (Gurdzhaani)
Alga (Frunze)
Almaz (Yerevan)
Amu-Darya (Chardzhou)
Amur (Blagoveshchensk)
Amur (Komsomolsk-na-Amure)
Angara (Angarsk)
APK (Azov)
Arabkir (Yerevan)
Araks (Oktemberyan)
Araks (Yerevan)
Aral (Nukus)
Ararat (Yerevan)
Ararat-2 (Yerevan)
Aray (Stepnogorsk)
Araz (Baku)
Araz (Nakhichevan)
Arsenal (Kiev)
Arsenal (Tula)
Atlantas (Klaipeda)
Atom (Novovoronezh)
Atommash (Volgodonsk)
Avangard (Antratsit)
Avangard (Druzhkovka)
Avangard (Kamyshin)
Avangard (Kharkov)
Avangard (Kolomna)
Avangard (Kramatorsk)
Avangard (Kursk)
Avangard (Petropavlovsk)
Avangard (Rovenki)
Avangard (Rovno)
Avangard (Stalino)
Avangard (Zheltye Vody)
Avangard Chelyabinsk (Chelyabinsk)
Avanhard (Sumy)
Avauchilishche (Moscow)
Avei (Akstafa)
Avtodor (Vladikavkaz)
Avtomobilist (Abakan)
Avtomobilist (Baku)
Avtomobilist (Kokand)
Avtomobilist (Krasnoyarsk)
Avtomobilist (Leningrad)
Avtomobilist (Mingechaur)
Avtomobilist (Odessa)
Avtomobilist (Sumy)
Avtomobilist (Termez)
Avtomobilist (Yerevan)
Avtomobilist (Yevlakh)
Avtomotor (Kharkov)
Azeri (Baku)
Azot (Nizhnyaya Gorlovka)
Azot (Shostka)
Babayev Factory (Moscow)
Badamly (Nakhichevan)
Bagdodchi (Bagdad)
Bakinets (Baku)
Baltika (Kaliningrad)
Bashselmash (Neftekamsk)
Bentonit (Izhdevan)
Beshkent (Beshkent)
Binokor (Bukhara)
Bobruysk team (Bobruysk)
Bolshevik (Kiev)
Budyonny Factory (Baku)
Budzhak (Komrat)
Bukovina (Chernovtsy)
Bulat (Cherepovets)
Buran (Voronezh)
Burevestnik (Frunze)
Burevestnik (Krasnyi Luch)
Burevestnik (Krivoy Rog)
Burevestnik (Moscow)
Burevestnik (Stalino)
Burevestnik (Tbilisi)
Burevestnik (Tula)
Burovik (Almetievsk)
By-Product Coke Plant (Makeevka)
Chaika (Sevastopol)
Chapaev Kolkhoz (Kiev Region)
Chernomorets (Odessa)
Chigarachi (Termez)
Chirchik (Chirchik)
Chkalovets (Novosibirsk)
Chust (Namangan Region)
CSKA (Moscow)
CSKA-2 (Moscow)
CSKA-3 (Moscow)
Dashgyn (Zakataly)
Daugava (Rīga)
Debed (Alaverdi)
Desna (Bryansk)
Desna (Chernigov)
Dila (Gori)
Dimitrov Factory (Tbilisi)
Dimitrovets (Tashkent Region)
DKA (Korosten)
DKA (Omsk)
DKA (Stalingrad)
DKA (Voronezh)
Dnepr (Cherkassy)
Dnepr (Dnepropetrovsk)
Dnepr (Mogiliev)
Dnestr (Tiraspol)
DO (Ashkhabad)
DO (Baku)
DO (Riga)
DO (Stalinabad)
DO (Vilnius)
Dostuk (Sokuluk)
Drogobych (Drogobych)
Druzhba (Budyonnovsk)
Druzhba (Maykop)
Druzhba (Yoshkar-Ola)
Dunayets (Izmail)
Dvina (Vitebsk)
Dymamo (reserves) (Leningrad)
Dymamo (reserves) (Moscow)
Dynamo (Aktubinsk)
Dynamo (Baku)
Dynamo (Barnaul)
Dynamo (Batumi)
Dynamo (Belaya Tserkov)
Dynamo (Bolshevo)
Dynamo (Brest)
Dynamo (Bryansk)
Dynamo (Chelyabinsk)
Dynamo (Dnepropetrovsk)
Dynamo (Frunze)
Dynamo (Gagra)
Dynamo (Gorky)
Dynamo (Irkutsk)
Dynamo (Ivanovo)
Dynamo (Kalinin)
Dynamo (Kashira)
Dynamo (Kazan)
Dynamo (Kemerovo)
Dynamo (Khabarovsk)
Dynamo (Kharkov)
Dynamo (Kiev)
Dynamo (Kirov)
Dynamo (Kopli)
Dynamo (Krasnoyarsk)
Dynamo (Krivoy Rog)
Dynamo (Kungur)
Dynamo (Kursk)
Dynamo (Kuybyshev)
Dynamo (Leningrad)
Dynamo (Lyubertsy)
Dynamo (Makhachkala)
Dynamo (Minsk)
Dynamo (Mogilev-Podolskiy)
Dynamo (Moscow)
Dynamo (Moscow Region)
Dynamo (Nikolaev)
Dynamo (Novosibirsk)
Dynamo (Omsk)
Dynamo (Petrozavodsk)
Dynamo (Poltava)
Dynamo (Rostov-on-Don)
Dynamo (Samarkand)
Dynamo (Saransk)
Dynamo (Stalinabad)
Dynamo (Stalingrad)
Dynamo (Stavropol)
Dynamo (Sukhumi)
Dynamo (Sverdlovsk)
Dynamo (Tallin)
Dynamo (Tashkent)
Dynamo (Tbilisi)
Dynamo (Ufa)
Dynamo (Vinnitsa)
Dynamo (Vologda)
Dynamo (Voronezh)
Dynamo (Voroshilovgrad)
Dynamo (Yakutsk)
Dynamo (Yerevan)
Dynamo (Zugdidi)
Dynamo-2 (Alma-Ata)
Dynamo-2 (Kiev)
Dynamo-2 (Leningrad)
Dynamo-2 (Moscow)
Dzerzhinets (Bezhitsa)
Dzerzhinets (Dzerzhinsk)
Dzerzhinets (Leningrad)
Dzezkazganets (Dzezkazgan)
Ekibastuzets (Ekibastuz)
Elektrik (Saratov)
Elektrik Factory (Leningrad)
Elektron (Novgorod)
Elektron (Vyatskie-Polyany)
Elektrosila (Leningrad)
Elnyas (Siauliai)
Energetik (Nurek)
Energiya (Moscow)
Energiya (Novaya Kahovka)
Energiya (Novgorod)
Energiya (Novocherkassk)
Energiya (Severodvinsk)
Energiya (Voronezh)
Etalon (Baksan)
Factory Nr 20 (Moscow)
Factory Nr. 168 (Ryazan)
Fakel (Voronezh)
Fili (Moscow)
Fosforit (Karatau)
Frezer Factory (Moscow)
Frunze Factory (Moscow)
Frunzenets (Sumy)
FShM (Kiev)
FShM (Leningrad)
FShM (Minsk)
Gastello (Ufa)
Gazovik (Izhevsk)
Gazovik (Orenburg)
Geofizika Factory (Moscow)
Geolog (Karshi)
Geolog (Tumen)
Golubaya Niva (Slavyansk-na-Kubani)
Gomselmash (Gomel)
Gorbunov Factory (Moscow)
Gornyak (Kentau)
Gornyak (Khromtau)
Gornyak (Nikolskiy)
Gornyak (Raichikhinsk)
Goyazan (Kazakh)
Granit (Tetyukhe)
Gulistonchi (Gulistan)
Guria (Lanchkhuti)
Gyandzhlik (Baku)
Gyandzhlik (Navagi)
Impuls (Dilizhan)
Industria (Yenakievo)
Inkaras (Kaunas)
Inshaatchi (Shemakha)
Iriston (Vladikavkaz)
Irrigator (Chardzhou)
Irtysh (Glubokov)
Irtysh (Omsk)
Irtysh (Pavlodar)
Iskra (Moscow)
Iskra (Smolensk)
Iskra (Yerevan)
Izhotsky Factory (Leningrad)
Kakheti (Telavi)
Kalev (Tallin)
Kalinin team (Kalinin)
Kalininets (Sverdlovsk)
Kalitva (Belaya Kalitva)
KAMAZ (Naberezhnye Chelny)
Kamvolmny Kombinat (Kuntsevo)
Kapaz (Gyandzha)
Karabakh (Agdam)
Karabakh (Stepanakert)
Karbolit (Orehovo-Zuyevo)
Karpaty (Kamenka-Bugskaya)
Karpaty (Lvov)
Karshistroi (Karshi)
Kasagh (Ashtarak)
Kasansayets (Kasansay)
Kauchuk (Leningrad)
Kauchuk (Moscow)
Kauchuk (Sterlitamak)
Kaunas (Kaunas)
Khanka (Khanka)
Kharkov team (Kharkov)
Khimik (Almalyk)
Khimik (Belorechensk)
Khimik (Berezniki)
Khimik (Chirchik)
Khimik (Dzerzhinsk)
Khimik (Dzhambul)
Khimik (Grodno)
Khimik (Kalininsky Region)
Khimik (Klin)
Khimik (Moscow)
Khimik (Nevinnomysk)
Khimik (Novomoskovsk)
Khimik (Orehovo-Zuevo)
Khimik (Salavat)
Khimik (Semiluki)
Khimik (Severodonetsk)
Khimik (Slantsy)
Khimik (Stepnogorsk)
Khimik (Usolye-Sibirskoye)
Khisar (Shakhriyabz)
Khiva (Khiva)
Khosilot (Farkhar)
Khudzand (Khudzand)
KIM (Moscow)
Kimegar (Almalyk)
Kirovets (Leningrad)
Kirovets (Makeevka)
Kirovets (Perm)
Kokshetau (Kokchetav)
Kolheti (Hobi)
Kolkheti 1913 (Poti)
Kolos (Akimovka)
Kolos (Aleksandrovskaya)
Kolos (Nikopol)
Kolos (Pavlograd)
Kometa (Lytkarino)
Komintern Factory (Dnepropetrovsk)
Komsomolets (Leningrad)
Konchi (Angren)
Kopetdag (Ashkhabad)
Kord (Balakovo)
Koshkagorts (Yerevan)
Kotaik (Abovyan)
Kovrovets (Kovrov)
Krasnaya Presnya (Moscow)
Krasnaya Roza (Moscow)
Krasnaya Zarya-2 (Leningrad)
Krasnoe Znamya (Kishinyov)
Krasnoe Znamya (Moscow)
Krasnoe Znamya (Pavlovsky Posad)
Krasnoe Znamya (Yegoryevsk)
Krasnovodsk team (Krasnovodsk)
Krasny Proletariy (Moscow)
Krasny Proletariy Factory (Moscow)
Krasny Treugolnik (Leningrad)
Kremen (Kremenchug)
Kristall (Kherson)
Krivbass (Krivoy Rog)
Krylya Sovetov (Irkutsk)
Krylya Sovetov (Kuybyshev)
Krylya Sovetov (Moscow)
Krylya Sovetov (Saratov)
Krylya Sovetov (Taganrog)
Krylya Sovetov (Tashkent)
Krylya Sovetov (Zaporozhye)
Krylya Sovetov-3 (Moscow)
Kuban (Baranikovskiy)
Kuban (Baranikovsky)
Kuban (Krasnodar)
Kuban (Timashevsk)
Kulakov Factory (Leningrad)
Kurmyukh (Kakhi)
Kustanayets (Kustanay)
Kuzbass (Kemerovo)
Lenin Factory (Krasnogorovka)
Leninogorets (Leninogorsk)
Lernagorts (Kafan)
Liebknecht Factory (Dnepropetrovsk)
Lima (Kaunas)
Lokmotiv (Tumen)
Lokomotiv (Abakan)
Lokomotiv (Allaverdy)
Lokomotiv (Baku)
Lokomotiv (Chelyabinsk)
Lokomotiv (Chita)
Lokomotiv (Dnepropetrovsk)
Lokomotiv (Donetsk)
Lokomotiv (Kaluga)
Lokomotiv (Kazan)
Lokomotiv (Kharkov)
Lokomotiv (Kiev)
Lokomotiv (Kishinyov)
Lokomotiv (Konotop)
Lokomotiv (Kotovsk)
Lokomotiv (Kuybyshev)
Lokomotiv (Leningrad)
Lokomotiv (Lozovaya)
Lokomotiv (Lyublino)
Lokomotiv (Mineralnye Vody)
Lokomotiv (Moscow)
Lokomotiv (Nizhniy Novgorod)
Lokomotiv (Odessa)
Lokomotiv (Omsk)
Lokomotiv (Orenburg)
Lokomotiv (Poltava)
Lokomotiv (Ruzayevka)
Lokomotiv (Ryazan)
Lokomotiv (Sinelnikovo)
Lokomotiv (Slavyansk)
Lokomotiv (Svobodny)
Lokomotiv (Tashkent)
Lokomotiv (Tbilisi)
Lokomotiv (Ungeny)
Lokomotiv (Vologda)
Lokomotiv (Voronezh)
Lokomotiv (Voznesensk)
Lokomotiv (Yasinovataya)
Lokomotiv-2 (Kiev)
Lokomotiv-2 (Moscow)
LOMO (Leningrad)
Lori (Kirovakan)
Luch (Vladivostok)
Luch (Zagorsk)
Luchaferul (Tiraspol)
Magaroeli (Chiatura)
Makharadze team (Makharadze)
Malatiya (Yerevan)
Mashinostroitel (Balashiha)
Mashinostroitel (Kiev)
Mashinostroitel (Podolsk)
Mashinostroitel (Pskov)
Mashtekhsoyuz (Moscow)
Mashuk (Pyatigorsk)
Mashzavod (Stupino)
Mayak (Chardzhou)
Mayak (Kharkov)
Mayak (Ochakov)
Medik (Krasnodar)
Melanzhist (Egoryevsk)
Meliorator (Chimkent)
Meliorator (Kzyl-Orda)
Mertskhali (Makharadze)
Merw (Mary)
Meshakhte (Tkibuli)
Metallist (Kharkov)
Metallist (Pavlovo)
Metallist (Petropavlovsk)
Metallurg (Almalyk)
Metallurg (Balkhash)
Metallurg (Boksitogorsk)
Metallurg (Dneprodzerzhinsk)
Metallurg (Elektrostal)
Metallurg (Krasny Sulin)
Metallurg (Kuybyshev)
Metallurg (Lipetsk)
Metallurg (Magnitogorsk)
Metallurg (Novokuznetsk)
Metallurg (Novotroitsk)
Metallurg (Pikalevo)
Metallurg (Rustavi)
Metallurg (Stalingrad)
Metallurg (Stary Oskol)
Metallurg (Temirtau)
Metallurg (Volkhov)
Metallurg (Yermak)
Metallurg (Zaporozhye)
Metallurg (Zlatoust)
Metallurg Vostoka (Sverdlovsk)
Meteor (Moscow)
Meteor (Zhukovsky)
Metrostroy (Moscow)
Mikoyan Myasokombinat (Moscow)
Mine Nr 30 (Rutchenkovo)
Molniya (Kharkov)
Molniya (Moscow)
Montazhnik (Turkestan)
Moscow-Ryazan Railway Branch (Moscow)
Moscow-Yaroslavl Railway Branch (Moscow)
Moskvich (Moscow)
Motor (Mezhdurechensk)
Motor (Proletarskaya)
MTsOP (Tbilisi)
MTsOP-Metallurg (Sverdlovsk)

MTsOP-Termist (Baku)
Mush (Charentsavan)
Myasokombinat (Maykop)
Nadikvari (Telavi)
Nairi (Yerevan)
Narimanov Kolkhoz (Narimanov)
Narimanovets (Narimanov)
Nart (Cherkessk)
Naryn (Khakkulabad)
Narzan (Kislovodsk)
Navroz (Andizhan)
Nebitchi (Nebit-Dag)
Neftchi (Baku)
Neftchi-2 (Baku)
Neftehimik (Nizhnekamsk)
Neftyanik (Ahtyrka)
Neftyanik (Bugulma)
Neftyanik (Drogobych)
Neftyanik (Fergana)
Neftyanik (Lenin Region)
Neftyanik (Oktyabrskiy)
Neftyanik (Omsk)
Neftyanik (Salavat)
Neftyanik (Syzran)
Neftyanye Kamni (Baku)
Neva (Leningrad)
Nig (Aparan)
Nistru (Kishinyov)
Niva (Ternopol)
Niva (Vinnitsa)
Novator (Zhdanov)
Novbakhor (Namangan)
Nuravshon (Bukhara)
ODO (Petrozavodsk)
ODO (Sverdlovsk)
ODO (Tallin)
ODO (Tashkent)
Oguz (Tovuz)
Ok Oltyn (Moskovskyi)
Oka (Kolomna)
Okean (Kerch)
Okean (Nakhodka)
Okean (Vladivostok)
Olimp (Fryazino)
Olimpiya (Alma-Ata)
Olimpiya (Artashat)
Orbita (Belaya Kalitva)
Ordzhonikidze Factory (Leningrad)
Osnova (Vichuga)
Paatsoyagorts (Noyemberyan)
Pakhtaaral (Syrdarya Region)
Pakhtachi (Gulistan)
Pakhtakor (Tashkent)
Pambykchi (Barda)
Pamir (Dushanbe)
Pamir (Leninabad)
Pārdaugava (Rīga)
Pishchevik (Beltsy)
Pishchevik (Frunze Region)
Pishchevik (Kerch)
Pishchevik (Kherson)
Pishchevik (Krasnodar)
Pishchevik (Leningrad)
Pishchevik (Moscow)
Pishchevik (Rostov-on-Don)
Pishchevik (Simferopol)
Pishchevik (Tbilisi)
Pishchevik-2 (Moscow)
Plastik (Salyany)
Podolye (Hmelnitskiy)
Podolye (Kamenets-Podolsky)
Podshipnik (Moscow)
Polesye (Zhitomir)
Politekhnik (Leningrad)
Politekhnik (Yerevan)
Politekhnik Institute (Kaunas)
Politotdel (Tashkent region)
Porcelain Factory (Baranovka)
Pravda (Moscow)
Presnya (Moscow)
Priborist (Mukachevo)
Prikarpatye (Ivano-Frankovsk)
Prikaspiyets (Guryev)
Profsoyuzy (Frunze)
Profsoyuzy (Leninabad)
Profsoyuzy-1 (Moscow)
Profsoyuzy-2 (Moscow)
Progress (Berdichev)
Progress (Biysk)
Progress (Chernyakhovsk)
Progress (Kamensk-Shakhtinsky)
Progress (Zelenodolsk)
Progress Factory (Leningrad)
Proletarskaya Pobeda (Moscow)
Prometey (Dneprodzerzhinsk)
Prometey (Lyubertsy)
Prometey (Yerevan)
Qayrat (Alma-Ata)
RAF (Yelgava)
Raketa (Gorkiy)
Regar (Tursun-Zade)
Rekord (Moscow)
Remontnik (Prokhladnyi)
REZ (Riga)
Ritm (Belgorod)
Rodina (Fryazino)
Rodina (Moscow)
Rope Factory (Kharkov)
Rostselmash (Rostov-on-Don)
Rot-Front (Kiev)
Rot-Front (Poltava)
Rotor (Volgograd)
RShVSM (Alma-Ata)
Rubin (Kazan)
Rus (Volgograd)
Rybak (Nakhodka)
Saharniki (Karlovka)
Saharniki (Sumy)
Şahdağ (Kusary)
Sakhalin (Yuzhno-Sakhalinsk)
Salyut (Belgorod)
Salyut (Kamensk-Uralksiy)
Samarkand (Samarkand region)
Sanavardo (Samtredia)
Saturn (Ramenskoe)
Saturn (Rybinsk)
Selenga (Ulan-Ude)
Selkhozinstitut (Chisinau)
Selmash (Kharkov)
Selmash (Kirovo)
Selmash (Zaporozhye)
Selmash-2 (Kharkov)
Selmashevets (Chirchik)
Sementchi (Bekabad)
Semetey (Frunze)
Serp i Molot (Kharkov)
Serp i Molot (Moscow)
Sever (Murmansk)
Shakhrikhanets (Shakhrikhan)
Shakhtyor (Aleksandria)
Shakhtyor (Angren)
Shakhtyor (Artyom)
Shakhtyor (Donetsk)
Shakhtyor (Gorlovka)
Shakhtyor (Karaganda)
Shakhtyor (Kemerovo)
Shakhtyor (Kirovsk)
Shakhtyor (Kiselyovsk)
Shakhtyor (Krasnograd)
Shakhtyor (Krasny Luch)
Shakhtyor (Kumertau)
Shakhtyor (Leninsk-Kuznetskiy)
Shakhtyor (Novovolynsk)
Shakhtyor (Prokopyevsk)
Shakhtyor (Shakhty)
Shakhtyor (Stakhanov)
Shakhtyor (Sverdlovsk)
Shakhtyor (Torez)
Shakhtyor (Yenakievo)
Shelkovik (Naro-Fominsk)
Sherdor (Samarkand)
Sherstyanik (Moscow)
Sherstyanik (Nevinnomysk)
Shevardeni (Tbilisi)
Shinnik (Yaroslavl)
Shirak (Leninakan)
Shirvan (Kyurdamir)
Shtorm (Leningrad)
Shukura (Kobuleti)
ShVSM (Leningrad)
ShVSM-1 (Leningrad)
ShVSM-2 (Leningrad)
ShVSM-Inkarnas (Kaunas)
ShVSM-SKA (Kuybyshev)
Sibir (Kurgan)
Sibir (Usolye-Sibirskoye)
Sibiryak (Bratsk)
Signal (Chelyabinsk)
Signal (Izobilnyi)
Sitall (Konstantinovka)
SKA (Chita)
SKA (Khabarovsk)
SKA (Kiev)
SKA (Leningrad)
SKA (Minsk)
SKA (Novosibirsk)
SKA (Odessa)
SKA (Rostov-on-Don)
SKA (Tbilisi)
SKA (Yerevan)
SKA Karpaty (Lvov)
SKA-RShVSM (Tashkent Region)
SKChF (Sevastopol)
SKF (Leningrad)
SKIF (Alma-Ata)
SKIF (Moscow)
SKIF (Yerevan)
Snaiper (Kirov)
Snaiper (Moscow)
Sogdiana (Dzhizak)
Sokhibkor (Khalkabad)
Sokhibkor (Yangiyul)
Sokol (Leningrad)
Sokol (Likino-Dulyovo)
Sokol (Sarapul)
Sokol (Saratov)
Sokol (Tallin)
Soyuz (Moscow)
Spartak (Alma-Ata)
Spartak (Anapa)
Spartak (Dnepropetrovsk)
Spartak (Gorkiy)
Spartak (Ivanovo)
Spartak (Kazan)
Spartak (Kharkov)
Spartak (Kiev)
Spartak (Korosten)
Spartak (Kostroma)
Spartak (Kuybyshev)
Spartak (Leningrad Region)
Spartak (Lukhovitsy)
Spartak (Lvov)
Spartak (Melitopol)
Spartak (Minsk)
Spartak (Moscow)
Spartak (Nalchik)
Spartak (Omsk)
Spartak (Oryol)
Spartak (Petrozavodsk)
Spartak (Saransk)
Spartak (Semipalatinsk)
Spartak (Starobelsk)
Spartak (Sumy)
Spartak (Tambov)
Spartak (Tbilisi)
Spartak (Termez)
Spartak (Tskhinvali)
Spartak (Vladikavkaz)
Spartak (Voronezh)
Spartak (Yerevan)
Spartak (reserves) (Moscow)
Spartak-2 (Moscow)
Sperantsa (Drokiya)
Spitak (Spitak)
Sport (Tallin)
Sputnik (Kaluga)
Stakhanovets (Artemovsk)
Stakhanovets (Gorlovka)
Stakhanovets (Krasnoarmeysk)
Stakhanovets (Lisichansk)
Stal (Alchevsk)
Stal (Cheboksary)
Stal (Dnepropetrovsk)
Stal (Krivoy Rog)
Stal (Stalino)
Stalin Avtozavod (Moscow)
Stalin Factory (Kramatorsk)
Stalin Factory (Leningrad)
Stalinets (Kharkov)
Stalinets (Leningrad)
Stalinets (Moscow)
Stalinets-2 (Moscow)
Start (Dzerzhinsk)
Start (Moscow)
Start (Tashkent)
Start (Ulyanovsk)
Start (Verkhnyaya Salda)
Start (Yeysk)
Strela (Sverdlovsk)
Strela (Voronezh)
Stroitel (Baku)
Stroitel (Beltsy)
Stroitel (Birobidzhan)
Stroitel (Dneprodzerzhinsk)
Stroitel (Dulevo)
Stroitel (Dzhalalabad)
Stroitel (Kansk)
Stroitel (Khabarovsk)
Stroitel (Krivoy Rog)
Stroitel (Pervomaisk)
Stroitel (Rudny)
Stroitel (Sabirabad)
Stroitel (Sochi)
Stroitel (Syktyvkar)
Stroitel (Ternopol)
Stroitel (Yerevan)
Stroitel Vostoka (Novosibirsk)
Stroitel Vostoka (Sverdlovsk)
Stroiteli (Baku)
Stupino team (Stupino)
Sudostroitel (Astrahan)
Sudostroitel (Kaspiysk)
Sudostroitel (Leningrad)
Sudostroitel (Nikolaev)
Sudostroitel (Sormovo)
Sulori (Vani)
Sunzha (Groznyi)
Surkhan (Surkhan)
Surkhan (Termez)
Sverdlovets (Tashkent Region)
Svetlana (Leningrad)
Svetotechnika (Saransk)
Tavriya (Simferopol)
Technical School (Dnepropetrovsk)
Technical School (Novosibirsk)
Technical School (Smolensk)
Teikovo Kombinat (Teikovo)
Tekstilshchik (Ivanovo)
Tekstilshchik (Kamyshin)
Temp (Baku)
Temp (Kiev)
Temp (Shepetovka)
Temp (Zagorsk)
Terek (Groznyi)
Tighina (Bendery)
Tiligul (Tiraspol)
Tobacco Factory (Rostov-on-Don)
Tom (Tomsk)
Tomna (Kineshma)
Torgmash (Lyubertsy)
Torpedo (Armavir)
Torpedo (Berdyansk)
Torpedo (Gorkiy)
Torpedo (Izhevsk)
Torpedo (Kharkov)
Torpedo (Kutaisi)
Torpedo (Miass)
Torpedo (Minsk)
Torpedo (Moscow)
Torpedo (Mytishchi)
Torpedo (Pavlovo)
Torpedo (Podolsk)
Torpedo (Rubtsovsk)
Torpedo (Ryazan)
Torpedo (Taganrog)
Torpedo (Tolyatti)
Torpedo (Vladimir)
Torpedo (Volzhskiy)
Torpedo (Yelyets)
Torpedo (Yeysk)
Torpedo (Zaporozhye)
Torpedo (reserves) (Moscow)
Traktor (Novosibirsk)
Traktor (Tashkent)
Traktor (Ukhta)
Traktor-2 (Stalingrad)
Trikotazhnik (Astrahan)
Trubnik (Nikopol)
Trud (Engels)
Trud (Kishinyov)
Trud (Krasnaya Polyana)
Trud (Naro-Fominsk)
Trud (Tbilisi)
Trud (Tolyatti)
Trudovye Rezervy (Baku)
Trudovye Rezervy (Leningrad)
Trudovye Rezervy (Mineralnye Vody)
Tselinnik (Tselinograd)
Tselinnik (Yangier)
Tsement (Novorossiysk)
TsOP (Frunze)
Tsvetmet (Krasnouralsk)
Tsvetmet (Moscow)
Tsvetmet (Zaporozhye)
Tsvetnye Metally (Balkhash)
TTU (Tbilisi)
Turbina (Naberezhnye Chelny)
Turbina (Syzran)
Turtkulchi (Turtkul)
Tyazhmash (Syzran)
Ufimets (Ufa)
Ugolshchik (Shakhtinsk)
Umid (Tashkent)
Umud (Dzhalilabad)
Uralan (Elista)
Uralets (Nizhniy Tagil)
Uralets (Uralsk)
Uralmash (Sverdlovsk)
Urozhay (Kanevskaya)
Urozhay (Korenovskaya)
Urozhay (Krymsk)
Urozhay (Labinsk)
Urozhay (Leningradskaya)
Urozhay (Minsk)
Urozhay (Pavlovskaya)
Urozhay (Slavyansk-na-Kubani)
Urozhay (Svetlograd)
Vahsh (Kurgan-Tube)
Vahsh (Nurek)
Vainakh (Shali)
Vierul (Kishinyov)
Vilyash (Masally)
Vinogradar (Derbent)
VMS (Leningrad)
VMS (Moscow)
Vodnik (Astrakhan)
Vodnik (Baku)
Vodnik (Kiev)
Volga (Gorky)
Volga (Kalinin)
Volgar (Astrakhan)
Volna (Dubna)
Volochanin (Vyshniy Volochek)
Volyn (Lutsk)
Volzhanin (Kineshma)
Voroshilov Factory (Voronezh)
Vorskla (Poltava)
Voskhod (Leninsk)
Vostok (Ust-Kamenogorsk)
Vulkan (Petropavlovsk-Kamchatsky)
VVS (Leningrad)
VVS (Moscow)
VVS-2 (Moscow)
Vympel (Kaliningrad)
Vympel (Kiev)
Xəzər (Lenkoran)
Xəzər (Sumgait)
Yangier (Yangier)
Yerazank (Stepanakert)
Yeshlik (Turakurgan)
Yunost (Pavlovsky Posad)
Zakarpatye (Uzhgorod)
Zakhmet (Chardzhou)
Zangezur (Goris)
Zarafshan (Navoi)
Zarya (Beltsy)
Zarya (Kaluga)
Zarya (Podgorny)
Zarya (Voroshilovgrad)
Zdorovye (Kharkov)
Zenit (Chelyabinsk)
Zenit (Izhevsk)
Zenit (Kharkov)
Zenit (Kiev)
Zenit (Kuybyshev)
Zenit (Leningrad)
Zenit (Penza)
Zenit (Stalino)
Zenit (Votkinsk)
Zenit 221 (Stalingrad)
Zhalgiris (Vilnius)
Zhemchuzhina (Sochi)
Zhetysu (Taldy-Kurgan)
Znamya (Arzamas)
Znamya (Noginsk)
Znamya Truda (Moscow)
Znamya Truda (Orehovo-Zuevo)
Znanie (Herson)
Zolotoprofsoyuz (Chita)
Zoravan (Yegvard)
Zorkiy (Krasnogorsk)
Zvartnots (Echmiadzin)
Zveinieks (Liepaja)
Zverda (Irkutsk)
Zvevda (Vyborg)
Zvezda (Gorodishche)
Zvezda (Kirovograd)
Zvezda (Moscow)
Zvezda (Perm)
Zvezda (Serpukhov)

Football calendar
Now in database:

Years:153
Tourneys:9 820
Matches:1 102 699
Clubs:11 357
National teams:259
Stadiums:10 114
Site news
20.06.2024
current

UEFA Europa Conference League 2024/25 added

19.06.2024
current

Europa League 2024/25 added

18.06.2024
current

UEFA Champions League 2024/25 added

07.04.2024
current

UEFA Nations League 2024/25 added

In the football world

Tomorrow, June 22

BelgiumRomania

21:00

GeorgiaCzech Republic

15:00

TurkeyPortugal

18:00

EcuadorVenezuela

15:00

MexicoJamaica

20:00

SamoaPapua New Guinea

16:00

FijiTahiti

19:00

 

Dynamo BarnaulLada-Tolyatti

17:00

NostaFK Volna

17:00

AmkarAkron-2

18:00

Pari NN-2FK Orenburg-2

18:00

Rubin-2Dynamo Kirov

18:00

 

NaftanSlavia

17:00

FK MinskArsenal

19:00

BATEDynamo Brest

20:00

 

QayratAksu

*

ZhetysuKaysar

 

DinamoFK Andijon

20:00

LokomotivSoʼgʼdiyona

20:00

 

VestriValur

14:00

HKStjarnan

17:00

Víkingur RKR

19:15

 

GrobiņasRiga FC

14:00

 

TransINVESTDžiugas

17:00

PanevėžysDainava

19:00

 

CriciúmaBotafogo

16:00

Cuiabá Esporte ClubeAtlético

18:30

Vasco da GamaSão Paulo

21:00

 

Columbus CrewSporting Kansas City

19:30

DC UnitedHouston Dynamo

19:30

CincinnatiNew England Revolution

19:30

New York Red BullsToronto

19:30

Orlando CityChicago Fire

19:30

Philadelphia UnionCharlotte

19:30

Minnesota UnitedAustin

19:30

NashvilleNew York City

19:30

St. Louis CityAtlanta United

19:30

Colorado RapidsMontréal

19:30

Real Salt LakeLos Angeles Galaxy

19:30

Los AngelesSan Jose Earthquakes

19:30

Portland TimbersVancouver Whitecaps

19:30

Seattle SoundersDallas

19:30

Local time

Yesterday, June 20

SpainItaly

1:0

SloveniaSerbia

1:1

DenmarkEngland

1:1

ArgentinaCanada

2:0

 

KompozitArsenal-2

0:1

 

NavbahorQizilqum

0:0

NasafNeftchi

1:0

 

Tukums 2000FK Liepāja

2:1

ValmieraMetta

3:0

 

VitóriaAtlético Mineiro

4:2

FlamengoBahia

2:1

PalmeirasBragantino

2:1

International tournaments

Current

15.11.2023 – 01.10.2025

World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa

14.06.2024 – 14.07.2024

European Football Championship 2024,
Final tournament

20.06.2024 – 14.07.2024

Copa América 2024

12.10.2023 – 10.09.2024

Asian Cup 2027,
Qualifying tournament

15.06.2024 – 30.06.2024

OFC Nations Cup 2024,
Final tournament

06.02.2024 – 30.11.2024

Copa Libertadores 2024

05.03.2024 – 23.11.2024

Copa Sudamericana 2024

© WildSoft 2007-2024 info@wildstat.ru