Ukraine1999/00, Second League

Group A

Group B

Group C

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Bukovyna30227165 - 13731L123030 - 539104135 - 834
2.Podillya30215467 - 2768121240 - 113794227 - 1631
3.Enerhetyk30165938 - 2753111323 - 103454615 - 1719
4.Tsementnyk-Khorda30148838 - 245093325 - 103055513 - 1420
5.Systema-Boreks301211732 - 174785219 - 72946513 - 1018
6.Dynamo301361135 - 334593321 - 123043814 - 2115
7.Hazovyk301271143 - 404393330 - 123034813 - 2813
8.Karpaty-2301261243 - 434274427 - 162552816 - 2717
9.Dynamo-3301011938 - 264176226 - 122735712 - 1414
10.Naftovyk308121026 - 323657314 - 122235712 - 2014
11.Papirnyk30891329 - 4033x66319 - 1324231010 - 279
12.Prykarpattya-230941722 - 453171715 - 192223107 - 269
13.Halychyna30871527 - 413166320 - 132421127 - 287
14.Veres30771632 - 512863618 - 2121141014 - 307
15.FK Kalush30661819 - 512452811 - 211714108 - 307
16.Nyva30372022 - 6616x25815 - 291112127 - 375

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 30
Day 29
Day 28
Football calendar
Now in database:

Years:152
Tourneys:9 738
Matches:1 096 633
Clubs:11 336
National teams:259
Stadiums:10 053
Site news
30.11.2023

November update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking

In the football world

Tomorrow, December 4

Al FaisalySharjah

19:00

Al SaddNasaf

21:00

Al Quwa Al JawiyaAGMK

15:00

Al Ittihad JeddahSepahan

21:00

 

DynamoRubin

19:30

 

ZoryaRukh

13:00*

 

QarabağQəbələ

19:30

 

NoahVan

16:00

CSKAUrartu

18:00

 

AFC WimbledonRamsgate

19:45

 

Celta de VigoCádiz

21:00

 

TorinoAtalanta

20:45

 

SportingGil Vicente

20:15

 

SlavenDinamo

17:00

 

MornarJezero

15:00

 

Macarthur FCAdelaide United

19:00

Local time

Yesterday, December 2

New CaledoniaSolomon Islands

2:2
pen. 7:6

TP MazembeMamelodi Sundowns

1:0

FC NouadhibouPyramids

2:0

Jwaneng GalaxySimba

0:0

ASEC MimosasWydad Casablanca

1:0

Étoile du SahelAtlético Petróleos

0:2

Young AfricansAl-Ahly Cairo

1:1

 

FakelBaltika

0:0

FK SochiKrylia Sovetov

0:2

FK Nizhniy NovgorodUral

1:0

 

KolosObolon

0:0*

KryvbasFK Oleksandriya

2:1*

Dnipro-1Vorskla

1:2*

 

ArazSəbail

1:1

TuranSumqayıt

2:2

 

Dynamo MinskTarpeda-BelAZ

1:0

Dynamo BrestBelshina

3:2

Energetik-BDUSlavia

3:1

FK MinskIsloch

2:1

NemanNaftan

6:1

FK HomelFK Slutsk

4:5

ShakhtsyorBATE

3:0

 

TirolRapid

17:00*

Austria KlagenfurtHartberg

17:00*

 

ArsenalWolverhampton Wanderers

2:1

BrentfordLuton Town

3:1

BurnleySheffield United

5:0

Nottingham ForestEverton

0:1

Newcastle UnitedManchester United

1:0

 

West Bromwich AlbionLeicester City

1:2

Birmingham CityRotherham United

0:0

MillwallSunderland

1:1

SouthamptonCardiff City

2:0

Hull CityWatford

1:2

Ipswich TownCoventry City

2:1

Leeds UnitedMiddlesbrough

3:2

Plymouth ArgyleStoke City

2:1

Sheffield WednesdayBlackburn Rovers

3:1

Swansea CityHuddersfield Town

1:1

 

Maidstone UnitedBarrow

2:1

Wycombe WanderersMorecambe

0:2

BlackpoolForest Green Rovers

15:00*

Cambridge UnitedFleetwood Town

4:0

Bolton WanderersHarrogate Town

5:1

Peterborough UnitedDoncaster Rovers

2:1

GillinghamCharlton Athletic

2:0

StevenagePort Vale

1:1

Newport CountyBarnet

1:1

Oxford UnitedGrimsby Town

2:0

Sutton UnitedHorsham

3:0

 

MolenbeekCharleroi

0:0

EupenKortrijk

1:1

AntwerpOud-Heverlee

1:0

 

HebarCSKA 1948

1:3

EtarCherno More

1:2

LevskiLokomotiv Plovdiv

3:0

 

KecskemétMTK

1:2

MOL FehérvárPuskás

3:1

KisvárdaDebrecen

0:0

 

BayernUnion

15:30*

RB LeipzigHeidenheim

2:1

Borussia MönchengladbachHoffenheim

2:1

BochumWolfsburg

3:1

StuttgartWerder

2:0

 

VolendamZwolle

0:5

FortunaVitesse

3:1

WaalwijkExcelsior

2:2

Heracles AlmeloSparta

0:1

 

Dinamo BtTorpedo

2:2

DilaTelavi

3:1

SamtrediaSamgurali

2:3

KobuletiGagra

0:9

SaburtaloDinamo Tb

0:3

 

GironaValencia

2:1

AthleticRayo Vallecano

4:0

Real MadridGranada

2:0

Atlético OsasunaReal Sociedad

1:1

 

GenoaEmpoli

1:1

LazioCagliari

1:0

MilanFrosinone

3:1

 

StalŁKS

12:30*

PiastPuszcza

15:00*

WidzewRadomiak

0:3

KoronaLech

0:1

 

Rio AveEstrela

1:1

FarenseVitória

1:2

FamalicãoPorto

0:3

Casa PiaPortimonense

1:0

 

PartizanVojvodina

3:1

MladostŽelezničar

1:0

VoždovacIMT

4:0

 

DomžaleRadomlje

3:0

 

LensLyon

3:2

NantesNice

1:0

 

OsijekRijeka

0:0

HajdukGorica

3:0

 

DečićArsenal

0:1

RudarSutjeska

1:2

Mladost Donja GoricaJedinstvo

2:0

PetrovacBudućnost

2:2

 

DynamoHradec Králové

15:00*

JablonecTeplice

15:00*

Mladá BoleslavKarviná

15:00*

SigmaSlovácko

1:1

Bohemians 1905Slovan

18:00*

 

KilmarnockHearts

0:1

LivingstonRoss County

15:00*

MotherwellDundee

3:3

 

CorinthiansInternacional

1:2

Atlético MineiroSão Paulo

2:1

 

CincinnatiColumbus Crew

2:3 aet

Los AngelesHouston Dynamo

2:0

 

Western UnitedWellington Phoenix

0:1

SydneyPerth Glory

3:2

Local time

International tournaments

Current

15.11.2023 – 01.10.2025

World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa

23.03.2023 – 26.03.2024

European Football Championship 2024,
Qualifying tournament

12.10.2023 – 11.06.2024

Asian Cup 2027,
Qualifying tournament

27.06.2023 – 01.06.2024

UEFA Champions League 2023/24

08.08.2023 – 22.05.2024

Europa League 2023/24

13.07.2023 – 29.05.2024

UEFA Europa Conference League 2023/24

15.08.2023 – 18.05.2024

AFC Champions League 2023/24

08.08.2023 – 05.05.2024

AFC Cup 2023/24

18.08.2023 – 26.05.2024

CAF Champion's League 2023/24

18.08.2023 – 17.05.2024

CAF Confederation Cup 2023/24

01.08.2023 – 05.12.2023

CONCACAF Central American Cup 2023

23.08.2023 – 06.12.2023

CONCACAF Caribbean Cup 2023

Just finished

17.11.2023 – 02.12.2023

Pacific Games 2023

© WildSoft 2007-2023 info@wildstat.ru