Football matches in October 2013 |
Day 12 | |||||||||
15.10 20:15 | Denmark | | Malta | 6:0 (4:0) | |||||
København | |||||||||
15.10 20:45 | Italy | | Armenia | 2:2 (1:1) | |||||
Napoli | |||||||||
15.10 21:15 | Bulgaria | | Czech Republic | 0:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 11 | |||||||||
11.10 19:00 | Armenia | | Bulgaria | 2:1 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
11.10 19:30 | Malta | | Czech Republic | 1:4 (0:2) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
11.10 20:15 | Denmark | | Italy | 2:2 (1:1) | |||||
København |
Day 11 | |||||||||
15.10 19:45 | Ireland | | Kazakhstan | 3:1 (2:1) | |||||
Dublin | |||||||||
15.10 19:45 | Faroe Islands | | Austria | 0:3 (0:1) | |||||
Tórshavn | |||||||||
15.10 20:45 | Sweden | | Germany | 3:5 (2:1) | |||||
Solna | |||||||||
Day 10 | |||||||||
11.10 18:00 | Faroe Islands | | Kazakhstan | 1:1 (1:0) | |||||
Tórshavn | |||||||||
11.10 20:45 | Germany | | Ireland | 3:0 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
11.10 20:45 | Sweden | | Austria | 2:1 (0:1) | |||||
Solna |
Day 10 | |||||||||
15.10 20:00 | Hungary | | Andorra | 2:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
15.10 21:00 | Romania | | Estonia | 2:0 (1:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
15.10 21:00 | Turkey | | Netherlands | 0:2 (0:1) | |||||
İstanbul | |||||||||
Day 9 | |||||||||
11.10 20:30 | Andorra | | Romania | 0:4 (0:1) | |||||
Andorra la Vella | |||||||||
11.10 20:30 | Netherlands | | Hungary | 8:1 (4:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
11.10 21:30 | Estonia | | Turkey | 0:2 (0:1) | |||||
Tallinn |
Day 11 | |||||||||
15.10 18:00 | Portugal | | Luxembourg | 3:0 (2:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
15.10 19:00 | Israel | | Northern Ireland | 1:1 (1:0) | |||||
Ramat Gan | |||||||||
15.10 22:00 | Azerbaijan | | Russia | 1:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 10 | |||||||||
11.10 20:30 | Luxembourg | | Russia | 0:4 (0:3) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
11.10 20:45 | Portugal | | Israel | 1:1 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
11.10 21:00 | Azerbaijan | | Northern Ireland | 2:0 (0:0) | |||||
Bakı |
Day 10 | |||||||||
15.10 20:00 | Greece | | Liechtenstein | 2:0 (1:0) | |||||
Piraeus | |||||||||
15.10 20:00 | Lithuania | | Bosnia and Herzegovina | 0:1 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
15.10 21:10 | Latvia | | Slovakia | 2:2 (0:2) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 9 | |||||||||
11.10 18:30 | Lithuania | | Latvia | 2:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
11.10 20:00 | Bosnia and Herzegovina | | Liechtenstein | 4:1 (4:0) | |||||
Zenica | |||||||||
11.10 21:45 | Greece | | Slovakia | 1:0 (1:0) | |||||
Piraeus |
Day 12 | |||||||||
15.10 20:00 | England | | Poland | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15.10 21:00 | San Marino | | Ukraine | 0:8 (0:3) | |||||
Serravalle | |||||||||
15.10 21:00 | Montenegro | | Moldova | 2:5 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 11 | |||||||||
11.10 19:00 | Moldova | | San Marino | 3:0 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
11.10 20:00 | England | | Montenegro | 4:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
11.10 21:00 | Ukraine | | Poland | 1:0 (0:0) | |||||
Kharkiv |
Day 18 | |||||||||
15.10 20:30 | Paraguay | | Colombia | 1:2 (1:1) | |||||
Asunción | |||||||||
15.10 20:30 | Chile | | Ecuador | 2:1 (2:0) | |||||
Santiago | |||||||||
15.10 21:15 | Peru | | Bolivia | 1:1 (1:1)* | |||||
Lima | |||||||||
15.10 21:30 | Uruguay | | Argentina | 3:2 (2:2) | |||||
Montevideo | |||||||||
Day 17 | |||||||||
11.10 16:00 | Ecuador | | Uruguay | 1:0 (1:0) | |||||
Quito | |||||||||
11.10 16:00 | Colombia | | Chile | 3:3 (0:3) | |||||
Barranquilla | |||||||||
11.10 16:30 | Venezuela | | Paraguay | 1:1 (0:1) | |||||
San Cristóbal | |||||||||
11.10 20:00 | Argentina | | Peru | 3:1 (2:1) | |||||
Buenos Aires |
Day 1 | |||||||||
12.10 16:00 | Burkina Faso | | Algeria | 3:2 (1:0) | |||||
Ouagadougou | |||||||||
12.10 17:00 | Côte d'Ivoire | | Senegal | 3:1 (2:0) | |||||
Abidjan | |||||||||
13.10 16:00 | Ethiopia | | Nigeria | 1:2 (0:0) | |||||
Addis Ababa | |||||||||
13.10 18:00 | Tunisia | | Cameroon | 0:0 | |||||
Radès | |||||||||
15.10 16:00 | Ghana | | Egypt | 6:1 (3:1) | |||||
Kumasi |
Day 10 | |||||||||
15.10 19:30 | Costa Rica | | Mexico | 2:1 (1:1) | |||||
San José | |||||||||
15.10 20:30 | Jamaica | | Honduras | 2:2 (1:2) | |||||
Kingston | |||||||||
15.10 20:30 | Panama | | USA | 2:3 (1:0) | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
Day 9 | |||||||||
11.10 15:00 | Honduras | | Costa Rica | 1:0 (0:0) | |||||
San Pedro Sula | |||||||||
11.10 17:35 | USA | | Jamaica | 2:0 (0:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
11.10 20:30 | Mexico | | Panama | 2:1 (1:0) | |||||
Ciudad de México |
Day 3 | |||||||||
15.10 19:00 | Indonesia | | China PR | 1:1 (0:1) | |||||
Jakarta | |||||||||
15.10 19:30 | Iraq | | Saudi Arabia | 0:2 (0:1) | |||||
Jordan, Amman |
Day 3 | |||||||||
15.10 18:00 | Uzbekistan | | Vietnam | 3:1 (0:0) | |||||
Tashkent | |||||||||
15.10 20:00 | Hong Kong | | United Arab Emirates | 0:4 (0:1) | |||||
Hong Kong |
Day 3 | |||||||||
15.10 19:00 | Philippines | | Pakistan | 3:1 (1:1) | |||||
Bácolod | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.10 16:00 | Taiwan | | Pakistan | 0:1 (0:1) | |||||
Bácolod | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.10 19:00 | Philippines | | Taiwan | 1:2 (1:1) | |||||
Bácolod |
02.10 16:00 | Egypt | | Uganda | 3:0 (1:0) | |||||
Cairo | |||||||||
05.10 19:00 | UAE | | Laos | 2:0 (0:0) | |||||
China, Shenzhen | |||||||||
06.10 17:30 | Iraq | | Yemen | 3:2 (1:1) | |||||
Lebanon, Beirut | |||||||||
08.10 17:40 | Lebanon | | Iraq | 1:1 (0:0) | |||||
Beirut | |||||||||
09.10 18:00 | Jordan | | Kuwait | 1:1 (0:0) | |||||
Amman | |||||||||
09.10 18:30 | Oman | | Mauritania | 0:0 | |||||
Muscat | |||||||||
09.10 19:30 | Qatar | | Vietnam | 1:2 (1:2) | |||||
Doha | |||||||||
10.10 19:00 | Thailand | | Bahrain | 1:0 (0:0) | |||||
Bangkok | |||||||||
10.10 20:30 | Singapore | | Laos | 1:0 (1:0) | |||||
Singapore | |||||||||
11.10 17:30 | Serbia | | Japan | 2:0 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
11.10 19:00 | Morocco | | South Africa | 1:1 (0:1) | |||||
Agadir | |||||||||
11.10 21:00 | France | | Australia | 6:0 (4:0) | |||||
Paris | |||||||||
12.10 20:00 | South Korea | | Brazil | 0:2 (0:1) | |||||
Seoul | |||||||||
15.10 15:15 | Belarus | | Japan | 1:0 (1:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
15.10 16:00 | Kyrgyzstan | | Tajikistan | 1:4 (0:4) | |||||
Bishkek | |||||||||
15.10 19:15 | Trinidad and Tobago | | New Zealand | 0:0 | |||||
Port of Spain | |||||||||
15.10 19:45 | Brazil | | Zambia | 2:0 (0:0) | |||||
China, Beijing | |||||||||
15.10 20:00 | South Korea | | Mali | 3:1 (1:1) | |||||
Cheonan | |||||||||
15.10 20:00 | Canada | | Australia | 0:3 (0:1) | |||||
England, London | |||||||||
28.10 17:00 | Jordan | | Nigeria | 1:0 (1:0) | |||||
Amman |
Day 3 | |||||||||
23.10 19:45 | Manchester United | | Real Sociedad | 1:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
23.10 20:45 | Bayer 04 | | Shahtar Donetsk | 4:0 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
Day 2 | |||||||||
02.10 20:45 | Bayer 04 | | Real Sociedad | 2:1 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
02.10 21:45 | Shahtar Donetsk | | Manchester United | 1:1 (0:1) | |||||
Donetsk |
Day 3 | |||||||||
23.10 20:45 | Real Madrid | | Juventus | 2:1 (2:1) | |||||
Madrid | |||||||||
23.10 21:45 | Galatasaray | | København | 3:1 (3:0) | |||||
İstanbul | |||||||||
Day 2 | |||||||||
02.10 20:45 | Juventus | | Galatasaray | 2:2 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
02.10 20:45 | Real Madrid | | København | 4:0 (1:0) | |||||
Madrid |
Day 3 | |||||||||
23.10 19:45 | Benfica | | Olympiakós | 1:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
23.10 20:45 | Anderlecht | | Paris Saint-Germain | 0:5 (0:3) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 2 | |||||||||
02.10 20:45 | Paris Saint-Germain | | Benfica | 3:0 (3:0) | |||||
Paris | |||||||||
02.10 20:45 | Anderlecht | | Olympiakós | 0:3 (0:1) | |||||
Bruxelles |
Day 3 | |||||||||
23.10 20:00 | CSKA Moscow | | Manchester City | 1:2 (1:2) | |||||
Khimki | |||||||||
23.10 20:45 | Bayern | | Viktoria Plzeň | 5:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
Day 2 | |||||||||
02.10 19:45 | Manchester City | | Bayern | 1:3 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
02.10 20:00 | CSKA Moscow | | Viktoria Plzeň | 3:2 (2:1) | |||||
Saint Petersburg |
Day 3 | |||||||||
22.10 20:45 | Schalke 04 | | Chelsea | 0:3 (0:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
22.10 21:45 | Steaua | | Basel | 1:1 (0:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
Day 2 | |||||||||
01.10 20:45 | Basel | | Schalke 04 | 0:1 (0:0) | |||||
Basel | |||||||||
01.10 21:45 | Steaua | | Chelsea | 0:4 (0:2) | |||||
Bucureşti |
Day 3 | |||||||||
22.10 19:45 | Arsenal | | Borussia Dortmund | 1:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
22.10 20:45 | Marseille | | Napoli | 1:2 (0:1) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 2 | |||||||||
01.10 19:45 | Arsenal | | Napoli | 2:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
01.10 20:45 | Borussia Dortmund | | Marseille | 3:0 (1:0) | |||||
Dortmund |
Day 3 | |||||||||
22.10 19:45 | Porto | | Zenit | 0:1 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
22.10 20:45 | Austria Wien | | Atlético Madrid | 0:3 (0:2) | |||||
Wien | |||||||||
Day 2 | |||||||||
01.10 19:45 | Porto | | Atlético Madrid | 1:2 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
01.10 20:00 | Zenit | | Austria Wien | 0:0 | |||||
Saint Petersburg |
Day 3 | |||||||||
24.10 20:05 | Swansea City | | Kuban | 1:1 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
24.10 21:05 | Valencia | | St. Gallen | 5:1 (4:0) | |||||
Valencia | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.10 20:00 | Kuban | | Valencia | 0:2 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
03.10 20:05 | Swansea City | | St. Gallen | 1:0 (0:0) | |||||
Swansea |
Day 3 | |||||||||
24.10 21:05 | Dinamo Zagreb | | PSV | 0:0 | |||||
Zagreb | |||||||||
24.10 22:05 | Chornomorets Odesa | | Ludogorets | 0:1 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.10 22:05 | Ludogorets | | Dinamo Zagreb | 3:0 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
03.10 22:05 | Chornomorets Odesa | | PSV | 0:2 (0:1) | |||||
Odesa |
Day 3 | |||||||||
24.10 20:05 | Wigan Athletic | | Rubin | 1:1 (1:1) | |||||
Wigan | |||||||||
24.10 21:05 | Zulte Waregem | | Maribor | 1:3 (1:2) | |||||
Brugge | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.10 20:00 | Rubin | | Zulte Waregem | 4:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
03.10 20:05 | Wigan Athletic | | Maribor | 3:1 (2:0) | |||||
Wigan |
Day 3 | |||||||||
24.10 20:05 | Paços de Ferreira | | Dnipro | 0:2 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
24.10 21:05 | Fiorentina | | Pandurii | 3:0 (2:0) | |||||
Firenze | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.10 20:05 | Paços de Ferreira | | Pandurii | 1:1 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
03.10 22:05 | Dnipro | | Fiorentina | 1:2 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk |
Day 3 | |||||||||
24.10 21:05 | Bordeaux | | APOEL | 2:1 (1:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
24.10 21:05 | Eintracht Frankfurt | | Maccabi Tel Aviv | 2:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.10 21:05 | Bordeaux | | Maccabi Tel Aviv | 1:2 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
03.10 22:05 | APOEL | | Eintracht Frankfurt | 0:3 (0:1) | |||||
Nicosia |
Day 3 | |||||||||
24.10 19:00 | Genk | | Rapid Wien | 1:1 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
24.10 20:00 | Dynamo Kyiv | | Thun | 3:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.10 19:00 | Rapid Wien | | Dynamo Kyiv | 2:2 (0:2) | |||||
Wien | |||||||||
03.10 19:00 | Genk | | Thun | 2:1 (0:0) | |||||
Genk |
Day 3 | |||||||||
24.10 19:00 | Freiburg | | Estoril-Praia | 1:1 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
24.10 19:00 | Slovan Liberec | | Sevilla | 1:1 (1:0) | |||||
Liberec | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.10 19:00 | Slovan Liberec | | Estoril-Praia | 2:1 (1:1) | |||||
Liberec | |||||||||
03.10 19:00 | Sevilla | | Freiburg | 2:0 (0:0) | |||||
Sevilla |
Day 3 | |||||||||
24.10 19:00 | Real Betis | | Vitória Guimarães | 1:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
24.10 19:00 | Lyon | | Rijeka | 1:0 (0:0) | |||||
Lyon | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.10 19:00 | Lyon | | Vitória Guimarães | 1:1 (0:1) | |||||
Lyon | |||||||||
03.10 19:00 | Rijeka | | Real Betis | 1:1 (1:1) | |||||
Rijeka |
Day 3 | |||||||||
24.10 20:00 | Trabzonspor | | Legia Warszawa | 2:0 (1:0) | |||||
Trabzon | |||||||||
24.10 20:00 | Apollon | | Lazio | 0:0 | |||||
Nicosia | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.10 19:00 | Legia Warszawa | | Apollon | 0:1 (0:0)* | |||||
Warszawa | |||||||||
03.10 20:00 | Trabzonspor | | Lazio | 3:3 (3:1) | |||||
Trabzon |
Day 3 | |||||||||
24.10 20:00 | Anzhi | | Tromsø | 1:0 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
24.10 20:00 | Sheriff | | Tottenham Hotspur | 0:2 (0:1) | |||||
Tiraspol | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.10 19:00 | Tromsø | | Sheriff | 1:1 (0:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
03.10 20:00 | Anzhi | | Tottenham Hotspur | 0:2 (0:2) | |||||
Ramenskoye |
Day 3 | |||||||||
24.10 20:00 | PAÓK | | Maccabi Haifa | 3:2 (2:2) | |||||
Thessaloniki | |||||||||
24.10 22:00 | Shakhtyor Karagandy | | AZ | 1:1 (1:1) | |||||
Astana | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.10 19:00 | AZ | | PAÓK | 1:1 (0:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
03.10 22:00 | Shakhtyor Karagandy | | Maccabi Haifa | 2:2 (2:0) | |||||
Astana |
Day 1 | |||||||||
29.10 20:15 | Lanús | | River Plate Buenos Aires | 0:0 | |||||
Lanús | |||||||||
30.10 21:50 | São Paulo | | Atlético Nacional | 3:2 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
31.10 20:15 | Ponte Preta | | Vélez Sársfield | 0:0 | |||||
Campinas | |||||||||
31.10 21:30 | Libertad | | Itagüí | 2:0 (2:0) | |||||
Asunción |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
02.10 21:15 | Vélez Sársfield | | La Equidad | 2:1 (0:1) | 2:1 (0:0) | 4:2 | |||
Buenos Aires | |||||||||
22.10 19:15 | Deportivo Pasto | | Ponte Preta | 1:0 (0:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | |||
Pasto | |||||||||
23.10 20:50 | Universidad Católica | | São Paulo | 3:4 (2:2) | 1:1 (1:1) | 4:5 | |||
Santiago | |||||||||
23.10 21:10 | Sport | | Libertad | 1:2 (0:1) | 0:2 (0:2) | 1:4 | |||
Recife | |||||||||
24.10 20:00 | Itagüí | | Coritiba | 2:1 (0:1) | 1:0 (0:0) | 3:1 | |||
Itagüí | |||||||||
24.10 20:30 | Bahia | | Atlético Nacional | 1:0 (1:0), pen. 3:4 | 0:1 (0:1) | 1:1 | |||
Salvador |
Day 1 | |||||||||
26.10 19:30 | Seoul | | Guangzhou Evergrande | 2:2 (1:1) | |||||
Seoul |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
02.10 19:00 | Esteghlal | | Seoul | 2:2 (0:1) | 0:2 (0:1) | 2:4 | |||
Tehran | |||||||||
02.10 20:00 | Guangzhou Evergrande | | Kashiwa Reysol | 4:0 (1:0) | 4:1 (0:1) | 8:1 | |||
Guangzhou |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
22.10 16:00 | East Bengal | | Al Kuwait | 0:3 (0:2) | 2:4 (0:3) | 2:7 | |||
Kolkata | |||||||||
22.10 19:00 | Al Faisaly | | Al Qadsia | 0:1 (0:0) | 1:2 (0:1) | 1:3 | |||
Amman | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.10 19:30 | Al Kuwait | | East Bengal | 4:2 (3:0) | |||||
Kuwait City | |||||||||
02.10 19:30 | Al Qadsia | | Al Faisaly | 2:1 (1:0) | |||||
Kuwait City |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19.10 19:00 | Espérance | | Orlando Pirates | 1:1 (0:0) | 0:0 | 1:1 | |||
Radès | |||||||||
20.10 14:30 | Al Ahly Cairo | | Cotonsport | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 5:4 | 1:1 (1:1) | 2:2 | |||
El Gouna | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.10 18:00 | Orlando Pirates | | Espérance | 0:0 | |||||
Johannesburg | |||||||||
06.10 15:00 | Cotonsport | | Al Ahly Cairo | 1:1 (1:1)* | |||||
Garoua |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19.10 15:30 | TP Mazembe | | Stade Malien | 1:0 (1:0) | 2:1 (2:1) | 3:1 | |||
Lubumbashi | |||||||||
20.10 15:00 | Sfaxien | | Bizertin | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Tunis | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.10 15:00 | Bizertin | | Sfaxien | 0:0 | |||||
Bizerte | |||||||||
06.10 16:00 | Stade Malien | | TP Mazembe | 1:2 (1:2) | |||||
Bamako |
Day 3 | |||||||||
19.10 12:00 | Pago Youth | | Lotoha'apai United | -:- | |||||
Pago Pago Pago Park Soccer Stadium | |||||||||
19.10 14:30 | Tupapa Maraerenga | | Kiwi | 0:3 (0:2) | |||||
Pago Pago Pago Park Soccer Stadium | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.10 12:00 | Lotoha'apai United | | Kiwi | 2:4 (2:2) | |||||
Pago Pago Pago Park Soccer Stadium | |||||||||
17.10 15:00 | Pago Youth | | Tupapa Maraerenga | 1:11 (1:2) | |||||
Pago Pago Pago Park Soccer Stadium | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.10 12:00 | Lotoha'apai United | | Tupapa Maraerenga | 0:3 (0:1) | |||||
Pago Pago Pago Park Soccer Stadium | |||||||||
16.10 09:00 | Kiwi | | Pago Youth | 5:1 (4:0) | |||||
Pago Pago Pago Park Soccer Stadium |
Day 3 | |||||||||
24.10 19:00 | Árabe Unido | | Houston Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Ciudad de Panamá |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Árabe Unido | 4 | 3 | 0 | 1 | 7-3 | 9 | |||
2. | Houston Dynamo | 4 | 2 | 1 | 1 | 4-2 | 7 | |||
3. | Williams Connection | 4 | 0 | 1 | 3 | 1-7 | 1 |
Day 3 | |||||||||
23.10 19:00 | Sporting Kansas City | | Olimpia | 0:0 | |||||
Kansas City |
Day 3 | |||||||||
22.10 19:00 | América | | Alajuelense | 0:1 (0:0) | |||||
Ciudad de México |
Day 3 | |||||||||
23.10 19:00 | San Jose Earthquakes | | Heredia | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Clara |
Day 3 | |||||||||
23.10 19:00 | Toluca | | Comunicaciones | 5:1 (2:0) | |||||
Toluca de Lerdo |
Day 3 | |||||||||
23.10 20:00 | Victoria | | Luis Ángel Firpo | 1:4 (0:1) | |||||
La Ceiba |
Day 3 | |||||||||
24.10 20:00 | Isidro Metapán | | Los Angeles Galaxy | 4:0 (4:0) | |||||
San Salvador |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Los Angeles Galaxy | 4 | 3 | 0 | 1 | 6-4 | 9 | |||
2. | Cartaginés | 4 | 1 | 1 | 2 | 4-7 | 4 | |||
3. | Isidro Metapán | 4 | 1 | 1 | 2 | 6-5 | 4 |
30.10 14:30 | FK Tosno (Tosno) | | Ural (Ekaterinburg) | 0:0 aet, pen. 5:3 | |||||
Tikhvin | |||||||||
30.10 15:00 | SKA-Energiya (Khabarovsk) | | Volga (Nizhniy Novgorod) | 2:0 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
30.10 15:00 | Angusht (Nazran) | | FK Rostov (Rostov-on-Don) | 0:1 (0:1) | |||||
Nazran | |||||||||
30.10 16:00 | Khimik (Dzerzhinsk) | | CSKA (Moscow) | 1:2 (0:2) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
30.10 17:00 | Gazovik (Orenburg) | | Tom (Tomsk) | 0:1 aet (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
30.10 18:30 | Shinnik (Yaroslavl) | | Spartak (Moscow) | 0:1 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
30.10 18:30 | FK Dolgoprudny (Dolgoprudny) | | FK Krasnodar (Krasnodar) | 1:4 (1:2) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
30.10 18:30 | Mordovia (Saransk) | | Amkar (Perm) | 2:2 aet (0:1, 2:2), pen. 4:3 | |||||
Saransk | |||||||||
30.10 18:30 | Salyut (Belgorod) | | Dynamo (Moscow) | 1:0 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
30.10 18:30 | Luch-Energiya (Vladivostok) | | Rubin (Kazan) | 4:2 (3:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
30.10 19:00 | Rotor (Volgograd) | | Lokomotiv (Moscow) | 0:0 aet, pen. 4:3 | |||||
Volgograd | |||||||||
30.10 20:00 | FK Tyumen (Tyumen) | | Zenit (Saint Petersburg) | 2:0 (2:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
31.10 17:00 | Zvezda (Ryazan) | | Kuban (Krasnodar) | 2:2 aet (1:0, 2:2), pen. 4:2 | |||||
Ryazan | |||||||||
31.10 17:30 | Neftekhimik (Nizhnekamsk) | | Terek (Groznyi) | 1:4 (1:2) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
31.10 18:00 | Alaniya (Vladikavkaz) | | Anzhi (Makhachkala) | 1:0 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
31.10 19:00 | Sokol (Saratov) | | Krylia Sovetov (Samara) | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 3:1 | |||||
Saratov |
Day 14 | |||||||||
25.10 19:00 | Krylia Sovetov | | Volga | 2:2 (1:1) | |||||
Samara | |||||||||
26.10 15:30 | Tom | | Terek | 0:0 | |||||
Tomsk | |||||||||
26.10 16:45 | Amkar | | Dynamo | 2:1 (2:0) | |||||
Perm | |||||||||
26.10 19:00 | Ural | | Zenit | 1:2 (1:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
26.10 19:30 | Spartak | | FK Rostov | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
27.10 13:30 | Rubin | | Lokomotiv | 1:2 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
27.10 16:00 | CSKA | | FK Krasnodar | 5:1 (4:0) | |||||
Moscow | |||||||||
28.10 19:00 | Kuban | | Anzhi | 2:0 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 13 | |||||||||
18.10 20:00 | Zenit | | CSKA | 2:0 (2:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
19.10 13:30 | Terek | | Ural | 1:1 (1:0) | |||||
Grozny | |||||||||
19.10 16:00 | FK Krasnodar | | Tom | 4:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
20.10 13:30 | Anzhi | | Spartak | 0:1 (0:1) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
20.10 15:45 | FK Rostov | | Krylia Sovetov | 1:2 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
20.10 18:00 | Dynamo | | Kuban | 3:1 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
20.10 20:15 | Volga | | Rubin | 2:1 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
21.10 19:00 | Lokomotiv | | Amkar | 4:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 12 | |||||||||
04.10 19:00 | Volga | | Amkar | 0:2 (0:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
05.10 15:30 | Ural | | FK Krasnodar | 0:2 (0:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
05.10 16:00 | Krylia Sovetov | | Lokomotiv | 2:2 (2:0) | |||||
Samara | |||||||||
06.10 13:30 | CSKA | | Dynamo | 0:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
06.10 15:30 | Spartak | | Terek | 0:0 | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
06.10 18:00 | Rubin | | Anzhi | 5:1 (2:0) | |||||
Kazan | |||||||||
06.10 18:45 | Tom | | Zenit | 0:3 (0:2) | |||||
Tomsk | |||||||||
06.10 20:15 | Kuban | | FK Rostov | 2:2 (0:1) | |||||
Krasnodar |
Day 21 | |||||||||
27.10 14:00 | Torpedo | | SKA-Energiya | 1:0 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
27.10 15:00 | Baltika | | FK Ufa | 1:1 (0:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
27.10 15:00 | Luch-Energiya | | Khimik | 2:0 (2:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
27.10 16:00 | Alaniya | | Neftekhimik | 2:1 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
27.10 16:00 | Salyut | | Shinnik | 4:0 (3:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
27.10 16:00 | Rotor | | Gazovik | 1:1 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
27.10 16:00 | Spartak-Nalchik | | Dynamo | 3:0 (2:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
27.10 17:00 | Arsenal | | Yenisey | 1:2 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
27.10 18:00 | Mordovia | | Sibir | 2:0 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
Day 20 | |||||||||
23.10 14:00 | SKA-Energiya | | Rotor | 0:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
23.10 15:00 | Angusht | | Alaniya | 1:0 (0:0) | |||||
Nazran | |||||||||
23.10 16:00 | Neftekhimik | | Spartak-Nalchik | 0:0 | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
23.10 17:00 | Gazovik | | Salyut | 3:0 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
23.10 18:00 | Dynamo | | Mordovia | 0:3 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
23.10 18:00 | Yenisey | | Torpedo | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
23.10 18:00 | Khimik | | Baltika | 1:1 (0:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
23.10 19:00 | Sibir | | Arsenal | 0:3 (0:3) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
23.10 19:00 | Shinnik | | Luch-Energiya | 1:0 (0:0) | |||||
Yaroslavl |
Day 19 | |||||||||
18.10 15:00 | Angusht | | Spartak-Nalchik | 1:2 (0:1) | |||||
Nazran | |||||||||
18.10 16:00 | Neftekhimik | | FK Ufa | 1:1 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
18.10 18:00 | Alaniya | | Khimik | 4:0 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
18.10 18:00 | Salyut | | Yenisey | 1:1 (0:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
18.10 18:00 | Torpedo | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18.10 19:00 | Baltika | | Gazovik | 2:0 (2:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
18.10 19:00 | Luch-Energiya | | SKA-Energiya | 1:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
18.10 19:00 | Rotor | | Sibir | 0:2 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
18.10 19:00 | Arsenal | | Mordovia | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
Day 18 | |||||||||
13.10 14:00 | Dynamo | | Rotor | 0:0 | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
13.10 14:00 | SKA-Energiya | | Baltika | 2:1 (0:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
13.10 15:00 | Shinnik | | Alaniya | 1:0 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
13.10 15:00 | Khimik | | Neftekhimik | 0:0 | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
13.10 15:00 | FK Ufa | | Angusht | 2:1 (0:0) | |||||
Ufa | |||||||||
13.10 16:00 | Sibir | | Salyut | 1:0 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
13.10 17:00 | Yenisey | | Luch-Energiya | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
13.10 17:00 | Spartak-Nalchik | | Arsenal | 0:0 | |||||
Nalchik | |||||||||
13.10 18:00 | Mordovia | | Torpedo | 1:0 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
Day 17 | |||||||||
07.10 15:30 | Angusht | | Khimik | 2:1 (0:0) | |||||
Nazran | |||||||||
07.10 16:00 | Neftekhimik | | Shinnik | 1:2 (1:2) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
07.10 17:00 | Torpedo | | Arsenal | 2:0 (0:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
07.10 18:00 | Alaniya | | Gazovik | 3:0 (2:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
07.10 18:00 | Salyut | | Dynamo | 1:1 (0:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
07.10 18:30 | Luch-Energiya | | Sibir | 3:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
07.10 19:00 | FK Ufa | | Spartak-Nalchik | 0:1 (0:1) | |||||
Ufa | |||||||||
07.10 19:00 | Baltika | | Yenisey | 0:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
07.10 19:00 | Rotor | | Mordovia | 1:1 (1:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 16 | |||||||||
01.10 16:00 | SKA-Energiya | | Alaniya | 0:1 (0:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
01.10 18:00 | Mordovia | | Salyut | 1:0 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
01.10 18:00 | Gazovik | | Neftekhimik | 1:1 (1:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
01.10 18:00 | Khimik | | FK Ufa | 1:2 (1:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
01.10 18:00 | Spartak-Nalchik | | Torpedo | 0:0 | |||||
Nalchik | |||||||||
01.10 18:30 | Shinnik | | Angusht | 4:2 (3:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
01.10 19:00 | Sibir | | Baltika | 1:1 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
01.10 19:00 | Arsenal | | Rotor | 4:0 (4:0) | |||||
Tula |
Day 22 | |||||||||
27.10 15:00 | Volga Tver | | Znamya Truda | 0:2 (0:0) | |||||
Tver | |||||||||
27.10 16:00 | FK Tosno | | FK Dolgoprudny | 0:1 (0:0) | |||||
Tikhvin | |||||||||
27.10 16:00 | Pskov-747 | | FK Strogino | 1:0 (0:0) | |||||
Pskov | |||||||||
27.10 16:00 | Torpedo Vladimir | | Rus | 1:0 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
27.10 17:00 | Spartak Kostroma | | FK Vologda | 1:0 (1:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
27.10 17:00 | Zenit-2 | | Dnepr | 3:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
27.10 17:00 | Tekstilshchik | | Sever | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
27.10 18:00 | FK Khimki | | FK Kolomna | 6:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 21 | |||||||||
24.10 14:00 | Zenit-2 | | Lokomotiv-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
24.10 15:00 | Volga Tver | | FK Kolomna | 4:1 (1:1) | |||||
Tver | |||||||||
24.10 16:00 | FK Tosno | | FK Strogino | 1:0 (0:0) | |||||
Tikhvin | |||||||||
24.10 16:00 | Pskov-747 | | FK Dolgoprudny | 1:0 (0:0) | |||||
Pskov | |||||||||
24.10 18:00 | Torpedo Vladimir | | Sever | 2:0 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
24.10 18:30 | Tekstilshchik | | Rus | 2:0 (2:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
24.10 19:00 | FK Khimki | | Znamya Truda | 1:1 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 20 | |||||||||
17.10 13:00 | Lokomotiv-2 | | Tekstilshchik | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17.10 14:00 | Znamya Truda | | Spartak Kostroma | 0:0 | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
17.10 15:30 | FK Kolomna | | FK Vologda | 3:1 (2:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
17.10 16:00 | Sever | | Volga Tver | 1:0 (0:0) | |||||
Murmansk | |||||||||
17.10 16:00 | Rus | | FK Khimki | 2:2 (2:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
17.10 16:00 | Pskov-747 | | FK Tosno | 1:3 (0:2) | |||||
Pskov | |||||||||
17.10 18:00 | Dnepr | | Torpedo Vladimir | 1:1 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
17.10 18:00 | FK Dolgoprudny | | Zenit-2 | 1:2 (1:1) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
Day 19 | |||||||||
14.10 13:00 | Lokomotiv-2 | | Torpedo Vladimir | 0:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
14.10 14:00 | Znamya Truda | | FK Vologda | 1:0 (1:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
14.10 15:30 | FK Kolomna | | Spartak Kostroma | 1:0 (0:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
14.10 16:00 | Sever | | FK Khimki | 2:2 (0:1) | |||||
Murmansk | |||||||||
14.10 18:00 | Rus | | Volga Tver | 3:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
14.10 18:00 | Dnepr | | Tekstilshchik | 0:2 (0:2) | |||||
Smolensk | |||||||||
21.10 17:00 | FK Strogino | | Zenit-2 | 2:2 (1:1) | |||||
Moscow |
Day 18 | |||||||||
07.10 16:00 | FK Tosno | | Pskov-747 | 2:0 (0:0) | |||||
Tikhvin | |||||||||
07.10 16:00 | Volga Tver | | Sever | 1:1 (1:1) | |||||
Tver | |||||||||
07.10 16:00 | FK Vologda | | FK Kolomna | 0:1 (0:0) | |||||
Vologda | |||||||||
07.10 18:00 | Torpedo Vladimir | | Dnepr | 2:3 (1:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
07.10 18:00 | Spartak Kostroma | | Znamya Truda | 6:0 (2:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
07.10 18:30 | Tekstilshchik | | Lokomotiv-2 | 3:2 (3:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
07.10 19:00 | FK Khimki | | Rus | 4:0 (3:0) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 17 | |||||||||
04.10 13:00 | Zenit-2 | | FK Strogino | 0:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
04.10 16:00 | Volga Tver | | Rus | 1:0 (1:0) | |||||
Tver | |||||||||
04.10 16:00 | FK Vologda | | Znamya Truda | 1:1 (1:0) | |||||
Vologda | |||||||||
04.10 18:00 | Torpedo Vladimir | | Lokomotiv-2 | 2:1 (1:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
04.10 18:00 | Spartak Kostroma | | FK Kolomna | 3:0 (1:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
04.10 18:30 | Tekstilshchik | | Dnepr | 3:2 (2:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
04.10 19:00 | FK Khimki | | Sever | 1:3 (0:1) | |||||
Khimki |
Day 19 | |||||||||
27.10 15:00 | Sokol | | Lokomotiv | 3:1 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
27.10 17:00 | Zvezda | | Metallurg Lipetsk | 1:3 (1:1) | |||||
Ryazan | |||||||||
28.10 15:00 | Metallurg Vyksa | | Metallurg-Oskol | 3:1 (0:1) | |||||
Vyksa | |||||||||
28.10 17:30 | Zenit | | Spartak-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Penza | |||||||||
28.10 18:00 | Avangard | | Dynamo Bryansk | 2:3 (1:3) | |||||
Kursk | |||||||||
28.10 18:30 | FK Kaluga | | Podolye | 3:3 (1:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
28.10 19:00 | Fakel | | FK Oryol | 1:1 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
28.10 19:00 | Vityaz Podolsk | | FK Tambov | 2:1 (0:1) | |||||
Podolsk | |||||||||
Day 18 | |||||||||
22.10 15:00 | Metallurg-Oskol | | Sokol | 0:3 (0:2) | |||||
Stary Oskol | |||||||||
22.10 15:00 | FK Tambov | | FK Kaluga | 2:2 (0:1) | |||||
Tambov | |||||||||
22.10 17:30 | Podolye | | Metallurg Vyksa | 2:0 (1:0) | |||||
Yerino | |||||||||
22.10 18:00 | Dynamo Bryansk | | Vityaz Podolsk | 0:0 | |||||
Bryansk | |||||||||
22.10 18:00 | Metallurg Lipetsk | | Fakel | 1:0 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
22.10 18:00 | Lokomotiv | | Zvezda | 2:2 (1:1) | |||||
Liski | |||||||||
22.10 19:00 | Spartak-2 | | Avangard | 5:1 (2:0) | |||||
Khimki | |||||||||
22.10 19:00 | FK Oryol | | Zenit | 1:1 (0:1) | |||||
Orel | |||||||||
Day 17 | |||||||||
16.10 16:00 | FK Tambov | | Dynamo Bryansk | 1:1 (0:1) | |||||
Tambov | |||||||||
16.10 18:00 | Zenit | | Metallurg Lipetsk | 0:1 (0:0) | |||||
Penza | |||||||||
16.10 18:00 | Avangard | | FK Oryol | 2:2 (1:1) | |||||
Kursk | |||||||||
16.10 18:30 | FK Kaluga | | Metallurg Vyksa | 3:0 (2:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
16.10 18:30 | Zvezda | | Metallurg-Oskol | 0:0 | |||||
Ryazan | |||||||||
16.10 19:00 | Sokol | | Podolye | 2:0 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
16.10 19:00 | Fakel | | Lokomotiv | 5:1 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
18.10 19:00 | Vityaz Podolsk | | Spartak-2 | 3:2 (2:1) | |||||
Podolsk | |||||||||
Day 16 | |||||||||
10.10 15:00 | Metallurg Vyksa | | Sokol | 0:3 (0:0) | |||||
Vyksa | |||||||||
10.10 15:00 | Metallurg-Oskol | | Fakel | 2:2 (1:1) | |||||
Stary Oskol | |||||||||
10.10 18:00 | Metallurg Lipetsk | | Avangard | 2:0 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
10.10 18:00 | Lokomotiv | | Zenit | 0:0 | |||||
Liski | |||||||||
10.10 18:00 | Podolye | | Zvezda | 1:0 (0:0) | |||||
Yerino | |||||||||
10.10 18:00 | Dynamo Bryansk | | FK Kaluga | 1:0 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
10.10 19:00 | FK Oryol | | Vityaz Podolsk | 1:0 (0:0) | |||||
Orel |
Day 15 | |||||||||
05.10 15:00 | Vityaz Podolsk | | Lokomotiv | 2:1 (1:0) | |||||
Podolsk | |||||||||
05.10 16:00 | Dynamo Bryansk | | FK Oryol | 2:0 (2:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
05.10 16:00 | FK Tambov | | Metallurg Lipetsk | 0:0 | |||||
Tambov | |||||||||
05.10 16:00 | Zenit | | Podolye | 3:0 (1:0) | |||||
Penza | |||||||||
05.10 16:00 | FK Kaluga | | Spartak-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
05.10 17:00 | Avangard | | Metallurg-Oskol | 0:1 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
05.10 17:00 | Fakel | | Metallurg Vyksa | 1:1 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
05.10 18:30 | Zvezda | | Sokol | 0:1 (0:0) | |||||
Ryazan |
Day 20 | |||||||||
26.10 14:00 | Dagdizel | | Torpedo Armavir | 2:0 (2:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
26.10 15:00 | Gazprom-Transgaz-Stavropol | | FK Astrakhan | 2:0 (1:0) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
26.10 15:00 | MITOS | | Mashuk-KMV | 3:0 (1:0) | |||||
Novocherkassk | |||||||||
26.10 15:00 | Biolog-Novokubansk | | Alania-D | 1:0 (0:0) | |||||
Progress | |||||||||
26.10 15:00 | Terek-2 | | Druzhba | 1:0 (0:0) | |||||
Grozny | |||||||||
26.10 16:00 | SKVO | | Vityaz Krymsk | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
26.10 16:00 | Chernomorets | | FK Taganrog | 5:0 (3:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
26.10 17:00 | Volgar | | Energiya | 2:2 (1:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
26.10 17:00 | FK Krasnodar-2 | | Olimpiya | 0:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 19 | |||||||||
20.10 14:00 | Alania-D | | MITOS | 1:2 (0:2) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
20.10 14:00 | Druzhba | | Dagdizel | 0:1 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
20.10 15:00 | Vityaz Krymsk | | Gazprom-Transgaz-Stavropol | 1:0 (0:0) | |||||
Krymsk | |||||||||
20.10 15:00 | Energiya | | FK Astrakhan | 0:1 (0:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
20.10 15:00 | Olimpiya | | Terek-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
20.10 15:00 | FK Taganrog | | FK Krasnodar-2 | 3:0 (2:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
20.10 16:00 | Mashuk-KMV | | SKVO | 0:0 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
20.10 16:00 | Torpedo Armavir | | Biolog-Novokubansk | 1:4 (1:2) | |||||
Armavir | |||||||||
20.10 17:00 | Volgar | | Chernomorets | 3:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
Day 18 | |||||||||
15.10 14:30 | Dagdizel | | Olimpiya | 1:0 (1:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
15.10 15:00 | Biolog-Novokubansk | | Druzhba | 0:1 (0:0) | |||||
Progress | |||||||||
15.10 15:00 | Terek-2 | | FK Taganrog | 1:3 (0:1) | |||||
Grozny | |||||||||
15.10 15:30 | FK Astrakhan | | Vityaz Krymsk | 3:1 (1:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
15.10 16:00 | Gazprom-Transgaz-Stavropol | | Mashuk-KMV | 0:0 | |||||
Rydzvyany | |||||||||
15.10 16:00 | SKVO | | Alania-D | 3:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
15.10 16:00 | MITOS | | Torpedo Armavir | 1:0 (0:0) | |||||
Novocherkassk | |||||||||
15.10 18:00 | Chernomorets | | Energiya | 4:0 (2:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
15.10 18:30 | FK Krasnodar-2 | | Volgar | 1:2 (1:1) | |||||
Krasnodar |
Day 17 | |||||||||
10.10 14:00 | Alania-D | | FK Astrakhan | 1:1 (0:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
10.10 15:00 | Torpedo Armavir | | Gazprom-Transgaz-Stavropol | 2:0 (1:0) | |||||
Armavir | |||||||||
10.10 15:00 | Druzhba | | SKVO | 2:0 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
10.10 15:00 | Olimpiya | | MITOS | 2:1 (1:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
10.10 15:30 | Energiya | | FK Krasnodar-2 | 2:0 (2:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
10.10 16:00 | Mashuk-KMV | | Vityaz Krymsk | 0:2 (0:2) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
10.10 16:00 | FK Taganrog | | Biolog-Novokubansk | 2:0 (1:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
10.10 18:00 | Chernomorets | | Terek-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
10.10 18:30 | Volgar | | Dagdizel | 1:0 (1:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
Day 16 | |||||||||
05.10 14:00 | FK Astrakhan | | Torpedo Armavir | 1:1 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
05.10 15:00 | MITOS | | FK Taganrog | 2:0 (1:0) | |||||
Novocherkassk | |||||||||
05.10 15:00 | Biolog-Novokubansk | | Volgar | 0:3 (0:1) | |||||
Progress | |||||||||
05.10 15:00 | Terek-2 | | FK Krasnodar-2 | 3:2 (1:0) | |||||
Grozny | |||||||||
05.10 15:30 | Energiya | | Mashuk-KMV | 0:1 (0:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
05.10 16:00 | Vityaz Krymsk | | Alania-D | 5:1 (1:1) | |||||
Krymsk | |||||||||
05.10 16:00 | Gazprom-Transgaz-Stavropol | | Druzhba | 2:0 (1:0) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
05.10 16:00 | SKVO | | Olimpiya | 1:1 (1:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
05.10 16:00 | Dagdizel | | Chernomorets | 1:4 (1:1) | |||||
Kaspiysk |
Day 18 | |||||||||
26.10 18:30 | Rubin-2 | | FK Tyumen | 0:2 (0:1) | |||||
Kazan | |||||||||
28.10 14:00 | Octan | | Spartak Yoshkar-Ola | 2:0 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
28.10 15:00 | KAMAZ | | FK Chelyabinsk | 0:1 (0:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
28.10 15:00 | Nosta | | Lada-Tolyatti | 2:2 (1:1) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
28.10 18:00 | Volga Ulyanovsk | | Syzran-2003 | 0:1 (0:1) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
28.10 18:00 | Zenit-Izhevsk | | Dynamo Kirov | 0:1 (0:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
Day 17 | |||||||||
22.10 14:00 | Dynamo Kirov | | Nosta | 2:2 (1:1) | |||||
Kirov | |||||||||
22.10 15:00 | FK Chelyabinsk | | Volga Ulyanovsk | 1:2 (0:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
22.10 15:00 | Rubin-2 | | Octan | 2:0 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
22.10 18:00 | Spartak Yoshkar-Ola | | KAMAZ | 2:2 (0:1) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
22.10 19:00 | FK Tyumen | | Lada-Tolyatti | 1:0 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
22.10 19:00 | Syzran-2003 | | Zenit-Izhevsk | 0:0 | |||||
Syzran | |||||||||
Day 16 | |||||||||
16.10 17:00 | Nosta | | Syzran-2003 | 1:2 (1:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
16.10 18:00 | Zenit-Izhevsk | | FK Chelyabinsk | 2:0 (1:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
16.10 18:00 | KAMAZ | | Rubin-2 | 4:0 (2:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
16.10 18:00 | Volga Ulyanovsk | | Spartak Yoshkar-Ola | 2:2 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
16.10 18:30 | Lada-Tolyatti | | Dynamo Kirov | 2:1 (1:1) | |||||
Tolyatti | |||||||||
16.10 19:00 | Octan | | FK Tyumen | 1:2 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
Day 15 | |||||||||
09.10 15:00 | Rubin-2 | | Volga Ulyanovsk | 1:2 (1:1) | |||||
Kazan | |||||||||
10.10 15:00 | FK Chelyabinsk | | Nosta | 3:3 (0:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
10.10 18:00 | Spartak Yoshkar-Ola | | Zenit-Izhevsk | 1:1 (0:0) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
10.10 19:00 | FK Tyumen | | Dynamo Kirov | 1:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
10.10 19:00 | Syzran-2003 | | Lada-Tolyatti | 1:1 (1:0) | |||||
Syzran | |||||||||
10.10 19:00 | Octan | | KAMAZ | 0:0 | |||||
Perm | |||||||||
Day 14 | |||||||||
04.10 14:00 | Dynamo Kirov | | Syzran-2003 | 0:0 | |||||
Kirov | |||||||||
04.10 17:30 | Nosta | | Spartak Yoshkar-Ola | 1:0 (0:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
04.10 18:00 | Zenit-Izhevsk | | Rubin-2 | 2:1 (2:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
04.10 18:00 | Volga Ulyanovsk | | Octan | 2:0 (2:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
04.10 18:00 | KAMAZ | | FK Tyumen | 2:3 (1:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
04.10 18:30 | Lada-Tolyatti | | FK Chelyabinsk | 0:4 (0:2) | |||||
Tolyatti |
Day 20 | |||||||||
23.10 16:00 | Sakhalin | | FK Chita | 1:1 (1:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
23.10 16:00 | Smena | | Amur-2010 | 0:1 (0:0) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
23.10 18:30 | Yakutiya | | Irtysh | 4:1 (2:0) | |||||
Yakutsk | |||||||||
Day 19 | |||||||||
20.10 15:00 | Sibiryak | | Baikal | 1:0 (1:0) | |||||
Bratsk | |||||||||
20.10 16:00 | Sakhalin | | Amur-2010 | 1:0 (1:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
20.10 16:00 | Smena | | FK Chita | 3:0 (2:0) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
20.10 17:00 | Yakutiya | | Sibir-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Yakutsk | |||||||||
Day 18 | |||||||||
14.10 16:00 | Sibir-2 | | Sibiryak | 1:0 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
14.10 16:30 | Smena | | Sakhalin | 2:4 (1:2) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
14.10 17:00 | FK Chita | | Yakutiya | 4:0 (1:0) | |||||
Chita | |||||||||
14.10 18:30 | Irtysh | | Baikal | 2:0 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
Day 17 | |||||||||
11.10 16:00 | Sibir-2 | | Baikal | 2:3 (2:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
11.10 17:00 | Irtysh | | Sibiryak | 3:2 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
11.10 18:30 | Amur-2010 | | Yakutiya | 1:1 (1:1) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
Day 16 | |||||||||
05.10 15:00 | Sibiryak | | Amur-2010 | 1:2 (1:0) | |||||
Bratsk | |||||||||
05.10 16:00 | Irtysh | | Sibir-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
05.10 17:00 | Baikal | | FK Chita | 1:0 (1:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
05.10 17:00 | Yakutiya | | Smena | 0:1 (0:0) | |||||
Yakutsk | |||||||||
Day 15 | |||||||||
02.10 17:00 | Baikal | | Amur-2010 | 0:0 | |||||
Irkutsk | |||||||||
02.10 17:30 | Sibiryak | | FK Chita | 1:1 (0:1) | |||||
Bratsk | |||||||||
02.10 18:30 | Yakutiya | | Sakhalin | 0:3 (0:1) | |||||
Yakutsk |
29.10 14:00 | MFK Mykolaiv (Mykolaiv) | | Shakhtar (Donetsk) | 0:3 (0:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
29.10 18:00 | Nyva (Ternopol) | | Arsenal (Kyiv) | +:-* | |||||
Ternopil | |||||||||
30.10 14:00 | Shakhtar (Sverdlovsk) | | Dynamo (Kyiv) | 0:4 (0:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
30.10 17:00 | Desna (Chernihiv) | | Metalurh (Zaporizhzhya) | 1:1 aet (0:0), pen. 5:4 | |||||
Chernigiv | |||||||||
30.10 18:00 | Slavutych (Cherkasy) | | Avanhard (Kramatorsk) | 1:0 (0:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
30.10 18:30 | FK Ternopil (Ternopil) | | Vorskla (Poltava) | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 3:1 | |||||
Ternopil | |||||||||
30.10 19:45 | Chornomorets (Odesa) | | Dnipro (Dnipropetrovsk) | +:-* | |||||
Odesa | |||||||||
30.10 20:00 | Karpaty (Lviv) | | Metalist (Kharkiv) | 0:2 (0:2) | |||||
Lviv |
Day 14 | |||||||||
26.10 13:30 | Metalurh Zaporizhzhya | | Metalurh Donetsk | 0:0 | |||||
Zaporizhia | |||||||||
26.10 16:00 | Shakhtar | | Zorya | 4:0 (3:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
26.10 19:30 | Metalist | | Karpaty | 2:1 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
27.10 16:00 | FK Sevastopol | | Volyn | 2:1 (0:1) | |||||
Sevastopol | |||||||||
27.10 17:00 | Dynamo | | Illichovets | 1:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
27.10 19:00 | Chornomorets | | Hoverla | 2:1 (2:1) | |||||
Odesa | |||||||||
27.10 19:30 | Dnipro | | Vorskla | 2:2 (2:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Day 13 | |||||||||
18.10 17:00 | Volyn | | Hoverla | 0:1 (0:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
19.10 16:00 | Illichovets | | Shakhtar | 1:3 (1:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
19.10 17:00 | Karpaty | | Dnipro | 0:4 (0:2) | |||||
Lviv | |||||||||
19.10 18:30 | Vorskla | | Metalurh Zaporizhzhya | 2:1 (1:1) | |||||
Poltava | |||||||||
20.10 16:00 | Zorya | | FK Sevastopol | 3:0 (2:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
20.10 17:00 | Arsenal | | Dynamo | 0:2 (0:2) | |||||
Kiev | |||||||||
20.10 19:00 | Metalurh Donetsk | | Tavriya | 2:1 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
20.10 19:30 | Metalist | | Chornomorets | 0:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
Day 12 | |||||||||
04.10 19:30 | Tavriya | | Vorskla | 0:1 (0:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
05.10 13:30 | Hoverla | | Zorya | 0:0 | |||||
Uzhgorod | |||||||||
05.10 16:00 | Metalurh Zaporizhzhya | | Karpaty | 1:3 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
05.10 18:30 | Shakhtar | | Arsenal | 7:0 (3:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
06.10 16:00 | FK Sevastopol | | Illichovets | 0:1 (0:1) | |||||
Sevastopol | |||||||||
06.10 17:00 | Dynamo | | Metalurh Donetsk | 9:1 (2:1) | |||||
Kiev | |||||||||
06.10 19:00 | Chornomorets | | Volyn | 0:0 | |||||
Odesa |
Day 16 | |||||||||
25.10 15:00 | MFK Mykolaiv | | Zirka | 2:1 (1:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
25.10 19:00 | Nyva | | FK Poltava | 3:0 | |||||
Ternopil | |||||||||
26.10 14:00 | Avanhard Kramatorsk | | Bukovyna | 0:1 (0:1) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
26.10 14:00 | Tytan | | Stal | 2:0 (2:0) | |||||
Armyansk | |||||||||
26.10 15:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | PFK Oleksandriya | 1:1 (1:1) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
26.10 16:00 | UkrAhroKom | | Olympik | 0:1 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
27.10 13:30 | Dynamo-2 | | Desna | 0:1 (0:0) | |||||
Chapayevka | |||||||||
27.10 14:00 | Helios | | FK Sumy | 1:1 (0:1) | |||||
Kharkiv |
Day 15 | |||||||||
18.10 14:30 | Helios | | Olympik | 1:1 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
19.10 13:30 | Dynamo-2 | | Bukovyna | 1:2 (0:1) | |||||
Chapayevka | |||||||||
19.10 14:00 | Tytan | | FK Sumy | 1:0 (0:0) | |||||
Armyansk | |||||||||
19.10 15:00 | MFK Mykolaiv | | PFK Oleksandriya | 1:2 (1:2) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
19.10 15:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | Desna | 2:1 (0:1) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
19.10 15:00 | Avanhard Kramatorsk | | Stal | 0:2 (0:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
19.10 17:00 | UkrAhroKom | | FK Poltava | 2:1 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
20.10 13:30 | Zirka | | Nyva | 1:0 (0:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
Day 14 | |||||||||
11.10 16:00 | Bukovyna | | Naftovyk-Ukrnafta | 0:1 (0:1) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
12.10 15:00 | FK Poltava | | Helios | 0:1 (0:0) | |||||
Karlivka | |||||||||
12.10 15:00 | Olympik | | Tytan | 1:1 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
12.10 16:00 | PFK Oleksandriya | | Zirka | 0:0 | |||||
Oleksandriia | |||||||||
12.10 17:00 | Desna | | MFK Mykolaiv | 1:0 (0:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
12.10 18:00 | FK Sumy | | Avanhard Kramatorsk | 1:1 (0:1) | |||||
Sumy | |||||||||
13.10 17:00 | Nyva | | UkrAhroKom | 2:0 (1:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
Day 13 | |||||||||
04.10 17:00 | PFK Oleksandriya | | Nyva | 1:1 (1:1) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
05.10 13:00 | Dynamo-2 | | FK Sumy | 0:2 (0:0) | |||||
Chapayevka | |||||||||
05.10 15:00 | Zirka | | Desna | 0:0 | |||||
Kirovograd | |||||||||
05.10 15:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | Stal | 3:0 (1:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
05.10 15:00 | Avanhard Kramatorsk | | Olympik | 0:2 (0:1) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
05.10 15:00 | Tytan | | FK Poltava | 0:1 (0:1) | |||||
Armyansk | |||||||||
05.10 15:00 | Helios | | UkrAhroKom | 0:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
05.10 16:00 | MFK Mykolaiv | | Bukovyna | 1:2 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
Day 9 | |||||||||
23.10 13:30 | Dynamo-2 | | Helios | 3:0 (2:0) | |||||
Chapayevka |
Day 19 | |||||||||
25.10 15:30 | Hirnyk | | Enerhiya Nova Kakhovka | 3:2 (0:1) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
26.10 13:00 | Makiivvuhillya | | Shakhtar-3 | 2:0 (2:0) | |||||
Makiivka | |||||||||
26.10 14:00 | Stal | | FK Ternopil | 0:0 | |||||
Dniprodzerzhynsk | |||||||||
26.10 14:00 | Kremin | | Arsenal-Kyivshchyna | 3:1 (2:1) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
26.10 14:30 | Hirnyk-Sport | | Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Komsomolsk | |||||||||
26.10 15:00 | Enerhiya Mykolaiv | | Skala | 4:2 (1:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
26.10 15:00 | FC Karlivka | | Slavutych | 4:0 (1:0) | |||||
Karlivka | |||||||||
26.10 15:00 | Krystal | | Myr | 1:1 (0:0) | |||||
Kherson | |||||||||
26.10 15:00 | Shakhtar | | Real Pharma | 5:2 (3:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
Day 18 | |||||||||
19.10 14:00 | Arsenal-Kyivshchyna | | Hirnyk-Sport | 1:1 (1:1) | |||||
Bila Tserkva | |||||||||
19.10 15:00 | Real Pharma | | Krystal | 1:2 (1:1) | |||||
Ovidiopol | |||||||||
19.10 15:00 | Enerhiya Nova Kakhovka | | Enerhiya Mykolaiv | 2:4 (1:2) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
19.10 15:00 | Shakhtar-3 | | Kremin | 1:3 (0:2) | |||||
Donetsk | |||||||||
19.10 15:30 | Dynamo | | Shakhtar | 1:3 (0:1) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
19.10 15:30 | Myr | | FC Karlivka | 1:0 (0:0) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
19.10 16:00 | Slavutych | | Hirnyk | 1:1 (1:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
19.10 17:00 | Obolon-Brovar | | Stal | 4:2 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
19.10 17:00 | FK Ternopil | | Makiivvuhillya | 0:0 | |||||
Ternopil | |||||||||
Day 17 | |||||||||
14.10 12:00 | Makiivvuhillya | | Obolon-Brovar | 2:2 (0:0) | |||||
Makiivka | |||||||||
14.10 14:30 | Hirnyk-Sport | | Kremin | 0:2 (0:1) | |||||
Komsomolsk | |||||||||
14.10 15:00 | Enerhiya Mykolaiv | | Slavutych | 1:2 (0:1) | |||||
Pervomaysk Central stadium | |||||||||
14.10 15:00 | FC Karlivka | | Real Pharma | 0:1 (0:1) | |||||
Karlivka | |||||||||
14.10 15:00 | Shakhtar | | Arsenal-Kyivshchyna | 2:0 (0:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
14.10 15:30 | Stal | | Skala | 3:0 (2:0) | |||||
Dniprodzerzhynsk | |||||||||
14.10 15:30 | Hirnyk | | Myr | 3:1 (2:1) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
14.10 15:30 | Krystal | | Dynamo | 8:1 (4:0) | |||||
Kherson | |||||||||
14.10 18:00 | FK Ternopil | | Shakhtar-3 | 2:1 (2:1) | |||||
Ternopil | |||||||||
Day 16 | |||||||||
09.10 14:00 | Skala | | Makiivvuhillya | 3:0 (2:0) | |||||
Stryi | |||||||||
09.10 15:00 | Arsenal-Kyivshchyna | | Krystal | 0:1 (0:1) | |||||
Bila Tserkva | |||||||||
09.10 15:00 | Enerhiya Nova Kakhovka | | Stal | 1:6 (1:2) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
09.10 15:00 | Kremin | | Shakhtar | 0:0 | |||||
Kremenchuk | |||||||||
09.10 15:00 | Shakhtar-3 | | Hirnyk-Sport | 1:2 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
09.10 16:00 | Dynamo | | FC Karlivka | 1:3 (1:1) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
09.10 16:00 | Real Pharma | | Hirnyk | 3:1 (0:1) | |||||
Ovidiopol | |||||||||
09.10 16:00 | Myr | | Enerhiya Mykolaiv | 1:0 (1:0) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
09.10 19:00 | Obolon-Brovar | | FK Ternopil | 2:2 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 15 | |||||||||
04.10 15:00 | Obolon-Brovar | | Shakhtar-3 | 0:1 (0:0) | |||||
Bucha Obolon training base | |||||||||
04.10 15:00 | FC Karlivka | | Arsenal-Kyivshchyna | 1:2 (0:2) | |||||
Karlivka | |||||||||
04.10 15:00 | Shakhtar | | Hirnyk-Sport | 0:2 (0:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
04.10 15:30 | Hirnyk | | Dynamo | 3:0 | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
04.10 15:30 | Krystal | | Kremin | 0:1 (0:1) | |||||
Kherson | |||||||||
04.10 16:00 | Stal | | Slavutych | 1:0 (1:0) | |||||
Dniprodzerzhynsk | |||||||||
04.10 16:00 | Enerhiya Mykolaiv | | Real Pharma | 2:1 (1:0) | |||||
Pervomaysk Central stadium | |||||||||
04.10 18:00 | FK Ternopil | | Skala | 2:0 (0:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
04.10 18:30 | Makiivvuhillya | | Enerhiya Nova Kakhovka | 1:2 (0:0) | |||||
Makiivka |
Day 11 | |||||||||
25.10 15:00 | Qəbələ | | Sumqayıt | 2:0 (1:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
25.10 18:00 | Ravan | | Bakı | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
26.10 17:00 | AZAL | | İnter | 0:2 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
27.10 18:00 | Simurq | | Neftçi | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
27.10 19:00 | Xəzər | | Qarabağ | 0:3 (0:1) | |||||
Lənkəran | |||||||||
Day 10 | |||||||||
19.10 16:00 | Neftçi | | Ravan | 2:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
19.10 17:00 | Simurq | | Xəzər | 1:2 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
19.10 19:00 | İnter | | Qəbələ | 0:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
20.10 16:00 | Sumqayıt | | Qarabağ | 0:3 (0:1) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
20.10 16:00 | Bakı | | AZAL | 2:2 (2:1) | |||||
Bakı |
Day 10 | |||||||||
27.10 15:00 | Banants | | Shirak | 1:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
27.10 15:00 | Gandzasar | | Mika | 1:1 (0:0) | |||||
Kapan | |||||||||
27.10 18:00 | Ararat | | Ulisses | 2:0 (2:0) | |||||
Abovyan | |||||||||
27.10 18:00 | Alashkert | | Pyunik | 0:5 (0:3) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 9 | |||||||||
19.10 15:00 | Mika | | Ararat | 0:1 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
19.10 15:00 | Shirak | | Alashkert | 5:2 (0:1) | |||||
Gyumri | |||||||||
20.10 18:00 | Ulisses | | Banants | 1:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
20.10 18:00 | Pyunik | | Gandzasar | 2:2 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 8 | |||||||||
30.10 15:00 | Mika | | Pyunik | 3:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
30.10 15:00 | Gandzasar | | Shirak | 2:0 (1:0) | |||||
Kapan | |||||||||
30.10 18:00 | Ararat | | Banants | 0:0 | |||||
Abovyan | |||||||||
30.10 18:00 | Alashkert | | Ulisses | 1:2 (0:0) | |||||
Yerevan |
Day 28 | |||||||||
26.10 15:00 | FK Homel | | Dynamo Minsk | 1:4 (0:1) | |||||
Gomel | |||||||||
26.10 17:00 | Tarpeda-BelAZ | | Shakhtsyor | 1:0 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
27.10 15:00 | Neman | | BATE | 1:0 (0:0) | |||||
Hrodna |
Day 27 | |||||||||
20.10 15:00 | Dynamo Minsk | | Tarpeda-BelAZ | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
20.10 16:00 | Neman | | Shakhtsyor | 2:1 (1:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
20.10 17:00 | FK Homel | | BATE | 0:1 (0:1) | |||||
Gomel | |||||||||
Day 26 | |||||||||
05.10 15:00 | Tarpeda-BelAZ | | Neman | 0:0 | |||||
Zhodzina | |||||||||
05.10 17:00 | BATE | | Dynamo Minsk | 2:1 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
06.10 17:00 | Shakhtsyor | | FK Homel | 1:2 (0:2) | |||||
Salihorsk |
Day 31 | |||||||||
27.10 15:00 | Shakhtyor | | Qayrat | 1:2 (1:1) | |||||
Karagandy | |||||||||
27.10 15:00 | Ordabasy | | Irtysh | 3:1 (2:1) | |||||
Shymkent | |||||||||
27.10 15:00 | Astana | | Aqtöbe | 1:0 (1:0) | |||||
Astana | |||||||||
Day 30 | |||||||||
19.10 15:00 | Irtysh | | Astana | 0:1 (0:1) | |||||
Pavlodar | |||||||||
19.10 16:00 | Aqtöbe | | Shakhtyor | 4:0 (1:0) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
19.10 18:00 | Qayrat | | Ordabasy | 0:0 | |||||
Almaty | |||||||||
Day 29 | |||||||||
05.10 16:30 | Aqtöbe | | Irtysh | 3:1 (1:1) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
05.10 17:00 | Astana | | Qayrat | 1:2 (1:0) | |||||
Astana | |||||||||
06.10 17:00 | Shakhtyor | | Ordabasy | 3:0 (1:0) | |||||
Karagandy |
Day 31 | |||||||||
27.10 14:00 | Atyrau | | Taraz | 1:0 (1:0) | |||||
Atyrau | |||||||||
27.10 15:00 | Zhetysu | | Vostok | 0:0 | |||||
Taldykorgan | |||||||||
27.10 15:00 | Tobil | | Akzhayik | 2:0 (0:0) | |||||
Kostanay | |||||||||
Day 30 | |||||||||
19.10 15:00 | Taraz | | Tobil | 2:0 (1:0) | |||||
Taraz | |||||||||
19.10 15:00 | Vostok | | Atyrau | 1:2 (0:2) | |||||
Oskemen | |||||||||
19.10 16:00 | Akzhayik | | Zhetysu | 0:0 | |||||
Oral | |||||||||
Day 29 | |||||||||
05.10 16:00 | Zhetysu | | Atyrau | 0:0 | |||||
Taldykorgan | |||||||||
05.10 16:00 | Tobil | | Vostok | 2:1 (0:1) | |||||
Kostanay | |||||||||
05.10 16:00 | Akzhayik | | Taraz | 2:1 (2:0) | |||||
Oral |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
30.10 15:00 | Aqtöbe (Aqtöbe) | | Taraz (Taraz) | 0:1 (0:0) | 0:0 | 0:1 | |||
Aqtöbe | |||||||||
30.10 17:00 | Shakhtyor (Karagandy) | | Irtysh (Pavlodar) | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Karagandy |
Day 13 | |||||||||
25.10 15:00 | Speranţa | | Costuleni | 0:1 (0:0) | |||||
Orhei | |||||||||
25.10 17:00 | Academia UTM | | Tiraspol | 1:2 (0:1) | |||||
Tiraspol | |||||||||
26.10 15:00 | Milsami | | Dinamo-Auto | 1:0 (0:0) | |||||
Orhei | |||||||||
26.10 15:00 | Dacia | | Zimbru | 1:1 (0:1) | |||||
Speia | |||||||||
26.10 15:00 | Olimpia | | Rapid | 3:1 (1:0) | |||||
Bălţi | |||||||||
27.10 17:00 | Sheriff | | Veris | 3:0 (2:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
Day 12 | |||||||||
19.10 15:00 | Costuleni | | Rapid | 3:0 (0:0) | |||||
Orhei | |||||||||
19.10 15:00 | Veris | | Olimpia | 3:0 (2:0) | |||||
Ghidighici | |||||||||
19.10 15:00 | Dinamo-Auto | | Academia UTM | 6:0 (2:0) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
19.10 17:00 | Zimbru | | Sheriff | 1:1 (1:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
20.10 15:00 | Speranţa | | Milsami | 2:3 (1:2) | |||||
Ghidighici | |||||||||
20.10 17:00 | Tiraspol | | Dacia | 3:3 (1:2) | |||||
Tiraspol |
Day 11 | |||||||||
05.10 15:00 | Milsami | | Costuleni | 0:1 (0:0) | |||||
Orhei | |||||||||
05.10 15:00 | Dinamo-Auto | | Dacia | 1:2 (0:0) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
05.10 15:00 | Veris | | Rapid | 3:1 (1:1) | |||||
Vadul lui Vodă | |||||||||
06.10 15:00 | Speranţa | | Academia UTM | 1:3 (1:2) | |||||
Ghidighici | |||||||||
06.10 19:00 | Zimbru | | Olimpia | 4:1 (2:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
07.10 17:00 | Tiraspol | | Sheriff | 0:3 (0:2) | |||||
Tiraspol |
Day 24 | |||||||||
29.10 15:00 | Neftchi | | Paxtakor | 0:3 (0:2) | |||||
Fergana | |||||||||
29.10 15:00 | Novbahor | | Soʼgʼdiyona | 3:1 (1:0) | |||||
Namangan | |||||||||
29.10 15:15 | FK Olmaliq | | FK Guliston | 5:3 (1:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
29.10 15:30 | Dinamo | | Metallurg | 1:0 (1:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
29.10 15:30 | Shoʼrtan | | Lokomotiv | 0:4 (0:3) | |||||
Guzor Markaziy Stadium | |||||||||
29.10 16:00 | Buxoro | | Nasaf | 1:5 (0:2) | |||||
Toshkent | |||||||||
29.10 16:00 | Bunyodkor PFK | | Qizilqum | 4:0 (3:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 23 | |||||||||
23.10 15:15 | Soʼgʼdiyona | | Shoʼrtan | 3:1 (2:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
23.10 15:30 | FK Olmaliq | | Dinamo | 3:2 (2:2) | |||||
Olmaliq | |||||||||
23.10 15:30 | FK Guliston | | Bunyodkor PFK | 1:3 (0:1) | |||||
Guliston | |||||||||
23.10 16:00 | Paxtakor | | Metallurg | 5:2 (3:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
23.10 17:00 | Qizilqum | | Buxoro | 2:0 (1:0) | |||||
Zarafshon | |||||||||
23.10 17:00 | Nasaf | | Novbahor | 5:0 (2:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
24.10 15:30 | Lokomotiv | | Neftchi | 3:1 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 22 | |||||||||
18.10 15:30 | Metallurg | | Lokomotiv | 0:4 (0:2) | |||||
Bekobod | |||||||||
18.10 15:30 | Neftchi | | Soʼgʼdiyona | 0:2 (0:0) | |||||
Fergana | |||||||||
18.10 15:30 | Novbahor | | Qizilqum | 1:0 (0:0) | |||||
Namangan | |||||||||
18.10 16:00 | Dinamo | | Paxtakor | 1:2 (0:1) | |||||
Samarqand | |||||||||
18.10 16:00 | Shoʼrtan | | Nasaf | 1:4 (0:1) | |||||
Guzor Markaziy Stadium | |||||||||
18.10 16:15 | Buxoro | | FK Guliston | 3:1 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
18.10 17:00 | Bunyodkor PFK | | FK Olmaliq | 4:1 (2:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 21 | |||||||||
04.10 16:00 | Lokomotiv | | Paxtakor | 0:1 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
05.10 16:00 | FK Olmaliq | | Buxoro | 3:2 (2:1) | |||||
Olmaliq | |||||||||
05.10 16:00 | FK Guliston | | Novbahor | 2:1 (1:1) | |||||
Guliston | |||||||||
05.10 16:00 | Soʼgʼdiyona | | Metallurg | 2:1 (0:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
05.10 17:00 | Bunyodkor PFK | | Dinamo | 4:1 (2:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
05.10 17:30 | Nasaf | | Neftchi | 2:0 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
05.10 19:00 | Qizilqum | | Shoʼrtan | 2:1 (1:0) | |||||
Zarafshon |
Day 13 | |||||||||
26.10 16:30 | Wacker | | Wolfsberg | 1:2 (0:2) | |||||
Innsbruck | |||||||||
26.10 19:00 | Wiener Neustadt | | Ried | 3:3 (2:1) | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
26.10 19:00 | Sturm | | Admira Wacker | 0:2 (0:1) | |||||
Graz | |||||||||
27.10 16:30 | Austria | | Rapid | 0:1 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
27.10 19:00 | Grödig | | Red Bull | 0:3 (0:1) | |||||
Grödig | |||||||||
Day 12 | |||||||||
19.10 16:30 | Red Bull | | Wacker | 6:0 (4:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
19.10 19:00 | Admira Wacker | | Grödig | 0:4 (0:2) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
19.10 19:00 | Wolfsberg | | Wiener Neustadt | 1:1 (0:1) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
19.10 19:00 | Ried | | Austria | 1:1 (1:1) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
20.10 16:30 | Rapid | | Sturm | 2:2 (0:2) | |||||
Wien | |||||||||
Day 11 | |||||||||
05.10 16:30 | Wolfsberg | | Ried | 1:1 (0:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
05.10 19:00 | Grödig | | Sturm | 0:1 (0:0) | |||||
Grödig | |||||||||
05.10 19:00 | Wacker | | Admira Wacker | 3:3 (1:2) | |||||
Innsbruck | |||||||||
06.10 16:30 | Austria | | Red Bull | 1:2 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
06.10 19:00 | Wiener Neustadt | | Rapid | 0:0 | |||||
Wiener Neustadt |
Day 9 | |||||||||
26.10 12:45 | Crystal Palace | | Arsenal | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
26.10 15:00 | Aston Villa | | Everton | 0:2 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
26.10 15:00 | Liverpool | | West Bromwich Albion | 4:1 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
26.10 15:00 | Manchester United | | Stoke City | 3:2 (1:2) | |||||
Manchester | |||||||||
26.10 15:00 | Norwich City | | Cardiff City | 0:0 | |||||
Norwich | |||||||||
26.10 17:30 | Southampton | | Fulham | 2:0 (2:0) | |||||
Southampton | |||||||||
27.10 13:30 | Sunderland | | Newcastle United | 2:1 (1:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
27.10 16:00 | Chelsea | | Manchester City | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
27.10 16:00 | Swansea City | | West Ham United | 0:0 | |||||
Swansea | |||||||||
27.10 16:00 | Tottenham Hotspur | | Hull City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
Day 8 | |||||||||
19.10 12:45 | Newcastle United | | Liverpool | 2:2 (1:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
19.10 15:00 | Arsenal | | Norwich City | 4:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
19.10 15:00 | Chelsea | | Cardiff City | 4:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
19.10 15:00 | Everton | | Hull City | 2:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
19.10 15:00 | Manchester United | | Southampton | 1:1 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
19.10 15:00 | Stoke City | | West Bromwich Albion | 0:0 | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
19.10 15:00 | Swansea City | | Sunderland | 4:0 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
19.10 17:30 | West Ham United | | Manchester City | 1:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
20.10 16:00 | Aston Villa | | Tottenham Hotspur | 0:2 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
21.10 20:00 | Crystal Palace | | Fulham | 1:4 (1:2) | |||||
London | |||||||||
Day 7 | |||||||||
05.10 12:45 | Manchester City | | Everton | 3:1 (2:1) | |||||
Manchester | |||||||||
05.10 15:00 | Cardiff City | | Newcastle United | 1:2 (0:2) | |||||
Cardiff | |||||||||
05.10 15:00 | Fulham | | Stoke City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
05.10 15:00 | Hull City | | Aston Villa | 0:0 | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
05.10 15:00 | Liverpool | | Crystal Palace | 3:1 (3:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
05.10 17:30 | Sunderland | | Manchester United | 1:2 (1:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
06.10 13:30 | Norwich City | | Chelsea | 1:3 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
06.10 13:30 | Southampton | | Swansea City | 2:0 (1:0) | |||||
Southampton | |||||||||
06.10 16:00 | Tottenham Hotspur | | West Ham United | 0:3 (0:0) | |||||
London | |||||||||
06.10 16:00 | West Bromwich Albion | | Arsenal | 1:1 (1:0) | |||||
West Bromwich |
Day 13 | |||||||||
25.10 19:45 | Middlesbrough | | Doncaster Rovers | 4:0 (2:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
26.10 12:15 | Barnsley | | Sheffield Wednesday | 1:1 (1:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
26.10 12:30 | Huddersfield Town | | Leeds United | 3:2 (1:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
26.10 15:00 | Blackpool | | Blackburn Rovers | 2:2 (2:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
26.10 15:00 | Bolton Wanderers | | Ipswich Town | 1:1 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
26.10 15:00 | Derby County | | Birmingham City | 1:1 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
26.10 15:00 | Burnley | | Queens Park Rangers | 2:0 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
26.10 15:00 | Yeovil Town | | Nottingham Forest | 3:1 (3:1) | |||||
Yeovil | |||||||||
26.10 15:00 | Reading | | Millwall | 1:1 (1:0) | |||||
Reading | |||||||||
26.10 15:00 | Leicester City | | AFC Bournemouth | 2:1 (1:1) | |||||
Leicester | |||||||||
27.10 15:00 | Charlton Athletic | | Wigan Athletic | 0:0 | |||||
London | |||||||||
28.10 20:00 | Brighton & Hove Albion | | Watford | 1:1 (0:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
Day 12 | |||||||||
19.10 12:15 | Blackpool | | Wigan Athletic | 1:0 (1:0) | |||||
Blackpool | |||||||||
19.10 15:00 | Reading | | Doncaster Rovers | 4:1 (2:1) | |||||
Reading | |||||||||
19.10 15:00 | Nottingham Forest | | AFC Bournemouth | 1:1 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
19.10 15:00 | Bolton Wanderers | | Sheffield Wednesday | 1:1 (1:1) | |||||
Bolton | |||||||||
19.10 15:00 | Watford | | Derby County | 2:3 (1:2) | |||||
Watford | |||||||||
19.10 15:00 | Blackburn Rovers | | Charlton Athletic | 0:1 (0:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
19.10 15:00 | Barnsley | | Middlesbrough | 3:2 (3:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
19.10 15:00 | Leicester City | | Huddersfield Town | 2:1 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
19.10 15:00 | Yeovil Town | | Brighton & Hove Albion | 0:0 | |||||
Yeovil | |||||||||
19.10 15:00 | Ipswich Town | | Burnley | 0:1 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
19.10 15:00 | Millwall | | Queens Park Rangers | 2:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
20.10 13:15 | Leeds United | | Birmingham City | 4:0 (3:0) | |||||
Leeds | |||||||||
Day 11 | |||||||||
05.10 12:15 | Birmingham City | | Bolton Wanderers | 1:2 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
05.10 15:00 | Queens Park Rangers | | Barnsley | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
05.10 15:00 | Burnley | | Reading | 2:1 (1:0) | |||||
Burnley | |||||||||
05.10 15:00 | Huddersfield Town | | Watford | 1:2 (1:2) | |||||
Huddersfield | |||||||||
05.10 15:00 | Doncaster Rovers | | Leicester City | 1:0 (1:0) | |||||
Doncaster | |||||||||
05.10 15:00 | Derby County | | Leeds United | 3:1 (2:1) | |||||
Derby | |||||||||
05.10 15:00 | Charlton Athletic | | Blackpool | 0:0 | |||||
London | |||||||||
05.10 15:00 | AFC Bournemouth | | Millwall | 5:2 (1:2) | |||||
Bournemouth | |||||||||
05.10 15:00 | Middlesbrough | | Yeovil Town | 4:1 (2:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
05.10 15:00 | Sheffield Wednesday | | Ipswich Town | 1:1 (1:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
05.10 17:30 | Brighton & Hove Albion | | Nottingham Forest | 1:3 (1:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
06.10 15:00 | Wigan Athletic | | Blackburn Rovers | 2:1 (0:1) | |||||
Wigan | |||||||||
Day 10 | |||||||||
01.10 19:45 | Yeovil Town | | Leicester City | 1:2 (0:0) | |||||
Yeovil | |||||||||
01.10 19:45 | Charlton Athletic | | Nottingham Forest | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
01.10 19:45 | Leeds United | | AFC Bournemouth | 2:1 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
01.10 19:45 | Barnsley | | Reading | 1:1 (0:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
01.10 19:45 | Middlesbrough | | Huddersfield Town | 1:1 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
01.10 19:45 | Birmingham City | | Millwall | 4:0 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
01.10 19:45 | Brighton & Hove Albion | | Sheffield Wednesday | 1:1 (0:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
01.10 19:45 | Derby County | | Ipswich Town | 4:4 (1:4) | |||||
Derby | |||||||||
01.10 19:45 | Blackburn Rovers | | Watford | 1:0 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
01.10 19:45 | Doncaster Rovers | | Burnley | 0:2 (0:1) | |||||
Doncaster | |||||||||
01.10 20:00 | Blackpool | | Bolton Wanderers | 0:0 | |||||
Blackpool | |||||||||
30.10 19:45 | Wigan Athletic | | Queens Park Rangers | 0:0 | |||||
Wigan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leicester City | 46 | 31 | 9 | 6 | 83-43 | 102 | ||
2. | Burnley | 46 | 26 | 15 | 5 | 72-37 | 93 | ||
3. | Derby County | 46 | 25 | 10 | 11 | 84-52 | 85 | ||
4. | Queens Park Rangers | 46 | 23 | 11 | 12 | 60-44 | 80 | ||
5. | Wigan Athletic | 46 | 21 | 10 | 15 | 61-48 | 73 | ||
6. | Brighton & Hove Albion | 46 | 19 | 15 | 12 | 55-40 | 72 | ||
7. | Reading | 46 | 19 | 14 | 13 | 70-56 | 71 | ||
8. | Blackburn Rovers | 46 | 18 | 16 | 12 | 70-62 | 70 | ||
9. | Ipswich Town | 46 | 18 | 14 | 14 | 60-54 | 68 | ||
10. | AFC Bournemouth | 46 | 18 | 12 | 16 | 67-66 | 66 |
29.10 19:45 | Leicester City | | Fulham | 4:3 (2:1) | |||||
Leicester | |||||||||
29.10 19:45 | Birmingham City | | Stoke City | 4:4 aet (1:1, 3:3), pen. 2:4 | |||||
Birmingham | |||||||||
29.10 19:45 | Manchester United | | Norwich City | 4:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
29.10 19:45 | Burnley | | West Ham United | 0:2 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
29.10 19:45 | Arsenal | | Chelsea | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
30.10 19:45 | Tottenham Hotspur | | Hull City | 2:2 aet (1:0, 1:1), pen. 8:7 | |||||
London | |||||||||
30.10 19:45 | Newcastle United | | Manchester City | 0:2 aet (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne |
29.10 19:45 | Lincoln City | | Worcester City | 3:0 (2:0)* | |||||
Lincoln | |||||||||
29.10 19:45 | Barrow | | Brackley Town | 0:1 aet (0:0)* | |||||
Barrow-in-Furness | |||||||||
29.10 19:45 | Dartford | | Ebbsfleet United | 1:0 (0:0)* | |||||
Dartford | |||||||||
29.10 19:45 | Poole Town | | Staines Town | 0:1 (0:0)* | |||||
Poole | |||||||||
29.10 19:45 | Aldershot Town | | Shortwood United | 1:2 (1:0)* | |||||
Aldershot | |||||||||
29.10 20:00 | Sutton United | | Hemel Hempstead Town | 2:0 (1:0)* | |||||
Sutton | |||||||||
29.10 20:15 | Kidderminster Harriers | | Bradford Park Avenue | 2:1 aet (0:0)* | |||||
Kidderminster | |||||||||
26.10 15:00 | Macclesfield Town | | Vauxhall Motors | 7:0 (2:0) | |||||
Macclesfield | |||||||||
26.10 15:00 | Stamford | | Hednesford Town | 0:2 (0:0) | |||||
Stamford | |||||||||
26.10 15:00 | Grimsby Town | | Rushall Olympic | 3:0 (1:0) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
26.10 15:00 | Worcester City | | Lincoln City | 1:1 (0:0) | |||||
Kidderminster | |||||||||
26.10 15:00 | Wrexham | | Hyde | 2:0 (1:0) | |||||
Wrexham | |||||||||
26.10 15:00 | Workington | | Stourbridge | 1:3 (0:1) | |||||
Workington | |||||||||
26.10 15:00 | Southport | | Marske United | 6:2 (5:1) | |||||
Southport | |||||||||
26.10 15:00 | Colwyn Bay | | Corby Town | 1:3 (0:1) | |||||
Old Colwyn | |||||||||
26.10 15:00 | Tamworth | | Solihull Moors | 4:1 (3:0) | |||||
Tamworth | |||||||||
26.10 15:00 | Nuneaton Town | | Halifax Town | 0:2 (0:1) | |||||
Nuneaton | |||||||||
26.10 15:00 | North Ferriby United | | Alfreton Town | 1:3 (1:1) | |||||
North Ferriby | |||||||||
26.10 15:00 | Brackley Town | | Barrow | 0:0 | |||||
Brackley | |||||||||
26.10 15:00 | Chester | | Gateshead | 0:1 (0:0) | |||||
Chester | |||||||||
26.10 15:00 | Hemel Hempstead Town | | Sutton United | 3:3 (2:3) | |||||
Hemel Hempstead | |||||||||
26.10 15:00 | A.F.C. Hornchurch | | Hereford United | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
26.10 15:00 | Ebbsfleet United | | Dartford | 1:1 (0:1) | |||||
Northfleet | |||||||||
26.10 15:00 | Barnet | | Concord Rangers | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
26.10 15:00 | Chatham Town | | St Albans City | 0:2 (0:1) | |||||
Chatham | |||||||||
26.10 15:00 | Dover Athletic | | Oxford City | 3:0 (2:0) | |||||
River | |||||||||
26.10 15:00 | Boreham Wood | | Heybridge Swifts | 1:0 (0:0) | |||||
Borehamwood | |||||||||
26.10 15:00 | Bath City | | Salisbury City | 0:1 (0:1) | |||||
Bath | |||||||||
26.10 15:00 | Gloucester City | | Hampton & Richmond Borough | 3:1 (0:1) | |||||
Cheltenham | |||||||||
26.10 15:00 | Weymouth | | Braintree Town | 1:2 (0:2) | |||||
Weymouth | |||||||||
26.10 15:00 | Forest Green Rovers | | Bishop's Stortford | 0:1 (0:0) | |||||
Nailsworth | |||||||||
26.10 15:00 | Needham Market | | Cambridge United | 0:1 (0:0) | |||||
Needham Market | |||||||||
26.10 15:00 | Biggleswade Town | | Canvey Island | 1:0 (0:0) | |||||
Biggleswade | |||||||||
26.10 15:00 | Shortwood United | | Aldershot Town | 1:1 (0:1) | |||||
Nailsworth | |||||||||
26.10 15:00 | Woking | | Luton Town | 0:1 (0:1) | |||||
Woking | |||||||||
26.10 15:00 | Brislington | | Welling United | 0:1 (0:0) | |||||
Brislington | |||||||||
26.10 15:00 | Hartley Wintney | | Daventry Town | 1:6 (1:3) | |||||
Hartley Wintney | |||||||||
26.10 15:00 | Staines Town | | Poole Town | 0:0 | |||||
Staines | |||||||||
27.10 15:00 | Bradford Park Avenue | | Kidderminster Harriers | 1:1 (1:1) | |||||
Bradford |
14.10 19:45 | Clevedon Town | | Hartley Wintney | 3:4 (2:0)* | |||||
Clevedon | |||||||||
15.10 19:45 | Rugby Town | | Worcester City | 0:2 (0:0)* | |||||
Rugby | |||||||||
15.10 19:45 | West Auckland Town | | Hednesford Town | 2:2 aet (2:1, 2:2), pen. 2:4* | |||||
West Auckland | |||||||||
16.10 19:45 | Gloucester City | | Yate Town | 7:0 (4:0)* | |||||
Cheltenham | |||||||||
12.10 15:00 | Worcester City | | Rugby Town | 0:0 | |||||
Kidderminster | |||||||||
12.10 15:00 | Corby Town | | Trafford | 4:2 (2:2) | |||||
Corby | |||||||||
12.10 15:00 | Carlton Town | | Vauxhall Motors | 1:3 (0:1) | |||||
Carlton | |||||||||
12.10 15:00 | Marske United | | Halesowen Town | 3:2 (0:1) | |||||
Marske-by-the-Sea | |||||||||
12.10 15:00 | Stockport County | | Rushall Olympic | 0:1 (0:0) | |||||
Stockport | |||||||||
12.10 15:00 | Stourbridge | | Curzon Ashton | 3:0 (2:0) | |||||
Stourbridge | |||||||||
12.10 15:00 | Stamford | | Ashton United | 4:2 (2:1) | |||||
Stamford | |||||||||
12.10 15:00 | Solihull Moors | | Worksop Town | 4:0 (2:0) | |||||
Solihull | |||||||||
12.10 15:00 | Colwyn Bay | | Ossett Town | 2:1 (1:0) | |||||
Old Colwyn | |||||||||
12.10 15:00 | Hednesford Town | | West Auckland Town | 2:2 (0:0) | |||||
Hednesford | |||||||||
12.10 15:00 | Atherstone Town | | Barrow | 0:4 (0:4) | |||||
Atherstone | |||||||||
12.10 15:00 | Brackley Town | | Boston United | 2:0 (1:0) | |||||
Brackley | |||||||||
12.10 15:00 | North Ferriby United | | Runcorn Linnets | 2:0 (0:0) | |||||
North Ferriby | |||||||||
12.10 15:00 | Bradford Park Avenue | | Penrith | 2:1 (0:0) | |||||
Bradford | |||||||||
12.10 15:00 | Guisborough Town | | Workington | 1:4 (1:1) | |||||
Guisborough | |||||||||
12.10 15:00 | Maidstone United | | Boreham Wood | 0:2 (0:0) | |||||
Maidstone | |||||||||
12.10 15:00 | Biggleswade Town | | Leatherhead | 5:1 (1:0) | |||||
Biggleswade | |||||||||
12.10 15:00 | Dover Athletic | | Rushden & Diamonds | 3:1 (1:1) | |||||
River | |||||||||
12.10 15:00 | Chipstead | | Bishop's Stortford | 1:6 (1:1) | |||||
Chipstead | |||||||||
12.10 15:00 | Horsham | | Chatham Town | 0:1 (0:0) | |||||
Horsham | |||||||||
12.10 15:00 | Concord Rangers | | Histon | 2:1 (0:1) | |||||
Canvey Island | |||||||||
12.10 15:00 | Hampton & Richmond Borough | | Arlesey Town | 5:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
12.10 15:00 | Needham Market | | AFC Sudbury | 2:1 (0:0) | |||||
Needham Market | |||||||||
12.10 15:00 | Staines Town | | Sittingbourne | 4:1 (2:1) | |||||
Staines | |||||||||
12.10 15:00 | Lewes | | Sutton United | 0:1 (0:1) | |||||
Lewes | |||||||||
12.10 15:00 | St Albans City | | Tonbridge Angels | 2:1 (1:1) | |||||
St Albans | |||||||||
12.10 15:00 | Hemel Hempstead Town | | Dulwich Hamlet | 3:1 (1:1) | |||||
Hemel Hempstead | |||||||||
12.10 15:00 | A.F.C. Hornchurch | | Wealdstone | 6:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
12.10 15:00 | Canvey Island | | North Greenford United | 2:1 (1:0) | |||||
Canvey Island | |||||||||
12.10 15:00 | Ebbsfleet United | | Eastbourne Borough | 2:0 (2:0) | |||||
Northfleet | |||||||||
12.10 15:00 | Bromley | | Heybridge Swifts | 1:2 (1:2) | |||||
Bromley | |||||||||
12.10 15:00 | Cirencester Town | | Weymouth | 1:2 (0:1) | |||||
Cirencester | |||||||||
12.10 15:00 | Weston-super-Mare | | Brislington | 2:3 (0:2) | |||||
Weston-super-Mare | |||||||||
12.10 15:00 | Eastleigh | | Oxford City | 2:3 (1:2) | |||||
Eastleigh | |||||||||
12.10 15:00 | Hartley Wintney | | Clevedon Town | 1:1 (0:0) | |||||
Hartley Wintney | |||||||||
12.10 15:00 | Bridgwater Town | | Bath City | 0:3 (0:3) | |||||
Bridgwater | |||||||||
12.10 15:00 | Poole Town | | Hungerford Town | 2:0 (1:0) | |||||
Poole | |||||||||
12.10 15:00 | Didcot Town | | Shortwood United | 0:1 (0:0) | |||||
Didcot | |||||||||
12.10 15:00 | Yate Town | | Gloucester City | 2:2 (1:0) | |||||
Yate | |||||||||
16.10 19:45 | Grays Athletic | | Daventry Town | 0:4 (0:1)* | |||||
Aveley |
01.10 19:45 | Leamington | | Solihull Moors | 1:2 (0:2)* | |||||
Royal Leamington Spa | |||||||||
01.10 19:45 | Farnborough | | Eastbourne Borough | 0:2 (0:0)* | |||||
Farnborough | |||||||||
01.10 19:45 | Gresley | | Brackley Town | 0:1 (0:0)* | |||||
Church Gresley | |||||||||
01.10 19:45 | Bridgwater Town | | Bristol Manor Farm | 2:1* | |||||
Bridgwater | |||||||||
01.10 19:45 | Bognor Regis Town | | Weymouth | 1:4* | |||||
Bognor Regis | |||||||||
01.10 19:45 | St Neots Town | | Canvey Island | 1:2* | |||||
St Neots | |||||||||
01.10 19:45 | Lancaster City | | Curzon Ashton | 1:2* | |||||
Lancaster | |||||||||
01.10 19:45 | Warrington Town | | Ossett Town | 1:3 aet* | |||||
Warrington | |||||||||
01.10 19:45 | North Greenford United | | Clacton | 3:1* | |||||
London | |||||||||
01.10 19:45 | Witham Town | | Hemel Hempstead Town | 3:4 (2:1)* | |||||
Witham | |||||||||
01.10 19:45 | Tonbridge Angels | | Hayes & Yeading United | 2:1 (2:0)* | |||||
Tonbridge | |||||||||
01.10 19:45 | Havant & Waterlooville | | Gloucester City | 2:3 (1:1)* | |||||
Havant | |||||||||
02.10 19:45 | Corby Town | | Mickleover Sports | 5:2 (1:1)* | |||||
Corby | |||||||||
02.10 19:45 | Guisborough Town | | Jarrow Roofing Boldon CA FC | 3:1* | |||||
Guisborough | |||||||||
02.10 19:45 | Penrith | | Scarborough Athletic | 2:2 aet (1:2, 2:2), pen. 4:3* | |||||
Penrith |
Day 13 | |||||||||
30.10 20:30 | Genk | | Kortrijk | 1:0 (0:0) | |||||
Genk | |||||||||
30.10 20:30 | Oostende | | Anderlecht | 0:3 (0:1) | |||||
Oostende | |||||||||
30.10 20:30 | Charleroi | | Mechelen | 2:2 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
30.10 20:30 | Zulte Waregem | | Gent | 3:2 (1:1) | |||||
Waregem | |||||||||
30.10 20:30 | Oud-Heverlee | | Mons | 2:2 (2:2) | |||||
Leuven | |||||||||
30.10 20:30 | Lokeren | | Lierse | 1:0 (1:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
31.10 20:30 | Standard | | Waasland-Beveren | 2:2 (1:1) | |||||
Liège | |||||||||
31.10 20:30 | Cercle | | Brugge | 2:0 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
Day 12 | |||||||||
25.10 20:30 | Gent | | Cercle | 1:1 (0:1) | |||||
Gent | |||||||||
26.10 20:00 | Mechelen | | Oud-Heverlee | 4:2 (1:1) | |||||
Mechelen | |||||||||
26.10 20:00 | Lierse | | Oostende | 0:2 (0:0) | |||||
Lier | |||||||||
26.10 20:00 | Mons | | Kortrijk | 0:1 (0:1) | |||||
Mons | |||||||||
26.10 20:00 | Waasland-Beveren | | Lokeren | 0:2 (0:2) | |||||
Beveren | |||||||||
27.10 14:30 | Brugge | | Genk | 0:2 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
27.10 18:00 | Anderlecht | | Standard | 1:1 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
27.10 20:30 | Zulte Waregem | | Charleroi | 1:1 (1:0) | |||||
Waregem | |||||||||
Day 11 | |||||||||
18.10 20:30 | Mons | | Anderlecht | 0:2 (0:2) | |||||
Mons | |||||||||
19.10 20:00 | Genk | | Lierse | 4:0 (3:0) | |||||
Genk | |||||||||
19.10 20:00 | Oostende | | Mechelen | 0:3 (0:3) | |||||
Oostende | |||||||||
19.10 20:00 | Oud-Heverlee | | Waasland-Beveren | 4:2 (1:1) | |||||
Leuven | |||||||||
19.10 20:00 | Lokeren | | Gent | 2:2 (2:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
19.10 20:00 | Cercle | | Zulte Waregem | 1:1 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
20.10 14:30 | Standard | | Charleroi | 2:2 (0:1) | |||||
Liège | |||||||||
20.10 18:00 | Kortrijk | | Brugge | 4:1 (1:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
Day 10 | |||||||||
05.10 20:00 | Brugge | | Oud-Heverlee | 1:0 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
05.10 20:00 | Charleroi | | Lokeren | 2:1 (1:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
05.10 20:00 | Mechelen | | Cercle | 1:2 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
05.10 20:00 | Lierse | | Mons | 2:1 (1:0) | |||||
Lier | |||||||||
05.10 20:00 | Waasland-Beveren | | Oostende | 2:0 (1:0) | |||||
Beveren | |||||||||
06.10 14:30 | Anderlecht | | Kortrijk | 0:1 (0:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
06.10 18:00 | Zulte Waregem | | Standard | 1:0 (0:0) | |||||
Waregem | |||||||||
06.10 20:30 | Gent | | Genk | 1:2 (1:0) | |||||
Gent |
Day 15 | |||||||||
30.10 14:00 | Pirin | | Botev | 1:1 (1:1) | |||||
Gotse Delchev | |||||||||
30.10 15:00 | Slavia | | Cherno More | 2:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
30.10 15:00 | Lyubimets 2007 | | Neftohimik | 1:1 (0:1) | |||||
Lyubimets | |||||||||
30.10 16:00 | Liteks | | Lokomotiv Sofia | 4:0 (1:0) | |||||
Lovech | |||||||||
30.10 18:00 | Chernomorets | | Ludogorets | 0:2 (0:1) | |||||
Burgas | |||||||||
31.10 16:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Levski | 2:3 (1:2)* | |||||
Plovdiv | |||||||||
31.10 18:00 | CSKA | | Beroe | 1:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 14 | |||||||||
25.10 18:00 | Beroe | | Slavia | 2:1 (1:1) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
26.10 15:15 | Levski | | Botev | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
26.10 18:00 | Lokomotiv Plovdiv | | CSKA | 1:0 (1:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
27.10 14:00 | Cherno More | | Chernomorets | 2:0 (1:0) | |||||
Varna | |||||||||
27.10 14:30 | Neftohimik | | Liteks | 0:2 (0:1) | |||||
Sliven | |||||||||
27.10 15:00 | Lokomotiv Sofia | | Pirin | 2:0 (1:0) | |||||
Sliven | |||||||||
27.10 18:00 | Ludogorets | | Lyubimets 2007 | 5:1 (0:0) | |||||
Razgrad |
Day 13 | |||||||||
19.10 14:00 | Neftohimik | | Pirin | 0:0 | |||||
Sliven | |||||||||
19.10 16:00 | CSKA | | Levski | 3:0 (3:0) | |||||
Sofia | |||||||||
19.10 18:00 | Beroe | | Chernomorets | 1:1 (0:1) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
20.10 16:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Slavia | 3:1 (2:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
20.10 16:00 | Cherno More | | Lyubimets 2007 | 2:0 (1:0) | |||||
Varna | |||||||||
20.10 16:00 | Lokomotiv Sofia | | Botev | 3:2 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
20.10 18:00 | Ludogorets | | Liteks | 2:4 (0:3) | |||||
Razgrad | |||||||||
Day 12 | |||||||||
04.10 15:00 | Levski | | Lokomotiv Sofia | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
05.10 15:15 | Slavia | | CSKA | 0:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
05.10 16:00 | Botev | | Neftohimik | 4:0 (1:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
05.10 16:00 | Lyubimets 2007 | | Beroe | 1:2 (0:2) | |||||
Lyubimets | |||||||||
05.10 18:00 | Liteks | | Cherno More | 2:1 (0:1) | |||||
Lovech | |||||||||
06.10 16:00 | Pirin | | Ludogorets | 0:3 (0:2) | |||||
Gotse Delchev | |||||||||
06.10 18:00 | Chernomorets | | Lokomotiv Plovdiv | 0:1 (0:1) | |||||
Burgas |
Day 12 | |||||||||
25.10 19:00 | MTK | | Újpest | 0:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
26.10 14:00 | Debrecen | | Lombard | 2:2 (1:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
26.10 16:00 | Pécs | | Rákóczi | 3:1 (0:0) | |||||
Pécs | |||||||||
26.10 16:00 | Ferencváros | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
26.10 18:00 | Kecskemét | | Paks | 3:1 (2:1) | |||||
Kecskemét | |||||||||
26.10 20:00 | Haladás | | Diósgyőr | 2:2 (1:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
27.10 16:30 | Videoton | | Honvéd | 1:2 (1:1) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
27.10 18:30 | ETO | | Puskás | 2:2 (2:1) | |||||
Győr | |||||||||
Day 11 | |||||||||
18.10 19:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | Haladás | 0:2 (0:1) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
19.10 14:00 | Videoton | | Puskás | 3:0 (0:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
19.10 16:00 | Lombard | | MTK | 0:2 (0:0) | |||||
Pápa | |||||||||
19.10 16:00 | Kecskemét | | Debrecen | 0:3 (0:2) | |||||
Kecskemét | |||||||||
19.10 18:00 | Paks | | Diósgyőr | 0:2 (0:1) | |||||
Paks | |||||||||
19.10 20:00 | Honvéd | | Pécs | 3:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
20.10 16:30 | Újpest | | ETO | 1:2 (1:2) | |||||
Budapest | |||||||||
20.10 18:30 | Rákóczi | | Ferencváros | 1:1 (0:0) | |||||
Kaposvár | |||||||||
Day 10 | |||||||||
04.10 19:00 | Debrecen | | Paks | 2:2 (1:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
05.10 14:00 | ETO | | Lombard | 4:1 (1:0) | |||||
Győr | |||||||||
05.10 16:00 | Pécs | | Puskás | 1:2 (0:2) | |||||
Pécs | |||||||||
05.10 16:00 | Diósgyőr | | Mezőkövesd-Zsóry | 5:0 (1:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
05.10 18:00 | MTK | | Kecskemét | 2:2 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
05.10 20:00 | Haladás | | Rákóczi | 4:1 (1:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
06.10 16:30 | Ferencváros | | Honvéd | 1:2 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
06.10 18:30 | Videoton | | Újpest | 3:0 (0:0) | |||||
Székesfehérvár |
Day 10 | |||||||||
25.10 20:30 | Stuttgart | | Nürnberg | 1:1 (1:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
26.10 15:30 | Bayern | | Hertha | 3:2 (1:1) | |||||
München | |||||||||
26.10 15:30 | Schalke 04 | | Borussia Dortmund | 1:3 (0:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
26.10 15:30 | Bayer 04 | | Augsburg | 2:1 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
26.10 15:30 | Hannover | | Hoffenheim | 1:4 (0:2) | |||||
Hannover | |||||||||
26.10 15:30 | Mainz 05 | | Eintracht Braunschweig | 2:0 (1:0) | |||||
Mainz | |||||||||
26.10 18:30 | Wolfsburg | | Werder | 3:0 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
27.10 15:30 | Freiburg | | Hamburger SV | 0:3 (0:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
27.10 17:30 | Borussia Mönchengladbach | | Eintracht Frankfurt | 4:1 (2:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
Day 9 | |||||||||
18.10 20:30 | Hoffenheim | | Bayer 04 | 1:2 (0:1) | |||||
Sinsheim | |||||||||
19.10 15:30 | Borussia Dortmund | | Hannover | 1:0 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
19.10 15:30 | Bayern | | Mainz 05 | 4:1 (0:1) | |||||
München | |||||||||
19.10 15:30 | Werder | | Freiburg | 0:0 | |||||
Bremen | |||||||||
19.10 15:30 | Eintracht Braunschweig | | Schalke 04 | 2:3 (1:1) | |||||
Braunschweig | |||||||||
19.10 15:30 | Eintracht Frankfurt | | Nürnberg | 1:1 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
19.10 18:30 | Hertha | | Borussia Mönchengladbach | 1:0 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
20.10 15:30 | Hamburger SV | | Stuttgart | 3:3 (1:2) | |||||
Hamburg | |||||||||
20.10 17:30 | Augsburg | | Wolfsburg | 1:2 (1:2) | |||||
Augsburg | |||||||||
Day 8 | |||||||||
04.10 20:30 | Hannover | | Hertha | 1:1 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
05.10 15:30 | Schalke 04 | | Augsburg | 4:1 (2:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
05.10 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Borussia Dortmund | 2:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
05.10 15:30 | Stuttgart | | Werder | 1:1 (1:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
05.10 15:30 | Wolfsburg | | Eintracht Braunschweig | 0:2 (0:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
05.10 15:30 | Mainz 05 | | Hoffenheim | 2:2 (0:2) | |||||
Mainz | |||||||||
05.10 18:30 | Bayer 04 | | Bayern | 1:1 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
06.10 15:30 | Nürnberg | | Hamburger SV | 0:5 (0:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
06.10 17:30 | Freiburg | | Eintracht Frankfurt | 1:1 (0:0) | |||||
Freiburg im Breisgau |
Day 11 | |||||||||
25.10 20:00 | NEC | | Heerenveen | 2:1 (1:0) | |||||
Nijmegen | |||||||||
26.10 18:45 | Den Haag | | Twente | 3:2 (0:0) | |||||
Den Haag | |||||||||
26.10 19:45 | Cambuur | | Utrecht | 3:1 (0:1) | |||||
Leeuwarden | |||||||||
26.10 19:45 | NAC | | Go Ahead Eagles | 5:0 (4:0) | |||||
Breda | |||||||||
26.10 20:45 | Ajax | | Waalwijk | 0:0 | |||||
Amsterdam | |||||||||
27.10 12:30 | Roda | | PSV | 2:1 (0:1) | |||||
Kerkrade | |||||||||
27.10 14:30 | Feyenoord | | Heracles | 1:2 (1:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
27.10 14:30 | Zwolle | | AZ | 0:2 (0:1) | |||||
Zwolle | |||||||||
27.10 16:30 | Vitesse | | Groningen | 2:2 (1:0) | |||||
Arnhem | |||||||||
Day 10 | |||||||||
19.10 18:45 | Go Ahead Eagles | | Feyenoord | 2:2 (0:1) | |||||
Deventer | |||||||||
19.10 18:45 | Waalwijk | | Roda | 1:2 (0:0) | |||||
Waalwijk | |||||||||
19.10 19:45 | Utrecht | | NAC | 4:2 (1:1) | |||||
Utrecht | |||||||||
19.10 20:45 | Twente | | Ajax | 1:1 (1:0) | |||||
Enschede | |||||||||
19.10 20:45 | Heerenveen | | Vitesse | 2:3 (1:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
20.10 12:30 | Heracles | | NEC | 1:1 (0:1) | |||||
Almelo | |||||||||
20.10 14:30 | Groningen | | PSV | 1:0 (0:0) | |||||
Groningen | |||||||||
20.10 14:30 | Zwolle | | Den Haag | 6:1 (3:0) | |||||
Zwolle | |||||||||
20.10 16:30 | AZ | | Cambuur | 3:1 (2:1) | |||||
Alkmaar | |||||||||
Day 9 | |||||||||
04.10 20:00 | Cambuur | | Twente | 0:1 (0:0) | |||||
Leeuwarden | |||||||||
05.10 19:45 | Roda | | Zwolle | 0:0 | |||||
Kerkrade | |||||||||
05.10 19:45 | Go Ahead Eagles | | NEC | 4:3 (3:0) | |||||
Deventer | |||||||||
05.10 20:45 | NAC | | Heracles | 2:1 (0:0) | |||||
Breda | |||||||||
06.10 12:30 | Ajax | | Utrecht | 3:0 (1:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
06.10 14:30 | Vitesse | | Feyenoord | 1:2 (0:2) | |||||
Arnhem | |||||||||
06.10 14:30 | Groningen | | AZ | 2:1 (0:0) | |||||
Groningen | |||||||||
06.10 16:30 | PSV | | Waalwijk | 2:1 (1:1) | |||||
Eindhoven | |||||||||
Day 6 | |||||||||
02.10 15:30 | Den Haag | | Vitesse | 2:1 (1:0) | |||||
Den Haag |
Day 10 | |||||||||
26.10 15:00 | Chikhura | | Guria | 5:1 (2:0) | |||||
Sachkhere | |||||||||
26.10 15:00 | Baia | | Spartaki-Tskhinvali | 1:1 (0:1) | |||||
Anaklia | |||||||||
26.10 15:00 | WIT Georgia | | Dila | 0:2 (0:1) | |||||
Mtskheta | |||||||||
26.10 15:00 | Merani | | Zestaponi | 0:2 (0:0) | |||||
Martvili | |||||||||
26.10 15:00 | Sioni | | Metalurgi | 0:1 (0:0) | |||||
Bolnisi | |||||||||
26.10 17:00 | Dinamo | | Torpedo | 2:1 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 9 | |||||||||
20.10 15:00 | Metalurgi | | Merani | 6:1 (4:1) | |||||
Rustavi | |||||||||
20.10 15:00 | Dila | | Baia | 1:1 (1:0) | |||||
Gori | |||||||||
20.10 15:00 | Spartaki-Tskhinvali | | Guria | 0:1 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
20.10 16:00 | Torpedo | | Sioni | 1:1 (1:1) | |||||
Kutaisi | |||||||||
20.10 16:00 | Zestaponi | | WIT Georgia | 1:1 (1:1) | |||||
Zestaponi | |||||||||
20.10 18:00 | Dinamo | | Chikhura | 6:1 (2:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 8 | |||||||||
06.10 15:00 | Chikhura | | Spartaki-Tskhinvali | 2:1 (1:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
06.10 15:00 | Guria | | Dila | 2:0 (0:0) | |||||
Kobuleti | |||||||||
06.10 15:00 | Baia | | Zestaponi | 0:3 (0:1) | |||||
Anaklia | |||||||||
06.10 15:00 | WIT Georgia | | Metalurgi | 5:2 (3:1) | |||||
Mtskheta | |||||||||
06.10 15:00 | Merani | | Torpedo | 0:3 (0:2) | |||||
Samtredia | |||||||||
06.10 15:00 | Sioni | | Dinamo | 1:4 (1:2) | |||||
Tbilisi |
Day 11 | |||||||||
29.10 20:00 | Español | | Málaga | 0:0 | |||||
Barcelona | |||||||||
29.10 22:00 | Celta de Vigo | | Barcelona | 0:3 (0:1) | |||||
Vigo | |||||||||
30.10 20:00 | Real Valladolid | | Real Sociedad | 2:2 (0:1) | |||||
Valladolid | |||||||||
30.10 20:00 | Valencia | | Almería | 1:2 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
30.10 22:00 | Real Madrid | | Sevilla | 7:3 (3:2) | |||||
Madrid | |||||||||
30.10 22:00 | Atlético Osasuna | | Rayo Vallecano | 3:1 (2:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
31.10 20:00 | Villarreal | | Getafe | 0:2 (0:1) | |||||
Villarreal | |||||||||
31.10 20:00 | Granada | | Atlético Madrid | 1:2 (0:1) | |||||
Granada | |||||||||
31.10 22:00 | Athletic | | Elche | 2:2 (0:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
31.10 22:00 | Real Betis | | Levante | 0:0 | |||||
Sevilla | |||||||||
Day 10 | |||||||||
25.10 21:00 | Rayo Vallecano | | Real Valladolid | 0:3 (0:2) | |||||
Madrid | |||||||||
26.10 16:00 | Málaga | | Celta de Vigo | 0:5 (0:2) | |||||
Málaga | |||||||||
26.10 18:00 | Barcelona | | Real Madrid | 2:1 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
26.10 20:00 | Elche | | Granada | 0:1 (0:1) | |||||
Elche | |||||||||
26.10 22:00 | Levante | | Español | 3:0 (2:0) | |||||
Valencia | |||||||||
27.10 12:00 | Sevilla | | Atlético Osasuna | 2:1 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
27.10 17:00 | Villarreal | | Valencia | 4:1 (2:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
27.10 19:00 | Real Sociedad | | Almería | 3:0 (1:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
27.10 21:00 | Atlético Madrid | | Real Betis | 5:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
28.10 22:00 | Getafe | | Athletic | 0:1 (0:1) | |||||
Getafe | |||||||||
Day 9 | |||||||||
19.10 16:00 | Real Madrid | | Málaga | 2:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
19.10 18:00 | Valencia | | Real Sociedad | 1:2 (0:1) | |||||
Valencia | |||||||||
19.10 20:00 | Atlético Osasuna | | Barcelona | 0:0 | |||||
Pamplona | |||||||||
19.10 22:00 | Español | | Atlético Madrid | 1:0 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
20.10 12:00 | Granada | | Getafe | 0:2 (0:0) | |||||
Granada | |||||||||
20.10 17:00 | Almería | | Rayo Vallecano | 0:1 (0:0) | |||||
Almería | |||||||||
20.10 19:00 | Real Betis | | Elche | 1:2 (1:2) | |||||
Sevilla | |||||||||
20.10 21:00 | Real Valladolid | | Sevilla | 2:2 (0:2) | |||||
Valladolid | |||||||||
21.10 20:00 | Celta de Vigo | | Levante | 0:1 (0:0) | |||||
Vigo | |||||||||
21.10 22:00 | Athletic | | Villarreal | 2:0 (2:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
Day 8 | |||||||||
04.10 20:00 | Villarreal | | Granada | 3:0 (1:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
04.10 22:00 | Málaga | | Atlético Osasuna | 0:1 (0:1) | |||||
Málaga | |||||||||
05.10 16:00 | Elche | | Español | 2:1 (1:0) | |||||
Elche | |||||||||
05.10 18:00 | Rayo Vallecano | | Real Sociedad | 1:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
05.10 20:00 | Levante | | Real Madrid | 2:3 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
05.10 22:00 | Barcelona | | Real Valladolid | 4:1 (1:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
06.10 12:00 | Atlético Madrid | | Celta de Vigo | 2:1 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
06.10 17:00 | Sevilla | | Almería | 2:1 (1:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
06.10 19:00 | Getafe | | Real Betis | 3:1 (3:0) | |||||
Getafe | |||||||||
06.10 21:00 | Athletic | | Valencia | 1:1 (0:1) | |||||
Bilbao |
Day 10 | |||||||||
29.10 20:45 | Atalanta | | Inter | 1:1 (1:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
30.10 20:45 | Cagliari | | Bologna | 0:3 (0:1) | |||||
Cagliari | |||||||||
30.10 20:45 | Fiorentina | | Napoli | 1:2 (1:2) | |||||
Firenze | |||||||||
30.10 20:45 | Genoa | | Parma | 1:0 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
30.10 20:45 | Hellas Verona | | Sampdoria | 2:0 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
30.10 20:45 | Juventus | | Catania | 4:0 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
30.10 20:45 | Livorno | | Torino | 3:3 (2:2) | |||||
Livorno | |||||||||
30.10 20:45 | Milan | | Lazio | 1:1 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
30.10 20:45 | Sassuolo | | Udinese | 1:2 (1:1) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
31.10 20:45 | Roma | | Chievo | 1:0 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
Day 9 | |||||||||
26.10 18:00 | Sampdoria | | Atalanta | 1:0 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
26.10 20:45 | Inter | | Hellas Verona | 4:2 (3:1) | |||||
Milano | |||||||||
27.10 12:30 | Napoli | | Torino | 2:0 (2:0) | |||||
Napoli | |||||||||
27.10 15:00 | Bologna | | Livorno | 1:0 (1:0) | |||||
Bologna | |||||||||
27.10 15:00 | Catania | | Sassuolo | 0:0 | |||||
Catania | |||||||||
27.10 15:00 | Chievo | | Fiorentina | 1:2 (1:1) | |||||
Verona | |||||||||
27.10 15:00 | Juventus | | Genoa | 2:0 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
27.10 15:00 | Parma | | Milan | 3:2 (2:0) | |||||
Parma | |||||||||
27.10 15:00 | Udinese | | Roma | 0:1 (0:0) | |||||
Udine | |||||||||
27.10 20:45 | Lazio | | Cagliari | 2:0 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
Day 8 | |||||||||
18.10 20:45 | Roma | | Napoli | 2:0 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
19.10 18:00 | Cagliari | | Catania | 2:1 (1:1) | |||||
Cagliari | |||||||||
19.10 20:45 | Milan | | Udinese | 1:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
20.10 12:30 | Atalanta | | Lazio | 2:1 (1:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
20.10 15:00 | Fiorentina | | Juventus | 4:2 (0:2) | |||||
Firenze | |||||||||
20.10 15:00 | Genoa | | Chievo | 2:1 (1:0) | |||||
Genova | |||||||||
20.10 15:00 | Hellas Verona | | Parma | 3:2 (1:2) | |||||
Verona | |||||||||
20.10 15:00 | Livorno | | Sampdoria | 1:2 (0:1) | |||||
Livorno | |||||||||
20.10 15:00 | Sassuolo | | Bologna | 2:1 (2:1) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
20.10 20:45 | Torino | | Inter | 3:3 (1:1) | |||||
Torino | |||||||||
Day 7 | |||||||||
05.10 18:00 | Chievo | | Atalanta | 0:1 (0:1) | |||||
Verona | |||||||||
05.10 20:45 | Inter | | Roma | 0:3 (0:3) | |||||
Milano | |||||||||
06.10 12:30 | Parma | | Sassuolo | 3:1 (1:1) | |||||
Parma | |||||||||
06.10 15:00 | Bologna | | Hellas Verona | 1:4 (0:2) | |||||
Bologna | |||||||||
06.10 15:00 | Catania | | Genoa | 1:1 (0:0) | |||||
Catania | |||||||||
06.10 15:00 | Napoli | | Livorno | 4:0 (2:0) | |||||
Napoli | |||||||||
06.10 15:00 | Sampdoria | | Torino | 2:2 (1:0) | |||||
Genova | |||||||||
06.10 15:00 | Udinese | | Cagliari | 2:0 (1:0) | |||||
Udine | |||||||||
06.10 20:45 | Juventus | | Milan | 3:2 (1:1) | |||||
Torino | |||||||||
06.10 20:45 | Lazio | | Fiorentina | 0:0 | |||||
Roma |
Day 25 | |||||||||
25.10 19:00 | Skonto | | Metalurgs | 2:1 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
26.10 14:00 | Spartaks | | Jelgava | 1:3 (0:1) | |||||
Jūrmala | |||||||||
27.10 14:00 | Jūrmala | | Daugava Daugavpils | 0:3 (0:2) | |||||
Jūrmala | |||||||||
27.10 14:00 | Ilūkstes NSS | | Ventspils | 0:5 (0:1) | |||||
Ilūkste | |||||||||
28.10 19:00 | METTA/LU | | Daugava Rīga | 0:2 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 24 | |||||||||
18.10 19:00 | Metalurgs | | Spartaks | 6:0 (2:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
19.10 14:00 | Daugava Daugavpils | | Skonto | 0:0 | |||||
Daugavpils | |||||||||
19.10 15:00 | Jelgava | | METTA/LU | 1:1 (0:0) | |||||
Jelgava | |||||||||
20.10 14:00 | Ventspils | | Jūrmala | 6:1 (4:0) | |||||
Ventspils | |||||||||
21.10 15:00 | Daugava Rīga | | Ilūkstes NSS | 7:1 (3:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 23 | |||||||||
04.10 19:00 | Metalurgs | | Jelgava | 0:0 | |||||
Liepāja | |||||||||
05.10 14:00 | Skonto | | Ventspils | 1:1 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
05.10 15:00 | Spartaks | | Daugava Daugavpils | 0:2 (0:1) | |||||
Jūrmala | |||||||||
05.10 15:00 | Ilūkstes NSS | | METTA/LU | 1:2 (0:2) | |||||
Ilūkste | |||||||||
06.10 14:00 | Jūrmala | | Daugava Rīga | 0:4 (0:0) | |||||
Jūrmala |
Day 8 | |||||||||
14.10 15:00 | Ilūkstes NSS | | Ventspils | 1:7 (0:3) | |||||
Ilūkste |
Day 34 | |||||||||
26.10 14:00 | Žalgiris | | Kruoja | 2:2 (2:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
26.10 18:30 | Atlantas | | Ekranas | 1:0 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
27.10 13:00 | Šiauliai | | Dainava | 0:0 | |||||
Šiauliai | |||||||||
27.10 19:00 | Sūduva | | Banga | 2:0 (1:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
Day 33 | |||||||||
19.10 18:30 | Ekranas | | Žalgiris | 1:1 (0:1) | |||||
Panevėžys | |||||||||
20.10 13:00 | Tauras | | Šiauliai | 3:1 (1:1) | |||||
Tauragė | |||||||||
20.10 15:00 | Kruoja | | Sūduva | 2:4 (1:3) | |||||
Pakruojis | |||||||||
30.10 18:00 | Dainava | | Atlantas | 0:5 (0:2) | |||||
Alytus | |||||||||
Day 32 | |||||||||
05.10 14:30 | Žalgiris | | Dainava | 1:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
05.10 16:30 | Banga | | Kruoja | 1:3 (1:0) | |||||
Gargždai | |||||||||
05.10 18:30 | Sūduva | | Ekranas | 0:0 | |||||
Marijampolė | |||||||||
06.10 17:00 | Atlantas | | Tauras | 3:0 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
Day 30 | |||||||||
08.10 18:30 | Dainava | | Banga | 0:1 (0:0) | |||||
Alytus |
Day 28 | |||||||||
25.10 19:00 | Viking | | Ålesund | 1:3 (0:1) | |||||
Stavanger | |||||||||
26.10 15:30 | Vålerenga | | Haugesund | 1:2 (0:0) | |||||
Oslo | |||||||||
26.10 18:00 | Molde | | Rosenborg | 1:0 (0:0) | |||||
Molde | |||||||||
27.10 15:30 | Lillestrøm | | Tromsø | 3:2 (1:2) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
27.10 18:00 | Odd | | Sarpsborg 08 | 2:2 (1:1) | |||||
Skien | |||||||||
27.10 18:00 | Brann | | Hønefoss | 0:0 | |||||
Bergen | |||||||||
27.10 18:00 | Sogndal | | Sandnes Ulf | 2:1 (2:1) | |||||
Sogndal | |||||||||
27.10 19:00 | Strømsgodset | | Start | 1:0 (0:0) | |||||
Drammen | |||||||||
Day 27 | |||||||||
18.10 19:00 | Sarpsborg 08 | | Brann | 3:2 (3:1) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
19.10 15:30 | Tromsø | | Viking | 4:3 (2:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
19.10 18:00 | Start | | Rosenborg | 0:1 (0:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
20.10 15:30 | Hønefoss | | Molde | 0:1 (0:0) | |||||
Hønefoss | |||||||||
20.10 18:00 | Haugesund | | Lillestrøm | 3:2 (2:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
20.10 18:00 | Sandnes Ulf | | Odd | 2:4 (1:1) | |||||
Sandnes | |||||||||
20.10 18:00 | Sogndal | | Vålerenga | 1:2 (0:0) | |||||
Sogndal | |||||||||
20.10 19:00 | Ålesund | | Strømsgodset | 0:1 (0:0) | |||||
Ålesund | |||||||||
Day 26 | |||||||||
04.10 19:00 | Brann | | Haugesund | 0:1 (0:0) | |||||
Bergen | |||||||||
05.10 15:30 | Viking | | Sandnes Ulf | 1:1 (0:0) | |||||
Stavanger | |||||||||
05.10 18:00 | Strømsgodset | | Vålerenga | 2:1 (0:0) | |||||
Drammen | |||||||||
06.10 15:30 | Start | | Sarpsborg 08 | 1:1 (0:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
06.10 18:00 | Odd | | Sogndal | 0:0 | |||||
Skien | |||||||||
06.10 18:00 | Lillestrøm | | Ålesund | 1:1 (0:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
06.10 18:00 | Molde | | Tromsø | 1:0 (1:0) | |||||
Molde | |||||||||
06.10 19:00 | Rosenborg | | Hønefoss | 0:0 | |||||
Trondheim |
Day 14 | |||||||||
28.10 18:00 | Górnik | | Cracovia | 0:1 (0:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
29.10 18:00 | Pogoń | | Piast | 4:0 (4:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
29.10 20:30 | Wisła | | Widzew | 3:0 (2:0) | |||||
Kraków | |||||||||
30.10 18:00 | Zagłębie | | Lechia | 1:3 (0:1) | |||||
Lubin | |||||||||
30.10 18:00 | Korona | | Ruch | 1:4 (1:2) | |||||
Kielce | |||||||||
30.10 20:30 | Zawisza | | Legia | 3:1 (1:1) | |||||
Bydgoszcz | |||||||||
31.10 18:00 | Śląsk | | Podbeskidzie | 4:0 (0:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
31.10 20:30 | Jagiellonia | | Lech | 2:0 (1:0) | |||||
Białystok | |||||||||
Day 13 | |||||||||
24.10 16:00 | Podbeskidzie | | Ruch | 0:0 | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
25.10 18:00 | Widzew | | Cracovia | 1:3 (1:2) | |||||
Łódź | |||||||||
25.10 20:30 | Jagiellonia | | Górnik | 0:1 (0:0) | |||||
Białystok | |||||||||
26.10 15:30 | Pogoń | | Korona | 3:2 (0:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
26.10 18:00 | Piast | | Lechia | 0:0 | |||||
Gliwice | |||||||||
26.10 20:30 | Wisła | | Zagłębie | 1:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
27.10 15:30 | Śląsk | | Zawisza | 1:2 (0:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
27.10 18:00 | Lech | | Legia | 1:1 (0:0) | |||||
Poznań | |||||||||
Day 12 | |||||||||
18.10 18:00 | Korona | | Jagiellonia | 4:1 (1:1) | |||||
Kielce | |||||||||
18.10 20:30 | Górnik | | Śląsk | 3:2 (0:2) | |||||
Zabrze | |||||||||
19.10 15:30 | Zawisza | | Wisła | 3:1 (0:1) | |||||
Bydgoszcz | |||||||||
19.10 18:00 | Zagłębie | | Widzew | 3:1 (0:0) | |||||
Lubin | |||||||||
19.10 20:30 | Lechia | | Lech | 1:4 (1:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
20.10 15:30 | Cracovia | | Podbeskidzie | 4:2 (1:1) | |||||
Kraków | |||||||||
20.10 18:00 | Legia | | Piast | 4:1 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
21.10 18:00 | Ruch | | Pogoń | 1:1 (1:1) | |||||
Chorzów | |||||||||
Day 11 | |||||||||
04.10 18:00 | Zawisza | | Korona | 0:1 (0:0) | |||||
Bydgoszcz | |||||||||
04.10 20:30 | Śląsk | | Zagłębie | 2:0 (1:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
05.10 15:30 | Jagiellonia | | Cracovia | 1:2 (0:1) | |||||
Białystok | |||||||||
05.10 18:00 | Pogoń | | Górnik | 1:4 (0:1) | |||||
Szczecin | |||||||||
05.10 20:30 | Podbeskidzie | | Lech | 0:0 | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
06.10 15:30 | Wisła | | Legia | 1:0 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
06.10 18:00 | Widzew | | Lechia | 4:1 (2:1) | |||||
Łódź | |||||||||
07.10 18:00 | Piast | | Ruch | 0:2 (0:1) | |||||
Gliwice |
Day 8 | |||||||||
25.10 20:15 | Braga | | Académica | 0:1 (0:1) | |||||
Braga | |||||||||
26.10 16:00 | Olhanense | | Arouca | 1:0 (0:0) | |||||
Olhão | |||||||||
26.10 18:00 | Rio Ave | | Gil Vicente | 0:1 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
26.10 20:15 | Vitória Setubal | | Belenenses | 0:0 | |||||
Setúbal | |||||||||
27.10 17:15 | Benfica | | Nacional | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
27.10 19:45 | Porto | | Sporting | 3:1 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
27.10 20:15 | Marítimo | | Estoril-Praia | 1:3 (1:1) | |||||
Funchal | |||||||||
28.10 20:15 | Paços de Ferreira | | Vitória Guimarães | 1:3 (1:1) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
Day 7 | |||||||||
04.10 20:15 | Académica | | Rio Ave | 0:1 (0:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
05.10 16:00 | Belenenses | | Olhanense | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
05.10 20:15 | Sporting | | Vitória Setubal | 4:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
06.10 16:00 | Gil Vicente | | Paços de Ferreira | 2:1 (0:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
06.10 16:15 | Nacional | | Braga | 3:0 (2:0) | |||||
Funchal | |||||||||
06.10 18:15 | Arouca | | Porto | 1:3 (0:1) | |||||
Arouca | |||||||||
06.10 20:15 | Estoril-Praia | | Benfica | 1:2 (0:1) | |||||
Estoril | |||||||||
07.10 20:15 | Vitória Guimarães | | Marítimo | 1:0 (0:0) | |||||
Guimarães |
Day 10 | |||||||||
26.10 14:30 | Radnički 1923 | | Spartak Zlatibor Voda | 0:0 | |||||
Kragujevac | |||||||||
26.10 14:30 | Novi Pazar | | Donji Srem | 1:0 (1:0) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
26.10 14:30 | Rad | | Jagodina | 0:2 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
26.10 14:30 | OFK | | Vojvodina | 0:2 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
26.10 17:00 | Partizan | | Napredak | 1:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
26.10 18:00 | Čukarički | | Voždovac | 2:3 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
26.10 18:00 | Sloboda | | Javor | 0:1 (0:0) | |||||
Užice | |||||||||
26.10 19:00 | Radnički Niš | | Crvena Zvezda | 1:1 (1:1) | |||||
Niŝ | |||||||||
Day 9 | |||||||||
19.10 15:00 | OFK | | Radnički 1923 | 2:3 (0:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
19.10 15:00 | Javor | | Rad | 1:2 (0:2) | |||||
Ivanjica | |||||||||
19.10 15:00 | Donji Srem | | Čukarički | 1:1 (0:0) | |||||
Pećinci | |||||||||
19.10 16:00 | Vojvodina | | Sloboda | 1:2 (1:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
19.10 18:00 | Crvena Zvezda | | Novi Pazar | 5:1 (3:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
19.10 18:00 | Voždovac | | Spartak Zlatibor Voda | 0:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
19.10 19:00 | Napredak | | Radnički Niš | 1:1 (0:1) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
20.10 15:00 | Jagodina | | Partizan | 0:3 (0:1) | |||||
Jagodina | |||||||||
Day 8 | |||||||||
05.10 15:00 | Radnički 1923 | | Voždovac | 1:1 (1:1) | |||||
Kragujevac | |||||||||
05.10 15:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Donji Srem | 2:1 (1:1) | |||||
Subotica | |||||||||
05.10 15:00 | Novi Pazar | | Napredak | 1:1 (1:1) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
05.10 15:30 | Sloboda | | OFK | 2:2 (2:1) | |||||
Užice | |||||||||
05.10 19:00 | Partizan | | Javor | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
06.10 15:00 | Rad | | Vojvodina | 1:2 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
06.10 18:00 | Radnički Niš | | Jagodina | 1:1 (1:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
06.10 19:00 | Čukarički | | Crvena Zvezda | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 6 | |||||||||
02.10 18:00 | Radnički Niš | | Vojvodina | 1:1 (1:0) | |||||
Niŝ |
Day 15 | |||||||||
25.10 19:00 | NK Zavrč | | Krka | 3:0 (3:0) | |||||
Zavrč | |||||||||
26.10 15:00 | Triglav | | Olimpija | 1:0 (1:0) | |||||
Kranj | |||||||||
26.10 17:30 | Domžale | | Rudar | 0:0 | |||||
Domžale | |||||||||
26.10 18:00 | Gorica | | Koper | 3:0 (1:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
27.10 15:00 | Celje | | Maribor | 1:0 (0:0) | |||||
Celje | |||||||||
Day 14 | |||||||||
18.10 19:00 | NK Zavrč | | Domžale | 2:2 (2:2) | |||||
Zavrč | |||||||||
19.10 15:00 | Krka | | Maribor | 0:5 (0:2) | |||||
Novo mesto | |||||||||
19.10 17:30 | Rudar | | Gorica | 2:1 (1:1) | |||||
Velenje | |||||||||
19.10 19:00 | Koper | | Triglav | 2:0 (1:0) | |||||
Koper | |||||||||
19.10 20:05 | Olimpija | | Celje | 0:2 (0:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
Day 13 | |||||||||
05.10 17:30 | Celje | | Koper | 0:3 (0:0) | |||||
Celje | |||||||||
05.10 18:00 | Gorica | | NK Zavrč | 4:0 (3:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
05.10 19:00 | Domžale | | Krka | 4:0 (0:0) | |||||
Domžale | |||||||||
06.10 15:00 | Triglav | | Rudar | 1:1 (0:0) | |||||
Kranj | |||||||||
06.10 17:00 | Maribor | | Olimpija | 2:0 (1:0) | |||||
Maribor |
Day 11 | |||||||||
25.10 20:30 | Nantes | | Lille | 0:1 (0:1) | |||||
Nantes | |||||||||
26.10 17:00 | Marseille | | Reims | 2:3 (0:2) | |||||
Marseille | |||||||||
26.10 20:00 | Bastia | | Nice | 1:0 (1:0) | |||||
Bastia | |||||||||
26.10 20:00 | Guingamp | | Ajaccio | 2:1 (0:1) | |||||
Guingamp | |||||||||
26.10 20:00 | Lorient | | Sochaux-Montbéliard | 2:1 (1:0) | |||||
Lorient | |||||||||
26.10 20:00 | Toulouse | | Rennes | 0:5 (0:3) | |||||
Toulouse | |||||||||
26.10 20:00 | Valenciennes | | Evian | 0:1 (0:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
27.10 14:00 | Bordeaux | | Montpellier | 2:0 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
27.10 17:00 | Monaco | | Lyon | 2:1 (2:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
27.10 21:00 | Saint-Étienne | | Paris Saint-Germain | 2:2 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
Day 10 | |||||||||
18.10 20:30 | Nice | | Marseille | 1:0 (1:0) | |||||
Nice | |||||||||
18.10 20:30 | Reims | | Toulouse | 1:2 (0:1) | |||||
Reims | |||||||||
19.10 17:00 | Paris Saint-Germain | | Bastia | 4:0 (2:0) | |||||
Paris | |||||||||
19.10 20:00 | Ajaccio | | Nantes | 0:1 (0:0) | |||||
Ajaccio | |||||||||
19.10 20:00 | Evian | | Guingamp | 1:2 (1:0) | |||||
Annecy | |||||||||
19.10 20:00 | Montpellier | | Lille | 0:1 (0:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
19.10 20:00 | Rennes | | Valenciennes | 2:2 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
20.10 14:00 | Sochaux-Montbéliard | | Monaco | 2:2 (0:2) | |||||
Montbéliard | |||||||||
20.10 17:00 | Saint-Étienne | | Lorient | 3:2 (2:1) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
20.10 21:00 | Lyon | | Bordeaux | 1:1 (0:0) | |||||
Lyon | |||||||||
Day 9 | |||||||||
04.10 20:30 | Bastia | | Lorient | 4:1 (2:1) | |||||
Bastia | |||||||||
05.10 17:00 | Monaco | | Saint-Étienne | 2:1 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
05.10 20:00 | Guingamp | | Rennes | 2:0 (0:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
05.10 20:00 | Lille | | Ajaccio | 3:0 (1:0) | |||||
Lille | |||||||||
05.10 20:00 | Nantes | | Evian | 3:0 (2:0) | |||||
Nantes | |||||||||
05.10 20:00 | Toulouse | | Nice | 1:0 (1:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
05.10 20:00 | Valenciennes | | Reims | 1:1 (0:1) | |||||
Valenciennes | |||||||||
06.10 14:00 | Montpellier | | Lyon | 5:1 (2:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
06.10 17:00 | Bordeaux | | Sochaux-Montbéliard | 4:1 (2:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
06.10 21:00 | Marseille | | Paris Saint-Germain | 1:2 (1:1) | |||||
Marseille |
Day 14 | |||||||||
25.10 18:00 | Istra 1961 | | Slaven | 1:1 (0:1) | |||||
Pula | |||||||||
26.10 15:00 | Zadar | | Split | 0:1 (0:0) | |||||
Zadar | |||||||||
26.10 19:00 | Hajduk | | Lokomotiva | 3:1 (1:0) | |||||
Split | |||||||||
27.10 15:00 | Dinamo | | Hrvatski dragovoljac | 4:1 (2:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
27.10 19:00 | Osijek | | Rijeka | 1:3 (0:1) | |||||
Osijek | |||||||||
Day 13 | |||||||||
19.10 15:00 | Rijeka | | Zadar | 3:0 (0:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
19.10 17:00 | Lokomotiva | | Istra 1961 | 2:1 (0:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
19.10 19:00 | Split | | Dinamo | 1:0 (1:0) | |||||
Split | |||||||||
20.10 15:00 | Slaven | | Osijek | 2:0 (2:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
20.10 19:00 | Hrvatski dragovoljac | | Hajduk | 1:2 (1:0) | |||||
Novi Zagreb | |||||||||
Day 12 | |||||||||
04.10 18:00 | Slaven | | Lokomotiva | 3:2 (0:2) | |||||
Koprivnica | |||||||||
05.10 15:00 | Osijek | | Zadar | 0:0 | |||||
Osijek | |||||||||
05.10 19:00 | Hajduk | | Split | 0:0 | |||||
Split | |||||||||
06.10 15:00 | Istra 1961 | | Hrvatski dragovoljac | 2:1 (2:0) | |||||
Pula | |||||||||
06.10 19:00 | Dinamo | | Rijeka | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb |
Day 11 | |||||||||
19.10 14:30 | Zeta | | Dečić | 2:2 (1:2) | |||||
Golubovci | |||||||||
19.10 14:30 | Lovćen | | Rudar | 2:1 (1:0) | |||||
Cetinje | |||||||||
19.10 14:30 | Čelik | | Budućnost | 2:1 (1:1) | |||||
Nikšić | |||||||||
19.10 14:30 | Mladost | | Grbalj | 1:1 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
19.10 14:30 | Mornar | | Petrovac | 0:2 (0:0) | |||||
Bar | |||||||||
20.10 14:00 | Mogren | | Sutjeska | 0:3 (0:1) | |||||
Budva | |||||||||
Day 10 | |||||||||
05.10 15:00 | Dečić | | Mornar | 2:0 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
05.10 15:00 | Sutjeska | | Mladost | 2:0 (0:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
05.10 15:00 | Grbalj | | Čelik | 1:0 (0:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
05.10 15:00 | Budućnost | | Lovćen | 2:1 (1:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
05.10 15:00 | Rudar | | Zeta | 0:1 (0:1) | |||||
Pljevlja | |||||||||
06.10 14:30 | Petrovac | | Mogren | 2:0 (2:0) | |||||
Petrovac na Moru |
Day 12 | |||||||||
25.10 18:00 | Dukla | | Baník | 1:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
25.10 19:00 | Slavia | | Bohemians 1905 | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
26.10 16:00 | Znojmo | | Příbram | 3:0 (2:0) | |||||
Znojmo | |||||||||
26.10 17:00 | Sigma | | Slovácko | 2:2 (1:2) | |||||
Olomouc | |||||||||
26.10 20:15 | Vysočina | | Baumit | 3:2 (1:0) | |||||
Jihlava | |||||||||
27.10 17:00 | Mladá Boleslav | | Zbrojovka | 5:2 (3:1) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
27.10 19:00 | Teplice | | Viktoria Plzeň | 1:0 (0:0) | |||||
Teplice | |||||||||
28.10 18:00 | Slovan | | Sparta | 1:1 (0:0) | |||||
Liberec | |||||||||
Day 11 | |||||||||
18.10 20:15 | Baumit | | Mladá Boleslav | 1:1 (1:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
19.10 17:00 | Slovácko | | Slovan | 4:2 (1:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
19.10 17:00 | Baník | | Znojmo | 1:1 (0:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
19.10 17:00 | Příbram | | Sigma | 3:2 (0:1) | |||||
Příbram | |||||||||
19.10 17:00 | Bohemians 1905 | | Vysočina | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
19.10 20:15 | Viktoria Plzeň | | Slavia | 1:1 (0:1) | |||||
Plzeň | |||||||||
20.10 19:00 | Sparta | | Dukla | 3:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
21.10 18:00 | Zbrojovka | | Teplice | 3:2 (0:0) | |||||
Brno |
Day 29 | |||||||||
25.10 19:00 | Häcken | | Halmstad | 1:3 (1:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
26.10 13:30 | Brommapojkarna | | AIK | 0:6 (0:3) | |||||
Stockholm | |||||||||
27.10 15:00 | Mjällby | | Göteborg | 2:1 (2:0) | |||||
Hällevik | |||||||||
27.10 15:00 | Djurgårdens | | Gefle | 1:1 (1:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
27.10 17:30 | Syrianska | | Åtvidaberg | 4:1 (1:1) | |||||
Södertälje | |||||||||
27.10 17:30 | Helsingborgs | | Kalmar | 2:3 (1:0) | |||||
Helsingborg | |||||||||
28.10 19:00 | Norrköping | | Östers | 1:1 (1:0) | |||||
Norrköping | |||||||||
28.10 19:05 | Elfsborg | | Malmö | 0:2 (0:1) | |||||
Borås | |||||||||
Day 28 | |||||||||
19.10 16:00 | Gefle | | Syrianska | 2:0 (1:0) | |||||
Gävle | |||||||||
20.10 15:00 | Åtvidaberg | | Helsingborgs | 3:0 (1:0) | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
20.10 15:00 | Göteborg | | Östers | 0:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
20.10 17:30 | Elfsborg | | Häcken | 0:0 | |||||
Borås | |||||||||
20.10 17:30 | Malmö | | Brommapojkarna | 2:1 (1:0) | |||||
Malmö | |||||||||
21.10 19:00 | Kalmar | | Djurgårdens | 1:2 (1:1) | |||||
Kalmar | |||||||||
21.10 19:00 | AIK | | Norrköping | 1:0 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
21.10 19:05 | Halmstad | | Mjällby | 1:0 (0:0) | |||||
Halmstad | |||||||||
Day 27 | |||||||||
04.10 19:00 | Mjällby | | AIK | 2:3 (2:3) | |||||
Hällevik | |||||||||
05.10 16:00 | Norrköping | | Kalmar | 0:1 (0:1) | |||||
Norrköping | |||||||||
05.10 16:00 | Brommapojkarna | | Åtvidaberg | 0:0 | |||||
Stockholm | |||||||||
06.10 15:00 | Syrianska | | Elfsborg | 1:3 (1:1) | |||||
Södertälje | |||||||||
06.10 15:00 | Djurgårdens | | Göteborg | 2:1 (0:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
06.10 15:00 | Östers | | Gefle | 1:4 (0:2) | |||||
Växjö | |||||||||
06.10 17:30 | Häcken | | Malmö | 2:0 (1:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
06.10 17:30 | Helsingborgs | | Halmstad | 4:2 (3:0) | |||||
Helsingborg |
Day 11 | |||||||||
26.10 15:00 | Dundee United | | St. Mirren | 4:0 (2:0) | |||||
Dundee | |||||||||
26.10 15:00 | Hibernian | | Aberdeen | 0:2 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
26.10 15:00 | Kilmarnock | | Hearts | 2:0 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
27.10 12:45 | Partick Thistle | | Celtic | 1:2 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
27.10 16:05 | St. Johnstone | | Motherwell | 2:0 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
Day 10 | |||||||||
19.10 12:30 | Hibernian | | Celtic | 1:1 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
19.10 15:00 | Aberdeen | | Dundee United | 1:0 (0:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
19.10 15:00 | Kilmarnock | | Ross County | 2:0 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
19.10 15:00 | Motherwell | | Hearts | 2:1 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
19.10 15:00 | St. Mirren | | St. Johnstone | 4:3 (1:1) | |||||
Paisley | |||||||||
20.10 12:45 | Inverness | | Partick Thistle | 1:2 (0:1) | |||||
Inverness | |||||||||
Day 9 | |||||||||
05.10 15:00 | Celtic | | Motherwell | 2:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
05.10 15:00 | Dundee United | | Kilmarnock | 1:0 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
05.10 15:00 | Hearts | | St. Mirren | 0:2 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
05.10 15:00 | Ross County | | Aberdeen | 1:0 (0:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
05.10 15:00 | St. Johnstone | | Inverness | 4:0 (2:0) | |||||
Perth | |||||||||
07.10 19:45 | Partick Thistle | | Hibernian | 0:1 (0:0) | |||||
Glasgow |
29.10 19:45 | Inverness | | Dundee United | 2:1 aet (0:1, 1:1) | |||||
Inverness | |||||||||
30.10 19:00 | Hibernian | | Hearts | 0:1 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
30.10 19:30 | Greenock Morton | | St. Johnstone | 0:1 (0:0) | |||||
Greenock | |||||||||
30.10 19:45 | Motherwell | | Aberdeen | 0:2 (0:0) | |||||
Motherwell |
Day 34 | |||||||||
26.10 14:00 | Infonet | | Levadia | 0:3 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
26.10 14:00 | Sillamäe Kalev | | Tammeka | 6:0 (5:0) | |||||
Sillamäe | |||||||||
26.10 14:00 | Nõmme Kalju | | Tallinna Kalev | 4:2 (3:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
26.10 14:00 | Paide | | Trans | 0:3 (0:1) | |||||
Paide | |||||||||
26.10 17:00 | Flora | | Kuressaare | 4:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 33 | |||||||||
19.10 14:00 | Tallinna Kalev | | Infonet | 3:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
19.10 14:00 | Kuressaare | | Sillamäe Kalev | 0:5 (0:1) | |||||
Kuressaare | |||||||||
19.10 14:00 | Levadia | | Flora | 3:1 (2:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
19.10 14:00 | Paide | | Tammeka | 1:2 (1:0) | |||||
Paide | |||||||||
19.10 14:00 | Trans | | Nõmme Kalju | 0:2 (0:2) | |||||
Narva | |||||||||
Day 32 | |||||||||
05.10 14:00 | Nõmme Kalju | | Flora | 2:2 (1:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
05.10 17:00 | Sillamäe Kalev | | Levadia | 1:2 (1:1) | |||||
Sillamäe | |||||||||
05.10 17:00 | Tallinna Kalev | | Trans | 0:4 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
22.10 17:30 | Infonet | | Paide | 1:2 (0:2) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 31 | |||||||||
01.10 17:00 | Levadia | | Nõmme Kalju | 2:1 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
01.10 19:30 | Tammeka | | Infonet | 1:1 (0:0) | |||||
Tartu | |||||||||
01.10 19:30 | Flora | | Trans | 2:0 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
12.10 14:00 | Kuressaare | | Tallinna Kalev | 1:4 (1:2) | |||||
Salme |
Day 7 | |||||||||
22.10 19:30 | Tammeka | | Sillamäe Kalev | 0:2 (0:1) | |||||
Tartu |
Day 13 | |||||||||
22.10 20:15 | Vélez Sársfield | | Argentinos Juniors | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
23.10 16:10 | All Boys | | Tigre | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
23.10 18:30 | Atlético Rafaela | | River Plate | 0:0 | |||||
Rafaela | |||||||||
23.10 21:30 | Lanús | | San Lorenzo de Almagro | 3:2 (1:1) | |||||
Lanús | |||||||||
25.10 14:00 | Belgrano | | Rosario Central | 0:1 (0:1) | |||||
Córdoba | |||||||||
25.10 16:05 | Newell's Old Boys | | Godoy Cruz | 1:1 (1:0) | |||||
Rosario | |||||||||
25.10 18:15 | Boca Juniors | | Colón | 2:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
25.10 21:15 | Arsenal | | Gimnasia y Esgrima | 1:1 (1:0) | |||||
Sarandí | |||||||||
28.10 18:00 | Estudiantes | | Quilmes | 1:0 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
28.10 20:10 | Olimpo | | Racing Club | 0:1 (0:0) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
Day 12 | |||||||||
18.10 16:15 | Quilmes | | Atlético Rafaela | 1:1 (0:1) | |||||
Quilmes | |||||||||
18.10 18:30 | Argentinos Juniors | | Estudiantes | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18.10 20:30 | Racing Club | | Vélez Sársfield | 0:1 (0:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
19.10 18:10 | Colón | | Lanús | 0:3 (0:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
19.10 20:15 | San Lorenzo de Almagro | | All Boys | 3:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20.10 16:10 | Rosario Central | | Newell's Old Boys | 2:1 (2:1) | |||||
Rosario | |||||||||
20.10 16:10 | Gimnasia y Esgrima | | Olimpo | 2:2 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
20.10 16:10 | Tigre | | Arsenal | 2:1 (0:0) | |||||
Victoria | |||||||||
20.10 18:15 | River Plate | | Belgrano | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20.10 21:15 | Godoy Cruz | | Boca Juniors | 2:2 (1:1) | |||||
Mendoza | |||||||||
Day 11 | |||||||||
12.10 16:30 | All Boys | | Colón | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
12.10 18:00 | Atlético Rafaela | | Argentinos Juniors | 1:0 (1:0) | |||||
Rafaela | |||||||||
12.10 18:35 | Belgrano | | Quilmes | 0:1 (0:1) | |||||
Córdoba | |||||||||
12.10 20:15 | Arsenal | | San Lorenzo de Almagro | 2:1 (0:0) | |||||
Sarandí | |||||||||
13.10 16:00 | Estudiantes | | Racing Club | 1:0 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
13.10 16:00 | Vélez Sársfield | | Olimpo | 1:2 (1:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
13.10 18:15 | Boca Juniors | | Rosario Central | 1:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
13.10 21:15 | Newell's Old Boys | | River Plate | 1:0 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
14.10 18:20 | Tigre | | Gimnasia y Esgrima | 1:1 (1:1) | |||||
Victoria | |||||||||
14.10 20:30 | Lanús | | Godoy Cruz | 0:1 (0:1) | |||||
Lanús | |||||||||
Day 10 | |||||||||
04.10 19:00 | Argentinos Juniors | | Belgrano | 1:3 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
05.10 16:00 | Olimpo | | Estudiantes | 1:1 (0:0) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
05.10 18:00 | Quilmes | | Newell's Old Boys | 0:2 (0:1) | |||||
Quilmes | |||||||||
05.10 20:15 | San Lorenzo de Almagro | | Tigre | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
06.10 18:15 | River Plate | | Boca Juniors | 0:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
06.10 21:15 | Racing Club | | Atlético Rafaela | 0:1 (0:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
07.10 15:30 | Colón | | Arsenal | 0:1 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
07.10 17:30 | Godoy Cruz | | All Boys | 2:0 (0:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
07.10 19:30 | Gimnasia y Esgrima | | Vélez Sársfield | 2:1 (0:1) | |||||
La Plata | |||||||||
07.10 22:00 | Rosario Central | | Lanús | 2:1 (0:0) | |||||
Rosario |
Day 31 | |||||||||
26.10 18:30 | Cruzeiro | | Criciúma | 5:3 (2:3) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
26.10 18:30 | Botafogo | | Atlético Mineiro | 1:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
27.10 16:00 | Ponte Preta | | Vasco da Gama | 2:1 (0:1) | |||||
Campinas | |||||||||
27.10 16:00 | Portuguesa | | Flamengo | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
27.10 16:00 | Internacional | | São Paulo | 2:3 (1:2) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
27.10 16:00 | Bahia | | Atlético Paranaense | 1:1 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
27.10 16:00 | Corinthians | | Santos | 1:1 (1:0) | |||||
Araraquara | |||||||||
27.10 17:30 | Náutico | | Goiás | 0:2 (0:2) | |||||
Recife | |||||||||
27.10 18:30 | Fluminense | | Vitória | 2:3 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
27.10 18:30 | Coritiba | | Grêmio | 4:0 (3:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
Day 30 | |||||||||
19.10 16:00 | Fluminense | | Ponte Preta | 1:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19.10 18:30 | Náutico | | Santos | 1:5 (0:4) | |||||
Recife | |||||||||
19.10 21:00 | Corinthians | | Criciúma | 1:0 (0:0) | |||||
Itu | |||||||||
20.10 16:00 | Atlético Mineiro | | Flamengo | 1:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
20.10 16:00 | Bahia | | São Paulo | 0:1 (0:1) | |||||
Salvador | |||||||||
20.10 16:00 | Internacional | | Grêmio | 2:2 (1:1) | |||||
Novo Hamburgo | |||||||||
20.10 16:00 | Goiás | | Atlético Paranaense | 3:0 (2:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
20.10 18:30 | Botafogo | | Vasco da Gama | 2:2 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
20.10 18:30 | Portuguesa | | Vitória | 1:1 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
20.10 18:30 | Coritiba | | Cruzeiro | 2:1 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
Day 29 | |||||||||
16.10 19:30 | Cruzeiro | | Fluminense | 1:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16.10 19:30 | Santos | | Internacional | 0:0 | |||||
Santos | |||||||||
16.10 21:00 | São Paulo | | Náutico | 3:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16.10 21:00 | Ponte Preta | | Coritiba | 1:0 (1:0) | |||||
Campinas | |||||||||
16.10 21:00 | Criciúma | | Portuguesa | 1:3 (0:2) | |||||
Criciúma | |||||||||
16.10 21:50 | Grêmio | | Corinthians | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16.10 21:50 | Flamengo | | Bahia | 2:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16.10 21:50 | Atlético Paranaense | | Atlético Mineiro | 1:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
17.10 19:30 | Vasco da Gama | | Goiás | 0:2 (0:1) | |||||
Macaé | |||||||||
17.10 21:00 | Vitória | | Botafogo | 1:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
Day 28 | |||||||||
12.10 18:30 | Fluminense | | Grêmio | 1:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
12.10 18:30 | Vitória | | Coritiba | 2:1 (1:1) | |||||
Salvador | |||||||||
12.10 21:00 | Santos | | Ponte Preta | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
13.10 16:00 | Criciúma | | Vasco da Gama | 3:2 (2:1) | |||||
Criciúma | |||||||||
13.10 16:00 | São Paulo | | Corinthians | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
13.10 16:00 | Internacional | | Náutico | 4:1 (2:1) | |||||
Novo Hamburgo | |||||||||
13.10 16:00 | Atlético Mineiro | | Cruzeiro | 1:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
13.10 18:30 | Botafogo | | Flamengo | 2:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
13.10 18:30 | Goiás | | Bahia | 3:1 (3:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
13.10 18:30 | Atlético Paranaense | | Portuguesa | 1:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
Day 27 | |||||||||
09.10 19:30 | Grêmio | | Criciúma | 1:2 (0:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
09.10 19:30 | Coritiba | | Santos | 1:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
09.10 21:00 | Bahia | | Vitória | 2:0 (2:0) | |||||
Salvador | |||||||||
09.10 21:00 | Ponte Preta | | Atlético Mineiro | 2:0 (1:0) | |||||
Campinas | |||||||||
09.10 21:50 | Náutico | | Botafogo | 1:3 (1:2) | |||||
Recife | |||||||||
09.10 21:50 | Vasco da Gama | | Fluminense | 1:0 (1:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
09.10 21:50 | Cruzeiro | | São Paulo | 0:2 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
09.10 21:50 | Corinthians | | Atlético Paranaense | 0:0 | |||||
Mogi Mirim | |||||||||
10.10 19:30 | Portuguesa | | Goiás | 1:2 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
10.10 21:00 | Flamengo | | Internacional | 2:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 26 | |||||||||
05.10 18:30 | Botafogo | | Grêmio | 0:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
05.10 21:00 | São Paulo | | Vitória | 3:2 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
06.10 16:00 | Flamengo | | Vasco da Gama | 1:1 (1:0) | |||||
Brasília | |||||||||
06.10 16:00 | Internacional | | Fluminense | 1:0 (0:0) | |||||
Novo Hamburgo | |||||||||
06.10 16:00 | Atlético Mineiro | | Corinthians | 0:0 | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
06.10 16:00 | Náutico | | Cruzeiro | 1:4 (1:1) | |||||
Recife | |||||||||
06.10 16:00 | Atlético Paranaense | | Coritiba | 2:1 (2:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
06.10 18:30 | Bahia | | Ponte Preta | 1:1 (1:1) | |||||
Salvador | |||||||||
06.10 18:30 | Goiás | | Criciúma | 1:1 (1:1) | |||||
Goiânia | |||||||||
06.10 18:30 | Portuguesa | | Santos | 3:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 25 | |||||||||
01.10 19:30 | Ponte Preta | | Náutico | 1:2 (1:0) | |||||
Campinas | |||||||||
02.10 19:30 | Grêmio | | Atlético Paranaense | 1:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
02.10 19:30 | Cruzeiro | | Portuguesa | 4:0 (4:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
02.10 21:00 | Fluminense | | Botafogo | 1:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
02.10 21:00 | Vitória | | Goiás | 2:1 (1:1) | |||||
Salvador | |||||||||
02.10 21:50 | Coritiba | | Flamengo | 0:2 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
02.10 21:50 | Santos | | São Paulo | 3:0 (1:0) | |||||
Santos | |||||||||
02.10 21:50 | Corinthians | | Bahia | 2:0 (2:0) | |||||
Mogi Mirim | |||||||||
03.10 21:00 | Vasco da Gama | | Internacional | 3:1 (2:1) | |||||
Macaé |
Day 8 | |||||||||
03.10 19:30 | Atlético Mineiro | | Ponte Preta | 4:0 (2:0) | |||||
Belo Horizonte |
Day 1 | |||||||||
30.10 21:50 | Goiás (Goiânia) | | Flamengo (Rio de Janeiro) | 1:2 (1:2) | |||||
Goiânia | |||||||||
30.10 21:50 | Atlético Paranaense (Curitiba) | | Grêmio (Porto Alegre) | 1:0 (1:0) | |||||
Curitiba |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
23.10 21:50 | Flamengo (Rio de Janeiro) | | Botafogo (Rio de Janeiro) | 4:0 (2:0) | 1:1 (1:0) | 5:1 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
23.10 21:50 | Atlético Paranaense (Curitiba) | | Internacional (Porto Alegre) | 0:0 | 1:1 (1:0) | 1:1 | |||
Curitiba | |||||||||
23.10 21:50 | Grêmio (Porto Alegre) | | Corinthians (São Paulo) | 0:0, pen. 3:2 | 0:0 | 0:0 | |||
Porto Alegre | |||||||||
24.10 21:00 | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | | Goiás (Goiânia) | 3:2 (2:1) | 1:2 (1:1) | 4:4 | |||
Rio de Janeiro |
30.10 19:30 | Seattle Sounders | | Colorado Rapids | 2:0 (1:0) | |||||
Seattle | |||||||||
31.10 19:30 | Houston Dynamo | | Montreal Impact | 3:0 (2:0) | |||||
Houston |
04.10 19:30 | Houston Dynamo | | Montreal Impact | 1:0 (1:0) | |||||
Houston | |||||||||
04.10 20:00 | DC United | | Chicago Fire | 0:3 (0:2) | |||||
Washington | |||||||||
05.10 19:00 | New York Red Bulls | | New England Revolution | 2:2 (1:0) | |||||
Harrison | |||||||||
05.10 19:00 | Real Salt Lake | | Dallas | 1:1 (0:0) | |||||
Sandy | |||||||||
05.10 19:30 | Columbus Crew | | Sporting Kansas City | 0:1 (0:1) | |||||
Columbus | |||||||||
05.10 19:30 | Philadelphia Union | | Toronto | 1:0 (0:0) | |||||
Chester | |||||||||
05.10 20:00 | Colorado Rapids | | Seattle Sounders | 5:1 (4:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
06.10 14:00 | Los Angeles Galaxy | | Chivas USA | 5:0 (4:0) | |||||
Carson | |||||||||
06.10 17:00 | Vancouver Whitecaps | | Portland Timbers | 2:2 (0:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
09.10 19:00 | Seattle Sounders | | Vancouver Whitecaps | 1:4 (0:2) | |||||
Seattle | |||||||||
09.10 19:30 | Houston Dynamo | | Sporting Kansas City | 0:0 | |||||
Houston | |||||||||
09.10 19:30 | San Jose Earthquakes | | Colorado Rapids | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
12.10 14:30 | Montreal Impact | | New England Revolution | 0:1 (0:1) | |||||
Montréal | |||||||||
12.10 19:00 | DC United | | Philadelphia Union | 1:1 (1:0) | |||||
Washington | |||||||||
12.10 19:30 | Dallas | | Chicago Fire | 2:3 (0:2) | |||||
Frisco | |||||||||
13.10 18:00 | Portland Timbers | | Seattle Sounders | 1:0 (1:0) | |||||
Portland | |||||||||
16.10 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Montreal Impact | 1:0 (0:0) | |||||
Carson | |||||||||
18.10 19:00 | Sporting Kansas City | | DC United | 1:0 (1:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
19.10 13:30 | Dallas | | Seattle Sounders | 2:0 (0:0) | |||||
Frisco | |||||||||
19.10 14:00 | Montreal Impact | | Philadelphia Union | 2:1 (0:1) | |||||
Montréal | |||||||||
19.10 16:00 | Colorado Rapids | | Vancouver Whitecaps | 3:2 (1:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
19.10 19:30 | Chicago Fire | | Toronto | 1:0 (0:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
19.10 19:30 | New England Revolution | | Columbus Crew | 3:2 (1:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
19.10 19:30 | Portland Timbers | | Real Salt Lake | 0:0 | |||||
Portland | |||||||||
20.10 15:00 | Houston Dynamo | | New York Red Bulls | 0:3 (0:1) | |||||
Houston | |||||||||
20.10 18:00 | Los Angeles Galaxy | | San Jose Earthquakes | 0:0 | |||||
Carson | |||||||||
23.10 19:00 | Real Salt Lake | | Chivas USA | 2:1 (0:0) | |||||
Sandy | |||||||||
26.10 14:30 | San Jose Earthquakes | | Dallas | 2:1 (1:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
26.10 15:00 | Philadelphia Union | | Sporting Kansas City | 1:2 (0:0) | |||||
Chester | |||||||||
26.10 16:00 | Toronto | | Montreal Impact | 1:0 (1:0) | |||||
Toronto | |||||||||
26.10 19:30 | Chivas USA | | Portland Timbers | 0:5 (0:3) | |||||
Carson | |||||||||
27.10 13:30 | DC United | | Houston Dynamo | 1:2 (1:2) | |||||
Washington | |||||||||
27.10 16:00 | Columbus Crew | | New England Revolution | 0:1 (0:1) | |||||
Columbus | |||||||||
27.10 17:00 | New York Red Bulls | | Chicago Fire | 5:2 (1:1) | |||||
Harrison | |||||||||
27.10 17:00 | Vancouver Whitecaps | | Colorado Rapids | 3:0 (1:0) | |||||
Vancouver | |||||||||
27.10 18:00 | Seattle Sounders | | Los Angeles Galaxy | 1:1 (1:0) | |||||
Seattle |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 17 | 8 | 9 | 58-41 | 59 | ||
2. | Sporting Kansas City | 34 | 17 | 7 | 10 | 47-30 | 58 | ||
3. | New England Revolution | 34 | 14 | 9 | 11 | 49-38 | 51 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 14 | 9 | 11 | 41-41 | 51 | ||
5. | Montreal Impact | 34 | 14 | 7 | 13 | 50-49 | 49 | ||
6. | Chicago Fire | 34 | 14 | 7 | 13 | 47-52 | 49 | ||
7. | Philadelphia Union | 34 | 12 | 10 | 12 | 42-44 | 46 | ||
8. | Columbus Crew | 34 | 12 | 5 | 17 | 42-46 | 41 | ||
9. | Toronto | 34 | 6 | 11 | 17 | 30-47 | 29 | ||
10. | DC United | 34 | 3 | 7 | 24 | 22-59 | 16 |
Day 29 | |||||||||
30.10 19:35 | Dalian Aerbin | | Liaoning Whowin | 3:1 (1:1) | |||||
Dalian | |||||||||
30.10 19:35 | Wuhan Zall | | Shanghai Shenxin | 0:1 (0:0) | |||||
Wuhan | |||||||||
30.10 19:35 | Tianjin Teda | | Guangzhou R&F | 1:1 (0:1) | |||||
Tianjin | |||||||||
30.10 19:35 | Shanghai SIPG | | Guangzhou Evergrande | 1:1 (0:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
30.10 19:35 | Hangzhou Greentown | | Guizhou Renhe | 3:0 (0:0) | |||||
Hangzhou | |||||||||
30.10 19:35 | Qingdao Jonoon | | Jiangsu Sainty | 1:0 (0:0) | |||||
Qingdao | |||||||||
30.10 19:35 | Shanghai Shenhua | | Changchun Yatai | 2:1 (0:1) | |||||
Shanghai | |||||||||
30.10 19:35 | Shandong Luneng Taishan | | Beijing Guoan | 1:3 (0:2) | |||||
Jinan | |||||||||
Day 28 | |||||||||
18.10 19:35 | Beijing Guoan | | Hangzhou Greentown | 1:1 (0:0) | |||||
Beijing | |||||||||
19.10 15:35 | Dalian Aerbin | | Shanghai Shenhua | 1:0 (0:0) | |||||
Dalian | |||||||||
19.10 16:00 | Guizhou Renhe | | Liaoning Whowin | 4:2 (2:1) | |||||
Guiyang | |||||||||
19.10 19:40 | Jiangsu Sainty | | Shandong Luneng Taishan | 1:1 (1:0) | |||||
Nanjing | |||||||||
19.10 19:45 | Shanghai Shenxin | | Guangzhou R&F | 1:0 (1:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
20.10 15:35 | Changchun Yatai | | Tianjin Teda | 3:1 (2:1) | |||||
Changchun | |||||||||
20.10 15:35 | Wuhan Zall | | Shanghai SIPG | 0:1 (0:1) | |||||
Wuhan | |||||||||
20.10 20:00 | Guangzhou Evergrande | | Qingdao Jonoon | 3:1 (2:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
Day 27 | |||||||||
05.10 15:35 | Qingdao Jonoon | | Wuhan Zall | 0:0 | |||||
Qingdao | |||||||||
05.10 16:00 | Guangzhou R&F | | Changchun Yatai | 1:0 (0:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
05.10 19:35 | Liaoning Whowin | | Beijing Guoan | 1:1 (0:0) | |||||
Shenyang | |||||||||
05.10 19:35 | Tianjin Teda | | Dalian Aerbin | 2:0 (1:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
05.10 19:35 | Hangzhou Greentown | | Jiangsu Sainty | 1:1 (1:0) | |||||
Hangzhou | |||||||||
05.10 19:45 | Shanghai SIPG | | Shanghai Shenxin | 0:1 (0:1) | |||||
Shanghai | |||||||||
06.10 15:35 | Shandong Luneng Taishan | | Guangzhou Evergrande | 2:4 (1:3) | |||||
Jinan | |||||||||
06.10 19:45 | Shanghai Shenhua | | Guizhou Renhe | 2:1 (0:1) | |||||
Shanghai | |||||||||
Day 25 | |||||||||
15.10 19:35 | Liaoning Whowin | | Guangzhou Evergrande | 1:1 (1:0) | |||||
Shenyang | |||||||||
Day 23 | |||||||||
11.10 19:35 | Liaoning Whowin | | Shanghai SIPG | 1:0 (1:0) | |||||
Shenyang | |||||||||
Day 20 | |||||||||
12.10 15:35 | Qingdao Jonoon | | Tianjin Teda | 4:1 (0:0) | |||||
Qingdao |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 24 | 5 | 1 | 78-18 | 77 | ||
2. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 5 | 7 | 55-35 | 59 | ||
3. | Beijing Guoan | 30 | 14 | 9 | 7 | 54-31 | 51 | ||
4. | Guizhou Renhe | 30 | 11 | 11 | 8 | 40-41 | 44 | ||
5. | Dalian Aerbin | 30 | 11 | 8 | 11 | 40-43 | 41 | ||
6. | Guangzhou R&F | 30 | 11 | 7 | 12 | 45-47 | 40 | ||
7. | Shanghai Shenxin | 30 | 11 | 7 | 12 | 31-42 | 40 | ||
8. | Shanghai Shenhua | 30 | 11 | 11 | 8 | 36-36 | 38 | ||
9. | Shanghai SIPG | 30 | 10 | 7 | 13 | 38-35 | 37 | ||
10. | Liaoning Whowin | 30 | 8 | 11 | 11 | 35-44 | 35 |
Day 3 | |||||||||
25.10 19:30 | Melbourne Victory | | Brisbane Roar | 1:0 (0:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
26.10 17:30 | Central Coast Mariners | | Adelaide United | 1:0 (1:0) | |||||
Gosford | |||||||||
26.10 19:45 | Sydney | | Western Sydney Wanderers | 0:2 (0:2) | |||||
Sydney | |||||||||
27.10 14:00 | Perth Glory | | Melbourne Heart | 1:0 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
27.10 17:00 | Wellington Phoenix | | Newcastle United Jets | 0:0 | |||||
Napier | |||||||||
Day 2 | |||||||||
18.10 19:00 | Adelaide United | | Melbourne Victory | 2:2 (2:0) | |||||
Adelaide | |||||||||
19.10 17:30 | Melbourne Heart | | Central Coast Mariners | 2:2 (0:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
19.10 18:45 | Brisbane Roar | | Sydney | 4:0 (3:0) | |||||
Brisbane | |||||||||
20.10 15:00 | Newcastle United Jets | | Perth Glory | 0:0 | |||||
Newcastle | |||||||||
20.10 17:00 | Western Sydney Wanderers | | Wellington Phoenix | 1:1 (1:0) | |||||
Sydney | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.10 19:30 | Sydney | | Newcastle United Jets | 2:0 (1:0) | |||||
Sydney | |||||||||
12.10 17:30 | Central Coast Mariners | | Western Sydney Wanderers | 1:1 (0:0) | |||||
Gosford | |||||||||
12.10 19:45 | Melbourne Victory | | Melbourne Heart | 0:0 | |||||
Melbourne | |||||||||
13.10 16:30 | Adelaide United | | Perth Glory | 3:1 (2:1) | |||||
Adelaide | |||||||||
13.10 17:00 | Wellington Phoenix | | Brisbane Roar | 1:2 (1:0) | |||||
Wellington |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Brisbane Roar | 27 | 16 | 4 | 7 | 43-25 | 52 | ||
2. | Western Sydney Wanderers | 27 | 11 | 9 | 7 | 34-29 | 42 | ||
3. | Central Coast Mariners | 27 | 12 | 6 | 9 | 33-36 | 42 | ||
4. | Melbourne Victory | 27 | 11 | 8 | 8 | 42-43 | 41 | ||
5. | Sydney | 27 | 12 | 3 | 12 | 40-38 | 39 | ||
6. | Adelaide United | 27 | 10 | 8 | 9 | 45-36 | 38 | ||
7. | Newcastle United Jets | 27 | 10 | 6 | 11 | 34-34 | 36 | ||
8. | Perth Glory | 27 | 7 | 7 | 13 | 28-37 | 28 | ||
9. | Wellington Phoenix | 27 | 7 | 7 | 13 | 36-51 | 28 | ||
10. | Melbourne Heart | 27 | 6 | 8 | 13 | 36-42 | 26 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
12:00 | |
15:00 | |
12:00* | |
20:30 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:45 | |
19:00 | |
18:00 | |
20:30 | |
18:45 | |
20:45 | |
18:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:35 | |
19:35 | |
19:35 | |
20:00 | |
Local time | |
2:0 | |
1:1 | |
4:0 | |
4:0 | |
2:1 | |
0:1 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:1 | |
1:2 | |
5:0 | |
1:1 | |
8:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
2:3 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:2 | |
0:1 | |
1:2 | |
3:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
0:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
0:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
1:2 | |
1:0 | |
3:0 | |
6:1 | |
3:0 | |
0:2 | |
1:3 | |
1:4 | |
1:0 | |
0:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:0 | |
0:2 | |
1:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 19.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |