AvtomobilistLeningrad |
Founded: 1931
Dissolved: 1967
Other names: | |
1931 – 1934 | Promkooperatsiya |
1935 – 1965 | Spartak |
1965 – 1967 | Avtomobilist |
15.10.1966 | Avtomobilist | | Onezhets | 1:0 | |||
07.10.1966 | Sever | | Avtomobilist | 1:2 | |||
Murmansk | |||||||
02.10.1966 | Torpedo Podolsk | | Avtomobilist | 1:0 | |||
27.09.1966 | Metallurg Lipetsk | | Avtomobilist | 0:1 (0:1) | |||
Lipetsk |
Matches of: | |
Matches against: |
USSR Cup - overall stats
USSR Cup 1966/67 - RSFSR zone 2, 1/8 finals
USSR Cup 1965/66 - RSFSR zone 1, 1/8 finals
USSR Cup 1964 - RSFSR zone 1, 1/8 finals
USSR Cup 1963 - RSFSR zone 1, semifinal
USSR Cup 1962 - RSFSR zone 1, final
USSR Cup 1961 - 1/8 finals
USSR Cup 1959/60 - Zone 1, final
USSR Cup 1958 - Zone 3, 1/8 finals
USSR Cup 1957 - Zone 1, semifinal
USSR Cup 1949 - RSFSR zone IV, quarterfinal
USSR Cup 1947 - Central zone, 1/8 finals
USSR Cup 1945 - 1/16 finals
USSR Cup 1939 - 1/32 finals
USSR Cup 1938 - 1/16 finals
USSR Cup 1937 - 1/16 finals
USSR Cup 1936 - 1/8 finals
USSR, Top League - overall stats
USSR, First League - overall stats
USSR, Second League - overall stats
Выступления в чемпионате по сезонам:
- - USSR 1966, class B RSFSR, zone 2 - place 4
- - USSR 1965, class B RSFSR, semifinal Armavir - place 3
- - USSR 1964, class B RSFSR, zone 1 - place 11
- - USSR 1963, class B RSFSR, zone 1 - place 3
- USSR, class B 1962 RSFSR, zone 1 - place 2 ↓
- USSR, class B 1961 RSFSR, zone 1 - place 7
- USSR, class B 1960 RSFSR, zone 1 - place 2
- USSR, class B 1959 Zone 1 - place 9
- USSR, class B 1958 Zone 3 - place 16
- USSR, class B 1957 Zone 1 - place 15
- USSR, second group 1949 RSFSR, zone4 - place 7
- USSR, second group 1948 Central zone - place 14
- USSR, second group 1947 Central zone - place 10
- USSR, second group 1946 East group - place 4
- USSR, second group 1945 - place 17
USSR, 1941 Group A ↓
- USSR, group B 1940 - place 2 ↑
- USSR, group B 1939 - place 6
USSR, 1938 Group A - place 20 ↓
- USSR, group B 1937 - place 1 ↑
- USSR, group B 1936 Autumn - place 7
- USSR, group B 1936 Spring - place 6
Now in database:
|
10.06.2024 current Round of 16 & Quarterfinal of the Copa Libertadores 2024 added |
10.06.2024 current Round of 32 & Round of 16 of the Copa Sudamericana 2024 added |
09.06.2024 current 1/16 finals of the Belarusian Cup 2024/25 added |
07.04.2024 current |
03.08 | Dinamo Batumi - Kolxet`i 1913 | |
03.08 | Dinamo Tbilisi - Samgurali | |
03.08 | Dila - Gagra | |
03.08 | Saburtalo - Telavi | |
03.08 | Torpedo - Samtredia |
15:00 | |
18:00 | |
21:00 | |
12:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
13:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
* | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
12:00 | |
12:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
18:30 | |
21:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:35 | |
20:00 | |
Local time | |
1:3 | |
2:0 | |
2:4 | |
2:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:3 | |
0:1 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
0:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
3:1 | |
1:0 | |
2:0 | |
Soon
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 10.09.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |