Zenit (Izhevsk), Soviet UnionUSSR, Second League |
Matches: | 974 | |||||
Wins: | 407 | - | % of wins: | 41.8% | ||
Drawn: | 253 | - | % of drawn: | 26.0% | ||
Losses: | 314 | - | % of losses: | 32.2% | ||
Goals for: | 1278 | - | match average: | 1.31 | ||
Goals after: | 987 | - | match average: | 1.01 | ||
Goals difference: | 291 | |||||
The biggest win: | 8:1, 7:0 | The biggest loss: | 0:6 | |||
The most resultative match: | 8:1, 7:2 | The most resultative draw: | 3:3 |
Выступления в чемпионате по сезонам:
- - USSR 1990, second league Center
- - USSR 1989, second league Zone 2
- - USSR 1988, second league Zone 2
- - USSR 1987, second league Zone 2
- - USSR 1986, second league Zone 2
- - USSR 1985, second league Zone 2
- - USSR 1984, second league Zone 2
- - USSR 1983, second league Zone 2
- - USSR 1982, second league Zone 2
- - USSR 1981, second league Zone 2
- - USSR 1980, second league Zone 2
- - USSR 1979, second league Zone 4
- - USSR 1978, second league Zone 4
- - USSR 1977, second league Zone 4
- - USSR 1976, second league Zone 5
- - USSR 1975, second league Zone 4
- - USSR 1974, second league Zone 4
- - USSR 1973, second league Zone 5
- - USSR 1972, second league Zone 5
- - USSR 1971, second league Zone 5
- - USSR 1970, second group A Zone 3
- - USSR 1967, class B RSFSR, final
- - USSR 1966, class B RSFSR, zone 5
- - USSR 1965, class B RSFSR, zone 2
- - USSR 1964, class B RSFSR, zone 2
- - USSR 1963, class B RSFSR, final
Now in database:
|
10.06.2024 current Round of 16 & Quarterfinal of the Copa Libertadores 2024 added |
10.06.2024 current Round of 32 & Round of 16 of the Copa Sudamericana 2024 added |
09.06.2024 current 1/16 finals of the Belarusian Cup 2024/25 added |
07.04.2024 current |
18.06 | Lokomotiv (Gomel) - Isloch (Minsk District) | 17:00 |
18.06 | Maladzyechna-2018 (Maladzyechna) - Tarpeda-BelAZ (Zhodzina) | 19:00 |
19.06 | FK Miory (Miory) - Dynamo (Minsk) | 18:00 |
12.07 | Volna (Pinsk) - Shakhtsyor (Salihorsk) | |
12.07 | Belshina (Babruysk) - FK Minsk (Minsk) | |
12.07 | FK Baranavichy (Baranavichy) - FK Smorgon (Smorgon) | |
12.07 | Maxline (Vitebsk) - Naftan (Navapolatsk) | |
12.07 | Niva (Doubizna) - FK Gomel (Gomel) | |
12.07 | FK Orsha (Orsha) - Arsenal (Dzyarzhynsk) | |
12.07 | FK Lida (Lida) - FK Vitebsk (Vitebsk) | |
12.07 | Slonim-2017 (Slonim) - Dynamo (Brest) | |
12.07 | Krumkachy (Minsk) - Dnepr (Mogilev) | |
12.07 | BDU (Minsk) - FK Slutsk (Slutsk) | |
12.07 | Bumprom (Gomel) - Slavia (Mazyr) |
Local time
18:00 | |
21:00 | |
12:00 | |
15:00* | |
15:00 | |
16:00 | |
16:30 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:30 | |
18:00 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
18:00 | |
19:15 | |
19:15 | |
19:15 | |
20:15 | |
19:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:35 | |
Local time | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
2:0 | |
1:5 | |
2:1 | |
0:1 | |
3:1 | |
2:0 | |
0:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
0:1 | |
2:2 | |
1:0 | |
0:0 | |
4:2 | |
4:0 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
5:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:1 | |
0:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 10.09.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |