Russia 2022/23, Second division

Group 1A

Group 1B

Group 1

Group 2A

Group 2B

Group 2, subgroup 1

Group 2, subgroup 2

Group 3A

Group 3B

Group 3, subgroup 1

Group 3, subgroup 2

Group 4A

Group 4B

Group 4

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Khimik1062219 - 10202218 - 5840111 - 512
2.Zenit-21054116 - 11192308 - 493118 - 710
3.Dynamo Sankt-Petersburg1052314 - 14173025 - 792219 - 78
4.Rodina-M1044210 - 9161221 - 453209 - 511
5.Dynamo-21043322 - 101521215 - 672217 - 48
6.Torpedo-21042419 - 141421212 - 872127 - 67
7.Znamya Truda1035212 - 10141315 - 662217 - 48
8.FK Tver1031611 - 13101047 - 932124 - 47
9.Yadro1022610 - 1781045 - 931225 - 85
10.Elektron101187 - 3240144 - 1211043 - 203

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 10
Статистика личных встреч  03.06.2023 14:00FK Tver Zenit-22:3 (1:2)
 Tver
Day 9
Статистика личных встреч  27.05.2023 14:00Elektron FK Tver0:2 (0:1)
 Veliky Novgorod
Day 8
Статистика личных встреч  20.05.2023 14:00FK Tver Rodina-M0:1 (0:0)
 Tver
Day 7
Статистика личных встреч  14.05.2023 14:00FK Tver Yadro0:2 (0:0)
 Tver
Day 6
Day 5
Статистика личных встреч  30.04.2023 14:00Zenit-2 FK Tver3:1 (1:1)
 Saint Petersburg
Day 4
Статистика личных встреч  24.04.2023 14:00FK Tver Elektron4:0 (0:0)
 Tver
Day 3
Day 2
Статистика личных встреч  08.04.2023 14:00Yadro FK Tver0:1 (0:0)
 Saint Petersburg
Day 1
Статистика личных встреч  01.04.2023 14:00Dynamo Sankt-Petersburg FK Tver1:0 (0:0)
 Saint Petersburg

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:153
Tourneys:9 816
Matches:1 102 533
Clubs:11 357
National teams:259
Stadiums:10 111
Site news
10.06.2024
current

Round of 16 & Quarterfinal of the
Copa Libertadores 2024
added

10.06.2024
current

Round of 32 & Round of 16 of the
Copa Sudamericana 2024
added

09.06.2024
current

1/16 finals of the
Belarusian Cup 2024/25
added

07.04.2024
current

UEFA Nations League 2024/25 added

In the football world

Tomorrow, June 18

TurkeyGeorgia

18:00

PortugalCzech Republic

21:00

New ZealandSolomon Islands

12:00

VanuatuNew Caledonia

15:00*

 

Dynamo-2 MakhachkalaBiolog-Novokubansk

15:00

Alania-2Druzhba

16:00

FK AstrakhanPobeda

16:30

FK ForteSpartak-Nalchik

17:00

Kuban-HoldingDynamo

17:00

Rubin YaltaNart

17:30

StroitelLegion

18:00

FK Rostov-2FK Sevastopol

19:00

 

Lokomotiv (Gomel)Isloch (Minsk District)

17:00

Maladzyechna-2018 (Maladzyechna)Tarpeda-BelAZ (Zhodzina)

19:00

 

FylkirVestri

18:00

FramHK

19:15

ÍAKR

19:15

StjarnanFH

19:15

ValurVíkingur R

20:15

 

DainavaŠiauliai

19:00

 

Nõmme KaljuKalev

18:00

PaideVaprus

18:00

 

Meizhou HakkaShanghai Port

19:35

Local time

Yesterday, June 16

SloveniaDenmark

1:1

SerbiaEngland

0:1

PolandNetherlands

1:2

TahitiSamoa

2:0

Papua New GuineaFiji

1:5

EcuadorHonduras

2:1

PanamaParaguay

0:1

 

RotorFK Novosibirsk

3:1

 

ArsenalFK Smorgon

2:0

ShakhtsyorNaftan

0:0

SlaviaFK Minsk

1:1

 

ZhetysuJenis

2:2

AstanaOrdabasy

0:1

YelimayAqtöbe

2:2

 

SoʼgʼdiyonaNasaf

1:0

PaxtakorNavbahor

0:0

 

GrobiņasJelgava

4:2

AudaMetta

4:0

RFSRiga FC

2:2

 

Žalgiris VilniusPanevėžys

2:1

 

LevadiaTammeka

2:1

KuressaareNõmme United

1:1

 

VitóriaInternacional

2:1

Atlético ParanaenseFlamengo

1:1

CorinthiansSão Paulo

2:2

Cuiabá Esporte ClubeFortaleza

5:0

GrêmioBotafogo

1:2

CriciúmaBahia

2:2

Vasco da GamaCruzeiro

0:0

 

Cangzhou Mighty LionsQingdao Hainiu

0:1

Shanghai ShenhuaChengdu Rongcheng

1:1

Qingdao West CoastWuhan Three Towns

0:1

International tournaments

Current

15.11.2023 – 01.10.2025

World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa

14.06.2024 – 14.07.2024

European Football Championship 2024,
Final tournament

23.03.2024 – 14.07.2024

Copa América 2024,
Qualifying play-offs

12.10.2023 – 10.09.2024

Asian Cup 2027,
Qualifying tournament

15.06.2024 – 30.06.2024

OFC Nations Cup 2024,
Final tournament

06.02.2024 – 30.11.2024

Copa Libertadores 2024

05.03.2024 – 23.11.2024

Copa Sudamericana 2024

© WildSoft 2007-2024 info@wildstat.ru