Football matches in November 2015 |
Day 4 | |||||||||
17.11 15:30 | Colombia | | Argentina | 0:1 (0:1) | |||||
Barranquilla | |||||||||
17.11 16:30 | Venezuela | | Ecuador | 1:3 (0:2) | |||||
Puerto Ordaz | |||||||||
17.11 20:00 | Paraguay | | Bolivia | 2:1 (0:0) | |||||
Asunción | |||||||||
17.11 21:00 | Uruguay | | Chile | 3:0 (1:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
17.11 22:00 | Brazil | | Peru | 3:0 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
Day 3 | |||||||||
12.11 16:00 | Ecuador | | Uruguay | 2:1 (1:0) | |||||
Quito | |||||||||
12.11 16:00 | Bolivia | | Venezuela | 4:2 (3:1) | |||||
La Paz | |||||||||
12.11 20:30 | Chile | | Colombia | 1:1 (1:0) | |||||
Santiago | |||||||||
13.11 21:00 | Argentina | | Brazil | 1:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
13.11 21:15 | Peru | | Paraguay | 1:0 (1:0) | |||||
Lima |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14.11 18:00 | Gabon | | Mozambique | 1:0 aet (1:0, 1:0), pen. 4:3 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Libreville | |||||||||
15.11 15:00 | Zambia | | Sudan | 2:0 (0:0) | 1:0 (1:0) | 3:0 | |||
Ndola | |||||||||
15.11 16:00 | Equatorial Guinea | | Morocco | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | |||
Bata | |||||||||
15.11 16:00 | Uganda | | Togo | 3:0 (3:0) | 1:0 (1:0) | 4:0 | |||
Kampala | |||||||||
15.11 16:30 | DR Congo | | Burundi | 3:0 | 3:2 (1:1) | 6:2 | |||
Lubumbashi | |||||||||
15.11 19:00 | Guinea | | Namibia | 2:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 3:0 | |||
Morocco, Casablanca | |||||||||
17.11 15:00 | Cameroon | | Niger | 0:0 | 3:0 (3:0) | 3:0 | |||
Yaoundé | |||||||||
17.11 15:00 | Ghana | | Comoros | 2:0 (1:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Accra | |||||||||
17.11 15:30 | Rwanda | | Libya | 1:3 (1:1) | 0:1 (0:0) | 1:4 | |||
Kigali | |||||||||
17.11 16:00 | Congo | | Ethiopia | 2:1 (0:1) | 4:3 (1:1) | 6:4 | |||
Brazzaville | |||||||||
17.11 16:00 | Nigeria | | Swaziland | 2:0 (0:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Port Harcourt | |||||||||
17.11 17:00 | Côte d'Ivoire | | Liberia | 3:0 (2:0) | 1:0 (1:0) | 4:0 | |||
Abidjan | |||||||||
17.11 18:00 | Tunisia | | Mauritania | 2:1 (0:0) | 2:1 (0:1) | 4:2 | |||
Radès | |||||||||
17.11 18:00 | Cape Verde | | Kenya | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Praia | |||||||||
17.11 18:00 | Burkina Faso | | Benin | 2:0 (1:0) | 1:2 (0:1) | 3:2 | |||
Ouagadougou | |||||||||
17.11 18:30 | Egypt | | Chad | 4:0 (4:0) | 0:1 (0:0) | 4:1 | |||
Alexandria | |||||||||
17.11 19:00 | Mali | | Botswana | 2:0 (2:0) | 1:2 (0:2) | 3:2 | |||
Bamako | |||||||||
17.11 19:00 | Senegal | | Madagascar | 3:0 (1:0) | 2:2 (0:1) | 5:2 | |||
Dakar | |||||||||
17.11 19:00 | South Africa | | Angola | 1:0 (0:0) | 3:1 (2:1) | 4:1 | |||
Durban | |||||||||
17.11 19:15 | Algeria | | Tanzania | 7:0 (3:0) | 2:2 (0:1) | 9:2 | |||
Blida | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.11 19:00 | Mozambique | | Gabon | 1:0 (0:0) | |||||
Maputo | |||||||||
11.11 20:00 | Sudan | | Zambia | 0:1 (0:1) | |||||
Khartoum | |||||||||
12.11 15:30 | Burundi | | DR Congo | 2:3 (1:1) | |||||
Bujumbura | |||||||||
12.11 15:30 | Togo | | Uganda | 0:1 (0:1) | |||||
Lomé | |||||||||
12.11 16:00 | Namibia | | Guinea | 0:1 (0:1) | |||||
Windhoek | |||||||||
12.11 16:00 | Benin | | Burkina Faso | 2:1 (1:0) | |||||
Cotonou | |||||||||
12.11 19:00 | Morocco | | Equatorial Guinea | 2:0 (1:0) | |||||
Agadir | |||||||||
13.11 14:30 | Madagascar | | Senegal | 2:2 (1:0) | |||||
Antananarivo | |||||||||
13.11 14:30 | Libya | | Rwanda | 1:0 (0:0) | |||||
Tunisia, Sfax | |||||||||
13.11 15:00 | Comoros | | Ghana | 0:0 | |||||
Mitsamiouli | |||||||||
13.11 15:30 | Angola | | South Africa | 1:3 (1:2) | |||||
Benguela | |||||||||
13.11 16:00 | Niger | | Cameroon | 0:3 (0:3) | |||||
Niamey | |||||||||
13.11 16:00 | Liberia | | Côte d'Ivoire | 0:1 (0:1) | |||||
Monrovia | |||||||||
13.11 16:00 | Kenya | | Cape Verde | 1:0 (1:0) | |||||
Nairobi | |||||||||
13.11 17:00 | Mauritania | | Tunisia | 1:2 (1:0) | |||||
Nouakchott | |||||||||
13.11 19:00 | Swaziland | | Nigeria | 0:0 | |||||
Lobamba | |||||||||
14.11 15:30 | Chad | | Egypt | 1:0 (0:0) | |||||
N'Djamena | |||||||||
14.11 16:00 | Ethiopia | | Congo | 3:4 (1:1) | |||||
Addis Ababa | |||||||||
14.11 16:30 | Tanzania | | Algeria | 2:2 (1:0) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
14.11 18:00 | Botswana | | Mali | 2:1 (2:0) | |||||
Francistown |
Day 2 | |||||||||
17.11 15:00 | Honduras | | Mexico | 0:2 (0:0) | |||||
San Pedro Sula | |||||||||
17.11 19:30 | El Salvador | | Canada | 0:0 | |||||
San Salvador | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.11 19:08 | Canada | | Honduras | 1:0 (1:0) | |||||
Vancouver | |||||||||
13.11 20:00 | Mexico | | El Salvador | 3:0 (2:0) | |||||
Ciudad de México |
Day 2 | |||||||||
17.11 19:00 | Haiti | | Jamaica | 0:1 (0:0) | |||||
Port-au-Prince | |||||||||
17.11 20:30 | Panama | | Costa Rica | 1:2 (0:0) | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.11 20:00 | Costa Rica | | Haiti | 1:0 (1:0) | |||||
San José | |||||||||
13.11 21:00 | Jamaica | | Panama | 0:2 (0:1) | |||||
Kingston |
Day 2 | |||||||||
17.11 15:30 | Saint Vincent and Grenadines | | Guatemala | 0:4 (0:2) | |||||
Kingstown | |||||||||
17.11 19:36 | Trinidad and Tobago | | USA | 0:0 | |||||
Port of Spain | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.11 18:10 | USA | | Saint Vincent and Grenadines | 6:1 (3:1) | |||||
Saint Louis | |||||||||
13.11 19:06 | Guatemala | | Trinidad and Tobago | 1:2 (0:0) | |||||
Ciudad de Guatemala |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.11 20:45 | Hungary | | Norway | 2:1 (1:0) | 1:0 (1:0) | 3:1 | |||
Budapest | |||||||||
16.11 19:45 | Ireland | | Bosnia and Herzegovina | 2:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | |||
Dublin | |||||||||
17.11 20:45 | Slovenia | | Ukraine | 1:1 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:3 | |||
Maribor | |||||||||
17.11 20:45 | Denmark | | Sweden | 2:2 (0:1) | 1:2 (0:1) | 3:4 | |||
København | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.11 20:45 | Norway | | Hungary | 0:1 (0:1) | |||||
Oslo | |||||||||
13.11 20:45 | Bosnia and Herzegovina | | Ireland | 1:1 (0:0) | |||||
Zenica | |||||||||
14.11 19:00 | Ukraine | | Slovenia | 2:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
14.11 20:45 | Sweden | | Denmark | 2:1 (1:0) | |||||
Solna |
Day 8 | |||||||||
17.11 15:00 | Timor-Leste | | Saudi Arabia | 0:10 (0:4) | |||||
Dili | |||||||||
17.11 20:45 | Malaysia | | UAE | 1:2 (0:1)* | |||||
Shah Alam | |||||||||
Day 7 | |||||||||
12.11 17:00 | Palestine | | Malaysia | 6:0 (3:0) | |||||
Jordan, Amman | |||||||||
12.11 18:15 | UAE | | Timor-Leste | 8:0 (3:0) | |||||
Abu Dhabi | |||||||||
Day 6 | |||||||||
09.11 17:00 | Palestine | | Saudi Arabia | 0:0 | |||||
Jordan, Amman |
Day 8 | |||||||||
17.11 17:30 | Bangladesh | | Australia | 0:4 (0:4) | |||||
Dhaka | |||||||||
17.11 20:00 | Kyrgyzstan | | Jordan | 1:0 (0:0) | |||||
Bishkek | |||||||||
Day 7 | |||||||||
12.11 17:00 | Tajikistan | | Bangladesh | 5:0 (2:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
12.11 20:00 | Australia | | Kyrgyzstan | 3:0 (1:0) | |||||
Canberra |
Day 8 | |||||||||
17.11 15:30 | Guam | | Iran | 0:6 (0:2) | |||||
Dededo | |||||||||
17.11 18:00 | Turkmenistan | | Oman | 2:1 (1:0) | |||||
Aşgabat | |||||||||
Day 7 | |||||||||
12.11 15:00 | Iran | | Turkmenistan | 3:1 (1:0) | |||||
Tehran | |||||||||
12.11 19:15 | India | | Guam | 1:0 (1:0) | |||||
Bangalore |
Day 8 | |||||||||
17.11 19:00 | Laos | | South Korea | 0:5 (0:4) | |||||
Vientiane | |||||||||
17.11 19:00 | Myanmar | | Kuwait | 3:0 | |||||
Thailand, Bangkok | |||||||||
Day 7 | |||||||||
12.11 17:00 | Lebanon | | Laos | 7:0 (4:0) | |||||
Beirut | |||||||||
12.11 20:00 | South Korea | | Myanmar | 4:0 (2:0) | |||||
Suwon |
Day 8 | |||||||||
17.11 16:00 | North Korea | | Bahrain | 2:0 (1:0) | |||||
Pyongyang | |||||||||
17.11 18:30 | Yemen | | Uzbekistan | 1:3 (0:2) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
Day 7 | |||||||||
12.11 18:00 | Uzbekistan | | North Korea | 3:1 (1:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
12.11 20:00 | Philippines | | Yemen | 0:1 (0:0) | |||||
Manila |
Day 3 | |||||||||
27.11 13:30 | Rwanda | | Somalia | 3:0 (1:0) | |||||
Awasa | |||||||||
28.11 15:30 | Tanzania | | Ethiopia | 1:1 (0:0) | |||||
Awasa | |||||||||
Day 2 | |||||||||
24.11 15:30 | Rwanda | | Tanzania | 1:2 (0:1) | |||||
Awasa | |||||||||
25.11 15:35 | Ethiopia | | Somalia | 2:0 (1:0) | |||||
Awasa | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.11 16:00 | Ethiopia | | Rwanda | 0:1 (0:0) | |||||
Addis Ababa | |||||||||
22.11 14:00 | Somalia | | Tanzania | 0:4 (0:2) | |||||
Addis Ababa |
Day 3 | |||||||||
27.11 14:00 | South Sudan | | Malawi | 2:0 (1:0) | |||||
Bahir Dar | |||||||||
27.11 16:00 | Djibouti | | Sudan | 0:4 (0:2) | |||||
Bahir Dar | |||||||||
Day 2 | |||||||||
25.11 14:00 | Malawi | | Djibouti | 3:0 (2:0) | |||||
Bahir Dar | |||||||||
25.11 15:45 | South Sudan | | Sudan | 0:0 | |||||
Bahir Dar | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.11 14:00 | South Sudan | | Djibouti | 2:0 (1:0) | |||||
Bahir Dar | |||||||||
23.11 16:00 | Sudan | | Malawi | 1:2 (1:2) | |||||
Bahir Dar |
03.11 | Cambodia | | Brunei | 6:1 (3:1) | |||||
Phnom Penh | |||||||||
04.11 | Saint Vincent and Grenadines | | Antigua and Barbuda | 2:1 (0:1) | |||||
Kingstown | |||||||||
05.11 19:15 | UAE | | Turkmenistan | 5:1 (2:0) | |||||
Abu Dhabi | |||||||||
06.11 | Angola | | Namibia | 1:0 | |||||
Luanda | |||||||||
07.11 | Angola | | DR Congo | 1:0 | |||||
Luanda | |||||||||
07.11 15:00 | Vanuatu | | Fiji | 1:1 (1:0) | |||||
Port Vila | |||||||||
07.11 17:00 | Hong Kong | | Myanmar | 5:0 (3:0) | |||||
Hong Kong | |||||||||
10.11 15:00 | Vanuatu | | Fiji | 2:1 (2:0) | |||||
Port Vila | |||||||||
11.11 17:00 | Jordan | | Malta | 2:0 (1:0) | |||||
Turkey, İstanbul | |||||||||
11.11 19:00 | Estonia | | Georgia | 3:0 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
12.11 18:00 | Oman | | New Zealand | 0:1 (0:1) | |||||
As Sib | |||||||||
12.11 18:00 | Macedonia | | Montenegro | 4:1 (3:0) | |||||
Skopje | |||||||||
12.11 19:00 | Andorra | | Saint Kitts and Nevis | 0:1 (0:1) | |||||
Andorra la Vella | |||||||||
13.11 14:00 | Kosovo | | Albania | 2:2 (0:0) | |||||
Pristina | |||||||||
13.11 19:30 | Luxembourg | | Greece | 1:0 (0:0) | |||||
Déifferdang | |||||||||
13.11 19:45 | Wales | | Netherlands | 2:3 (1:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
13.11 19:45 | Northern Ireland | | Latvia | 1:0 (0:0) | |||||
Belfast | |||||||||
13.11 20:30 | Czech Republic | | Serbia | 4:1 (1:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
13.11 20:30 | Qatar | | Turkey | 1:2 (1:0) | |||||
Doha | |||||||||
13.11 20:45 | Spain | | England | 2:0 (0:0) | |||||
Alicante | |||||||||
13.11 20:45 | Poland | | Iceland | 4:2 (0:1) | |||||
Warszawa | |||||||||
13.11 20:45 | Belgium | | Italy | 3:1 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
13.11 20:45 | Slovakia | | Switzerland | 3:2 (1:0) | |||||
Trnava | |||||||||
13.11 21:00 | France | | Germany | 2:0 (1:0) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
14.11 15:00 | Hong Kong | | Macau | 2:0 (0:0) | |||||
Hong Kong | |||||||||
14.11 17:00 | Russia | | Portugal | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
16.11 20:00 | Albania | | Georgia | 2:2 (0:1) | |||||
Tiranë | |||||||||
17.11 13:00 | Macedonia | | Lebanon | 0:1 (0:0) | |||||
Skopje | |||||||||
17.11 19:00 | Russia | | Croatia | 1:3 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
17.11 19:00 | Estonia | | Saint Kitts and Nevis | 3:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
17.11 20:00 | England | | France | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
17.11 20:15 | Turkey | | Greece | 0:0 | |||||
İstanbul | |||||||||
17.11 20:30 | Luxembourg | | Portugal | 0:2 (0:1) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
17.11 20:45 | Poland | | Czech Republic | 3:1 (2:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
17.11 20:45 | Slovakia | | Iceland | 3:1 (0:1) | |||||
Žilina | |||||||||
17.11 20:45 | Austria | | Switzerland | 1:2 (1:2) | |||||
Wien | |||||||||
17.11 20:45 | Italy | | Romania | 2:2 (0:1) | |||||
Bologna | |||||||||
17.11 21:00 | Azerbaijan | | Moldova | 2:1 (1:1) | |||||
Bakı |
Day 5 | |||||||||
25.11 20:45 | Malmö | | Paris Saint-Germain | 0:5 (0:2) | |||||
Malmö | |||||||||
25.11 21:45 | Shakhtar Donetsk | | Real Madrid | 3:4 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
Day 4 | |||||||||
03.11 20:45 | Real Madrid | | Paris Saint-Germain | 1:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
03.11 21:45 | Shakhtar Donetsk | | Malmö | 4:0 (1:0) | |||||
Lviv |
Day 5 | |||||||||
25.11 19:45 | Manchester United | | PSV | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
25.11 20:00 | CSKA Moscow | | Wolfsburg | 0:2 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 4 | |||||||||
03.11 19:45 | Manchester United | | CSKA Moscow | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
03.11 20:45 | PSV | | Wolfsburg | 2:0 (0:0) | |||||
Eindhoven |
Day 5 | |||||||||
25.11 20:45 | Atlético | | Galatasaray | 2:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
25.11 21:00 | Astana | | Benfica | 2:2 (2:1) | |||||
Astana | |||||||||
Day 4 | |||||||||
03.11 19:45 | Benfica | | Galatasaray | 2:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
03.11 21:00 | Astana | | Atlético | 0:0 | |||||
Astana |
Day 5 | |||||||||
25.11 20:45 | Juventus | | Manchester City | 1:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
25.11 20:45 | Borussia Mönchengladbach | | Sevilla | 4:2 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
Day 4 | |||||||||
03.11 20:45 | Borussia Mönchengladbach | | Juventus | 1:1 (1:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
03.11 20:45 | Sevilla | | Manchester City | 1:3 (1:3) | |||||
Sevilla |
Day 5 | |||||||||
24.11 19:45 | Arsenal | | Dinamo Zagreb | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
24.11 20:45 | Bayern | | Olympiakós | 4:0 (3:0) | |||||
München | |||||||||
Day 4 | |||||||||
04.11 20:45 | Bayern | | Arsenal | 5:1 (3:0) | |||||
München | |||||||||
04.11 21:45 | Olympiakós | | Dinamo Zagreb | 2:1 (0:1) | |||||
Piraeus |
Day 5 | |||||||||
24.11 19:45 | Porto | | Dynamo Kyiv | 0:2 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
24.11 21:45 | Maccabi Tel Aviv | | Chelsea | 0:4 (0:1) | |||||
Haifa | |||||||||
Day 4 | |||||||||
04.11 19:45 | Chelsea | | Dynamo Kyiv | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
04.11 21:45 | Maccabi Tel Aviv | | Porto | 1:3 (0:1) | |||||
Haifa |
Day 5 | |||||||||
26.11 20:05 | Celtic | | Ajax | 1:2 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
26.11 21:05 | Molde | | Fenerbahçe | 0:2 (0:0) | |||||
Molde | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.11 18:00 | Celtic | | Molde | 1:2 (1:2) | |||||
Glasgow | |||||||||
05.11 19:00 | Ajax | | Fenerbahçe | 0:0 | |||||
Amsterdam |
Day 5 | |||||||||
26.11 19:00 | FK Krasnodar | | Borussia Dortmund | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
26.11 22:05 | PAÓK | | Qəbələ | 0:0 | |||||
Thessaloniki | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.11 19:00 | Borussia Dortmund | | Qəbələ | 4:0 (2:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
05.11 21:00 | FK Krasnodar | | PAÓK | 2:1 (1:0) | |||||
Krasnodar |
Day 5 | |||||||||
26.11 21:05 | Legia Warszawa | | Midtjylland | 1:0 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
26.11 21:05 | Brugge | | Napoli | 0:1 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.11 19:00 | Brugge | | Legia Warszawa | 1:0 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
05.11 19:00 | Napoli | | Midtjylland | 5:0 (3:0) | |||||
Napoli |
Day 5 | |||||||||
26.11 19:00 | Dynamo Minsk | | Viktoria Plzeň | 1:0 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
26.11 21:05 | Villarreal | | Rapid Wien | 1:0 (0:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.11 19:00 | Viktoria Plzeň | | Rapid Wien | 1:2 (0:1) | |||||
Plzeň | |||||||||
05.11 21:00 | Dynamo Minsk | | Villarreal | 1:2 (0:0) | |||||
Barysaw |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Rapid Wien | 6 | 5 | 0 | 1 | 10-6 | 15 | |||
2. | Villarreal | 6 | 4 | 1 | 1 | 12-6 | 13 | |||
3. | Viktoria Plzeň | 6 | 1 | 1 | 4 | 8-10 | 4 | |||
4. | Dynamo Minsk | 6 | 1 | 0 | 5 | 3-11 | 3 |
Day 5 | |||||||||
26.11 20:05 | Braga | | Slovan Liberec | 2:1 (1:1) | |||||
Braga | |||||||||
26.11 21:05 | Marseille | | Groningen | 2:1 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.11 19:00 | Marseille | | Braga | 1:0 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
05.11 19:00 | Groningen | | Slovan Liberec | 0:1 (0:0) | |||||
Groningen |
Day 5 | |||||||||
26.11 19:00 | Lazio | | Dnipro | 3:1 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
26.11 19:00 | Rosenborg | | Saint-Étienne | 1:1 (1:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.11 21:05 | Rosenborg | | Lazio | 0:2 (0:2) | |||||
Trondheim | |||||||||
05.11 21:05 | Saint-Étienne | | Dnipro | 3:0 (1:0) | |||||
Saint-Étienne |
Day 5 | |||||||||
26.11 20:00 | Beşiktaş | | Skënderbeu | 2:0 (1:0) | |||||
İstanbul | |||||||||
26.11 21:00 | Lokomotiv | | Sporting | 2:4 (1:3) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.11 18:00 | Beşiktaş | | Lokomotiv | 1:1 (0:0) | |||||
İstanbul | |||||||||
05.11 21:05 | Skënderbeu | | Sporting | 3:0 (2:0) | |||||
Elbasan |
Day 5 | |||||||||
26.11 18:00 | Belenenses | | Lech | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
26.11 19:00 | Basel | | Fiorentina | 2:2 (1:2) | |||||
Basel | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.11 20:05 | Belenenses | | Basel | 0:2 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
05.11 21:05 | Lech | | Fiorentina | 0:2 (0:1) | |||||
Poznań |
Day 5 | |||||||||
26.11 19:00 | Monaco | | Anderlecht | 0:2 (0:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
26.11 22:00 | Qarabağ | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.11 20:00 | Qarabağ | | Monaco | 1:1 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
05.11 20:05 | Tottenham Hotspur | | Anderlecht | 2:1 (1:0) | |||||
London |
Day 5 | |||||||||
26.11 19:00 | Schalke 04 | | APOEL | 1:0 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
26.11 19:00 | Sparta Prague | | Asteras | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.11 21:05 | Sparta Prague | | Schalke 04 | 1:1 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
05.11 22:05 | Asteras | | APOEL | 2:0 (2:0) | |||||
Tripoli |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.11 19:00 | Santa Fe | | Luqueño | 0:0 | 1:1 (0:1) | 1:1 | |||
Bogotá | |||||||||
26.11 20:45 | Huracán | | River Plate | 2:2 (2:0) | 1:0 (1:0) | 3:2 | |||
Buenos Aires | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.11 20:45 | Luqueño | | Santa Fe | 1:1 (1:0) | |||||
Luque | |||||||||
05.11 20:45 | River Plate | | Huracán | 0:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21.11 20:00 | Guangzhou Evergrande Taobao | | Al Ahli Dubai | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Guangzhou | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.11 19:45 | Al Ahli Dubai | | Guangzhou Evergrande Taobao | 0:0 | |||||
Dubai |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.11 15:30 | TP Mazembe | | USM Alger | 2:0 (0:0) | 2:1 (1:0) | 4:1 | |||
Lubumbashi |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
29.11 15:00 | Étoile du Sahel | | Orlando Pirates | 1:0 (1:0) | 1:1 (0:1) | 2:1 | |||
Sousse | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.11 20:00 | Orlando Pirates | | Étoile du Sahel | 1:1 (1:0) | |||||
Johannesburg |
Day 17 | |||||||||
27.11 19:00 | Ural | | Mordovia | 3:1 (2:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
28.11 14:30 | FK Ufa | | Kuban | 2:2 (1:2) | |||||
Ufa | |||||||||
28.11 16:00 | Krylia Sovetov | | Amkar | 0:0 | |||||
Samara | |||||||||
28.11 17:30 | Terek | | Zenit | 4:1 (2:0) | |||||
Grozny | |||||||||
29.11 15:00 | Anzhi | | CSKA | 1:1 (0:1) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
30.11 19:00 | FK Krasnodar | | FK Rostov | 2:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
30.11 19:00 | Dynamo | | Lokomotiv | 2:2 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
30.11 19:15 | Rubin | | Spartak | 2:2 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
Day 16 | |||||||||
21.11 14:00 | Amkar | | Rubin | 1:2 (0:1) | |||||
Perm | |||||||||
21.11 14:00 | CSKA | | Krylia Sovetov | 0:2 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
21.11 16:30 | Zenit | | Ural | 3:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
21.11 19:00 | Lokomotiv | | Anzhi | 0:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
22.11 14:30 | Mordovia | | Dynamo | 1:1 (0:1) | |||||
Saransk | |||||||||
22.11 17:00 | Kuban | | Terek | 2:2 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
22.11 19:30 | Spartak | | FK Krasnodar | 3:2 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
23.11 19:00 | FK Rostov | | FK Ufa | 1:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 15 | |||||||||
06.11 19:00 | Mordovia | | Anzhi | 4:0 (2:0) | |||||
Saransk | |||||||||
07.11 16:00 | Ural | | FK Rostov | 1:2 (1:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
07.11 18:15 | FK Ufa | | Amkar | 2:1 (0:0) | |||||
Ufa | |||||||||
07.11 18:30 | Dynamo | | Kuban | 2:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
07.11 19:30 | Terek | | Spartak | 2:1 (1:1) | |||||
Grozny | |||||||||
08.11 14:30 | Rubin | | Krylia Sovetov | 2:0 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
08.11 17:00 | FK Krasnodar | | CSKA | 2:1 (2:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
08.11 19:30 | Lokomotiv | | Zenit | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 14 | |||||||||
01.11 15:00 | Krylia Sovetov | | FK Krasnodar | 0:4 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
01.11 16:30 | Anzhi | | Rubin | 1:2 (0:2) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
01.11 19:00 | Kuban | | Lokomotiv | 6:2 (5:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
01.11 19:30 | Spartak | | Ural | 0:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
02.11 19:00 | Amkar | | Terek | 1:0 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
02.11 19:30 | FK Rostov | | Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 24 | |||||||||
29.11 13:00 | Spartak-2 | | FK Tyumen | 1:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
29.11 14:00 | Sokol | | Sibir | 2:0 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
29.11 14:00 | Shinnik | | Zenit-2 | 4:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
29.11 14:00 | FK Tosno | | Tom | 3:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
29.11 14:00 | Torpedo | | Volga | 1:0 (0:0) | |||||
Armavir | |||||||||
29.11 15:00 | Luch-Energiya | | KAMAZ | 2:1 (1:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
29.11 15:00 | Gazovik | | Arsenal | 4:1 (1:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
29.11 15:00 | SKA-Energiya | | Baltika | 1:1 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
29.11 15:00 | Volgar | | Baikal | 3:1 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
29.11 17:00 | Yenisey | | Fakel | 2:0 (2:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Day 23 | |||||||||
25.11 13:00 | FK Tosno | | Torpedo | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
25.11 14:00 | KAMAZ | | FK Tyumen | 0:1 (0:1) | |||||
Kazan | |||||||||
25.11 14:00 | Spartak-2 | | Yenisey | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
25.11 17:00 | Zenit-2 | | Gazovik | 1:2 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
25.11 19:00 | Arsenal | | Tom | 1:2 (0:2) | |||||
Tula | |||||||||
25.11 19:00 | Baltika | | Luch-Energiya | 3:0 (3:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
25.11 19:00 | Fakel | | Volgar | 0:1 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
25.11 19:00 | Sibir | | SKA-Energiya | 2:1 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
25.11 19:00 | Volga | | Sokol | 0:0 | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
25.11 22:30 | Baikal | | Shinnik | 0:2 (0:2) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Day 22 | |||||||||
20.11 16:00 | FK Tosno | | Arsenal | 2:3 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
21.11 11:30 | Zenit-2 | | Tom | 0:0 | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
21.11 14:00 | Shinnik | | Fakel | 1:2 (0:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
21.11 15:00 | Luch-Energiya | | Sibir | 0:3 (0:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
21.11 16:00 | Gazovik | | Baikal | 2:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
21.11 16:00 | Volgar | | Spartak-2 | 2:1 (1:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
21.11 17:00 | SKA-Energiya | | Volga | 1:1 (1:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
21.11 17:00 | Yenisey | | KAMAZ | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
21.11 17:00 | Sokol | | Torpedo | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
Day 21 | |||||||||
15.11 13:00 | Baikal | | Tom | 1:2 (1:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
15.11 14:00 | KAMAZ | | Volgar | 0:3 | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
15.11 14:00 | Sokol | | SKA-Energiya | 2:0 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
15.11 14:00 | Spartak-2 | | Shinnik | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15.11 14:00 | Torpedo | | Arsenal | 1:3 (0:2) | |||||
Armavir | |||||||||
15.11 15:00 | Sibir | | FK Tyumen | 1:4 (0:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
15.11 16:00 | Baltika | | Yenisey | 0:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
15.11 17:00 | Zenit-2 | | FK Tosno | 2:1 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
15.11 18:00 | Fakel | | Gazovik | 1:2 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
15.11 19:00 | Volga | | Luch-Energiya | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
Day 20 | |||||||||
08.11 13:00 | Baikal | | FK Tosno | 0:2 (0:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
08.11 14:00 | Luch-Energiya | | Sokol | 2:3 (0:2) | |||||
Vladivostok | |||||||||
08.11 14:00 | Shinnik | | KAMAZ | 0:2 (0:2) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
08.11 14:00 | Torpedo | | SKA-Energiya | 0:2 (0:1) | |||||
Armavir | |||||||||
08.11 15:00 | Gazovik | | Spartak-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
08.11 15:00 | Tom | | Fakel | 0:0 | |||||
Tomsk | |||||||||
08.11 16:00 | Volgar | | Baltika | 1:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
08.11 17:00 | FK Tyumen | | Volga | 2:1 (2:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
08.11 18:00 | Arsenal | | Zenit-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
08.11 18:00 | Yenisey | | Sibir | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk |
Day 19 | |||||||||
01.11 13:00 | Baikal | | Zenit-2 | 2:1 (0:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
01.11 14:00 | KAMAZ | | Tom | 0:1 (0:1) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
01.11 14:00 | Spartak-2 | | FK Tosno | 3:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
01.11 14:00 | Luch-Energiya | | Torpedo | 0:1 (0:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
01.11 15:00 | Sokol | | Yenisey | 1:0 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
01.11 15:00 | Volga | | Volgar | 0:1 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
01.11 16:00 | Baltika | | Gazovik | 2:1 (2:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
01.11 16:00 | Sibir | | Shinnik | 2:1 (2:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
01.11 17:00 | SKA-Energiya | | FK Tyumen | 1:0 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
01.11 18:00 | Fakel | | Arsenal | 3:1 (2:0) | |||||
Voronezh |
Day 19 | |||||||||
06.11 18:00 | Dnepr | | FK Khimki | 0:0 | |||||
Smolensk | |||||||||
08.11 14:00 | Solaris | | Znamya Truda | 6:0 (4:0) | |||||
Moscow | |||||||||
08.11 14:00 | Kareliya | | Volga Tver | 3:1 (1:1) | |||||
Petrozavodsk | |||||||||
08.11 14:00 | FK Kolomna | | Dynamo Sankt-Petersburg | 0:1 (0:1) | |||||
Kolomna | |||||||||
08.11 15:00 | FK Domodedovo | | Pskov-747 | 2:1 (0:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
08.11 17:00 | Spartak | | Torpedo Vladimir | 1:0 (0:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
08.11 19:00 | FK Strogino | | Tekstilshchik | 4:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 18 | |||||||||
01.11 14:00 | Znamya Truda | | Kareliya | 4:0 (3:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
01.11 14:00 | Volga Tver | | Pskov-747 | 0:3 (0:1) | |||||
Tver | |||||||||
01.11 15:00 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Spartak | 3:2 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
01.11 16:00 | FK Dolgoprudny | | Solaris | 1:0 (0:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
01.11 17:00 | Tekstilshchik | | Dnepr | 1:1 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
01.11 18:00 | FK Khimki | | FK Kolomna | 1:1 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
01.11 19:00 | FK Strogino | | FK Domodedovo | 1:1 (0:1) | |||||
Moscow |
Day 17 | |||||||||
08.11 13:00 | FK Oryol | | Vityaz | 1:0 (0:0) | |||||
Oryol | |||||||||
08.11 14:00 | FK Tambov | | FK Chertanovo | 5:0 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
08.11 14:00 | Torpedo Moskva | | Avangard | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
08.11 15:00 | Energomash | | Zenit | 1:1 (0:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
08.11 15:00 | FK Ryazan | | FK Kaluga | 1:0 (1:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
08.11 15:00 | Metallurg | | Arsenal-2 | 2:1 (2:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
08.11 16:00 | Lokomotiv | | Dynamo Bryansk | 3:1 (1:0) | |||||
Liski | |||||||||
Day 16 | |||||||||
01.11 13:00 | FK Kaluga | | FK Oryol | 3:1 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
01.11 14:00 | Arsenal-2 | | Energomash | 0:1 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
01.11 14:00 | Dynamo Bryansk | | Metallurg | 0:2 (0:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
01.11 14:00 | Avangard | | FK Ryazan | 1:0 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
01.11 14:30 | Zenit | | FK Tambov | 0:0 | |||||
Penza | |||||||||
01.11 15:00 | Vityaz | | Lokomotiv | 2:1 (1:1) | |||||
Podolsk | |||||||||
02.11 14:00 | FK Chertanovo | | Torpedo Moskva | 1:1 (0:1) | |||||
Moscow |
Day 17 | |||||||||
08.11 14:00 | Alaniya | | FK Krasnodar-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
08.11 14:00 | Biolog-Novokubansk | | Terek-2 | 0:3 (0:1) | |||||
Progress | |||||||||
08.11 14:00 | SKA | | Mashuk-KMV | 1:1 (0:0) | |||||
Bataysk | |||||||||
08.11 14:00 | Angusht | | Druzhba | 1:0 (1:0) | |||||
Nazran | |||||||||
08.11 14:00 | Dynamo Ryzdvyanyi | | Chernomorets | 0:2 (0:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
09.11 14:00 | FK Astrakhan | | Afips | 1:1 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
Day 16 | |||||||||
01.11 14:30 | Druzhba | | Dynamo Ryzdvyanyi | 0:3 (0:1) | |||||
Maykop | |||||||||
01.11 14:30 | Terek-2 | | SKA | 2:1 (0:0) | |||||
Grozny | |||||||||
01.11 15:00 | Spartak-Nalchik | | Alaniya | 2:0 (2:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
01.11 15:00 | Mashuk-KMV | | Angusht | 0:1 (0:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
01.11 16:00 | FK Krasnodar-2 | | FK Astrakhan | 3:1 (3:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
01.11 16:00 | Chernomorets | | MITOS | 4:0 (2:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
01.11 17:00 | Afips | | Biolog-Novokubansk | 3:0 (2:0) | |||||
Afipsky |
Day 18 | |||||||||
01.11 15:00 | FK Chelyabinsk | | Lada-Tolyatti | 7:0 (4:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
01.11 15:00 | Zenit-Izhevsk | | Nosta | 2:0 (1:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
01.11 17:00 | Syzran-2003 | | Dynamo Kirov | 2:0 (0:0) | |||||
Syzran | |||||||||
01.11 18:00 | Volga Ulyanovsk | | Neftekhimik | 0:1 (0:0) | |||||
Ulyanovsk |
Day 16 | |||||||||
28.11 14:00 | Karpaty | | Olympik | 4:1 (2:1) | |||||
Lviv | |||||||||
28.11 14:00 | Zorya | | Stal | 2:1 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
28.11 17:30 | FK Oleksandriya | | Metalist | 2:0 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
29.11 14:00 | Hoverla | | Shakhtar | 1:6 (1:4) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
29.11 14:00 | Volyn | | Metalurh | 9:1 (6:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
29.11 17:00 | Dynamo | | Chornomorets | 2:1 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
30.11 19:00 | Dnipro | | Vorskla | 0:2 (0:1) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Day 15 | |||||||||
20.11 19:00 | Olympik | | Dynamo | 0:3 (0:2) | |||||
Kiev | |||||||||
21.11 14:00 | Chornomorets | | Dnipro | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
21.11 14:00 | Vorskla | | Hoverla | 2:1 (1:1) | |||||
Poltava | |||||||||
21.11 17:00 | Shakhtar | | Volyn | 4:0 (3:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
22.11 14:00 | Metalurh | | FK Oleksandriya | 0:2 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
22.11 17:00 | Stal | | Karpaty | 1:1 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
22.11 19:30 | Metalist | | Zorya | 0:1 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
Day 14 | |||||||||
07.11 14:00 | Chornomorets | | Olympik | 0:2 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
07.11 14:00 | Zorya | | Metalurh | 4:1 (2:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
07.11 17:00 | Karpaty | | Metalist | 1:1 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
07.11 17:00 | FK Oleksandriya | | Shakhtar | 2:3 (1:2) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
08.11 14:00 | Volyn | | Vorskla | 2:1 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
08.11 17:00 | Dnipro | | Hoverla | 2:0 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
08.11 19:30 | Dynamo | | Stal | 2:0 (0:0) | |||||
Kiev |
Day 13 | |||||||||
01.11 17:00 | Chornomorets | | Stal | 1:1 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
01.11 19:30 | FK Oleksandriya | | Vorskla | 1:1 (1:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
01.11 19:30 | Volyn | | Hoverla | 0:0 | |||||
Lutsk |
Day 18 | |||||||||
20.11 13:30 | Desna | | FK Poltava | 2:1 (1:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
21.11 13:00 | Hirnyk-Sport | | Illichovets | 1:1 (1:1) | |||||
Komsomolsk | |||||||||
21.11 13:00 | Avanhard | | Naftovyk-Ukrnafta | 2:3 (1:1) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
21.11 13:30 | MFK Mykolaiv | | Dynamo-2 | 0:0 | |||||
Mykolaiv | |||||||||
21.11 13:30 | FK Sumy | | Nyva | 1:1 (1:0) | |||||
Sumy | |||||||||
21.11 14:00 | Cherkasky Dnipro | | Zirka | 2:2 (0:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
21.11 14:00 | FK Ternopil | | Helios | 0:1 (0:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
22.11 13:00 | Obolon-Brovar | | Hirnyk | 2:3 (2:1) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 17 | |||||||||
13.11 14:00 | Dynamo-2 | | Desna | 3:1 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
14.11 13:00 | FK Poltava | | FK Ternopil | 1:0 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
14.11 13:00 | Hirnyk | | Avanhard | 1:1 (1:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
14.11 14:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | MFK Mykolaiv | 0:0 | |||||
Okhtyrka | |||||||||
14.11 14:00 | Zirka | | Hirnyk-Sport | 1:3 (0:1) | |||||
Kirovograd | |||||||||
15.11 14:00 | Nyva | | Cherkasky Dnipro | 1:1 (1:1) | |||||
Ternopil | |||||||||
15.11 15:00 | Helios | | FK Sumy | 3:2 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
16.11 14:00 | Illichovets | | Obolon-Brovar | 1:0 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
Day 16 | |||||||||
07.11 14:00 | Hirnyk | | Illichovets | 1:2 (0:1) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
07.11 14:00 | Obolon-Brovar | | Zirka | 1:2 (0:2) | |||||
Kiev | |||||||||
07.11 14:00 | Hirnyk-Sport | | Nyva | 1:3 (0:0) | |||||
Komsomolsk | |||||||||
07.11 14:00 | Cherkasky Dnipro | | Helios | 1:1 (1:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
07.11 14:00 | FK Sumy | | FK Poltava | 1:3 (0:1) | |||||
Sumy | |||||||||
07.11 14:00 | Desna | | Naftovyk-Ukrnafta | 1:2 (0:1) | |||||
Chernigiv | |||||||||
07.11 14:00 | Avanhard | | MFK Mykolaiv | 0:2 (0:1) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
07.11 15:00 | FK Ternopil | | Dynamo-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Ternopil |
Day 15 | |||||||||
01.11 14:00 | Illichovets | | Avanhard | 1:1 (1:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
01.11 14:00 | Hirnyk | | Zirka | 0:0 | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
01.11 14:00 | Hirnyk-Sport | | Helios | 1:1 (1:1) | |||||
Komsomolsk | |||||||||
01.11 14:00 | Desna | | MFK Mykolaiv | 0:1 (0:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
01.11 15:00 | Obolon-Brovar | | Nyva | 2:2 (2:1) | |||||
Kiev | |||||||||
01.11 15:00 | FK Ternopil | | Naftovyk-Ukrnafta | 1:0 (0:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
Day 12 | |||||||||
11.11 15:00 | Helios | | Illichovets | 0:0 | |||||
Kharkiv |
Day 15 | |||||||||
01.11 15:00 | Skala | | Nikopol-NPGU | 2:1 (0:1) | |||||
Stryi |
Day 14 | |||||||||
27.11 14:00 | Kəpəz | | İnter | 0:0 | |||||
Gəncə | |||||||||
28.11 14:30 | AZAL | | Sumqayıt | 2:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
28.11 16:30 | Zira | | Xəzər | 1:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
29.11 17:00 | Neftçi | | Qarabağ | 1:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
30.11 17:00 | Qəbələ | | Ravan | 1:1 (0:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
Day 13 | |||||||||
21.11 17:00 | Sumqayıt | | Qəbələ | 2:2 (1:1) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
21.11 19:30 | Qarabağ | | Kəpəz | 3:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
22.11 18:00 | Xəzər | | Neftçi | 0:2 (0:0) | |||||
Lənkəran | |||||||||
22.11 20:00 | Ravan | | Zira | 1:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
23.11 17:00 | İnter | | AZAL | 2:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 12 | |||||||||
07.11 16:30 | AZAL | | Kəpəz | 1:1 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
07.11 18:30 | Zira | | Sumqayıt | 3:2 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
08.11 16:00 | Xəzər | | Qarabağ | 0:1 (0:1) | |||||
Lənkəran | |||||||||
08.11 18:00 | Neftçi | | Ravan | 2:3 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
09.11 16:00 | Qəbələ | | İnter | 1:1 (1:1) | |||||
Qəbələ | |||||||||
Day 11 | |||||||||
02.11 19:00 | Sumqayıt | | Neftçi | 1:2 (1:0) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
02.11 21:00 | Ravan | | Xəzər | 0:1 (0:0) | |||||
Bakı |
Day 14 | |||||||||
21.11 14:00 | Alashkert | | Shirak | 2:0 (2:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
21.11 14:00 | Ararat | | Gandzasar | 2:2 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
21.11 15:30 | Banants | | Ulisses | 5:1 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
22.11 16:00 | Pyunik | | MIKA | 2:1 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 13 | |||||||||
07.11 14:00 | MIKA | | Alashkert | 0:1 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
07.11 15:00 | Banants | | Gandzasar | 1:1 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
08.11 14:00 | Ulisses | | Pyunik | 1:4 (1:4) | |||||
Yerevan | |||||||||
08.11 15:00 | Shirak | | Ararat | 0:1 (0:1) | |||||
Gyumri | |||||||||
Day 12 | |||||||||
01.11 14:00 | MIKA | | Ulisses | 1:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
01.11 16:00 | Pyunik | | Gandzasar | 4:0 (1:0) | |||||
Yerevan |
Day 26 | |||||||||
08.11 14:00 | Belshina | | Granit Mikashevichy | 0:1 (0:1) | |||||
Babruysk | |||||||||
08.11 14:00 | FK Minsk | | FK Vitebsk | 3:2 (2:1) | |||||
Minsk | |||||||||
08.11 14:00 | Tarpeda-BelAZ | | Naftan | 3:3 (1:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
08.11 14:00 | Shakhtsyor | | Dynamo Brest | 2:1 (2:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
08.11 14:00 | BATE | | FK Slutsk | 4:1 (2:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
08.11 14:00 | Neman | | Slavia | 3:1 (1:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
08.11 14:00 | FK Homel | | Dynamo Minsk | 1:2 (1:1) | |||||
Gomel |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.11 14:00 | Slavia-Mazyr (Mazyr) | | FK Minsk (Minsk) | 3:2 (1:1) | 1:2 (1:1) | 4:4 | |||
Mazyr | |||||||||
16.11 13:00 | Dynamo (Brest) | | Naftan (Navapolatsk) | 1:0 (1:0) | 1:3 (1:2) | 2:3 | |||
Brest | |||||||||
18.11 18:00 | Shakhtsyor (Salihorsk) | | FK Vitebsk (Vitebsk) | 3:1 (2:0) | 1:1 (1:0) | 4:2 | |||
Salihorsk | |||||||||
21.11 14:00 | FK Slutsk (Slutsk) | | FK Homel (Homel) | 2:0 (1:0) | 3:0 (1:0) | 5:0 | |||
Slutsk | |||||||||
23.11 17:00 | Isloch (Minsk District) | | Belshina (Babruysk) | 1:1 (0:1) | 0:3 (0:2) | 1:4 | |||
Minsk | |||||||||
25.11 14:00 | Torpedo-BelAZ (Zhodzina) | | FK Smorgon (Smorgon) | 4:1 (1:1) | 5:0 (2:0) | 9:1 | |||
Zhodzina | |||||||||
29.11 14:00 | Granit-Mikashevichy (Mikashevichy) | | BATE (Barysaw) | 1:3 (0:3) | 0:5 (0:3) | 1:8 | |||
Luninets | |||||||||
30.11 18:00 | Neman (Hrodna) | | Dynamo (Minsk) | 0:1 (0:0) | 1:1 (0:0) | 1:2 | |||
Hrodna | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.11 14:00 | Naftan (Navapolatsk) | | Dynamo (Brest) | 3:1 (2:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
14.11 14:00 | FK Vitebsk (Vitebsk) | | Shakhtsyor (Salihorsk) | 1:1 (0:1) | |||||
Vitebsk | |||||||||
14.11 16:00 | FK Homel (Homel) | | FK Slutsk (Slutsk) | 0:3 (0:1) | |||||
Gomel | |||||||||
19.11 14:00 | Belshina (Babruysk) | | Isloch (Minsk District) | 3:0 (2:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
19.11 14:00 | FK Smorgon (Smorgon) | | Torpedo-BelAZ (Zhodzina) | 0:5 (0:2) | |||||
Smarhon | |||||||||
20.11 18:00 | BATE (Barysaw) | | Granit-Mikashevichy (Mikashevichy) | 5:0 (3:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
21.11 14:00 | Dynamo (Minsk) | | Neman (Hrodna) | 1:1 (0:0) | |||||
Minsk |
21.11 15:00 | Astana (Astana) | | Qayrat (Almaty) | 1:2 (1:0) | |||||
Astana |
Day 16 | |||||||||
28.11 13:00 | Academia UTM | | Saxan | 1:1 (0:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
28.11 13:00 | Zarya | | Speranţa | 0:0 | |||||
Bălţi | |||||||||
28.11 13:00 | Dinamo-Auto | | Sheriff | 0:0 | |||||
Tîrnauca | |||||||||
29.11 13:00 | Dacia | | Petrocub | 2:0 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
29.11 17:00 | Zimbru | | Milsami | 2:1 (0:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
Day 15 | |||||||||
21.11 13:00 | Milsami | | Academia UTM | 0:0 | |||||
Orhei | |||||||||
21.11 13:00 | Speranţa | | Dinamo-Auto | 3:2 (2:1) | |||||
Nisporeni | |||||||||
21.11 13:00 | Petrocub | | Zarya | 0:2 (0:2) | |||||
Hînceşti | |||||||||
22.11 13:00 | Saxan | | Dacia | 1:3 (0:0) | |||||
Ceadîr-Lunga | |||||||||
22.11 15:00 | Sheriff | | Zimbru | 4:1 (1:1) | |||||
Tiraspol | |||||||||
Day 14 | |||||||||
07.11 14:00 | Zarya | | Saxan | 2:1 (0:1) | |||||
Bălţi | |||||||||
07.11 14:00 | Dinamo-Auto | | Petrocub | 2:0 (1:0) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
07.11 17:00 | Zimbru | | Speranţa | 0:1 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
08.11 14:00 | Academia UTM | | Dacia | 0:2 (0:1) | |||||
Ghidighici | |||||||||
08.11 14:00 | Milsami | | Sheriff | 0:1 (0:0) | |||||
Vadul lui Vodă | |||||||||
Day 13 | |||||||||
01.11 14:00 | Speranţa | | Milsami | 1:0 (1:0) | |||||
Nisporeni | |||||||||
01.11 14:00 | Saxan | | Dinamo-Auto | 0:1 (0:0) | |||||
Ceadîr-Lunga | |||||||||
01.11 14:00 | Dacia | | Zarya | 1:1 (0:0) | |||||
Speia |
Day 30 | |||||||||
19.11 14:00 | Bunyodkor | | Qoʼqon 1912 | 5:0 (2:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
20.11 14:00 | Metallurg | | Shoʼrtan | 1:0 (1:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
20.11 14:00 | Neftchi | | Qizilqum | 2:0 (1:0) | |||||
Fergana | |||||||||
20.11 14:00 | Soʼgʼdiyona | | Buxoro | 2:3 (0:2) | |||||
Jizzax | |||||||||
20.11 14:00 | Dinamo | | FK Olmaliq | 1:1 (1:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
20.11 14:00 | Mashʼal | | Nasaf | 1:0 (1:0) | |||||
Muborak | |||||||||
21.11 14:00 | Navbahor | | Lokomotiv | 2:3 (0:1) | |||||
Namangan | |||||||||
21.11 14:00 | Paxtakor | | FK Andijon | 6:0 (3:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 29 | |||||||||
04.11 14:00 | Nasaf | | Paxtakor | 0:1 (0:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
04.11 14:00 | Lokomotiv | | Mashʼal | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
04.11 14:00 | FK Olmaliq | | Bunyodkor | 1:1 (0:1) | |||||
Olmaliq | |||||||||
05.11 14:00 | Shoʼrtan | | Navbahor | 3:1 (0:1) | |||||
Guzor | |||||||||
05.11 14:00 | Qizilqum | | Metallurg | 1:1 (0:0) | |||||
Zarafshon SC Eshlar | |||||||||
05.11 14:00 | Buxoro | | Neftchi | 3:1 (0:0) | |||||
Buxoro Бухоро Арена | |||||||||
05.11 14:00 | Qoʼqon 1912 | | Soʼgʼdiyona | 1:3 (0:2) | |||||
Kokand | |||||||||
05.11 14:00 | FK Andijon | | Dinamo | 1:1 (0:0) | |||||
Andijon |
25.11 14:00 | Oqtepa | | Soʼgʼdiyona | 1:2 (0:1) | |||||
Olmaliq |
Day 17 | |||||||||
28.11 16:00 | Sturm | | Mattersburg | 0:0 | |||||
Graz | |||||||||
28.11 18:30 | Grödig | | Red Bull | 1:1 (0:1) | |||||
Grödig | |||||||||
28.11 18:30 | Wolfsberg | | Admira Wacker | 4:0 (2:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
29.11 16:30 | Ried | | Austria | 4:2 (3:2) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
29.11 19:00 | Rapid | | Altach | 3:1 (2:0) | |||||
Wien | |||||||||
Day 16 | |||||||||
21.11 16:00 | Austria | | Admira Wacker | 1:1 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
21.11 18:30 | Mattersburg | | Rapid | 1:6 (0:5) | |||||
Mattersburg | |||||||||
21.11 18:30 | Altach | | Wolfsberg | 2:1 (1:0) | |||||
Altach | |||||||||
21.11 18:30 | Ried | | Grödig | 1:0 (0:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
22.11 16:30 | Red Bull | | Sturm | 3:1 (1:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 15 | |||||||||
07.11 16:00 | Austria | | Red Bull | 1:1 (0:1) | |||||
Wien | |||||||||
07.11 18:30 | Admira Wacker | | Altach | 1:1 (0:1) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
07.11 18:30 | Sturm | | Ried | 3:2 (2:2) | |||||
Graz | |||||||||
07.11 18:30 | Wolfsberg | | Mattersburg | 2:1 (1:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
08.11 16:30 | Grödig | | Rapid | 2:1 (1:0) | |||||
Grödig | |||||||||
Day 14 | |||||||||
01.11 16:30 | Mattersburg | | Austria | 1:2 (0:0) | |||||
Mattersburg |
Day 14 | |||||||||
28.11 15:00 | AFC Bournemouth | | Everton | 3:3 (0:2) | |||||
Bournemouth | |||||||||
28.11 15:00 | Aston Villa | | Watford | 2:3 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
28.11 15:00 | Crystal Palace | | Newcastle United | 5:1 (3:1) | |||||
London | |||||||||
28.11 15:00 | Manchester City | | Southampton | 3:1 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
28.11 15:00 | Sunderland | | Stoke City | 2:0 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
28.11 17:30 | Leicester City | | Manchester United | 1:1 (1:1) | |||||
Leicester | |||||||||
29.11 12:00 | Tottenham Hotspur | | Chelsea | 0:0 | |||||
London | |||||||||
29.11 14:05 | West Ham United | | West Bromwich Albion | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
29.11 16:15 | Liverpool | | Swansea City | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
29.11 16:15 | Norwich City | | Arsenal | 1:1 (1:1) | |||||
Norwich | |||||||||
Day 13 | |||||||||
21.11 12:45 | Watford | | Manchester United | 1:2 (0:1) | |||||
Watford | |||||||||
21.11 15:00 | Chelsea | | Norwich City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
21.11 15:00 | Everton | | Aston Villa | 4:0 (3:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
21.11 15:00 | Newcastle United | | Leicester City | 0:3 (0:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
21.11 15:00 | Southampton | | Stoke City | 0:1 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
21.11 15:00 | Swansea City | | AFC Bournemouth | 2:2 (2:2) | |||||
Swansea | |||||||||
21.11 15:00 | West Bromwich Albion | | Arsenal | 2:1 (2:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
21.11 17:30 | Manchester City | | Liverpool | 1:4 (1:3) | |||||
Manchester | |||||||||
22.11 16:00 | Tottenham Hotspur | | West Ham United | 4:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
23.11 20:00 | Crystal Palace | | Sunderland | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
Day 12 | |||||||||
07.11 12:45 | AFC Bournemouth | | Newcastle United | 0:1 (0:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
07.11 15:00 | Leicester City | | Watford | 2:1 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
07.11 15:00 | Manchester United | | West Bromwich Albion | 2:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
07.11 15:00 | Norwich City | | Swansea City | 1:0 (0:0) | |||||
Norwich | |||||||||
07.11 15:00 | Sunderland | | Southampton | 0:1 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
07.11 15:00 | West Ham United | | Everton | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
07.11 17:30 | Stoke City | | Chelsea | 1:0 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
08.11 13:30 | Aston Villa | | Manchester City | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
08.11 16:00 | Arsenal | | Tottenham Hotspur | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
08.11 16:00 | Liverpool | | Crystal Palace | 1:2 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 11 | |||||||||
01.11 13:30 | Everton | | Sunderland | 6:2 (2:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
01.11 16:00 | Southampton | | AFC Bournemouth | 2:0 (2:0) | |||||
Southampton | |||||||||
02.11 20:00 | Tottenham Hotspur | | Aston Villa | 3:1 (2:0) | |||||
London |
Day 18 | |||||||||
27.11 19:45 | Hull City | | Derby County | 0:2 (0:2) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
28.11 12:30 | Charlton Athletic | | Ipswich Town | 0:3 (0:2) | |||||
London | |||||||||
28.11 15:00 | Blackburn Rovers | | Sheffield Wednesday | 2:2 (2:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
28.11 15:00 | Brighton & Hove Albion | | Birmingham City | 2:1 (1:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
28.11 15:00 | Cardiff City | | Burnley | 2:2 (1:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
28.11 15:00 | Fulham | | Preston North End | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
28.11 15:00 | Huddersfield Town | | Middlesbrough | 0:2 (0:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
28.11 15:00 | Nottingham Forest | | Reading | 3:1 (2:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
28.11 15:00 | Queens Park Rangers | | Leeds United | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
28.11 15:00 | Rotherham United | | Bristol City | 3:0 (2:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
28.11 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Milton Keynes Dons | 0:0 | |||||
Wolverhampton | |||||||||
30.11 19:45 | Bolton Wanderers | | Brentford | 1:1 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
Day 17 | |||||||||
20.11 19:45 | Middlesbrough | | Queens Park Rangers | 1:0 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
21.11 12:30 | Bristol City | | Hull City | 1:1 (1:0) | |||||
Bristol | |||||||||
21.11 15:00 | Birmingham City | | Charlton Athletic | 0:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
21.11 15:00 | Brentford | | Nottingham Forest | 2:1 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
21.11 15:00 | Derby County | | Cardiff City | 2:0 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
21.11 15:00 | Ipswich Town | | Wolverhampton Wanderers | 2:2 (1:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
21.11 15:00 | Leeds United | | Rotherham United | 0:1 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
21.11 15:00 | Milton Keynes Dons | | Fulham | 1:1 (1:1) | |||||
Milton Keynes | |||||||||
21.11 15:00 | Preston North End | | Blackburn Rovers | 1:2 (0:1) | |||||
Preston | |||||||||
21.11 15:00 | Reading | | Bolton Wanderers | 2:1 (2:0) | |||||
Reading | |||||||||
21.11 15:00 | Sheffield Wednesday | | Huddersfield Town | 3:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
22.11 13:15 | Burnley | | Brighton & Hove Albion | 1:1 (1:1) | |||||
Burnley | |||||||||
Day 16 | |||||||||
06.11 19:30 | Nottingham Forest | | Derby County | 1:0 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
07.11 12:30 | Huddersfield Town | | Leeds United | 0:3 (0:2) | |||||
Huddersfield | |||||||||
07.11 15:00 | Blackburn Rovers | | Brentford | 1:1 (1:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
07.11 15:00 | Bolton Wanderers | | Bristol City | 0:0 | |||||
Bolton | |||||||||
07.11 15:00 | Brighton & Hove Albion | | Milton Keynes Dons | 2:1 (2:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
07.11 15:00 | Cardiff City | | Reading | 2:0 (1:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
07.11 15:00 | Charlton Athletic | | Sheffield Wednesday | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
07.11 15:00 | Fulham | | Birmingham City | 2:5 (0:3) | |||||
London | |||||||||
07.11 15:00 | Hull City | | Middlesbrough | 3:0 (1:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
07.11 15:00 | Queens Park Rangers | | Preston North End | 0:0 | |||||
London | |||||||||
07.11 15:00 | Rotherham United | | Ipswich Town | 2:5 (0:3) | |||||
Rotherham | |||||||||
07.11 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Burnley | 0:0 | |||||
Wolverhampton | |||||||||
Day 15 | |||||||||
03.11 19:45 | Birmingham City | | Blackburn Rovers | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
03.11 19:45 | Brentford | | Hull City | 0:2 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
03.11 19:45 | Bristol City | | Wolverhampton Wanderers | 1:0 (1:0) | |||||
Bristol | |||||||||
03.11 19:45 | Burnley | | Fulham | 3:1 (2:0) | |||||
Burnley | |||||||||
03.11 19:45 | Derby County | | Queens Park Rangers | 1:0 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
03.11 19:45 | Ipswich Town | | Bolton Wanderers | 2:0 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
03.11 19:45 | Leeds United | | Cardiff City | 1:0 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
03.11 19:45 | Milton Keynes Dons | | Charlton Athletic | 1:0 (1:0) | |||||
Milton Keynes | |||||||||
03.11 19:45 | Middlesbrough | | Rotherham United | 1:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
03.11 19:45 | Preston North End | | Nottingham Forest | 1:0 (1:0) | |||||
Preston | |||||||||
03.11 19:45 | Sheffield Wednesday | | Brighton & Hove Albion | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
03.11 20:00 | Reading | | Huddersfield Town | 2:2 (1:2) | |||||
Reading |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Burnley | 46 | 26 | 15 | 5 | 72-35 | 93 | ||
2. | Middlesbrough | 46 | 26 | 11 | 9 | 63-31 | 89 | ||
3. | Brighton & Hove Albion | 46 | 24 | 17 | 5 | 72-42 | 89 | ||
4. | Hull City | 46 | 24 | 11 | 11 | 69-35 | 83 | ||
5. | Derby County | 46 | 21 | 15 | 10 | 66-43 | 78 | ||
6. | Sheffield Wednesday | 46 | 19 | 17 | 10 | 66-45 | 74 | ||
7. | Ipswich Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 53-51 | 69 | ||
8. | Cardiff City | 46 | 17 | 17 | 12 | 56-51 | 68 | ||
9. | Brentford | 46 | 19 | 8 | 19 | 72-67 | 65 | ||
10. | Birmingham City | 46 | 16 | 15 | 15 | 53-49 | 63 |
16.11 19:45 | Boreham Wood | | Northwich Victoria | 1:2 (0:1)* | |||||
Borehamwood | |||||||||
17.11 19:45 | Morecambe | | Dagenham & Redbridge | 2:4 (2:2)* | |||||
Morecambe | |||||||||
17.11 19:45 | Oldham Athletic | | Mansfield Town | 2:0 (0:0)* | |||||
Oldham | |||||||||
17.11 19:45 | Newport County | | Brackley Town | 4:1 (2:1)* | |||||
Newport | |||||||||
17.11 19:45 | Oxford United | | Braintree Town | 3:1 (1:1)* | |||||
Oxford | |||||||||
18.11 19:45 | Bradford City | | Aldershot Town | 2:0 (0:0)* | |||||
Bradford | |||||||||
19.11 19:45 | Maidenhead United | | Port Vale | 1:3 (1:1)* | |||||
Maidenhead | |||||||||
06.11 19:55 | Salford City | | Notts County | 2:0 (0:0) | |||||
Salford | |||||||||
07.11 15:00 | Burton Albion | | Peterborough United | 0:3 (0:1) | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
07.11 15:00 | Barnet | | Blackpool | 2:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
07.11 15:00 | Cambridge United | | Basingstoke Town | 1:0 (1:0) | |||||
Cambridge | |||||||||
07.11 15:00 | Mansfield Town | | Oldham Athletic | 0:0 | |||||
Mansfield | |||||||||
07.11 15:00 | Altrincham | | Barnsley | 1:0 (0:0) | |||||
Altrincham | |||||||||
07.11 15:00 | Crewe Alexandra | | Eastleigh | 0:1 (0:0) | |||||
Crewe | |||||||||
07.11 15:00 | Northwich Victoria | | Boreham Wood | 1:1 (1:1) | |||||
Northwich | |||||||||
07.11 15:00 | Coventry City | | Northampton Town | 1:2 (1:2) | |||||
Coventry | |||||||||
07.11 15:00 | Grimsby Town | | St Albans City | 5:1 (2:0) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
07.11 15:00 | Hartlepool United | | Cheltenham Town | 1:0 (1:0) | |||||
Hartlepool | |||||||||
07.11 15:00 | Dover Athletic | | Stourbridge | 1:2 (1:1) | |||||
River | |||||||||
07.11 15:00 | Stevenage | | Gillingham | 3:0 (2:0) | |||||
Stevenage | |||||||||
07.11 15:00 | Millwall | | AFC Fylde | 3:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
07.11 15:00 | Walsall | | Fleetwood Town | 2:0 (1:0) | |||||
Walsall | |||||||||
07.11 15:00 | Bury | | Wigan Athletic | 4:0 (3:0) | |||||
Bury | |||||||||
07.11 15:00 | Portsmouth | | Macclesfield Town | 2:1 (2:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
07.11 15:00 | Sheffield United | | Worcester City | 3:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
07.11 15:00 | Barwell | | Welling United | 0:2 (0:1) | |||||
Barwell | |||||||||
07.11 15:00 | Crawley Town | | Luton Town | 1:2 (0:0) | |||||
Crawley | |||||||||
07.11 15:00 | Doncaster Rovers | | Stalybridge Celtic | 2:0 (1:0) | |||||
Doncaster | |||||||||
07.11 15:00 | Dagenham & Redbridge | | Morecambe | 0:0 | |||||
London | |||||||||
07.11 15:00 | Leyton Orient | | Staines Town | 6:1 (4:1) | |||||
London | |||||||||
07.11 15:00 | Accrington Stanley | | York City | 3:2 (2:1) | |||||
Accrington | |||||||||
07.11 15:00 | Scunthorpe United | | Southend United | 2:1 (1:1) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
07.11 15:00 | AFC Wimbledon | | Forest Green Rovers | 1:2 (1:1) | |||||
Kingston upon Thames | |||||||||
07.11 15:00 | Plymouth Argyle | | Carlisle United | 0:2 (0:2) | |||||
Plymouth | |||||||||
07.11 15:00 | Rochdale | | Swindon Town | 3:1 (1:0) | |||||
Rochdale | |||||||||
07.11 15:00 | Wealdstone | | Colchester United | 2:6 (2:2) | |||||
London | |||||||||
08.11 12:00 | Didcot Town | | Exeter City | 0:3 (0:0) | |||||
Didcot | |||||||||
08.11 14:00 | Bristol Rovers | | Chesham United | 0:1 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
08.11 14:00 | Brackley Town | | Newport County | 2:2 (0:2) | |||||
Brackley | |||||||||
08.11 14:00 | Aldershot Town | | Bradford City | 0:0 | |||||
Aldershot | |||||||||
08.11 14:00 | Halifax Town | | Wycombe Wanderers | 0:4 (0:1) | |||||
Halifax | |||||||||
08.11 14:00 | Gainsborough Trinity | | Shrewsbury Town | 0:1 (0:0) | |||||
Gainsborough | |||||||||
08.11 14:00 | Maidstone United | | Yeovil Town | 0:1 (0:0) | |||||
Maidstone | |||||||||
08.11 14:00 | Braintree Town | | Oxford United | 1:1 (0:1) | |||||
Braintree | |||||||||
08.11 14:00 | Whitehawk | | Lincoln City | 5:3 (2:1) | |||||
Whitehawk | |||||||||
08.11 15:00 | Port Vale | | Maidenhead United | 1:1 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
09.11 19:45 | United of Manchester | | Chesterfield | 1:4 (0:2) | |||||
Bury |
Day 17 | |||||||||
27.11 20:30 | Zulte Waregem | | Standard | 2:3 (0:2) | |||||
Waregem | |||||||||
28.11 18:00 | Genk | | Gent | 0:1 (0:1) | |||||
Genk | |||||||||
28.11 20:00 | Kortrijk | | Waasland-Beveren | 3:1 (3:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
28.11 20:00 | Charleroi | | Lokeren | 1:2 (0:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
28.11 20:30 | Sint-Truiden | | Mouscron-Péruwelz | 0:1 (0:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
29.11 14:30 | Anderlecht | | Oud-Heverlee | 3:2 (2:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
29.11 14:30 | Mechelen | | Brugge | 1:4 (1:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
29.11 20:00 | Westerlo | | Oostende | 0:1 (0:0) | |||||
Westerlo | |||||||||
Day 16 | |||||||||
20.11 20:30 | Gent | | Westerlo | 5:0 (2:0) | |||||
Gent | |||||||||
21.11 18:00 | Brugge | | Zulte Waregem | 3:0 (3:0) | |||||
Brugge | |||||||||
21.11 20:00 | Oud-Heverlee | | Genk | 1:3 (0:2) | |||||
Leuven | |||||||||
21.11 20:00 | Waasland-Beveren | | Sint-Truiden | 2:1 (1:1) | |||||
Beveren | |||||||||
22.11 14:30 | Standard | | Kortrijk | 1:1 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
22.11 20:00 | Mechelen | | Oostende | 2:1 (1:0) | |||||
Mechelen |
Day 15 | |||||||||
06.11 20:30 | Mouscron-Péruwelz | | Zulte Waregem | 2:2 (1:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
07.11 18:00 | Oostende | | Oud-Heverlee | 3:0 (2:0) | |||||
Oostende | |||||||||
07.11 20:00 | Lokeren | | Sint-Truiden | 1:1 (0:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
07.11 20:00 | Waasland-Beveren | | Westerlo | 2:2 (0:1) | |||||
Beveren | |||||||||
07.11 20:30 | Kortrijk | | Mechelen | 1:0 (1:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
08.11 14:30 | Standard | | Anderlecht | 1:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
08.11 18:00 | Brugge | | Genk | 1:0 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
08.11 20:00 | Gent | | Charleroi | 1:3 (1:2) | |||||
Gent | |||||||||
Day 14 | |||||||||
01.11 14:30 | Sint-Truiden | | Standard | 1:0 (0:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
01.11 18:00 | Anderlecht | | Mouscron-Péruwelz | 2:0 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
01.11 20:00 | Zulte Waregem | | Kortrijk | 2:2 (1:1) | |||||
Waregem |
Day 17 | |||||||||
27.11 17:30 | Ludogorets | | Beroe | 5:0 (2:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
28.11 14:00 | Lokomotiv | | Cherno More | 1:3 (0:2) | |||||
Plovdiv | |||||||||
28.11 16:30 | Liteks | | Botev | 4:2 (2:1) | |||||
Lovech | |||||||||
29.11 14:15 | PFC Montana | | Pirin | 1:1 (1:1) | |||||
Montana | |||||||||
29.11 17:45 | Levski | | Slavia | 2:0 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 16 | |||||||||
20.11 17:30 | Lokomotiv | | PFC Montana | 1:0 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
21.11 14:00 | Slavia | | Ludogorets | 0:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
21.11 16:30 | Beroe | | Liteks | 3:3 (0:1) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
22.11 14:00 | Cherno More | | Botev | 1:2 (0:1) | |||||
Varna | |||||||||
22.11 16:30 | Pirin | | Levski | 1:0 (1:0) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
Day 15 | |||||||||
06.11 17:30 | Liteks | | Slavia | 4:0 (2:0) | |||||
Lovech | |||||||||
07.11 14:00 | PFC Montana | | Cherno More | 0:4 (0:0) | |||||
Montana | |||||||||
07.11 16:30 | Ludogorets | | Pirin | 0:0 | |||||
Razgrad | |||||||||
08.11 14:00 | Botev | | Beroe | 1:3 (0:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
08.11 16:15 | Levski | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 14 | |||||||||
02.11 14:30 | PFC Montana | | Levski | 0:2 (0:1) | |||||
Montana | |||||||||
02.11 17:30 | Lokomotiv | | Ludogorets | 2:0 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
03.11 14:30 | Cherno More | | Beroe | 0:3 (0:1) | |||||
Varna |
Day 17 | |||||||||
28.11 15:30 | Vasas SC | | Puskás | 2:4 (1:3) | |||||
Budapest | |||||||||
28.11 15:30 | Honvéd | | Békéscsabai Előre | 3:2 (1:2) | |||||
Budapest | |||||||||
28.11 15:30 | Haladás | | Újpest | 0:3 (0:2) | |||||
Szombathely | |||||||||
28.11 15:30 | Diósgyőr | | Paks | 1:1 (0:1) | |||||
Miskolc | |||||||||
28.11 15:30 | Videoton | | MTK | 1:0 (0:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
28.11 18:00 | Ferencváros | | Debrecen | 3:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 16 | |||||||||
21.11 15:30 | Debrecen | | Diósgyőr | 1:0 (1:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
21.11 15:30 | Paks | | Haladás | 2:0 (0:0) | |||||
Paks | |||||||||
21.11 15:30 | Honvéd | | Újpest | 1:2 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
21.11 15:30 | Békéscsabai Előre | | Puskás | 2:1 (1:1) | |||||
Békéscsaba | |||||||||
21.11 15:30 | Videoton | | Vasas SC | 2:0 (2:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
21.11 18:00 | MTK | | Ferencváros | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest |
Day 14 | |||||||||
27.11 20:30 | Darmstadt 98 | | Köln | 0:0 | |||||
Darmstadt | |||||||||
28.11 15:30 | Bayern | | Hertha | 2:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
28.11 15:30 | Werder | | Hamburger SV | 1:3 (0:2) | |||||
Bremen | |||||||||
28.11 15:30 | Hannover | | Ingolstadt 04 | 4:0 (3:0) | |||||
Hannover | |||||||||
28.11 15:30 | Hoffenheim | | Borussia Mönchengladbach | 3:3 (2:1) | |||||
Sinsheim | |||||||||
28.11 15:30 | Mainz 05 | | Eintracht | 2:1 (2:0) | |||||
Mainz | |||||||||
29.11 15:30 | Borussia Dortmund | | Stuttgart | 4:1 (2:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
29.11 17:30 | Bayer 04 | | Schalke 04 | 1:1 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
29.11 17:30 | Augsburg | | Wolfsburg | 0:0 | |||||
Augsburg | |||||||||
Day 13 | |||||||||
20.11 20:30 | Hamburger SV | | Borussia Dortmund | 3:1 (2:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
21.11 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Hannover | 2:1 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
21.11 15:30 | Wolfsburg | | Werder | 6:0 (2:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
21.11 15:30 | Stuttgart | | Augsburg | 0:4 (0:3) | |||||
Stuttgart | |||||||||
21.11 15:30 | Eintracht | | Bayer 04 | 1:3 (1:2) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
21.11 15:30 | Köln | | Mainz 05 | 0:0 | |||||
Köln | |||||||||
21.11 18:30 | Schalke 04 | | Bayern | 1:3 (1:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
22.11 15:30 | Hertha | | Hoffenheim | 1:0 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
22.11 17:30 | Ingolstadt 04 | | Darmstadt 98 | 3:1 (0:1) | |||||
Ingolstadt | |||||||||
Day 12 | |||||||||
06.11 20:30 | Hannover | | Hertha | 1:3 (0:1) | |||||
Hannover | |||||||||
07.11 15:30 | Bayern | | Stuttgart | 4:0 (4:0) | |||||
München | |||||||||
07.11 15:30 | Bayer 04 | | Köln | 1:2 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
07.11 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Ingolstadt 04 | 0:0 | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
07.11 15:30 | Hoffenheim | | Eintracht | 0:0 | |||||
Sinsheim | |||||||||
07.11 15:30 | Mainz 05 | | Wolfsburg | 2:0 (1:0) | |||||
Mainz | |||||||||
07.11 18:30 | Darmstadt 98 | | Hamburger SV | 1:1 (0:1) | |||||
Darmstadt | |||||||||
08.11 15:30 | Borussia Dortmund | | Schalke 04 | 3:2 (2:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
08.11 17:30 | Augsburg | | Werder | 1:2 (0:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
Day 11 | |||||||||
01.11 15:30 | Stuttgart | | Darmstadt 98 | 2:0 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
01.11 17:30 | Hamburger SV | | Hannover | 1:2 (1:0) | |||||
Hamburg |
Day 14 | |||||||||
27.11 20:00 | Cambuur | | De Graafschap | 2:3 (1:2) | |||||
Leeuwarden | |||||||||
28.11 18:30 | Heerenveen | | Roda | 3:0 (2:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
28.11 19:45 | Excelsior | | Feyenoord | 2:4 (1:2) | |||||
Rotterdam | |||||||||
28.11 20:45 | Twente | | Willem II | 1:3 (1:3) | |||||
Enschede | |||||||||
29.11 12:30 | Vitesse | | NEC | 1:0 (0:0) | |||||
Arnhem | |||||||||
29.11 14:30 | Zwolle | | Ajax | 0:2 (0:1) | |||||
Zwolle | |||||||||
29.11 14:30 | Groningen | | Den Haag | 2:1 (0:1) | |||||
Groningen | |||||||||
29.11 14:30 | Utrecht | | Heracles | 4:2 (0:1) | |||||
Utrecht | |||||||||
29.11 16:45 | PSV | | AZ | 3:0 (3:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
Day 13 | |||||||||
21.11 18:30 | AZ | | Heerenveen | 3:1 (2:1) | |||||
Alkmaar | |||||||||
21.11 18:30 | Roda | | Zwolle | 0:5 (0:2) | |||||
Kerkrade | |||||||||
21.11 19:45 | Ajax | | Cambuur | 5:1 (4:1) | |||||
Amsterdam | |||||||||
21.11 20:45 | Willem II | | PSV | 2:2 (0:1) | |||||
Tilburg | |||||||||
21.11 20:45 | De Graafschap | | Groningen | 1:2 (0:1) | |||||
Doetinchem | |||||||||
22.11 12:30 | Heracles | | Excelsior | 0:0 | |||||
Almelo | |||||||||
22.11 14:30 | Feyenoord | | Twente | 5:0 (2:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
22.11 14:30 | NEC | | Utrecht | 1:0 (0:0) | |||||
Nijmegen | |||||||||
22.11 16:45 | Den Haag | | Vitesse | 2:2 (1:2) | |||||
Den Haag | |||||||||
Day 12 | |||||||||
06.11 20:00 | Roda | | Den Haag | 1:1 (1:1) | |||||
Kerkrade | |||||||||
07.11 18:30 | Twente | | Heerenveen | 1:4 (0:2) | |||||
Enschede | |||||||||
07.11 19:45 | NEC | | De Graafschap | 2:0 (1:0) | |||||
Nijmegen | |||||||||
07.11 19:45 | Willem II | | Excelsior | 2:3 (2:2) | |||||
Tilburg | |||||||||
07.11 20:45 | Zwolle | | Heracles | 1:1 (0:1) | |||||
Zwolle | |||||||||
08.11 12:30 | PSV | | Utrecht | 3:1 (1:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
08.11 14:30 | Cambuur | | Groningen | 2:2 (2:0) | |||||
Leeuwarden | |||||||||
08.11 14:30 | Feyenoord | | Ajax | 1:1 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
08.11 16:45 | Vitesse | | AZ | 0:2 (0:0) | |||||
Arnhem | |||||||||
Day 11 | |||||||||
01.11 12:30 | Den Haag | | Feyenoord | 1:0 (0:0) | |||||
Den Haag | |||||||||
01.11 14:30 | Heerenveen | | Cambuur | 2:0 (2:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
01.11 14:30 | Utrecht | | Twente | 4:2 (2:2) | |||||
Utrecht | |||||||||
01.11 16:45 | AZ | | NEC | 2:4 (1:2) | |||||
Alkmaar |
Day 13 | |||||||||
27.11 20:00 | Lokomotivi | | Dinamo Batumi | 1:1 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
28.11 14:00 | Guria | | Dinamo Tbilisi | 0:2 (0:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
28.11 14:00 | Kobuleti | | Spartaki-Tskhinvali | 2:2 (2:1) | |||||
Kobuleti | |||||||||
28.11 14:00 | Sapovnela | | Torpedo | 1:5 (1:4) | |||||
Kutaisi | |||||||||
28.11 14:00 | Merani | | Zugdidi | 0:0 | |||||
Martvili | |||||||||
28.11 14:00 | Samtredia | | Kolkheti 1913 | 1:0 (0:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
28.11 15:00 | Sioni | | Chikhura | 4:0 (0:0) | |||||
Bolnisi | |||||||||
29.11 14:00 | Saburtalo | | Dila | 1:3 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 12 | |||||||||
21.11 14:00 | Dila | | Lokomotivi | 1:0 (1:0) | |||||
Gori | |||||||||
21.11 14:00 | Dinamo Batumi | | Sapovnela | 1:0 (1:0) | |||||
Kobuleti | |||||||||
21.11 14:00 | Chikhura | | Guria | 5:0 (1:0) | |||||
Sachkhere | |||||||||
21.11 14:00 | Kolkheti 1913 | | Merani | 2:1 (0:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
21.11 16:00 | Dinamo Tbilisi | | Samtredia | 3:1 (2:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
21.11 17:00 | Torpedo | | Kobuleti | 0:0 | |||||
Kutaisi | |||||||||
22.11 14:00 | Saburtalo | | Zugdidi | 1:0 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
22.11 14:00 | Spartaki-Tskhinvali | | Sioni | 2:0 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 11 | |||||||||
06.11 20:00 | Lokomotivi | | Zugdidi | 3:0 (2:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
07.11 14:00 | Kobuleti | | Dinamo Batumi | 0:1 (0:1) | |||||
Kobuleti | |||||||||
07.11 14:00 | Sapovnela | | Dila | 1:5 (0:3) | |||||
Kutaisi | |||||||||
07.11 14:00 | Saburtalo | | Merani | 4:2 (1:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
08.11 14:00 | Samtredia | | Chikhura | 0:1 (0:1) | |||||
Samtredia | |||||||||
08.11 14:00 | Guria | | Spartaki-Tskhinvali | 1:2 (0:2) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
08.11 14:00 | Sioni | | Torpedo | 6:2 (1:1) | |||||
Bolnisi | |||||||||
08.11 18:00 | Dinamo Tbilisi | | Kolkheti 1913 | 5:2 (3:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 10 | |||||||||
01.11 14:00 | Zugdidi | | Sapovnela | 2:1 (0:1) | |||||
Zugdidi | |||||||||
01.11 14:00 | Dila | | Kobuleti | 1:3 (1:0) | |||||
Gori | |||||||||
01.11 14:00 | Dinamo Batumi | | Sioni | 3:5 (1:1) | |||||
Kobuleti | |||||||||
01.11 14:00 | Spartaki-Tskhinvali | | Samtredia | 1:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
01.11 14:00 | Merani | | Lokomotivi | 0:3 (0:2) | |||||
Martvili | |||||||||
01.11 16:00 | Dinamo Tbilisi | | Chikhura | 2:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
01.11 18:00 | Torpedo | | Guria | 2:1 (0:1) | |||||
Kutaisi | |||||||||
Day 8 | |||||||||
14.11 14:00 | Zugdidi | | Sioni | 1:3 (0:2) | |||||
Zugdidi |
Day 13 | |||||||||
27.11 20:30 | Levante | | Real Betis | 0:1 (0:1) | |||||
Valencia | |||||||||
28.11 16:00 | Barcelona | | Real Sociedad | 4:0 (2:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
28.11 18:15 | Atlético | | Español | 1:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
28.11 20:30 | Málaga | | Granada | 2:2 (1:0) | |||||
Málaga | |||||||||
28.11 22:00 | Las Palmas | | Deportivo | 0:2 (0:1) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
28.11 22:05 | Celta de Vigo | | Sporting | 2:1 (1:0) | |||||
Vigo | |||||||||
29.11 12:00 | Getafe | | Villarreal | 2:0 (1:0) | |||||
Getafe | |||||||||
29.11 16:00 | Eibar | | Real Madrid | 0:2 (0:1) | |||||
Éibar | |||||||||
29.11 18:15 | Rayo Vallecano | | Athletic | 0:3 (0:2) | |||||
Madrid | |||||||||
29.11 20:30 | Sevilla | | Valencia | 1:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
Day 12 | |||||||||
21.11 16:00 | Real Sociedad | | Sevilla | 2:0 (0:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
21.11 18:15 | Real Madrid | | Barcelona | 0:4 (0:2) | |||||
Madrid | |||||||||
21.11 20:30 | Español | | Málaga | 2:0 (2:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
21.11 22:00 | Valencia | | Las Palmas | 1:1 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
21.11 22:05 | Deportivo | | Celta de Vigo | 2:0 (1:0) | |||||
La Coruña | |||||||||
22.11 12:00 | Sporting | | Levante | 0:3 (0:3) | |||||
Gijón | |||||||||
22.11 16:00 | Villarreal | | Eibar | 1:1 (0:1) | |||||
Villarreal | |||||||||
22.11 18:15 | Granada | | Athletic | 2:0 (1:0) | |||||
Granada | |||||||||
22.11 20:30 | Real Betis | | Atlético | 0:1 (0:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
23.11 20:30 | Getafe | | Rayo Vallecano | 1:1 (0:0) | |||||
Getafe | |||||||||
Day 11 | |||||||||
06.11 20:30 | Las Palmas | | Real Sociedad | 2:0 (1:0) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
07.11 16:00 | Celta de Vigo | | Valencia | 1:5 (1:2) | |||||
Vigo | |||||||||
07.11 18:15 | Levante | | Deportivo | 1:1 (0:1) | |||||
Valencia | |||||||||
07.11 20:30 | Eibar | | Getafe | 3:1 (2:1) | |||||
Éibar | |||||||||
07.11 20:30 | Rayo Vallecano | | Granada | 2:1 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
07.11 22:05 | Málaga | | Real Betis | 0:1 (0:0) | |||||
Málaga | |||||||||
08.11 12:00 | Athletic | | Español | 2:1 (1:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
08.11 16:00 | Barcelona | | Villarreal | 3:0 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
08.11 18:15 | Atlético | | Sporting | 1:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
08.11 20:30 | Sevilla | | Real Madrid | 3:2 (1:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
Day 10 | |||||||||
01.11 12:00 | Eibar | | Rayo Vallecano | 1:0 (1:0) | |||||
Éibar | |||||||||
01.11 16:00 | Español | | Granada | 1:1 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
01.11 18:15 | Sporting | | Málaga | 1:0 (1:0) | |||||
Gijón | |||||||||
01.11 20:30 | Real Betis | | Athletic | 1:3 (0:2) | |||||
Sevilla |
Day 14 | |||||||||
28.11 18:00 | Torino | | Bologna | 2:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
28.11 20:45 | Milan | | Sampdoria | 4:1 (2:0) | |||||
Milano | |||||||||
29.11 15:00 | Chievo | | Udinese | 2:3 (1:1) | |||||
Verona | |||||||||
29.11 15:00 | Frosinone | | Hellas Verona | 3:2 (2:0) | |||||
Frosinone | |||||||||
29.11 15:00 | Genoa | | Carpi | 1:2 (1:0) | |||||
Genova | |||||||||
29.11 15:00 | Roma | | Atalanta | 0:2 (0:1) | |||||
Roma | |||||||||
29.11 18:00 | Empoli | | Lazio | 1:0 (1:0) | |||||
Empoli | |||||||||
29.11 20:45 | Palermo | | Juventus | 0:3 (0:0) | |||||
Palermo | |||||||||
30.11 19:00 | Sassuolo | | Fiorentina | 1:1 (1:1) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
30.11 21:00 | Napoli | | Inter | 2:1 (1:0) | |||||
Napoli | |||||||||
Day 13 | |||||||||
21.11 18:00 | Bologna | | Roma | 2:2 (1:0) | |||||
Bologna | |||||||||
21.11 20:45 | Juventus | | Milan | 1:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
22.11 12:30 | Hellas Verona | | Napoli | 0:2 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
22.11 15:00 | Atalanta | | Torino | 0:1 (0:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
22.11 15:00 | Carpi | | Chievo | 1:2 (0:2) | |||||
Modena | |||||||||
22.11 15:00 | Fiorentina | | Empoli | 2:2 (0:2) | |||||
Firenze | |||||||||
22.11 15:00 | Genoa | | Sassuolo | 2:1 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
22.11 15:00 | Lazio | | Palermo | 1:1 (0:1) | |||||
Roma | |||||||||
22.11 15:00 | Udinese | | Sampdoria | 1:0 (1:0) | |||||
Udine | |||||||||
22.11 20:45 | Inter | | Frosinone | 4:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
Day 12 | |||||||||
07.11 18:00 | Hellas Verona | | Bologna | 0:2 (0:2) | |||||
Verona | |||||||||
07.11 20:45 | Milan | | Atalanta | 0:0 | |||||
Milano | |||||||||
08.11 12:30 | Torino | | Inter | 0:1 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
08.11 15:00 | Empoli | | Juventus | 1:3 (1:2) | |||||
Empoli | |||||||||
08.11 15:00 | Frosinone | | Genoa | 2:2 (2:1) | |||||
Frosinone | |||||||||
08.11 15:00 | Palermo | | Chievo | 1:0 (0:0) | |||||
Palermo | |||||||||
08.11 15:00 | Roma | | Lazio | 2:0 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
08.11 15:00 | Sassuolo | | Carpi | 1:0 (1:0) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
08.11 18:00 | Napoli | | Udinese | 1:0 (0:0) | |||||
Napoli | |||||||||
08.11 20:45 | Sampdoria | | Fiorentina | 0:2 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
Day 11 | |||||||||
01.11 12:30 | Fiorentina | | Frosinone | 4:1 (4:0) | |||||
Firenze | |||||||||
01.11 15:00 | Bologna | | Atalanta | 3:0 (0:0) | |||||
Bologna | |||||||||
01.11 15:00 | Carpi | | Hellas Verona | 0:0 | |||||
Modena | |||||||||
01.11 15:00 | Genoa | | Napoli | 0:0 | |||||
Genova | |||||||||
01.11 15:00 | Udinese | | Sassuolo | 0:0 | |||||
Udine | |||||||||
01.11 20:45 | Lazio | | Milan | 1:3 (0:1) | |||||
Roma | |||||||||
02.11 19:00 | Chievo | | Sampdoria | 1:1 (1:1) | |||||
Verona | |||||||||
02.11 21:00 | Palermo | | Empoli | 0:1 (0:0) | |||||
Palermo |
Day 28 | |||||||||
07.11 14:00 | Jelgava | | Ventspils | 0:0 | |||||
Jelgava | |||||||||
07.11 14:00 | FK Liepāja | | BFC Daugava | 1:0 (0:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
07.11 14:00 | Skonto | | Spartaks | 2:1 (1:0) | |||||
Rīga |
Day 36 | |||||||||
28.11 | Stumbras | | Kruoja | 3:0 | |||||
Kaunas | |||||||||
28.11 13:00 | Atlantas | | Sūduva | 2:1 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
28.11 13:00 | Žalgiris | | Trakai | 3:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
28.11 13:00 | Utenis | | Spyris | 4:1 (2:0) | |||||
Utena | |||||||||
28.11 13:00 | Šiauliai | | Granitas | 3:0 | |||||
Šiauliai | |||||||||
Day 35 | |||||||||
21.11 | Kruoja | | Atlantas | 0:3 | |||||
Pakruojis | |||||||||
21.11 14:00 | Spyris | | Trakai | 1:5 (0:3) | |||||
Kaunas | |||||||||
22.11 12:00 | Utenis | | Šiauliai | 3:2 (2:1) | |||||
Utena | |||||||||
22.11 14:00 | Granitas | | Stumbras | 0:3 | |||||
Klaipėda | |||||||||
22.11 18:00 | Sūduva | | Žalgiris | 1:3 (1:2) | |||||
Marijampolė | |||||||||
Day 34 | |||||||||
08.11 13:00 | Stumbras | | Atlantas | 0:2 (0:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
08.11 15:00 | Trakai | | Šiauliai | 4:0 (2:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
09.11 | Žalgiris | | Kruoja | 3:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
10.11 17:30 | Granitas | | Utenis | 1:2 (0:2) | |||||
Klaipėda | |||||||||
10.11 19:30 | Sūduva | | Spyris | 5:1 (1:1) | |||||
Marijampolė |
Day 30 | |||||||||
08.11 18:00 | Bodø/Glimt | | Stabæk | 6:1 (0:1) | |||||
Bodø | |||||||||
08.11 18:00 | Sarpsborg 08 | | Sandefjord | 2:1 (0:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
08.11 18:00 | Haugesund | | Tromsø | 0:1 (0:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
08.11 18:00 | Viking | | Mjøndalen | 3:1 (0:1) | |||||
Stavanger | |||||||||
08.11 18:00 | Odd | | Lillestrøm | 5:0 (1:0) | |||||
Skien | |||||||||
08.11 18:00 | Ålesund | | Rosenborg | 0:1 (0:0) | |||||
Ålesund | |||||||||
08.11 18:00 | Start | | Molde | 0:3 (0:2) | |||||
Kristiansand | |||||||||
08.11 18:00 | Strømsgodset | | Vålerenga | 2:2 (2:0) | |||||
Drammen | |||||||||
Day 29 | |||||||||
01.11 18:00 | Tromsø | | Bodø/Glimt | 3:1 (1:1) | |||||
Tromsø | |||||||||
01.11 18:00 | Lillestrøm | | Sarpsborg 08 | 3:1 (0:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
01.11 18:00 | Rosenborg | | Haugesund | 4:3 (1:1) | |||||
Trondheim | |||||||||
01.11 18:00 | Mjøndalen | | Ålesund | 1:2 (0:1) | |||||
Mjøndalen | |||||||||
01.11 18:00 | Stabæk | | Start | 3:2 (1:1) | |||||
Bekkestua | |||||||||
01.11 18:00 | Vålerenga | | Odd | 2:2 (2:0) | |||||
Oslo | |||||||||
01.11 18:00 | Sandefjord | | Strømsgodset | 1:2 (0:2) | |||||
Sandefjord | |||||||||
01.11 18:00 | Molde | | Viking | 4:1 (1:0) | |||||
Molde |
15.11 12:00 | Kristiansund | | Jerv | 0:2 (0:0) | |||||
Kristiansund |
08.11 12:00 | Kristiansund | | Ranheim | 1:0 (0:0) | |||||
Kristiansund | |||||||||
08.11 15:00 | Hødd | | Jerv | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 4:5 | |||||
Ulsteinvik |
Day 17 | |||||||||
27.11 18:00 | Korona | | Zagłębie | 0:2 (0:1) | |||||
Kielce | |||||||||
27.11 20:30 | Piast | | Ruch | 3:0 (2:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
28.11 15:30 | Górnik Zabrze | | Górnik Łęczna | 1:1 (0:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
28.11 20:30 | Śląsk | | Pogoń | 0:0 | |||||
Wrocław | |||||||||
29.11 15:30 | Podbeskidzie | | Legia | 2:2 (1:0) | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
29.11 15:30 | Lechia | | Lech | 0:1 (0:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
29.11 18:00 | Wisła | | Cracovia | 1:2 (1:2) | |||||
Kraków | |||||||||
Day 16 | |||||||||
20.11 18:00 | Termalica | | Piast | 3:5 (2:3) | |||||
Nieciecza | |||||||||
20.11 20:30 | Górnik Zabrze | | Wisła | 1:1 (0:1) | |||||
Zabrze | |||||||||
21.11 15:30 | Jagiellonia | | Korona | 1:0 (1:0) | |||||
Białystok | |||||||||
21.11 18:00 | Legia | | Śląsk | 1:0 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
21.11 18:00 | Górnik Łęczna | | Ruch | 0:3 (0:2) | |||||
Łęczna | |||||||||
22.11 15:30 | Podbeskidzie | | Zagłębie | 1:2 (1:1) | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
22.11 18:00 | Pogoń | | Lech | 0:2 (0:1) | |||||
Szczecin | |||||||||
23.11 18:00 | Cracovia | | Lechia | 3:0 (0:0) | |||||
Kraków |
Day 15 | |||||||||
06.11 18:00 | Zagłębie | | Wisła | 1:3 (0:1) | |||||
Lubin | |||||||||
06.11 20:30 | Cracovia | | Śląsk | 4:1 (4:0) | |||||
Kraków | |||||||||
07.11 15:30 | Termalica | | Podbeskidzie | 0:2 (0:0) | |||||
Nieciecza | |||||||||
07.11 18:00 | Ruch | | Lechia | 3:2 (3:0) | |||||
Chorzów | |||||||||
07.11 20:30 | Jagiellonia | | Piast | 0:2 (0:1) | |||||
Białystok | |||||||||
08.11 15:30 | Górnik Zabrze | | Korona | 0:1 (0:1) | |||||
Zabrze | |||||||||
08.11 15:30 | Lech | | Górnik Łęczna | 3:1 (1:0) | |||||
Poznań | |||||||||
08.11 18:00 | Legia | | Pogoń | 1:0 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
Day 14 | |||||||||
02.11 18:00 | Korona | | Termalica | 0:1 (0:1) | |||||
Kielce | |||||||||
02.11 20:30 | Podbeskidzie | | Jagiellonia | 1:1 (0:1) | |||||
Bielsko-Biała |
Day 11 | |||||||||
27.11 20:30 | Nacional | | Marítimo | 3:1 (1:1) | |||||
Funchal | |||||||||
28.11 17:00 | Vitória Setubal | | União da Madeira | 2:2 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
28.11 18:30 | Boavista | | Vitória Guimarães | 1:2 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
28.11 20:45 | Tondela | | Porto | 0:1 (0:1) | |||||
Tondela | |||||||||
29.11 16:00 | Académica | | Arouca | 1:1 (1:1) | |||||
Coimbra | |||||||||
29.11 16:00 | Rio Ave | | Moreirense | 0:1 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
29.11 19:15 | Paços de Ferreira | | Estoril-Praia | 2:0 (1:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
30.11 19:00 | Sporting | | Belenenses | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
30.11 21:00 | Braga | | Benfica | 0:2 (0:2) | |||||
Braga | |||||||||
Day 10 | |||||||||
06.11 20:30 | Estoril-Praia | | Académica | 1:1 (1:0) | |||||
Estoril | |||||||||
07.11 20:45 | Vitória Guimarães | | Nacional | 0:1 (0:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
08.11 16:00 | Benfica | | Boavista | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
08.11 16:00 | Marítimo | | Rio Ave | 3:2 (2:0) | |||||
Funchal | |||||||||
08.11 16:00 | Moreirense | | Paços de Ferreira | 2:0 (1:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
08.11 18:15 | Porto | | Vitória Setubal | 2:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
08.11 20:30 | Arouca | | Sporting | 0:1 (0:0) | |||||
Arouca | |||||||||
09.11 19:00 | Belenenses | | Tondela | 2:1 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
09.11 21:00 | União da Madeira | | Braga | 0:1 (0:0) | |||||
Ribeira Brava | |||||||||
Day 9 | |||||||||
01.11 16:00 | Académica | | Moreirense | 1:1 (1:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
01.11 16:00 | Vitória Setubal | | Arouca | 0:0 | |||||
Setúbal | |||||||||
01.11 16:00 | Rio Ave | | Nacional | 1:0 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
01.11 19:15 | Boavista | | Marítimo | 0:1 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
02.11 20:00 | Paços de Ferreira | | Vitória Guimarães | 0:1 (0:0) | |||||
Paços de Ferreira |
Day 19 | |||||||||
27.11 18:00 | Radnički | | Metalac | 2:1 (1:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
28.11 13:00 | Borac | | Radnik | 4:2 (1:1) | |||||
Ĉačak | |||||||||
28.11 13:00 | Crvena Zvezda | | Voždovac | 2:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
28.11 13:00 | OFK | | Čukarički | 0:3 (0:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
28.11 13:00 | Rad | | Javor | 1:1 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
28.11 15:00 | Vojvodina | | Mladost | 3:0 (1:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
29.11 13:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Partizan | 0:1 (0:0) | |||||
Subotica | |||||||||
Day 18 | |||||||||
20.11 17:00 | Čukarički | | Borac | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
20.11 17:00 | Metalac | | Jagodina | 1:4 (0:2) | |||||
Gornji Milanovac | |||||||||
20.11 17:00 | Mladost | | Spartak Zlatibor Voda | 0:0 | |||||
Lučani | |||||||||
21.11 13:00 | Voždovac | | OFK | 2:3 (1:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
21.11 13:00 | Javor | | Vojvodina | 0:1 (0:1) | |||||
Ivanjica | |||||||||
21.11 13:00 | Radnik | | Rad | 1:1 (1:0) | |||||
Surdulica | |||||||||
21.11 15:00 | Partizan | | Novi Pazar | 3:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
22.11 17:00 | Radnički | | Crvena Zvezda | 1:2 (0:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
Day 17 | |||||||||
06.11 18:00 | Vojvodina | | Radnik | 2:3 (1:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
07.11 13:00 | Borac | | Voždovac | 1:1 (0:0) | |||||
Ĉačak | |||||||||
07.11 13:00 | Novi Pazar | | Mladost | 1:3 (1:0) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
07.11 13:00 | OFK | | Radnički | 0:2 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
07.11 13:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Javor | 0:0 | |||||
Subotica | |||||||||
07.11 18:00 | Crvena Zvezda | | Metalac | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
08.11 13:00 | Rad | | Čukarički | 0:1 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
08.11 17:00 | Jagodina | | Partizan | 2:2 (2:0) | |||||
Jagodina | |||||||||
Day 16 | |||||||||
01.11 14:00 | Mladost | | Jagodina | 2:0 (1:0) | |||||
Lučani | |||||||||
01.11 14:00 | Radnički | | Borac | 0:1 (0:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
01.11 14:00 | Radnik | | Spartak Zlatibor Voda | 1:0 (0:0) | |||||
Surdulica | |||||||||
01.11 16:00 | Metalac | | Partizan | 1:0 (1:0) | |||||
Gornji Milanovac | |||||||||
01.11 17:00 | Čukarički | | Vojvodina | 1:1 (1:0) | |||||
Belgrade |
Day 18 | |||||||||
21.11 16:00 | Koper | | NK Zavrč | 3:1 (1:0) | |||||
Koper | |||||||||
22.11 17:30 | Celje | | Rudar | 1:0 (1:0) | |||||
Celje | |||||||||
25.11 17:30 | Maribor | | Gorica | 4:2 (2:0) | |||||
Maribor | |||||||||
25.11 17:30 | Krško | | Domžale | 1:1 (0:0) | |||||
Krško | |||||||||
25.11 17:30 | Olimpija | | Krka | 3:1 (1:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
Day 17 | |||||||||
06.11 18:00 | NK Zavrč | | Krško | 1:1 (0:0) | |||||
Zavrč | |||||||||
07.11 17:45 | Rudar | | Olimpija | 1:3 (1:2) | |||||
Velenje | |||||||||
08.11 14:00 | Krka | | Maribor | 0:2 (0:0) | |||||
Novo mesto | |||||||||
08.11 15:30 | Domžale | | Celje | 2:2 (0:1) | |||||
Domžale | |||||||||
08.11 17:45 | Gorica | | Koper | 1:2 (1:1) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
Day 15 | |||||||||
21.11 20:15 | Olimpija | | Maribor | 2:2 (1:2) | |||||
Ljubljana Športni park Stožice |
Day 15 | |||||||||
27.11 20:30 | Lyon | | Montpellier | 2:4 (1:2) | |||||
Lyon | |||||||||
28.11 17:00 | Paris Saint-Germain | | Troyes | 4:1 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
28.11 20:00 | Angers | | Lille | 2:0 (2:0) | |||||
Angers | |||||||||
28.11 20:00 | Nantes | | Bastia | 0:0 | |||||
Nantes | |||||||||
28.11 20:00 | Gazélec | | Lorient | 1:1 (1:1) | |||||
Ajaccio | |||||||||
28.11 20:00 | Reims | | Rennes | 2:2 (0:1) | |||||
Reims | |||||||||
28.11 20:00 | Toulouse | | Nice | 2:0 (1:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
29.11 14:00 | Saint-Étienne | | Guingamp | 3:0 (0:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
29.11 17:00 | Bordeaux | | Caen | 1:4 (0:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
29.11 21:00 | Marseille | | Monaco | 3:3 (1:2) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 14 | |||||||||
20.11 20:30 | Nice | | Lyon | 3:0 (1:0) | |||||
Nice | |||||||||
21.11 17:00 | Lorient | | Paris Saint-Germain | 1:2 (0:2) | |||||
Lorient | |||||||||
21.11 20:00 | Monaco | | Nantes | 1:0 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
21.11 20:00 | Guingamp | | Toulouse | 2:0 (0:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
21.11 20:00 | Troyes | | Lille | 1:1 (0:1) | |||||
Troyes | |||||||||
21.11 20:00 | Montpellier | | Reims | 3:1 (1:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
22.11 14:00 | Bastia | | Gazélec | 1:2 (1:1) | |||||
Bastia | |||||||||
22.11 14:00 | Caen | | Angers | 0:0 | |||||
Caen | |||||||||
22.11 17:00 | Rennes | | Bordeaux | 2:2 (1:1) | |||||
Rennes | |||||||||
22.11 21:00 | Saint-Étienne | | Marseille | 0:2 (0:1) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
Day 13 | |||||||||
06.11 20:30 | Angers | | Rennes | 0:2 (0:1) | |||||
Angers | |||||||||
07.11 17:00 | Paris Saint-Germain | | Toulouse | 5:0 (2:0) | |||||
Paris | |||||||||
07.11 20:00 | Lorient | | Troyes | 4:1 (1:0) | |||||
Lorient | |||||||||
07.11 20:00 | Lille | | Bastia | 1:1 (0:0) | |||||
Lille | |||||||||
07.11 20:00 | Montpellier | | Nantes | 2:1 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
07.11 20:00 | Caen | | Guingamp | 2:1 (0:0) | |||||
Caen | |||||||||
07.11 20:00 | Reims | | Gazélec | 1:2 (0:1) | |||||
Reims | |||||||||
08.11 17:00 | Marseille | | Nice | 0:1 (0:1) | |||||
Marseille | |||||||||
08.11 21:00 | Bordeaux | | Monaco | 3:1 (2:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
08.11 21:00 | Lyon | | Saint-Étienne | 3:0 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
Day 12 | |||||||||
01.11 14:00 | Nice | | Lille | 0:0 | |||||
Nice | |||||||||
01.11 17:00 | Monaco | | Angers | 1:0 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
01.11 21:00 | Nantes | | Marseille | 0:1 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
Day 9 | |||||||||
04.11 18:30 | Nice | | Nantes | 1:2 (1:1) | |||||
Nice |
Day 18 | |||||||||
27.11 16:00 | Inter | | Osijek | 0:0 | |||||
Zaprešić | |||||||||
27.11 18:00 | Split | | Slaven | 2:0 (2:0) | |||||
Split | |||||||||
28.11 15:00 | Zagreb | | Hajduk | 0:2 (0:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
28.11 17:00 | Rijeka | | Istra 1961 | 1:0 (1:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
29.11 15:00 | Dinamo | | Lokomotiva | 3:1 (1:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 17 | |||||||||
20.11 18:00 | Slaven | | Dinamo | 1:2 (1:1) | |||||
Koprivnica | |||||||||
21.11 15:00 | Osijek | | Rijeka | 1:1 (0:1) | |||||
Osijek | |||||||||
21.11 17:00 | Hajduk | | Inter | 4:0 (3:0) | |||||
Split | |||||||||
22.11 15:00 | Lokomotiva | | Zagreb | 2:0 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
22.11 17:00 | Istra 1961 | | Split | 1:1 (1:1) | |||||
Pula | |||||||||
Day 16 | |||||||||
06.11 18:00 | Inter | | Lokomotiva | 1:2 (0:1) | |||||
Zaprešić | |||||||||
07.11 15:00 | Osijek | | Hajduk | 1:0 (1:0) | |||||
Osijek | |||||||||
07.11 19:00 | Zagreb | | Slaven | 2:0 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
08.11 15:00 | Dinamo | | Istra 1961 | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
08.11 19:00 | Rijeka | | Split | 2:1 (2:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
Day 15 | |||||||||
01.11 17:00 | Hajduk | | Rijeka | 0:3 (0:2) | |||||
Split | |||||||||
01.11 19:00 | Slaven | | Inter | 4:0 (1:0) | |||||
Koprivnica |
Day 16 | |||||||||
28.11 13:00 | Iskra | | Sutjeska | 0:4 (0:2) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
28.11 13:00 | Grbalj | | Lovćen | 0:0 | |||||
Radanovići | |||||||||
28.11 13:00 | Mornar | | Petrovac | 1:1 (0:0) | |||||
Bar | |||||||||
28.11 13:00 | Mladost | | Bokelj | 1:0 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
28.11 15:00 | Dečić | | Zeta | 3:1 (2:1) | |||||
Tuzi | |||||||||
29.11 16:00 | Budućnost | | Rudar | 2:1 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 15 | |||||||||
20.11 13:00 | Bokelj | | Budućnost | 0:1 (0:0) | |||||
Kotor | |||||||||
20.11 13:00 | Zeta | | Mornar | 1:2 (1:1) | |||||
Golubovci | |||||||||
20.11 13:00 | Lovćen | | Dečić | 0:0 | |||||
Cetinje | |||||||||
20.11 13:00 | Sutjeska | | Grbalj | 2:0 (0:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
20.11 13:00 | Rudar | | Iskra | 2:2 (2:1) | |||||
Pljevlja | |||||||||
20.11 17:00 | Petrovac | | Mladost | 1:2 (1:1) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
Day 14 | |||||||||
07.11 13:30 | Budućnost | | Iskra | 1:0 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
07.11 13:30 | Grbalj | | Rudar | 0:1 (0:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
07.11 13:30 | Dečić | | Sutjeska | 1:0 (0:0) | |||||
Tuzi | |||||||||
07.11 13:30 | Mornar | | Lovćen | 0:1 (0:0) | |||||
Bar | |||||||||
07.11 13:30 | Mladost | | Zeta | 2:0 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
07.11 13:30 | Bokelj | | Petrovac | 2:1 (1:1) | |||||
Kotor |
Day 15 | |||||||||
27.11 18:00 | Dukla | | Teplice | 4:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
28.11 17:00 | Sigma | | Slovácko | 2:0 (1:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
28.11 17:00 | Slavia | | Příbram | 2:1 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
28.11 17:00 | Baník | | Vysočina | 1:2 (1:2) | |||||
Ostrava | |||||||||
28.11 20:15 | Mladá Boleslav | | Bohemians 1905 | 1:1 (1:1) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
30.11 17:15 | Jablonec | | Viktoria Plzeň | 0:1 (0:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
30.11 18:00 | Fastav | | Slovan | 2:0 (1:0) | |||||
Zlín | |||||||||
30.11 19:15 | Sparta | | Zbrojovka | 2:1 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
Day 14 | |||||||||
20.11 18:00 | Vysočina | | Zbrojovka | 2:0 (0:0) | |||||
Jihlava | |||||||||
21.11 17:00 | Sigma | | Dukla | 0:0 | |||||
Olomouc | |||||||||
21.11 17:00 | Slovácko | | Slavia | 0:2 (0:1) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
21.11 17:00 | Příbram | | Fastav | 1:2 (1:1) | |||||
Příbram | |||||||||
21.11 17:00 | Bohemians 1905 | | Baník | 3:1 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
21.11 20:15 | Viktoria Plzeň | | Mladá Boleslav | 1:0 (0:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
22.11 15:00 | Slovan | | Sparta | 1:0 (0:0) | |||||
Liberec | |||||||||
22.11 18:30 | Teplice | | Jablonec | 2:2 (1:1) | |||||
Teplice | |||||||||
Day 13 | |||||||||
06.11 20:15 | Jablonec | | Sigma | 4:0 (2:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
07.11 17:00 | Dukla | | Příbram | 0:1 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
07.11 17:00 | Fastav | | Slovácko | 2:1 (1:0) | |||||
Zlín | |||||||||
07.11 20:15 | Mladá Boleslav | | Vysočina | 6:1 (1:1) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
08.11 15:00 | Slavia | | Bohemians 1905 | 2:2 (1:2) | |||||
Praha | |||||||||
08.11 17:00 | Baník | | Viktoria Plzeň | 0:4 (0:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
08.11 18:00 | Zbrojovka | | Slovan | 3:1 (0:0) | |||||
Brno | |||||||||
08.11 19:00 | Sparta | | Teplice | 3:1 (2:1) | |||||
Praha | |||||||||
Day 12 | |||||||||
01.11 15:00 | Viktoria Plzeň | | Sparta | 2:1 (0:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
01.11 18:30 | Teplice | | Slavia | 0:1 (0:0) | |||||
Teplice |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.11 17:15 | Falkenbergs | | Sirius | 1:1 (0:1) | 2:2 (1:1) | 3:3 | |||
Falkenberg | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.11 18:00 | Sirius | | Falkenbergs | 2:2 (1:1) | |||||
Uppsala |
08.11 18:30 | Norrköping | | Göteborg | 3:0 (3:0) | |||||
Norrköping |
Day 16 | |||||||||
27.11 19:45 | St. Johnstone | | Dundee | 1:1 (1:1) | |||||
Perth | |||||||||
28.11 15:00 | Aberdeen | | Ross County | 3:1 (0:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
28.11 15:00 | Dundee United | | Hamilton Academical | 1:2 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
28.11 15:00 | Kilmarnock | | Partick Thistle | 2:5 (1:2) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
28.11 15:00 | Motherwell | | Hearts | 2:2 (1:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
29.11 12:15 | Inverness | | Celtic | 1:3 (1:1) | |||||
Inverness | |||||||||
Day 15 | |||||||||
21.11 15:00 | Celtic | | Kilmarnock | 0:0 | |||||
Glasgow | |||||||||
21.11 15:00 | Dundee United | | St. Johnstone | 1:2 (1:2) | |||||
Dundee | |||||||||
21.11 15:00 | Hearts | | Dundee | 1:1 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
21.11 15:00 | Partick Thistle | | Inverness | 2:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
21.11 15:00 | Ross County | | Motherwell | 3:0 (1:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
22.11 12:30 | Hamilton Academical | | Aberdeen | 1:1 (0:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
Day 14 | |||||||||
07.11 15:00 | Aberdeen | | Dundee United | 2:0 (0:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
07.11 15:00 | Dundee | | Partick Thistle | 1:1 (0:1) | |||||
Dundee | |||||||||
07.11 15:00 | Hearts | | Hamilton Academical | 2:0 (2:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
07.11 15:00 | Motherwell | | Inverness | 1:3 (0:2) | |||||
Motherwell | |||||||||
07.11 15:00 | St. Johnstone | | Kilmarnock | 2:1 (1:1) | |||||
Perth | |||||||||
08.11 15:30 | Ross County | | Celtic | 1:4 (0:1) | |||||
Dingwall |
04.11 19:45 | Hibernian | | Dundee United | 3:0 (1:0) | |||||
Edinburgh |
Day 36 | |||||||||
07.11 14:00 | Pärnu Linnameeskond | | Kalev | 1:2 (1:0) | |||||
Pärnu | |||||||||
07.11 14:00 | Paide | | Flora | 2:1 (0:0) | |||||
Paide | |||||||||
07.11 14:00 | Tulevik | | Nõmme Kalju | 2:2 (1:2) | |||||
Viljandi | |||||||||
07.11 14:00 | Levadia | | Infonet | 5:0 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
07.11 14:00 | Tammeka | | Trans | 2:1 (2:1) | |||||
Tartu | |||||||||
Day 35 | |||||||||
01.11 14:00 | Nõmme Kalju | | Tammeka | 1:0 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
01.11 14:00 | Kalev | | Tulevik | 2:1 (2:0) | |||||
Sillamäe |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21.11 13:00 | Tallinna Kalev | | Tammeka | 1:0 (0:0) | 1:4 (0:0) | 2:4 | |||
Tallinn | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.11 19:00 | Tammeka | | Tallinna Kalev | 4:1 (0:0) | |||||
Tartu |
Day 30 | |||||||||
06.11 21:10 | Lanús | | Sarmiento | 2:1 (1:0) | |||||
Lanús | |||||||||
07.11 15:30 | Defensa y Justicia | | Godoy Cruz | 1:1 (1:1) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
07.11 18:00 | Colón | | Gimnasia y Esgrima | 2:1 (1:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
07.11 18:30 | San Martín | | Arsenal | 1:0 (1:0) | |||||
San Juan | |||||||||
07.11 20:30 | Estudiantes | | Unión | 2:0 (2:0) | |||||
La Plata | |||||||||
07.11 20:30 | Olimpo | | Banfield | 1:2 (1:2) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
08.11 16:00 | River Plate | | Newell's Old Boys | 0:2 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
08.11 18:15 | Atlético | | San Lorenzo de Almagro | 0:1 (0:1) | |||||
Rafaela | |||||||||
08.11 18:15 | Rosario Central | | Boca Juniors | 3:1 (0:1) | |||||
Rosario | |||||||||
08.11 18:15 | Tigre | | Racing Club | 0:0 | |||||
Victoria | |||||||||
08.11 21:30 | Independiente | | Vélez Sársfield | 1:0 (0:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
09.11 15:30 | Nueva Chicago | | Quilmes | 2:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
09.11 15:30 | Huracán | | Belgrano | 1:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
09.11 15:30 | Temperley | | Argentinos Juniors | 0:0 | |||||
Temperley | |||||||||
09.11 20:10 | Crucero del Norte | | Aldosivi | 0:2 (0:1) | |||||
Garupá | |||||||||
Day 29 | |||||||||
01.11 15:30 | Quilmes | | Huracán | 2:1 (1:0) | |||||
Quilmes | |||||||||
01.11 18:00 | Boca Juniors | | Tigre | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
01.11 18:00 | Banfield | | Rosario Central | 2:1 (2:0) | |||||
Banfield | |||||||||
01.11 18:00 | San Lorenzo de Almagro | | Temperley | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
01.11 21:30 | Aldosivi | | Independiente | 1:0 (1:0) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
02.11 20:00 | Arsenal | | Defensa y Justicia | 1:0 (1:0) | |||||
Sarandí | |||||||||
02.11 21:10 | Argentinos Juniors | | Olimpo | 0:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires |
Day 1 | |||||||||
29.11 18:15 | Independiente | | Racing Club | 0:2 (0:2) | |||||
Avellaneda |
19.11 21:30 | Independiente | | Belgrano | 4:1 (1:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
20.11 21:30 | Racing Club | | Estudiantes | 2:1 (1:0) | |||||
Avellaneda |
Day 1 | |||||||||
28.11 17:00 | Colón | | Belgrano | 0:1 (0:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
28.11 18:00 | Olimpo | | Estudiantes | 0:1 (0:1) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
28.11 20:15 | Lanús | | Gimnasia y Esgrima | 1:0 (0:0) | |||||
Lanús | |||||||||
29.11 21:30 | Aldosivi | | Banfield | 2:3 (2:1) | |||||
Mar del Plata |
19.11 19:00 | Tigre | | Colón | 1:4 (0:1) | |||||
Victoria | |||||||||
20.11 17:00 | Gimnasia y Esgrima | | San Martín | 5:1 (3:1) | |||||
La Plata | |||||||||
20.11 21:30 | Unión | | Aldosivi | 1:2 (0:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
23.11 19:00 | Quilmes | | Olimpo | 0:1 (0:0) | |||||
Quilmes | |||||||||
23.11 21:30 | Lanús | | Newell's Old Boys | 2:1 (1:0) | |||||
Lanús | |||||||||
24.11 21:15 | Banfield | | Argentinos Juniors | 1:0 (1:0) | |||||
Banfield |
Day 37 | |||||||||
28.11 17:00 | São Paulo | | Figueirense | 3:2 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
28.11 19:30 | Fluminense | | Internacional | 1:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
28.11 21:00 | Avaí | | Ponte Preta | 1:0 (0:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
29.11 16:00 | Sport | | Corinthians | 2:0 (1:0) | |||||
Recife | |||||||||
29.11 17:00 | Vasco da Gama | | Santos | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
29.11 17:00 | Grêmio | | Atlético Mineiro | 2:1 (1:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
29.11 17:00 | Cruzeiro | | Joinville | 3:0 (2:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
29.11 18:00 | Palmeiras | | Coritiba | 0:2 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
29.11 18:00 | Chapecoense | | Goiás | 1:3 (0:2) | |||||
Chapecó | |||||||||
29.11 19:30 | Atlético Paranaense | | Flamengo | 3:0 (2:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
Day 36 | |||||||||
21.11 19:30 | Palmeiras | | Cruzeiro | 1:1 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
22.11 17:00 | Corinthians | | São Paulo | 6:1 (3:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
22.11 17:00 | Internacional | | Grêmio | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
22.11 17:00 | Atlético Mineiro | | Goiás | 2:2 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
22.11 17:00 | Figueirense | | Chapecoense | 0:0 | |||||
Florianópolis | |||||||||
22.11 17:00 | Joinville | | Vasco da Gama | 1:2 (0:2) | |||||
Joinville | |||||||||
22.11 18:00 | Flamengo | | Ponte Preta | 1:1 (0:0) | |||||
Brasília | |||||||||
22.11 18:30 | Sport | | Atlético Paranaense | 0:0 | |||||
Recife | |||||||||
22.11 19:30 | Fluminense | | Avaí | 3:1 (1:0) | |||||
Cariacica | |||||||||
22.11 19:30 | Coritiba | | Santos | 1:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
Day 35 | |||||||||
15.11 17:00 | Cruzeiro | | Sport | 3:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18.11 19:30 | Goiás | | Coritiba | 1:3 (0:2) | |||||
Goiânia | |||||||||
18.11 21:00 | Ponte Preta | | Figueirense | 0:1 (0:1) | |||||
Campinas | |||||||||
18.11 21:00 | Avaí | | Joinville | 2:1 (1:1) | |||||
Florianópolis | |||||||||
18.11 21:00 | Atlético Paranaense | | Palmeiras | 3:3 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
19.11 19:30 | Grêmio | | Fluminense | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
19.11 19:30 | Chapecoense | | Internacional | 1:0 (0:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
19.11 22:00 | São Paulo | | Atlético Mineiro | 4:2 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
19.11 22:00 | Santos | | Flamengo | 0:0 | |||||
Santos | |||||||||
19.11 22:00 | Vasco da Gama | | Corinthians | 1:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 34 | |||||||||
07.11 17:00 | Internacional | | Ponte Preta | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
07.11 19:30 | Corinthians | | Coritiba | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
07.11 19:30 | Atlético Paranaense | | Avaí | 2:1 (2:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
07.11 21:00 | Fluminense | | Chapecoense | 2:3 (1:2) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
08.11 17:00 | Palmeiras | | Vasco da Gama | 0:2 (0:2) | |||||
São Paulo | |||||||||
08.11 17:00 | Flamengo | | Goiás | 4:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
08.11 17:00 | Cruzeiro | | São Paulo | 2:1 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
08.11 17:00 | Figueirense | | Atlético Mineiro | 0:1 (0:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
08.11 18:00 | Joinville | | Santos | 0:0 | |||||
Joinville | |||||||||
08.11 18:30 | Sport | | Grêmio | 1:0 (0:0) | |||||
Recife | |||||||||
Day 33 | |||||||||
01.11 17:00 | Santos | | Palmeiras | 2:1 (1:0) | |||||
Santos | |||||||||
01.11 17:00 | Grêmio | | Flamengo | 2:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
01.11 17:00 | Atlético Mineiro | | Corinthians | 0:3 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
01.11 17:00 | Chapecoense | | Atlético Paranaense | 0:0 | |||||
Chapecó | |||||||||
01.11 18:00 | Vasco da Gama | | Fluminense | 0:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
01.11 19:30 | Goiás | | Internacional | 2:1 (0:1) | |||||
Goiânia |
Day 1 | |||||||||
25.11 22:00 | Santos (Santos) | | Palmeiras (São Paulo) | 1:0 (0:0) | |||||
Santos |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
29.11 16:00 | Dallas | | Portland Timbers | 2:2 (0:0) | 1:3 (0:1) | 3:5 | |||
Frisco | |||||||||
29.11 19:30 | New York Red Bulls | | Columbus Crew | 1:0 (0:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | |||
Harrison | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.11 16:30 | Portland Timbers | | Dallas | 3:1 (1:0) | |||||
Portland | |||||||||
22.11 17:00 | Columbus Crew | | New York Red Bulls | 2:0 (1:0) | |||||
Columbus |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.11 15:00 | New York Red Bulls | | DC United | 1:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:0 | |||
Harrison | |||||||||
08.11 17:00 | Columbus Crew | | Montreal Impact | 3:1 aet (1:1, 2:1) | 1:2 (1:1) | 4:3 | |||
Columbus | |||||||||
08.11 18:30 | Dallas | | Seattle Sounders | 2:1 aet (0:0, 2:1), pen. 4:2 | 1:2 (1:0) | 3:3 | |||
Frisco | |||||||||
08.11 19:00 | Vancouver Whitecaps | | Portland Timbers | 0:2 (0:1) | 0:0 | 0:2 | |||
Vancouver | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.11 14:00 | Portland Timbers | | Vancouver Whitecaps | 0:0 | |||||
Portland | |||||||||
01.11 15:00 | DC United | | New York Red Bulls | 0:1 (0:0) | |||||
Washington | |||||||||
01.11 18:30 | Seattle Sounders | | Dallas | 2:1 (0:1) | |||||
Seattle | |||||||||
01.11 19:00 | Montreal Impact | | Columbus Crew | 2:1 (1:1) | |||||
Montréal |
Day 8 | |||||||||
26.11 20:00 | Sydney | | Wellington Phoenix | 0:0 | |||||
Sydney | |||||||||
27.11 19:40 | Melbourne City | | Perth Glory | 5:1 (3:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
28.11 17:15 | Newcastle United Jets | | Brisbane Roar | 1:1 (0:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
28.11 19:30 | Melbourne Victory | | Adelaide United | 2:1 (2:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
29.11 17:00 | Central Coast Mariners | | Western Sydney Wanderers | 0:2 (0:0) | |||||
Gosford | |||||||||
Day 7 | |||||||||
19.11 20:00 | Melbourne Victory | | Central Coast Mariners | 2:1 (2:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
20.11 19:00 | Brisbane Roar | | Melbourne City | 1:1 (0:0) | |||||
Brisbane | |||||||||
21.11 16:30 | Perth Glory | | Sydney | 0:0 | |||||
Perth | |||||||||
21.11 17:15 | Western Sydney Wanderers | | Wellington Phoenix | 2:1 (1:1) | |||||
Sydney | |||||||||
22.11 16:30 | Adelaide United | | Newcastle United Jets | 0:0 | |||||
Adelaide | |||||||||
Day 6 | |||||||||
13.11 19:30 | Wellington Phoenix | | Adelaide United | 4:2 (2:1) | |||||
Wellington | |||||||||
13.11 19:40 | Melbourne City | | Western Sydney Wanderers | 0:3 (0:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
14.11 17:15 | Newcastle United Jets | | Central Coast Mariners | 1:1 (0:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
14.11 19:30 | Sydney | | Melbourne Victory | 2:4 (2:2) | |||||
Sydney | |||||||||
15.11 16:00 | Brisbane Roar | | Perth Glory | 1:0 (0:0) | |||||
Brisbane | |||||||||
Day 5 | |||||||||
05.11 19:30 | Adelaide United | | Melbourne City | 2:4 (0:2) | |||||
Adelaide | |||||||||
06.11 19:40 | Sydney | | Brisbane Roar | 0:0 | |||||
Sydney | |||||||||
07.11 17:15 | Newcastle United Jets | | Western Sydney Wanderers | 1:2 (0:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
08.11 17:00 | Central Coast Mariners | | Wellington Phoenix | 1:1 (0:1) | |||||
Gosford | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.11 17:00 | Western Sydney Wanderers | | Perth Glory | 1:0 (1:0) | |||||
Sydney | |||||||||
02.11 19:30 | Melbourne Victory | | Wellington Phoenix | 3:0 (1:0) | |||||
Melbourne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Adelaide United | 27 | 14 | 7 | 6 | 45-28 | 49 | ||
2. | Western Sydney Wanderers | 27 | 14 | 6 | 7 | 44-33 | 48 | ||
3. | Brisbane Roar | 27 | 14 | 6 | 7 | 49-40 | 48 | ||
4. | Melbourne City | 27 | 13 | 5 | 9 | 63-44 | 44 | ||
5. | Perth Glory | 27 | 13 | 4 | 10 | 49-42 | 43 | ||
6. | Melbourne Victory | 27 | 11 | 8 | 8 | 40-33 | 41 | ||
7. | Sydney | 27 | 8 | 10 | 9 | 36-36 | 34 | ||
8. | Newcastle United Jets | 27 | 8 | 6 | 13 | 28-41 | 30 | ||
9. | Wellington Phoenix | 27 | 7 | 4 | 16 | 34-54 | 25 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 3 | 4 | 20 | 33-70 | 13 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
17:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
20:00 | |
19:00 | |
21:30 | |
12:00 | |
15:00 | |
19:45 | |
17:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
18:45 | |
21:00 | |
19:30 | |
21:30 | |
22:00 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time | |
2:1 | |
6:0 | |
0:2 | |
0:0 | |
6:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
1:3 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
3:2 | |
2:1 | |
0:1 | |
0:0 | |
4:2 | |
1:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:2 | |
0:0 | |
4:0 | |
2:1 | |
0:3 | |
2:1 | |
2:2 | |
1:0* | |
3:0* | |
1:2* | |
3:2* | |
2:0 | |
2:1 | |
0:1 | |
2:1 | |
0:1 | |
0:2 | |
2:1 | |
1:1 | |
0:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
0:1 | |
0:0 | |
0:0 | |
4:3 | |
1:0 | |
0:6 | |
2:0 | |
0:5 | |
3:0 | |
4:0 | |
7:2 | |
0:1 | |
1:1 | |
0:3 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:3 | |
1:2 | |
0:3 | |
Víkingur R FH | 2:0 |
1:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
3:2 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
1:1 | |
2:1 | |
4:1 | |
0:0 | |
2:1 | |
2:4 | |
2:2 | |
1:4 | |
4:1 | |
0:1 | |
4:0 | |
0:2 | |
1:0 | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
5:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
2:1 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
3:1 | |
1:3 | |
2:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
3:2 | |
3:0 | |
2:2 | |
1:2 | |
1:3 | |
3:1 | |
1:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
4:4 | |
0:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
1:1 | |
0:2 | |
2:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 19.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |