14.08.2021 < | Football matches for 15.08.2021 | > 16.08.2021 |
Day 4 | |||||||||
17:30 | Lokomotiv | | Zenit | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
20:00 | Rubin | | Krylia Sovetov | 1:1 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
20:00 | FK Krasnodar | | Arsenal | 3:2 (3:1) | |||||
Krasnodar |
Day 4 | |||||||||
16:00 | FK Forte | | Dynamo Makhachkala | 0:0 | |||||
Taganrog | |||||||||
16:30 | Anzhi | | Dynamo Stavropol | 2:1 (1:0) | |||||
Makhachkala Politekh Stadium | |||||||||
17:00 | Mashuk-KMV | | Biolog-Novokubansk | 2:0 (2:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
17:00 | Chaika | | Chernomorets | 1:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
17:00 | FK Tuapse | | Alania-2 | 3:1 (0:0) | |||||
Tuapse School Stadiun | |||||||||
17:30 | Spartak-Nalchik | | FK Yessentuki | 2:1 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
18:00 | Druzhba | | SKA | 1:4 (1:3) | |||||
Maykop |
Day 5 | |||||||||
14:00 | Zvezda Sankt-Petersburg | | Dynamo Sankt-Petersburg | 5:2 (2:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
15:00 | Zenit-2 | | Kairat | 1:2 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
15:00 | FK Chita | | Baltika-BFU | 1:1 (0:1) | |||||
Chita | |||||||||
16:00 | Krasava | | Luki-Energiya | 0:2 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 5 | |||||||||
16:00 | Volna | | Znamya Truda | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
17:00 | FK Murom | | Shinnik | 0:1 (0:0) | |||||
Murom | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | Khimik | 1:1 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
18:00 | Dynamo-2 | | Yenisey-2 | 3:0 (0:0) | |||||
Novogorsk |
Day 5 | |||||||||
14:00 | Peresvet | | FK Khimki-M | 2:3 (1:1) | |||||
Domodedovo | |||||||||
16:30 | FK Kolomna | | SKA-Khabarovsk-2 | 2:4 (0:2) | |||||
Kolomna | |||||||||
17:00 | Rodina | | FK Strogino | 3:1 (2:0) | |||||
Moscow |
Day 5 | |||||||||
15:00 | FK Kaluga | | Dynamo Vladivostok | 0:2 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
16:00 | Arsenal-2 | | Salyut-Belgorod | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
17:00 | Dynamo Bryansk | | Sakhalin | 2:0 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
17:00 | Avangard | | FK Ryazan | 0:3 (0:2) | |||||
Kursk | |||||||||
19:00 | Sokol | | Fakel-M | 2:0 (0:0) | |||||
Saratov |
Day 5 | |||||||||
14:00 | Ural-2 | | FK Orenburg-2 | 1:2 (1:1) | |||||
Sysert | |||||||||
16:00 | Amkar | | Lada-Tolyatti | 6:0 (3:0) | |||||
Perm | |||||||||
17:00 | FK Chelyabinsk | | Zenit-Izhevsk | 1:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:00 | Volga | | Nosta | 2:1 (1:0) | |||||
Ulyanovsk |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Kolos | | Rukh | 1:1 (0:1) | |||||
Kovalivka | |||||||||
19:30 | FK Lviv | | FK Oleksandriya | 1:1 (1:0) | |||||
Lviv |
Day 19 | |||||||||
15:30 | FK Smorgon | | Shakhtsyor | 2:2 (2:1) | |||||
Smarhon | |||||||||
18:30 | BATE | | FK Minsk | 1:0 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
20:30 | Neman | | FK Homel | 1:0 (1:0) | |||||
Hrodna |
Day 6 | |||||||||
19:00 | Atyrau (Atyrau) | | Tobil (Kostanay) | 1:3 (1:0) | |||||
Atyrau |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tobil (Kostanay) | 6 | 4 | 0 | 2 | 13-11 | 12 | ||
2. | Taraz (Taraz) | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-8 | 10 | ||
3. | Makhtaaral (Zhetysai) | 6 | 2 | 3 | 1 | 13-9 | 9 | ||
4. | Atyrau (Atyrau) | 6 | 0 | 2 | 4 | 5-11 | 2 |
Day 6 | |||||||||
17:00 | Aqtöbe (Aqtöbe) | | Astana (Nur-Sultan) | 1:1 (1:0) | |||||
Aqtöbe |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kaysar (Kyzylorda) | 6 | 3 | 2 | 1 | 6-2 | 11 | ||
2. | Astana (Nur-Sultan) | 6 | 3 | 2 | 1 | 6-6 | 11 | ||
3. | Akzhayik (Oral) | 6 | 3 | 1 | 2 | 7-5 | 10 | ||
4. | Aqtöbe (Aqtöbe) | 6 | 0 | 1 | 5 | 5-11 | 1 |
Day 6 | |||||||||
19:00 | Caspiy (Aktau) | | Qayrat (Almaty) | 2:4 (2:4) | |||||
Aktau |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Caspiy (Aktau) | 6 | 4 | 1 | 1 | 10-4 | 13 | ||
2. | Qayrat (Almaty) | 6 | 3 | 0 | 3 | 11-9 | 9 | ||
3. | Zhetysu (Taldykorgan) | 6 | 2 | 1 | 3 | 3-5 | 7 | ||
4. | Turan (Turkistan) | 6 | 2 | 0 | 4 | 5-11 | 6 |
Day 6 | |||||||||
18:00 | Florești | | Sfîntul Gheorghe | 1:5 (1:3) | |||||
Bendery |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Rheindorf Altach | | Rapid | 2:1 (0:0) | |||||
Altach | |||||||||
17:00 | LASK | | Sturm | 1:3 (0:0) | |||||
Pasching | |||||||||
17:00 | Austria Wien | | Austria Klagenfurt | 1:1 (0:0) | |||||
Wien |
Day 1 | |||||||||
14:00 | Newcastle United | | West Ham United | 2:4 (2:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
16:30 | Tottenham Hotspur | | Manchester City | 1:0 (0:0) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 29 | 6 | 3 | 99-26 | 93 | ||
2. | Liverpool | 38 | 28 | 8 | 2 | 94-26 | 92 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 11 | 6 | 76-33 | 74 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 22 | 5 | 11 | 69-40 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 22 | 3 | 13 | 61-48 | 69 | ||
6. | Manchester United | 38 | 16 | 10 | 12 | 57-57 | 58 | ||
7. | West Ham United | 38 | 16 | 8 | 14 | 60-51 | 56 | ||
8. | Leicester City | 38 | 14 | 10 | 14 | 62-59 | 52 | ||
9. | Brighton & Hove Albion | 38 | 12 | 15 | 11 | 42-44 | 51 | ||
10. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 15 | 6 | 17 | 38-43 | 51 |
Day 4 | |||||||||
13:30 | Beerschot | | Standard | 0:1 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
16:00 | Gent | | Mechelen | 2:0 (1:0) | |||||
Gent | |||||||||
18:30 | Cercle | | Anderlecht | 1:2 (1:2) | |||||
Brugge | |||||||||
21:00 | Zulte Waregem | | Brugge | 0:4 (0:1) | |||||
Waregem |
Day 3 | |||||||||
16:45 | Zalaegerszegi TE | | Puskás | 1:3 (1:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
20:00 | Újpest | | Honvéd | 1:1 (1:0) | |||||
Budapest |
Day 1 | |||||||||
15:30 | Mainz 05 | | RB Leipzig | 1:0 (1:0) | |||||
Mainz | |||||||||
17:30 | Köln | | Hertha | 3:1 (1:1) | |||||
Köln |
Day 1 | |||||||||
17:30 | Celta de Vigo | | Atlético | 1:2 (0:1) | |||||
Vigo | |||||||||
20:00 | Barcelona | | Real Sociedad | 4:2 (2:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
22:15 | Sevilla | | Rayo Vallecano | 3:0 (1:0) | |||||
Sevilla |
Day 20 | |||||||||
16:00 | BFC Daugava | | FK Liepāja | 1:1 (1:0) | |||||
Daugavpils |
Day 23 | |||||||||
13:00 | Riteriai | | Sūduva | 1:3 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
17:00 | Žalgiris Kaunas | | Hegelmann Litauen | 2:1 (0:0) | |||||
Kaunas |
Day 15 | |||||||||
18:00 | Lillestrøm | | Bodø/Glimt | 0:1 (0:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
18:00 | Mjøndalen | | Rosenborg | 1:2 (0:1) | |||||
Mjøndalen | |||||||||
18:00 | Odd | | Haugesund | 4:2 (2:1) | |||||
Skien | |||||||||
18:00 | Tromsø | | Vålerenga | 1:1 (0:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
18:00 | Viking | | Molde | 3:2 (0:2) | |||||
Stavanger | |||||||||
20:00 | Brann | | Sandefjord | 3:2 (1:2) | |||||
Bergen |
Day 4 | |||||||||
17:30 | Śląsk | | Górnik Łęczna | 0:0 | |||||
Wrocław | |||||||||
20:00 | Zagłębie | | Pogoń | 2:0 (1:0) | |||||
Lubin |
Day 2 | |||||||||
15:30 | Portimonense | | Gil Vicente | 0:1 (0:0) | |||||
Portimão | |||||||||
18:00 | Famalicão | | Porto | 1:2 (0:2) | |||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
20:30 | Santa Clara | | Moreirense | 2:2 (0:0) | |||||
Ponta Delgada |
Day 5 | |||||||||
18:30 | Čukarički | | Radnički Niš | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
19:00 | Voždovac | | Novi Pazar | 3:2 (1:0) | |||||
Belgrade |
Day 5 | |||||||||
18:55 | Šibenik | | Hrvatski dragovoljac | 6:2 (1:2) | |||||
Šibenik | |||||||||
21:00 | Osijek | | Rijeka | 1:0 (1:0) | |||||
Osijek |
Day 15 | |||||||||
15:00 | Degerfors | | Häcken | 3:0 (3:0) | |||||
Degerfors | |||||||||
15:00 | Mjällby | | Djurgårdens | 0:1 (0:1) | |||||
Hällevik | |||||||||
17:30 | Hammarby | | Elfsborg | 0:2 (0:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
17:30 | Östersunds | | Norrköping | 1:2 (0:1) | |||||
Östersund |
12:00 | Raith Rovers | | Aberdeen | 2:1 (0:1) | |||||
Kirkcaldy | |||||||||
14:00 | Hibernian | | Kilmarnock | 2:0 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
14:00 | Arbroath | | St. Johnstone | 2:2 aet (1:0, 1:1), pen. 2:3 | |||||
Arbroath | |||||||||
15:00 | Celtic | | Hearts | 3:2 (2:0) | |||||
Glasgow |
Day 20 | |||||||||
15:00 | Vaprus | | Paide | 1:1 (0:0) | |||||
Pärnu | |||||||||
17:00 | Nõmme Kalju | | Tulevik | 3:1 (1:1) | |||||
Tallinn |
Day 6 | |||||||||
13:30 | Patronato | | Central Córdoba | 1:0 (0:0) | |||||
Paraná | |||||||||
15:45 | Platense | | Arsenal | 2:1 (2:0) | |||||
Vicente López | |||||||||
18:00 | Estudiantes | | Boca Juniors | 1:0 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
20:15 | Racing Club | | Newell's Old Boys | 2:0 (0:0) | |||||
Avellaneda |
Day 16 | |||||||||
16:00 | Corinthians | | Ceará | 3:1 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Flamengo | | Sport | 2:0 (1:0) | |||||
Volta Redonda | |||||||||
17:15 | Cuiabá Esporte Clube | | Atlético Paranaense | 1:0 (0:0) | |||||
Cuiabá | |||||||||
18:15 | Bahia | | Atlético | 1:2 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
18:15 | Fortaleza | | Santos | 1:1 (1:1) | |||||
Fortaleza | |||||||||
20:30 | Internacional | | Fluminense | 4:2 (1:1) | |||||
Porto Alegre |
16:00 | Atlanta United | | Los Angeles | 1:0 (0:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
17:00 | Chicago Fire | | Columbus Crew | 1:0 (0:0) | |||||
Chicago | |||||||||
18:00 | Nashville | | DC United | 5:2 (3:2) | |||||
Nashville | |||||||||
19:00 | Portland Timbers | | Seattle Sounders | 2:6 (1:2) | |||||
Portland |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Revolution | 34 | 22 | 7 | 5 | 65-41 | 73 | ||
2. | Philadelphia Union | 34 | 14 | 12 | 8 | 48-35 | 54 | ||
3. | Nashville | 34 | 12 | 18 | 4 | 55-33 | 54 | ||
4. | New York City | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-36 | 51 | ||
5. | Atlanta United | 34 | 13 | 12 | 9 | 45-37 | 51 | ||
6. | Orlando City | 34 | 13 | 12 | 9 | 50-48 | 51 | ||
7. | New York Red Bulls | 34 | 13 | 9 | 12 | 39-33 | 48 | ||
8. | DC United | 34 | 14 | 5 | 15 | 56-54 | 47 | ||
9. | Columbus Crew | 34 | 13 | 8 | 13 | 46-45 | 47 | ||
10. | Montréal | 34 | 12 | 10 | 12 | 46-44 | 46 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Colorado Rapids | 34 | 17 | 10 | 7 | 51-35 | 61 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 17 | 9 | 8 | 53-33 | 60 | ||
3. | Sporting Kansas City | 34 | 17 | 7 | 10 | 58-40 | 58 | ||
4. | Portland Timbers | 34 | 17 | 4 | 13 | 56-52 | 55 | ||
5. | Minnesota United | 34 | 13 | 10 | 11 | 42-44 | 49 | ||
6. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 13 | 9 | 45-45 | 49 | ||
7. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 6 | 14 | 55-54 | 48 | ||
8. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-54 | 48 | ||
9. | Los Angeles | 34 | 12 | 9 | 13 | 53-51 | 45 | ||
10. | San Jose Earthquakes | 34 | 10 | 11 | 13 | 46-54 | 41 |
Day 8 | |||||||||
16:30 | Changchun Yatai | | Dalian Professional | 3:1 (2:0) | |||||
Suzhou | |||||||||
19:30 | Beijing Guoan | | Shanghai Shenhua | 4:2 (3:1) | |||||
Jiangyin | |||||||||
19:30 | Wuhan | | Hebei | 1:1 (1:1) | |||||
Jiangyin | |||||||||
19:30 | Shanghai Port | | Tianjin Jinmen Tiger | 5:0 (2:0) | |||||
Kunshan |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
19:15 | |
20:30 | |
13:00 | |
14:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
12:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
14:30* | |
15:30 | |
17:45 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
15:00* | |
16:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
15:15 | |
17:45 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:30 | |
12:15 | |
12:15 | |
14:30 | |
16:45 | |
16:45 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
13:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:15 | |
12:30 | |
16:00 | |
17:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:05 | |
19:00 | |
20:45 | |
17:00 | |
19:20 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
Local time | |
0:1 | |
3:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
4:0 | |
1:0 | |
3:2 | |
2:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:0 | |
2:2 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
3:4 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |