Hitchin Town

Hitchin

Founded: 1865

Stadium: Top Field

Other names:

 1865 Ц 1911  Hitchin FC
 1928 Ц   Hitchin Town FC

Last results

FA Cup 2018/19, First Round Proper

—татистика личных встреч  11.11.2018Hitchin Town Solihull Moors0:2 (0:0)
 Hitchin

FA Cup 2018/19, Fourth Qualifying Round

—татистика личных встреч  24.10.2018Leatherhead Hitchin Town1:2 aet
(1:0, 1:1)
*
 Leatherhead

FA Cup 2018/19, Fourth Qualifying Round

—татистика личных встреч  20.10.2018Hitchin Town Leatherhead1:1 (0:0)
 Hitchin

FA Cup 2018/19, Third Qualifying Round

—татистика личных встреч  06.10.2018Hitchin Town Hastings United2:0 (1:0)
 Hitchin

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats FA Cup - overall stats
FA Cup 2018/19 - First Round Proper
FA Cup 2017/18 - First Qualifying Round
FA Cup 2016/17 - Second Qualifying Round
FA Cup 2015/16 - Third Qualifying Round
FA Cup 2014/15 - Second Qualifying Round
FA Cup 2013/14 - First Qualifying Round
FA Cup 2012/13 - Third Qualifying Round
FA Cup 2011/12 - First Qualifying Round
FA Cup 2010/11 - Second Qualifying Round
FA Cup 2009/10 - First Qualifying Round
FA Cup 2008/09 - Third Qualifying Round
FA Cup 2007/08 - Fourth Qualifying Round
FA Cup 2006/07 - Third Qualifying Round
FA Cup 2005/06 - Third Qualifying Round
FA Cup 2004/05 - First Qualifying Round
FA Cup 2003/04 - Second Qualifying Round
FA Cup 2002/03 - Second Qualifying Round
FA Cup 2001/02 - Fourth Qualifying Round
FA Cup 2000/01 - Second Qualifying Round
FA Cup 1999/00 - Fourth Qualifying Round
FA Cup 1998/99 - First Qualifying Round
FA Cup 1997/98 - First Qualifying Round
FA Cup 1996/97 - Fourth Qualifying Round
FA Cup 1995/96 - Second Round Proper
FA Cup 1994/95 - Second Round Proper
FA Cup 1993/94 - First Qualifying Round
FA Cup 1992/93 - Second Qualifying Round
FA Cup 1991/92 - Preliminary Round
FA Cup 1990/91 - First Qualifying Round
FA Cup 1989/90 - Third Qualifying Round
FA Cup 1988/89 - First Qualifying Round
FA Cup 1987/88 - First Qualifying Round
FA Cup 1986/87 - First Qualifying Round
FA Cup 1985/86 - Second Qualifying Round
FA Cup 1984/85 - Second Qualifying Round
FA Cup 1983/84 - Fourth Qualifying Round
FA Cup 1982/83 - First Qualifying Round
FA Cup 1981/82 - First Qualifying Round
FA Cup 1980/81 - Fourth Qualifying Round
FA Cup 1979/80 - Fourth Qualifying Round
FA Cup 1978/79 - First Round Proper
FA Cup 1977/78 - Fourth Qualifying Round
FA Cup 1976/77 - Second Round Proper
FA Cup 1975/76 - Fourth Qualifying Round
FA Cup 1974/75 - First Round Proper
FA Cup 1973/74 - Second Round Proper
FA Cup 1972/73 - Second Qualifying Round
FA Cup 1971/72 - First Qualifying Round
FA Cup 1970/71 - Second Qualifying Round
FA Cup 1969/70 - Third Qualifying Round
FA Cup 1968/69 - Third Qualifying Round
FA Cup 1967/68 - Third Qualifying Round
FA Cup 1966/67 - First Qualifying Round
FA Cup 1965/66 - Second Qualifying Round
FA Cup 1964/65 - Third Qualifying Round
FA Cup 1963/64 - Fourth Qualifying Round
FA Cup 1962/63 - Second Qualifying Round
FA Cup 1961/62 - Fourth Qualifying Round
FA Cup 1960/61 - First Round Proper
FA Cup 1959/60 - First Qualifying Round
FA Cup 1958/59 - First Round Proper
FA Cup 1957/58 - Preliminary Round
FA Cup 1956/57 - Third Qualifying Round
FA Cup 1955/56 - Fourth Qualifying Round
FA Cup 1954/55 - First Qualifying Round
FA Cup 1953/54 - First Round Proper
FA Cup 1952/53 - Third Qualifying Round
FA Cup 1951/52 - First Qualifying Round
FA Cup 1950/51 - Third Qualifying Round
FA Cup 1949/50 - Third Qualifying Round
FA Cup 1948/49 - Third Qualifying Round
FA Cup 1947/48 - Second Qualifying Round
FA Cup 1946/47 - Fourth Qualifying Round
FA Cup 1945/46 - Second Qualifying Round
FA Cup 1938/39 - First Qualifying Round
FA Cup 1937/38 - Third Qualifying Round
FA Cup 1935/36 - Fourth Qualifying Round
FA Cup 1934/35 - Second Qualifying Round
FA Cup 1933/34 - Preliminary Round
FA Cup 1932/33 - Preliminary Round
FA Cup 1931/32 - Fourth Qualifying Round
FA Cup 1930/31 - Extra Preliminary Round
FA Cup 1907/08 - Preliminary Round
FA Cup 1906/07 - Third Qualifying Round
FA Cup 1905/06 - Second Qualifying Round
FA Cup 1904/05 - Fifth Qualifying Round
FA Cup 1903/04 - Third Qualifying Round
FA Cup 1900/01 - Second Qualifying Round
FA Cup 1899/00 - First Qualifying Round
FA Cup 1898/99 - First Qualifying Round
FA Cup 1888/89 - First Qualifying Round
FA Cup 1887/88 - First round
FA Cup 1875/76 - First round
FA Cup 1874/75 - First round
FA Cup 1872/73 - First round
FA Cup 1871/72 - Second Round

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 012
Matches:1 031 408
Clubs:10 823
National teams:259
Stadiums:9 548
Site news
21.08.2019
current

Second Preliminary round of the Ukrainian Cup 2019/20 added

19.08.2019
current

Quarterfinal of the
Scottish League Cup 2019/20
added

Fixtures
Australia 2019/20, A-League

Day 1

11.10

Adelaide United - Sydney

12.10

Western Sydney Wanderers - Central Coast Mariners

12.10

Melbourne Victory - Melbourne City

13.10

Wellington Phoenix - Western United

13.10

Perth Glory - Brisbane Roar

All fixtures

In the football world

Tomorrow, August 24

 

FK TambovDynamo

14:00

FK UfaZenit

18:30

FK KrasnodarLokomotiv

19:00

 

FK KolomnaVeles

16:00

 

AraratFK Strogino

13:00

Salyut-BelgorodKhimik-Arsenal

17:00

 

AlaniyaVolgar

16:00

Legion-DynamoFK Makhachkala

16:00

Spartak-NalchikMashuk-KMV

17:00

UrozhaySpartak-Vladikavkaz

18:00

 

KolosVorskla

14:00

FK OleksandriyaDesna

17:00

DynamoOlympik

19:30

 

AvanhardObolon-Brovar

17:00

VolynChornomorets

19:00

 

DinazPolissya

17:00

FK KalushNyva T

17:00

PodillyaObolon-Brovar-2

17:00

FK UzhhorodVeres

17:00

ChaikaNyva V

17:00

 

MFK Mykolaiv-2VPK-Ahro

17:00

KrystalHirnyk

17:00

EnerhiyaChornomorets-2

17:00

FK NikopolAvanhard-2

17:00

 

SumqayıtSəbail

19:00

 

LoriNoah

17:00

UrartuGandzasar

19:30

 

FK VitebskNeman

16:00

BATESlavia

18:00

Dynamo BrEnergetik-BDU

20:45

 

OrdabasyShakhtyor

18:00

TobilAtyrau

19:00

 

MilsamiZimbru

18:00

SheriffSfîntul Gheorghe

20:00

 

RapidLASK

17:00

WolfsbergAltach

17:00

MattersburgSt. Pölten

17:00

 

Norwich CityChelsea

12:30

Brighton & Hove AlbionSouthampton

15:00

Manchester UnitedCrystal Palace

15:00

Sheffield UnitedLeicester City

15:00

WatfordWest Ham United

15:00

Wolverhampton WanderersBurnley

15:00

LiverpoolArsenal

17:30

 

Derby CountyWest Bromwich Albion

12:30

BarnsleyLuton Town

15:00

Blackburn RoversCardiff City

15:00

Charlton AthleticBrentford

15:00

FulhamNottingham Forest

15:00

Huddersfield TownReading

15:00

Hull CityBristol City

15:00

MiddlesbroughMillwall

15:00

Preston North EndSheffield Wednesday

15:00

Queens Park RangersWigan Athletic

15:00

Stoke CityLeeds United

15:00

 

Dunston UTSGoole AFC

15:00

Newcastle BenfieldWorkington

15:00

Seaham Red StarGuisborough Town

15:00

Billingham TownOssett United

15:00

Garforth TownColne

15:00

AshingtonMarske United

15:00

Sunderland RCAHemsworth Miners Welfare

15:00

Pickering TownBridlington Town

15:00

Brighouse TownMorpeth Town

15:00

Pontefract CollieriesHebburn Town

15:00

Frickley AthleticTadcaster Albion

15:00

Northallerton TownStockton Town

15:00

WidnesMossley AFC

15:00

City of LiverpoolSkelmersdale United

15:00

SheffieldLitherland REMYCA

15:00

Eccleshill UnitedGlossop North End

15:00

Stalybridge CelticWest Didsbury & Chorlton

15:00

Ramsbottom UnitedWinsford United

15:00

Charnock RichardLongridge Town

15:00

TraffordBurscough

15:00

LiversedgeDroylsden

15:00

Atherton CollieriesRuncorn Linnets

15:00

1874 NorthwichHandsworth

15:00

Northwich VictoriaPrescot Cables

15:00

Stocksbridge Park SteelsIrlam

15:00

PadihamMarine

15:00

RadcliffeRuncorn Town

15:00

Kidsgrove AthleticNewcastle Town

15:00

Coleshill TownWhitchurch Alport

15:00

TividaleChasetown

15:00

AFC WulfruniansLeek Town

15:00

Stourport SwiftsBoldmere St Michaels

15:00

Bromsgrove SportingLeicester Road

15:00

Bedworth UnitedHalesowen Town

15:00

Belper TownSporting Khalsa

15:00

RomulusMarket Drayton Town

15:00

GresleySutton Coldfield Town

15:00

Lichfield CityHaughmond

15:00

WestfieldsLutterworth Town

15:00

Barton Town FCGrantham Town

15:00

Loughborough DynamoSherwood Colliery

15:00

Melton TownCleethorpes Town

15:00

Boston TownLeicester Nirvana

15:00

Heanor TownAFC Mansfield

15:00

Long Eaton UnitedSouth Normanton Athletic

15:00

Maltby MainLoughborough University

15:00

Winterton RangersKirby Muxloe

15:00

Staveley Miners WelfareLincoln United

15:00

Spalding UnitedDereham Town

15:00

Peterborough SportsBugbrooke St Michaels

15:00

GorlestonAFC Kempston Rovers

15:00

Bedford TownDeeping Rangers

15:00

Wisbech TownEly City

15:00

March Town UnitedWellingborough Town

15:00

Corby TownHolbeach United

15:00

WroxhamStamford

15:00

Cambridge CityBarton Rovers

15:00

Arlesey TownPeterborough Northern Star

15:00

BiggleswadeYaxley

15:00

Bury TownHiston

15:00

Godmanchester RoversSt Neots Town

15:00

Soham Town RangersBiggleswade United

15:00

WalthamstowGreat Wakering Rovers

15:00

CockfostersCoggeshall Town

15:00

Harwich & ParkestonRomford

15:00

Long MelfordColney Heath

15:00

HadleyHoddesdon Town

15:00

London ColneyHalstead Town

15:00

Whitton UnitedHertford Town

15:00

AFC SudburyFelixstowe & Walton United

15:00

Grays AthleticHeybridge Swifts

15:00

ClactonWitham Town

15:00

StotfoldCanvey Island

15:00

Bowers & PitseaBarkingside

15:00

Saffron Walden TownMaldon & Tiptree

15:00

Harlow TownBrentwood Town

15:00

TilburyStanway Rovers

15:00

Wingate & FinchleyWelwyn Garden City

15:00

CheshuntStowmarket Town

15:00

Basildon UnitedFramlingham Town

15:00

Waltham AbbeyWoodbridge Town

15:00

TakeleyWhite Ensign

15:00

Cirencester TownNorth Greenford United

15:00

Aylesbury Vale DynamosNorth Leigh

15:00

ShrivenhamChalfont St Peter

15:00

LonglevensNorthwood

15:00

Wantage TownThame Rangers

15:00

Highworth TownArdley United

15:00

MarlowCinderford Town

15:00

Fairford TownHanwell Town

15:00

WembleyBerkhamsted

15:00

Didcot TownRoman Glass St George

15:00

Thame UnitedLeighton Town

15:00

Slimbridge AFCBurnham

15:00

Brimscombe & ThruppAylesbury United

15:00

AFC DunstableHayes & Yeading United

15:00

Newport Pagnell TownFlackwell Heath

15:00

Tooting & Mitcham UnitedFaversham Town

15:00

SittingbourneUxbridge

15:00

Horsham YMCAEgham Town

15:00

Little CommonThree Bridges

15:00

Sutton AthleticAshford Town

15:00

Steyning TownRamsgate

15:00

Herne BayAFC Croydon Athletic

15:00

Chertsey TownErith & Belvedere

15:00

Sheppey UnitedGlebe

15:00

Cray Valley Paper MillsWhyteleafe

15:00

Whitstable TownNewhaven

15:00

Burgess Hill TownSevenoaks Town

15:00

VCD AthleticAFC Uckfield Town

15:00

Bedfont SportsHanworth Villa

15:00

RedhillBalham

15:00

South ParkCanterbury City

15:00

East Grinstead TownAbbey Rangers

15:00

Tower HamletsHorsham

15:00

ArundelShoreham

15:00

Beckenham TownAshford United

15:00

Phoenix SportsStaines Town

15:00

SouthallSpelthorne Sports

15:00

Bridon RopesChichester City

15:00

ChipsteadHassocks

15:00

Guildford CityAFC Varndeanians

15:00

Haywards Heath TownTunbridge Wells

15:00

CB Hounslow UnitedHorley Town

15:00

Hastings UnitedBroadbridge Heath

15:00

Portland UnitedHamworthy United

15:00

Hythe & DibdenHorndean

15:00

Hamble ClubSholing

15:00

Reading CityMoneyfields

15:00

Fleet TownBaffins Milton Rovers

15:00

AFC BournemouthBracknell Town

15:00

BinfieldLymington Town

15:00

Thatcham TownAndover New Street

15:00

Basingstoke TownWestfield

15:00

KnaphillFareham Town

15:00

Plymouth ParkwayPaulton Rovers

15:00

Yate TownExmouth Town

15:00

Bridgwater TownBrislington

15:00

CribbsBideford

15:00

Clevedon TownBristol Manor Farm

15:00

TavistockFrome Town

15:00

Shepton MalletMelksham Town

15:00

Bradford TownLarkhall Athletic

15:00

StreetWilland Rovers

15:00

BittonMangotsfield United

15:00

 

CharleroiBrugge

18:00

CercleWaasland-Beveren

20:00

Sint-TruidenZulte Waregem

20:00

OostendeMechelen

20:30

 

Botev PVitosha

18:00

LevskiLokomotiv

20:30

 

RákócziZalaegerszegi TE

18:00

HonvédDebrecen

18:00

DiósgyőrMezőkövesd-Zsóry

18:00

KisvárdaÚjpest

18:00

PaksMOL Fehérvár

18:00

 

HoffenheimWerder

15:30

FortunaBayer 04

15:30

Mainz 05Borussia M

15:30

AugsburgUnion

15:30

Paderborn 07Freiburg

15:30

Schalke 04Bayern

18:30

 

Willem IIEmmen

18:30

Heracles AlmeloVitesse

19:45

HeerenveenTwente

20:45

 

ChikhuraLokomotivi

17:00

DilaTorpedo

20:00

 

ÍAÍBV

16:00

 

Atlético OsasunaEibar

17:00

Real MadridReal Valladolid

19:00

Celta de VigoValencia

21:00

GetafeAthletic

21:00

 

ParmaJuventus

18:00

FiorentinaNapoli

20:45

 

METTA/LUValmiera

17:00

FK LiepājaVentspils

19:00

 

StumbrasŽalgiris K

0:3

 

RosenborgStabæk

18:00

 

CracoviaArka

15:00

LechiaŚląsk

17:30

RakówLech

20:00

 

Santa ClaraBelenenses

15:30

BenficaPorto

19:00

BoavistaPaços de Ferreira

21:30

 

Crvena ZvezdaČukarički

*

Mladi RadnikPartizan

*

VoždovacMladost

20:00

JavorNapredak

20:00

ProleterVojvodina

20:00

RadFK Mačva

20:00

 

DomžaleAluminij

18:00

OlimpijaMura

20:15

 

DijonBordeaux

20:00

AmiensNantes

20:00

AngersMetz

20:00

BrestReims

20:00

 

SlavenVaraždin

19:00

InterLokomotiva

21:00

 

BudućnostZeta

17:00

GrbaljPetrovac

17:00

TitogradKom

17:00

SutjeskaPodgorica

17:00

IskraRudar

17:00

 

Mladá BoleslavDynamo

16:30

FastavKarviná

17:00

PříbramBaumit

17:00

SlaviaBohemians 1905

19:30

 

SiriusÖrebro

16:00

 

Hamilton AcademicalMotherwell

15:00

HibernianSt. Johnstone

15:00

KilmarnockAberdeen

15:00

Ross CountyLivingston

15:00

 

Nõmme KaljuLevadia

16:00

TransFlora

18:30

 

Gimnasia y EsgrimaDefensa y Justicia

13:15

Vélez SársfieldNewell's Old Boys

15:30

Rosario CentralPatronato

17:45

IndependienteColón

20:00

 

Atlético MineiroBahia

11:00

GrêmioAtlético Paranaense

17:00

 

New York CityNew York Red Bulls

19:00

San Jose EarthquakesVancouver Whitecaps

19:00

New England RevolutionChicago Fire

19:30

Philadelphia UnionDC United

19:30

TorontoMontreal Impact

19:30

Real Salt LakeColorado Rapids

20:00

Local time

Yesterday, August 22

MalmöBnei Yehuda

3:0

Ararat-ArmeniaF91

2:1

FeyenoordHapoel Be`er Sheva

3:0

BragaSpartak Moscow

1:0

LinfieldQarabağ

3:2

CelticAIK

2:0

KøbenhavnRiga FC

3:1

SūduvaFerencváros

0:0

AstanaBATE

3:0

Legia WarszawaRangers

0:0

LudogoretsMaribor

0:0

GentRijeka

2:1

PSVApollon

3:0

AZAntwerp

1:1

StrasbourgEintracht Frankfurt

1:0

TorinoWolverhampton Wanderers

2:3

AÉKTrabzonspor

1:3

EspañolZorya Lugansk

3:1

PartizanMolde

2:1

SlovanPAÓK

1:0

SteauaVitória Guimarães

0:0

River PlateCerro Porteño

2:0

CorinthiansFluminense

0:0

 

Cherkashchyna-AkademiyaBalkany

3:0

 

Sporting Kansas CityMinnesota United

1:0

International tournaments

Current

21.03.2019 Ц 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 Ц 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 Ц 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 Ц 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 Ц 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 Ц 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 Ц 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 Ц 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 Ц 02.11.2019

AFC Cup 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru