USSR, first league 1979 |
| 01.11.1979 | | Zvezda | | Alga | | 4:2 (1:1) |
| Perm |
USSR, first league 1979 |
| 28.10.1979 | | Uralmash | | Alga | | 4:0 (2:0) |
| Sverdlovsk |
USSR, first league 1979 |
| 23.10.1979 | | Alga | | Metallist | | 0:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1979 |
| 14.10.1979 | | Metallurg | | Alga | | 3:2 (2:1) |
| Zaporizhia |
USSR, first league 1979 |
| 10.10.1979 | | Dnepr | | Alga | | 2:0 (0:0) |
| Dnipropetrovsk |
USSR, first league 1979 |
| 05.10.1979 | | Kolkhozchi | | Alga | | 2:1 (0:0) |
| Aşgabat |
USSR, first league 1979 |
| 26.09.1979 | | Alga | | Spartak Nalchik | | 0:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1979 |
| 17.09.1979 | | Spartak Ordzhonikidze | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Ordzhonikidze |
USSR, first league 1979 |
| 13.09.1979 | | Terek | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Grozny |
USSR, first league 1979 |
| 08.09.1979 | | Alga | | Fakel | | 1:3 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1979 |
| 30.08.1979 | | Dynamo | | Alga | | 2:1 (0:1) |
| Leningrad |
USSR, first league 1979 |
| 26.08.1979 | | Zhalgiris | | Alga | | 3:0 (2:0) |
| Vilnius |
USSR, first league 1979 |
| 21.08.1979 | | Alga | | Spartak Ivano-Frankovsk | | 0:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1979 |
| 12.08.1979 | | SKA | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Odesa |
USSR, first league 1979 |
| 03.08.1979 | | Alga | | Pamir | | 0:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1979 |
| 06.07.1979 | | Pamir | | Alga | | 4:0 (4:0) |
| Dushanbe |
USSR, first league 1979 |
| 02.07.1979 | | Metallist | | Alga | | 3:0 (1:0) |
| Kharkiv |
USSR, first league 1979 |
| 23.06.1979 | | Alga | | Metallurg | | 0:2 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1979 |
| 07.06.1979 | | Kuzbass | | Alga | | 2:1 (2:0) |
| Kemerovo |
USSR, first league 1979 |
| 24.05.1979 | | Alga | | Spartak Ordzhonikidze | | 0:2 (0:2) |
| Frunze |
USSR, first league 1979 |
| 15.05.1979 | | Spartak Nalchik | | Alga | | 3:0 (0:0) |
| Nalchik |
USSR, first league 1979 |
| 11.05.1979 | | Kuban | | Alga | | 3:0 (1:0) |
| Krasnodar |
USSR, first league 1979 |
| 06.05.1979 | | Torpedo | | Alga | | 4:0 (1:0) |
| Kutaisi |
USSR, first league 1979 |
| 27.04.1979 | | Shinnik | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Yaroslavl |
USSR, first league 1979 |
| 23.04.1979 | | Fakel | | Alga | | 2:0 (0:0) |
| Voronezh |
USSR, first league 1979 |
| 09.04.1979 | | Spartak Ivano-Frankovsk | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Ivano-Frankivsk |
USSR, first league 1979 |
| 05.04.1979 | | Karpaty | | Alga | | 3:1 (2:1) |
| Lviv |
USSR, first league 1975 |
| 01.11.1975 | | Alga | | Rubin | | 0:2 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1975 |
| 28.10.1975 | | Alga | | Zvezda | | 1:3 (0:2) |
| Frunze |
USSR, first league 1975 |
| 21.10.1975 | | Dynamo | | Alga | | 3:0 (1:0) |
| Minsk |
USSR, first league 1975 |
| 17.10.1975 | | Metallurg | | Alga | | 4:1 (3:0) |
| Zaporizhia |
USSR, first league 1975 |
| 10.10.1975 | | Kairat | | Alga | | 3:0 (1:0) |
| Almaty |
USSR, first league 1975 |
| 05.10.1975 | | Alga | | Pamir | | 1:2 (1:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1975 |
| 30.09.1975 | | Alga | | Neftchi | | 1:2 (1:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1975 |
| 20.09.1975 | | Alga | | Krylya Sovetov | | 2:4 (2:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1975 |
| 16.09.1975 | | Alga | | Shinnik | | 1:5 (1:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1975 |
| 26.08.1975 | | Alga | | Spartak Ivano-Frankovsk | | 1:5 (0:3) |
| Frunze |
USSR, first league 1975 |
| 19.08.1975 | | Tavriya | | Alga | | 4:1 (1:0) |
| Simferopol |
USSR, first league 1975 |
| 15.08.1975 | | Metallist | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Kharkiv |
USSR, first league 1975 |
| 09.08.1975 | | Alga | | Kuban | | 1:3 (1:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1975 |
| 05.08.1975 | | Alga | | Torpedo | | 2:3 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1975 |
| 25.07.1975 | | Spartak Ordzhonikidze | | Alga | | 3:1 (1:0) |
| Ordzhonikidze |
USSR, first league 1975 |
| 15.07.1975 | | Alga | | Kairat | | 1:3 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1975 |
| 08.07.1975 | | Neftchi | | Alga | | 3:0 (1:0) |
| Bakı |
USSR, first league 1975 |
| 28.06.1975 | | Krylya Sovetov | | Alga | | 3:0 (3:0) |
| Kuybyshev |
USSR, first league 1975 |
| 24.06.1975 | | Shinnik | | Alga | | 3:1 (1:0) |
| Yaroslavl |
USSR, first league 1975 |
| 17.06.1975 | | Alga | | Kuzbass | | 0:1 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1975 |
| 06.06.1975 | | Nistru | | Alga | | 3:0 (2:0) |
| Chişinău |
USSR, first league 1975 |
| 02.06.1975 | | Spartak Ivano-Frankovsk | | Alga | | 4:0 (3:0) |
| Ivano-Frankivsk |
USSR, first league 1975 |
| 27.05.1975 | | Alga | | Spartak Ordzhonikidze | | 0:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1975 |
| 16.05.1975 | | Kuban | | Alga | | 3:2 (2:1) |
| Krasnodar |
USSR, first league 1975 |
| 12.05.1975 | | Torpedo | | Alga | | 3:0 (1:0) |
| Kutaisi |
USSR, first league 1975 |
| 26.04.1975 | | Rubin | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Kazan |
USSR, first league 1975 |
| 22.04.1975 | | Zvezda | | Alga | | 2:0 (0:0) |
| Perm |
USSR, first league 1975 |
| 15.04.1975 | | Alga | | Metallurg | | 0:2 (0:2) |
| Frunze |
USSR, first league 1975 |
| 11.04.1975 | | Alga | | Dynamo | | 0:3 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1973 |
| 22.10.1973 | | Alga | | Spartak Ivano-Frankovsk | | 0:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1973 |
| 18.10.1973 | | Alga | | Metallist | | 1:2 (1:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1973 |
| 01.10.1973 | | Alga | | Metallurg Lipetsk | | 0:1 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1973 |
| 27.09.1973 | | Alga | | Lokomotiv | | 0:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1973 |
| 21.09.1973 | | Chernomorets | | Alga | | 5:1 (3:1) |
| Odesa |
USSR, first league 1973 |
| 17.09.1973 | | Nistru | | Alga | | 4:2 (2:0) |
| Chişinău |
USSR, first league 1973 |
| 21.08.1973 | | Spartak Ordzhonikidze | | Alga | | 2:0 (1:0) |
| Ordzhonikidze |
USSR, first league 1973 |
| 17.08.1973 | | Spartak Nalchik | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Nalchik |
USSR, first league 1973 |
| 13.08.1973 | | Alga | | Zvezda | | 0:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1973 |
| 17.07.1973 | | Alga | | Spartak Nalchik | | 1:2 (0:2) |
| Frunze |
USSR, first league 1973 |
| 10.07.1973 | | Metallurg Zaporozhye | | Alga | | 1:0 (1:0) |
| Zaporizhia |
USSR, first league 1973 |
| 06.07.1973 | | Torpedo | | Alga | | 2:1 (1:1) |
| Kutaisi |
USSR, first league 1973 |
| 26.06.1973 | | Stroitel | | Alga | | 3:1 (3:1) |
| Aşgabat |
USSR, first league 1973 |
| 19.06.1973 | | Neftchi | | Alga | | 5:1 (2:0) |
| Bakı |
USSR, first league 1973 |
| 08.06.1973 | | Spartak Ivano-Frankovsk | | Alga | | 2:1 (2:0) |
| Ivano-Frankivsk |
USSR, first league 1973 |
| 04.06.1973 | | Metallist | | Alga | | 2:0 (0:0) |
| Kharkiv |
USSR, first league 1973 |
| 28.05.1973 | | Alga | | Chernomorets | | 2:4 (0:2) |
| Frunze |
USSR, first league 1973 |
| 24.05.1973 | | Alga | | Nistru | | 0:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1973 |
| 18.05.1973 | | Metallurg Lipetsk | | Alga | | 2:0 (1:0) |
| Lipetsk |
USSR, first league 1973 |
| 14.05.1973 | | Lokomotiv | | Alga | | 2:1 (1:1) |
| Moscow |
USSR, first league 1973 |
| 07.05.1973 | | Alga | | Tekstilshchik | | 1:2 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1973 |
| 26.04.1973 | | Zvezda | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Perm |
USSR, first league 1972 |
| 04.11.1972 | | Alga | | Chernomorets | | 1:3 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1972 |
| 24.10.1972 | | Metallist | | Alga | | 2:0 (1:0) |
| Kharkiv |
USSR, first league 1972 |
| 20.10.1972 | | Dynamo | | Alga | | 3:0 (1:0) |
| Leningrad |
USSR, first league 1972 |
| 30.09.1972 | | Spartak Ordzhonikidze | | Alga | | 3:0 (3:0) |
| Ordzhonikidze |
USSR, first league 1972 |
| 07.09.1972 | | Stroitel | | Alga | | 3:1 (0:0) |
| Aşgabat |
USSR, first league 1972 |
| 31.08.1972 | | Krivbass | | Alga | | 3:0 (1:0) |
| Kryvyi Rih |
USSR, first league 1972 |
| 27.08.1972 | | Metallurg | | Alga | | 2:1 (2:0) |
| Zaporizhia |
USSR, first league 1972 |
| 19.08.1972 | | Alga | | Tekstilshchik | | 0:1 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first league 1972 |
| 18.07.1972 | | Uralmash | | Alga | | 1:0 (1:0) |
| Sverdlovsk |
USSR, first league 1972 |
| 14.07.1972 | | Zvezda | | Alga | | 3:0 (1:0) |
| Perm |
USSR, first league 1972 |
| 14.06.1972 | | Chernomorets | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Odesa |
USSR, first league 1972 |
| 23.05.1972 | | Shinnik | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Yaroslavl |
USSR, first league 1972 |
| 02.05.1972 | | Pakhtakor | | Alga | | 1:0 (1:0) |
| Toshkent |
USSR, first league 1972 |
| 17.04.1972 | | Torpedo | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Kutaisi |
USSR, first league 1971 |
| 24.10.1971 | | Pamir | | Alga | | 2:0 (1:0) |
| Dushanbe |
USSR, first league 1971 |
| 19.10.1971 | | Metallist | | Alga | | 3:1 (2:1) |
| Kharkiv |
USSR, first league 1971 |
| 15.10.1971 | | Dnepr | | Alga | | 3:0 (3:0) |
| Dnipropetrovsk |
USSR, first league 1971 |
| 14.09.1971 | | Krylya Sovetov | | Alga | | 3:1 (0:1) |
| Kuybyshev |
USSR, first league 1971 |
| 10.09.1971 | | Uralmash | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Sverdlovsk |
USSR, first league 1971 |
| 17.08.1971 | | Stroitel | | Alga | | 4:2 (1:1) |
| Aşgabat |
USSR, first league 1971 |
| 13.08.1971 | | Volgar | | Alga | | 2:0 (0:0) |
| Astrakhan |
USSR, first league 1971 |
| 09.08.1971 | | Spartak | | Alga | | 5:3 (2:0) |
| Ordzhonikidze |
USSR, first league 1971 |
| 28.07.1971 | | Alga | | Chernomorets | | 1:2 (0:2) |
| Frunze |
USSR, first league 1971 |
| 17.07.1971 | | Shinnik | | Alga | | 1:0 (1:0) |
| Yaroslavl |
USSR, first league 1971 |
| 13.07.1971 | | Lokomotiv | | Alga | | 2:1 (0:1) |
| Moscow |
USSR, first league 1971 |
| 09.07.1971 | | Tekstilshchik | | Alga | | 3:0 (2:0) |
| Ivanovo |
USSR, first league 1971 |
| 02.07.1971 | | Alga | | Stroitel | | 0:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first league 1971 |
| 12.06.1971 | | Chernomorets | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Odesa |
USSR, first league 1971 |
| 01.06.1971 | | Rubin | | Alga | | 3:1 (3:1) |
| Kazan |
USSR, first league 1971 |
| 28.05.1971 | | Shakhtyor | | Alga | | 2:0 (2:0) |
| Karagandy |
USSR, first league 1971 |
| 13.05.1971 | | Alga | | Dnepr | | 0:1 (0:0) |
| Frunze |
USSR, first group A 1970 |
| 31.10.1970 | | Alga | | SKA Kiev | | 0:2 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first group A 1970 |
| 21.10.1970 | | Uralmash | | Alga | | 2:1 (1:0) |
| Sverdlovsk |
USSR, first group A 1970 |
| 17.10.1970 | | Dynamo | | Alga | | 1:0 (1:0) |
| Leningrad |
USSR, first group A 1970 |
| 13.10.1970 | | Rubin | | Alga | | 2:1 (1:1) |
| Kazan |
USSR, first group A 1970 |
| 29.09.1970 | | Alga | | Kairat | | 0:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first group A 1970 |
| 23.09.1970 | | Lokomotiv Moscow | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Moscow |
USSR, first group A 1970 |
| 15.09.1970 | | Tekstilshchik | | Alga | | 2:1 (0:0) |
| Ivanovo |
USSR, first group A 1970 |
| 08.09.1970 | | Pamir | | Alga | | 2:1 (1:1) |
| Dushanbe |
USSR, first group A 1970 |
| 16.08.1970 | | Alga | | Moldova | | 0:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, first group A 1970 |
| 09.08.1970 | | Lokomotiv Tbilisi | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Tbilisi |
USSR, first group A 1970 |
| 11.07.1970 | | Moldova | | Alga | | 1:0 (1:0) |
| Chişinău |
USSR, first group A 1970 |
| 07.07.1970 | | Dnepr | | Alga | | 2:0 (1:0) |
| Dnipropetrovsk |
USSR, first group A 1970 |
| 03.07.1970 | | Karpaty | | Alga | | 2:0 (2:0) |
| Lviv |
USSR, first group A 1970 |
| 13.06.1970 | | Zhalgiris | | Alga | | 3:0 (3:0) |
| Vilnius |
USSR, first group A 1970 |
| 09.06.1970 | | Daugava | | Alga | | 2:1 (1:1) |
| Rīga |
USSR, first group A 1970 |
| 05.06.1970 | | SKA Kiev | | Alga | | 3:0 (2:0) |
| Kiev |
USSR, first group A 1970 |
| 21.05.1970 | | Alga | | Uralmash | | 0:2 (0:2) |
| Frunze |
USSR, first group A 1970 |
| 06.05.1970 | | Shakhtyor | | Alga | | 2:1 (0:0) |
| Karagandy |
USSR, first group A 1970 |
| 02.05.1970 | | SKA Khabarovsk | | Alga | | 2:0 (2:0) |
| Khabarovsk |
USSR, first group A 1970 |
| 19.04.1970 | | Alga | | Lokomotiv Moscow | | 0:1 (0:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 18.10.1969 | | Neman | | Alga | | 3:0 |
| Grodno |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 14.10.1969 | | Spartak Brest | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Brest |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 09.09.1969 | | Shakhtyor Karaganda | | Alga | | 2:0 |
| Karaganda |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 14.08.1969 | | Pamir | | Alga | | 1:0 |
| Leninabad Kirov Stadium |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 10.08.1969 | | Energetik | | Alga | | 3:0 |
| Dushanbe |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 03.08.1969 | | Alga | | Meshakhte | | 0:1 |
| Frunze |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 26.07.1969 | | Alga | | Shirak | | 1:2 |
| Frunze |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 18.07.1969 | | Lokomotiv Tbilisi | | Alga | | 2:0 |
| Tbilisi |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 22.06.1969 | | Zhalgiris | | Alga | | 1:0 |
| Vilnius |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 18.06.1969 | | Daugava | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Rīga |
USSR, second group A 1969, Group 4 |
| 06.06.1969 | | Politotdel | | Alga | | 1:0 |
| Politotdel Kokhoz |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 04.11.1968 | | Alga | | SKA Chita | | 0:1 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 23.10.1968 | | Tomles | | Alga | | 2:0 |
| Tomsk |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 08.10.1968 | | Alga | | Zarafshan | | 0:1 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 30.09.1968 | | Politotdel | | Alga | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 07.09.1968 | | Neftyanik | | Alga | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 03.09.1968 | | Energetik | | Alga | | 3:1 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 16.08.1968 | | Aeroflot | | Alga | | 3:1 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 12.08.1968 | | Selenga | | Alga | | 1:0 |
| Ulan-Ude |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 26.07.1968 | | Shakhtyor | | Alga | | 2:0 |
| Karagandy |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 16.07.1968 | | SKA Chita | | Alga | | 2:0 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 01.07.1968 | | Alga | | Kuzbass | | 0:2 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 29.05.1968 | | Pamir | | Alga | | 1:0 |
| Chkalovsk |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 17.05.1968 | | Vostok | | Alga | | 2:0 |
| Ust-Kamenogorsk |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 02.05.1968 | | Irtysh | | Alga | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 12.04.1968 | | Alga | | Selenga | | 1:2 |
| Frunze |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 08.08.1967 | | Luch | | Alga | | 2:0 (1:0) |
| Vladivostok |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 03.08.1967 | | SKA Khabarovsk | | Alga | | 1:0 |
| Khabarovsk |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 23.07.1967 | | Kuzbass | | Alga | | 1:0 |
| Kemerovo |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 30.06.1967 | | Uralmash | | Alga | | 2:1 |
| Sverdlovsk |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 17.06.1967 | | Stroitel Ashkhabad | | Alga | | 2:0 (2:0) |
| Ashkhabad |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 12.06.1967 | | Politotdel | | Alga | | 1:0 |
| Yangibozor |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 28.05.1967 | | Pamir | | Alga | | 2:0 (1:0) |
| Leninabad Kirov Stadium |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 02.05.1967 | | Alga | | Neftyanik | | 0:3 (0:3) |
| Frunze |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 16.10.1966 | | Luch | | Alga | | 6:0 |
| |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 11.10.1966 | | Kuzbass | | Alga | | 1:0 |
| Kemerovo |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 06.10.1966 | | Stroitel Ufa | | Alga | | 1:0 |
| Ufa |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 01.10.1966 | | Alga | | Shakhtyor | | 0:3 |
| Frunze |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 13.09.1966 | | Energetik | | Alga | | 3:2 |
| Dushanbe |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 28.07.1966 | | Zvezda Perm | | Alga | | 3:2 (2:1) |
| Perm |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 06.06.1966 | | Alga | | Politotdel | | 0:1 |
| Frunze |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 12.05.1966 | | Irtysh | | Alga | | 2:1 (1:0) |
| Omsk |
USSR, second group A 1965, Tournament for places 17-32 |
| 09.10.1965 | | Traktor | | Alga | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1965, Tournament for places 17-32 |
| 27.09.1965 | | Spartak | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Gomel |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 17.09.1965 | | Volga | | Alga | | 2:0 |
| Kalinin |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 11.09.1965 | | Shinnik | | Alga | | 2:1 (1:0) |
| Yaroslavl |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 17.08.1965 | | Karpaty | | Alga | | 3:1 (1:0) |
| Lviv |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 13.07.1965 | | Daugava | | Alga | | 2:0 |
| Rīga |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 11.06.1965 | | Politotdel | | Alga | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 31.05.1965 | | Ararat | | Alga | | 2:1 |
| Yerevan |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 19.05.1965 | | Alga | | Dnepr | | 0:2 (0:2) |
| Bishkek |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 11.05.1965 | | Kairat | | Alga | | 3:0 |
| Almaty |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 02.05.1965 | | SKA | | Alga | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 21.04.1965 | | Alga | | Shinnik | | 1:2 |
| |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 16.04.1965 | | Alga | | Zhalgiris | | 0:1 (0:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1965, Group 2 |
| 12.04.1965 | | Alga | | Volga | | 0:1 |
| |
USSR, second group A 1964, Tournament for places 15-27 |
| 12.11.1964 | | Alga | | Dynamo Leningrad | | 0:2 |
| |
USSR, second group A 1964, Tournament for places 15-27 |
| 01.11.1964 | | Energetik | | Alga | | 1:0 |
| Dushanbe |
USSR, second group A 1964, Tournament for places 15-27 |
| 25.10.1964 | | Alga | | Stroitel | | 0:1 |
| |
USSR, second group A 1964, Tournament for places 15-27 |
| 07.10.1964 | | Alga | | Energetik | | 0:1 |
| |
USSR, second group A 1964, Tournament for places 15-27 |
| 22.09.1964 | | Kuban | | Alga | | 3:0 |
| Krasnodar |
USSR, second group A 1964, Tournament for places 15-27 |
| 17.09.1964 | | Volga | | Alga | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1964, Tournament for places 15-27 |
| 12.09.1964 | | Dynamo Leningrad | | Alga | | 7:1 |
| |
USSR, second group A 1964, Tournament for places 15-27 |
| 07.09.1964 | | SKA Novosibirsk | | Alga | | 2:0 |
| |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 22.08.1964 | | Trud | | Alga | | 5:1 |
| Voronezh |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 28.07.1964 | | Metallurg | | Alga | | 3:1 |
| |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 23.07.1964 | | Traktor | | Alga | | 1:0 |
| Volgograd |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 13.07.1964 | | Ararat | | Alga | | 4:0 |
| |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 08.07.1964 | | Shakhtyor | | Alga | | 2:0 (1:0) |
| Karagandy |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 09.06.1964 | | Dnepr | | Alga | | 3:0 |
| |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 17.05.1964 | | Spartak | | Alga | | 1:0 (1:0) |
| Gomel |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 13.05.1964 | | Lokomotiv Moscow | | Alga | | 3:1 |
| |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 01.05.1964 | | Alga | | Traktor | | 1:2 (1:2) |
| Frunze |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 16.04.1964 | | Alga | | Shakhtyor | | 0:5 |
| |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 11.04.1964 | | Karpaty | | Alga | | 4:1 (2:0) |
| Lviv |
USSR, second group A 1964, Group 2 |
| 06.04.1964 | | SKA Odessa | | Alga | | 2:1 (2:1) |
| Odesa |
USSR, second group A 1963 |
| 31.10.1963 | | Kuban | | Alga | | 1:0 (1:0) |
| Krasnodar |
USSR, second group A 1963 |
| 25.10.1963 | | Shinnik | | Alga | | 3:1 (0:0) |
| Yaroslavl |
USSR, second group A 1963 |
| 24.09.1963 | | Karpaty | | Alga | | 1:0 (0:0) |
| Lviv |
USSR, second group A 1963 |
| 14.09.1963 | | Alga | | Metallurg | | 1:3 (0:2) |
| Frunze |
USSR, second group A 1963 |
| 03.09.1963 | | Alga | | Dnepr | | 0:1 (0:0) |
| Frunze |
USSR, second group A 1963 |
| 13.08.1963 | | Trudovye Rezervy | | Alga | | 2:0 (0:0) |
| Lugansk |
USSR, second group A 1963 |
| 03.08.1963 | | Shakhtyor | | Alga | | 3:0 (2:0) |
| Karaganda |
USSR, second group A 1963 |
| 23.07.1963 | | Alga | | Volga | | 1:2 (0:1) |
| Frunze |
USSR, second group A 1963 |
| 18.07.1963 | | Alga | | Shinnik | | 0:3 |
| Frunze |
USSR, second group A 1963 |
| 12.07.1963 | | Lokomotiv Gomel | | Alga | | 2:1 (1:1) |
| Gomel |
USSR, second group A 1963 |
| 02.07.1963 | | Daugava | | Alga | | 3:0 (2:0) |
| Rīga |
USSR, second group A 1963 |
| 08.06.1963 | | Trud | | Alga | | 2:1 (1:0) |
| Voronezh |
USSR, second group A 1963 |
| 04.06.1963 | | Metallurg | | Alga | | 1:0 (1:0) |
| Zaporizhia |
USSR, second group A 1963 |
| 25.05.1963 | | Dnepr | | Alga | | 2:1 (2:1) |
| Dnipropetrovsk |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 14.10.1962 | | Energetik | | Alga | | 2:0 |
| Dushanbe |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 23.09.1962 | | Stroitel Ashkhabad | | Alga | | 1:0 |
| Ashkhabad |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 09.09.1962 | | Pakhtakor | | Alga | | 4:0 |
| |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 17.07.1962 | | Pamir | | Alga | | 4:2 |
| |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 01.07.1962 | | Shakhtyor Karaganda | | Alga | | 3:0 (0:0) |
| Karaganda |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 27.05.1962 | | Kolkhida | | Alga | | 2:0 |
| |
USSR, class B 1962, Republics, zone 2 |
| 18.05.1962 | | Dynamo Batumi | | Alga | | 1:0 |
| Batumi |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 17.09.1961 | | Temp Sumgait | | Alga | | 2:0 |
| Sumqayıt |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 27.08.1961 | | Pamir | | Alga | | 4:1 |
| Leninabad |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 04.08.1961 | | Alga | | Torpedo Kutaisi | | 0:2 |
| Frunze |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 14.07.1961 | | Shakhtyor Karaganda | | Alga | | 1:0 |
| Karaganda |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 27.06.1961 | | Metallurg Chimkent | | Alga | | 4:2 |
| |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 16.06.1961 | | Kopet-dag | | Alga | | 3:2 |
| Aşgabat |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 11.06.1961 | | Energetik | | Alga | | 2:1 |
| Stalinabad |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 22.05.1961 | | Start | | Alga | | 4:1 |
| |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 17.05.1961 | | Dynamo Samarkand | | Alga | | 3:2 |
| |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 27.04.1961 | | Tekstilshchik Kirovabad | | Alga | | 1:0 |
| |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 22.04.1961 | | Nairi | | Alga | | 2:1 (2:1) |
| Yerevan |
USSR, class B 1961, Republics, zone 2 |
| 16.04.1961 | | Torpedo Kutaisi | | Alga | | 1:0 |
| Kutaisi |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| 28.08.1960 | | Spartak Frunze | | Energetik | | 1:2 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| 08.07.1960 | | Shakhtyor Karaganda | | Spartak Frunze | | 4:1 |
| Karaganda |
USSR, class B 1959, Zone 6 |
| 04.10.1959 | | Khosilot | | Spartak Frunze | | 4:1 |
| Stalinabad |
USSR, class B 1959, Zone 6 |
| 27.09.1959 | | Pamir | | Spartak Frunze | | 1:0 |
| Chkalovsk |
USSR, class B 1959, Zone 6 |
| 13.09.1959 | | Spartak Frunze | | Lokomotiv Chelyabinsk | | 0:1 |
| Frunze |
USSR, class B 1959, Zone 6 |
| 13.08.1959 | | Metallurg Magnitogorsk | | Spartak Frunze | | 3:2 |
| Magnitogorsk |
USSR, class B 1959, Zone 6 |
| 09.08.1959 | | Stroitel Ufa | | Spartak Frunze | | 2:0 |
| Ufa |
USSR, class B 1959, Zone 6 |
| 24.06.1959 | | Kolkhozchy | | Spartak Frunze | | 3:0 |
| Aşgabat Municipal Stadium |
USSR, class B 1959, Zone 6 |
| 14.06.1959 | | Spartak Frunze | | Trudovye Rezervy Tashkent | | 2:4 |
| Frunze |
USSR, class B 1959, Zone 6 |
| 07.06.1959 | | Pakhtakor | | Spartak Frunze | | 3:2 (2:0) |
| Toshkent |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 21.09.1958 | | Pakhtakor | | Spartak Frunze | | 4:2 (1:1) |
| Toshkent |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 22.08.1958 | | Spartak Frunze | | SKVO Sverglovsk | | 1:4 (0:1) |
| Frunze |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 16.07.1958 | | Lokomotiv Chelyabinsk | | Spartak Frunze | | 2:0 (1:0) |
| Chelyabinsk |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 10.07.1958 | | Mashinostroitel | | Spartak Frunze | | 3:0 (3:0) |
| Sverdlovsk |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 06.07.1958 | | Metallurg Magnitogorsk | | Spartak Frunze | | 2:0 (1:0) |
| Magnitogorsk |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 02.07.1958 | | Devon | | Spartak Frunze | | 2:1 (1:0) |
| Ufa |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 04.06.1958 | | Kairat | | Spartak Frunze | | 1:0 (1:0) |
| Almaty |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 30.05.1958 | | Shakhtyor Karaganda | | Spartak Frunze | | 5:1 (4:1) |
| Karaganda |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 26.05.1958 | | Trudovye Rezervy Tashkent | | Spartak Frunze | | 5:3 (3:1) |
| Toshkent |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 18.05.1958 | | Zvezda Perm | | Spartak Frunze | | 2:0 (1:0) |
| Perm |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 08.05.1958 | | SKVO Sverglovsk | | Spartak Frunze | | 2:0 (1:0) |
| Sverdlovsk |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 04.05.1958 | | Metallurg Nizhniy Tagil | | Spartak Frunze | | 3:1 (1:0) |
| Nizhny Tagil Metallurg Stadium |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 27.04.1958 | | Spartak Frunze | | Lokomotiv Chelyabinsk | | 1:5 (1:3) |
| Frunze |
USSR, class B 1958, Zone 5 |
| 13.04.1958 | | Spartak Frunze | | Devon | | 0:1 (0:1) |
| Frunze |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 27.10.1957 | | Pakhtakor | | Spartak Frunze | | 5:1 |
| Toshkent |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 20.10.1957 | | Kairat | | Spartak Frunze | | 3:0 |
| Almaty |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 17.10.1957 | | Kolkhozchy | | Spartak Frunze | | 2:0 (1:0) |
| Aşgabat |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 13.10.1957 | | Spartak Frunze | | Urozhay Stalinabad | | 0:2 |
| Frunze |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 06.10.1957 | | Spartak Frunze | | Neftyanik Baku | | 2:3 |
| Frunze |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 29.09.1957 | | Spartak Frunze | | Spartak Yerevan | | 1:2 (1:2) |
| Frunze |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 15.09.1957 | | SKVO Tbilisi | | Spartak Frunze | | 13:0 |
| Tbilisi |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 07.08.1957 | | Spartak Frunze | | Avangard Sverdlovsk | | 1:5 |
| Frunze |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 03.08.1957 | | Spartak Frunze | | SKVO Sverdlovsk | | 0:4 |
| Frunze |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 14.07.1957 | | Dynamo Kirov | | Spartak Frunze | | 4:1 (2:1) |
| Kirov |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 11.07.1957 | | Molotov team | | Spartak Frunze | | 2:0 (1:0) |
| Molotov |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 07.07.1957 | | Zenit | | Spartak Frunze | | 3:2 |
| Izhevsk |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 26.06.1957 | | Spartak Yerevan | | Spartak Frunze | | 5:0 (2:0) |
| Kirovakan |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 20.06.1957 | | Spartak Frunze | | SKVO Tbilisi | | 1:2 |
| Frunze |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 09.06.1957 | | Spartak Frunze | | Pakhtakor | | 1:2 (1:1) |
| Frunze |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 02.06.1957 | | Spartak Frunze | | Kolkhozchy | | 0:2 (0:0) |
| Frunze |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 27.05.1957 | | SKVO Sverdlovsk | | Spartak Frunze | | 2:0 |
| Sverdlovsk |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 23.05.1957 | | Avangard Sverdlovsk | | Spartak Frunze | | 3:1 (1:1) |
| Sverdlovsk |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 12.05.1957 | | Lokomotiv Chelyabinsk | | Spartak Frunze | | 2:1 (1:1) |
| Chelyabinsk |
USSR, class B 1957, Zone 3 |
| 17.04.1957 | | Spartak Frunze | | Dynamo Kirov | | 1:3 |
| Frunze |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 04.11.1956 | | Kairat | | Spartak Frunze | | 4:2 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 14.10.1956 | | Avangard Sverdlovsk | | Spartak Frunze | | 2:1 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 09.10.1956 | | Molotov team | | Spartak Frunze | | 2:1 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 04.10.1956 | | Zenit | | Spartak Frunze | | 1:0 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 25.09.1956 | | Avangard Chelyabinsk | | Spartak Frunze | | 1:0 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 19.09.1956 | | Krylya Sovetov | | Spartak Frunze | | 4:1 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 22.08.1956 | | Spartak Frunze | | Neftyanik Krasnodar | | 2:3 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 08.07.1956 | | Torpedo Rostov-on-Don | | Spartak Frunze | | 5:0 |
| Rostov-on-Don |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 01.07.1956 | | Neftyanik Krasnodar | | Spartak Frunze | | 3:0 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 20.06.1956 | | ODO Tbilisi | | Spartak Frunze | | 9:1 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 23.05.1956 | | Spartak Frunze | | Krylya Sovetov | | 0:1 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 19.05.1956 | | Spartak Frunze | | Kairat | | 0:3 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 13.05.1956 | | Torpedo Stalingrad | | Spartak Frunze | | 5:0 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 08.05.1956 | | Voronezh team | | Spartak Frunze | | 3:1 |
| Voronezh |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| 02.05.1956 | | Spartak Frunze | | Avangard Chelyabinsk | | 0:2 |
| |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 26.09.1954 | | Spartak Tashkent | | Iskra | | 1:0 (0:0) |
| Toshkent |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 19.09.1954 | | Iskra | | ODO Tbilisi | | 0:4 |
| Frunze |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 05.09.1954 | | Iskra | | Neftyanik Baku | | 4:6 (4:1) |
| Frunze |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 12.08.1954 | | Iskra | | ODO Sverdlovsk | | 1:2 |
| Frunze |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 27.07.1954 | | Spartak Ashkhabad | | Iskra | | 1:0 |
| Aşgabat Municipal Stadium |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 13.06.1954 | | Avangard Chelyabinsk | | Iskra | | 2:0 (1:0) |
| Chelyabinsk |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 05.06.1954 | | Avangard Sverdlovsk | | Iskra | | 4:0 (1:0) |
| Sverdlovsk |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 30.05.1954 | | Molotov team | | Iskra | | 3:1 (1:0) |
| Molotov |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 22.05.1954 | | Iskra | | Leninabad team | | 1:2 |
| Frunze |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 16.05.1954 | | Iskra | | Spartak Tashkent | | 2:3 |
| Frunze |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 02.05.1954 | | ODO Tbilisi | | Iskra | | 2:1 |
| Tbilisi |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 25.04.1954 | | Spartak Yerevan | | Iskra | | 3:1 |
| Yerevan |
USSR, class B 1954, Zone 1 |
| 18.04.1954 | | Neftyanik Baku | | Iskra | | 3:1 |
| Bakı |
USSR, class B 1953, Tournament for places 22-24 |
| 29.09.1953 | | Metallurg Dnepropetrovsk | | Iskra | | 2:0 |
| Dnepropetrovsk |
USSR, class B 1953, Tournament for places 22-24 |
| 26.09.1953 | | Spartak Kalinin | | Iskra | | 9:2 |
| Dnepropetrovsk |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 17.08.1953 | | Iskra | | Spartak Ashkhabad | | 3:4 |
| Frunze |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 06.08.1953 | | Spartak Tashkent | | Iskra | | 3:0 |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 26.07.1953 | | Iskra | | Neftyanik | | 0:5 |
| Frunze |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 16.07.1953 | | Iskra | | Spartak Tbilisi | | 1:2 (0:2) |
| Frunze |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 12.07.1953 | | Iskra | | Torpedo Rostov-on-Don | | 0:4 |
| Frunze |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 28.06.1953 | | Dynamo Alma-Ata | | Iskra | | 4:0 (1:0) |
| Almaty |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 07.06.1953 | | Spartak Ashkhabad | | Iskra | | 2:1 |
| Aşgabat Republican Stadium |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 31.05.1953 | | Spartak Tbilisi | | Iskra | | 5:1 |
| Tbilisi |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 27.05.1953 | | Dynamo Yerevan | | Iskra | | 6:0 (2:0) |
| Yerevan |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 24.05.1953 | | DO Tbilisi | | Iskra | | -:- |
| Tbilisi |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 17.05.1953 | | Torpedo Rostov-on-Don | | Iskra | | 4:0 |
| Rostov-on-Don |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 10.05.1953 | | Neftyanik | | Iskra | | 8:0 |
| Bakı |
USSR, class B 1951 |
| 30.10.1951 | | DO | | Trudovye Rezervy | | 2:0 |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, class B 1951 |
| 18.09.1951 | | Trudovye Rezervy | | Kalinin team | | 1:4 |
| Frunze |
USSR, class B 1951 |
| 09.09.1951 | | Trudovye Rezervy | | Lokomotiv Moscow | | 1:5 |
| Frunze |
USSR, class B 1951 |
| 28.08.1951 | | Burevestnik | | Trudovye Rezervy | | 2:0 (1:0) |
| Chişinău |
USSR, class B 1951 |
| 02.08.1951 | | Spartak Vilnius | | Trudovye Rezervy | | 1:0 (0:0) |
| Vilnius National Stadium |
USSR, class B 1951 |
| 29.07.1951 | | Dynamo Minsk | | Trudovye Rezervy | | 3:1 |
| Minsk |
USSR, class B 1951 |
| 22.07.1951 | | Krasnoye Znamya | | Trudovye Rezervy | | 3:0 (2:0) |
| Ivanovo |
USSR, class B 1951 |
| 08.07.1951 | | Dynamo Stalinabad | | Trudovye Rezervy | | 1:0 |
| Stalinabad |
USSR, class B 1951 |
| 04.07.1951 | | Spartak Ashkhabad | | Trudovye Rezervy | | 3:1 |
| Ashkhabad |
USSR, class B 1951 |
| 24.06.1951 | | Trudovye Rezervy | | DO | | 0:1 (0:0) |
| Frunze |
USSR, class B 1951 |
| 12.06.1951 | | Neftyanik | | Trudovye Rezervy | | 4:0 (0:0) |
| Bakı |
USSR, class B 1951 |
| 02.06.1951 | | Lokomotiv Kharkov | | Trudovye Rezervy | | 6:1 (2:1) |
| Kharkiv |
USSR, class B 1951 |
| 25.05.1951 | | Kalinin team | | Trudovye Rezervy | | 3:0 (2:0) |
| Kalinin Dinamo Stadium |
USSR, class B 1951 |
| 21.05.1951 | | Lokomotiv Moscow | | Trudovye Rezervy | | 7:0 |
| Moscow |
USSR, class B 1951 |
| 16.05.1951 | | Spartak Uzhgorod | | Trudovye Rezervy | | 3:0 (1:0) |
| Uzhgorod Spartak Stadium |
USSR, class B 1951 |
| 10.05.1951 | | Torpedo Stalingrad | | Trudovye Rezervy | | 1:0 (0:0) |
| Stalingrad |
USSR, class B 1951 |
| 29.04.1951 | | Trudovye Rezervy | | Krasnaya Zvezda | | 0:1 |
| Frunze |
USSR, class B 1951 |
| 19.04.1951 | | Trudovye Rezervy | | Spartak Vilnius | | 1:2 |
| Frunze |
USSR, class B 1951 |
| 08.04.1951 | | Trudovye Rezervy | | Kalev | | 0:3 |
| Frunze |
USSR, class B 1951 |
| 01.04.1951 | | Trudovye Rezervy | | Krasnoye Znamya | | 0:1 (0:0) |
| Frunze |
USSR, class B 1950 |
| 26.09.1950 | | ODO | | Trudovye Rezervy | | 5:2 |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, class B 1950 |
| 07.08.1950 | | VMS | | Trudovye Rezervy | | 2:1 (1:0) |
| Moscow |
USSR, class B 1950 |
| 02.08.1950 | | Burevestnik | | Trudovye Rezervy | | 3:1 (0:0) |
| Chişinău |
USSR, class B 1950 |
| 30.07.1950 | | Pishchevik | | Trudovye Rezervy | | 3:1 (2:1) |
| Odesa |
USSR, class B 1950 |
| 23.07.1950 | | Dynamo | | Trudovye Rezervy | | 1:0 |
| Almaty |
USSR, class B 1950 |
| 09.07.1950 | | Spartak Ashkhabad | | Trudovye Rezervy | | 1:0 |
| Ashkhabad Spartak Stadium |
USSR, class B 1950 |
| 27.06.1950 | | Dzerzhinets | | Trudovye Rezervy | | 2:0 (2:0) |
| Chelyabinsk |
USSR, class B 1950 |
| 21.06.1950 | | Krasnoye Znamya | | Trudovye Rezervy | | 1:0 (1:0) |
| Ivanovo |
USSR, class B 1950 |
| 11.06.1950 | | Spartak Vilnius | | Trudovye Rezervy | | 5:1 (1:0) |
| Vilnius |
USSR, class B 1950 |
| 22.05.1950 | | Trudovye Rezervy | | Dynamo | | 3:9 (1:9) |
| Frunze |
USSR, class B 1950 |
| 18.05.1950 | | Trudovye Rezervy | | VMS | | 0:3 |
| Frunze |
USSR, class B 1950 |
| 14.05.1950 | | Trudovye Rezervy | | Pishchevik | | 1:2 (1:2) |
| Frunze |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| | | Burevestnik Tbilisi | | Spartak Frunze | | 3:1 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| | | Dynamo Samarkand | | Spartak Frunze | | 2:1 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| | | Yenbek | | Spartak Frunze | | 3:1 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| | | Metallurg Rustavi | | Spartak Frunze | | 2:0 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| | | Progress Baku | | Spartak Frunze | | 3:0 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| | | Spartak Frunze | | Progress Baku | | 0:2 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| | | Torpedo Kutaisi | | Spartak Frunze | | 4:1 |
| |
USSR, class B 1960, Republics, zone 2 |
| | | Energetik | | Spartak Frunze | | 4:1 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| | | Neftyanik Baku | | Spartak Frunze | | 5:0 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| | | Spartak Yerevan | | Spartak Frunze | | 5:0 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| | | Spartak Frunze | | Spartak Yerevan | | 0:3 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| | | Spartak Frunze | | Torpedo Gorkiy | | 0:2 |
| |
USSR, class B 1956, Zone 2 |
| | | Spartak Frunze | | Voronezh team | | 1:2 |
| |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| | | Iskra | | Leninabad team | | 2:3 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Dynamo Kishinyov | | Zenit Frunze | | 1:0 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Dynamo Kishinyov | | Zenit Frunze | | 2:1 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Dynamo Kutaisi | | Zenit Frunze | | 4:2 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Dynamo Kutaisi | | Zenit Frunze | | 13:0 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Zenit Frunze | | Dynamo Alma-Ata | | 0:3 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Zenit Frunze | | Spartak Yerevan | | 0:1 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Zenit Frunze | | Spartak Minsk | | 0:1 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Zenit Frunze | | Spartak Tbilisi | | 0:1 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Zenit Frunze | | Spartak Tbilisi | | 1:3 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Zenit Frunze | | DO Minsk | | 0:2 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Zenit Frunze | | DO Riga | | 1:3 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Zenit Frunze | | DO Riga | | 2:5 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Zenit Frunze | | DO Tbilisi | | 0:8 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Spartak Vilnius | | Zenit Frunze | | 4:0 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Spartak Vilnius | | Zenit Frunze | | 6:0 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Spartak Yerevan | | Zenit Frunze | | 7:1 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Spartak Minsk | | Zenit Frunze | | 7:1 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | DO Tashkent | | Zenit Frunze | | 3:0 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | DO Tashkent | | Zenit Frunze | | 3:1 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | DO Tbilisi | | Zenit Frunze | | 5:1 |
| |
USSR, second group 1948, Central Asian zone |
| | | Dynamo Alma-Ata | | Zenit Frunze | | 4:1 |
| |
USSR, second group 1948, Central Asian zone |
| | | Dynamo Tashkent | | Zenit Frunze | | 3:1 |
| |
USSR, second group 1948, Central Asian zone |
| | | Zenit Frunze | | DO Tashkent | | 0:2 |
| |
USSR, second group 1948, Central Asian zone |
| | | Lokomotiv Ashkhabad | | Zenit Frunze | | 3:1 |
| |
USSR, second group 1948, Central Asian zone |
| | | DO Tashkent | | Zenit Frunze | | 6:0 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Dynamo Stalinabad | | Zenit Frunze | | 3:0 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Dynamo Frunze | | Zenit Frunze | | 3:1 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Zenit Frunze | | Dynamo Alma-Ata | | 1:3 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Zenit Frunze | | Dynamo Tashkent | | 0:2 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Zenit Frunze | | Dynamo Tashkent | | 0:5 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Lokomotiv Ashkhabad | | Zenit Frunze | | 1:0 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Lokomotiv Ashkhabad | | Zenit Frunze | | 4:0 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Spartak Alma-Ata | | Zenit Frunze | | 3:0 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Spartak Alma-Ata | | Zenit Frunze | | 3:0 |
| |