30.06.1962 < | Football matches for 1.07.1962 | > 02.07.1962 |
Day 6 | |||||||||
RC Paris | | Rudá Hvězda Bratislava | 4:2 | ||||||
Young Boys | | Venezia | 3:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Újpesti Dózsa | | ČKD Praha | 2:2 | ||||||
Mantova | | Stade Français | 1:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
La Chaux-de-Fonds | | Bányász Dorog | 1:0 | ||||||
Spartak Plzen | | Padova | 1:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Slovan Nitra | | Sarajevo | 5:1 | ||||||
Nîmes | | Servette | 5:2 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Bányász Tatabánya | | Kaiserslautern | 6:2 | ||||||
Nancy | | Ajax | 2:3 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Rijeka | | Rot-Weiß Oberhausen | 2:1 | ||||||
Basel | | PSV | 4:3 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Blauw-Wit | | Dózsa | 0:0 | ||||||
Velež | | Hildesheim | 9:1 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Lokomotiv | | Spartak Yerevan | 2:1 (0:1) | ||||||
Moscow |
Vympel | | Shakhtyor Tula | 3:0 | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
Raketa | | Volna | 0:0 | ||||||
Sputnik | | Dynamo Bryansk | 3:2 | ||||||
Khimik Novomoskovsk | | Znamya Truda | 0:0 | ||||||
Spartak Leningrad | | Metallurg Cherepovets | 1:1 (1:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
16:00 | Tekstilshchik Ivanovo | | Volga Kalinin | 3:2 (1:0) | |||||
Ivanovo |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shinnik | 32 | 21 | 8 | 3 | 76-20 | 50 | ||
2. | Spartak Leningrad | 32 | 21 | 5 | 6 | 56-20 | 47 | ||
3. | Tekstilshchik Ivanovo | 32 | 16 | 10 | 6 | 54-29 | 42 | ||
4. | Znamya Truda | 32 | 16 | 9 | 7 | 51-33 | 41 | ||
5. | Vympel | 32 | 17 | 7 | 8 | 50-32 | 41 | ||
6. | Raketa | 32 | 13 | 12 | 7 | 42-23 | 38 | ||
7. | Tekstilshchik Kostroma | 32 | 12 | 8 | 12 | 37-37 | 32 | ||
8. | Khimik Novomoskovsk | 32 | 10 | 11 | 11 | 40-31 | 31 | ||
9. | SKA Leningrad | 32 | 11 | 8 | 13 | 38-46 | 30 | ||
10. | Shakhtyor Tula | 32 | 11 | 8 | 13 | 32-45 | 30 |
Day 11 | |||||||||
Sokol | | Zarya | 0:2 | ||||||
Spartak Saransk | | Spartak Tambov | 0:1 (0:1) | ||||||
Saransk | |||||||||
Spartak Smolensk | | Baltika | 1:1 | ||||||
Torpedo Pavlovo | | Chaika | 3:2 | ||||||
Trud Glukhovo | | Traktor Vladimir | 0:0 | ||||||
Noginsk | |||||||||
Serpukhov team | | Spartak Ryazan | 3:0 | ||||||
18:30 | Lokomotiv Oryol | | Trudovye Rezervy Kursk | 0:0 | |||||
Orel |
Terek | | Dynamo Stavropol | 0:0 | ||||||
Shakhtyor Shakhty | | Torpedo Taganrog | 2:1 (0:1) | ||||||
Shakhty | |||||||||
Spartak Nalchik | | Torpedo Armavir | 0:0 | ||||||
Nalchik | |||||||||
18:00 | Volgar | | Rostselmash | 0:2 (0:2) | |||||
Astrakhan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Krasnodar | 28 | 17 | 7 | 4 | 59-25 | 41 | ||
2. | Traktor Volgograd | 28 | 15 | 9 | 4 | 43-15 | 39 | ||
3. | Rostselmash | 28 | 17 | 4 | 7 | 66-31 | 38 | ||
4. | Dynamo Stavropol | 28 | 15 | 6 | 7 | 40-26 | 36 | ||
5. | Shakhtyor Shakhty | 28 | 13 | 7 | 8 | 39-27 | 33 | ||
6. | Torpedo Taganrog | 28 | 11 | 9 | 8 | 38-25 | 31 | ||
7. | Terek | 28 | 11 | 8 | 9 | 27-35 | 30 | ||
8. | Spartak Ordzhonikidze | 28 | 10 | 6 | 12 | 38-36 | 26 | ||
9. | Energiya | 28 | 10 | 5 | 13 | 31-39 | 25 | ||
10. | Dynamo Makhachkala | 28 | 8 | 8 | 12 | 21-39 | 24 |
Zvezda Perm | | Dynamo Kirov | 2:1 | ||||||
Zenit | | Iskra | 0:2 | ||||||
Lokomotiv Orenburg | | Geolog | 0:1 (0:0) | ||||||
Orenburg | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Uralmash | 1:3 | ||||||
Neftyanik Syzran | | Volga Ulyanovsk | 1:0 (0:0) | ||||||
Syzran | |||||||||
Stroitel Kurgan | | Lokomotiv Chelyabinsk | 1:2 (1:0) | ||||||
Kurgan Stroitel Stadium | |||||||||
Stroitel Ufa | | Khimik Berezniki | 3:0 | ||||||
Ufa | |||||||||
Trud Yoshkar-Ola | | Uralets | 0:3 | ||||||
Mayak | | Avangard Chernovtsy | 4:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKA Odessa | 24 | 12 | 10 | 2 | 46-21 | 34 | ||
2. | Metallurg Zaporozhye | 24 | 13 | 5 | 6 | 42-21 | 31 | ||
3. | SKA Kiev | 24 | 10 | 10 | 4 | 39-21 | 30 | ||
4. | Kolhospnyk Rovno | 24 | 10 | 9 | 5 | 44-34 | 29 | ||
5. | Dneprovets | 24 | 9 | 10 | 5 | 36-30 | 28 | ||
6. | Kolhospnyk Cherkassy | 24 | 8 | 12 | 4 | 27-21 | 28 | ||
7. | Dynamo Kirovograd | 24 | 11 | 5 | 8 | 32-27 | 27 | ||
8. | Mayak | 24 | 7 | 6 | 11 | 32-41 | 20 | ||
9. | Khimik Severodonetsk | 24 | 7 | 6 | 11 | 25-36 | 20 | ||
10. | Avangard Chernovtsy | 24 | 6 | 6 | 12 | 27-45 | 18 |
Dynamo Kirovabad | | Energetik | 1:1 | ||||||
Kirovabad | |||||||||
Kolkhida | | Metallurg Rustavi | 2:2 | ||||||
Lori | | Stroitel Ashkhabad | 4:3 | ||||||
Neftyanik Fergana | | Metallurg Chimkent | 2:1 | ||||||
Khimik Chirchik | | Metallist | 0:1 | ||||||
Chirchiq | |||||||||
18:00 | Shakhtyor Karaganda | | Alga | 3:0 (0:0) | |||||
Karaganda |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shakhtyor Karaganda | 28 | 19 | 3 | 6 | 53-21 | 41 | ||
2. | Alga | 28 | 12 | 9 | 7 | 45-32 | 33 | ||
3. | Dynamo Kirovabad | 28 | 11 | 10 | 7 | 36-26 | 32 | ||
4. | Stroitel Ashkhabad | 28 | 11 | 8 | 9 | 41-37 | 30 | ||
5. | Metallurg Chimkent | 28 | 11 | 8 | 9 | 45-42 | 30 | ||
6. | Energetik | 28 | 8 | 14 | 6 | 36-33 | 30 | ||
7. | Dynamo Batumi | 28 | 10 | 10 | 8 | 34-33 | 30 | ||
8. | Neftyanik Fergana | 28 | 10 | 9 | 9 | 33-40 | 29 | ||
9. | Metallurg Rustavi | 28 | 7 | 14 | 7 | 41-33 | 28 | ||
10. | Pamir | 28 | 10 | 6 | 12 | 48-40 | 26 |
Day 21 | |||||||||
Frigg | | Larvik | 3:2 | ||||||
Ørn-Horten | | Lisleby | 2:1 | ||||||
Greåker | | Viking | 1:2 | ||||||
Steinkjer | | Skeid | 1:3 | ||||||
Sandefjord | | Vålerengen | 0:3 | ||||||
Fredrikstad | | Rosenborg | 2:0 | ||||||
Brann | | Odd | 3:3 | ||||||
Lyn | | Eik-Tønsberg | 1:2 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Atlanta | | Vélez Sársfield | 1:0 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Huracán | 0:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Estudiantes | 0:1 | ||||||
Racing Club | | Quilmes | 2:2 | ||||||
River Plate | | Argentinos Juniors | 2:0 | ||||||
Rosario Central | | Chacarita Juniors | 2:1 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Independiente | 1:4 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
15:30* | |
16:00 | |
19:00 | |
Local time | |
0:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:5 | |
3:0 | |
0:3 | |
20:00* | |
2:1 | |
0:2 | |
2:1 | |
1:0 | |
4:1 | |
4:3 | |
18:00* | |
3:4 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
1:2 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
08.08.2023 – 05.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |