2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002  2001  2000  1999  1998  1997  1996  1995  1994  1993  1992  1991  1990  1989  1988  1987  1986  1985  1984  1983  1982  1981  1980  1979  1978  1977  1976  1975  1974  1973  1972  1971  1970  1969  1968  1967  1966  1965  1964  1963  1962  1961  1960  1959  1958  1957  1956  1955  1954  1953  1952  1951  1950  1949  1948  1947  1946  1945  1944  1943  1942  1941  1940  1939  1938  1937  1936  1935  1934  1933  1932  1931  1930  1929  1928  1927  1926  1925  1924  1923  1922  1921  1920  1919  1918  1917  1916  1915  1914  1913  1912  1911  1910  1909  1908  1907  1906  1905  1904  1903  1902  1901  1883  1882  1881  1880  1879  1878  1877  1876  1875  1874  1873  1872 

Soviet Union

See also  CIS,  Russia

Last results

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats World Cup - overall stats
World Cup 1990. Final tournament - Group 2 - place 4
World Cup 1990. Qualifying tournament, Europe - Group 3 - place 1
World Cup 1986. Final tournament - 1/8 finals
World Cup 1986. Qualifying tournament, Europe - Group 6 - place 2
World Cup 1982. Final tournament - Quarterfinal group A - place 2
World Cup 1982. Qualifying tournament, Europe - Group 3 - place 1
World Cup 1978. Qualifying tournament, Europe - Group 9 - place 2
World Cup 1974. Qualifying tournament, Europe - Group 9 - place 1
World Cup 1974. Qualifying tournament, intercontinental play-off - Playoff
World Cup 1970. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1970. Qualifying tournament, Europe - Group 4 - place 1
World Cup 1966. Final tournament - place 4
World Cup 1966. Qualifying tournament, Europe - Group 7 - place 1
World Cup 1962. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1962. Qualifying tournament, Europe - Group 5 - place 1
World Cup 1958. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1958. Qualifying tournament, Europe - Group 6 - place 1

Overall stats European championship - overall stats
European Football Championship 1992. Qualifying tournament - Group 3 - place 1
European Football Championship 1988. Final tournament - Final
European Football Championship 1988. Qualifying tournament - Group 3 - place 1
European Football Championship 1984. Qualifying tournament - Group 2 - place 2
European Football Championship 1980. Qualifying tournament - Group 6 - place 4
European Football Championship 1976. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Football Championship 1972. Final tournament - place 2
European Football Championship 1972. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Football Championship 1968. Final tournament - place 4
European Football Championship 1968. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Nations Cup 1964. Final tournament - place 2
European Nations Cup 1964. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Nations Cup 1960. Final tournament - Winner
European Nations Cup 1960. Qualifying tournament - Quarterfinal

Overall stats Olympic Games - overall stats
Olympic Games 1988. Final tournament - Winner
Olympic Games 1988. Qualifying tournament, Europe - Group 4 - place 1
Olympic Games 1984. Qualifying tournament, Europe - Group 1 - place 1
Olympic Games 1980. Final tournament - place 3
Olympic Games 1976. Final tournament - place 3
Olympic Games 1976. Qualifying tournament, Europe - Group 1 - place 1
Olympic Games 1972. Final tournament - place 3
Olympic Games 1972. Qualifying tournament, Europe - Group 1 - place 1
Olympic Games 1968. Qualifying tournament, Europe - Group 1, final
Olympic Games 1964. Qualifying tournament, Europe - Group 3, round 2
Olympic Games 1960. Qualifying tournament, Europe - Group 3 - place 2
Olympic Games 1956. Final tournament - Winner
Olympic Games 1956. Qualifying tournament - Qualifying round
Olympic Games 1952 - First round

Overall stats Brazil Independence Cup - overall stats
Brazil Independence Cup 1972 - Semifinal group B - place 3

Overall stats Nehru Cup - overall stats
Nehru Cup 1991 - First round - place 3
Nehru Cup 1989 - place 2
Nehru Cup 1988 - Winner
Nehru Cup 1987 - Winner
Nehru Cup 1986 - Winner
Nehru Cup 1985 - Winner

Overall stats President's Cup/Korea Cup - overall stats
President's Cup 1991 - Semifinal
President's Cup 1988 - place 2

Overall stats Friendly internationals - overall stats
1991 1990 1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983 1982 1980 1979 1978 1977 1976 1975 1974 1973 1972 1971 1970 1969 1968 1967 1966 1965 1964 1963 1962 1961 1960 1959 1958 1957 1956 1955 1954 1925 1924

Clubs:

Şahdağ (Kusary)
Abremshimchi (Leninabad)
ADK (Alma-Ata)
Admiralteyets (Leningrad)
Agrofirma (Kuba)
Ak-kanat (Uzun-Agach)
Akhal (Ashkhabad Region)
Akkurgan (Tashkent region)
Aktau (Shevchenko)
Aktyubinets (Aktyubinsk)
Alashkert (Martuni)
Alay (Osh)
Alazani (Gurdzhaani)
Alga (Frunze)
Almaz (Yerevan)
Amu-Darya (Chardzhou)
Amur (Blagoveshchensk)
Amur (Komsomolsk-na-Amure)
Angara (Angarsk)
APK (Azov)
Arabkir (Yerevan)
Araks (Oktemberyan)
Araks (Yerevan)
Aral (Nukus)
Ararat (Yerevan)
Ararat-2 (Yerevan)
Aray (Stepnogorsk)
Araz (Baku)
Araz (Nakhichevan)
Arsenal (Kiev)
Arsenal (Tula)
Atlantas (Klaipeda)
Atom (Novovoronezh)
Atommash (Volgodonsk)
Avangard (Antratsit)
Avangard (Druzhkovka)
Avangard (Kamyshin)
Avangard (Kharkov)
Avangard (Kolomna)
Avangard (Kramatorsk)
Avangard (Kursk)
Avangard (Petropavlovsk)
Avangard (Rovenki)
Avangard (Rovno)
Avangard (Stalino)
Avangard (Zheltye Vody)
Avangard Chelyabinsk (Chelyabinsk)
Avanhard (Sumy)
Avauchilishche (Moscow)
Avei (Akstafa)
Avtodor (Vladikavkaz)
Avtomobilist (Abakan)
Avtomobilist (Baku)
Avtomobilist (Kokand)
Avtomobilist (Krasnoyarsk)
Avtomobilist (Leningrad)
Avtomobilist (Mingechaur)
Avtomobilist (Odessa)
Avtomobilist (Sumy)
Avtomobilist (Termez)
Avtomobilist (Yerevan)
Avtomobilist (Yevlakh)
Avtomotor (Kharkov)
Azeri (Baku)
Azot (Nizhnyaya Gorlovka)
Azot (Shostka)
Babayev Factory (Moscow)
Badamly (Nakhichevan)
Bagdodchi (Bagdad)
Bakinets (Baku)
Baltika (Kaliningrad)
Bashselmash (Neftekamsk)
Bentonit (Izhdevan)
Beshkent (Beshkent)
Binokor (Bukhara)
Bobruysk team (Bobruysk)
Bolshevik (Kiev)
Budyonny Factory (Baku)
Budzhak (Komrat)
Bukovina (Chernovtsy)
Bulat (Cherepovets)
Buran (Voronezh)
Burevestnik (Frunze)
Burevestnik (Krasnyi Luch)
Burevestnik (Krivoy Rog)
Burevestnik (Moscow)
Burevestnik (Stalino)
Burevestnik (Tbilisi)
Burevestnik (Tula)
Burovik (Almetievsk)
By-Product Coke Plant (Makeevka)
Chaika (Sevastopol)
Chapaev Kolkhoz (Kiev Region)
Chernomorets (Odessa)
Chigarachi (Termez)
Chirchik (Chirchik)
Chkalovets (Novosibirsk)
Chust (Namangan Region)
CSKA (Moscow)
CSKA-2 (Moscow)
CSKA-3 (Moscow)
Dashgyn (Zakataly)
Daugava (Rīga)
Debed (Alaverdi)
Desna (Bryansk)
Desna (Chernigov)
Dila (Gori)
Dimitrov Factory (Tbilisi)
Dimitrovets (Tashkent Region)
DKA (Korosten)
DKA (Omsk)
DKA (Stalingrad)
DKA (Voronezh)
Dnepr (Cherkassy)
Dnepr (Dnepropetrovsk)
Dnepr (Mogiliev)
Dnestr (Tiraspol)
DO (Ashkhabad)
DO (Baku)
DO (Riga)
DO (Stalinabad)
DO (Vilnius)
Dostuk (Sokuluk)
Drogobych (Drogobych)
Druzhba (Budyonnovsk)
Druzhba (Maykop)
Druzhba (Yoshkar-Ola)
Dunayets (Izmail)
Dvina (Vitebsk)
Dymamo (club) (Leningrad)
Dymamo (club) (Moscow)
Dynamo (Aktubinsk)
Dynamo (Baku)
Dynamo (Barnaul)
Dynamo (Batumi)
Dynamo (Belaya Tserkov)
Dynamo (Bolshevo)
Dynamo (Brest)
Dynamo (Bryansk)
Dynamo (Chelyabinsk)
Dynamo (Dnepropetrovsk)
Dynamo (Frunze)
Dynamo (Gagra)
Dynamo (Gorky)
Dynamo (Irkutsk)
Dynamo (Ivanovo)
Dynamo (Kalinin)
Dynamo (Kashira)
Dynamo (Kazan)
Dynamo (Kemerovo)
Dynamo (Khabarovsk)
Dynamo (Kharkov)
Dynamo (Kiev)
Dynamo (Kirov)
Dynamo (Kopli)
Dynamo (Krasnoyarsk)
Dynamo (Krivoy Rog)
Dynamo (Kungur)
Dynamo (Kursk)
Dynamo (Kuybyshev)
Dynamo (Leningrad)
Dynamo (Lyubertsy)
Dynamo (Makhachkala)
Dynamo (Minsk)
Dynamo (Mogilev-Podolskiy)
Dynamo (Moscow)
Dynamo (Moscow Region)
Dynamo (Nikolaev)
Dynamo (Novosibirsk)
Dynamo (Omsk)
Dynamo (Petrozavodsk)
Dynamo (Poltava)
Dynamo (Rostov-on-Don)
Dynamo (Samarkand)
Dynamo (Saransk)
Dynamo (Stalinabad)
Dynamo (Stalingrad)
Dynamo (Stavropol)
Dynamo (Sukhumi)
Dynamo (Sverdlovsk)
Dynamo (Tallin)
Dynamo (Tashkent)
Dynamo (Tbilisi)
Dynamo (Ufa)
Dynamo (Vinnitsa)
Dynamo (Vologda)
Dynamo (Voronezh)
Dynamo (Voroshilovgrad)
Dynamo (Yakutsk)
Dynamo (Yerevan)
Dynamo (Zugdidi)
Dynamo-2 (Alma-Ata)
Dynamo-2 (Kiev)
Dynamo-2 (Leningrad)
Dynamo-2 (Moscow)
Dzerzhinets (Bezhitsa)
Dzerzhinets (Dzerzhinsk)
Dzerzhinets (Leningrad)
Dzezkazganets (Dzezkazgan)
Ekibastuzets (Ekibastuz)
Elektrik (Saratov)
Elektrik Factory (Leningrad)
Elektron (Novgorod)
Elektron (Vyatskie-Polyany)
Elektrosila (Leningrad)
Elnyas (Siauliai)
Energetik (Nurek)
Energiya (Moscow)
Energiya (Novaya Kahovka)
Energiya (Novgorod)
Energiya (Novocherkassk)
Energiya (Severodvinsk)
Energiya (Voronezh)
Etalon (Baksan)
Factory Nr 20 (Moscow)
Factory Nr. 168 (Ryazan)
Fakel (Voronezh)
Fili (Moscow)
Fosforit (Karatau)
Frezer Factory (Moscow)
Frunze Factory (Moscow)
Frunzenets (Sumy)
FShM (Kiev)
FShM (Leningrad)
FShM (Minsk)
Gastello (Ufa)
Gazovik (Izhevsk)
Gazovik (Orenburg)
Geofizika Factory (Moscow)
Geolog (Karshi)
Geolog (Tumen)
Golubaya Niva (Slavyansk-na-Kubani)
Gomselmash (Gomel)
Gorbunov Factory (Moscow)
Gornyak (Kentau)
Gornyak (Khromtau)
Gornyak (Nikolskiy)
Gornyak (Raichikhinsk)
Goyazan (Kazakh)
Granit (Tetyukhe)
Gulistonchi (Gulistan)
Guria (Lanchkhuti)
Gyandzhlik (Baku)
Gyandzhlik (Navagi)
Impuls (Dilizhan)
Industria (Yenakievo)
Inkaras (Kaunas)
Inshaatchi (Shemakha)
Iriston (Vladikavkaz)
Irrigator (Chardzhou)
Irtysh (Glubokov)
Irtysh (Omsk)
Irtysh (Pavlodar)
Iskra (Moscow)
Iskra (Smolensk)
Iskra (Yerevan)
Izhotsky Factory (Leningrad)
Kakheti (Telavi)
Kalev (Tallin)
Kalinin team (Kalinin)
Kalininets (Sverdlovsk)
Kalitva (Belaya Kalitva)
KAMAZ (Naberezhnye Chelny)
Kamvolmny Kombinat (Kuntsevo)
Kapaz (Gyandzha)
Karabakh (Agdam)
Karabakh (Stepanakert)
Karbolit (Orehovo-Zuyevo)
Karpaty (Kamenka-Bugskaya)
Karpaty (Lvov)
Karshistroi (Karshi)
Kasagh (Ashtarak)
Kasansayets (Kasansay)
Kauchuk (Leningrad)
Kauchuk (Moscow)
Kauchuk (Sterlitamak)
Kaunas (Kaunas)
Khanka (Khanka)
Kharkov team (Kharkov)
Khimik (Almalyk)
Khimik (Belorechensk)
Khimik (Berezniki)
Khimik (Chirchik)
Khimik (Dzerzhinsk)
Khimik (Dzhambul)
Khimik (Grodno)
Khimik (Kalininsky Region)
Khimik (Klin)
Khimik (Moscow)
Khimik (Nevinnomysk)
Khimik (Novomoskovsk)
Khimik (Orehovo-Zuevo)
Khimik (Salavat)
Khimik (Semiluki)
Khimik (Severodonetsk)
Khimik (Slantsy)
Khimik (Stepnogorsk)
Khimik (Usolye-Sibirskoye)
Khisar (Shakhriyabz)
Khiva (Khiva)
Khosilot (Farkhar)
Khudzand (Khudzand)
KIM (Moscow)
Kimegar (Almalyk)
Kirovets (Leningrad)
Kirovets (Makeevka)
Kirovets (Perm)
Kokshetau (Kokchetav)
Kolheti (Hobi)
Kolkheti 1913 (Poti)
Kolos (Akimovka)
Kolos (Aleksandrovskaya)
Kolos (Nikopol)
Kolos (Pavlograd)
Kometa (Lytkarino)
Komintern Factory (Dnepropetrovsk)
Komsomolets (Leningrad)
Konchi (Angren)
Kopetdag (Ashkhabad)
Kord (Balakovo)
Koshkagorts (Yerevan)
Kotaik (Abovyan)
Kovrovets (Kovrov)
Krasnaya Presnya (Moscow)
Krasnaya Roza (Moscow)
Krasnaya Zarya-2 (Leningrad)
Krasnoe Znamya (Kishinyov)
Krasnoe Znamya (Moscow)
Krasnoe Znamya (Pavlovsky Posad)
Krasnoe Znamya (Yegoryevsk)
Krasnovodsk team (Krasnovodsk)
Krasny Proletariy (Moscow)
Krasny Proletariy Factory (Moscow)
Krasny Treugolnik (Leningrad)
Kremen (Kremenchug)
Kristall (Kherson)
Krivbass (Krivoy Rog)
Krylya Sovetov (Irkutsk)
Krylya Sovetov (Kuybyshev)
Krylya Sovetov (Moscow)
Krylya Sovetov (Saratov)
Krylya Sovetov (Taganrog)
Krylya Sovetov (Tashkent)
Krylya Sovetov (Zaporozhye)
Krylya Sovetov-3 (Moscow)
Kuban (Baranikovskiy)
Kuban (Baranikovsky)
Kuban (Krasnodar)
Kuban (Timashevsk)
Kulakov Factory (Leningrad)
Kurmyukh (Kakhi)
Kustanayets (Kustanay)
Kuzbass (Kemerovo)
Lenin Factory (Krasnogorovka)
Leninogorets (Leninogorsk)
Lernagorts (Kafan)
Liebknecht Factory (Dnepropetrovsk)
Lima (Kaunas)
Lokmotiv (Tumen)
Lokomotiv (Abakan)
Lokomotiv (Allaverdy)
Lokomotiv (Baku)
Lokomotiv (Chelyabinsk)
Lokomotiv (Chita)
Lokomotiv (Dnepropetrovsk)
Lokomotiv (Donetsk)
Lokomotiv (Kaluga)
Lokomotiv (Kazan)
Lokomotiv (Kharkov)
Lokomotiv (Kiev)
Lokomotiv (Kishinyov)
Lokomotiv (Konotop)
Lokomotiv (Kotovsk)
Lokomotiv (Kuybyshev)
Lokomotiv (Leningrad)
Lokomotiv (Lozovaya)
Lokomotiv (Lyublino)
Lokomotiv (Mineralnye Vody)
Lokomotiv (Moscow)
Lokomotiv (Nizhniy Novgorod)
Lokomotiv (Odessa)
Lokomotiv (Omsk)
Lokomotiv (Orenburg)
Lokomotiv (Poltava)
Lokomotiv (Ruzayevka)
Lokomotiv (Ryazan)
Lokomotiv (Sinelnikovo)
Lokomotiv (Slavyansk)
Lokomotiv (Svobodny)
Lokomotiv (Tashkent)
Lokomotiv (Tbilisi)
Lokomotiv (Ungeny)
Lokomotiv (Vologda)
Lokomotiv (Voronezh)
Lokomotiv (Voznesensk)
Lokomotiv (Yasinovataya)
Lokomotiv-2 (Kiev)
Lokomotiv-2 (Moscow)
LOMO (Leningrad)
Lori (Kirovakan)
Luch (Vladivostok)
Luch (Zagorsk)
Luchaferul (Tiraspol)
Magaroeli (Chiatura)
Makharadze team (Makharadze)
Malatiya (Yerevan)
Mashinostroitel (Balashiha)
Mashinostroitel (Kiev)
Mashinostroitel (Podolsk)
Mashinostroitel (Pskov)
Mashtekhsoyuz (Moscow)
Mashuk (Pyatigorsk)
Mashzavod (Stupino)
Mayak (Chardzhou)
Mayak (Kharkov)
Mayak (Ochakov)
Medik (Krasnodar)
Melanzhist (Egoryevsk)
Meliorator (Chimkent)
Meliorator (Kzyl-Orda)
Mertskhali (Makharadze)
Merw (Mary)
Meshakhte (Tkibuli)
Metallist (Kharkov)
Metallist (Pavlovo)
Metallist (Petropavlovsk)
Metallurg (Almalyk)
Metallurg (Balkhash)
Metallurg (Boksitogorsk)
Metallurg (Dneprodzerzhinsk)
Metallurg (Elektrostal)
Metallurg (Krasny Sulin)
Metallurg (Kuybyshev)
Metallurg (Lipetsk)
Metallurg (Magnitogorsk)
Metallurg (Novokuznetsk)
Metallurg (Novotroitsk)
Metallurg (Pikalevo)
Metallurg (Rustavi)
Metallurg (Stalingrad)
Metallurg (Stary Oskol)
Metallurg (Temirtau)
Metallurg (Volkhov)
Metallurg (Yermak)
Metallurg (Zaporozhye)
Metallurg (Zlatoust)
Metallurg Vostoka (Sverdlovsk)
Meteor (Moscow)
Meteor (Zhukovsky)
Metrostroy (Moscow)
Mikoyan Myasokombinat (Moscow)
Mine Nr 30 (Rutchenkovo)
Molniya (Kharkov)
Molniya (Moscow)
Montazhnik (Turkestan)
Moscow-Ryazan Railway Branch (Moscow)
Moscow-Yaroslavl Railway Branch (Moscow)
Moskvich (Moscow)
Motor (Mezhdurechensk)
Motor (Proletarskaya)
MTsOP (Tbilisi)

MTsOP-Metallurg (Sverdlovsk)
MTsOP-Termist (Baku)
Mush (Charentsavan)
Myasokombinat (Maykop)
Nadikvari (Telavi)
Nairi (Yerevan)
Narimanov Kolkhoz (Narimanov)
Narimanovets (Narimanov)
Nart (Cherkessk)
Naryn (Khakkulabad)
Narzan (Kislovodsk)
Navroz (Andizhan)
Nebitchi (Nebit-Dag)
Neftchi (Baku)
Neftchi-2 (Baku)
Neftehimik (Nizhnekamsk)
Neftyanik (Ahtyrka)
Neftyanik (Bugulma)
Neftyanik (Drogobych)
Neftyanik (Fergana)
Neftyanik (Lenin Region)
Neftyanik (Oktyabrskiy)
Neftyanik (Omsk)
Neftyanik (Salavat)
Neftyanik (Syzran)
Neftyanye Kamni (Baku)
Neva (Leningrad)
Nig (Aparan)
Nistru (Kishinyov)
Niva (Ternopol)
Niva (Vinnitsa)
Novator (Zhdanov)
Novbakhor (Namangan)
Nuravshon (Bukhara)
ODO (Petrozavodsk)
ODO (Sverdlovsk)
ODO (Tallin)
ODO (Tashkent)
Oguz (Tovuz)
Ok Oltyn (Moskovskyi)
Oka (Kolomna)
Okean (Kerch)
Okean (Nakhodka)
Okean (Vladivostok)
Olimp (Fryazino)
Olimpiya (Alma-Ata)
Olimpiya (Artashat)
Orbita (Belaya Kalitva)
Ordzhonikidze Factory (Leningrad)
Osnova (Vichuga)
Pārdaugava (Rīga)
Paatsoyagorts (Noyemberyan)
Pakhtaaral (Syrdarya Region)
Pakhtachi (Gulistan)
Pakhtakor (Tashkent)
Pambykchi (Barda)
Pamir (Dushanbe)
Pamir (Leninabad)
Pishchevik (Beltsy)
Pishchevik (Frunze Region)
Pishchevik (Kerch)
Pishchevik (Kherson)
Pishchevik (Krasnodar)
Pishchevik (Leningrad)
Pishchevik (Moscow)
Pishchevik (Rostov-on-Don)
Pishchevik (Simferopol)
Pishchevik (Tbilisi)
Pishchevik-2 (Moscow)
Plastik (Salyany)
Podolye (Hmelnitskiy)
Podolye (Kamenets-Podolsky)
Podshipnik (Moscow)
Polesye (Zhitomir)
Politekhnik (Leningrad)
Politekhnik (Yerevan)
Politekhnik Institute (Kaunas)
Politotdel (Tashkent region)
Porcelain Factory (Baranovka)
Pravda (Moscow)
Presnya (Moscow)
Priborist (Mukachevo)
Prikarpatye (Ivano-Frankovsk)
Prikaspiyets (Guryev)
Profsoyuzy (Frunze)
Profsoyuzy (Leninabad)
Profsoyuzy-1 (Moscow)
Profsoyuzy-2 (Moscow)
Progress (Berdichev)
Progress (Biysk)
Progress (Chernyakhovsk)
Progress (Kamensk-Shakhtinsky)
Progress (Zelenodolsk)
Progress Factory (Leningrad)
Proletarskaya Pobeda (Moscow)
Prometey (Dneprodzerzhinsk)
Prometey (Lyubertsy)
Prometey (Yerevan)
Qayrat (Alma-Ata)
RAF (Yelgava)
Raketa (Gorkiy)
Regar (Tursun-Zade)
Rekord (Moscow)
Remontnik (Prokhladnyi)
REZ (Riga)
Ritm (Belgorod)
Rodina (Fryazino)
Rodina (Moscow)
Rope Factory (Kharkov)
Rostselmash (Rostov-on-Don)
Rot-Front (Kiev)
Rot-Front (Poltava)
Rotor (Volgograd)
RShVSM (Alma-Ata)
Rubin (Kazan)
Rus (Volgograd)
Rybak (Nakhodka)
Saharniki (Karlovka)
Saharniki (Sumy)
Sakhalin (Yuzhno-Sakhalinsk)
Salyut (Belgorod)
Salyut (Kamensk-Uralksiy)
Samarkand (Samarkand region)
Sanavardo (Samtredia)
Saturn (Ramenskoe)
Saturn (Rybinsk)
Selenga (Ulan-Ude)
Selkhozinstitut (Chisinau)
Selmash (Kharkov)
Selmash (Kirovo)
Selmash (Zaporozhye)
Selmash-2 (Kharkov)
Selmashevets (Chirchik)
Sementchi (Bekabad)
Semetey (Frunze)
Serp i Molot (Kharkov)
Serp i Molot (Moscow)
Sever (Murmansk)
Shakhrikhanets (Shakhrikhan)
Shakhtyor (Aleksandria)
Shakhtyor (Angren)
Shakhtyor (Artyom)
Shakhtyor (Donetsk)
Shakhtyor (Gorlovka)
Shakhtyor (Karaganda)
Shakhtyor (Kemerovo)
Shakhtyor (Kirovsk)
Shakhtyor (Kiselyovsk)
Shakhtyor (Krasnograd)
Shakhtyor (Krasny Luch)
Shakhtyor (Kumertau)
Shakhtyor (Leninsk-Kuznetskiy)
Shakhtyor (Novovolynsk)
Shakhtyor (Prokopyevsk)
Shakhtyor (Shakhty)
Shakhtyor (Stakhanov)
Shakhtyor (Sverdlovsk)
Shakhtyor (Torez)
Shakhtyor (Yenakievo)
Shelkovik (Naro-Fominsk)
Sherdor (Samarkand)
Sherstyanik (Moscow)
Sherstyanik (Nevinnomysk)
Shevardeni (Tbilisi)
Shinnik (Yaroslavl)
Shirak (Leninakan)
Shirvan (Kyurdamir)
Shtorm (Leningrad)
Shukura (Kobuleti)
ShVSM (Leningrad)
ShVSM-1 (Leningrad)
ShVSM-2 (Leningrad)
ShVSM-Inkarnas (Kaunas)
ShVSM-SKA (Kuybyshev)
Sibir (Kurgan)
Sibir (Usolye-Sibirskoye)
Sibiryak (Bratsk)
Signal (Chelyabinsk)
Signal (Izobilnyi)
Sitall (Konstantinovka)
SKA (Chita)
SKA (Khabarovsk)
SKA (Kiev)
SKA (Leningrad)
SKA (Minsk)
SKA (Novosibirsk)
SKA (Odessa)
SKA (Rostov-on-Don)
SKA (Tbilisi)
SKA (Yerevan)
SKA Karpaty (Lvov)
SKA-RShVSM (Tashkent Region)
SKChF (Sevastopol)
SKF (Leningrad)
SKIF (Alma-Ata)
SKIF (Moscow)
SKIF (Yerevan)
Snaiper (Kirov)
Snaiper (Moscow)
Sogdiana (Dzhizak)
Sokhibkor (Khalkabad)
Sokhibkor (Yangiyul)
Sokol (Leningrad)
Sokol (Likino-Dulyovo)
Sokol (Sarapul)
Sokol (Saratov)
Sokol (Tallin)
Soyuz (Moscow)
Spartak (Alma-Ata)
Spartak (Anapa)
Spartak (Dnepropetrovsk)
Spartak (Gorkiy)
Spartak (Ivanovo)
Spartak (Kazan)
Spartak (Kharkov)
Spartak (Kiev)
Spartak (Korosten)
Spartak (Kostroma)
Spartak (Kuybyshev)
Spartak (Leningrad Region)
Spartak (Lukhovitsy)
Spartak (Lvov)
Spartak (Melitopol)
Spartak (Minsk)
Spartak (Moscow)
Spartak (Nalchik)
Spartak (Omsk)
Spartak (Oryol)
Spartak (Petrozavodsk)
Spartak (Saransk)
Spartak (Semipalatinsk)
Spartak (Starobelsk)
Spartak (Sumy)
Spartak (Tambov)
Spartak (Tbilisi)
Spartak (Termez)
Spartak (Tskhinvali)
Spartak (Vladikavkaz)
Spartak (Voronezh)
Spartak (Yerevan)
Spartak (club) (Moscow)
Spartak-2 (Moscow)
Sperantsa (Drokiya)
Spitak (Spitak)
Sport (Tallin)
Sputnik (Kaluga)
Stakhanovets (Artemovsk)
Stakhanovets (Gorlovka)
Stakhanovets (Krasnoarmeysk)
Stakhanovets (Lisichansk)
Stal (Alchevsk)
Stal (Cheboksary)
Stal (Dnepropetrovsk)
Stal (Krivoy Rog)
Stal (Stalino)
Stalin Avtozavod (Moscow)
Stalin Factory (Kramatorsk)
Stalin Factory (Leningrad)
Stalinets (Kharkov)
Stalinets (Leningrad)
Stalinets (Moscow)
Stalinets-2 (Moscow)
Start (Dzerzhinsk)
Start (Moscow)
Start (Tashkent)
Start (Ulyanovsk)
Start (Verkhnyaya Salda)
Start (Yeysk)
Strela (Sverdlovsk)
Strela (Voronezh)
Stroitel (Baku)
Stroitel (Beltsy)
Stroitel (Birobidzhan)
Stroitel (Dneprodzerzhinsk)
Stroitel (Dulevo)
Stroitel (Dzhalalabad)
Stroitel (Kansk)
Stroitel (Khabarovsk)
Stroitel (Krivoy Rog)
Stroitel (Pervomaisk)
Stroitel (Rudny)
Stroitel (Sabirabad)
Stroitel (Sochi)
Stroitel (Syktyvkar)
Stroitel (Ternopol)
Stroitel (Yerevan)
Stroitel Vostoka (Novosibirsk)
Stroitel Vostoka (Sverdlovsk)
Stroiteli (Baku)
Stupino team (Stupino)
Sudostroitel (Astrahan)
Sudostroitel (Kaspiysk)
Sudostroitel (Leningrad)
Sudostroitel (Nikolaev)
Sudostroitel (Sormovo)
Sulori (Vani)
Sunzha (Groznyi)
Surkhan (Surkhan)
Surkhan (Termez)
Sverdlovets (Tashkent Region)
Svetlana (Leningrad)
Svetotechnika (Saransk)
Tavriya (Simferopol)
Technical School (Dnepropetrovsk)
Technical School (Novosibirsk)
Technical School (Smolensk)
Teikovo Kombinat (Teikovo)
Tekstilshchik (Ivanovo)
Tekstilshchik (Kamyshin)
Temp (Baku)
Temp (Kiev)
Temp (Shepetovka)
Temp (Zagorsk)
Terek (Groznyi)
Tighina (Bendery)
Tiligul (Tiraspol)
Tobacco Factory (Rostov-on-Don)
Tom (Tomsk)
Tomna (Kineshma)
Torgmash (Lyubertsy)
Torpedo (Armavir)
Torpedo (Berdyansk)
Torpedo (Gorkiy)
Torpedo (Izhevsk)
Torpedo (Kharkov)
Torpedo (Kutaisi)
Torpedo (Miass)
Torpedo (Minsk)
Torpedo (Moscow)
Torpedo (Mytishchi)
Torpedo (Pavlovo)
Torpedo (Podolsk)
Torpedo (Rubtsovsk)
Torpedo (Ryazan)
Torpedo (Taganrog)
Torpedo (Tolyatti)
Torpedo (Vladimir)
Torpedo (Volzhskiy)
Torpedo (Yelyets)
Torpedo (Yeysk)
Torpedo (Zaporozhye)
Torpedo (club) (Moscow)
Traktor (Novosibirsk)
Traktor (Tashkent)
Traktor (Ukhta)
Traktor-2 (Stalingrad)
Trikotazhnik (Astrahan)
Trubnik (Nikopol)
Trud (Engels)
Trud (Kishinyov)
Trud (Krasnaya Polyana)
Trud (Naro-Fominsk)
Trud (Tbilisi)
Trud (Tolyatti)
Trudovye Rezervy (Baku)
Trudovye Rezervy (Leningrad)
Trudovye Rezervy (Mineralnye Vody)
Tselinnik (Tselinograd)
Tselinnik (Yangier)
Tsement (Novorossiysk)
TsOP (Frunze)
Tsvetmet (Krasnouralsk)
Tsvetmet (Moscow)
Tsvetmet (Zaporozhye)
Tsvetnye Metally (Balkhash)
TTU (Tbilisi)
Turbina (Naberezhnye Chelny)
Turbina (Syzran)
Turtkulchi (Turtkul)
Tyazhmash (Syzran)
Ufimets (Ufa)
Ugolshchik (Shakhtinsk)
Umid (Tashkent)
Umud (Dzhalilabad)
Uralan (Elista)
Uralets (Nizhniy Tagil)
Uralets (Uralsk)
Uralmash (Sverdlovsk)
Urozhay (Kanevskaya)
Urozhay (Korenovskaya)
Urozhay (Krymsk)
Urozhay (Labinsk)
Urozhay (Leningradskaya)
Urozhay (Minsk)
Urozhay (Pavlovskaya)
Urozhay (Slavyansk-na-Kubani)
Urozhay (Svetlograd)
Vahsh (Kurgan-Tube)
Vahsh (Nurek)
Vainakh (Shali)
Vierul (Kishinyov)
Vilyash (Masally)
Vinogradar (Derbent)
VMS (Leningrad)
VMS (Moscow)
Vodnik (Astrakhan)
Vodnik (Baku)
Vodnik (Kiev)
Volga (Gorky)
Volga (Kalinin)
Volgar (Astrakhan)
Volna (Dubna)
Volochanin (Vyshniy Volochek)
Volyn (Lutsk)
Volzhanin (Kineshma)
Voroshilov Factory (Voronezh)
Vorskla (Poltava)
Voskhod (Leninsk)
Vostok (Ust-Kamenogorsk)
Vulkan (Petropavlovsk-Kamchatsky)
VVS (Leningrad)
VVS (Moscow)
VVS2 (Moscow)
Vympel (Kaliningrad)
Vympel (Kiev)
Xəzər (Lenkoran)
Xəzər (Sumgait)
Yangier (Yangier)
Yerazank (Stepanakert)
Yeshlik (Turakurgan)
Yunost (Pavlovsky Posad)
Zakarpatye (Uzhgorod)
Zakhmet (Chardzhou)
Zangezur (Goris)
Zarafshan (Navoi)
Zarya (Beltsy)
Zarya (Kaluga)
Zarya (Podgorny)
Zarya (Voroshilovgrad)
Zdorovye (Kharkov)
Zenit (Chelyabinsk)
Zenit (Izhevsk)
Zenit (Kharkov)
Zenit (Kiev)
Zenit (Kuybyshev)
Zenit (Leningrad)
Zenit (Penza)
Zenit (Stalino)
Zenit (Votkinsk)
Zenit 221 (Stalingrad)
Zhalgiris (Vilnius)
Zhemchuzhina (Sochi)
Zhetysu (Taldy-Kurgan)
Znamya (Arzamas)
Znamya (Noginsk)
Znamya Truda (Moscow)
Znamya Truda (Orehovo-Zuevo)
Znanie (Herson)
Zolotoprofsoyuz (Chita)
Zoravan (Yegvard)
Zorkiy (Krasnogorsk)
Zvartnots (Echmiadzin)
Zveinieks (Liepaja)
Zverda (Irkutsk)
Zvevda (Vyborg)
Zvezda (Gorodishche)
Zvezda (Kirovograd)
Zvezda (Moscow)
Zvezda (Perm)
Zvezda (Serpukhov)

Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 820
Matches:1 015 963
Clubs:10 722
National teams:259
Stadiums:9 415
Site news
10.10.2018
current

Quarterfinal of the
Russian Cup 2018/19
added

Fixtures
Friendly internationals 2018

14.11

Switzerland - Qatar

15.11

Iran - Trinidad and Tobago

15.11

Ireland - Northern Ireland

15.11

England - USA

15.11

Germany - Russia

15.11

Poland - Czech Republic

17.11

Australia - South Korea

18.11

Spain - Bosnia and Herzegovina

19.11

Iceland - Qatar

20.11

Iran - Venezuela

20.11

South Korea - Uzbekistan

20.11

Italy - USA

20.11

Albania - Wales

20.11

France - Uruguay

20.11

Ukraine - Turkey

All fixtures

In the football world

Tomorrow, October 21

 

DynamoZenit

14:00

SpartakArsenal

16:30

FK KrasnodarAkhmat

19:00

 

FK Chertanovo-2FK Dolgoprudny

19:00

 

KhimikFK Khimki-M

14:00

 

DynamoSpartak-Nalchik

14:00

Legion-DynamoFK Krasnodar-3

14:00

Mashuk-KMVVolgar

15:00

SKABiolog-Novokubansk

15:00

DruzhbaChernomorets

16:00

Spartak VlUrozhay

16:00

ChaikaAngusht

18:00

 

Zenit-IzhevskVolga

14:00

NeftekhimikLada-Tolyatti

15:00

KAMAZSyzran-2003

16:00

ZvezdaUral-2

17:00

FK Ufa-2FK Chelyabinsk

18:00

 

FK LvivArsenal-Kiev

14:00

OlympikChornomorets

17:00

FK OleksandriyaKarpaty

19:30

 

PrykarpattyaObolon-Brovar

16:00

 

PolissyaBukovyna

15:00

Nyva TChaika

15:00

 

MetalurhMyr

15:30

 

SumqayıtSabah

17:00

KeşləZira

19:00

 

AlashkertGandzasar

15:00

Ararat-ArmeniaPyunik

18:00

 

FK SlutskTarpeda-BelAZ

14:00

FK SmalyavichyIsloch

16:00

Dynamo BrTarpeda Mn

18:30

 

AtyrauAkzhayik

15:00

QayratTobil

15:00

KyzylzharZhetysu

15:00

ShakhtyorAqtöbe

15:00

IrtyshKaysar

16:00

 

PetrocubSfîntul Gheorghe

16:00

SheriffMilsami

17:00

 

Admira WackerWolfsberg

14:30

MattersburgSt. Pölten

14:30

AustriaSturm

17:00

 

EvertonCrystal Palace

16:00

 

AnderlechtCercle

14:30

OostendeGent

18:00

CharleroiZulte Waregem

20:00

 

DunavLokomotiv

17:30

CSKAEtar

20:00

 

HerthaFreiburg

15:30

Borussia MMainz 05

18:00

 

NACWillem II

12:15

Heracles AlmeloGroningen

14:30

FeyenoordZwolle

14:30

VVV-VenloDen Haag

14:30

FortunaDe Graafschap

16:45

 

DinamoLokomotivi

16:00

TorpedoMetalurgi

18:00

SaburtaloKolxet`i 1913

20:00

 

Rayo VallecanoGetafe

12:00

EibarAthletic

16:15

HuescaEspañol

18:30

Real BetisReal Valladolid

20:45

 

FrosinoneEmpoli

12:30

BolognaTorino

15:00

ChievoAtalanta

15:00

ParmaLazio

15:00

FiorentinaCagliari

18:00

InterMilan

20:30

 

Žalgiris VTrakai

13:00

JonavaSūduva

13:00

 

HaugesundOdd

18:00

LillestrømRosenborg

18:00

RanheimBodø/Glimt

18:00

TromsøStart

18:00

VålerengaKristiansund

18:00

StabækBrann

20:00

 

Zagłębie LWisła P

15:30

LegiaWisła K

18:00

 

Spartak Zlatibor VodaPartizan

13:00

DinamoBačka

16:00

 

CeljeKrško

14:45

OlimpijaTriglav

17:00

 

MontpellierBordeaux

15:00

Saint-ÉtienneRennes

17:00

NiceMarseille

21:00

 

SlavenGorica

15:00

LokomotivaHajduk

17:30

 

DuklaOpava

15:00

SlovanSlavia

17:00

 

DjurgårdensAIK

15:00

HäckenÖstersunds

15:00

ElfsborgSundsvall

17:30

KalmarNorrköping

17:30

TrelleborgSirius

17:30

 

Hamilton AcademicalRangers

13:30

 

LevadiaTulevik

13:00

Nõmme KaljuTammeka

15:00

 

VitóriaCorinthians

16:00

FluminenseAtlético Mineiro

16:00

PalmeirasCeará

16:00

CruzeiroChapecoense

19:00

ParanáFlamengo

19:00

 

Los AngelesVancouver Whitecaps

14:00

Portland TimbersReal Salt Lake

14:00

San Jose EarthquakesColorado Rapids

14:00

Atlanta UnitedChicago Fire

15:00

DC UnitedNew York City

15:00

Montreal ImpactToronto

15:00

Orlando CityColumbus Crew

15:00

Philadelphia UnionNew York Red Bulls

15:00

DallasSporting Kansas City

16:00

Houston DynamoSeattle Sounders

16:00

Minnesota UnitedLos Angeles Galaxy

16:00

 

Beijing Sinobo GuoanChangchun Yatai

15:30

Henan JianyeGuangzhou R&F

19:35

Jiangsu SuningShanghai SIPG

19:35

Local time

Yesterday, October 19

 

AnzhiCSKA

0:2

LokomotivFK Rostov

2:1

 

Luki-EnergiyaTekstilshchik

2:1

 

ShahtarDesna

1:0

 

MFK MykolaivFK Sumy

1:1

 

TavriyaMFK Mykolaiv-2

2:0

 

FK VitebskDnepr

3:1

 

FK OlmaliqNasaf

0:2

SoʼgʼdiyonaQoʼqon 1912

1:0

NeftchiQizilqum

3:1

 

Sheffield WednesdayMiddlesbrough

1:2

 

BruggeWaasland-Beveren

1:1

 

VereyaBotev V

2:2

 

EintrachtFortuna

7:1

 

ChikhuraDila

2:1

 

Celta de VigoAlavés

0:1

 

RFSValmiera

3:0

 

PiastLechia

1:1

JagielloniaPogoń

2:1

 

ČukaričkiVojvodina

1:0

 

LyonNîmes

2:0

 

InterRijeka

1:2

 

Bohemians 1905Viktoria

2:2

International tournaments

Current

22.03.2017 Ц 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 Ц 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 Ц 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 Ц 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 Ц 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 Ц 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 Ц 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 Ц 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 Ц 09.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 Ц 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 Ц 01.11.2018

CONCACAF League 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru