CONCACAF Champions League 2013/14

Final tournament

Qualifying, Caribbean Zone

Final
Статистика личных встреч  23.04.2014 19:00Toluca Cruz Azul1:1 (0:1)
 Toluca de Lerdo
Статистика личных встреч  15.04.2014 19:00Cruz Azul Toluca0:0
 Ciudad de México
Semifinal
Статистика личных встреч  09.04.2014 19:00Cruz Azul Tijuana2:0 (1:0)
 Ciudad de México
Статистика личных встреч  08.04.2014 19:00Toluca Alajuelense2:0 (1:0)
 Toluca de Lerdo
Статистика личных встреч  01.04.2014 18:00Alajuelense Toluca0:1 (0:0)
 Alajuela
Статистика личных встреч  01.04.2014 18:00Tijuana Cruz Azul1:0 (0:0)
 Tijuana
Quarterfinal
Статистика личных встреч  20.03.2014 21:00Árabe Unido Alajuelense0:2 (0:1)
 Ciudad de Panamá
Статистика личных встреч  19.03.2014 20:00Cruz Azul Sporting Kansas City5:1 (2:1)
 Ciudad de México
Статистика личных встреч  19.03.2014 18:00Toluca San Jose Earthquakes1:1 aet
(0:0, 1:1),
pen. 5:4
 Toluca de Lerdo
Статистика личных встреч  18.03.2014 18:00Tijuana Los Angeles Galaxy4:2 (3:0)
 Tijuana
Group 1
ClubGWDLF-AP
1. Árabe Unido43017 - 39
2. Houston Dynamo42114 - 27
3. Williams Connection40131 - 71
Group 2
ClubGWDLF-AP
1. Sporting Kansas City42205 - 18
2. Olimpia42112 - 27
3. Real Estelí40131 - 51
Group 3
ClubGWDLF-AP
1. Cruz Azul440010 - 212
2. Herediano420211 - 86
3. Valencia40044 - 150
Статистика личных встреч  22.10.2013 20:00Herediano Cruz Azul1:2 (0:1)
 Alajuela
Статистика личных встреч  24.09.2013 19:00Cruz Azul Valencia3:0 (2:0)
 Ciudad de México
Статистика личных встреч  18.09.2013 20:00Herediano Valencia4:2 (2:0)
 Alajuela
Статистика личных встреч  28.08.2013 20:00Valencia Cruz Azul1:2 (0:1)
 Léogâne
Статистика личных встреч  22.08.2013 19:00Cruz Azul Herediano3:0 (3:0)
 Ciudad de México
Статистика личных встреч  08.08.2013 20:00Valencia Herediano1:6 (0:2)
 Léogâne
Group 4
ClubGWDLF-AP
1. Alajuelense43014 - 19
2. América42024 - 26
3. Sporting San Miguelito41031 - 63
Статистика личных встреч  22.10.2013 19:00América Alajuelense0:1 (0:0)
 Ciudad de México
Статистика личных встреч  26.09.2013 20:00Alajuelense Sporting San Miguelito2:0 (0:0)
 Alajuela
Статистика личных встреч  17.09.2013 21:00América Sporting San Miguelito3:0 (1:0)
 Ciudad de México
Статистика личных встреч  29.08.2013 20:00Alajuelense América1:0 (0:0)
 Alajuela
Group 5
ClubGWDLF-AP
1. San Jose Earthquakes42024 - 26
2. Montreal Impact42023 - 46
3. Heredia42022 - 36
Статистика личных встреч  23.10.2013 19:00San Jose Earthquakes Heredia1:0 (0:0)
 Santa Clara
Статистика личных встреч  24.09.2013 20:00Montreal Impact Heredia2:0 (1:0)
 Montréal
Статистика личных встреч  17.09.2013 19:00San Jose Earthquakes Montreal Impact3:0 (1:0)
 Santa Clara
Статистика личных встреч  28.08.2013 20:00Heredia San Jose Earthquakes1:0 (0:0)
 Ciudad de Guatemala
Статистика личных встреч  21.08.2013 20:00Heredia Montreal Impact1:0 (0:0)
 Ciudad de Guatemala
Статистика личных встреч  07.08.2013 20:00Montreal Impact San Jose Earthquakes1:0 (1:0)
 Montréal
Group 6
ClubGWDLF-AP
1. Toluca440015 - 412
2. Comunicaciones 42027 - 76
3. Caledonia40042 - 130
Статистика личных встреч  23.10.2013 19:00Toluca Comunicaciones 5:1 (2:0)
 Toluca de Lerdo
Статистика личных встреч  25.09.2013 20:00Comunicaciones Caledonia2:0 (2:0)
 Ciudad de Guatemala
Статистика личных встреч  18.09.2013 20:00Caledonia Toluca1:5 (0:3)
 Malabar
Статистика личных встреч  29.08.2013 20:00Caledonia Comunicaciones 0:3 (0:1)
 Malabar
Статистика личных встреч  22.08.2013 20:00Comunicaciones Toluca1:2 (1:2)
 Ciudad de Guatemala
Статистика личных встреч  06.08.2013 19:00Toluca Caledonia3:1 (2:0)
 Toluca de Lerdo
Group 7
ClubGWDLF-AP
1. Tijuana431010 - 210
2. Luis Ángel Firpo42116 - 37
3. Victoria40044 - 150
Group 8
ClubGWDLF-AP
1. Los Angeles Galaxy43016 - 49
2. Cartaginés41124 - 74
3. Isidro Metapán41126 - 54

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 040
Matches:1 033 111
Clubs:10 864
National teams:259
Stadiums:9 572
Site news
11.10.2019
current

Play-off round of the CAF Confederation Cup 2019/20 added

In the football world

Tomorrow, October 19

MoroccoAlgeria

LibyaTunisia

MaliMauritania

GuineaSenegal

Côte d'IvoireNiger

DR CongoCentral African Republic

RwandaEthiopia

LesothoZimbabwe

NamibiaMadagascar

ZambiaEswatini

NigeriaTogo

16:00

UgandaBurundi

16:00

 

FK TambovUral

14:00

SpartakRubin

16:30

 

AvangardTekstilshchik

15:00

FK Nizhniy NovgorodFK Khimki

15:00

MordoviaFK Krasnodar-2

15:00

LuchYenisey

16:00

SKA-KhabarovskTom

16:00

FK ArmavirRotor

17:00

BaltikaNeftekhimik

17:00

FakelShinnik

17:00

ChaikaSpartak-2

17:00

TorpedoFK Chertanovo

18:00

 

Znamya TrudaFK Kolomna

13:00

LeningradetsOlimp

15:00

TorpedoZvezda

16:00

FK DolgoprudnyZenit-2

16:00

FK MuromLuki-Energiya

17:00

 

FK StroginoMetallurg

Rotor-2Dynamo

ZorkiyArarat

14:00

Khimik-ArsenalFK Ryazan

14:00

KvantFK Kaluga

15:00

SokolSalyut-Belgorod

15:30

 

Legion-DynamoAnzhi

14:30

Spartak-NalchikSKA

15:00

ChernomoretsUrozhay

16:00

FK Krasnodar-3Druzhba

16:00

Mashuk-KMVInter

16:00

AlaniyaBiolog-Novokubansk

18:00

 

KarpatyFK Lviv

14:00

ZoryaDesna

17:00

 

AhrobiznesChornomorets

14:00

BalkanyKremin

15:00

Cherkashchyna-AkademiyaPrykarpattya

15:00

Hirnyk-SportVolyn

15:00

FK MynaiAvanhard

15:00

Metalist 1925Obolon-Brovar

16:30

 

Nyva TFK Kalush

15:00

PolissyaDinaz

15:00

Nyva VChaika

15:00

VeresFK Uzhhorod

15:00

 

HirnykKrystal

14:00

TavriyaAlians

15:00

VPK-AhroMFK Mykolaiv-2

15:00

 

QəbələQarabağ

17:00

KeşləSabah

19:15

 

ShirakArarat

15:00

 

SlaviaNeman

14:00

BATEFK Homel

16:00

Dynamo MnFK Vitebsk

18:00

 

AtyrauZhetysu

15:00

IrtyshKaysar

16:00

 

Dinamo-AutoZimbru

14:00

MilsamiSheriff

16:00

 

SurkhonNavbahor

15:15

DinamoPaxtakor

16:30

LokomotivBuxoro

16:30

NasafFK Andijon

17:30

 

LASKMattersburg

17:00

SturmRed Bull

17:00

AltachAdmira Wacker

17:00

 

EvertonWest Ham United

12:30

AFC BournemouthNorwich City

15:00

Aston VillaBrighton & Hove Albion

15:00

ChelseaNewcastle United

15:00

Leicester CityBurnley

15:00

Tottenham HotspurWatford

15:00

Wolverhampton WanderersSouthampton

15:00

Crystal PalaceManchester City

17:30

 

Blackburn RoversHuddersfield Town

12:30

BarnsleySwansea City

15:00

BrentfordMillwall

15:00

Charlton AthleticDerby County

15:00

Hull CityQueens Park Rangers

15:00

Leeds UnitedBirmingham City

15:00

Luton TownBristol City

15:00

MiddlesbroughWest Bromwich Albion

15:00

ReadingPreston North End

15:00

Stoke CityFulham

15:00

 

Potters Bar TownBarnet

12:30

ChesterfieldWrexham

13:00

Hednesford TownBoston United

15:00

GatesheadColne

15:00

BarrowSolihull Moors

15:00

Whitby TownStourbridge

15:00

Hartlepool UnitedBrackley Town

15:00

Nantwich TownKing's Lynn Town

15:00

ChorleySpennymoor Town

15:00

SouthportAltrincham

15:00

TamworthDarlington

15:00

WhyteleafeChippenham Town

15:00

Welling UnitedEastleigh

15:00

Maidstone UnitedKings Langley

15:00

Oxford CityMargate

15:00

Bowers & PitseaChichester City

15:00

Hayes & Yeading UnitedPoole Town

15:00

Carshalton AthleticDagenham & Redbridge

15:00

DartfordKingstonian

15:00

WeymouthDover Athletic

15:00

Sutton UnitedBillericay Town

15:00

Torquay UnitedBoreham Wood

15:00

Royston TownMaldon & Tiptree

15:00

Maidenhead UnitedWealdstone

15:00

BromleyAldershot Town

15:00

Gravesend & NorthfleetWoking

15:00

Havant & WaterloovilleDulwich Hamlet

15:00

Haringey BoroughYeovil Town

15:00

AFC FyldePeterborough Sports

15:00

Halifax TownHarrogate

15:00

Notts CountyBelper Town

15:00

York CityStockport County

17:20

 

StandardGenk

18:00

KortrijkZulte Waregem

20:00

OostendeEupen

20:00

GentWaasland-Beveren

20:30

 

Botev PLudogorets

17:30

LevskiArda

20:00

 

RákócziKisvárda

17:00

DebrecenDiósgyőr

17:00

PuskásPaks

17:00

Mezőkövesd-ZsóryMOL Fehérvár

17:00

Zalaegerszegi TEHonvéd

17:00

FerencvárosÚjpest

19:30

 

RB LeipzigWolfsburg

15:30

WerderHertha

15:30

FortunaMainz 05

15:30

AugsburgBayern

15:30

UnionFreiburg

15:30

Borussia DBorussia M

18:30

 

AZHeerenveen

18:30

WaalwijkAjax

18:30

TwenteWillem II

19:45

UtrechtPSV

20:45

VVV-VenloVitesse

20:45

 

TorpedoSaburtalo

15:00

Dinamo TbLokomotivi

18:00

 

EibarBarcelona

13:00

Atlético MadridValencia

16:00

GetafeLeganés

18:30

MallorcaReal Madrid

21:00

 

LazioAtalanta

15:00

NapoliHellas Verona

18:00

JuventusBologna

20:45

 

VentspilsRiga FC

14:00

RFSBFC Daugava

16:00

 

Žalgiris VStumbras

3:0

RiteriaiŽalgiris K

13:00

PanevėžysAtlantas

17:00

 

KristiansundRosenborg

18:00

VålerengaStabæk

20:30

 

KoronaWisła P

15:00

LegiaLech

17:30

JagielloniaCracovia

20:00

 

MladostPartizan

15:00

VoždovacFK Mačva

18:00

JavorTSC

18:00

ProleterRadnik

18:00

RadničkiNapredak

18:00

Spartak Zlatibor VodaInđija

18:00

 

MuraTriglav

14:30

OlimpijaRudar

16:45

CeljeDomžale

18:45

 

LyonDijon

17:30

MetzNantes

20:00

ToulouseLille

20:00

NîmesAmiens

20:00

AngersBrest

20:00

ReimsMontpellier

20:00

 

VaraždinIstra 1961

15:00

SlavenRijeka

17:30

 

ZetaPetrovac

13:30

KomBudućnost

13:30

PodgoricaGrbalj

13:30

RudarTitograd

13:30

IskraSutjeska

13:30

 

SlovanJablonec

14:30

SigmaDynamo

16:30

FastavMladá Boleslav

16:30

SlaviaPříbram

19:00

 

HelsingborgsHäcken

13:30

ÖstersundsSirius

16:00

 

CelticRoss County

15:00

Hamilton AcademicalHibernian

15:00

KilmarnockLivingston

15:00

MotherwellAberdeen

15:00

St. MirrenSt. Johnstone

15:00

 

LevadiaKuressaare

13:00

PaideKalev

13:00

TransMaardu

16:00

 

BanfieldAtlético Tucumán

13:15

IndependienteArgentinos Juniors

15:30

PatronatoNewell's Old Boys

17:45

TalleresLanús

20:00

 

FortalezaGrêmio

17:00

CorinthiansCruzeiro

19:00

BahiaCeará

19:00

 

Guangzhou R&FShandong Luneng Taishan

17:30

Beijing Sinobo GuoanShanghai SIPG

19:35

 

Western UnitedPerth Glory

17:00

Central Coast MarinersNewcastle United Jets

19:30

Local time

Yesterday, October 17

 

SantosCeará

2:1

AvaíInternacional

0:2

FluminenseAtlético Paranaense

1:2

International tournaments

Current

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

30.07.2019 – 26.11.2019

CONCACAF League 2019

Just finished

28.09.2019 – 13.10.2019

WAFU Cup of Nations 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru