31.12.1969 < | Football matches for 0.04.1992 | > 02.01.1970 |
Day 1 | |||||||||
Spain | | Albania | 3:0 (1:0) | ||||||
Sevilla | |||||||||
Northern Ireland | | Lithuania | 2:2 (2:1) | ||||||
Belfast |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Antigua and Barbuda | | Netherlands Antilles | 3:0 (2:0) | 1:1 (1:1) | 4:1 | ||||
St. John's | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Barbados | | Trinidad and Tobago | 1:2 (0:1) | ||||||
Bridgetown | |||||||||
Netherlands Antilles | | Antigua and Barbuda | 1:1 (1:1) | ||||||
Willemstad | |||||||||
Bermuda | | Haiti | 1:0 (0:0) | ||||||
Hamilton | |||||||||
Guyana | | Suriname | 1:2 (1:0) | ||||||
Georgetown |
Day 3 | |||||||||
Sint Maarten | | Martinique | 1:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Sint Maarten | | Cayman Islands | 4:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Martinique | | Cayman Islands | 7:0 | ||||||
Team | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Martinique | 2 | 1 | 1 | 0 | 8-1 | 3 | |||
2. | Sint Maarten | 2 | 1 | 1 | 0 | 5-3 | 3 | |||
3. | Cayman Islands | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-11 | 0 |
Day 3 | |||||||||
Aruba | | Guyana | 0:3 | ||||||
Suriname | | French Guiana | 3:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Aruba | | French Guiana | 0:2 | ||||||
Suriname | | Guyana | 4:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Guyana | | French Guiana | 1:1 | ||||||
Suriname | | Aruba | 5:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Saint Kitts and Nevis | | Antigua and Barbuda | 0:1 | ||||||
Montserrat | | British Virgin Islands | -:- | ||||||
Day 2 | |||||||||
Antigua and Barbuda | | British Virgin Islands | 2:0 | ||||||
Saint Kitts and Nevis | | Montserrat | 10:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Antigua and Barbuda | | Montserrat | 5:0 | ||||||
Saint Kitts and Nevis | | British Virgin Islands | 4:0 | ||||||
Team | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Antigua and Barbuda | 3 | 3 | 0 | 0 | 8-0 | 6 | |||
2. | Saint Kitts and Nevis | 3 | 2 | 0 | 1 | 14-1 | 4 | |||
3. | British Virgin Islands | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-6 | 0 | |||
4. | Montserrat | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-15 | 0 |
Day 3 | |||||||||
Saint Lucia | | Guadeloupe | 0:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Saint Lucia | | Dominica | 1:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Guadeloupe | | Dominica | 0:0 | ||||||
Canada | | China | 5:2 | ||||||
Victoria | |||||||||
USA | | China | 5:0 (2:0) | ||||||
Palo Alto | |||||||||
Togo | | Ghana | 1:0 | ||||||
Israel | | Iceland | 2:2 (1:1) | ||||||
Ramat Gan | |||||||||
Romania | | Latvia | 2:0 (1:0) | ||||||
Bucureşti | |||||||||
Turkey | | Denmark | 2:1 (1:0) | ||||||
Ankara | |||||||||
Austria | | Lithuania | 4:0 (3:0) | ||||||
Wien | |||||||||
Brazil | | Finland | 3:1 (0:1) | ||||||
Cuiabá | |||||||||
Czechoslovakia | | Germany | 1:1 (1:1) | ||||||
Praha | |||||||||
Tunisia | | Sweden | 0:1 (0:0) | ||||||
Tunis | |||||||||
Switzerland | | Bulgaria | 0:2 (0:1) | ||||||
Bern | |||||||||
Austria | | Wales | 1:1 (0:0) | ||||||
Wien | |||||||||
CIS | | England | 2:2 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Denmark | | Norway | 1:0 (0:0) | ||||||
Århus | |||||||||
Ireland | | USA | 4:1 (0:0) | ||||||
Dublin | |||||||||
Ukraine | | Hungary | 1:3 (0:0) | ||||||
Uzhgorod | |||||||||
El Salvador | | Costa Rica | 1:1 | ||||||
San Salvador | |||||||||
Uruguay | | Brazil | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 6 | |||||||||
22:45 | Sampdoria | | Panathīnaïkós | 1:1 (1:1) | |||||
Genova | |||||||||
22:45 | Anderlecht | | Crvena Zvezda | 3:2 (2:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 5 | |||||||||
22:45 | Panathīnaïkós | | Anderlecht | 0:0 | |||||
Athens | |||||||||
22:45 | Crvena Zvezda | | Sampdoria | 1:3 (1:2) | |||||
Sofia |
Day 6 | |||||||||
22:45 | Barcelona | | Benfica | 2:1 (2:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
22:45 | Dynamo Kiev | | Sparta Praha | 1:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 5 | |||||||||
22:45 | Sparta Praha | | Barcelona | 1:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
22:45 | Benfica | | Dynamo Kiev | 5:0 (1:0) | |||||
Lisboa |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:15 | Torino | | Real Madrid | 2:0 (1:0) | 1:2 (0:0) | 3:2 | |||
Torino | |||||||||
20:15 | Ajax | | Genoa | 1:1 (0:1) | 3:2 (1:0) | 4:3 | |||
Amsterdam | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20:15 | Genoa | | Ajax | 2:3 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
20:15 | Real Madrid | | Torino | 2:1 (0:0) | |||||
Madrid |
Day 1 | |||||||||
Universidad Católica | | América de Cali | 0:0 | ||||||
Santiago | |||||||||
Nacional Montevideo | | São Paulo | 0:1 | ||||||
Montevideo | |||||||||
Marítimo | | Atlético Nacional | 0:0 | ||||||
Caracas | |||||||||
Bolívar | | Cerro Porteño | 2:0 (1:0) | ||||||
La Paz | |||||||||
Defensor Sporting | | Newell's Old Boys | 1:1 (0:0) | ||||||
Montevideo | |||||||||
San Lorenzo de Almagro | | Filanbanco | 2:0 (0:0) | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
Sporting Cristal | | Criciúma | 1:2 (0:0) | ||||||
Lima | |||||||||
Colo-Colo | | Barcelona | 1:0 (0:0) | ||||||
Santiago |
Day 13 | |||||||||
Newell's Old Boys | | Universidad Católica | 0:0 | ||||||
Rosario | |||||||||
Day 12 | |||||||||
San Lorenzo de Almagro | | Universidad Católica | 2:2 (2:0) | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 11 | |||||||||
Coquimbo Unido | | San Lorenzo de Almagro | 0:1 (0:0) | ||||||
Coquimbo | |||||||||
Colo-Colo | | Newell's Old Boys | 1:1 (1:0) | ||||||
Santiago |
Day 7 | |||||||||
Marítimo | | Universidad de Los Andes | 2:2 (0:1) | ||||||
Valencia | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Barcelona | | Marítimo | 3:1 (2:0) | ||||||
Guayaquil | |||||||||
Filanbanco | | Universidad de Los Andes | 1:1 (0:1) | ||||||
Milagro | |||||||||
Day 5 | |||||||||
Filanbanco | | Marítimo | 2:1 (1:0) | ||||||
Milagro | |||||||||
Barcelona | | Universidad de Los Andes | 5:1 (3:0) | ||||||
Guayaquil |
Day 6 | |||||||||
Sporting Cristal | | América de Cali | 3:1 (1:1) | ||||||
Lima | |||||||||
Sport Boys | | Atlético Nacional | 0:6 (0:2) | ||||||
Callao | |||||||||
Day 5 | |||||||||
Sporting Cristal | | Atlético Nacional | 0:3 (0:1) | ||||||
Lima |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Atlético Nacional | 6 | 4 | 1 | 1 | 15-4 | 9 | |||
2. | América de Cali | 6 | 4 | 0 | 2 | 8-7 | 8 | |||
3. | Sporting Cristal | 6 | 2 | 1 | 3 | 6-7 | 5 | |||
4. | Sport Boys | 6 | 0 | 2 | 4 | 4-15 | 2 |
Day 6 | |||||||||
Cerro Porteño | | Nacional Montevideo | 1:1 | ||||||
Asunción | |||||||||
Sol de América | | Defensor Sporting | 0:0 | ||||||
Asunción | |||||||||
Day 5 | |||||||||
Cerro Porteño | | Defensor Sporting | 1:1 | ||||||
Asunción |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Cerro Porteño | 6 | 3 | 3 | 0 | 9-4 | 9 | |||
2. | Nacional Montevideo | 6 | 2 | 3 | 1 | 9-7 | 7 | |||
3. | Defensor Sporting | 6 | 1 | 2 | 3 | 7-9 | 4 | |||
4. | Sol de América | 6 | 1 | 2 | 3 | 5-10 | 4 |
Day 1 | |||||||||
Dallas Rockets | | Hamilton International | 4:0 | ||||||
Dallas | |||||||||
San Francisco Blackhawks | | La Victoria | 3:2 | ||||||
San Francisco |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Águila | | Real España | 1:3 | 0:0 | 1:3 | ||||
San Miguel |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Motagua | | Alajuelense | 0:2 | 1:3 | 1:5 | ||||
Tegucigalpa | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Alajuelense | | Motagua | 3:1 | ||||||
Alajuela |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Rockmaster | | Robert | 1:4 | 0:6 | 1:10 | ||||
Day 1 | |||||||||
Robert | | Rockmaster | 6:0 | ||||||
Le Robert | |||||||||
L'Etoile | | Scholars International | +:- | ||||||
Morne-à-l'Eau |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Aiglon du Lamentin | | Strikers | 7:0 | 0:0 | 7:0 | ||||
Le Lamentin | |||||||||
United Petrotrin | | Transvaal | 1:0 | 0:2 | 1:2 | ||||
Palo Seco | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Transvaal | | United Petrotrin | 2:0 | ||||||
Paramaribo |
CSKA (Moscow) | | Pamir (Dushanbe) | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Lokomotiv (Moscow) | | Spartak (Moscow) | 0:2 (0:0) | ||||||
Moscow |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Tekstilshchik | | Okean | 1:0 (0:0) | |||||
Kamyshin | |||||||||
16:00 | Fakel | | Lokomotiv | 1:1 (1:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
16:00 | Dynamo Stavropol | | Spartak Vladikavkaz | 0:2 (0:2) | |||||
Stavropol | |||||||||
16:00 | Uralmash | | Dynamo Moscow | 2:1 (1:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
16:00 | Dynamo-Gazovik | | CSKA | 0:1 (0:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16:00 | Tekstilshchik | | Lokomotiv | 3:1 (2:0) | |||||
Kamyshin | |||||||||
16:00 | Fakel | | Okean | 0:1 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
16:00 | Uralmash | | CSKA | 1:1 (0:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
16:00 | Dynamo-Gazovik | | Dynamo Moscow | 0:1 (0:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
Day 4 | |||||||||
16:00 | Dynamo Moscow | | Tekstilshchik | 4:0 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | CSKA | | Fakel | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Dynamo-Gazovik | | Uralmash | 2:3 (0:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
16:00 | Okean | | Dynamo Stavropol | 2:0 (0:0) | |||||
Nakhodka | |||||||||
16:00 | Lokomotiv | | Spartak Vladikavkaz | 0:3 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 3 | |||||||||
16:00 | Dynamo Moscow | | Fakel | 5:0 (4:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | CSKA | | Tekstilshchik | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Okean | | Spartak Vladikavkaz | 2:1 (1:0) | |||||
Nakhodka | |||||||||
16:00 | Lokomotiv | | Dynamo Stavropol | 3:0 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 2 | |||||||||
16:00 | Spartak Vladikavkaz | | Dynamo Moscow | 0:0 | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
16:00 | Dynamo Stavropol | | CSKA | 1:2 (0:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
16:00 | Tekstilshchik | | Uralmash | 3:0 (1:0) | |||||
Kamyshin | |||||||||
16:00 | Fakel | | Dynamo-Gazovik | 1:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
16:00 | Lokomotiv | | Okean | 2:1 (2:1) | |||||
Moscow |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Spartak Moscow | | Rostselmash | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Torpedo | | Kuban | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Krylia Sovetov | | Rotor | 0:0 | |||||
Samara | |||||||||
16:00 | Zenit | | Lokomotiv-Eretisport | 1:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Asmaral | | Shinnik | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow Children's City in Luzhniki | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16:00 | Spartak Moscow | | Kuban | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Torpedo | | Rostselmash | 1:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Zenit | | Shinnik | 2:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Asmaral | | Lokomotiv-Eretisport | 0:0 | |||||
Moscow Children's City in Luzhniki | |||||||||
Day 4 | |||||||||
16:00 | Krylia Sovetov | | Zenit | 1:0 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
16:00 | Rotor | | Asmaral | 0:0 | |||||
Volgograd | |||||||||
16:00 | Shinnik | | Spartak Moscow | 0:1 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
16:00 | Lokomotiv-Eretisport | | Torpedo | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
Day 3 | |||||||||
16:00 | Shinnik | | Torpedo | 0:2 (0:2) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
16:00 | Lokomotiv-Eretisport | | Spartak Moscow | 0:0 | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
16:00 | Krylia Sovetov | | Asmaral | 1:2 (1:2) | |||||
Samara | |||||||||
16:00 | Rotor | | Zenit | 6:1 (2:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
16:00 | Kuban | | Rostselmash | 0:2 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 2 | |||||||||
16:00 | Kuban | | Shinnik | 2:1 (2:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
16:00 | Rostselmash | | Lokomotiv-Eretisport | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
16:00 | Torpedo | | Krylia Sovetov | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Zenit | | Asmaral | 2:4 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Spartak Moscow | | Rotor | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16:00 | Torpedo | | Rotor | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 16 | |||||||||
Prometey-Dynamo | | Trion-Volga | 1:0 (1:0) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Spartak Anapa | | Gekris | 0:3 (0:0) | ||||||
Anapa | |||||||||
Zhemchuzhina-Amerus Enterprises | | APK | 2:1 (2:1) | ||||||
Sochi | |||||||||
Torpedo Taganrog | | Torpedo Vladimir | 1:0 (1:0) | ||||||
Taganrog | |||||||||
Energomash | | Metallurg Lipetsk | 0:0 | ||||||
Belgorod | |||||||||
Druzhba Maykop | | Asmaral | 3:1 (0:1) | ||||||
Maykop | |||||||||
Nart | | Uralan | 2:0 (0:0) | ||||||
Cherkessk Nart Stadium | |||||||||
Trion-Volga | | Tekstilshchik | 1:4 (0:3) | ||||||
Tver | |||||||||
Prometey-Dynamo | | Dynamo Vologda | 0:1 (0:0) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Spartak Anapa | | APK | 1:2 (1:1) | ||||||
Anapa | |||||||||
Zhemchuzhina-Amerus Enterprises | | Gekris | 3:0 (3:0) | ||||||
Sochi | |||||||||
Torpedo Taganrog | | Metallurg Lipetsk | 0:1 (0:1) | ||||||
Taganrog | |||||||||
Druzhba Maykop | | Uralan | 1:0 (1:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
Nart | | Asmaral | 2:1 (1:1) | ||||||
Cherkessk Nart Stadium | |||||||||
Trion-Volga | | Dynamo Vologda | 2:1 (0:0) | ||||||
Tver | |||||||||
Prometey-Dynamo | | Tekstilshchik | 2:0 (0:0) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Spartak Nalchik | | Terek | 1:0 (0:0) | ||||||
Nalchik | |||||||||
18:00 | Energomash | | Torpedo Vladimir | 0:0 | |||||
Belgorod |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Zhemchuzhina-Amerus Enterprises | 34 | 24 | 5 | 5 | 81-40 | 53 | ||
2. | Uralan | 34 | 19 | 5 | 10 | 65-49 | 43 | ||
3. | Gekris | 34 | 18 | 7 | 9 | 63-35 | 43 | ||
4. | Druzhba Maykop | 34 | 17 | 8 | 9 | 57-42 | 42 | ||
5. | Terek | 34 | 18 | 5 | 11 | 63-43 | 41 | ||
6. | Dynamo Vologda | 34 | 15 | 7 | 12 | 51-43 | 37 | ||
7. | Metallurg Lipetsk | 34 | 14 | 8 | 12 | 49-41 | 36 | ||
8. | Spartak Nalchik | 34 | 16 | 3 | 15 | 58-47 | 35 | ||
9. | Spartak Anapa | 34 | 14 | 7 | 13 | 49-47 | 35 | ||
10. | Torpedo Vladimir | 34 | 12 | 9 | 13 | 53-53 | 33 |
Day 2 | |||||||||
Lada Dimitrovgrad | | Sokol | 2:2 (2:0) | ||||||
Dimitrovgrad | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | KAMAZ | 0:1 (0:0) | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Gastello | | Rubin-TAN | 0:1 (0:1) | ||||||
Ufa | |||||||||
Torpedo Miass | | Zvezda | 4:2 (3:1) | ||||||
Miass Torpedo Stadium | |||||||||
Svetotechnika | | Zenit Izhevsk | 0:0 | ||||||
Ruzayevka | |||||||||
18:00 | Zenit Chelyabinsk | | Uralets | 1:1 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:30 | Druzhba Yoshkar-Ola | | Lada Tolyatti | 2:3 (1:1) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
18:30 | Torpedo Ryazan | | Dynamo Kirov | 1:0 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Lada Dimitrovgrad | | Lada Tolyatti | 2:2 (0:1) | ||||||
Dimitrovgrad | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Rubin-TAN | 1:0 (1:0) | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Torpedo Miass | | Uralets | 2:2 (1:0) | ||||||
Miass Torpedo Stadium | |||||||||
Torpedo Ryazan | | Zenit Izhevsk | 2:0 (1:0) | ||||||
Ryazan | |||||||||
Svetotechnika | | Dynamo Kirov | 1:1 (1:1) | ||||||
Saransk | |||||||||
Atommash | | Torpedo Volzhskiy | 1:0 (0:0) | ||||||
Volgodonsk | |||||||||
16:00 | Gastello | | KAMAZ | 0:4 (0:0) | |||||
Tuymazy Spartak Stadium | |||||||||
17:00 | Druzhba Yoshkar-Ola | | Sokol | 1:2 (1:1) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
17:00 | Zenit Chelyabinsk | | Zvezda | 1:1 (0:0) | |||||
Chelyabinsk |
Anzhi | | Lokomotiv Mineralnye Vody | 2:0 | ||||||
Dynamo-APK | | Erzu | 0:0 | ||||||
Izobilny | |||||||||
Beshtau | | Kavkazkabel | 2:2 (2:1) | ||||||
Avangard Kursk | | Tekstilshchik-D | 3:0 | ||||||
Kursk | |||||||||
Avtodor-Olaf | | Start | 1:1 | ||||||
Arsenal | | Volgar | 1:1 (0:1) | ||||||
Tula | |||||||||
Irgiz | | Sherstyanik | 2:1 (1:0) | ||||||
Balakovo | |||||||||
Rostselmash-D | | Ritm | 0:0 | ||||||
Rotor-D | | Dynamo Bryansk | 1:1 | ||||||
Etalon | | SKA | 1:1 (0:1) | ||||||
Baksan | |||||||||
Spartak Oryol | | Avangard Kamyshin | 0:0 | ||||||
Oryol | |||||||||
18:30 | Turbostroitel | | Zvezda-Rus | 1:3 | |||||
Kaluga | |||||||||
Metallurg Krasny Sulin | | Shakhtyor Shakhty | 1:3 (0:1) | ||||||
Krasny Sulin | |||||||||
Avangard Kursk | | Avangard Kamyshin | 2:1 (1:1) | ||||||
Kursk | |||||||||
Avtodor-Olaf | | SKA | 0:0 | ||||||
Vladikavkaz | |||||||||
Arsenal | | Zvezda-Rus | 3:0 (1:0) | ||||||
Tula | |||||||||
Irgiz | | Iskra Novoaleksandrovsk | 2:0 | ||||||
Balakovo | |||||||||
Rostselmash-D | | Dynamo Bryansk | 0:0 | ||||||
Rotor-D | | Ritm | 0:1 | ||||||
Spartak Oryol | | Tekstilshchik-D | 3:0 | ||||||
Etalon | | Start | 1:0 | ||||||
18:30 | Turbostroitel | | Volgar | 0:1 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
Spartak Tambov | | Sherstyanik | 1:2 | ||||||
Dynamo-2 | | Dynamo-D | 0:0 | ||||||
Interros | | Torgmash | 2:1 | ||||||
Lokomotiv-D | | Presnya | 0:1 | ||||||
Oka | | Avangard Kolomna | 1:0 (1:0) | ||||||
Kolomna | |||||||||
Saturn | | Titan | 2:1 | ||||||
Spartak-D | | TRASKO | 4:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo Mytishchi | | Znamya Truda | 0:2 | ||||||
Torpedo-D | | FK Pele | 2:1 | ||||||
Trestar | | Kinotavr | 1:0 (0:0) | ||||||
Dmitrov | |||||||||
CSKA-2 | | CSKA-D | 0:1 | ||||||
Dynamo-D | | Lokomotiv-D | 3:1 | ||||||
Kinotavr | | Znamya Truda | 0:2 | ||||||
Podolsk | |||||||||
Mosenergo | | CSKA-2 | 1:0 | ||||||
Presnya | | Torpedo-D | 0:1 | ||||||
Titan | | Interros | 1:1 | ||||||
Torgmash | | Trestar | 1:0 | ||||||
Torpedo Mytishchi | | Saturn | 1:0 | ||||||
FK Pele | | Spartak-D | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
TRASKO | | Oka | 3:0 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
CSKA-D | | Dynamo-2 | 2:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Agtala | | Zvolma-Spartak | 1:0 | ||||||
Baltika | | Bulat | 2:0 | ||||||
Galaks | | Torpedo Arzamas | 0:1 | ||||||
Iskra Smolensk | | Smena-Saturn | 0:0 | ||||||
Mashinostroitel | | Kosmos-Kirovets | 1:1 | ||||||
Progress Chernyahovsk | | Vympel | 1:0 (0:0) | ||||||
Chernyakhovsk Progress Stadium | |||||||||
Sputnik | | Zenit | 3:0 | ||||||
Apeks | | Torpedo Pavlovo | 4:0 | ||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Volzhanin | 1:0 | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Agtala | | Volzhanin | 1:3 | ||||||
Baltika | | Vympel | 2:0 (1:0) | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
Volochanin | | Zenit | 2:3 | ||||||
Galaks | | Torpedo Pavlovo | 3:3 | ||||||
Iskra Smolensk | | Kosmos-Kirovets | 2:1 | ||||||
Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Karelia | 2:0 | ||||||
Mashinostroitel | | Smena-Saturn | 3:1 (2:1) | ||||||
Progress Chernyahovsk | | Bulat | 2:0 | ||||||
Apeks | | Torpedo Arzamas | 0:1 | ||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Zvolma-Spartak | 1:0 | ||||||
Dzerzhinsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Baltika | 38 | 24 | 8 | 6 | 78-27 | 56 | ||
2. | Smena-Saturn | 38 | 24 | 6 | 8 | 76-33 | 54 | ||
3. | Mashinostroitel | 38 | 19 | 13 | 6 | 43-23 | 51 | ||
4. | Torpedo Arzamas | 38 | 19 | 10 | 9 | 58-39 | 48 | ||
5. | Khimik Dzerzhinsk | 38 | 19 | 10 | 9 | 50-32 | 48 | ||
6. | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 38 | 16 | 14 | 8 | 50-33 | 46 | ||
7. | Vympel | 38 | 16 | 13 | 9 | 51-30 | 45 | ||
8. | Apeks | 38 | 16 | 13 | 9 | 50-33 | 45 | ||
9. | Bulat | 38 | 17 | 9 | 12 | 51-33 | 43 | ||
10. | Progress Chernyahovsk | 38 | 16 | 10 | 12 | 51-36 | 42 |
Day 2 | |||||||||
Avtopribor | | Elektron | 1:0 | ||||||
Azamat | | Zarya Samara | 2:1 | ||||||
Idel | | Tekstilshchik | 0:0 | ||||||
MGU | | Metallurg Novotroitsk | 1:2 | ||||||
Sibir | | Energiya | 3:0 | ||||||
Skat-5s | | 777-UdGu | 1:1 | ||||||
KAC-Skif | | Neftekhimik | 1:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Azamat | | Tekstilshchik | 2:0 | ||||||
Idel | | Zarya Samara | 0:3 (0:1) | ||||||
Kazan | |||||||||
MGU | | Gazovik Orenburg | 0:1 | ||||||
Sibir | | Gornyak Kachkanar | 3:0 (2:0) | ||||||
Kurgan | |||||||||
Skat-5s | | Gazovik Izhevsk | 0:0 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Naftovyk (Okhtyrka) | | Metalist (Kharkiv) | 1:0 (0:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | ||||
Okhtyrka | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Torpedo (Zaporizhzhya) | | Dynamo (Kyiv) | 1:0 (0:0) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Metalist (Kharkiv) | | Naftovyk (Okhtyrka) | 2:0 (1:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Shakhtar (Donetsk) | | Dnipro (Dnipropetrovsk) | 6:0 (4:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
15:00 | Chornomorets (Odesa) | | Metalurh (Zaporizhzhya) | 2:0 (1:0) | |||||
Odesa |
Day 12 | |||||||||
Tavriya | | Kremin | 3:0 (3:0) | ||||||
Simferopol | |||||||||
Metalurh | | Nyva Vinnytsya | 4:1 (1:1) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Day 11 | |||||||||
Chornomorets | | Shakhtar | 3:0 (2:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Evis | | Torpedo | 1:1 (1:1) | ||||||
Mykolaiv | |||||||||
Tavriya | | Nyva Vinnytsya | 4:1 (2:0) | ||||||
Simferopol | |||||||||
Metalurh | | Kremin | 1:0 (1:0) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Karpaty | | Temp | 2:0 (1:0) | ||||||
Lviv |
Day 10 | |||||||||
Torpedo | | Chornomorets | 0:2 (0:2) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Nyva Vinnytsya | | Metalurh | 1:1 (0:0) | ||||||
Vinnytsia | |||||||||
Kremin | | Tavriya | 1:1 (1:0) | ||||||
Kremenchuk | |||||||||
Shakhtar | | Evis | 2:0 (2:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Temp | | Karpaty | 1:0 (1:0) | ||||||
Shepetivka | |||||||||
Day 9 | |||||||||
Shakhtar | | Chornomorets | 0:0 | ||||||
Donetsk | |||||||||
Kremin | | Metalurh | 0:1 (0:1) | ||||||
Kremenchuk | |||||||||
Nyva Vinnytsya | | Tavriya | 0:1 (0:0) | ||||||
Vinnytsia | |||||||||
Torpedo | | Evis | 2:0 (1:0) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Chornomorets | | Kremin | 1:1 (0:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Evis | | Nyva Vinnytsya | 2:1 (1:0) | ||||||
Mykolaiv | |||||||||
Karpaty | | Torpedo | 0:0 | ||||||
Lviv | |||||||||
Temp | | Shakhtar | 0:4 (0:2) | ||||||
Shepetivka | |||||||||
Day 7 | |||||||||
Chornomorets | | Nyva Vinnytsya | 6:0 (2:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Evis | | Kremin | 0:0 | ||||||
Mykolaiv | |||||||||
Karpaty | | Shakhtar | 1:0 (1:0) | ||||||
Lviv | |||||||||
Metalurh | | Tavriya | 2:2 (0:0) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Temp | | Torpedo | 1:1 (1:1) | ||||||
Shepetivka |
Day 13 | |||||||||
Volyn | | Metalist | 3:1 (3:0) | ||||||
Lutsk | |||||||||
Day 12 | |||||||||
SK Odesa | | Volyn | 0:2 (0:1) | ||||||
Odesa | |||||||||
Bukovyna | | Zorya-MALS | 3:1 (2:1) | ||||||
Chernivtsi | |||||||||
Day 11 | |||||||||
SK Odesa | | Nyva Ternopil | 0:1 (0:1) | ||||||
Odesa | |||||||||
Prykarpattya | | Zorya-MALS | 2:1 (0:1) | ||||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
Metalist | | Naftovyk | 2:0 (1:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Bukovyna | | Dnipro | 1:2 (0:2) | ||||||
Chernivtsi | |||||||||
Dynamo | | Volyn | 2:0 (2:0) | ||||||
Kiev |
Day 10 | |||||||||
Volyn | | SK Odesa | 3:0 (2:0) | ||||||
Lutsk | |||||||||
Dnipro | | Prykarpattya | 1:0 (1:0) | ||||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Zorya-MALS | | Bukovyna | 2:1 (1:1) | ||||||
Lugansk | |||||||||
Naftovyk | | Metalist | 1:0 (1:0) | ||||||
Okhtyrka | |||||||||
Nyva Ternopil | | Dynamo | 0:2 (0:0) | ||||||
Ternopil | |||||||||
Day 9 | |||||||||
Nyva Ternopil | | SK Odesa | 1:0 (1:0) | ||||||
Ternopil | |||||||||
Dnipro | | Bukovyna | 0:1 (0:1) | ||||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Zorya-MALS | | Prykarpattya | 4:0 (0:0) | ||||||
Lugansk | |||||||||
Day 8 | |||||||||
SK Odesa | | Dnipro | 1:1 (0:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Dynamo | | Zorya-MALS | 2:1 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Metalist | | Nyva Ternopil | 0:0 | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Naftovyk | | Volyn | 2:1 (0:1) | ||||||
Okhtyrka | |||||||||
Day 7 | |||||||||
SK Odesa | | Zorya-MALS | 0:1 (0:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Dynamo | | Dnipro | 2:2 (0:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Metalist | | Volyn | 3:1 (1:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Bukovyna | | Prykarpattya | 0:0 | ||||||
Chernivtsi | |||||||||
Naftovyk | | Nyva Ternopil | 0:0 | ||||||
Okhtyrka | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Bukovyna | | Dynamo | 0:0 | ||||||
Chernivtsi |
Day 12 | |||||||||
Avtomobilist | | Podillya | 1:0 (1:0) | ||||||
Sumy Kolos Stadium | |||||||||
Desna | | Polissya | 1:0 (0:0) | ||||||
Chernigiv | |||||||||
Dynamo-2 | | Veres | 0:0 | ||||||
Kiev | |||||||||
Stal | | Polihraftekhnika | 2:0 (2:0) | ||||||
Alchevsk | |||||||||
Chaika | | Dnipro | 2:1 (0:1) | ||||||
Sevastopol | |||||||||
Krystal Chortkiv | | Halychyna | 3:1 (1:0) | ||||||
Chortkiv | |||||||||
Day 11 | |||||||||
Avtomobilist | | Veres | 0:0 | ||||||
Sumy Kolos Stadium | |||||||||
Desna | | Podillya | 1:0 (0:0) | ||||||
Chernigiv | |||||||||
Dynamo-2 | | Polissya | 0:0 | ||||||
Kiev | |||||||||
Stal | | SKA | 2:1 (2:0) | ||||||
Alchevsk | |||||||||
Chaika | | Polihraftekhnika | 0:1 (0:1) | ||||||
Sevastopol | |||||||||
Halychyna | | Pryboryst | 1:0 (1:0) | ||||||
Drogobych Kranovshchik Stadium | |||||||||
Day 10 | |||||||||
Avtomobilist | | Polissya | 4:1 (2:1) | ||||||
Sumy Kolos Stadium | |||||||||
Desna | | Veres | 1:4 (0:2) | ||||||
Chernigiv | |||||||||
Dynamo-2 | | Podillya | 3:0 (2:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Stal | | Dnipro | 2:1 (1:1) | ||||||
Alchevsk | |||||||||
Chaika | | SKA | 1:0 (1:0) | ||||||
Sevastopol | |||||||||
Pryboryst | | Krystal Chortkiv | 2:0 (1:0) | ||||||
Mukacheve Pryboryst Stadium | |||||||||
Day 9 | |||||||||
Dnipro | | Dynamo-2 | 1:0 (1:0) | ||||||
Cherkasy | |||||||||
SKA | | Avtomobilist | 2:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Polihraftekhnika | | Desna | 0:0 | ||||||
Oleksandriia | |||||||||
Polissya | | Veres | 0:1 (0:0) | ||||||
Zhytomyr | |||||||||
Krystal Chortkiv | | Stal | 2:1 (1:0) | ||||||
Chortkiv | |||||||||
Pryboryst | | Chaika | 1:0 (0:0) | ||||||
Mukacheve | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Dnipro | | Desna | 0:1 (0:0) | ||||||
Cherkasy | |||||||||
SKA | | Dynamo-2 | 0:2 (0:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Polihraftekhnika | | Avtomobilist | 1:0 (0:0) | ||||||
Oleksandriia | |||||||||
Veres | | Podillya | 0:0 | ||||||
Rivne | |||||||||
Halychyna | | Chaika | 2:0 (2:0) | ||||||
Drogobych Kranovshchik Stadium | |||||||||
Pryboryst | | Stal | 2:0 (1:0) | ||||||
Mukacheve | |||||||||
Day 7 | |||||||||
Dnipro | | Avtomobilist | 0:1 (0:0) | ||||||
Cherkasy | |||||||||
SKA | | Desna | 0:0 | ||||||
Kiev | |||||||||
Polihraftekhnika | | Dynamo-2 | 1:0 (0:0) | ||||||
Oleksandriia | |||||||||
Podillya | | Polissya | 1:1 (1:0) | ||||||
Khmelnytsky | |||||||||
Halychyna | | Stal | 1:0 (0:0) | ||||||
Drogobych Kranovshchik Stadium | |||||||||
Krystal Chortkiv | | Chaika | 4:0 (1:0) | ||||||
Chortkiv | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Polissya | | SKA | 3:0 (3:0) | ||||||
Zhytomyr | |||||||||
Podillya | | Dnipro | 1:0 (0:0) | ||||||
Khmelnytsky | |||||||||
Veres | | Polihraftekhnika | 2:1 (1:0) | ||||||
Rivne | |||||||||
Avtomobilist | | Pryboryst | 0:3 (0:1) | ||||||
Sumy Kolos Stadium | |||||||||
Desna | | Halychyna | 2:0 (2:0) | ||||||
Chernigiv | |||||||||
Dynamo-2 | | Krystal Chortkiv | 2:1 (0:1) | ||||||
Kiev |
Day 12 | |||||||||
Krystal Kherson | | Chornomorets-2 | 2:1 (0:0) | ||||||
Kherson | |||||||||
Vorskla | | Shakhtar-2 | 2:1 (2:0) | ||||||
Poltava | |||||||||
Shakhtar | | Khimik | 2:0 (1:0) | ||||||
Pavlograd | |||||||||
Metalurh | | Skala | 1:1 (0:1) | ||||||
Nikopol | |||||||||
Azovets | | Ros | 4:1 (3:1) | ||||||
Mariupol | |||||||||
Kryvbas | | Zakarpattya | 2:1 (0:1) | ||||||
Kryvyi Rih | |||||||||
Day 11 | |||||||||
Chornomorets-2 | | Artaniya | 0:1 (0:1) | ||||||
Odesa | |||||||||
Vorskla | | Vahonobudivnyk | 3:1 (1:0) | ||||||
Poltava | |||||||||
Shakhtar | | Shakhtar-2 | 3:1 (2:1) | ||||||
Pavlograd | |||||||||
Metalurh | | Zakarpattya | 3:0 (2:0) | ||||||
Nikopol | |||||||||
Azovets | | Skala | 1:1 (0:1) | ||||||
Mariupol | |||||||||
Kryvbas | | Ros | 1:1 (1:0) | ||||||
Kryvyi Rih | |||||||||
Day 10 | |||||||||
Vorskla | | Khimik | 1:1 (0:1) | ||||||
Poltava | |||||||||
Shakhtar | | Vahonobudivnyk | 2:0 (0:0) | ||||||
Pavlograd | |||||||||
Metalurh | | Ros | 2:1 (2:0) | ||||||
Nikopol | |||||||||
Azovets | | Zakarpattya | 2:3 (0:2) | ||||||
Mariupol | |||||||||
Kryvbas | | Skala | 3:0 (0:0) | ||||||
Kryvyi Rih | |||||||||
Artaniya | | Krystal Kherson | 1:1 (0:0) | ||||||
Ochakiv | |||||||||
Day 9 | |||||||||
Chornomorets-2 | | Metalurh | 0:2 (0:1) | ||||||
Odesa | |||||||||
Zakarpattya | | Vorskla | 1:0 (0:0) | ||||||
Uzhgorod | |||||||||
Ros | | Shakhtar | 2:0 (1:0) | ||||||
Bila Tserkva | |||||||||
Vahonobudivnyk | | Khimik | 2:1 (0:0) | ||||||
Stakhanov | |||||||||
Krystal Kherson | | Azovets | 3:0 (0:0) | ||||||
Kherson | |||||||||
Artaniya | | Kryvbas | 1:1 (1:0) | ||||||
Ochakiv | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Chornomorets-2 | | Azovets | 0:2 (0:0) | ||||||
Odesa Stankozavod Stadium | |||||||||
Zakarpattya | | Shakhtar | 3:1 (1:1) | ||||||
Uzhgorod | |||||||||
Skala | | Vorskla | 2:2 (1:2) | ||||||
Stryi | |||||||||
Shakhtar-2 | | Vahonobudivnyk | 2:0 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Krystal Kherson | | Kryvbas | 2:2 (1:0) | ||||||
Kherson | |||||||||
Artaniya | | Metalurh | 1:0 (0:0) | ||||||
Ochakiv | |||||||||
Day 7 | |||||||||
Chornomorets-2 | | Kryvbas | 1:1 (0:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Skala | | Shakhtar | 2:0 (0:0) | ||||||
Stryi | |||||||||
Ros | | Vorskla | 2:0 (1:0) | ||||||
Bila Tserkva | |||||||||
Khimik | | Shakhtar-2 | 1:0 (0:0) | ||||||
Severodonetsk | |||||||||
Artaniya | | Azovets | 1:0 (1:0) | ||||||
Ochakiv | |||||||||
Krystal Kherson | | Metalurh | 0:0 | ||||||
Kherson | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Vorskla | | Chornomorets-2 | 2:0 (2:0) | ||||||
Poltava | |||||||||
Khimik | | Ros | 1:1 (0:1) | ||||||
Severodonetsk | |||||||||
Vahonobudivnyk | | Skala | 0:0 | ||||||
Stakhanov | |||||||||
Shakhtar-2 | | Zakarpattya | 0:0 | ||||||
Kostyantynivka | |||||||||
Shakhtar | | Krystal Kherson | 3:0 (1:0) | ||||||
Pavlograd | |||||||||
Azovets | | Kryvbas | 2:2 (1:0) | ||||||
Mariupol |
Day 5 | |||||||||
Hazovyk | | Dnister | 4:0 (2:0) | ||||||
Komarno Gazovyk Stadium | |||||||||
Yavir | | Andezyt | 2:1 (1:0) | ||||||
Sumy Yavir Stadium | |||||||||
Zirka | | Lysonya | 1:2 (0:2) | ||||||
Kirovograd | |||||||||
Olympik | | Promin | 1:1 (1:1) | ||||||
Kharkiv Sim Stadium | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Andezyt | | Hazovyk | 2:1 (1:0) | ||||||
Khust Avangard Stadium | |||||||||
Lysonya | | Yavir | 1:1 (0:0) | ||||||
Berezhany Nyva Stadium | |||||||||
Promin | | Zirka | 1:1 (1:0) | ||||||
Sambor Spartak Stadium | |||||||||
Electron | | Olympik | 0:2 (0:0) | ||||||
Romny Elektron Stadium | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Dnister | | Andezyt | 0:0 | ||||||
Yavir | | Promin | 1:0 (1:0) | ||||||
Sumy Yavir Stadium | |||||||||
Zirka | | Electron | 2:0 (1:0) | ||||||
Kirovograd | |||||||||
Hazovyk | | Lysonya | 2:1 (1:1) | ||||||
Komarno Gazovyk Stadium | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Lysonya | | Dnister | 0:0 | ||||||
Berezhany Nyva Stadium | |||||||||
Promin | | Hazovyk | 1:2 (1:1) | ||||||
Sambor Kolos Stadium | |||||||||
Electron | | Yavir | 3:1 (1:0) | ||||||
Romny Elektron Stadium | |||||||||
Olympik | | Zirka | 3:1 (1:0) | ||||||
Kharkiv SiM Stadium | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Andezyt | | Lysonya | 1:0 (1:0) | ||||||
Khust Avangard Stadium | |||||||||
Dnister | | Promin | 1:0 (1:0) | ||||||
Dnestr Stadium | |||||||||
Hazovyk | | Electron | 2:0 (2:0) | ||||||
Komarno Gazovyk Stadium | |||||||||
Yavir | | Olympik | 2:0 (1:0) | ||||||
Sumy Yavir Stadium |
Day 5 | |||||||||
More | | Okean | 0:3 (0:1) | ||||||
Prometey | | Druzhba | 0:0 | ||||||
Shakhtarsk Shakhtar Stadium | |||||||||
Bazhanovets | | Tytan | 1:1 (0:0) | ||||||
Makiivka | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Meliorator | | More | 2:1 (2:0) | ||||||
Kakhovka Avanhard Stadium | |||||||||
Druzhba | | Antratsyt | 3:0 (1:0) | ||||||
Berdyansk | |||||||||
Tytan | | Prometey | 1:0 (0:0) | ||||||
Hirnyk | | Bazhanovets | 0:1 (0:0) | ||||||
Khartsyzsk | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Okean | | Meliorator | 0:0 | ||||||
More | | Druzhba | 0:0 | ||||||
Albatros Stadium | |||||||||
Antratsyt | | Tytan | 0:3 (0:2) | ||||||
Kirovske | |||||||||
Prometey | | Hirnyk | 4:0 (4:0) | ||||||
Shakhtarsk Shakhtar Stadium | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Druzhba | | Okean | 0:0 | ||||||
Berdyansk | |||||||||
Tytan | | More | 2:0 (1:0) | ||||||
Hirnyk | | Antratsyt | 2:1 (0:1) | ||||||
Khartsyzsk | |||||||||
Bazhanovets | | Prometey | 1:0 (1:0) | ||||||
Makiivka | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Okean | | Tytan | 1:0 (1:0) | ||||||
More | | Hirnyk | 0:1 (0:1) | ||||||
Antratsyt | | Bazhanovets | 2:1 (2:1) | ||||||
Kirovske |
Day 5 | |||||||||
Ararat | | Syunik | 5:2 | ||||||
Nairit | | Zoravan | 1:0 | ||||||
Malatia | | Alashkert | 2:2 | ||||||
Lori | | Banants | 0:1 | ||||||
Nig | | Homenetmen | 1:3 | ||||||
Akhtamar | | Homenmen-Fima SKIF | 0:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Banants | | Akhtamar | 4:0 | ||||||
Homenetmen | | Lori | 1:1 | ||||||
Syunik | | Nig | 5:1 | ||||||
Homenmen-Fima SKIF | | Malatia | 2:1 | ||||||
Zoravan | | Ararat | 0:3 | ||||||
Alashkert | | Nairit | 4:3 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Banants | | Nairit | 3:0 | ||||||
Homenetmen | | Akhtamar | 5:0 | ||||||
Homenmen-Fima SKIF | | Ararat | 2:1 | ||||||
Alashkert | | Nig | 1:2 | ||||||
Lori | | Malatia | 1:4 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Ararat | | Alashkert | 10:2 | ||||||
Syunik | | Homenetmen | 0:2 | ||||||
Nairit | | Homenmen-Fima SKIF | 0:0 | ||||||
Malatia | | Banants | 0:0 | ||||||
Nig | | Zoravan | 1:0 | ||||||
Akhtamar | | Lori | 3:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Ararat | | Banants | 0:0 | ||||||
Syunik | | Alashkert | 3:2 | ||||||
Nairit | | Lori | 1:0 | ||||||
Malatia | | Akhtamar | 2:0 | ||||||
Nig | | Homenmen-Fima SKIF | 0:5 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Shirak | | Kilikia | 1:0 | ||||||
Kotaik | | Impuls | 2:1 | ||||||
Shengavit | | KanAZ | 0:1 | ||||||
Aznavour | | Van | 0:2 | ||||||
Araks | | Zvartnots | 2:2 | ||||||
Debed | | Kasakh | 0:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Shirak | | Araks | 7:0 | ||||||
Kotaik | | Kasakh | 4:0 | ||||||
Shengavit | | Zvartnots | 1:1 | ||||||
Impuls | | Van | 1:5 | ||||||
Aznavour | | Kilikia | 0:4 | ||||||
Debed | | KanAZ | 3:7 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Shirak | | Kotaik | 0:0 | ||||||
Van | | Kasakh | 0:0 | ||||||
Kilikia | | Debed | 9:0 | ||||||
Zvartnots | | Aznavour | 3:0 | ||||||
KanAZ | | Impuls | 3:1 | ||||||
Araks | | Shengavit | 0:4 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Van | | Debed | 4:0 | ||||||
Kilikia | | Shengavit | 6:0 | ||||||
Zvartnots | | Shirak | 0:2 | ||||||
KanAZ | | Aznavour | 2:1 | ||||||
Kasakh | | Impuls | 1:0 | ||||||
Araks | | Kotaik | 1:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
16:00 | Khimik | | SKB-Lokomotiv | 4:1 (2:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
16:00 | Tarpeda Minsk | | Traktar | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
17:00 | Dnepr | | Dynamo Minsk | 0:1 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
17:30 | Vedrych | | KIM | 3:1 (1:1) | |||||
Rechytsa | |||||||||
17:30 | BelAZ | | Abuwshchik | 1:0 (1:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
17:30 | Homselmash | | Tarpeda Mogilyov | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
18:00 | Shakhtsyor | | Metallurg | 0:3 (0:2) | |||||
Salihorsk | |||||||||
18:30 | Dynamo Brest | | Stroitel | 3:0 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
Day 2 | |||||||||
16:00 | Stroitel | | BelAZ | 2:1 (0:0) | |||||
Staryya Darohi | |||||||||
16:00 | SKB-Lokomotiv | | Dnepr | 0:3 (0:1) | |||||
Baran | |||||||||
16:00 | Abuwshchik | | Tarpeda Minsk | 0:0 | |||||
Lida | |||||||||
16:00 | Traktar | | Khimik | 1:0 (0:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
17:00 | KIM | | Dynamo Brest | 1:0 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
17:00 | Tarpeda Mogilyov | | Vedrych | 1:1 (1:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:00 | Dynamo Minsk | | Shakhtsyor | 2:1 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | Metallurg | | Homselmash | 1:1 (1:1) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16:00 | Khimik | | Abuwshchik | 1:0 (1:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
16:00 | BelAZ | | KIM | 1:3 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
16:00 | Shakhtsyor | | SKB-Lokomotiv | 4:0 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
16:00 | Tarpeda Minsk | | Stroitel | 3:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
16:00 | Vedrych | | Homselmash | 1:1 (0:0) | |||||
Rechytsa | |||||||||
17:00 | Dynamo Brest | | Tarpeda Mogilyov | 1:1 (1:1) | |||||
Brest | |||||||||
17:00 | Dnepr | | Traktar | 0:1 (0:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:00 | Dynamo Minsk | | Metallurg | 0:0 | |||||
Minsk |
Day 8 | |||||||||
Amocom | | Tiligul | 1:1 | ||||||
Bugeac | | Dinamo Codru | 1:0 | ||||||
Constructorul Chişinău | | Constructorul Leova | 6:1 | ||||||
Moldova | | Speranţa | 3:1 | ||||||
Olimpia | | Cristalul | 1:0 | ||||||
Tighina | | Zimbru | 1:1 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Dinamo Codru | | Tighina | 1:2 | ||||||
Zimbru | | Moldova | 1:0 | ||||||
Constructorul Leova | | Bugeac | 0:4 | ||||||
Cristalul | | Amocom | 1:2 | ||||||
Olimpia | | Constructorul Chişinău | 1:1 | ||||||
Tiligul | | Speranţa | 1:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Dinamo Codru | | Amocom | 1:1 | ||||||
Bugeac | | Tiligul | 0:1 | ||||||
Cristalul | | Constructorul Leova | 2:1 | ||||||
Moldova | | Olimpia | 2:1 | ||||||
Speranţa | | Tighina | 0:0 | ||||||
Zimbru | | Constructorul Chişinău | 2:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Amocom | | Bugeac | 0:2 | ||||||
Constructorul Chişinău | | Speranţa | 4:1 | ||||||
Moldova | | Dinamo Codru | 1:1 | ||||||
Olimpia | | Tiligul | 0:4 | ||||||
Tighina | | Cristalul | 2:1 | ||||||
Constructorul Leova | | Zimbru | 0:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Zimbru | | Cristalul | 4:1 | ||||||
Dinamo Codru | | Constructorul Leova | 4:1 | ||||||
Olimpia | | Bugeac | 0:0 | ||||||
Speranţa | | Amocom | 0:0 | ||||||
Tighina | | Constructorul Chişinău | 3:1 | ||||||
Tiligul | | Moldova | 2:1 | ||||||
Day 30 | |||||||||
Swarovski Tirol | | St. Pölten | 3:0 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Vorwärts | | Casino | 0:2 | ||||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
Admira/Wacker | | Rapid | 3:1 | ||||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Austria Wien | | Stahl Linz | 4:0 | ||||||
Wien Horr-Platz |
Day 29 | |||||||||
St. Pölten | | Swarovski Tirol | 1:2 | ||||||
St. Pölten | |||||||||
Stahl | | Austria Wien | 0:1 | ||||||
Linz | |||||||||
Casino | | Vorwärts | 2:0 | ||||||
Salzburg | |||||||||
Rapid | | Admira/Wacker | 0:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Day 28 | |||||||||
Casino | | Austria Wien | 1:1 | ||||||
Salzburg | |||||||||
St. Pölten | | Vorwärts | 1:4 | ||||||
St. Pölten | |||||||||
Rapid | | Swarovski Tirol | 4:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Admira/Wacker | | Stahl Linz | 3:1 | ||||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Day 27 | |||||||||
Vorwärts | | Rapid | 1:0 | ||||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
Austria Wien | | St. Pölten | 3:1 | ||||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
Swarovski Tirol | | Admira/Wacker | 2:0 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Stahl | | Casino | 1:2 | ||||||
Linz | |||||||||
Day 26 | |||||||||
St. Pölten | | Casino | 1:2 | ||||||
St. Pölten | |||||||||
Admira/Wacker | | Vorwärts | 2:1 | ||||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Swarovski Tirol | | Stahl Linz | 0:1 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Rapid | | Austria Wien | 1:0 | ||||||
Wien |
Day 8 | |||||||||
15:30 | GAK | | Alpine | 1:0 (1:0) | |||||
Graz Casino-Stadion | |||||||||
15:30 | Kremser | | Sturm | 1:1 (1:1) | |||||
Krems an der Donau | |||||||||
15:30 | LASK | | Wiener Sport-Club | 0:1 (0:1) | |||||
Linz | |||||||||
15:30 | First Vienna | | Mödling | 0:0 | |||||
Wien |
Day 7 | |||||||||
19:00 | Mödling | | First Vienna | 1:0 (1:0) | |||||
Mödling Stadion der Stadt Mödling | |||||||||
19:00 | Wiener Sport-Club | | LASK | 1:1 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
18:00 | Alpine | | GAK | 1:0 (1:0) | |||||
Leoben Stadion Donawitz | |||||||||
18:00 | Sturm | | Kremser | 3:1 (1:0) | |||||
Graz | |||||||||
Day 6 | |||||||||
15:30 | Alpine | | Kremser | 2:2 (1:0) | |||||
Leoben Stadion Donawitz | |||||||||
15:30 | LASK | | Mödling | 3:2 (1:0) | |||||
Linz | |||||||||
15:30 | Sturm | | First Vienna | 0:0 | |||||
Graz | |||||||||
10:30 | Wiener Sport-Club | | GAK | 5:1 (3:1) | |||||
Wien | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17:30 | GAK | | LASK | 1:0 (0:0) | |||||
Graz Casino-Stadion | |||||||||
19:30 | Mödling | | Sturm | 0:0 | |||||
Mödling Stadion der Stadt Mödling | |||||||||
19:00 | Kremser | | Wiener Sport-Club | 2:1 (1:0) | |||||
Krems an der Donau | |||||||||
19:30 | First Vienna | | Alpine | 0:1 (0:1) | |||||
Wien | |||||||||
Day 4 | |||||||||
15:00 | Alpine | | Sturm | 0:2 (0:1) | |||||
Leoben Stadion Donawitz | |||||||||
15:30 | GAK | | Mödling | 1:1 (1:1) | |||||
Graz Casino-Stadion | |||||||||
15:30 | LASK | | Kremser | 0:0 | |||||
Linz | |||||||||
10:30 | Wiener Sport-Club | | First Vienna | 0:1 (0:0) | |||||
Wien |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 42 | 22 | 16 | 4 | 74-37 | 82 | ||
2. | Manchester United | 42 | 21 | 15 | 6 | 63-33 | 78 | ||
3. | Sheffield Wednesday | 42 | 21 | 12 | 9 | 62-49 | 75 | ||
4. | Arsenal | 42 | 19 | 15 | 8 | 81-46 | 72 | ||
5. | Manchester City | 42 | 20 | 10 | 12 | 61-48 | 70 | ||
6. | Liverpool | 42 | 16 | 16 | 10 | 47-40 | 64 | ||
7. | Aston Villa | 42 | 17 | 9 | 16 | 48-44 | 60 | ||
8. | Nottingham Forest | 42 | 16 | 11 | 15 | 60-58 | 59 | ||
9. | Sheffield United | 42 | 16 | 9 | 17 | 65-63 | 57 | ||
10. | Crystal Palace | 42 | 14 | 15 | 13 | 53-61 | 57 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Ipswich Town | 46 | 24 | 12 | 10 | 70-50 | 84 | ||
2. | Middlesbrough | 46 | 23 | 11 | 12 | 58-41 | 80 | ||
3. | Derby County | 46 | 23 | 9 | 14 | 69-51 | 78 | ||
4. | Leicester City | 46 | 23 | 8 | 15 | 62-55 | 77 | ||
5. | Cambridge United | 46 | 19 | 17 | 10 | 65-47 | 74 | ||
6. | Blackburn Rovers | 46 | 21 | 11 | 14 | 70-53 | 74 | ||
7. | Charlton Athletic | 46 | 20 | 11 | 15 | 54-48 | 71 | ||
8. | Swindon Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 69-55 | 69 | ||
9. | Portsmouth | 46 | 19 | 12 | 15 | 65-51 | 69 | ||
10. | Watford | 46 | 18 | 11 | 17 | 51-48 | 65 |
15:00 | Manchester United | | Nottingham Forest | 1:0 (1:0) | |||||
London |
Portsmouth | | Liverpool | 0:0 aet, pen. 1:3* | ||||||
Birmingham | |||||||||
Liverpool | | Portsmouth | 1:1 aet (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Norwich City | | Sunderland | 0:1 (0:1) | ||||||
Sheffield |
Day 31 | |||||||||
Genk | | Germinal Ekeren | 0:4 | ||||||
Day 30 | |||||||||
Standard | | Antwerp | 2:0 | ||||||
Gent | | Genk | 2:0 | ||||||
Beveren | | Liège | 0:4 | ||||||
Charleroi | | Eendracht Aalst | 4:0 | ||||||
Mechelen | | Anderlecht | 0:0 | ||||||
Waregem | | Brugge | 1:2 | ||||||
Molenbeek | | Lierse | 2:2 | ||||||
Cercle | | Kortrijk | 1:0 | ||||||
Germinal Ekeren | | Lokeren | 3:1 | ||||||
Day 29 | |||||||||
Anderlecht | | Charleroi | 2:0 | ||||||
Kortrijk | | Mechelen | 0:0 | ||||||
Brugge | | Beveren | 3:1 | ||||||
Liège | | Germinal Ekeren | 2:7 | ||||||
Genk | | Lokeren | 5:0 | ||||||
Antwerp | | Cercle | 3:2 | ||||||
Lierse | | Waregem | 0:0 | ||||||
Gent | | Standard | 1:0 | ||||||
Eendracht Aalst | | Molenbeek | 1:0 | ||||||
Day 28 | |||||||||
Charleroi | | Kortrijk | 3:1 | ||||||
Waregem | | Eendracht Aalst | 2:1 | ||||||
Lokeren | | Liège | 0:0 | ||||||
Standard | | Genk | 3:2 | ||||||
Mechelen | | Antwerp | 0:0 | ||||||
Beveren | | Lierse | 3:2 | ||||||
Cercle | | Gent | 1:1 | ||||||
Molenbeek | | Anderlecht | 2:1 | ||||||
Germinal Ekeren | | Brugge | 0:1 | ||||||
Day 25 | |||||||||
Beroe | | Etar | 0:0 | ||||||
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | | Minyor | 1:0 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Dobrudzha | 3:1 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Chernomorets | 3:0 | ||||||
Pirin | | Levski | 0:2 | ||||||
Slavia | | Sliven | 1:2 | ||||||
Hebar | | CSKA | 0:1 | ||||||
Yantra | | Botev | 0:0 | ||||||
Day 24 | |||||||||
Botev | | Lokomotiv Plovdiv | 1:1 | ||||||
Dobrudzha | | Slavia | 0:0 | ||||||
Levski | | Minyor | 2:1 | ||||||
Pirin | | Beroe | 1:0 | ||||||
Sliven | | Lokomotiv Sofia | 0:0 | ||||||
CSKA | | Yantra | 3:0 | ||||||
Chernomorets | | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | 1:0 | ||||||
Etar | | Hebar | 1:0 | ||||||
Day 23 | |||||||||
Beroe | | Levski | 2:1 | ||||||
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | | Sliven | 2:1 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | CSKA | 1:1 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Dobrudzha | 3:0 | ||||||
Minyor | | Chernomorets | 1:0 | ||||||
Slavia | | Botev | 0:0 | ||||||
Hebar | | Pirin | 1:1 | ||||||
Yantra | | Etar | 1:1 | ||||||
Day 22 | |||||||||
Beroe | | Hebar | 0:0 | ||||||
Botev | | Lokomotiv Sofia | 2:1 | ||||||
Dobrudzha | | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | 1:0 | ||||||
Levski | | Chernomorets | 4:0 | ||||||
Pirin | | Yantra | 1:1 | ||||||
Sliven | | Minyor | 4:2 | ||||||
CSKA | | Slavia | 3:1 | ||||||
Etar | | Lokomotiv Plovdiv | 3:0 | ||||||
Day 23 | |||||||||
Kispest Honvéd | | Diósgyőr | 3:0 (2:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Videoton | | Siófok | 0:0 | ||||||
Székesfehérvár | |||||||||
Újpest | | Veszprém | 0:1 (0:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Munkás | | BVSC | 2:1 (1:1) | ||||||
Pécs | |||||||||
Rába ETO | | Ferencváros | 1:6 (0:4) | ||||||
Győr | |||||||||
Haladás | | Vasas SC | 0:0 | ||||||
Szombathely | |||||||||
Zalaegerszegi TE | | Vác-Samsung | 1:2 (1:0) | ||||||
Zalaegerszeg | |||||||||
MTK | | Tatabánya | 2:1 (2:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Day 22 | |||||||||
Ferencváros | | Videoton | 2:0 (2:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Vác-Samsung | | Haladás | 2:0 (1:0) | ||||||
Vác | |||||||||
Siófok | | Kispest Honvéd | 0:1 (0:0) | ||||||
Siófok | |||||||||
MTK | | Munkás | 1:0 (1:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Vasas SC | | BVSC | 2:0 (1:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Veszprém | | Rába ETO | 2:1 (0:0) | ||||||
Veszprém | |||||||||
Diósgyőr | | Zalaegerszegi TE | 1:1 (0:0) | ||||||
Miskolc | |||||||||
Tatabánya | | Újpest | 2:2 (1:1) | ||||||
Tatabánya | |||||||||
Day 21 | |||||||||
Kispest Honvéd | | Ferencváros | 0:2 (0:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Videoton | | Veszprém | 5:0 (2:0) | ||||||
Székesfehérvár | |||||||||
Újpest | | MTK | 3:0 (0:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Munkás | | Vasas SC | 1:1 (0:0) | ||||||
Pécs | |||||||||
Rába ETO | | Tatabánya | 3:1 (0:0) | ||||||
Győr | |||||||||
Haladás | | Diósgyőr | 2:0 (1:0) | ||||||
Szombathely | |||||||||
Zalaegerszegi TE | | Siófok | 1:0 (0:0) | ||||||
Zalaegerszeg | |||||||||
BVSC | | Vác-Samsung | 1:0 (1:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Day 20 | |||||||||
Ferencváros | | Zalaegerszegi TE | 7:0 (4:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Vác-Samsung | | Vasas SC | 2:1 (2:0) | ||||||
Vác | |||||||||
Siófok | | Haladás | 3:1 (1:0) | ||||||
Siófok | |||||||||
MTK | | Rába ETO | 1:0 (0:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Újpest | | Munkás | 3:1 (1:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Veszprém | | Kispest Honvéd | 0:2 (0:1) | ||||||
Veszprém | |||||||||
Diósgyőr | | BVSC | 0:0 | ||||||
Miskolc | |||||||||
Tatabánya | | Videoton | 1:1 (0:0) | ||||||
Tatabánya |
Day 36 | |||||||||
20:00 | Werder | | Hamburger SV | 1:1 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
Day 34 | |||||||||
20:00 | Fortuna | | Dynamo | 1:3 (1:1) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
20:00 | Wattenscheid | | Nürnberg | 1:1 (0:1) | |||||
Wattenscheid | |||||||||
20:00 | Hansa | | Bochum | 0:2 (0:1) | |||||
Rostock | |||||||||
15:30 | Karlsruher | | Kaiserslautern | 2:1 (1:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
15:30 | Werder | | Köln | 1:3 (0:1) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bayern | 1:1 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Borussia Dortmund | 4:2 (2:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Eintracht | 1:3 (0:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Duisburg | | Hamburger SV | 0:1 (0:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Kickers | 1:2 (0:2) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
Day 33 | |||||||||
19:30 | Kickers | | Borussia Dortmund | 0:1 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
20:00 | Dynamo | | Hansa | 2:1 (0:0) | |||||
Dresden | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Bayer 04 | 1:1 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Borussia Mönchengladbach | 2:1 (1:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Fortuna | 0:0 | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Köln | | Karlsruher | 2:3 (0:2) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Kaiserslautern | | Duisburg | 2:1 (0:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Wattenscheid | 1:1 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Bayern | | Stuttgart | 1:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Bochum | | Werder | 2:2 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
Day 32 | |||||||||
20:00 | Borussia Dortmund | | Bayern | 3:0 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
20:00 | Hansa | | Schalke 04 | 2:0 (1:0) | |||||
Rostock | |||||||||
20:00 | Fortuna | | Kickers | 1:3 (1:2) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
15:30 | Werder | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Kaiserslautern | 3:0 (2:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Duisburg | | Köln | 1:3 (0:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Nürnberg | 2:0 (2:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Eintracht | 1:1 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Wattenscheid | | Hamburger SV | 1:1 (0:1) | |||||
Wattenscheid | |||||||||
15:30 | Karlsruher | | Bochum | 1:1 (1:1) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
Day 31 | |||||||||
20:00 | Nürnberg | | Borussia Dortmund | 2:1 (2:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
20:00 | Dynamo | | Karlsruher | 2:0 (0:0) | |||||
Dresden | |||||||||
20:00 | Bochum | | Duisburg | 2:1 (2:0) | |||||
Bochum | |||||||||
15:30 | Köln | | Bayer 04 | 1:1 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Kickers | | Bayern | 2:4 (1:2) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Borussia Mönchengladbach | 1:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Fortuna | | Hansa | 0:0 | |||||
Düsseldorf | |||||||||
15:30 | Kaiserslautern | | Wattenscheid | 3:2 (3:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Stuttgart | 1:1 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Werder | 0:0 | |||||
Gelsenkirchen |
Day 30 | |||||||||
Atalanta | | Roma | 0:1 (0:0) | ||||||
Bari | | Ascoli | 2:1 (0:1) | ||||||
Bari | |||||||||
Inter | | Juventus | 1:3 (0:0) | ||||||
Milano | |||||||||
Lazio | | Cremonese | 3:2 (2:1) | ||||||
Roma | |||||||||
Parma | | Genoa | 2:0 (0:0) | ||||||
Parma | |||||||||
Sampdoria | | Foggia | 1:1 (0:1) | ||||||
Genova | |||||||||
Torino | | Milan | 2:2 (1:1) | ||||||
Torino | |||||||||
Hellas Verona | | Fiorentina | 2:3 (0:1) | ||||||
Cagliari | | Napoli | 0:0 | ||||||
Cagliari | |||||||||
Day 29 | |||||||||
Ascoli | | Cagliari | 1:3 (1:1) | ||||||
Ascoli Piceno | |||||||||
Fiorentina | | Cremonese | 1:1 (0:1) | ||||||
Firenze | |||||||||
Foggia | | Hellas Verona | 5:0 (2:0) | ||||||
Foggia | |||||||||
Genoa | | Bari | 1:3 (0:2) | ||||||
Genova | |||||||||
Milan | | Inter | 1:0 (0:0) | ||||||
Milano | |||||||||
Napoli | | Lazio | 3:0 (2:0) | ||||||
Napoli | |||||||||
Roma | | Juventus | 1:1 (1:0) | ||||||
Roma | |||||||||
Torino | | Sampdoria | 1:1 (1:1) | ||||||
Torino | |||||||||
Parma | | Atalanta | 0:0 | ||||||
Parma | |||||||||
Day 28 | |||||||||
Hellas Verona | | Torino | 1:2 (1:1) | ||||||
Verona | |||||||||
Atalanta | | Foggia | 4:4 (1:1) | ||||||
Bergamo | |||||||||
Bari | | Napoli | 1:3 (1:0) | ||||||
Bari | |||||||||
Cagliari | | Genoa | 1:1 (0:0) | ||||||
Cagliari | |||||||||
Cremonese | | Milan | 1:1 (0:1) | ||||||
Cremona | |||||||||
Juventus | | Ascoli | 1:0 (0:0) | ||||||
Torino | |||||||||
Lazio | | Fiorentina | 1:1 (0:0) | ||||||
Roma | |||||||||
Sampdoria | | Roma | 1:1 (0:0) | ||||||
Genova | |||||||||
Inter | | Parma | 0:0 | ||||||
Milano | |||||||||
Day 27 | |||||||||
Ascoli | | Inter | 1:2 (1:1) | ||||||
Ascoli Piceno | |||||||||
Fiorentina | | Atalanta | 3:0 (2:0) | ||||||
Firenze | |||||||||
Foggia | | Cremonese | 2:0 (1:0) | ||||||
Foggia | |||||||||
Genoa | | Hellas Verona | 1:0 (1:0) | ||||||
Genova | |||||||||
Lazio | | Bari | 3:1 (2:1) | ||||||
Roma | |||||||||
Milan | | Sampdoria | 5:1 (1:0) | ||||||
Milano | |||||||||
Napoli | | Roma | 3:2 (0:2) | ||||||
Napoli | |||||||||
Parma | | Cagliari | 1:1 (1:1) | ||||||
Parma | |||||||||
Torino | | Juventus | 2:0 (0:0) | ||||||
Torino |
Day 17 | |||||||||
Inkaras | | Sirijus | 1:2 (1:1) | ||||||
Kaunas | |||||||||
Granitas | | Ekranas | 2:1 (0:1) | ||||||
Klaipėda | |||||||||
Mažeikiai | | Snaige | 2:0 (0:0) | ||||||
Mažeikiai | |||||||||
Elektronas | | Žalgiris | 0:2 (0:2) | ||||||
Tauragė | |||||||||
Panerys | | Banga | 3:0 (2:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Sakalas | | Lietuvos Makabi | 1:0 (1:0) | ||||||
Šiauliai | |||||||||
Day 16 | |||||||||
Lietuvos Makabi | | Elektronas | 1:0 (1:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Snaige | | Inkaras | 0:1 (0:0) | ||||||
Alytus | |||||||||
Banga | | Sakalas | 2:0 (1:0) | ||||||
Kaunas Politechnikos stadionas | |||||||||
Sirijus | | Granitas | 0:0 | ||||||
Klaipėda | |||||||||
Ekranas | | Panerys | 0:0 | ||||||
Panevėžys | |||||||||
Tauras | | Mažeikiai | 0:3 (0:1) | ||||||
Šiauliai | |||||||||
Day 15 | |||||||||
Granitas | | Inkaras | 1:0 (1:0) | ||||||
Klaipėda | |||||||||
Mažeikiai | | Žalgiris | 0:1 (0:1) | ||||||
Mažeikiai | |||||||||
Sakalas | | Ekranas | 1:1 (0:0) | ||||||
Šiauliai | |||||||||
Elektronas | | Banga | 0:0 | ||||||
Tauragė | |||||||||
Panerys | | Sirijus | 1:1 (1:1) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Tauras | | Snaige | 0:0 | ||||||
Vilnius | |||||||||
Day 14 | |||||||||
Snaige | | Granitas | 0:8 (0:5) | ||||||
Alytus | |||||||||
Inkaras | | Panerys | 0:3 (0:2) | ||||||
Kaunas | |||||||||
Sirijus | | Sakalas | 2:2 (1:1) | ||||||
Klaipėda | |||||||||
Ekranas | | Elektronas | 1:0 (0:0) | ||||||
Panevėžys | |||||||||
Lietuvos Makabi | | Mažeikiai | 3:0 (1:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Žalgiris | | Tauras | 2:0 (1:0) | ||||||
Vilnius |
Day 23 | |||||||||
Lech | | GKS | 1:0 | ||||||
Widzew | | Hutnik | 3:3 | ||||||
Ruch | | Legia | 0:0 | ||||||
Wisła | | ŁKS | 0:1 | ||||||
Zagłębie Lubin | | Motor | 2:0 | ||||||
Stal Stalowa Wola | | Olimpia | 0:0 | ||||||
Pegrotour | | Śląsk | 0:3 | ||||||
Górnik | | Stal Mielec | 1:1 | ||||||
Zawisza | | Zagłębie Sosnowiec | 2:0 | ||||||
Day 22 | |||||||||
Pegrotour | | Górnik | 0:0 | ||||||
Stal Mielec | | Lech | 0:1 | ||||||
Olimpia | | Ruch | 0:0 | ||||||
Hutnik | | Stal Stalowa Wola | 1:1 | ||||||
ŁKS | | Widzew | 2:0 | ||||||
Motor | | Wisła | 3:0 | ||||||
GKS | | Zagłębie Lubin | 0:1 | ||||||
Śląsk | | Zagłębie Sosnowiec | 1:0 | ||||||
Legia | | Zawisza | 2:0 | ||||||
Day 21 | |||||||||
Wisła | | GKS | 2:4 | ||||||
Ruch | | Hutnik | 1:1 | ||||||
Lech | | Pegrotour | 3:0 | ||||||
Zagłębie Sosnowiec | | Legia | 1:1 | ||||||
Stal Stalowa Wola | | ŁKS | 0:1 | ||||||
Widzew | | Motor | 3:0 | ||||||
Górnik | | Śląsk | 3:0 | ||||||
Zagłębie Lubin | | Stal Mielec | 0:0 | ||||||
Olimpia | | Zawisza | 1:0 | ||||||
Day 20 | |||||||||
Śląsk | | Legia | 0:1 | ||||||
ŁKS | | Ruch | 2:1 | ||||||
Motor | | Stal Stalowa Wola | 0:1 | ||||||
GKS | | Widzew | 1:0 | ||||||
Stal Mielec | | Wisła | 3:0 | ||||||
Pegrotour | | Zagłębie Lubin | 0:0 | ||||||
Olimpia | | Zagłębie Sosnowiec | 3:2 | ||||||
Hutnik | | Zawisza | 2:1 | ||||||
Górnik | | Lech | 2:2 | ||||||
Day 31 | |||||||||
Boavista | | Chaves | 4:4 (2:2) | ||||||
Porto | |||||||||
Farense | | Estoril-Praia | 2:0 (1:0) | ||||||
Faro | |||||||||
Penafiel | | Famalicão | 1:1 (1:0) | ||||||
Penafiel | |||||||||
Salgueiros | | Porto | 0:1 (0:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Vitória | | Marítimo | 3:1 (1:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Gil Vicente | | Paços de Ferreira | 1:2 (0:1) | ||||||
Barcelos | |||||||||
União da Madeira | | Braga | 0:2 (0:0) | ||||||
Funchal | |||||||||
Beira Mar | | Benfica | 2:1 (1:1) | ||||||
Aveiro | |||||||||
Sporting | | Torreense | 4:0 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Day 30 | |||||||||
Braga | | Beira Mar | 2:1 (1:0) | ||||||
Braga | |||||||||
Paços de Ferreira | | Boavista | 1:1 (0:0) | ||||||
Paços de Ferreira | |||||||||
Benfica | | Farense | 1:1 (0:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Marítimo | | Gil Vicente | 4:0 (1:0) | ||||||
Funchal | |||||||||
Porto | | Penafiel | 2:1 (2:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Chaves | | Salgueiros | 2:0 (1:0) | ||||||
Chaves | |||||||||
Estoril-Praia | | Sporting | 1:1 (0:1) | ||||||
Estoril | |||||||||
Famalicão | | União da Madeira | 2:0 (1:0) | ||||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
Torreense | | Vitória | 1:1 (1:1) | ||||||
Torres Vedras | |||||||||
Day 29 | |||||||||
Penafiel | | Chaves | 1:0 (0:0) | ||||||
Penafiel | |||||||||
Vitória | | Estoril-Praia | 1:1 (0:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Beira Mar | | Famalicão | 0:0 | ||||||
Aveiro | |||||||||
Boavista | | Marítimo | 1:0 (1:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Salgueiros | | Paços de Ferreira | 0:0 | ||||||
Porto | |||||||||
Benfica | | Braga | 2:0 (2:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Farense | | Sporting | 0:2 (0:1) | ||||||
Faro | |||||||||
Gil Vicente | | Torreense | 2:1 (1:0) | ||||||
Barcelos | |||||||||
União da Madeira | | Porto | 2:2 (2:1) | ||||||
Funchal | |||||||||
Day 28 | |||||||||
Porto | | Beira Mar | 4:1 (2:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Famalicão | | Benfica | 0:0 | ||||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
Torreense | | Boavista | 1:0 (0:0) | ||||||
Torres Vedras | |||||||||
Braga | | Farense | 4:1 (2:0) | ||||||
Braga | |||||||||
Estoril-Praia | | Gil Vicente | 0:1 (0:1) | ||||||
Estoril | |||||||||
Paços de Ferreira | | Penafiel | 2:1 (2:1) | ||||||
Paços de Ferreira | |||||||||
Marítimo | | Salgueiros | 1:1 (1:1) | ||||||
Funchal | |||||||||
Chaves | | União da Madeira | 0:2 (0:1) | ||||||
Chaves | |||||||||
Sporting | | Vitória | 0:1 (0:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Day 26 | |||||||||
Chaves | | Benfica | 1:0 (0:0) | ||||||
Chaves |
Day 37 | |||||||||
Nîmes | | Metz | 1:0 | ||||||
Nantes | | Lyon | 3:0 | ||||||
Nancy-Lorraine | | Montpellier | 3:1 | ||||||
Toulouse | | Toulon | 3:0 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Caen | 2:0 | ||||||
Saint-Étienne | | Rennes | 0:1 | ||||||
Le Havre | | Monaco | 3:0 | ||||||
Lens | | Paris Saint-Germain | 1:0 | ||||||
Auxerre | | Lille | 1:0 | ||||||
Marseille | | Cannes | 2:0 | ||||||
Day 36 | |||||||||
Paris Saint-Germain | | Saint-Étienne | 0:0 | ||||||
Montpellier | | Le Havre | 2:2 | ||||||
Nancy-Lorraine | | Sochaux-Montbéliard | 3:1 | ||||||
Toulon | | Metz | 1:1 | ||||||
Rennes | | Toulouse | 1:1 | ||||||
Cannes | | Nantes | 2:0 | ||||||
Caen | | Nîmes | 2:0 | ||||||
Monaco | | Marseille | 0:3 | ||||||
Lyon | | Auxerre | 1:0 | ||||||
Lille | | Lens | 1:2 | ||||||
Day 35 | |||||||||
Nantes | | Monaco | 1:4 | ||||||
Toulouse | | Paris Saint-Germain | 3:0 | ||||||
Nîmes | | Toulon | 1:0 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Rennes | 0:0 | ||||||
Saint-Étienne | | Lille | 1:1 | ||||||
Le Havre | | Nancy-Lorraine | 1:2 | ||||||
Lens | | Lyon | 4:2 | ||||||
Auxerre | | Cannes | 3:1 | ||||||
Metz | | Caen | 1:2 | ||||||
Marseille | | Montpellier | 0:0 | ||||||
Day 34 | |||||||||
Nancy-Lorraine | | Marseille | 1:3 | ||||||
Paris Saint-Germain | | Sochaux-Montbéliard | 2:0 | ||||||
Montpellier | | Saint-Étienne | 2:0 | ||||||
Toulon | | Caen | 0:0 | ||||||
Rennes | | Nîmes | 1:1 | ||||||
Le Havre | | Nantes | 1:1 | ||||||
Cannes | | Lens | 2:1 | ||||||
Monaco | | Auxerre | 2:0 | ||||||
Lille | | Toulouse | 3:1 | ||||||
Lyon | | Metz | 0:0 | ||||||
Day 11 | |||||||||
INKER | | Zadarkomerc | 2:1 | ||||||
Varteks | | Osijek | 0:1 | ||||||
Zagreb | | Rijeka | 1:0 | ||||||
Šibenik | | Hajduk | 2:3 | ||||||
Istra | | HAŠK-Građanski | 1:1 | ||||||
Cibalia | | Dubrovnik | 0:0 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Zadarkomerc | | Cibalia | 2:2 | ||||||
Dubrovnik | | Istra | 1:0 | ||||||
HAŠK-Građanski | | Šibenik | 2:0 | ||||||
Hajduk | | Zagreb | 1:0 | ||||||
Rijeka | | Varteks | 1:0 | ||||||
Osijek | | INKER | 2:1 | ||||||
Day 9 | |||||||||
Osijek | | Zadarkomerc | 4:0 | ||||||
INKER | | Rijeka | 3:0 | ||||||
Varteks | | Hajduk | 0:1 | ||||||
Zagreb | | HAŠK-Građanski | 2:0 | ||||||
Šibenik | | Dubrovnik | 0:0 | ||||||
Istra | | Cibalia | 2:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
AIK | | Malmö | 3:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Göteborg | | Djurgårdens | 6:1 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Norrköping | | GAIS | 1:2 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Trelleborg | | Örebro | 1:3 | ||||||
Trelleborg | |||||||||
Östers | | Västra Frölunda | 2:1 | ||||||
Växjö | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Djurgårdens | | GAIS | 4:0 | ||||||
Stockholm | |||||||||
Göteborg | | Norrköping | 1:2 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Trelleborg | | Malmö | 1:0 | ||||||
Trelleborg | |||||||||
Örebro | | Västra Frölunda | 0:0 | ||||||
Örebro | |||||||||
Östers | | AIK | 1:1 | ||||||
Växjö | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Malmö | | Örebro | 4:0 | ||||||
Malmö | |||||||||
Norrköping | | Trelleborg | 2:2 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Day 2 | |||||||||
GAIS | | Örebro | 0:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Djurgårdens | | Trelleborg | 1:2 | ||||||
Stockholm | |||||||||
Malmö | | Östers | 2:2 | ||||||
Malmö | |||||||||
Norrköping | | AIK | 3:1 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Västra Frölunda | | Göteborg | 1:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Day 1 | |||||||||
AIK | | Västra Frölunda | 2:0 | ||||||
Solna | |||||||||
Göteborg | | Malmö | 3:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Trelleborg | | GAIS | 1:0 | ||||||
Trelleborg | |||||||||
Östers | | Norrköping | 1:0 | ||||||
Växjö | |||||||||
Örebro | | Djurgårdens | 3:1 | ||||||
Örebro |
Day 43 | |||||||||
Motherwell | | Rangers | 1:2 | ||||||
Hearts | | Airdrieonians | 2:2 | ||||||
St. Mirren | | Dundee United | 0:1 | ||||||
Celtic | | Dunfermline Athletic | 2:0 | ||||||
Aberdeen | | Falkirk | 1:1 | ||||||
St. Johnstone | | Hibernian | 1:1 | ||||||
Day 42 | |||||||||
Hibernian | | Aberdeen | 1:1 | ||||||
Airdrieonians | | Celtic | 0:0 | ||||||
Dundee United | | Hearts | 2:0 | ||||||
Dunfermline Athletic | | Motherwell | 3:1 | ||||||
Falkirk | | St. Johnstone | 2:0 | ||||||
Rangers | | St. Mirren | 4:0 | ||||||
Day 41 | |||||||||
Airdrieonians | | Dunfermline Athletic | 3:2 | ||||||
Dundee United | | Rangers | 1:2 | ||||||
Falkirk | | Hibernian | 2:3 | ||||||
Aberdeen | | Motherwell | 2:0 | ||||||
Celtic | | St. Johnstone | 3:2 | ||||||
Hearts | | St. Mirren | 0:0 | ||||||
Day 40 | |||||||||
Hibernian | | Airdrieonians | 0:2 | ||||||
Rangers | | Falkirk | 4:1 | ||||||
Motherwell | | Hearts | 0:1 | ||||||
St. Johnstone | | Aberdeen | 0:0 | ||||||
St. Mirren | | Celtic | 1:1 | ||||||
Day 39 | |||||||||
Dunfermline Athletic | | Aberdeen | 0:0 | ||||||
Falkirk | | Celtic | 0:3 | ||||||
Hibernian | | Motherwell | 0:0 | ||||||
Dundee United | | St. Johnstone | 2:1 | ||||||
Airdrieonians | | St. Mirren | 1:1 | ||||||
Rangers | | Hearts | 1:1 | ||||||
Day 15 | |||||||||
Goiás | | São Paulo | 1:1 (0:0) | ||||||
Goiânia | |||||||||
Bragantino | | Vasco da Gama | 0:0 | ||||||
Bragança Paulista | |||||||||
Bahia | | Paysandu | 4:0 (3:0) | ||||||
Salvador | |||||||||
Atlético-MG | | Portuguesa | 1:0 (1:0) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Corinthians | | Internacional | 1:1 (1:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Palmeiras | | Cruzeiro | 1:0 (1:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Botafogo | | Santos | 2:0 (1:0) | ||||||
Niterói | |||||||||
Flamengo | | Sport | 1:2 (0:0) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Náutico | | Fluminense | 1:1 (0:1) | ||||||
Recife | |||||||||
Atlético-PR | | Guarani | 1:1 (1:1) | ||||||
Curitiba | |||||||||
Day 14 | |||||||||
São Paulo | | Portuguesa | 0:1 (0:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Bahia | | Palmeiras | 0:1 (0:0) | ||||||
Salvador | |||||||||
Guarani | | Corinthians | 1:0 (1:0) | ||||||
Campinas | |||||||||
Atlético-MG | | Bragantino | 2:1 (1:1) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Botafogo | | Goiás | 6:0 (3:0) | ||||||
Niterói | |||||||||
Fluminense | | Flamengo | 1:1 (0:1) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Paysandu | | Internacional | 0:1 (0:0) | ||||||
Belém | |||||||||
Atlético-PR | | Sport | 1:1 (1:1) | ||||||
Curitiba | |||||||||
Náutico | | Santos | 0:2 (0:0) | ||||||
Recife | |||||||||
Day 13 | |||||||||
São Paulo | | Fluminense | 1:0 (0:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Santos | | Atlético-MG | 0:0 | ||||||
Santos | |||||||||
Paysandu | | Guarani | 3:0 (0:0) | ||||||
Belém | |||||||||
Sport | | Bahia | 0:1 (0:0) | ||||||
Recife | |||||||||
Cruzeiro | | Náutico | 0:0 | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Portuguesa | | Palmeiras | 0:2 (0:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Botafogo | | Vasco da Gama | 1:2 (1:1) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Corinthians | | Flamengo | 1:3 (0:3) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Internacional | | Atlético-PR | 1:1 (1:0) | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Bragantino | | Goiás | 2:0 (1:0) | ||||||
Bragança Paulista | |||||||||
Day 12 | |||||||||
Paysandu | | Botafogo | 0:2 (0:1) | ||||||
Belém | |||||||||
Cruzeiro | | São Paulo | 0:2 (0:0) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Goiás | | Sport | 5:2 (1:2) | ||||||
Goiânia | |||||||||
Guarani | | Internacional | 1:0 (1:0) | ||||||
Campinas | |||||||||
Náutico | | Atlético-MG | 0:4 (0:2) | ||||||
Recife | |||||||||
Fluminense | | Bragantino | 3:0 (2:0) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Flamengo | | Atlético-PR | 2:0 (2:0) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Bahia | | Corinthians | 0:2 (0:1) | ||||||
Salvador | |||||||||
Palmeiras | | Santos | 1:1 (1:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Portuguesa | | Vasco da Gama | 1:1 (0:0) | ||||||
São Paulo |
Adelaide City | | South Melbourne Hellas | 2:0 (0:0) | ||||||
Melbourne |
Melbourne Croatia | | South Melbourne Hellas | 0:0 aet, pen. 5:3 | ||||||
Melbourne |
Adelaide City | | Sydney Olympic | 2:1 aet (1:0, 1:1) | ||||||
Sydney |
South Melbourne Hellas | | Sydney Olympic | 2:0 (1:0) | ||||||
Sydney |
Adelaide City | | Wollongong City Wolves | 1:0 (1:0) | ||||||
Adelaide |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
19:00 | |
20:30 | |
20:00 | |
21:00 | |
19:15 | |
19:00 | |
19:10 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
Local time | |
5:1 | |
1:0 | |
1:3 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:0 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
3:0 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:2 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:0 | |
4:0 | |
2:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
0:2 | |
3:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
2:2 | |
0:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
5:2 | |
1:2 | |
3:0* | |
1:2* | |
0:3* | |
1:2* | |
0:1* | |
0:2* | |
2:0* | |
+:- | |
* | |
6:1* | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
0:1 | |
3:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
1:2 | |
0:3 | |
7:1 | |
2:2 | |
ÍA Víkingur R | 0:1 |
2:2 | |
1:1 | |
0:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
0:0 | |
2:0 | |
3:3 | |
1:1 | |
0:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:0 | |
3:0 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
0:2 | |
2:5 | |
3:1 | |
1:2 | |
1:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
3:0 | |
1:3 | |
1:0 | |
17:30 | |
1:0 | |
0:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
0:0 | |
0:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
0:2 | |
3:4 | |
3:3 | |
1:2 | |
3:3 | |
2:1 | |
2:1 | |
1:1 | |
3:0 | |
0:1 | |
3:1 aet | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
08.08.2023 – 22.05.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 19.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |